FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 08:41 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zmiana prawa??
Post: 16 stycznia 2018, 18:16 - wt 

Rejestracja: 24 grudnia 2012, 12:17 - pn
Posty: 108
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Dzień dobry
Na Portalu Pszczelarskim takie coś:
https://www.portalpszczelarski.pl/artyk ... pisow.html
ciekawe może rzeczywiście trzeba coś zrobić w tym temaćie,
Pozdrawiam Mariusz Mazurczak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 stycznia 2018, 18:25 - wt 

Rejestracja: 07 października 2015, 22:47 - śr
Posty: 309
Lokalizacja: Poland
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: opolskie
za to oni będą mogli wszędzie wozić? a jak ktoś z rodziny będzie obsiewał pola roślinami miododajnymi to też nie będzie można postawić? niech się nie zesrają


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 stycznia 2018, 18:33 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Emphaser pisze:
za to oni będą mogli wszędzie wozić? a jak ktoś z rodziny będzie obsiewał pola roślinami miododajnymi to też nie będzie można postawić? niech się nie zesrają


wtedy stawiasz i wszczoły sa swagra bo dałes szwagrowi i po sprawie problem rozwiazany gorze beda mieli ci którzy nie maja szwagra hahaha


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 stycznia 2018, 18:37 - wt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
henry650 pisze:
Emphaser pisze:
za to oni będą mogli wszędzie wozić? a jak ktoś z rodziny będzie obsiewał pola roślinami miododajnymi to też nie będzie można postawić? niech się nie zesrają


wtedy stawiasz i wszczoły sa swagra bo dałes szwagrowi i po sprawie problem rozwiazany gorze beda mieli ci którzy nie maja szwagra hahaha


henry


A jak ze zgłoszeniem weterenaryjnym ?
Zgłaszałem i musiałem podać miejscowość i nr działki nawet oprócz adresu :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 stycznia 2018, 18:38 - wt 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
No to panowie pszczelarze z terenu Kłodzka mogą mieć problem na wrzosie, jak będą chcieli mieć minimum 500 m od innej pasieki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 stycznia 2018, 18:58 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Bartek.pl pisze:
henry650 pisze:
Emphaser pisze:
za to oni będą mogli wszędzie wozić? a jak ktoś z rodziny będzie obsiewał pola roślinami miododajnymi to też nie będzie można postawić? niech się nie zesrają


wtedy stawiasz i wszczoły sa swagra bo dałes szwagrowi i po sprawie problem rozwiazany gorze beda mieli ci którzy nie maja szwagra hahaha


henry


A jak ze zgłoszeniem weterenaryjnym ?
Zgłaszałem i musiałem podać miejscowość i nr działki nawet oprócz adresu :-)

to sgłasza ze kupil a po zbiorach sprzedał w czym problem albo kto mu zabroni wydzierzawic pszczoły zadne prawo nie zabrania dzierzawy


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 stycznia 2018, 19:27 - wt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
henry650 pisze:
to sgłasza ze kupil a po zbiorach sprzedał w czym problem albo kto mu zabroni wydzierzawic pszczoły zadne prawo nie zabrania dzierzawy

No własnie stara dobra rzeczywistość :-)
Wszystko da się obejść :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 stycznia 2018, 22:02 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2009, 18:32 - wt
Posty: 2155
Lokalizacja: Płock
Proponowane zmiany zakładają, że każdy pszczelarz planujący migrację pszczół musiałby być także członkiem jednej z usankcjonowanych prawnie polskich organizacji pszczelarskich. - To cytat z tego artykułu dot. kłodzkich pszczelarzy.
A kto kuźwa zmusi mnie abym należał do jakiejś organizacji pszczelarskiej :wnerw: , póki co mieszkamy w wolnym kraju ( tak sobie myślę ) to jakim prawem zmuszać mnie do przynależności do jakichś organizacji. Mam pszczoły i będę z nimi jeździł gdzie będę chciał i wara ode mnie i moich pszczół. :pala:

_________________
waldek6530


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 stycznia 2018, 22:08 - wt 

Rejestracja: 21 listopada 2009, 21:49 - sob
Posty: 915
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
waldek6530 pisze:
Proponowane zmiany zakładają, że każdy pszczelarz planujący migrację pszczół musiałby być także członkiem jednej z usankcjonowanych prawnie polskich organizacji pszczelarskich. - To cytat z tego artykułu dot. kłodzkich pszczelarzy.
A kto kuźwa zmusi mnie abym należał do jakiejś organizacji pszczelarskiej :wnerw: , póki co mieszkamy w wolnym kraju ( tak sobie myślę ) to jakim prawem zmuszać mnie do przynależności do jakichś organizacji. Mam pszczoły i będę z nimi jeździł gdzie będę chciał i wara ode mnie i moich pszczół. :pala:
no ale jeśli by się znalazł taki zapis w prawie to Cię zmuszą, albo nie będziesz mógł wędrować


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 stycznia 2018, 22:11 - wt 
waldek6530 pisze:
Mam pszczoły i będę z nimi jeździł gdzie będę chciał i wara ode mnie i moich pszczół. :pala:


Żebyś tylko nie był później zdziwiony

http://www.nto.pl/strefa-agro/wiadomosc ... ,12371686/

Pszczelarz , jak że pięknie , to brzmi , ale jak takie bydło {nie obrażam nikogo} spotka się na rykowisku , to dopiero pokazują prawdziwe oblicze. Widziałem co wyprawili wielcy pszczelarze , którzy znali się od lat. To , co tu na forum , to pikuś. Dlatego muszą być przepisy odnośnie ilości rodzin na danym ternie , zdrowotności pszczół , a nie wolna amerykanka w Twoim wykonaniu , zdrowotności . Nie wiem , kto ma tego pilnować , lekarz weterynarii , związki pszczelarskie , koła, pszczelarze z danego terenu :?:
Ciekawe , czy byś był taki zadowolony , gdyby w Twój rejon przywieziono parę tirów , nie z tirówkami , a rodzinami , na Twój wymarzony pożytek. :?:


Na górę
  
 
Post: 16 stycznia 2018, 22:23 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2009, 18:32 - wt
Posty: 2155
Lokalizacja: Płock
Bzdury piszesz Kolego bagisek1 - idąc takim tokiem myślenia to i na Twój wymarzony rynek nie mógłbym pojechać z miodem bo konkurencja, do lasu na grzyby tez można mi zabronić jechać bo tam zbierają miejscowi grzybiarze itd itd. Bzdura jak nie wiem co. Zgadzam się tylko w kwestii zdrowotności pszczół ale od tego to jest lekarz weterynarii a nie jakieś związki pszczelarskie - co to w ogóle jest. Dlaczego te przepisy maja dotyczyć tylko wędrówek, powinni jeszcze zabronić zakładania nowych pasiek - mogą mieć tylko ci co mają i nikt więcej a najlepiej prezesi kół i skarbnicy a członkowie to tylko niech składki płacą.
Pewnie zaraz wyleją się na mnie wiadra pomyj ale ja mam to w d...e.

_________________
waldek6530


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 stycznia 2018, 22:28 - wt 

Rejestracja: 21 listopada 2009, 21:49 - sob
Posty: 915
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
waldek6530, pasieki nikt ci nie zabroni mieć ale już się zmienia sytuacja gdy koło domu powiesisz tabliczkę sprzedam miód i gdyby chcieli to koło gwizdka wtedy mogą zrobić .
Chyba że kobieta będzie sprzedawać :haha: :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 stycznia 2018, 22:30 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2009, 18:32 - wt
Posty: 2155
Lokalizacja: Płock
A tak w ogóle dla tych pszczelarzy z powiatu kłodzkiego to miałbym taka propozycje - niech co drugi zlikwiduje pasiekę i będą mieli luźniej, będzie tam wtedy miejsce dla tych wędrujących. :D

_________________
waldek6530


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 stycznia 2018, 22:32 - wt 
waldek6530 pisze:
idąc takim tokiem myślenia to i na Twój wymarzony rynek nie mógłbym pojechać z miodem bo konkurencja, do lasu na grzyby tez można mi zabronić jechać bo tam zbierają miejscowi grzybiarze itd itd.


Nie pisałem o żadnym miodzie , rynku , żadnych grzybach , tylko o tirach z rodzinami , które jadę w Twoje , moje tereny , jak i innych.
Czy to jest pszczelarstwo?? Moim zdaniem to najazd barbarzyńców , mieniących się pszczelarzami. Ja nie jadę ze swoimi rodzinami w miejsce , gdzie stoją inne ule , ewentualnie gdy są jakieś zasiewy roślin , pytam okolicznych pszczelarzy o możliwość postawienia uli. Jeśli nie , grzeczne podziękowanie i szukam innego miejsc. Można :?: Można , ale trzeba chcieć


Na górę
  
 
Post: 16 stycznia 2018, 22:35 - wt 
waldek6530 pisze:
A tak w ogóle dla tych pszczelarzy z powiatu kłodzkiego to miałbym taka propozycje - niech co drugi zlikwiduje pasiekę i będą mieli luźniej, będzie tam wtedy miejsce dla tych wędrujących. :D


A co Ty im radzisz , koleś z Płocka?? Pilnuj siebie , swojej pasieki i jak sam napisałeś , mogą Oni też tak napisać , a pewnie są na tym forum :

[quote="]wara ode mnie i moich pszczół. :pala:[/quote]

Podpisani pszczelarze z powiatu Kłodzkiego


Na górę
  
 
Post: 16 stycznia 2018, 22:40 - wt 
jerzy9666 pisze:
waldek6530, pasieki nikt ci nie zabroni mieć ale już się zmienia sytuacja gdy koło domu powiesisz tabliczkę sprzedam miód i gdyby chcieli to koło gwizdka wtedy mogą zrobić .
Chyba że kobieta będzie sprzedawać :haha: :haha:


Jak ma sprzedaż bezpośrednią , bo jeśli nie ma , to gwizdek nie pomoże , jak się trafi upierdliwy pszczelarz z powiatu Kłodzkiego :mrgreen: :mrgreen:

{ W rewanżu za postawienie setki uli , w jego okolicy } :mrgreen: :pl:


Na górę
  
 
Post: 16 stycznia 2018, 22:50 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2009, 18:32 - wt
Posty: 2155
Lokalizacja: Płock
bagisek1 pisze:
Czy to jest pszczelarstwo?? Moim zdaniem to najazd barbarzyńców , mieniących się pszczelarzami.

bagisek1 a to oni nie są pszczelarzami ? to
dopiero są pszczelarze ! my to takie papraki.
bagisek1 pisze:
Nie pisałem o żadnym miodzie , rynku , żadnych grzybach , tylko o tirach z rodzinami , które jadę w Twoje , moje tereny , jak i innych.

Ja wiem, że nie pisałeś o miodzie i innych ale ja Ci dałem taki przykład - bo to się niczym nie różni. Do mnie tez przyjeżdżają np. nas nawłoć i co mam mieć do nich o to pretensje bo ja mam tu pasiekę to równie dobrze mogę nie mieć i nie będą mi przeszkadzać jak przyjadą.

bagisek1 pisze:
A co Ty im radzisz , koleś z Płocka?? Pilnuj siebie , swojej pasieki i jak sam napisałeś , mogą Oni też tak napisać , a pewnie są na tym forum :

Ja tylko im radzę jak nie wiedzą co maja zrobić :)

_________________
waldek6530


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 stycznia 2018, 22:53 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2009, 18:32 - wt
Posty: 2155
Lokalizacja: Płock
bagisek1 pisze:
Żebyś tylko nie był później zdziwiony

http://www.nto.pl/strefa-agro/wiadomosc ... ,12371686/

A jeżeli tak by miało być - no to WOJNA ja tam dużej pasieki nie mam ale tam w kłodzkim maja większe :haha: :haha:

_________________
waldek6530


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 stycznia 2018, 22:56 - wt 
waldek6530 pisze:
A jeżeli tak by miało być - no to WOJNA ja tam dużej pasieki nie mam ale tam w kłodzkim maja większe :haha: :haha:


I widzisz , co w Tobie siedzi :?: :?: A to tylko ule , pszczoły , pasieka , a Ty sięgasz zaraz po

https://www.youtube.com/watch?v=aW_R5RUOS2w


Na górę
  
 
Post: 16 stycznia 2018, 23:03 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2009, 18:32 - wt
Posty: 2155
Lokalizacja: Płock
Podoba mi się tak właśnie by było - wyciągnąłbym w końcu zza kozła bo jeszcze mi zardzewieje :haha: :haha:

_________________
waldek6530


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 stycznia 2018, 23:09 - wt 

Rejestracja: 07 października 2015, 15:09 - śr
Posty: 763
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Gostynin
waldek6530, nie wiedziałem że z Ciebie taki wiraszka i do tego uzbrojony :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 stycznia 2018, 23:33 - wt 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1178
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Ja bym, na wędrówki spojrzał inaczej. Jeżeli pszczelarz przywozi pszczoły na dany pożytek to nie po to, żeby się przejechały i on razem z nimi tylko, żeby zebrać miód. Jeżeli pojedzie w przepszczelony teren to nie weźmie i więcej nie pojedzie, a jak weźmie to znaczy że wszystkim wystarczyło- tym miejscowym również. Więc po co od razu płakać, że ktoś przywiózł pszczoły jak dla wszystkich starczy. Z własnego doświadczenia wiem, że najczęściej jest tak, że sam nie zjem , a drugiemu nie dam dla zasady z chytrości i zawiści - taka Polska cecha narodowa.

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 stycznia 2018, 23:38 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Jeden powiat mało może w skali całego Państwa

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 stycznia 2018, 00:15 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Lenin pisze:
Jeżeli pojedzie w przepszczelony teren to nie weźmie i więcej nie pojedzie,

a jeżeli za rok przyjedzie inny sprawdzić ???
i za rok inny ??
To zadam takie pytanie ile lat ma wytrzymać ten co jest na miejscu ??
Nie każdy jest i chce być wędrowcem .
Może kiedyś będę .

P.S. Delikatniejsza wersja (niż to co powyżej ) w ostatnim pszczelarstwie st. 24.

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 stycznia 2018, 00:31 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Każdy weterynarz ma wykaz rodzin i pasiek w danym miejscu.Wędrujący pierwsze kroki robi do niego (nawet ma obowiązek) i tylko jego uczciwość w stosunku do miejscowych tutaj zawodzi.I wystarczy decyzja weterynarza.Jak czytam na forum że w jednej miejscowości stoi kilkaset uli u kilku pszczelarzy to wyobrażam sobie jaka tam nerwówka.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 stycznia 2018, 07:45 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
bo lubię pisze:
Każdy weterynarz ma wykaz rodzin i pasiek w danym miejscu.Wędrujący pierwsze kroki robi do niego (nawet ma obowiązek) i tylko jego uczciwość w stosunku do miejscowych tutaj zawodzi.I wystarczy decyzja weterynarza.Jak czytam na forum że w jednej miejscowości stoi kilkaset uli u kilku pszczelarzy to wyobrażam sobie jaka tam nerwówka.
ale ile pasiek jest nie zgłoszonych tego już nikt niewie nawet wet hehe







henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 stycznia 2018, 09:03 - śr 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3954
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
KNIEJA pisze:
Jeden powiat mało może w skali całego Państwa

Pewnie kiedyś dojdzie do regulacji i w tej dziedzinie , ciekawe jak to wygląda w innych krajach ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 stycznia 2018, 09:09 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
henry650, Nie zgłoszone i tak są poza prawem,więc nie mają prawa głosu sam wiesz że muszą pasiekę zgłosić nawet dla dobra lokalnych pszczelarzy.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji