FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 09:43 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Post: 08 listopada 2015, 22:50 - ndz 
Ależ sobie fajną dyskusję urządziliście, :haha: ilość pni na danym terenie wpływa na ilość miodu, pasieki mam w dwóch miejscach, pożytki bogate jeśli dopisze tylko pogoda, pszczelarzy brak, ma to wpływ w dużym stopniu na to czym unasieniają się matki jakie hoduję a żeby było ciekawiej i byście mieli więcej do domyślania się to nawet trutnie są u mnie selekcjonowane. Nie zależy mi na tym czy ktoś wierzy czy nie i jakie ma o tym zdanie.


Na górę
  
 
Post: 08 listopada 2015, 23:01 - ndz 

Rejestracja: 07 marca 2013, 17:54 - czw
Posty: 627
Lokalizacja: Baćkowice
Ule na jakich gospodaruję: WP=> Wlkp
CarIvan pisze:
Ależ sobie fajną dyskusję urządziliście, :haha: ilość pni na danym terenie wpływa na ilość miodu, pasieki mam w dwóch miejscach, pożytki bogate jeśli dopisze tylko pogoda, pszczelarzy brak, ma to wpływ w dużym stopniu na to czym unasieniają się matki jakie hoduję a żeby było ciekawiej i byście mieli więcej do domyślania się to nawet trutnie są u mnie selekcjonowane. Nie zależy mi na tym czy ktoś wierzy czy nie i jakie ma o tym zdanie.


Źle się dzieje skoro sa sobie zaprzeczasz i wierzysz we wszystko to co piszesz

_________________
Nie mów że coś jest niemożliwe
jeśli tego nie próbowałeś


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 listopada 2015, 00:18 - pn 

Rejestracja: 14 stycznia 2011, 12:35 - pt
Posty: 647
Lokalizacja: płońsk
CarIvan pisze:
Nie widzę potrzeby dyskusji bo ja swoje a Ty swoje.
Oczywiście Masz rację,trzeba wierzyć w to co jest napisane,byle czego się nie pisze.

_________________
godzięba


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 listopada 2015, 06:01 - pn 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
CarIvan pisze:
andrzejkowalski100 pisze:
Naliczylem okolo 200 szt.
nie ma się co dziwić że przy takiej ilości pni masz mało miodu, ja w promieniu 12-15km od swoich pasiek nie mam nikogo nie licząc jednego starszego pana jaki ma 6 rodzin z moimi matkami.

andrzejkowalski100 pisze:
Musza to byc matki inseminowane bo inne nie poradza temu wezwaniu . Jezeli sie myle co do obranej drogi prosze o podpowiedz. Mysle ,ze omowienie kilku technik proby podniesienia rentownosci, pozyskania wiekszej ilosci miodu nie odbiegaja od glownego tematu.
niekoniecznie inseminowane, jeśli jakaś linia ma ugruntowane w genetyce, na przełomie lat selekcji, by wykorzystywała maksymalnie kolejno po sobie następujące pożytki a w przypadku ich braku wyszukała zastępcze to jak najbardziej możesz kupować matki UN.


Mam kilka stanowisk gdzie według mojego rozeznania w promieniu do 8 km praktycznie nie ma pasiek. Czy to jest rzeczywiście prawda, sam nie wiem. Fakt, że pszczoły w tych miejscach nie grabią warrozy do uli.

Jeśli chodzi czy to mają być matki inseminowane czy ugruntowane, to się nie wtrącam ponieważ jest to dla mnie za wysoki poziom wiedzy omówiony w dwóch zdaniach przez Szanownych Kolegów.

Pozdrawiam,
polbart

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 listopada 2015, 23:59 - pn 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
polbart, pisze Jeśli chodzi czy to mają być matki inseminowane czy ugruntowane, to się nie wtrącam ponieważ jest to dla mnie za wysoki poziom wiedzy omówiony w dwóch zdaniach przez Szanownych Kolegów.
mysle,ze kolega juz sie wtracil tak wiec zapraszamy do dyskusji zdan napiszemy ile bedzie trzeba. Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 listopada 2015, 03:20 - wt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
To napisz co wiesz :D

Pozdrawiam,
polbart

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 listopada 2015, 06:00 - wt 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Posluze sie cytatem Podpuszczasz aby się coś więcej dowiedzieć czy...
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 listopada 2015, 09:49 - wt 

Rejestracja: 18 sierpnia 2010, 15:27 - śr
Posty: 64
Lokalizacja: polska wies
Pszczelarstwo to matematyka: powierzchnia plastra + ilość pszczół/jakość + czas pożytku daje wynik od taka kalkulacja nie chce się z nikim spierać ani nikogo pouczać. Jak pszczelarz osiąga dobre wyniki to tak trzymać co roku a nie sinusoida !!!
często w polskich warunkach pogoda rozdaje karty
W tym roku pasieka stacjonarna dała lepiej jak wędrowne ale taki był układ pożytków i są to duże ilości a nie 10-15-20 kg
pozdrawiam dyskantów i zazdrośników. :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji