FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 26 kwietnia 2024, 13:47 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
Post: 16 listopada 2012, 08:45 - pt 

Rejestracja: 11 kwietnia 2011, 14:34 - pn
Posty: 494
Lokalizacja: Andrychów
Nie zabijajcie matek .Przy jesiennym i wiosennym łą czeniu rodzin matka najczęściej idzie pod but.Proponuje w tym temacie oferowac je za złotówkę plus koszty przesyłki potrzebującym na okres od marca do maja.Czasem może to uratowac komuś dobrą rodzinę.Nabywca będzie zadowolony a i wysyłający będzie miał satysfakcję że pomógł,nowy kontakt i w przyszłości byc może nabywce matek hodowlanych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 listopada 2012, 09:26 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
staszekg pisze:
Nie zabijajcie matek .Przy jesiennym i wiosennym łą czeniu rodzin matka najczęściej idzie pod but.Proponuje w tym temacie oferowac je za złotówkę plus koszty przesyłki potrzebującym na okres od marca do maja.Czasem może to uratowac komuś dobrą rodzinę.Nabywca będzie zadowolony a i wysyłający będzie miał satysfakcję że pomógł,nowy kontakt i w przyszłości byc może nabywce matek hodowlanych.


A jaki interes miałby z tego producent matek?
To taki sam biznes jak każdy inny.

Natomiast taka samopomoc altrujstyczna wśród innych uczestników forum może mieć sens.

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 listopada 2012, 15:47 - pt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Ja w swoim pszczelarzeniu zabiłem tylko 3 matki. Jedna była roiliwa i trzy razy mnie na drzewo uciekała za trzecim razem to tylko zniosła chyba z 5 jajeczek i na drzewo to sie wkurzyłem i w palcach ja zgniotłem. Drugo to niechcący przycisłem ramka. A trzecio to na jesieni znosiła jaja na pszczoły a na wiosne tylko na trutnie w komurkach pszczelich to w palce i zgniotłem i podałem zapasową. W tym roku łonczyłem 6 rodzin i każda rodzina tylko na dwóch ramkach z pszczołamy. Jednego dnia połonczyłem na 2 korpusach na dole 6 ramek i 3 matki a na guze tez 6 ramek i 3 matki. Pod wylotkiem dałem blache taka jak sie piecze bułki i w tej blaszce znalazłem 4 matki juz zaduszone. Pszczoły mnie wybawiły od morderstwa matek. W połowie pazdziernika zaglondnełem do tej rodziny i na dole był czerw i na góze tez był czerw i 2 matki. Jak na wiosne jakas by padła to mam w zapasie matkie. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 listopada 2012, 17:18 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 stycznia 2011, 09:09 - pn
Posty: 1276
Lokalizacja: Busko-Zdrój woj.świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: 40 uli 360x300 plus 3x 1/2 WLP
miły_marian. pisze:
W tym roku łonczyłem 6 rodzin i każda rodzina tylko na dwóch ramkach z pszczołamy.


Skąd Marianie miałeś tyle słabych rodzin ?.

pozdrawiam

_________________
sklep internetowy ModneButy.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 listopada 2012, 17:21 - pt 

Rejestracja: 18 grudnia 2011, 08:52 - ndz
Posty: 1881
Lokalizacja: dolny slask
Ule na jakich gospodaruję: 360x210
miły_marian. pisze:
Ja w swoim pszczelarzeniu zabiłem tylko 3 matki. Jedna była roiliwa i trzy razy mnie na drzewo uciekała za trzecim razem to tylko zniosła chyba z 5 jajeczek i na drzewo to sie wkurzyłem i w palcach ja zgniotłem. Drugo to niechcący przycisłem ramka. A trzecio to na jesieni znosiła jaja na pszczoły a na wiosne tylko na trutnie w komurkach pszczelich to w palce i zgniotłem i podałem zapasową. W tym roku łonczyłem 6 rodzin i każda rodzina tylko na dwóch ramkach z pszczołamy. Jednego dnia połonczyłem na 2 korpusach na dole 6 ramek i 3 matki a na guze tez 6 ramek i 3 matki. Pod wylotkiem dałem blache taka jak sie piecze bułki i w tej blaszce znalazłem 4 matki juz zaduszone. Pszczoły mnie wybawiły od morderstwa matek. W połowie pazdziernika zaglondnełem do tej rodziny i na dole był czerw i na góze tez był czerw i 2 matki. Jak na wiosne jakas by padła to mam w zapasie matkie. Pozdrawiam miły_marian



Jak bys chodowal nawet dla siebie matki nie dal bys rady policzyc ile matek do likwidacji nie zawsze ale tego sie nie da spamietac.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 listopada 2012, 17:29 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
komeg pisze:
Skąd Marianie miałeś tyle słabych rodzin ?.

cukier puder się zbrylił.

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 listopada 2012, 17:33 - pt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Mój drogi komeg.Na wiosne zrobiłem ze starymy matkamy co już 3 sezon czerwiły odkłady i dały mi po 10 ramek syropu zasklepionego i dayły po 10ramek czerwiu zasklepionego. Czerw podzieliłem do rodzin zimujacych bez pszczół a matki i pszczoły dałem do 2 korpusów. Zobaczymy co zostanie na wiosne ale bendzie dobze bo pszczół jest bardzo dużo na koniec pazdziernika. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 listopada 2012, 17:39 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
miły_marian. pisze:
Na wiosne zrobiłem ze starymy matkamy co już 3 sezon czerwiły odkłady i dały mi po 10 ramek syropu zasklepionego i dayły po 10ramek czerwiu zasklepionego.

Z cukrem to oczywiści był żart. Odnośnie takiej gospodarki starymi matkami to myślałem o tym i planuję tak robić jest to super sposób .
Pozdrawiam.

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 listopada 2012, 21:13 - pt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Wiesiek ja to robie od lat. Na wiosne robie sypance czyli jedno ramkie z pszczołomy daje do odkładu z jednego ula a z drugiego nastepną i jak mam 3 ramki czerwiu z 3 uli to po 2 godz, jak już stara pszczoła odleci do macierzaków daje najlepsza matkie ktura czerwiła już 3 sezon z pszczołami i z czerwiem. A po nastepnych 2 godz,daje 2 ramki pokarmu z jesienji co przezimował w pracowni. Rodzina rozwjia sie bardzo dobże. W macierzaku co zabrałem matkie pszczoły robia mateczniki zrywam najstarsze tylko zostawiam jedniodniowe larwy. Czyli mam pewnosć że mtka bendzie prawidłowa. A5 śierpnia odbieram zsklepiony miód i daje do górnego korpusu 4 ramki zasklepionego czerwiu i 4 ramki suszu i podkarmiaczkie a w niej 1kg cukru z wodą 1 na1. A w dolnym 4 ramki suszu zeby matka miała gdzie czerwić. Po 20sierpnia te 4 ramki odbieram do rodzin zimujących i wstawiam 2 ramki susu A nastepnie zabieram jeszcze 4 co matka zaczerwiła po tych codałem po 5 sierpnia i tako koło 10wrzesnia zabieram te 2 ramki co dałem co odebrałem za pierwsze. I tak odkład ze starą matka daje mi 10 ramek syropu bo po zasklepiniu odbieram 2 ramki syropu. I daje 10 ramek czerwiu zasklepionego. Czerw zasklepiony daje do rodzin zimujących bez pszczół. I we rzesniu łoncze rodziny ze starymy matkamy. Odkłady dały mi duzo syropu i czerwiu. Z rodzin zimujacych moge odebrac wiencej miodu z nawoci. A w tym roku na wadze tylko z nawoci miałem 24kg. Nadmieniam ze trzeba mieć w pasiece duzo ramek zapasowych kturych trzeba zadbac w poprzednim sezonie. Pozdrawiam miły_marian to tak w skrucie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 listopada 2012, 22:26 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
miły_marian. pisze:
Na wiosne robie sypance

Myślałem aby robić tak z młodą matką ale teraz namąciłeś mi w głowie i będę musiał jeszcze raz to przemyśleć .
pozdrawiam.

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 listopada 2012, 22:55 - pt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Matka w druim sezonie najlepiej czerwi i wtedy wiemy czy nadaje sie do dalszej chodowli. Biezemy pod uwage miodnosc i plenosć i łagodnosc. Matki młode nie mozemy ocenic ich walory pozytywne musimy poczekzć jeden sezon. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 listopada 2012, 08:27 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 listopada 2007, 18:18 - pt
Posty: 2469
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Matki z łączenia rodzin po inne lata rozdawałem za darmo a ale teraz na wiosne tj.z początkiem kwietnia będę sprzedawał po 50 zl.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 listopada 2012, 18:46 - sob 

Rejestracja: 18 grudnia 2011, 08:52 - ndz
Posty: 1881
Lokalizacja: dolny slask
Ule na jakich gospodaruję: 360x210
A ja jak mam poleczyc rodzine to matka do likwidacji bo jak lacze to co to za matka .G..... Ludziom nie bede rozdawal.Mam co roku mlode matki do poznej jesieni i nieraz nie ma juz co znimi zrobic i tez musze :pala:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 listopada 2012, 19:02 - sob 
krzys pisze:
Matki z łączenia rodzin po inne lata rozdawałem za darmo a ale teraz na wiosne tj.z początkiem kwietnia będę sprzedawał po 50 zl.


Jak łaczone to znaczy ze cos kiepskie matki byly i za takie jeszcze 50 zl zdzierac za chore matki?


Na górę
  
 
Post: 17 listopada 2012, 20:15 - sob 

Rejestracja: 18 grudnia 2011, 08:52 - ndz
Posty: 1881
Lokalizacja: dolny slask
Ule na jakich gospodaruję: 360x210
bastianq pisze:
krzys pisze:
Matki z łączenia rodzin po inne lata rozdawałem za darmo a ale teraz na wiosne tj.z początkiem kwietnia będę sprzedawał po 50 zl.


Jak łaczone to znaczy ze cos kiepskie matki byly i za takie jeszcze 50 zl zdzierac za chore matki?


Zkad wiesz ze chore czytaz w myslach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 listopada 2012, 20:25 - sob 
pleszek, daj luz z dyskusją z użytkownikiem bastianq spójrz w temat viewtopic.php?f=55&t=8595 zrozumiesz kto to. :wink:


Na górę
  
 
Post: 22 grudnia 2012, 18:23 - sob 

Rejestracja: 30 listopada 2012, 19:11 - pt
Posty: 300
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Rzeczywiscie Mily-Marian ma cierpliwosc godną podziwu ( jestem początkujący ) , chyba jesteś prawdziwym , cierpliwym doswiadczonym pszcelarzem z secem .POZDRAWIAM :oops: :) :cry:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji