FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 18 kwietnia 2024, 13:47 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14 sierpnia 2012, 17:44 - wt 

Rejestracja: 08 sierpnia 2012, 11:54 - śr
Posty: 43
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Jako żółtodziób w temacie chciałbym aby w tym temacie koledzy zwłaszcza z dużym doświadczeniem podzielili się wiedzą na temat kolejnych etapów pracy w pasiece towarowej
Jako żółtodziób rozumiem że podstawą takiej pasieki jest jeden typ ula przyjmijmy że stojak wielkopolski oraz w miarę wyrównana siła rodzin w pasiece towarowej. :uśmiech:
Chodzi mi o to aby w temacie tym krok po kroku omówić kolejność oraz przybliżony termin czynności jakie należy wykonać w czasie całego sezonu pszczelarskiego. :uśmiech:
Rozumiem również że czynności te będą uzależnione rodzaju pożytków jakie występują na danym terenie, formy prowadzenia pasieki: stacjonarna czy wędrowna.
Dlatego uważam że ważne jest aby koledzy profesjonaliści wypowiedzieli się w temacie kompleksowo: przygotowanie do zimowli jaka siła rodzin, na ilu korpusach,zwalczanie roztocza varroa ewentualnie inne zabiegi higieniczne i zdrowotne,podkarmianie,sposób ustawienia gniazd ewentualnie całych korpusów, schemat wentylacji ula i ocieplanie na zimę, kontrola ula w zimie, i tak po kolei wszystkie etapy pracy do końca sezonu.
Było by to miejsce gdzie w jednym temacie był by zawarty cały cykl produkcyjny pasieki towarowej. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że taki opis wymaga czasu i chęci szanownych kolegów do podzielenia się własną wiedzą.
Na bazie takich wypowiedzi mniej doświadczeni koledzy mogliby inaczej spojrzeć na własne pasieki a taki żółtodziób jak ja czegoś się nauczyć i dobrze wystartować.
Pozwoliło by to wielu osobom na wprowadzenie systematyczności opracowanie czegoś w rodzaju kalendarza pasieki w zależności od posiadanego potencjału pasieki pożytków i.t.p. :bosie: Czy nie za dużo i nie za szybko chcę się nauczyć :śmieję się z ciebie: :bosie:
Proszę o wypowiedzi w temacie.
Jeżeli powielam temat prośba do admina o korektę.
:pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sierpnia 2012, 18:17 - wt 

Rejestracja: 14 marca 2009, 16:53 - sob
Posty: 979
Ule na jakich gospodaruję: brak
Cofnij się w czasie do postów sprzed roku i od tej daty przeczytaj wszytko do dzisiaj i będziesz miał opis całorocznej gospodarki, a jak Ci będzie jeszcze mało to czytaj wstecz kolejne lata :haha: . Jak zobaczysz jaki jest tego ogrom to zrozumiesz, że nie da się tego wszystkiego streścić do jednego posta

_________________
Internetowy pszczelarz z kilkoma wirtualnymi rodzinami + kolejne cztery w pokrzywach za stodołą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sierpnia 2012, 21:24 - wt 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1182
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Idź na praktykę do dużej pasieki na jeden sezon . Ja jakbym się drugi raz brał za pszczoły to nawet bym się chwile nie zastanawiał. Sam będziesz do tego dochodził z 10 lat.

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sierpnia 2012, 23:27 - wt 

Rejestracja: 08 sierpnia 2012, 11:54 - śr
Posty: 43
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Lenin pisze:
Idź na praktykę do dużej pasieki na jeden sezon . Ja jakbym się drugi raz brał za pszczoły to nawet bym się chwile nie zastanawiał. Sam będziesz do tego dochodził z 10 lat.

To musiałby jeszcze ktoś wziąć takiego starucha :głupek ze mnie:
pozdrawiam
:pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji