FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 16 kwietnia 2024, 20:18 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 01 listopada 2015, 19:59 - ndz 

Rejestracja: 24 marca 2011, 09:32 - czw
Posty: 43
Lokalizacja: Szczecin
Mam zdrowe pszczoły, doskonałe matki, świetne pożytki i słabe jeszcze doświadczenie. Moja średnia z ostatniego roku to 66,66 kg z rodziny. Rekordzistka zdecydowanie powyżej 100. Wierzę w średnią ponad 100 kg, oczywiście zwłaszcza u osób karmiących pszczoły w sezonie. Moim zdaniem osoby takie powinny porównywać się w osobnej klasie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 listopada 2015, 20:10 - ndz 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Dariuszdawid08, masz kolego rację to co opisałeś zaobserwowałem w moim terenie . Zasadniczo pszczołom nie przeszkadza temperatura powyżej 30 stopni ,są one wtedy w optymalnych ,dobrych warunkach .Sprawa ma się zupełnie inaczej kiedy tym temperaturom towarzyszy brak opadów -wody. Ostatni sezon z biedą się obronił ale co będzie w 2016 roku nie wiemy. Przykładowo w pobliżu mojej pasieki zlokalizowany jest zbiornik wodny zasilany wodą z rowu biegnącego przez pola. Na dzień dzisiejszy nie ma w nim kropli wody ,dno przypomina swoimi spękaniami pustynię . Strach się bać co będzie na wiosnę . Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 listopada 2015, 20:26 - ndz 
manio pisze:
Żeby jeszcze tylko wszystkie potencjalne pożytki występowały każdego roku i sprzyjała im pogoda
napisałem że w zeszłym roku akacji nie miałem wcale ale nie wszyscy potrafią czytać całość a między wierszami zdania wyłapują, te co chcą wyłapać.

jędruś pisze:
czytanie w kółko o wysokich zbiorach gdy w centralnej Polsce [czyli w Sieradzu ]w tym roku temperatury przekraczały 30 stopni jest nudne.Pozdrawiam wszystkich znudzonych sieradzką paranoją.Jędruś.
nie mam pszczół w Sieradzu tylko w okolicach zbiornika Jeziorsko, zapewniam Cię, że temp. nie wpłynęły u mnie na brak wilgoci w gruncie a akacja lubi jak jest ciepło i parno, wtedy nektaruje rewelacyjnie tak jak w tym roku. Rzepaki rosną na 3A, 3B i 4A klasach ziemi bo takowe w moich stronach gdzie mam pasieki maja rolnicy, do tego wilgoć i masz efekt, że mimo wyższych temp. nektaruje wszystko wokół. Nektaru z lipy nie było bo upał wysuszył nektarniki w kwiatkach za to wystąpiła obfita spadź i miałem posianą swoją facelię w tym samym czasie nektarującą , dlaczego miałby pszczoły jej nie wykorzystać?

Dariuszdawid08 pisze:
Pomimo wysokich temperatur i suszy w centralnej Polsce, akacja dała jak rzadko kiedy, zalewały się wszystkie rodziny, również te wyrojone, jak i świeże roje. Rzepak dał dość ładnie, widocznie jakaś tam wilgoć od wiosny się utrzymała. U mnie źle było jedynie z pożytkiem lipowym (to mój ostatni pożytek). Z powodu suszy 3/4 kwiatów w ogóle się nie otworzyło, niedługo po przekwitnięciu zaczęły się sypać liście z drzew. Gdyby nie tragiczna lipa, byłby to najlepszy rok w mojej, jak dotąd, dość krótkiej 'karierze' pszczelarskiej.
Darku uważaj bo i Tobie nie uwierzą i napiszą żeś ogarnięty sieradzką paranoją. :haha:


Na górę
  
 
Post: 01 listopada 2015, 20:50 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Kiedys udzielałem wywiadu dla Angory i naciskany przez dziennikarza powiedziałem skromnie że przy bardzo dobrym układzie mozna liczys na ok 70 kg miodu z rodziny w sezonie , środowisko pamiętało mi ten wywiad i tą wielkosc przez kilka sezonw :haha: taki to wrazliwy temat.

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 listopada 2015, 21:09 - ndz 
Zdzisław. pisze:
środowisko pamiętało mi ten wywiad i tą wielkosc przez kilka sezonw :haha: taki to wrazliwy temat
Fakt szczególnie dla tych, którzy albo nie mają warunków (słabe pożytki, duże napszczelenie, nie takie rasowo/liniowo pszczoły, może niezbyt dopracowana gospodarka, zła pogoda) by tyle pozyskać albo nie potrafią gospodarować pszczołami mimo obfitych pożytków i nawet sprzyjających warunków.


Na górę
  
 
Post: 01 listopada 2015, 21:28 - ndz 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Trzeba zakończyć ten temat nikomu CaraIwana nie dało się przeskoczyć co do ilości miodu jaką można pozyskać z pasieki stacjonarnej. Na pewno przykro co niektórym, nawet tym którzy wędrują w poszukiwaniu pożytków. Niech żyje nam CarIwan Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 listopada 2015, 21:29 - ndz 

Rejestracja: 11 maja 2014, 20:40 - ndz
Posty: 370
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Nakło
Czytam posty w tym temacie i w końcu nie wytrzymałem . Wierzcie mi nie chciałem się odzywać , bo znowu jakiś "kowalski" mnie zruga , że sie nie znam więc nie mam się odzywać.
Do rzeczy:
Nie chcę występować jako adwokat Przemka . Nie interesuje mnie ile miodu zebrał.
U mnie to pierwszy sezon . Srednia z ula 60kg ( jeden dał ponad 80kg) , pomyślcie ile mógłbym odwirować gdybym miał co najmniej 5 - letnie doświadczenie.
Skąd tyle miodu zapytacie ? Odpowiadam:
W promieniu 5 km żadnej pasieki,
Setki hektarów rzepaku,
Kilka hektarów akacji,
Klika hektarów lasu dębowego który dał piękną spadż.

Większość użytkowników tego forum to pszczelarze z południa Polski.
Dlaczego wam południowcom w głowach się nie mieści taka ilość miodu ?
Dlaczego Wy nigdy nie zbliżycie się nawet w snach do takich wyników ?
Odpowiedż jest prozaicznie prosta:
U was na południu jest bardzo przepszczelony teren, co druga chałupa to 10 do 15 uli.
Na potwierdzenie oficjalna statystyka
Woj. kujawsko- pomorskie 1800zarejestrowanych pszczelarzy woj. małopolskie 3600.
Tak mógłbym porównywać po kolei wszystkie województwa i zauważycie jedno ; na południu Polski jest ogromne przepszczelenie . Dla uściślenia średnia ilość rodzin w jednej pasiece podobna na terenie całego kraju.
Nie mówcie więc ,że ktoś ma do Was jechać i czegoś nauczyć . U Was po prostu nie da się osiągnąć tego co u nas i stad wasze niedowierzanie.
Pozdrawiam Waldek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 listopada 2015, 21:37 - ndz 

Rejestracja: 02 października 2012, 22:08 - wt
Posty: 478
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Panowie, Carwan ma wszystko tak poukładane, że nic go nie zaskoczy. Poukładał sobie rolników okolicznych, ma odpowiedni pożytkowo teren, pogoda go nie potrafi nawet zaskoczyć, hoduje bardzo dobre matki, potrafi wszystko przewidzieć i wie wszystko, no prawie wszystko o pszczołach. Sprzedał już w tym roku prawie trzy tony miodu i to w detalu - takich wyników zazdroszczą nawet sklepy wielkopowierzchniowe.
Ja gościa podziwiam i jestem naprawdę pod wrażeniem. Okazuje się, że jak się chce to można.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 listopada 2015, 21:42 - ndz 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
waldwielki41, Jak tak liczysz to jak będziesz miał doświadczenie 15 letnie to będziesz miał średnią 180 . I [b]Car Iwan[b] będzie zdetronizowany.
Mój kolega w tym sezonie po 2 latach praktyki osiągnął bardzo ładny wynik .Teraz w końcówce sezonu zazimował pszczoły na 4 ramkach wielkopolskich. Jak myślisz powtórzy wynik. Zejdż na ziemię staraj się żyć w realiach tego świata i mniej fantazjuj. Ja po 1 sezonie głosu nie zabierałem . Twój głos twoja sprawa pożyjesz zobaczysz jak będzie. Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 listopada 2015, 21:44 - ndz 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
Moje rodziny też przyniosły po 150 kg tylko ze dla mnie z tego było po 50 kg.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 listopada 2015, 21:49 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
DROBNY pisze:
Moje rodziny też przyniosły po 150 kg tylko ze dla mnie z tego było po 50 kg.
Zgadzam się z tym co napisałeś bo 100kg rodzina zużyła na własne potrzeby a tobie zostało 50 kg rachunek prosty .pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 listopada 2015, 22:46 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
jak jest pogoda i dobry pożytek to i kulawe pszczoły naniosą i nie ma tu zbyt wielkiego pola do popisu dla pszczelarza bo musi tylko pilnować żeby miały do czego nosić, w innym wypadku większość filmików z YT gosci którzy mają pszczoły jednen sezon i ule naprawde zalane miodem nie miały by prawa bytu
problemy zacznają się gdy ma się słabe pożytki to naprawde trzeba się nagimnastykować żeby "wyrwać" tyle co niektórzy mają z jednego pożytku bez kiwnięcia palcem no ale trzeba sobie radzic w trudnych czasach kapitalizmu :mrgreen: nie ma się co obrażać bo i tak nic to nie zmieni
no i średnia powinna być średnią z całej pasieki wg stanu wiosennego a nie tylko wybranych uli bo wiadomo jak jest kilkanaście wybitnych rodzin, kilkadziesiąt średnich a reszta lipa

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 listopada 2015, 23:01 - ndz 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
DROBNY pisze:
Moje rodziny też przyniosły po 150 kg tylko ze dla mnie z tego było po 50 kg.

I to jest przykład pozytywnego myślenia :hura: . W pszczelarstwie trzeba być optymistą i wierzyć w geniusz swój i swoich pszczół . :mrgreen:

... no może bez przesady :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 listopada 2015, 00:11 - pn 

Rejestracja: 13 grudnia 2012, 20:51 - czw
Posty: 88
Lokalizacja: okolice Łodzi
Ule na jakich gospodaruję: WZ
Jak temat jest o węzie :D ... to i ja o węzie :D
... piszcie ,piszcie: co? ,kto? ,ile? i za ile? Dodajcie jeszcze PESEL i NIP a oprócz nieujawnionych źródeł dochodu naaaapewno będzie podatek kilka zł od 80 uli ? :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 listopada 2015, 10:33 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Fotki, jak masz 80 uli to masz juz dzialy specjalne wiec od podatku juz sie nie obejdzie


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 listopada 2015, 11:17 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Panie i panowie przecież znacie jako tako jego profil profil osobowy i jak wynika z pierwszego postu on tylko insynuuje sprzedaż w detalu , ukierunkowuje was na swój tok myślenia z postu również dobrze może wynikać że sprzedał po 8-12 zł w hurtowni , w jego wpisach wszystko możliwe.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 listopada 2015, 11:39 - pn 
bo lubię, zapewniam Cię że za takie pieniądze nie sprzedałbym miodu a gdybym miał nadmiar i zastanawiał się gdzie sprzedać to są firmy jakie w zależności od miodu płacą od 12 do 40 zł za kg. To że Kasztelewicz płaci od nawet 7 zł do max chyba w tym sezonie 11 zł nie oznacza że każdy kto skupuje miody tak płaci. Ceny znam bo stale współpracuję z firmą skupującą miody tylko od polskich pszczelarzy. Nie wprowadzaj zamętu jak nie masz o tym pojęcia a domysły swoje zostaw sobie dla siebie.


Na górę
  
 
Post: 02 listopada 2015, 11:47 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
henry650 pisze:
Fotki, jak masz 80 uli to masz juz dzialy specjalne wiec od podatku juz sie nie obejdzie


henry




Jaki podatek :shock: teoretycznie tak ale jest cos takiego jak kwota wolna od podatku .
Wczesniej było to już 100 - kroc wyjasniane , zeby tą kwote przekroczyc trzeba mieć ok 200 rodzin zgłoszonych w Działach Specjalnych Rolnictwa z drugiej strony jak ktos ma taki kaprys to może byc z tą min. iloscią rodzin na pełnym opodatkowaniu oraz na VAT to zależy od naszej taktyki :oczko: Jak ktoś ma kase do legalizacji to ...... :haha:

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 listopada 2015, 11:59 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Zakładasz temat i w dalszym ciągu nie napisałeś czytającym o formie sprzedaży detal czy hurt

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 listopada 2015, 12:09 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Zdzisław., ja kasy legalizowac nie musze do poki w naszym kraju jest tak jak jest to place podatki u Królowej lepiej mi sie to oplaca bez wzgledu na to gdzie mieszkam a kiedys mialem dzialy specjalne a ze jest kwota wolna od podatku to inna sprawa w kazdym kraji ona jest ale inna i mimo to ze una jest jedna to sa wielkie przepascie w przepisach a w PL sa najbardziej wygorowane bo jak wiadomo to polacy sa najwiekszymi kombinatorami ,


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 listopada 2015, 12:13 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
gwarantuje wam że to forum czytają też ludzie z US i innych zaprzyjaźnionych, jak wiadomo na każdym kroku szukają co tu by opodatkować, to i ktoś kiedyś wpadnie na to że skoro pszczelarze to tacy milionerzy co mają z ula przychod 1tys do 3tys to szybko mogą ten fakt wykorzystać i dostosować się do "waszych" wyliczeń a wtedy w kwocie wolnej od podatku będa się mieściły 1-3 rodziny a podatek zrobią proporcjonalny od kwoty o jakiej piszecie i wtedy napewno nie będzie to 2 czy 3 złote i nikt nie będzie pytał czy macie z ula te 130kg czy nie
tak więc proponuje dalej licytować się w tym festiwalu głupoty

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 listopada 2015, 12:20 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
henry650 pisze:
ja kasy legalizowac nie musze do poki w naszym kraju jest tak jak jest to place podatki u Królowej lepiej mi sie to oplaca


henry650 pisze:
bo jak wiadomo to polacy sa najwiekszymi kombinatorami ,

henry650, czy to miałeś na myśli?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 listopada 2015, 12:21 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
henry650 pisze:
jest jedna to sa wielkie przepascie w przepisach a w PL sa najbardziej wygorowane bo jak wiadomo to polacy sa najwiekszymi kombinatorami ,


no bo Polaków nie stać na tak wysokie podatki które serwują nam rządzący,
znajdz mi jeszcze jeden taki kraj godzie większosc ludzi zarabia minimum które wynosi 1200netto ma za to utrzymać siebie, rodzine i jakoś egzystować do następnej wypłaty a jeszcze na każdym kroku płaci podatki i poluje na niego armia urzędników + organy represji obywatela w postaci straży miejskich i policji które zamiast pomagać ludziom to chowają sie po krzakach i wypisują mandaty
a jak włączy telewizjie to słyszy jak to jest zajebiście wszedzie

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 listopada 2015, 12:25 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
emka24, nie bardzo rozumie o co ci chodzi ja na stale mieszkam w UK moj osrodek zycia jest w UK dlatego tam place podatki tu mam firme itd oraz dom a w PL nie mam nic bo sie nie dorobilem uczciwie sie nie dalo mam tylko pszczolki ,ijestem wymeldowany wiec uwazasz to za kombinatorstwo?


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 listopada 2015, 12:31 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
henry650,
Nie ,ale uważam że nieraz chcąc napisać wszystko w krótkiej wiadomości piszemy skrótami myślowymi i nieraz może to wypaść trochę humorystycznie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 listopada 2015, 12:41 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
emka24, powiem ci tak ze kiepsko pisze z polskiego bylem kiepski z wypracowan i ortografi dlatego jak cos pisze to czasmi smiesznie to wychodzi


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 listopada 2015, 13:05 - pn 
bo lubię pisze:
Zakładasz temat i w dalszym ciągu nie napisałeś czytającym o formie sprzedaży detal czy hurt
napisałem że sprzedaję w detalu.


Na górę
  
 
Post: 02 listopada 2015, 13:10 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
henry650 pisze:
emka24, powiem ci tak ze kiepsko pisze z polskiego bylem kiepski z wypracowan i ortografi dlatego jak cos pisze to czasmi smiesznie to wychodzi


henry
henry650, ważne że w główce poukładane ,reszta to pryszczyk

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 listopada 2015, 20:37 - pn 

Rejestracja: 01 stycznia 2014, 23:06 - śr
Posty: 254
Ule na jakich gospodaruję: WZ
Miejscowość z jakiej piszesz: Podbeskidzie
Krzyżak pisze:
KNIEJA pisze:
Krzyżak pisze:
Zdzisław., kolega ma pszczoły w barciach.
Słoik 0,9l miodu bartnego 500 zł. Da się żyć :)


A jak długa kolejka po miód ???


Sprzedaje całość ale to są małe ilość.
Z jednej barci ma słoik lub dwa. Reszta zostaje pszczołom na zimę.


Tylko zapytam z ciekawości: ktoś kto kupuje miód za 500 zeta za słoik jest urodzonym debilem czy ten kto sprzedaje ten miód jest wyrafinowanym cwaniaczkiem? Chyba że jest tak że te barcie są w prastarych świętych dębach a boskie pszczoły produkują ambrozję, dającą nieśmiertelność.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 listopada 2015, 21:18 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
bo lubię, wiesz z tym poukladaniem w dynce to roznie bywa zalezy od samopoczucia


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 listopada 2015, 23:16 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2009, 18:32 - wt
Posty: 2155
Lokalizacja: Płock
A ja z lipy w tym roku wziąłem najwięcej jak pszczelarze i też jestem z centralnej Polski :)

_________________
waldek6530


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2015, 03:20 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 maja 2014, 21:13 - śr
Posty: 1424
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
kudlaty pisze:
dalej licytować się w tym festiwalu głupoty

henry650 pisze:
z tym poukladaniem w dynce to roznie bywa zalezy od samopoczucia

I tak bym podsumował. Licytowanie zdecydowanie zostawmy komornikom i aukcjonerom. Z reguły pszczelarz nie patrzy na kaca, (ups, miałem na myśli samopoczucie) a raczej na stan rodzin i kalendarz... ale jednak samopoczucie bywa czasami decydujące:) I to jest znak, że trzeba robotę ciut przełożyć. Pozdrawiam.

_________________
Życie jest poszukiwaniem właściwego konserwanta...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2015, 21:38 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Warszawiak, w zasadzie kaca to nie mialem na mysli tylko inne bodzce zewnetrzne ,sa tacy co mowia ze najlepiej do kaca sie nie dopuszczac :haha: :haha: :haha:


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 listopada 2015, 02:50 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 maja 2014, 21:13 - śr
Posty: 1424
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
henry650 pisze:
mowia ze najlepiej do kaca sie nie dopuszczac
Mówić można wszystko:) Od najłagodniejszych pszczół przy kacu dostaję strzała na "dzień dobry". Uważają chyba, że najlepszy na kaca jest jad:) Niech im będzie. Wracając do tematu - 60 l z ula rocznie to najlepszy wynik jaki udało mi się "wykręcić". Ostatnio zupełnie olewam nawłoć - zostaje dla pszczół. Pozdrawiam.

_________________
Życie jest poszukiwaniem właściwego konserwanta...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 listopada 2015, 07:25 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Warszawiak, najlepszy moim wynikiem to wynik w UK 40 l a w moim rejonie w bieszczadach to o wielkich zbiorach mozna pomarzyc


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 listopada 2015, 19:18 - czw 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Kolejny przejazd po okolicy na koniku /czterokolowiec/upewnil mnie co do ilosci pni w rejonie lotu pszczol mojej pasieki . Naliczylem okolo 200 szt. Zastanawiam sie ile jest naprewde. Jedynym warunkiem podniesienia poziomu produkcji miodu to pozyskanie matek ktore wlasciwiej wykorzystaja pozytki. Sam stoje przed takim wezwaniem bazujac na swoim materiale i selekcji ktora prowadze od dluzszego czasu .Musza to byc matki inseminowane bo inne nie poradza temu wezwaniu . Jezeli sie myle co do obranej drogi prosze o podpowiedz. Mysle ,ze omowienie kilku technik proby podniesienia rentownosci, pozyskania wiekszej ilosci miodu nie odbiegaja od glownego tematu. Pozdrawiam :pl:

p.s. przepraszam za brak w mojej pisowni ogonkow, kreseczek i kropeczek .Przeskoczylem przez ocean i sprzet do momentu kiedy corka nie przestroi nie pozwala przy moich kwalifikacjach na poprawe tego zjawiska.Pozdrawiam z NY


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 listopada 2015, 07:59 - pt 
andrzejkowalski100 pisze:
Naliczylem okolo 200 szt.
nie ma się co dziwić że przy takiej ilości pni masz mało miodu, ja w promieniu 12-15km od swoich pasiek nie mam nikogo nie licząc jednego starszego pana jaki ma 6 rodzin z moimi matkami.

andrzejkowalski100 pisze:
Musza to byc matki inseminowane bo inne nie poradza temu wezwaniu . Jezeli sie myle co do obranej drogi prosze o podpowiedz. Mysle ,ze omowienie kilku technik proby podniesienia rentownosci, pozyskania wiekszej ilosci miodu nie odbiegaja od glownego tematu.
niekoniecznie inseminowane, jeśli jakaś linia ma ugruntowane w genetyce, na przełomie lat selekcji, by wykorzystywała maksymalnie kolejno po sobie następujące pożytki a w przypadku ich braku wyszukała zastępcze to jak najbardziej możesz kupować matki UN.


Na górę
  
 
Post: 06 listopada 2015, 18:36 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
CarIvan pisze:
ja w promieniu 12-15km od swoich pasiek nie mam nikogo nie licząc jednego starszego pana jaki ma 6 rodzin z moimi matkami.
Tylko że w tych kilometrach zabrakło przecinka.
Bo promień 12-15 km to daje obszar 144-225 km2, a na takim obszarze to przeciętnie licząc lokuje się 20-35 wsi, trudno więc nawet wyobrazić sobie taką pustynię pszczelarską na terenie centralnej polski?
Ale pewnie się mylę.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 listopada 2015, 10:07 - sob 
JM, może sprecyzuję, patrząc w którąkolwiek stronę od mojej pasieki, niezależnie czy jednej czy drugiej w linii prostej w odległości 12-15 km nie ma pszczelarza. Kiedyś w moich stronach było po dwóch, trzech pszczelarzy w każdej wiosce, teraz trudno znaleźć wioskę, w której byłby choć jeden pszczelarz.


Na górę
  
 
Post: 07 listopada 2015, 12:28 - sob 

Rejestracja: 14 stycznia 2011, 12:35 - pt
Posty: 647
Lokalizacja: płońsk
W Sieradzu działa Rejonowe Koło Pszczelarzy tel (43)8221279 ,ciekawy jestem gdzie mieszkają jego członkowie,prawdopodobnie w okolicy Krakowa.W moim Kole jest około 45 członków i wszyscy mieszkają w promieniu właśnie 15 km,a jest jeszcze z pewnością kilku, którzy nie należą do Koła.A swoją drogą, to masz świetne miejsce na trutowisko,zielona wyspa w centrum Polski.

_________________
godzięba


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 listopada 2015, 13:38 - sob 
Godziemba, ja nie mam pasieki w Sieradzu. Mieszkam w Sieradzu tylko a pasieki są oddalone o 34 i 30 km od Sieradza w okolicach zbiornika Jeziorsko. Tak dla uszczegółowienia sieradzkie koło pszczelarskie ma około 90 członków a rejonowe składa się z kilku mniejszych kół.


Na górę
  
 
Post: 07 listopada 2015, 20:35 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
CarIvan pisze:
JM, może sprecyzuję, patrząc w którąkolwiek stronę od mojej pasieki, niezależnie czy jednej czy drugiej w linii prostej w odległości 12-15 km nie ma pszczelarza. Kiedyś w moich stronach było po dwóch, trzech pszczelarzy w każdej wiosce, teraz trudno znaleźć wioskę, w której byłby choć jeden pszczelarz.


to jak taka pustynia to masz naturalne i chyba jedyne w Polsce trutowisko.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 listopada 2015, 22:41 - sob 

Rejestracja: 21 sierpnia 2011, 21:19 - ndz
Posty: 205
Lokalizacja: mazury
górski_pszczelarz pisze:
CarIvan pisze:
JM, może sprecyzuję, patrząc w którąkolwiek stronę od mojej pasieki, niezależnie czy jednej czy drugiej w linii prostej w odległości 12-15 km nie ma pszczelarza. Kiedyś w moich stronach było po dwóch, trzech pszczelarzy w każdej wiosce, teraz trudno znaleźć wioskę, w której byłby choć jeden pszczelarz.


to jak taka pustynia to masz naturalne i chyba jedyne w Polsce trutowisko.


Zero konkurencji, a pożytki jak Przemek wcześniej pisał ma świetne.
Chłopaki! Już wiadomo gdzie gdzie należy ulokować 2 pasiekę :cwaniaczek: :śmieję się z ciebie:

_________________
Pozdrawiam Gabriel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 listopada 2015, 22:44 - sob 

Rejestracja: 14 stycznia 2011, 12:35 - pt
Posty: 647
Lokalizacja: płońsk
CarIvan pisze:
Godziemba, ja nie mam pasieki w Sieradzu. Mieszkam w Sieradzu tylko a pasieki są oddalone o 34 i 30 km od Sieradza w okolicach zbiornika Jeziorsko. Tak dla uszczegółowienia sieradzkie koło pszczelarskie ma około 90 członków a rejonowe składa się z kilku mniejszych kół.
W okolicy gdzie masz pasieki,gdzie byś ich nie miał,w promieniu 8 km.jest średnio około 60 wsi,a co dopiero w promieniu 12-15 km. Ty nie znasz połowy nazw tych wsi,nie mówiąc o tym, kto w tych wsiach ma pszczoły.Postaw te przecinki a i tak będą lux stanowiska.Pozdrawiam.

_________________
godzięba


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 listopada 2015, 23:06 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 września 2007, 21:16 - ndz
Posty: 418
Lokalizacja: ożarów maz-Wola Wodynska
Ule na jakich gospodaruję: wz,wielkopolski
CarIvan, Przemku tak z ciekawości zerknołem w okolice zbiornika Jeziorsko i w promieniu 11km naliczyłem 82 miejscowości .Czy ty naprawdę tak dobrze znasz taki teren że możesz napisać że w promieniu 12-15 km niem żadnej pasieki Ja policzyłem tylko w promieni 11 km a ile jeszcze by doszło gdyby zakreślic obszar 15km [ale może i masz tak wnikliwe rozeznanie] pozd. Krzys


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 listopada 2015, 20:28 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Krzysztof a patrzyłeś jak by ustawił pasiekę na środku zbiornika?

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 listopada 2015, 21:26 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 stycznia 2011, 23:55 - śr
Posty: 116
Lokalizacja: bochnia
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
co to za jałowa dyskusja o promieniu 12 czy 15 km.nawet jakby pszczół nie było w promieniu 100 km to co z tego?efektywny zasięg lotu z pasieki stacjonarnej to i tak 1-2 km.

_________________
kri


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 listopada 2015, 22:07 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 maja 2011, 19:55 - pt
Posty: 1540
Lokalizacja: Tomice
Ule na jakich gospodaruję: klasyczny wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Tomice/Wadowice
kri pisze:
co to za jałowa dyskusja o promieniu 12 czy 15 km.nawet jakby pszczół nie było w promieniu 100 km to co z tego?efektywny zasięg lotu z pasieki stacjonarnej to i tak 1-2 km.


kri, ten dystans dotyczy guci :lol:

_________________
Pozdrawiam! Krzysztof


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 listopada 2015, 22:28 - ndz 
Godziemba pisze:
W okolicy gdzie masz pasieki,gdzie byś ich nie miał,w promieniu 8 km.jest średnio około 60 wsi,a co dopiero w promieniu 12-15 km. Ty nie znasz połowy nazw tych wsi,nie mówiąc o tym, kto w tych wsiach ma pszczoły.Postaw te przecinki a i tak będą lux stanowiska.Pozdrawiam.
Nie widzę potrzeby dyskusji bo ja swoje a Ty swoje.

krzysztof pisze:
CarIvan, Przemku tak z ciekawości zerknołem w okolice zbiornika Jeziorsko i w promieniu 11km naliczyłem 82 miejscowości .Czy ty naprawdę tak dobrze znasz taki teren że możesz napisać że w promieniu 12-15 km niem żadnej pasieki Ja policzyłem tylko w promieni 11 km a ile jeszcze by doszło gdyby zakreślic obszar 15km [ale może i masz tak wnikliwe rozeznanie] pozd. Krzys
15 lat jeździłem i nadal jeżdżę po terenie, znam każdego pszczelarza zrzeszonego i niezrzeszonego kto gdzie ma pasiekę, w każdym sklepie spożywczym na wiosce zawsze Ci powiedzą kto ma we wsi pszczoły.


Na górę
  
 
Post: 08 listopada 2015, 22:40 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 stycznia 2011, 23:55 - śr
Posty: 116
Lokalizacja: bochnia
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Alpejczyk pisze:
kri pisze:
co to za jałowa dyskusja o promieniu 12 czy 15 km.nawet jakby pszczół nie było w promieniu 100 km to co z tego?efektywny zasięg lotu z pasieki stacjonarnej to i tak 1-2 km.


kri, ten dystans dotyczy guci
a ja myślałem że ilości miodu jaką można pozyskać z pasieki stacjonarnej
CarIvan pisze:
andrzejkowalski100 pisze:
Naliczylem okolo 200 szt.
nie ma się co dziwić że przy takiej ilości pni masz mało miodu, ja w promieniu 12-15km od swoich pasiek nie mam nikogo nie licząc jednego starszego pana jaki ma 6 rodzin

_________________
kri


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji