FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 18 kwietnia 2024, 03:01 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 09 listopada 2009, 02:37 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 grudnia 2007, 19:53 - śr
Posty: 1078
Lokalizacja: Kielce/Chmielnik
Ule na jakich gospodaruję: WZ, WP, wlkp
Jak wyżej. :)


http://rapidshare.com/files/305633268/R ... .part1.rar

http://rapidshare.com/files/305672422/R ... .part2.rar

http://rapidshare.com/files/305678655/R ... .part3.rar

Wystarczy kliknąć w powyższego linka a następnie kliknąć "Free User" po lewej stronie. Odczekać 138 sekund i rozpoczyna się pobieranie pliku. :)

PS. Zapraszam również do dyskusji na temat RHP. :wink: Może są świeże doświadczenia po sezonie z tą gospodarką?? :)

Pozdrawiam i życzę przyjemnego oglądania. :)

_________________
Pszczelarstwo jest jak narkotyk... jak zaczniesz to nie możesz skończyć... :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 listopada 2009, 11:43 - pn 

Rejestracja: 16 listopada 2007, 16:38 - pt
Posty: 900
Lokalizacja: bieszczady
Ule na jakich gospodaruję: WP
Niestety limit pobrań pliku został wyczerpany, oglądać nie mogę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 listopada 2009, 15:28 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 grudnia 2007, 19:53 - śr
Posty: 1078
Lokalizacja: Kielce/Chmielnik
Ule na jakich gospodaruję: WZ, WP, wlkp
... Dopracuje tak żeby było dostępne bez limitów. :wink: Cierpliwości. :)

Pozdrawiam. :)

_________________
Pszczelarstwo jest jak narkotyk... jak zaczniesz to nie możesz skończyć... :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 listopada 2009, 20:54 - pn 

Rejestracja: 14 marca 2009, 16:53 - sob
Posty: 979
Ule na jakich gospodaruję: brak
czy to ten sam film co kiedyś był link do strony gdzie trzeba było sms wysłać aby ogladać ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 listopada 2009, 22:48 - pn 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
pewex pisze:
czy to ten sam film co kiedyś był link do strony gdzie trzeba było sms wysłać aby ogladać ?



niesamowicie podobna wersja, ukażę się najprawdopodobniej w środę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 listopada 2009, 12:09 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Niestety nie działa a szkoda .Po nieniecku juz oglądałem ale w ojczystym języku to zupełnie inna bajka.Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 listopada 2009, 16:35 - wt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4572
Lokalizacja: stare polichno
Każdy początkujący pszczelarz powinien nie tylko mieć ten film w swoich zbiorach , ale również nauczyć się prowadzić ten typ gospodarki. To nie jest trudne a efekty są bardzo szybko widoczne. Film rozprowadza "Sądecki Bartnik", za rozsądną cenę.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 listopada 2009, 16:52 - wt 
Mam ten film w swojej kolekcji.. Porusza on wiele waznych spraw zwiazanych z hodowla pszczol.. od szybkich przegladow po zabiegii przeciw warozie. Warto go obejrzec. Sciagajcie go jak najszybciej to podyskutujemy. Polecam


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 10 listopada 2009, 19:30 - wt 

Rejestracja: 14 marca 2009, 16:53 - sob
Posty: 979
Ule na jakich gospodaruję: brak
ja już go kiedyś widziałem więc możemy rozpocząć dyskusję :mrgreen:

Jedno co mnie zachwyca w tym filmie to wyjątkowo spokojne pszczoły.

Co to jest za ramka ? Wygląda na dużą. Siła dwóch korpusów przed rzepakiem to jest niewątpliwie już duży sukces. Ja też mam dwa, ale 1/2 dadanta i to nie we wszystkich rodzinach :cry: Zobacze jak to będzie w tym roku, bo do zimowli rodziny szły dość silne i do tego jeszcze zostały wzmocnione odkładami.

Zastanawiające jest ze rodziny nie ulegają nastrojowi rojowemu, a pierwszy zabieg jaki jest pokazany na filmie wykonywany jest dopiero przy okazji miodobrania. Czy to możliwe ze dwie ramki pracy w takim stopniu rozładowuje nastrój rojowy ?
No i oczywiście te kilka ramek węzy w korpusie z miodem.

dennica - po co stosować wysoką dennicę i zakładać jakąś płytę aby nie budowały plastrów na dziko ? Ja zawsze myślałem ze stosowanie wysokiej dennicy głównie ma na celu poprawę wentylacji w ulu, a jako efekt uboczny dodatkowe miejsce dla pszczół aby nie wisiały brody na dworze.

Tworzenie odkładów i następne czynności związanie z nimi wyglądają na bardzo czasochłonne. Ze już nie wspomnę o ilościach miodu jakie są przeznaczane na ich dobry start ( 2 ramki miodu ) a następnie na dalszy rozwój ( cała miseczka miodu wielokwiatowego wsuwana do dennicy ).
Na filmie widać 10-14 rodzin. Jak sądzicie jak dużą pasiekę można prowadzić tą metodą ?
Potrzeba dodatkowego sprzętu w postaci rojnic itp. chyba jest dość sporą barierą .

muszę pooglądać jeszcze raz to sobie może jeszcze na coś innego zwrócę uwage


a z innej beczki - czy można kupić gdzieś film o gospodarce w 1/2 dadantach lub apipolach ? gdzieś kiedyś na jakimś forum coś było na ten temat, ale nie mogę nigdzie znaleźć takiego filmu

_________________
Internetowy pszczelarz z kilkoma wirtualnymi rodzinami + kolejne cztery w pokrzywach za stodołą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 listopada 2009, 19:34 - wt 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
mendalinho pisze:
Niestety nie działa a szkoda .Po nieniecku juz oglądałem ale w ojczystym języku to zupełnie inna bajka.Pozdrawiam


Film będzie ogólnodostępny jutro (chyba).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 listopada 2009, 13:23 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Psepscolek
Zapodaj jeszcze raz ten film , tez bym ogladnal, a tam ERROR sie wyswietla non stop

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 listopada 2009, 22:51 - śr 
Ja to we wszystkich ulach nie mam tyle pszczol co w filmie w jednej zazimowanej rodzinie :mrgreen: :mrgreen:

Ale tak jak glosno sie mowi o rodziny trzeba zadbac juz pod koniec sezonu, slabsze dolaczyc do silniejszych, dobrze podkarmic, przeprowadzic zabiegii przeciw warozie.
A na wiosne mozna sie cieszyc z silnych, zdrowych rodzin tak jak jest to przedstawione na filmie.

Co mnie urzeklo to ze miodobranie, tworzenie sztucznych rojow, kontrola przeciw rojowa, ponowne zalozenie miodni mozna przeprowadzic w jeden dzien. Nidomyslilem sie jeszcze o tym :roll: Oczywiscie jesli wszystko jest zorganizowane i dopiete na ostatni guzik. Bardzo dobra metoda. Warto poswiecic jeden dzien i przeprowadzic wszystkie zabiegi i ma sie spokoj. Mowie oczywiscie o odpowiedniej ilosci uli bo wiadomo w 50 sztukach nie przeprowadzimy takiego zabiegu w jeden dzien...chociaz dla chcacego nic trudnego :mrgreen:

Fajnie jest tez pokazane jak wazne jest gniazdo w rodzinie pszczelej. Matka ograniczona jest na dwoch korpusach tworzac tym samym bardzo silne rodziny. (Tak na oko wydaje mi sie ze korpusty sa cos w podobie do polskich typu Ostrowskiej ale mowie tak na oko to stwierdzam) Wiadomo im wiecej pszczol w ulu tym lepiej sobie radza na pozytkach sa mniej przepracowane itd a zakladajac 3 -ci korpus jako miodnie jak jest to przedstawione na filmie ciesza sie nadprodukcja rodzin i zabieraja miod.

Stosujac wysoka dennice i zakladajac plyte ogranicza sie pszczoly zeby nie budowaly dzikiej zabudowy kolego pewex....

Ogolnie fajny film, wzorujac sie na nim mozna w fajny prosty sposob zorganizowac sobie bardzo dobrze funkcjonujaca pasieke szkoda tylko ze tak malo ludzi go obejrzalo bo dyskusja pewnie by sie troche rozkrecila

Pozdrawiam Lukasz 8)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 12 listopada 2009, 00:26 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 grudnia 2007, 19:53 - śr
Posty: 1078
Lokalizacja: Kielce/Chmielnik
Ule na jakich gospodaruję: WZ, WP, wlkp
adidar pisze:
Psepscolek
Zapodaj jeszcze raz ten film , tez bym ogladnal, a tam ERROR sie wyswietla non stop


Adidar

już sa tylko jeszcze chwilka na instrukcję co i jak i dlaczego. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink:

Pozdrawiam. :)

_________________
Pszczelarstwo jest jak narkotyk... jak zaczniesz to nie możesz skończyć... :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 listopada 2009, 00:29 - czw 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
Psepscółek pisze:
Jak wyżej. :)


http://rapidshare.com/files/305633268/R ... .part1.rar

http://rapidshare.com/files/305672422/R ... .part2.rar

http://rapidshare.com/files/305678655/R ... .part3.rar

Wystarczy kliknąć w powyższego linka a następnie kliknąć "Free User" po lewej stronie. Odczekać 138 sekund i rozpoczyna się pobieranie pliku. :)

PS. Zapraszam również do dyskusji na temat RHP. :wink: Może są świeże doświadczenia po sezonie z tą gospodarką?? :)

Pozdrawiam i życzę przyjemnego oglądania. :)



Psepscolek podmienił linki i teraz już jest dobra wersja.

Żeby mieć ten film trzeba ściągnąć wszystkie 3 części do jednego folderu następnie rozpakować pierwszy i automatycznie reszta się rozpakuje. Gdyby był sam dźwięk bez obrazu proponuję zainstalować kodeki k-lite.

Kto ściągnie jako pierwszy niech się pochwali czy wszystko działa. :P

I teraz można będzie o nim pogadać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 listopada 2009, 09:18 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 października 2008, 11:25 - pt
Posty: 130
Lokalizacja: małopolska
mam ten film na płycie żeczywiscie ciekawy sposób gospodarki, zastanawia mnie skad tak spokojne pszczoły, co wy nato że pod daszkiem na korpusach w czasie zimowli niema żadnego ocieplenia tylko folia, daszek rozumie że styropianowy ale co z wentylacją w zimie?? polecam również hodowlę matek pszczelich równiez bardzo fajny film.

_________________
Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń,
lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 listopada 2009, 10:26 - czw 

Rejestracja: 17 stycznia 2009, 09:59 - sob
Posty: 493
Lokalizacja: Mazańcowice
Może coś źle robię ale przy próbie ściągnięcia 2 i 3 części wyskakuje mi error i lipa.
Pozdrawiam!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 listopada 2009, 10:44 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Witam. Co do filmu to kilka rzeczy mnie zastanawia. Kto z nas robi miodobranie bez kapelusza rękawiec. Przy przeglądach i miodobraniu ramki z pszczołami są odkładane czasami obok ula jedna przy drugiej Czy takie działanie nie powoduje rabunków. gdybym ja w mojej pasiece tak przeprowadził miodobranie to do pracowni przywiózłbym puste ramki(no ale to moze kwestia rasy pszczół). Większość z nas stosuje do miodobranie przegonki bo( łatwiej ,szybciej i przyjemniej) zarówno dla pszczół i przczelarza. Przekładania pojedyńczych plastrów z miodni do transportówki i przy okazji robienie sztucznych rojów a po wszystkim jeszcze szybki wgląd do ula żeby zorientowac sie co i jak to moim zdaniem trochę za dużo i w takich warunkach naprawdę trudno o niewywołanie rabunku. Z tego co widziałem to nieprzeprowadza sie tam wglądu do rodziny w celu stwierdzenia nastroju rojowego tylko robi sie tam szybki wgląd od spodu ramek.Może wszyscy byśmy chcieli żeby to wystarczyło ale prawda jest zupełnie inna.inna.Taka metoda gospodarki jest dobra dla pszczelarzy którzy zajmują sie tylko i wyłącznie pszczelarzeniem i są codziennie na pasiece.Ci co łączą prace zawodową z pszczelarstwem nie są wstanie wykonać tych prac terminowo. Bardzo fajna sprawa jest z tworzeniem nowych rodzin i z poddaniem matek mysle ze przyjęcie przy takiej metodzie są bardzo wysokie no i siła rodzin przygotowanych do zimowli są naprawdę imponujące.pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 listopada 2009, 10:53 - czw 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1216
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Mam podobny problem jak Alex. Nie mogę ściągnąć 2 i 3 części.Do znawców :w czym problem?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 listopada 2009, 11:12 - czw 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4572
Lokalizacja: stare polichno
Odkłady są robione podczas pierwszego miodobrania z rzepaku, a więc w okresie wiosennym.Pszczoła mając pożytek w terenie , nie jest zainteresowana rabunkiem. Od lat postępuję w identyczny sposób i do tej pory rabunki nigdy w tym okresie się nie zdarzały.
Miodobranie robię w kapeluszu, bez rękawic i w krótkich spodenkach. Do pomocy biorę szwagra - on dżwiga a ja wykonuję resztę. Przegonki stosuję przy następnych miodobraniach , wtedy odkładów już nie robię. Wiosenne odkłady, oczyszczone z warrozy nie powinny stać na tym samym pasieczysku z ulami produkcyjnymi / inwazja wtórna /.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 listopada 2009, 11:19 - czw 

Rejestracja: 25 września 2008, 11:18 - czw
Posty: 590
Lokalizacja: Wymysłów
Trafna uwaga ,na pewno robienie miodobrania i odbieranie po plastrze jest w sprzeczności z założeniami gospodarki korpusowej gdzie powinno się operować całymi korpusami . Operacja ramkami powoduje czasochłonność tej gospodarki w takim wydaniu i przy dużej pasiece może okazać się nie ekonomiczna . Rozwiązaniem tego problemu mogłoby okazać się wykorzystanie dmuchawy ,wydmuchiwane pszczoły trafiają bezpośrednio do transportówki.Drugim sposobem może być zastosowanie przegonki zbudowanej w ten sposób że po nałożeniu na korpus powstanie wolna przestrzeń nad gniazdem ok 5 cm w której to uwiąże się kłąb z młodą pszczołą ,oczywiście aby do tego doszło muszą być spełnione dwa warunki miodobranie robimy po pożytku i zakładając przegonkę nie dodajemy pustego korpusu.
Pozdrawiam Mariusz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 listopada 2009, 11:22 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Jesli sciagacie jeden plik np. part1 , to przy kliknieciu na kolejna wersje, wyskoczy error. Trzeba sciagnac najpierw jeden , potem drugi, i potem trzeci.

Prawdopodobnie o to chodzi

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 listopada 2009, 11:39 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Lub trzeba odczekac ( tam napisane jest 11 minut) i ponownie sprobowac.

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 listopada 2009, 11:51 - czw 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1216
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Właśnie tak ,trzeba odczekać po każdej ściągniętej części i wszystko jest w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 listopada 2009, 12:58 - czw 

Rejestracja: 14 marca 2009, 16:53 - sob
Posty: 979
Ule na jakich gospodaruję: brak
mendalinho pisze:
Witam. Co do filmu to kilka rzeczy mnie zastanawia. Kto z nas robi miodobranie bez kapelusza rękawiec. Przy przeglądach i miodobraniu ramki z pszczołami są odkładane czasami obok ula jedna przy drugiej Czy takie działanie nie powoduje rabunków. ...

Pierwsze miodobranie to jeszcze przejdzie - jest pożytek, zawsze coś kwitnie i o rabunek nie tak łatwo, ale zobaczcie jak wygląda ostatnie odbieranie miodu !!
W pasiece średniej wielkości bez rabunku się nie obejdzie, tym bardziej ze miodobrane przeprowadzane jest po przywiezieniu rodzin z pożytku.
Raz w życiu popełniłem taki błąd - pasieka stała na bardzo intensywnym pożytku ze słonecznika. Pożytek wprawdzie się skończył, ale jeszcze kwitły pojedyncze kwiaty. Miodobranie było na szybciocha, bez układania gniazd na zimę. Miałem to zrobić na spokojnie w domu....
Spokojne układanie to było 2-3 ule a potem przymusowa przerwa bo atakowały wszystko, łącznie z podkurzaczem.

mendalinho pisze:
Z tego co widziałem to nieprzeprowadza sie tam wglądu do rodziny w celu stwierdzenia nastroju rojowego tylko robi sie tam szybki wgląd od spodu ramek.Może wszyscy byśmy chcieli żeby to wystarczyło ale prawda jest zupełnie inna.

Święte słowa - pszczoły nie zawsze budują mateczniki przy beleczkach ramek i nie zawsze je widać. A jak mamy linię z mała skłonnością do rójek to zrobią kilka mateczników i takim wglądem ich nie dojrzymy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 listopada 2009, 13:38 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Witam. To prawda przy pierwszym miodobraniu o rabunek jest trudno ale pomimo tego nie odkładam obok ula ramek z miodem tylko jeśli stosuje przegonki to odbieram cały korpus a jeśli jestem zmuszony odbierać po ramce to od razu do transportówki. Paraglider napisał ze robi miodobranie w krótkich spodenkach. Mój dziadek który w kwiecie wieku miał 200 pni mój ojciec który posiadał również 100pni ani żaden inny pszczelarz jakiego znam nie robił miodobrania w krótkich spodenkach. Raz że jest to niebezpieczne dla pszczelarza a dwa miodobranie to chyba jedna z najważniejszych czynności w pasiece można powiedzieć święto (głównie dla pszczelarza :D ).Ja mam w pasiece kortówke i neske i te rasy nie pozwalaja na miodobranie bez kapelusza, a kolaga jaką pszczołę ma w pasiece. Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 listopada 2009, 15:57 - czw 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
lalux5 pisze:
Mam podobny problem jak Alex. Nie mogę ściągnąć 2 i 3 części.Do znawców :w czym problem?


Jest jeszcze ten problem?? oczywiście po rozpatrzeniu wskazówek od Adidara

Jak tak to piszcie.

Co do filmu to właśnie trochę z tą rójką dla mnie nierealne. Dobrze by było ale...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 listopada 2009, 20:08 - czw 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
Co do rabunków - przy ostatnim miodobraniu wylotki są zamykane. Tak jest na filmie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 listopada 2009, 21:09 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Z tego co wiem do z tej samej serii filmów jest dostepna wychów matek pszczelich czy macie może jakies namiary na polską wersje tego filmu.Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 listopada 2009, 21:47 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 23:08 - pn
Posty: 305
Lokalizacja: lubsko
Nie wiem o co chodzi. Pierwsza część ściągnęła się a druga i trzecia komunikat error. Nie chce rozpakować pierwszej po potrzebne 2i3.

_________________
A wy , pszczółki pracowite ,
Robotniczki boże ,
Zbierajcie wy miody z kwiatów ,
Ledwo błysną zorze !A wy , pszczółki , robotniczki ,
Chciałbym ja wam sprostać ,
Rano wstawać i pracować ,
Byle miodu dostać !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 listopada 2009, 22:19 - czw 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
dewu pisze:
Nie wiem o co chodzi. Pierwsza część ściągnęła się a druga i trzecia komunikat error. Nie chce rozpakować pierwszej po potrzebne 2i3.


Przeczytaj poprzednie tematy do tego dochodzi to że jest coś takiego jak kolejka czyli trzeba sobie spróbować jeszcze raz za chwilę by się powiodło. Jak macie jakiś error czy coś skopiujcie to co wam napisali do translatora i będziecie wiedzieć o co chodzi a jeżeli wtedy nie rozumiecie to piszcie.

Co do filmu jeszcze mogli by pokazać co robią w razie wystąpienia nastroju rojowego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 listopada 2009, 22:38 - czw 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4572
Lokalizacja: stare polichno
mendalinho pisze:
Z tego co wiem do z tej samej serii filmów jest dostepna wychów matek pszczelich czy macie może jakies namiary na polską wersje tego filmu.Pozdrawiam

Film ten kupisz za jedyne 21zł, w internetowym sklepie Sądeckiego Bartnika.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 listopada 2009, 22:57 - czw 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4572
Lokalizacja: stare polichno
Moja pięcioletnia wnuczka ściągnęła mi wszystkie trzy części filmu bez problemu i powiedziała że wcale nie trzeba odczekiwać 11 minut po ściągnięciu każdej części, bo to się robi tak i tak - coś tam po prztykała i wszystko jest OK. Dokładniej nie potrafię wytłumaczyć , bo się na tym nie znam.
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 listopada 2009, 00:28 - pt 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
paraglider pisze:
Moja pięcioletnia wnuczka ściągnęła mi wszystkie trzy części filmu bez problemu i powiedziała że wcale nie trzeba odczekiwać 11 minut po ściągnięciu każdej części, bo to się robi tak i tak - coś tam po prztykała i wszystko jest OK. Dokładniej nie potrafię wytłumaczyć , bo się na tym nie znam.
Pozdrawiam.


Wszystko się da tylko trzeba trochę w tym posiedzieć. Czas za szybko leci ja tu o pszczołach zaraz muszę szkołę załatwić później spać i jeszcze to i to ....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 listopada 2009, 11:27 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Witam. Wiem że u Bartnika mozna kupic tylko pomyślałem ze jest może opcja ściągnięcia z rapida tak jak rotacyjna hodowle pszczół.Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 listopada 2009, 17:51 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Witam ,
obejrzalem dzis ten film i przyznam, ze pierwsze odczucie jest takie, ze ta kobieta to jakos chyba sztywnie i bez wyczucia podchodzila do pszczol. W sensie szybko i przedmiotowo.

Nie mam nic przeciwko takiemu podejsciu, ale moje jest zupelnie inne. Moze dlatego, ze to pasja życiowa.

Co do samej gospodarki to zastanawiam sie po co zostalo zlikwidowane te 10 rodzin ktore wrocily z wrzosu oraz jak to mozliwe miec tak silne rodziny na wiosne, tam bylo bodajze 2 czy 3 korpusy?

Acha i co myslicie o takiej formie podkarmiania z dennicy w tych miskach?

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 listopada 2009, 19:23 - pt 

Rejestracja: 14 marca 2009, 16:53 - sob
Posty: 979
Ule na jakich gospodaruję: brak
te rodziny po wrzosach nie zostały zlikwidowane w sensie "zabite"
po zabiegach przeciw warrozie zostały połączone z wcześniej zrobionymi odkładami - chyba ze to nie ten film :P
Właśnie dla tego na wiosnę rodziny są tak silne

Co do kobiety to jest bardzo silna - tak miota tymi korpusami ze szok :mrgreen:

_________________
Internetowy pszczelarz z kilkoma wirtualnymi rodzinami + kolejne cztery w pokrzywach za stodołą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 listopada 2009, 19:38 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
ale to sa chyba styropiany?

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 listopada 2009, 19:43 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Tak to sa styropiany.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 listopada 2009, 19:43 - pt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4572
Lokalizacja: stare polichno
Ja odniosłem wprost przeciwne wrażenie. Każdy jej ruch i czynność były przemyślane , a nawet powiedziałbym - wytrenowane do stopnia odruchów warunkowych. To nie tak, jak u większości z nas, że najpierw otwieramy ul a potem zastanawiamy się co będziemy robili, szukali zawieruszonego dłuta, wyjmowali każdą ramę z osobna, przeglądali , przestawiali,odymiali, aż swoją nieprzemyślaną ingerencją wyprowadzimy z równowagi cierpliwe pszczoły, dziwiąc się potem że nas żądlą. Ten film został zrealizowany w celach dydaktycznych dla tych , którzy będą chcieli z tej metody prowadzenia gospodarki skorzystać - uważam , że jest wzorcowa , szczególnie przy zwalczaniu warrozy bez ciężkiej chemii. Mając tak wysokie dennice, grzechem by było ich nie wykorzystać do podkarmiania - nawet w miskach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 listopada 2009, 19:55 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Wszystko sie zgadza. Jak ogladalem to nie nadążałem, czyli wniosek z tego, ile jeszcze musze sie nauczyc:> A gdzie wogole byl realizowany film? Zastnanawiam sie jaka linia pszczol tam byla. Zdumiewajace, jak mozna chodzic na krotki rekaw i na dodatek w klapkach:D Do tej pory u mnie w pasiece to nie do pomyslenia bylo. Ale jeszcze kilka chwil i tez beda tak lagodne u mnie:)

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 listopada 2009, 20:17 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lutego 2008, 11:45 - pn
Posty: 796
Lokalizacja: Kopcie
Ule na jakich gospodaruję: 360x200
adidar pisze:
Witam ,


Acha i co myslicie o takiej formie podkarmiania z dennicy w tych miskach?



Podkarmianie w miskach,foremkach chlebowych czy innych naczyniach na dennicy było znane już w ulu słowiańskim.Dok.Ciesielski specjalnie zostawił pod ramkami wolną przestrzeń. Tam właśnie wstawiano te podkarmiaczki-na dno ula.
Tak już podkarmiali nasi dziadkowie ,ojcowie .
A teraz są miski plastikowe-łatwe do mycia i dezynfekcji.
I niema co myśleć,tyko podkarmiać jak jest taka dennica wysoka z szufladką od tyłu w ulu.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 listopada 2009, 21:28 - pt 

Rejestracja: 25 września 2008, 11:18 - czw
Posty: 590
Lokalizacja: Wymysłów
adidar, ja u siebie pracuje w krótkich spodenkach i w koszulce i nie ma problemu, fakt czasami zakładam kapelusz ale jest to sporadycznie i co najciekawsze nie mam jakiejś specjalnej rasy tylko takiego mieszańca hodowlanego
Pozdrawiam Mariusz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 listopada 2009, 11:10 - ndz 

Rejestracja: 16 listopada 2007, 16:38 - pt
Posty: 900
Lokalizacja: bieszczady
Ule na jakich gospodaruję: WP
Mariusz a cóż to za mieszańce?. Napisz coś więcej jakie masz pszczoły i skąd je masz?Chętnie je bym nabył.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 listopada 2009, 14:34 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 września 2008, 17:03 - śr
Posty: 162
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Korpusy pokazane w tym filmie są wykonane z tworzywa sztucznego. Kilka lat temu u nas też była moda na robienie takich korpusów. W tej chwili to ucichło i bardzo dobrze.
Wczoraj byłem na spotkaniu z Josem Gutem z Luksemburga. Miał piekny wykład na temat nowoczesnej gospodarki pasiecznej i hodowli matek pszczelich. Pokazywał swoje drewniane ule, mimo że patrząc na jego samochody do transportu uli i kosmiczne wyposażenie pracowni, to stać go na inne, gdyby były lepsze.
Matki pokazane w tym filmie to buckfasty. Pracuję od dłuższego czasu z tymi matkami, mam dennice bardzo podobne do tych na filmie, tylko na tych dennicach stoja ule Ostrowskiej lub wielkopolskie. Jedna z cech buckfastów jez łagodność. Moja przydomowa pasieka stoi miedzy budynkami mieszkalnymi, kilkadziesiąt metrów dalej jest usytułowany przystanek autobusowy. Do tej pory nie miałem problemów z pożądleniem osób postronnych. Sam dostaję rocznie kilka żądeł w palce, są one spowodowane zwykle przygnieceniem pszczół.
Gospodarka rotacyjna pokazana w tym filmie wymaga już modyfikacji. Spójżcie kiedy ten fil powstał.
Jezeli któryś z Kolegów będzie w okolicy Skarżyska to zapraszam. Pogadamy o pszczółkach i zajrzymy do uli bez kapeluszy. Oczywiscie po wiosennym oblocie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 listopada 2009, 17:20 - ndz 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4572
Lokalizacja: stare polichno
Pszczoły na których bazuje Jos Gut to bucfwast luksemburgski. Może masz z jego hodowli tę pszczołę?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 listopada 2009, 17:56 - ndz 
To nie jest tak jak się części z Was wydaje, że widząc jak ktoś prowadzi pasiekę (w jakim czasie robi zabiegi w pasiece) powinniśmy robić tak samo, tylko dla tego że nam się to podoba. Wszystko zależy od sprawy zasadniczej
- co oczekujemy od naszej pasieki
- a jeśli oczekujemy zbioru miodu to kolejne bardzo ważne pytanie, które decyduje o naszych zabiegach w pasiece. W jakim okresie nasze pszczoły mają ten "miód" zbierać.

Dopiero po odpowiedziach na te pytania powinniśmy zastanawiać się nad metodą prowadzenia pasieki, a widzę że jest inaczej i to coraz częściej da się zauważyć.

Wystarczy post jakiegoś nawet nie znającego się na pszczelarstwie człowieka a już jest całe grono "fanów" i ich wypowiedzi jaki to "cud" wymyslono.

W pszczelarstwie cudów nie ma wszystko co się sprawdza jest poparte wieloma (czytaj więcej niż 10 lat) latami doświadczeń.

Pozdrawiam.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 listopada 2009, 19:02 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
paraglider pisze:
Pszczoły na których bazuje Jos Gut to bucfwast luksemburgski. Może masz z jego hodowli tę pszczołę?



Witam


A znam Pana Guta osobiscie i mam jego materil, ale musze przyznac ze jest poruwnawczo tak sam odoby od Pana Neumana z Aulendorf krainka ktura daje podobne efekty!!!!!!!.......
i jest tansza w nabyciu i besproblematycznie do chodowli sie nadaje!!!!!!.......
Gut jest dobry nawet smiem twierdzic ze bardzo dobry ale jest pewne ale w chodowli Bukwasta i utrzymaniu czystosci lini!!!!!!........
Na zdjeciu Jos Gut i i inni koledzy pszczelarze


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 grudnia 2009, 20:48 - śr 

Rejestracja: 30 listopada 2007, 19:28 - pt
Posty: 85
Ule na jakich gospodaruję: .
Krzysztof K pisze:
Na zdjeciu Jos Gut i i inni koledzy pszczelarze

Pierwszy z prawej to dyr.Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli p.Mirosław Worobik zaś drugi z lewej to p.Mariusz Chachuła nauczyciel przedmiotów pszczelarskich ,który tłumaczył wykład Josa w Pszczelej Woli.
UPRzejmie pozdrawiam
Sławek Lewkowicz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 grudnia 2009, 13:11 - ndz 

Rejestracja: 23 listopada 2009, 14:17 - pn
Posty: 2
Lokalizacja: gm.Rytwiany
Ule na jakich gospodaruję: W/Z
Bardzo ciekawy filmik.
Kobitka śmiga korpusami jak pustymi pudłami ale widać, że zna się na rzeczy.
Łagodność pszczółek nadzwyczajna - moje skromne dwie rodzinki też są łagodne w ciągu lata, gdy mają pożytku dostatek, natomiast jesienią bez kapelusza nie podchodź bo strażniczki zapamiętale gonią intruza :wink:


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lutego 2010, 20:52 - pt 

Rejestracja: 25 stycznia 2009, 21:29 - ndz
Posty: 166
Lokalizacja: mazowsze
mimo kilkunastodniowych prób nie udało mi się ściągnąć filmu komunikat informował że limit pobrań został wyczerpany, czy ktoś z kolegów mógłby mi przesłać emailem ten film pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji