FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 12:02 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 12 kwietnia 2023, 11:55 - śr 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 05 kwietnia 2023, 13:34 - śr
Posty: 1
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Olecko
Dzień dobry

Czy posiada ktoś doświadczenie w facelii i nostrzyku jednorocznym czy nostrzyk jednoroczny wzejdzie w pierwszym roku po posadzeniu z facelią ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 kwietnia 2023, 23:26 - śr 

Rejestracja: 21 lipca 2021, 22:14 - śr
Posty: 94
Lokalizacja: Pawłowo k/Gniezna
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Pawłowo
Wzejdzie ale nie wiem, co chcesz uzyskać? Dwa różne miody? To musisz przypilnować obsady na ha. U mnie 5 i 6 klasa ziemi. Więc i szału nie mogło być. Siałem (a dokładnie mój brat) odrębnie facelię, nostrzyk jednoroczny i mieszankę facelii z dwuletnim. Wszystko w bliskim zasięgu pszczół. Trudno będzie zdobyć odmianowy, bo facelia zakwitnie Tobie mniej więcej pod koniec maja, a nostrzyk jednoroczny miesiąc później i kwitł do połowy września (dla testu nie był młocony, poszła talerzówka w połowie września, a 30 marca wsiał w to facelię i zobaczymy co będzie - może być tak, ze facelia zagłuszy nostrzyk). Facelia w nostrzyku dwuletnim kwitła rok temu bardzo długo do ok 10 lipca (siana 30 marca), a nostrzyk mocno odbił po zmłóceniu facelii. teraz ma z 5 cm ale nie wiem kiedy zakwitnie. Areały: czysta facelia 1ha, nostrzyk jednoroczny 1,2 ha, mieszanka facelia+nostrzyk deuletni 1 ha. Moich rodzin 5. Miód faceliowy był, ale niewiele, natomiast czystego nostrzyku nie było (no ok 1 kg wykręconego na siłę z półramek, ale miód przedni). Oblatywały wspaniale, ale obok było ponad 10 innych uli. Jeśli się to powtórzy to nie ma sensu się bawić. Przypilnuj ilość rodzin i testuj.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 kwietnia 2023, 23:36 - śr 

Rejestracja: 21 lipca 2021, 22:14 - śr
Posty: 94
Lokalizacja: Pawłowo k/Gniezna
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Pawłowo
Kliknąłem "wyślij" za szybko. Bierz pod uwagę, że facelia zadusi nostrzyk. Mój brat robi jakiś program (wybacz nie jestem znawcą i nie wiem jaki) i zazielenia najgorsze grunty, żeby spełnić warunki. Ja bym zasiał dwuletni z facelią, albo podziel pole na dwie części. będzie lepiej. Później napisz co wyszło, ja dam znać co z tym polem, na którym w stalerzowany nostrzyk wsiano facelię.
Sławek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 kwietnia 2023, 14:01 - czw 

Rejestracja: 26 grudnia 2021, 20:12 - ndz
Posty: 323
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Rzeszów
Warunków na miododajne nie spełni bo 50 % minimum musi być z I grupy a facelia i nostrzyk to II grupa.A jak coś pytałem w agencji to kierowali do ODR a w ODR to też nic nie wiedzą albo im się nie chce udzielać informacji - pewnie zapłać pan to ci podpowiem.W tym roku planuję posiać facelię i nostrzyk dwu letni osoba od której kupiłem nostrzyk mówiła że cały czas sieje nostrzyk dwu letni i tylko raz za pierwszym razem udało mu się uzyskać trochę miodu nostrzykowego sieje 2-3 ha i ma kilka uli, czyli miododajność to lipa. A już szykowałem beczki 200 litrowe. :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 kwietnia 2023, 14:23 - czw 

Rejestracja: 21 lipca 2021, 22:14 - śr
Posty: 94
Lokalizacja: Pawłowo k/Gniezna
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Pawłowo
Nie wiem jak z miododajnością, bo za dużo rodzin stało, ale oblatywaly bardzo mocno. Gniazda miały pełne i nie musiałem dokarmiać w lipcu. Jak u kolegi zza miedzy to nie wiem, nie sprawdzałem mu rodzin.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 kwietnia 2023, 14:36 - czw 

Rejestracja: 21 lipca 2021, 22:14 - śr
Posty: 94
Lokalizacja: Pawłowo k/Gniezna
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Pawłowo
A brat nie idzie w miododajne tylko ma prawie 90 ha i coś musi zazielenić. Na pewno nie idzie w miododajne. Swoją drogą w tym roku pozbieram przegorzan, którego trochę mam i jak będzie ktoś na tych piachach chciał zasiać jakieś miododajne to może właśnie mieszanka facelia, nostrzyka i przegorzany si3 nada. Ale na teraz to w Agencji sami mają problemy z klasyfikacją i nie znam rolnika, który sieje miododajne dla dopłat. Chociaż jeden się zastanawiał i szukał siewu, ale on ma parę ha daleko od swego głównego gospodarstwa i zawsze tu sieje coś, co najmniej uwagi i roboty wymaga.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji