FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 kwietnia 2024, 09:56 - ndz

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wentylacja
Post: 27 grudnia 2009, 15:28 - ndz 
Witam chcę zapytac czy przy tak otwartych wlotkach (zamieszcze pare zdjec myśle ze sie uda) nie spowoduje to zbyt duzego wyziębienia ula,dodam ze w ulach są rózne ilości ramek.Pytam ponieważ pierwszy raz tak zimuje pszczoły.A skłoniło mnie to do takiego zimowania poniewaz przed świętami gdy byłem przy ulach zauważyłem że właśnie z tych uli wypływa woda.Dodam że wcześniej otwory były 6cm dł.1cm wys.W dwóch ulach są zatwory boczne (tych na zdjęciach).W tym roku nie stosuje beleczek miedzy ramkowych na ramkach mam położony stary chodniki na to poduszka ale jeszcze jest coś nie tak że ta woda wypływała. Dodam że ule są ocieplane steropianem 3cm na ścianach i 2cm w dennicy w daszkach są otwory


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 grudnia 2009, 15:33 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 kwietnia 2009, 21:53 - sob
Posty: 99
Lokalizacja: kuj-pom
Ule na jakich gospodaruję: wlkp. 10-cio ramkowe
nie spowoduje to wyziębienia gniazda, pozytywnie wpłynie na warunki panujące w ulu, są przecież pszczelarze, którzy stosują dennice osiatkowane - całe dno to siatka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 grudnia 2009, 15:49 - ndz 
Oczywiście na przełomie luty-marzec w zależności od regionu kraju, należy włożyć wkładki wylotowe, stworzyć dobre warunki cieplne do czerwienia.

Można też zimować przy zastosowaniu wkładek takich jak ty stosujesz 6 X 1 cm tylko po obu stronach gniazda zatwory ocieplające należy tak wstawić aby między nimi a podłogą w dennicy był odstęp 1-2 cm.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 grudnia 2009, 15:49 - ndz 
Oczywiście na przełomie luty-marzec w zależności od regionu kraju, należy włożyć wkładki wylotowe, stworzyć dobre warunki cieplne do czerwienia.

Można też zimować przy zastosowaniu wkładek takich jak ty stosujesz 6 X 1 cm tylko po obu stronach gniazda zatwory ocieplające należy tak wstawić aby między nimi a podłogą w dennicy był odstęp 1-2 cm.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 grudnia 2009, 16:11 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Nic sie niepowinno dziac , ja mam jeden ul styropianowy z osiatkowana dennica i do konca lutego jest otwarta jest ok


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Wentylacja
Post: 27 grudnia 2009, 21:45 - ndz 
Dzięki za udzielone wypowiedzi ale skąd ta woda się wzieła


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 grudnia 2009, 21:53 - ndz 
juljan ...jakie są i z czego te chodniki na ramkach górą ???? :?: :?: :?: :?:


Na górę
  
 
 Tytuł: Wentylacja
Post: 27 grudnia 2009, 21:56 - ndz 
zwykłe pokojowe bez żadnych podszyc z gumy


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 grudnia 2009, 22:01 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Ja się dołącze gdyż ze "zwykłej" wykładziny to wiesz jakbyś kupił niezwykłą to byłabyy bawełniana lub z materiałów naturalnych a teraz to nawet ubrania robią z nici nylonowych.... więc może lepeiej płutno jakieś położyć niż wykładzine... ja też na początku miałem troszke wody lecz pozbyłem się jej w prosty sposób kupiłem lniane płutna i na ramkach sa lecz nie wiem czy na wiosne gdy cieplej się nie zrobi to czy pszczółki sobie z nimi nie poradzą ....?/// :pl:

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 grudnia 2009, 22:44 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2009, 18:32 - wt
Posty: 2155
Lokalizacja: Płock
Nie martw się nic nie zrobią z płótnem. Ja mam właśnie naturalne płótno na ramkach ale nie wiem czy tak do końca ono jest przepuszczalne latem ładnie mi je zakitowały miałem ramki hofmanowskie i miały do niego dostęp. Teraz nie wiem czy przez tą powłokę z kitu przechodzi im powietrze i odchodzi para wodna. Skrajne uliczki mam otwarte i chyba tu umyka para. Na tych płótnach mam położone poduchy z liści paproci też w płótnie i chyba jest ok.

_________________
waldek6530


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wentylacja
Post: 27 grudnia 2009, 23:30 - ndz 
juljan pisze:
czy przy tak otwartych wlotkach nie spowoduje to zbyt duzego wyziębienia ula,dodam ze w ulach są rózne ilości ramek.Pytam ponieważ pierwszy raz tak zimuje pszczoły.Dodam że wcześniej otwory były 6cm dł.1cm wys.


Nic się nie stanie jedynie na wiosnę po oblocie gdy matki zaczną już czerwić ok lutego wstaw z powrotem wkładki (wtedy rodzina potrzebuje więcej ciepła )
Wilgoć jaka Ci się wdarła to przyczyna zbyt małego właśnie wylotu i bardzo dużego mrozu na scianach osadził się szron . Na jedno ramko musi być przynajmniej 1cm/kwadratowy jeżeli przykładowo ułożyłeś na 9 ramkach to powinno być 9cm x1cm
Kiedyś tez dawałem tak duże wyloty jak Ty pokazałeś na zdjęciach zimowla była super ale te kraty trochę przeszkadzają przy oblocie a zwłaszcza przy wynoszeniu trupków a pasię kę mam oddalona i wszędzie być nie mogę więc zakładam wkładki wylotowe ale o wymiarach 14cm x1cm i tak jest do Końca Kwietnia


Na górę
  
 
 Tytuł: Wentylacja
Post: 28 grudnia 2009, 00:01 - pn 
No to juz jestem spokojniejszy o zimowle moich pszczółek dziękuje wszystkim i życzę Szczesliwego Nowego Roku


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji