FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 13:59 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 03 maja 2011, 23:46 - wt 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 21:51 - pn
Posty: 996
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadan
do dyskusji jakie ule???????? Mam obecnie ule dadana, wk i 1/2 dadan, w pszeszłości miałem wóz i ule szafkowe na ramkę wielkopolską i szawkowe odradzam największemu wrogowi/praca ciężka i czsochłonna/. Obecnie najlepszym ulem dla pszczół jest ul z wysoką ramką, natomiast dla pszczelarza ul korpusowy z niską ramką i co ważne z ramkami jadnakowymi w całym ulu /można operować ramkami z gniazda do miodni i odwrotnie/ te zalety to ul 1/2 dadan nie ocieplony, na zchodzie stosuje się ule o jednakowej ramce korpusowe. :brawo:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 maja 2011, 00:14 - śr 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Szanowni Młodzi Pszcelarze, słuchajcie się doswiadczonych bartników, którzy mieli chęć próbować gospodarki w różnych typach uli i Wam dobrze radzą. Wiekszość z nich też zaczynała w leżakach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 maja 2011, 19:43 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
duss pisze:
To teraz ja prosze o rade w doborze ula.... zdecydowalem sie na WLKP. tylko teraz , ktory bedzie lepszy.... prosze o propozycje 1,2,3?

jeden ;)
dwa ;)
trzy ;)

Moje typy to : 3,2,1
Najbardziej "podoba" mi sie nr:3.oczywiscie bez "malunkow" :uśmiech:


gdybym miał coś doradzić to wybrałbym opcje nr 4 :oczko: dlatego bo to moja opcja :całusy: własnie wertowałem allegro i oto co namierzyłem

za jedyne 200 złociszy dostajesz ul wielkopolski drewniany : dwa korpusy, połkorpus, dennice i daszek kryty blachą, wszystko jak widac pięknie i dokładnie wykonane
oto link http://allegro.pl/ule-wielkopolskie-dre ... ml#gallery
tylko się spieszyć bo do jutra trwa aukcja, taniej nigdzie nie widziałem i wątpie że gdzies jest...

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 maja 2011, 21:09 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 marca 2011, 09:51 - sob
Posty: 125
Lokalizacja: Śląskie J-no
Ule na jakich gospodaruję: 9 x WKLP
hmmm.,.... juz zamowilem 2 sztuki.... maja byc na przyszly tydzien....

juz widze mine moich wspopracowkow jak bede wychodzic z dwoma ulami z pracy ;)
teraz tylko wezy, stroj, noooo i pszczoly ;)

_________________
DussMaPasieke;P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 maja 2011, 21:22 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
To tak jak z kupnem auta wozisz "mechaników " ze sobą a decyzja należy do Ciebie .
Powodzenia ,dobry wybór a cena tez super ,bo ze zdjeć widać ze to nie atrapa ula
boazeria normalna :oczko:

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 maja 2011, 21:31 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 marca 2011, 09:51 - sob
Posty: 125
Lokalizacja: Śląskie J-no
Ule na jakich gospodaruję: 9 x WKLP
Jak "zasadze" uliki to zdam relacje FOTOgraficzna ;) co i jak..... mam juz swojego lokalnego nauczyciela.... wiec mam nadzieje , ze cos z tego bedzie ;) w sobote tez ide na spotkanie lokalnych pszczelarzy.... wiec musi byc juz tylko z gorki :uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 maja 2011, 22:29 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Podaj wymiary, grubości elementów ,jak dostaniesz ule , tak z ciekawości :oczko:

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 maja 2011, 22:34 - śr 

Rejestracja: 25 stycznia 2009, 19:47 - ndz
Posty: 329
Lokalizacja: łowicz
A ja jestem za opcją nr 5 wielkopolski podwyższony do 30 cm a właściwie do 31 przez przypadek i tak zostało plus 2 nadstawki 20 cm możecie go zobaczyć na mojej stronie http://www.pasieka-nowinski.pl/Filmy.php
Dodam że był on nagrywany wczoraj przy temperaturze 8 C rodzina ta z zimy wyszła jako średnia i stoi na terenie osiedla mieszkaniowego gdzie rośnie kilka klonów a mniszek jest systematycznie niszczony kosiarkami. Gniazdo i nadstawka dają objętość prawie dwóch korpusów wlkp a widać wyrażnie że pszczoły pchają się do drugiej nadstawki. Pozdrawiam Marko

_________________
Zapraszam do odwiedzin:

www.pasieka-nowinski.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lipca 2011, 15:37 - ndz 

Rejestracja: 13 stycznia 2011, 16:40 - czw
Posty: 976
Lokalizacja: Bilgoraj
Ule na jakich gospodaruję: ramka 360X200
Cordovan pisze:
STANI napisał/a:
A czy napewno Warszawski jest dobry do zimowl a korpusowe?


Ja gospodaruję na wz i dla mnie jest to super ul do zimowoli a także do pracy przy nim, może dlatego obstawiam za ulami wz bo nie mam korpusowych i nie gospodarowałem na takowych, choć wiedzę w tym zakresie mam. Mimo to i tak chyba nie zdecyduję się na ule korpusowe. W moim rejonie i przy mojej bazie pożytkowej miałbym już rójki nawet z nierojliwych rodzin. W ulach wz 20-sto ramkowych + 20 ramek nadstawki takiego problemu nie mam.
Ja mam ule malopolskie o ramce 36 wys. 20 jeden rozmiar ramki.rodnia moze byc na 1 lub 2 korpusy = zestaw 4 korpusy= ramka dolna beleczka gr. 6 mm wedlug VOJA zimuje na 2 korpusach po 10 ramek ule bez ocieplania wewnetrznego jedynie gorne scianki ula ocieplone 2 cm steroplan dennica wysoka. W ulu brak wilgoci i oznak wilgoci po zimowli bardzo maly osyp pszczol Ramki wstawione bez wezy sa zabudowane w calosci ale w wiekszosci na trutowo.z weza normalnie .Co chodzi o rojenie wystarcza proste zabiegi

_________________
STANI


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lipca 2011, 20:52 - ndz 

Rejestracja: 25 marca 2009, 07:38 - śr
Posty: 949
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: WP
Każdy ul jest lepszy który nam najlepiej odpowiada i mamy z niego najwięcej pożytku?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lipca 2011, 23:40 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 09:21 - pn
Posty: 1610
Lokalizacja: Wawa
Ja osobiście wolę wielkopolskie i Ostrowskiej ...mam warszawskie posze..i..wąskie .
Korpusami można sobie operować jak kto chce , na jesieni korpusy po wyskrobaniu z wosku i propolisu . .....traktuję palnikiem gazowym . Oczywiście drewniane ,a steropiany rewelacja w wywózce ...lekkie .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji