FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 19:42 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 31 marca 2010, 09:15 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Marzeci Kwiecien to wymiana pszczol , stare gina a zastepuja je mlode .Uwazam ze jesli Wiosna przychodzi wczesnie to juz na poczatku Kwietnia przyrost pszczol mlodych jest wiekszy niz ubytek starych uwazam ze wtedy nalezy dodac stopniowo plastry do czerwienia matce . mam do kolegow Pytanie wszyscy jestesmy po przegladach Rodzin pszczelich . Jak bedze przebiegala tegoroczna wymiana pszczol ,Czy zdazymy na wczesne pozytki przygotowac rodziny Pszczele pozdrawiam Pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 marca 2010, 09:24 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Witaj.W tym roku rzeczywiście u mnie oblot był dosyc wcześnie połowa marca. Regółą było ze oblot a tym samym dynamiczny rozwój rodziny miał miejsce dopiero koniec marca początek kwietnia. W tym momencie czerwiu pyłku i pożytku rozwojewego przybywa. Mysle ze z konicem kwietnia beda w ulach juz tylko pszczoły młode. Siła rodzin na rzepak zapowiada sie bardzo dobrze , oby pogoda dopisała.Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 marca 2010, 11:17 - śr 
Z mojego punktu nwidzenia , po powrocie zimy początkiem marca i nocnych przymrozkach dochodzących do – 15 st.C matki przestały czerwić a czerw otwarty został zjedzony i po przeglądzie 20-24 marca nie było larw a tylko resztki wygryającego się czerwiu i ponownie jajeczka .
Dlatego całowita wymiana pszczół powinna zakończyć się około15-20 maj , jak zwykle .Może to nie dotyczy wszystkich regjonów Polski , ale tak ogólnie przyjąto .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 31 marca 2010, 11:26 - śr 
Rozwój w tym roku jest wyjątkowo wczesny i intensywny dopływ świeżego pyłku i nektaru działa piorunująco ale na przyrost czerwiu co zaowocuje dopiero przybytkiem pszczół
wymiana pszczół zimowych na nowe wiosenne będzie trochę szybsza bo i czerwiu w tym roku jest znacznie więcej
Lecz trzeba ostrożnie też do tego podchodzić gdyż ubytek starych pszczół będzie znacznie wcześniejszy i z poszerzaniem gniazd należy też być ostrożnym
:wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 31 marca 2010, 11:34 - śr 
Łowca Jeleni pisze:
Z mojego punktu nwidzenia , po powrocie zimy początkiem marca i nocnych przymrozkach dochodzących do – 15 st.C matki przestały czerwić a czerw otwarty został zjedzony i po przeglądzie 20-24 marca nie było larw a tylko resztki wygryającego się czerwiu i ponownie jajeczka .
Dlatego całowita wymiana pszczół powinna zakończyć się około15-20 maj , jak zwykle .Może to nie dotyczy wszystkich regjonów Polski , ale tak ogólnie przyjąto .


Też tak właśnie myślę i tym częściowo tłumacze se duże ubytki w pokarmie pomiędzy mrozami w rodzinach pozostał czerw kryty i najstarsze larwy ,gdy byłem na przegląd parę dni temu w prawie każdej rodzinie wygryzały się pszczoły czyli je wygrzały w moim przypadku zakończenie wymiany pszczół przewiduję na 1-5 a góra 10 maj a jak będzie :?: okaże się w praniu :wink:


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji