FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 kwietnia 2024, 00:11 - ndz

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 26 stycznia 2010, 21:43 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
SKapiko pisze:
rodziny 4 osobowej to na pewno nie utrzymasz ale u nas są takie kryteria że jeśli się ma co najmniej 100 rodzin to można uważać się za zawodowca


Witam

A co mi takie kryterium przyniesie jak mam 100 rodzin i nie moge utrzymac wlasnej rodziny!!!
Dla mnie Pszczelarz zawodowy to taki czlowiek z conajmniej Mistrzowskim dyplomem ktury nie doklada do interesu i jest w stanie utrzymac siebie i wlasna rodzine.
Majac 100 rodzin mozna sie uwarzac za pszczelarza zawodowego??????.......... ktury ledwo zipie zeby przerzyc!!!!!!!!.......... co to za zawodowstwo????????.....
Moze to zle rozumiem?..... i te 100 rodzin przyznawaja odrazu tytul Przczelarza zawodoweg i tym samym ma sie jakies przywileje w dotacjach dla Rolnikuw z EU???????......
Pozdrowienia Krzysztof K


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 stycznia 2010, 22:58 - wt 

Rejestracja: 15 września 2008, 20:33 - pn
Posty: 284
Lokalizacja: Kraków
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
To ja proponuję tak:
"Zawodowiec" nie musi zawodowo utrzymywać się z pszczół,
ale człowiek zawodowo utrzymujący się z pszczół MUSI być zawodowcem.
:D
K.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 stycznia 2010, 13:32 - czw 
>[...] Pszczelarz zawodowy to taki czlowiek z conajmniej Mistrzowskim dyplomem
> ktury nie doklada do interesu i jest w stanie utrzymac siebie i wlasna rodzine

A ten, który utrzymuje z pszczół siebie i swoją rodzinę, a dyplomu mistrzowskiego nie ma, to kto? Hobbysta - amator? Szanowni państwo, naprostujcie swoje przekonania - to nie szkoły i dyplomy robią z was fachowców i zawodowców, ale wasze umiejętności i wykonywany zawód, czyli zajęcie z którego żyjecie.

C.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 28 stycznia 2010, 14:16 - czw 
Jak już wcześniej wspomniałem nasze przepisy są popier........ i to bardzo Kto kiedy i na jakiej podstawie je ustanowił że Polskie Zawodowstwo zaczyna się od 80 uli chyba że na podstawie lat Komuny Bo Cyrankiewicz miał 80 rodzin
Moim zdaniem Pszczelarstwo Zawodowe powinno zaczynać się przynajmniej od 150-200 rodzin .
Nie chce zamieszania ale chyba w Niemczech 150 ulowa pasieka to pół zawodowa czyli coś w rodzaju naszego pół etatu


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 28 stycznia 2010, 14:39 - czw 
Mocny ale dobry glos,jestem ZA!!!


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 28 stycznia 2010, 15:04 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 sierpnia 2007, 18:10 - czw
Posty: 944
Lokalizacja: Poznań
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Zależy co rozumiemy pod słowem zawodowiec.
Czy ktoś kto się zawodowo utrzymuje z pszczół, ktoś kto ma wykształcenie pszczelarskie, czy może jest takim profesjonalistą, że zawodowcem.
Jak komuś wystarczy na utrzymanie 80 rodzinna pasieka, to w sumie czemu nie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 stycznia 2010, 18:53 - czw 

Rejestracja: 21 stycznia 2010, 00:27 - czw
Posty: 351
Lokalizacja: warmia-mazury
ale za tym zawodowstwem tak naprawde nic nie idzie pszczelarz utrzymujący się tylko z pszczól nie jest w żaden sposób uprzywilejowany co z tego że mając nawet 150 rodzin to i tak nie jest w stanie z tego przeżyć. a gadanie o zawodowstwie przez amatorów trochę mnie śmieszy bo często nawet nie mają namiastki tej pracy co ja i nawet nie chcę by nazywano mnie zawodowcem bo to tylko określenie.jestem pszczelarzem utrzymującym się z pszczół.a zawodowcem był LEON :) :) :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji