FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 12 maja 2024, 18:50 - ndz

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 25 listopada 2011, 19:37 - pt 
Ja dzisiaj też podniosłem powałki w 5 i też pszczół nie widziałem :bosie:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 25 listopada 2011, 19:40 - pt 
Ale wziąłem latarke i poświeciłem im do środka i siedziały w 7-8 uliczkach :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 25 listopada 2011, 19:47 - pt 

Rejestracja: 21 listopada 2009, 21:49 - sob
Posty: 915
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
tak mnie przestraszyliście tym znikaniem pszczół że poszedłem dziś i wyjąłem po jednej beleczce w siedmiu ulach z siedemnastu które mam i na szczęście wszystkie pszczółki siedzą w kłębie i się grzeją ,dzięki temu że zajrzałem zobaczyłem że w jednym ulu została wkładka w dennicy którą włożyłem gdy odymiałem kontrolnie na waroze i nie wiem jakim cudem o niej zapomniałem ,oto ta wkładka
jeśli uda mi się wkleić zdięcir :leży_uśmiech: moje pierwsze na tym forum :leży_uśmiech:

Obrazek

z osypu na tej wkładce wydaje mi się że są tak jak by były zawiązane dwa kłęby ,co o tym sądzicie,jeszcze jedna fotka

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 listopada 2011, 21:22 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
MAM PYTANIE co kledzy możecie teraz nato poradzić nie potrzebne grzebanie poczekajcie do wiosny :oczko: pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 listopada 2011, 21:33 - pt 

Rejestracja: 21 listopada 2009, 21:49 - sob
Posty: 915
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Dodam że w tym ulu w sierpniu czerwiły dwie matki jedna z cichej wymiany i stara matka prima,gdy otwarłem ul w sierpniu to były zaczerwione wszystkie 10 ramek zaś we wrześniu widziałem już starą matkę odchudzoną siedziała na bocznej ścianie ula i myślałem że na zimę pszczółki ją wysiudały z ula widać się myliłem.Zostały na 10 ramkach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 listopada 2011, 22:21 - pt 
jerzy9666 pisze:
myślałem że na zimę pszczółki ją wysiudały z ula widać się myliłem.

Jeszcze na wiosnę będą obie czerwić a potem ją znajdziesz na wylocie miałem tak ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 25 listopada 2011, 22:24 - pt 

Rejestracja: 21 listopada 2009, 21:49 - sob
Posty: 915
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Bogdan myślę że nic im nie będzie jeśli są dwa kłęby,o ile są ,co o tym myślisz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 listopada 2011, 22:33 - pt 
jerzy9666 pisze:
Bogdan myślę że nic im nie będzie jeśli są dwa kłęby,o ile są ,co o tym myślisz

A niby co im ma być ;-)
na wiosnę tylko każda matka zacznie czerwić sobie tyle będzie że taka rodzina jest o 40% silniejsza do maja jak zwykła inna bo czerwić będą dwie matki (o ile stara jest jeszcze w niezłej kondycji ) to spotkają się i dopiero ją wyprowadza z ula
gdybyś zdążył na wiosnę podzielić rodzinę zabrać starą matkę z 2-3 ramkami to powstanie odkład i jest możliwe że pszczoły znów będą ją chcieć wymienić możesz zyskać musisz tylko dobrze pomyśleć i zdążyć ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 25 listopada 2011, 22:41 - pt 

Rejestracja: 21 listopada 2009, 21:49 - sob
Posty: 915
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Dzięki za radę spróbuje na wiosnę podzielić pszczółki a wymienić na pewno będą chcieć bo stara mamuśka ma uszkodzone skrzydełko.Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 listopada 2011, 00:42 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 12:37 - ndz
Posty: 475
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korpusowe jednościenne
pawel pisze:
MAM PYTANIE co kledzy możecie teraz nato poradzić nie potrzebne grzebanie poczekajcie do wiosny :oczko: pawel


Zamówić odkłady bo później nie będzie :???:

Pozdr
Witamina


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 listopada 2011, 01:58 - sob 
Cytuj:
Ja dzisiaj też podniosłem powałki w 5 i też pszczół nie widziałem :bosie:


ja widziałem tylko w bardzo silnych inne siedza tak ze ich nie widac po otwarciu powalki :szok:
Zobacze za 2 miechy jak bedą wyzej i beda widoczne wtedy ocenie sile rodzin


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 26 listopada 2011, 08:52 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 12:37 - ndz
Posty: 475
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korpusowe jednościenne
tarnoart pisze:
ja widziałem tylko w bardzo silnych inne siedza tak ze ich nie widac po otwarciu powalki :szok:
Zobacze za 2 miechy jak bedą wyzej i beda widoczne wtedy ocenie sile rodzin


No też tak myślałem że wyjdą pod powałkę w styczniu :rolf: Do czego to doszło ludzie sprawdzają w zimę co się dzieje w ulach :bosie:
Ja już nie zaglądam do swoich nie chce siebie i ich stresować wiosna wszystko zweryfikuje :oczko:


Pozdr
Witamina


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 listopada 2011, 09:33 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Witamina pisze:
pawel pisze:
MAM PYTANIE co kledzy możecie teraz nato poradzić nie potrzebne grzebanie poczekajcie do wiosny :oczko: pawel


Zamówić odkłady bo później nie będzie :???:

Pozdr
Witamina
Kolego mi jest trudno zrozumieć to wszystko dlaczego tak to się u was dzieje musićie robic coś ni tak skoro ja zazimowałem 35 uli i żadna rodzina nie ubyła ,zdanie moje to za dużo specyfików używaćie dlbo macie koło siebie psełdo pszczelarzy którzy paskudzom wam całom okolice. pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 listopada 2011, 16:44 - sob 
Te moje posty są wyrwane z kontekstu i zrobiony nowy temat to było w temacie "niepokojące wieści" i teraz to nie ma sensu.A co do grzebania w ulu to daleko mi do tego poprostu podniosłem powałke i wszystko jak na dłoni.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 26 listopada 2011, 17:11 - sob 
konradziu pisze:
Te moje posty są wyrwane z kontekstu i zrobiony nowy temat to było w temacie "niepokojące wieści" i teraz to nie ma sensu.A co do grzebania w ulu to daleko mi do tego poprostu podniosłem powałke i wszystko jak na dłoni.
jest sens
Bo znikanie pszczół nijak się nie ma do uwiązania kłębu
Gdyby znikły nie było by ich w ulu ;-) ani kłębu
Dla ciekawostki to o tej porze wcale nie trzeba niczego podnosić by wiedzieć czy są wystarczy wężyk i ucho i już wiemy
Tak nikt nie ma już żadnego na nic wpływu , Jak się uwiązały, ile ich jest i czy mają pokarm , lepiej dajmy im święty spokój co ma wstać to i tak wstanie a zbędne zaglądanie tylko wprowadza nie pokój i stres w rodzinach
czasami słabsza rodzina lepiej przetrwa zimę jak się jej nie dokucza stukaniem pukaniem itp
lepiej zadbać by miały spokój zasłonić wyloty by wiatr nie hulał po wylocie i ptaszki nie dziobały


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 26 listopada 2011, 17:47 - sob 
Bogdan to miał być taki żarcik :oczko:na rozluźnienie atmosfery tego wątku bo zaczęła robić się panika i kto żyw leciał do pasieki i lukał co tam w ulach,a tym to można więcej szkód narobić jak to całe znikanie pszczół bo też jestem tego zdania że teraz to niech się dzieje wola nieba.


Na górę
  
 
Post: 25 grudnia 2011, 12:29 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2009, 18:32 - wt
Posty: 2155
Lokalizacja: Płock
Delikatnie dzisiaj podejrzałem w paru rodzinach i pszczółki siedzą ok. 7 cm od górnych beleczek w warszawskich poszerzanych-czy to nie za wysoko jak na ta porę, czy wystarczy im pokarmu do wiosny??? Jak myślicie jest powód do stresu czy mogę spać spokojnie. Nadmienię, że we wrześniu w/g mnie pokarmu miały dosyć-zalane były prawie całe ramki.

_________________
waldek6530


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 grudnia 2011, 12:45 - ndz 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
skoro miały tyle papu i były dobrze przygotowane to nie ma o co się obawiać trzeba świętować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 grudnia 2011, 14:24 - ndz 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Pszczoły siedzące w kłebie ogrzewaja miód tak do 4 do 5cm od ostatniej wolnej komurki. Pszczoły musza ten miód podgrzać do patoki czyli płynny i na dobe silna rodzina nie mająca czerwiu zjada go do20 miligramów miodu tylko na ogrzanie kłebu do 25*. Ale pod koniec lutego zajzyj jesze raz jak daleko siedzą do górnej beleczki. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 grudnia 2011, 21:18 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2009, 18:32 - wt
Posty: 2155
Lokalizacja: Płock
Dziękuję. dziękuję będę świętował .

_________________
waldek6530


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re:
Post: 31 grudnia 2011, 08:42 - sob 

Rejestracja: 03 marca 2011, 04:19 - czw
Posty: 173
Lokalizacja: Szczecinek
jerzy9666 pisze:
tak mnie przestraszyliście tym znikaniem pszczół że poszedłem dziś i wyjąłem po jednej beleczce w siedmiu ulach z siedemnastu które mam i na szczęście wszystkie pszczółki siedzą w kłębie i się grzeją ,dzięki temu że zajrzałem zobaczyłem że w jednym ulu została wkładka w dennicy którą włożyłem gdy odymiałem kontrolnie na waroze i nie wiem jakim cudem o niej zapomniałem ,oto ta wkładka
jeśli uda mi się wkleić zdięcir :leży_uśmiech: moje pierwsze na tym forum :leży_uśmiech:

Obrazek

z osypu na tej wkładce wydaje mi się że są tak jak by były zawiązane dwa kłęby ,co o tym sądzicie,jeszcze jedna fotka

Obrazek

powinieneś mieć białe wkładki, lepiej widać osyp warroa ;)

_________________
Pozdrawiam Krzysiek :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji