FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 16:09 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 22 sierpnia 2011, 11:49 - pn 

Rejestracja: 24 maja 2011, 18:51 - wt
Posty: 754
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Dadant i WLKP
Ja może dodam jeszcze coś pozytywnego, teraz to już wyjdziesz na prostą i będzie tylko lepiej! Swoją szkołę dostałeś, jak mało kto.

Ja bym spakował te ule i oddał facetowi, niech odda pieniądze. Możesz nawet założyć mu sprawę, masz wygraną jak w banku. Facet ewidentnie wykorzystał Twoją niewiedzę i Twoją nieświadomość.

W zasadzie trzeba by było po sprawdzeniu zgłosić do powiatowego lekarza weterynarii na zgnilca, bo masz duże "szanse" na to, sprzedawca będzie miał zagazowane pszczoły. Wtedy możesz sądownie domagać się zwrotu pieniędzy, powołujesz kogoś z forum jako biegłego (niech obejrzy u Ciebie na miejscu), sędzia przyklepie, bo wina jest nie do podważenia, a na wiosnę kupisz kilka dobrych odkładów za to i będzie już tylko dobrze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sierpnia 2011, 12:32 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Oddaj te pszczoły - zobacz mój temat:
http://www.pasiekaambrozja.pl/forum/vie ... 93&start=0

też w tym roku nagle wyskoczyłem z pszczołami i znalazłem w miarę uczciwego gościa i kupowałem od niego pszczółki. W miarę uczciwego bo sprzedawał mi oskubane z miodu i dokładał pustych ramek które były do wycofania, albo jedną rodzinę tak agresywne źe sie nie spotyka, ale pszczoły zdrowe,liczne itd. Po wymianie matek za parę groszy będą lux rodziny. Już widzę że po jednej rodzinie w której matkę wymieniłem od razu że mają najlepsze gniazdo na zimę, jest miodu, czerwiu a nawet 4 ramki pierzgi i pszczoły się w ulu nie mieszczą :). Jak chcesz to cię z nim skontaktuje bo on na pewno będzie zmniejszał nadal pasieką bo jak tam byłem to zero pożytkówma okolicy i musi wozic. Ja płaciłem od 60 zł do 120zł z ulami za rodzinę.Dwie ostatnie nawet mają założone wisiorki plastikowe na warrozę ( refundowane ze zwiazku ale są )


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sierpnia 2011, 14:04 - pn 
Mieszko pisze:
Ja może dodam jeszcze coś pozytywnego, teraz to już wyjdziesz na prostą i będzie tylko lepiej! Swoją szkołę dostałeś, jak mało kto.

Ja bym spakował te ule i oddał facetowi, niech odda pieniądze. Możesz nawet założyć mu sprawę, masz wygraną jak w banku. Facet ewidentnie wykorzystał Twoją niewiedzę i Twoją nieświadomość.

W zasadzie trzeba by było po sprawdzeniu zgłosić do powiatowego lekarza weterynarii na zgnilca, bo masz duże "szanse" na to, sprzedawca będzie miał zagazowane pszczoły. Wtedy możesz sądownie domagać się zwrotu pieniędzy, powołujesz kogoś z forum jako biegłego (niech obejrzy u Ciebie na miejscu), sędzia przyklepie, bo wina jest nie do podważenia, a na wiosnę kupisz kilka dobrych odkładów za to i będzie już tylko dobrze.


a swistak siedzi i zawija w sreberka


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 sierpnia 2011, 14:20 - pn 

Rejestracja: 24 maja 2011, 18:51 - wt
Posty: 754
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Dadant i WLKP
Kober, czy możesz rozwinąć tę swoją ciekawą myśl? :leży_uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sierpnia 2011, 15:00 - pn 

Rejestracja: 05 lutego 2010, 16:10 - pt
Posty: 776
Lokalizacja: Warszawa i Płońsk
Ule na jakich gospodaruję: Warszawki posz. i wielkopolski
Ten co sprzedał te pszczoły to nie pszczelarz tylko papudrak, w dodatku nieuczciwy.

Jeśli matki są niebieskie to wylęgły się w 2010r. - to nie jest problem bo osobiście mam matkę z 2009r. - czerwi idealnie wzorcowe elipsy, zadnej wolnej komórki w dodatku bardzo łagodne i miodne. Szkoda takiej matki likwidować.

Papudrak dlatego, że matki z takim czerwieniem powinny być dawno wymienione. Nie wspomnę czarnych, a mimo to nie do końca odciągniętych ramek.

Takich pszczół się nie kupuje bo można przyciągnąć na pasiekę zarazę.

_________________
kamyk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sierpnia 2011, 21:32 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Przejrzałem dzisiaj 3 pozostałe ule..
We wszystkich jaja, larwy i czerw zasklepiony przynajmniej na pełnych 5-6 ramkach..
Dwa ostatnio przywiezione ule bez pokarmu, te które stały u mnie od miesiaca pełne.. na niektóych ramkach pokarm, pierzga, czerw, i wszystko występuje na tych samych ramkach..
cierpię na chroniczny brak suszu..
może ktoś z niedalekiej odległości dysponuje kilkoma ramkami warszawskimi??

Zawieziona na nawłoć rodzinka pełna, nosi, dostała dzisiaj nadstawkę, może poprzenosi pokarm na górę a na dole zwolni się więcej miejsca na czerw....
W rzeczywistości na chwilę obecną potrzebuję 5-6 ramek pustych.. Jutro wywożę kolejne, te głodne ule na pożytek.. dogadałem się z właścicielem, obok 1-2 hektarów nawłoci.. i tylko 6-7 km od domu.. powinno wystarczyć.. o kilometr dalej wczoraj zawiezione zostały na miejscu..
Więc może będą zimowały na naturalnym pokarmie..


Lato kiepskie, więc jesień będzie ładna.. i się wszystko umocni.. W tym roku pogoda jest taka, jak sobie zamawiam :) Choć to już inna historia..
Wydaje mi się, że połączę 2 słabe ule, dodam 1 ramkę na wyjściu i wtedy będzie 5 ramek czerwiu od jajeczek do wychodzącego.. to powinno uzupełnić przerwę w czerwieniu matki.. matka będzie wzięta z ula, więc powinna zacząć szybciej.. Trzy matki czerwią mocno, tylko problemem jest to, że nie mają gdzie.. tyle..

Nie rozumiem w sobie tylko strachu przed dołożeniem 2 słabych do 2 silnych.. choć rozsądek mówi mi, że to dobre wyjście..

Jak ktoś w okolicy ma do sprzedania silną rodzinę, jedną, na WZ to wtedy dołożę :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sierpnia 2011, 21:58 - pn 
w Żelkowie jest gość (u niego kupowałem na wiosnę) co ma do sprzedania silne rodziny w WZ ,super pszczółki łagodne zadbane (pszczelarz 80 letni pomału zmniejsza pasiekę)
mogę podesłać nr tel. na priw


Na górę
  
 
Post: 15 grudnia 2015, 22:29 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Wiecie, jak sobie przeczytałem ten temat - to aż się miło zrobiło. Szkoda tylko, ze zdjęcia wyleciały z serwera. I ciągle się zastanawiam, gdzie ja te pszczoły wywiozłem..

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 grudnia 2015, 22:53 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
adamjaku,

zawsze fajnie powspominać troche jak to było na początku, jakie mieliśmy wtedy "problemy" co przy naszych obecnych jest niczym zupełnie mała pasieka małe kłopoty duża pasieka duże właśnie dlatego tyle niezrozumień pomiędzy pszczelarzami bo niby te same pasieki ale problemy inne

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 grudnia 2015, 23:35 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Oj tak Panowie, historia to niebywała kopalnia wiedzy,tylko mało kto tam zagląda

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji