FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 18 kwietnia 2024, 20:11 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
Post: 18 października 2014, 12:21 - sob 

Rejestracja: 11 października 2007, 23:29 - czw
Posty: 188
Lokalizacja: Wielkopolska
Jak to robić aby nie zafałszować miodu? Temat był poruszony m.in. w wątku http://forum.pasiekaambrozja.pl/viewtopic.php?f=72&t=14008&view=unread#unread , ale dalsza dyskusja poszła w innym kierunku. Wielu twierdzi, że sklepione zapasy (zwłaszcza jesienią) nie są przenoszone do miodni. Są i tacy co twierdzą, że przy dużych zbiorach dodatek niewielkiej ilości cukru „rozmyje się” w tej masie. Najprościej byłoby podkarmiać sytą, ale czy koniecznie?
Jakie są Wasze opinie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 października 2014, 15:05 - sob 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Jak chcesz podkarmiać jak niema pozytku albo paere dni pada deszcz to jak nie wycofasz ramek z miodem to cukier bendą ładować do midu i bendzie miodo cukier na zime.Jak chcesz mieć miud z nawoci albo z puznych pożytków to trzeba wczesniej podkarmic i te ramki wycofać do magazynu i ich zabespieczyc przed rabunkiem a dac susz dobrze odbudowany do same dolnej beleczki zeby ładowali nakrop z nawoci wrzosu gorczycy i z puznych pożytków. Po ustaniu pozytku odczekać paer dni zeby miód dojżał i wirować a w to miejsce dawać ramki z cukrem. Ja robie tak z odkładamy ze3letnimy matkamy odkładom daje cukier i potem zabieram ten cukier do zimujacych rodzin i czerw. Tak ze odkład z 3letnią matką daje mi 10 ramek czerwiu i 10 ramek cukru zasklepionego do smej dolnej beleczki i to rozdzielamna 2 rodziny zimujonce. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 października 2014, 22:43 - sob 

Rejestracja: 11 października 2007, 23:29 - czw
Posty: 188
Lokalizacja: Wielkopolska
miły_marian. pisze:
Jak chcesz podkarmiać jak niema pozytku albo paere dni pada deszcz to jak nie wycofasz ramek z miodem to cukier bendą ładować do midu i bendzie miodo cukier

W lipcu miałem taką sytuację: po wywiezieniu pszczół na grykę nie było przybytku w ulach, a tzw. żelazny zapas w gnieździe został bardzo uszczuplony (pszczoła buckfast). Rodziny poratowałem karmiąc rzadką sytą. Po kilku dniach, jeszcze przy braku dopływu nektaru sprawdziłem efekt podkarmiania; wszystko wniosły do gniazda, a nad kratą było "sucho". I tu się zastanawiam czy w takich przypadkach inne, stosowane z rozsądkiem podkarmianie, też jest właściwe.
miły_marian. pisze:
Jak chcesz mieć miud z nawoci albo z puznych pożytków to trzeba wczesniej podkarmic i te ramki wycofać do magazynu i ich zabespieczyc przed rabunkiem a dac susz dobrze odbudowany

Rozumiem, że przy podkarmianiu rodzin produkcyjnych zapasy gromadzą w korpusie nad kratą?
Czy na nawłoci stosujesz kratę odgrodową?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 października 2014, 00:34 - ndz 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Na nawoci stosuje krate odgrodową bo by matka przeszła do góry czerwić. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 października 2014, 00:54 - ndz 
pszczola od lipca lokuje pokarm do czerwiu, obok i nad do tej samej ramki kondygnacji a nad krata bedzie pusto i jak sie podkarmi 3 czy5 litrow to sie ten przerobiony syrop odwiruje z nawlocią wraz z wyciaganiem zalanych ramek z gniazda . tak jest przy ramce powyzej 20 cm .kombinacj masz duzo
jak chcesz zalewac gniazdo na zime to najlepiej wyciagnac korpus z czerwiem do góry i wtedy pieknie zalane będą ramki od dołu beleczki do górnej w gornym korpusie ,ale nie idzie to w parze z czerwieniem matek bo nie zejdzie na dół czerwic i trzeba wybrac mniejsze zlo.


Na górę
  
 
Post: 19 października 2014, 10:42 - ndz 
mertik, po twoim wpisie sądzę że musisz się jeszcze sporo nauczyć bo pierdoły napisałeś. :wink:


Na górę
  
 
Post: 19 października 2014, 18:23 - ndz 

Rejestracja: 20 kwietnia 2012, 22:00 - pt
Posty: 250
Lokalizacja: nad Pilicą
Ule na jakich gospodaruję: dadan
Cordovan, czy nie mógłbyś napisać: mertik, nie masz racji, lub; mertik mylisz się. Nie obrażajmy się nawzajem tylko dlatego, że mamy inne zdanie, lub wiemy więcej od innych. Masz dużo wiedzy. Zdobądź jeszcze trochę kultury. Przepraszam, ale uczono mnie aby nigdy nie obrażać w dyskusji przeciwnika. Pozdrawiam wszystkich na tm forum.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 października 2014, 18:39 - ndz 
roman2, przecież ja go nie obraziłem. Nawet jednego złego słowa nie napisałem poza stwierdzeniem że musi się wiele nauczyć i pierdoły napisał bo faktycznie napisał. Jak byś dobrze prześledził forum zobaczył byś ze to po mnie wszyscy jadą bo raczę mieć inne zdanie i otwarcie o tym piszę, a co jeszcze lepsze nie przebieram przy tym w słowach by każdy wiedział że po mnie nie da się deptać bo mam inne zdanie niż inny ktoś kto zaczyna dyskusję. Ja opisuję swoje doświadczenia i odpisuję na pytania zadane na forum z swojego doświadczenia co zbyt wielu nie potrafi pojąc i dlatego krytykują moje wpisy często nie czytając ich z zrozumieniem a ja na krytykę odpowiadam na tyle ostro że potem wywołuje się jatka bo ośmieliłem się komuś coś napisać. :wink:


Na górę
  
 
Post: 19 października 2014, 20:34 - ndz 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Jesteś tak zarozumiały, że nie potrafisz zauważyć słomy , która stale wyłazi Ci z butów ani tym bardziej docenić grzecznej uwagi na Twoje chamskie odzywki. Pomijam już brak jakiejkolwiek merytorycznej treści większości Twoich dawnych i obecnych wypowiedzi , bo to nie merytoryczna zawartość ( czyli nic) wywołuje protesty lecz lekceważący i podły sposób traktowania interlokutorów. Pierwsze pycha - i kolejny raz udowadniasz ,że kolejność nie jest przypadkowa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 października 2014, 20:43 - ndz 
manio pisze:
Jesteś tak zarozumiały, że nie potrafisz docenić grzecznej uwagi na Twoje chamskie odzywki.
Chamsko się nie odezwałem a nazwałem rzecz po imieniu i jak ktoś jest gamoniem to mu to napiszę prosto w oczy a nie będę tłumaczył że zrobił po raz enty ten sam błąd i jak ma go poprawić.

manio pisze:
Pomijam już brak jakiejkolwiek merytorycznej treści większości Twoich dawnych i obecnych wypowiedzi , bo to nie merytoryczna zawartość ( czyli nic)
Nie pojmujesz tego i stąd taki atak z Twojej strony na mnie, cóż pozostaje Ci się uczyć i mniej pyskować na forum a więcej czytać bo wkoło się mnie też czepiasz a dyskusji podjąć nie potrafisz.

manio pisze:
Pierwsze pycha - i kolejny raz udowadniasz ,że kolejność nie jest przypadkowa.
Nie biorę tego pod uwagę jak i innych pozostałych z kolei dlatego nic sobie nie robię z takich wpisów jak twoje. :haha:


Na górę
  
 
Post: 19 października 2014, 21:49 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lipca 2011, 23:54 - wt
Posty: 645
Lokalizacja: Myszków
Ule na jakich gospodaruję: WL
Wrócił kolega Przemek i powtorka, kazdy ma swoisty sposób przedstawiania swoich racji, a wtykanie sobie i ciagle udowadnianie, kto kiedy co napisal moze bezzastanowienia, utrudnia poruszanie się po forum, zachowujcie sie jak mezczyzni, i nie rozplakujcie sie nad kazdym ostrzejszym slowem, kolegi to moze z czasem i on bedzie milszy, jestem na tym forum juz trochę i czytam od jakiegos czasu, dalo mi wiele, bo sam po tylu latach modernizuje sposob hodowli, ale od jakiegos czasu to razi pozdrawiam,


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 października 2014, 22:25 - ndz 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
michalpriebe pisze:
zachowujcie sie jak mezczyzni, i nie rozplakujcie sie nad kazdym ostrzejszym slowem

pewnie masz rację, najlepszym komentarzem brak komentarza :thank: , ale czasem paluch zaswędzi żeby zobaczyć jak będzie reakcja : od lat taka sama :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 października 2014, 09:19 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
manio - napisz coś o pszczołach i ich hodowli, a nie czepiasz się ludzi. Już wole Przemka pomysły czytać, niż wielu innych personalne ataki - atakujesz, atakuj pomysły Przemka i udowodnij, że nie ma racji, a nie na niego jedziesz nic nie piszcząc o gospodarce. Argument za argument, bo tak to dyskusja schodzi do
- tyś głupi..
-ale ty głupszy..
-a ty bardziej głupszy..

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 października 2014, 13:25 - pn 

Rejestracja: 11 października 2007, 23:29 - czw
Posty: 188
Lokalizacja: Wielkopolska
mertik pisze:
pszczola od lipca lokuje pokarm do czerwiu, obok i nad do tej samej ramki kondygnacji a nad krata bedzie pusto i jak sie podkarmi 3 czy5 litrow to sie ten przerobiony syrop odwiruje z nawlocią wraz z wyciaganiem zalanych ramek z gniazda . tak jest przy ramce powyzej 20 cm .kombinacj masz duzo
jak chcesz zalewac gniazdo na zime to najlepiej wyciagnac korpus z czerwiem do góry i wtedy pieknie zalane będą ramki od dołu beleczki do górnej w gornym korpusie ,ale nie idzie to w parze z czerwieniem matek bo nie zejdzie na dół czerwic i trzeba wybrac mniejsze zlo.

PasiekaCordovan pisze:
mertik, po twoim wpisie sądzę że musisz się jeszcze sporo nauczyć bo pierdoły napisałeś. :wink:

No... nie są to takie pierdoły. Z wieloma wątkami tej wypowiedzi tej wypowiedzi zgadzam się. Aczkolwiek, opis jest trochę chaotyczny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 października 2014, 14:30 - pn 

Rejestracja: 11 października 2012, 18:33 - czw
Posty: 186
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Co się temat rozwinie to się gównem obrzucacie. To forum przestaje być już o pszczołach... Niedługo nikogo mądrego tu już nie będzie i tylko specjaliści trój - ulowi będą pisać felietony jak używać opcji SZUKAJ na forum.

Kolega Mertik trochę się pogubił (chyba o coś innego mu chodziło ale pewnie napisze o co) i wyszła czarna magia, ja osobiście mam inne doświadczenia, dlatego zgadzam się z Cordovanem, który nikogo nie obraził przecież.

_________________
ramka 26+13, pożytki: rzepak, akacja, lipa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 października 2014, 14:40 - pn 

Rejestracja: 11 października 2007, 23:29 - czw
Posty: 188
Lokalizacja: Wielkopolska
misiek245 pisze:
ja osobiście mam inne doświadczenia, dlatego zgadzam się z Cordovanem

Ale w tym temacie o podkarmianiu międzypożytkowym Cordovan nic nie napisał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 października 2014, 22:20 - pn 

Rejestracja: 21 sierpnia 2011, 21:19 - ndz
Posty: 205
Lokalizacja: mazury
:cwaniaczek:
W wątku 15 postów z czego 11 o niczym, a razem z moim już będzie 12
:głupek ze mnie:

_________________
Pozdrawiam Gabriel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 października 2014, 23:49 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 maja 2014, 21:13 - śr
Posty: 1424
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
gabriel11 pisze:
W wątku 15 postów z czego 11 o niczym, a razem z moim już będzie 12
:głupek ze mnie:

Jak wiele jest szkół pszczelarzenia wiemy (choćby z forum:). Wystarczy jednak uzmysłowić sobie różnorodność pożytkową i pogodową. Na obszarze naszej pięknej Ojczyzny jest ona OLBRZYMIA. Podkarpacie kontra okolice Szczecina, Góry Izerskie kontra okolice Ełku. Itd. (o prawie bym zapomniał o pięknych Bieszczadach:) W niektórych miejscach rzeczywiście występuje konieczność podkarmiania w bezpożytkach, ale to tzw, większe zło. Mniejsze, to nie ogałacanie miodni zbytnio a gniazda w ogóle lub liczne samodzielne nasadzenia na okresy bezpożytkowe (z reguły na wczesną wiosnę lub późny lipiec, sierpień). Paru kolegów z forum opisało metody nie zacukrzania miodu przez podkarmianie w bezpożytkach, niestety jestem purystą w tym temacie i jedno, co mogę powiedzieć, nie dopuszczać do takiej sytuacji. Wiem, że pisząc z Mazowsza narażam się na post kolegów z innych miejsc, typu - a jak przypi.dzi, to zostawić głodne? Nie, oczywiście, że nie. Mniejsze zło, ramek z miodem z poprzedniego sezonu (zabranych do zacieśniania) barciak nie załatwił, to pakować wtedy zamiast cukru (że o sycie nie wspomnę:) Czyli nihil novi. Pozdrawiam.

_________________
Życie jest poszukiwaniem właściwego konserwanta...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 marca 2015, 23:02 - ndz 

Rejestracja: 26 maja 2013, 12:03 - ndz
Posty: 14
Lokalizacja: Kujawy
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Prowadzę pasiekę 100-pni (często więcej ale nie lubię kundli także na początku oraz końcu sezonu jak mi coś podpada to łączę) ale tylko 5 lat.
może drodzy doświadczeni koledzy opiszcie swoje doświadczenia (albo mnie zjebcie że o takie bzdety się pytam) co robicie gdy przychodzi kwitnienie rzepaku, pogoda się pieprzy, czerwiu od groma i kończy się pokarm, a nadstawki oczywiście założone?
Proszę ew. o link do TEMATU WŁAŚCIWEGO.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji