FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 19:33 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ] 
Autor Wiadomość
Post: 08 listopada 2014, 19:10 - sob 
Grzebiąc w internecie natrafiłem na taki artykuł w tej Brukseli całkiem ich po.....ło.
http://icppc.pl/index.php/pl/warto-wied ... znych.html


Na górę
  
 
Post: 08 listopada 2014, 19:43 - sob 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
ja-lec, to są skutki firm produkujące antybiotyki, ktoś wziął w łape duże pieniądze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 listopada 2014, 19:45 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Ktos sie urwał z choinki a jeszcze jej nie ma hehe

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 listopada 2014, 19:56 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
Jak nie wiadomo o co chodzi zawsze chodzi o kasę koncernów farmaceutycznych tym razem. Teraz te same zioła znajdą się w lekach, będzie musiał przypisać weterynarz.
To ta sama polityka która ostatnio zakazała wypowiadania się głośno o leczniczym działaniu miodu, pyłku, propolisu czy ziół dla ludzi.

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 listopada 2014, 21:35 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 czerwca 2014, 08:46 - pn
Posty: 162
Ule na jakich gospodaruję: LN 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Zachodniopomorskie
Przepraszam że śmiem zapytać , a co robią nasi eurodeputowani , wybrani
w demokratycznych wyborach . Chyba mają tam tłumacza na sali
i wiedzą o czym się mówi i nad czym głosuje :shock: .

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 listopada 2014, 21:40 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2009, 18:32 - wt
Posty: 2155
Lokalizacja: Płock
Ostoja pisze:
Przepraszam że śmiem zapytać , a co robią nasi eurodeputowani ,

Jak to co robią - piją gorzałę w przy parlamentarnych knajpach.

_________________
waldek6530


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 listopada 2014, 21:56 - sob 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Ewa Masz słusznosć. Miud nie leczy ale zapobiega rozwojowi choroby a organizm ludzki w raz z miodem zlikwiduje chorobe i to jest cała prawda. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 listopada 2014, 22:04 - sob 

Rejestracja: 11 maja 2014, 20:40 - ndz
Posty: 370
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Nakło
Czemu mnie to nie dziwi.
Przecież przemysł farmaceutyczny to potęga. Jeżeli ktoś myśli że nafciarze są na szczycie to się myli wystarczy obejrzeć w TV jakiś blok reklamowy i wszystko staje się jasne. A wszystkiemu winne ogłupiałe przez telewizję społeczeństwo które pasie się wszelkim swiństwem "bo reklamują". Zero samodzielnego myślenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 listopada 2014, 22:22 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Paranoja ,głosowałem za Unią ale to jest PARANOJA .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 listopada 2014, 01:08 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Całe szczescie ze miód nie jest lekiem :shock: ale wtedy by się narobiło ,spróbujcie sprzedać leki na "bazarku" :haha: .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 listopada 2014, 12:40 - ndz 
ja-lec pisze:
Grzebiąc w internecie natrafiłem na taki artykuł w tej Brukseli całkiem ich po.....ło.
http://icppc.pl/index.php/pl/warto-wied ... znych.html

:haha: :haha: :haha:
Pic na wodę fotomątarz
A kto mi zabroni :haha: :haha: :haha: Mieć np w ogródku ziół które oblatywane przez pszczoły zapobiegną ich zachorowań
Np Pszczoły uwielbiają oblatywać Anyż ,miętę , rozmaryn , werbenę , i tysiące innych znosząc z nich nektar i pyłek same się leczą
w obecnych czasach poprzez opryski upraw masowych zniszczono naturalną florę tych ziół i miedzy innymi brak tych ziółek spowodował że nasze pszczółki nie mają w Diecie pokarmu z nich który zapobiegał wielu zjawiskom chorobowym
Wszyscy Deputowani i Nie Reformowalni mogą każdego rolnika mającego zwierzęta czy owady w Dupeczkę przez Chusteczkę bo i krowie mogę ukosić tego co zje a na zdrowie jej wyjdzie


Na górę
  
 
Post: 09 listopada 2014, 13:21 - ndz 

Rejestracja: 11 maja 2014, 20:40 - ndz
Posty: 370
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Nakło
A kto mi zabroni?
A to się jeszcze zdziwisz !
Kilka lat temu ślimak był mięczakiem , a teraz wg unii jest rybą
Marchew była warzywem , a teraz wg unii jest owocem.
Nawet ogórek musi rosnąć prosty bo nakazali.
A teraz z twojej mięty zrobią narkotyk i nie dość że nie będziesz jej siał to jeszcze wypielisz samosiejki bo cię zamkną za nielegalną uprawę. :pala:
Pozdrawiam waldek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 listopada 2014, 18:57 - ndz 
waldwielki41 pisze:
A teraz z twojej mięty zrobią narkotyk i nie dość że nie będziesz jej siał to jeszcze wypielisz samosiejki bo cię zamkną za nielegalną uprawę. :pala:

Wiesz co mnie zawsze rajcowało w śród Polaków potrafili się zwalczać na wzajem ale jak im ktoś wchodzi w drogę to nawet najbardziej skłóceni stają jednym Murem
Może są i tacy co na byle przepis Srają ze strachu po nogach ale są i tacy co wczoraj Wędzili Tradycyjne Pyszne Szyneczki i Kiełbaski i wiesz gdzie mają zakaz za 24 godziny w szambie


Na górę
  
 
Post: 09 listopada 2014, 19:11 - ndz 

Rejestracja: 20 maja 2009, 18:07 - śr
Posty: 1680
Lokalizacja: Kraków, Połaniec
Ule na jakich gospodaruję: WP, WZ ---> wlkp
BoCiAnK, nie wiem czy widzisz ale różnica pomiędzy wędzonkami a narkotykami jest zasadnicza;)

_________________
Matki i odkłady pszczele

Ramki pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 listopada 2014, 19:26 - ndz 

Rejestracja: 11 maja 2014, 20:40 - ndz
Posty: 370
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Nakło
BoCiAnK pisze:
waldwielki41 pisze:
A teraz z twojej mięty zrobią narkotyk i nie dość że nie będziesz jej siał to jeszcze wypielisz samosiejki bo cię zamkną za nielegalną uprawę. :pala:

Wiesz co mnie zawsze rajcowało w śród Polaków potrafili się zwalczać na wzajem ale jak im ktoś wchodzi w drogę to nawet najbardziej skłóceni stają jednym Murem
Może są i tacy co na byle przepis Srają ze strachu po nogach ale są i tacy co wczoraj Wędzili Tradycyjne Pyszne Szyneczki i Kiełbaski i wiesz gdzie mają zakaz za 24 godziny w szambie

W żadnym wypadku nie zarzucam nikomu braku odwagi . Chciałem tylko zwrócić uwagę jak beznadziejnie kuriozalne prawo potrafią tworzyć euroosłowie (nie ma w tym słowie błędu).
pozdrawiam waldek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 listopada 2014, 19:36 - ndz 
BoCiAnK pisze:
Wiesz co mnie zawsze rajcowało w śród Polaków potrafili się zwalczać na wzajem ale jak im ktoś wchodzi w drogę to nawet najbardziej skłóceni stają jednym Murem

Masz racje nauczyła nas tego historia ale ostatnio dość często się o niej zapomina i żeby nie było że mądry Polak po szkodzie.


Na górę
  
 
Post: 09 listopada 2014, 19:46 - ndz 
xsiek pisze:
BoCiAnK, nie wiem czy widzisz ale różnica pomiędzy wędzonkami a narkotykami jest zasadnicza;)

Hahahaha Maku też nie wolno siać :haha: :haha: :haha: jeszcze między zębami mam mak z placka w domu pieczonego :mniam miodek:
Może jestem zacofany ale z mięty narkotyki :haha: :haha: :haha: no chyba że w tej zas... Brukseli nie umieją Konopi Indyjskich od Mięty odróżnić i wszystko co zielone kojarzy się im z Marychą :haha: :haha: :haha:
A jak tak to chłopie na h.. mi pszczoły wystarczy jak rowy wykoszę z mięty i kasiorka Będzie :haha: :haha: :haha:


Na górę
  
 
Post: 09 listopada 2014, 19:57 - ndz 

Rejestracja: 11 maja 2014, 20:40 - ndz
Posty: 370
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Nakło
BoCiAnK pisze:
z mięty narkotyki

Oj bocianku bocianku . Nie załapałeś ironii?
BoCiAnK pisze:
no chyba że w tej zas... Brukseli nie umieją Konopi Indyjskich od Mięty odróżnić

Na pewno nie umieją, bo marychę widzieli tylko w gotowych skrętach , a miętę tylko w saszetkach lub kroplach.
Pozdrawiam waldek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 stycznia 2015, 06:31 - pn 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Jeszcze ta UE bokiem wyjdzie .Na moim terenie krowy nie zobaczysz. Byly piekne laki to zaorali. Dzieci zapytane skad bierze sie mleko mowia, z kartonu.Krowe przyjdzie ogladac w ZOO. Zajaca nie uswiadczysz bo nie ma sie gdzie schowac ,miedze tez zaorali. Ludziska wycinaja akacje, lipy , brzozy bo trzeba do pieca podlozyc, a wegiel drogi i niezdrowy .Kto na ta UE glosowal, komuchy sie ciesza, bo to za ich kadencji i za ich namowa.Po raz kolejny nas zalatwili .Nie chce byc zlym prorokiem pszczola tego nie przetrzyma, ale jak padnie to biedny czy bogaty razem do piachu .Szkoda tylko mlodych bo proces degradacji przyspiesza ,a zycia prawdziwego coraz mniej .Jedyne rozwiazanie :pala: :pala: :tasak: pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 stycznia 2015, 07:34 - pn 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
andrzejkowalski100 pisze:
Jeszcze ta UE bokiem wyjdzie .Na moim terenie krowy nie zobaczysz. Byly piekne laki to zaorali. Dzieci zapytane skad bierze sie mleko mowia, z kartonu.Krowe przyjdzie ogladac w ZOO. Zajaca nie uswiadczysz bo nie ma sie gdzie schowac ,miedze tez zaorali. Ludziska wycinaja akacje, lipy , brzozy bo trzeba do pieca podlozyc, a wegiel drogi i niezdrowy .Kto na ta UE glosowal, komuchy sie ciesza, bo to za ich kadencji i za ich namowa.Po raz kolejny nas zalatwili .Nie chce byc zlym prorokiem pszczola tego nie przetrzyma, ale jak padnie to biedny czy bogaty razem do piachu .Szkoda tylko mlodych bo proces degradacji przyspiesza ,a zycia prawdziwego coraz mniej .Jedyne rozwiazanie :pala: :pala: :tasak: pozdrawiam :pl:

Zamieszkaj na wsi,trzymaj krowę,uprawiaj łąkę,czerp wodę ze studni,oświetlaj izbę łuczywem,lecz się ziołami [płuca najlepiej psim smalcem i podbiałem] itd a
andrzejkowalski100 pisze:
a zycia prawdziwego
w pełni doświadczysz.Masz wybór jakiego nie miałeś za komuny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 stycznia 2015, 09:15 - pn 

Rejestracja: 05 grudnia 2010, 21:54 - ndz
Posty: 1492
Lokalizacja: Wołów
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski/dadant
[color=#800040]andrzejkowalski100 pisze Jeszcze ta UE bokiem wyjdzie .Na moim terenie krowy nie zobaczysz. Byly piekne laki to zaorali. Dzieci zapytane skad bierze sie mleko mowia, z kartonu.Krowe przyjdzie ogladac w ZOO. Zajaca nie uswiadczysz bo nie ma sie gdzie schowac ,miedze tez zaorali. Ludziska wycinaja akacje, lipy , brzozy bo trzeba do pieca podlozyc, a wegiel drogi i niezdrowy .Kto na ta UE glosowal, komuchy sie ciesza, bo to za ich kadencji i za ich namowa.Po raz kolejny nas zalatwili .Nie chce byc zlym prorokiem pszczola tego nie przetrzyma, ale jak padnie to biedny czy bogaty razem do piachu .Szkoda tylko mlodych bo proces degradacji przyspiesza ,a zycia prawdziwego coraz mniej .Jedyne rozwiazanie :pala: :pala: :tasak: pozdrawiam
andrzejkowalski100 zamiast wszystko krytykować i się użalać że wycinają Akację i lipy ,zrób coś przeciwnego i sadź Lipy i Akację gdzie tylko można a na pewno są takie nie użytki rolne i leśne gdzie można by je nasadzić

_________________
Odkłady pszczele: wielkopolskie i dadant tel.693305282 lub PW


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 stycznia 2015, 12:23 - pn 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Zenon pisze:
się użalać że wycinają Akację i lipy ,zrób coś przeciwnego i sadź Lipy i Akację

Akacji oficjalnie sadzić nie możesz gdyż w/g obecnych przepisów jest to roślina obca podlegająca likwidacji. Jedyna mozliwość to sadzenie plantacji z przeznaczeniem na np cele energetyczne czy też do produkcji elementów drewnianych typu rollborder. Nie wiem kto to wymyślił ale zamiast mózgu ma trociny.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 stycznia 2015, 13:41 - pn 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Kiedys byłem na wycieczce w Zakopanem. Wyjwchalim na gubałuwkie całą wycieczko, podzwiać tatry bo z niej są przepiekne. Spotkalim górala Bace co wypasał owce. A taki młody ronik zobaczył walne stado owieć i mówi panie ale ładne stadko baranów. Baca mu odpowiada panczku to nie są BARANY to są łowieczki. Ale to są barany upiera sie rolnik. Baca mówi panoczku do Zakopanego to duzo baranów przyjeżdza. A teraz przeniesli się do Brukseli. Ale my ich wybierali takich baranów co zaliczaja pszczołe do zwieżencia a nie do owada szlachetnego. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 stycznia 2015, 18:59 - pn 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
andrzejkowalski100 zamiast wszystko krytykować i się użalać że wycinają Akację i lipy ,zrób coś przeciwnego i sadź Lipy i Akację gdzie tylko można a na pewno są takie nie użytki rolne i leśne gdzie można by je nasadzić[/quote]

Kolego Zenon mam dla Ciebie zaproszenie do mojej pasieki.Przejdziemy sie po okolicy w ktorej prowadze pasieke. Pokaze lipy,akacje,wierzby i inne, ktore osobiscie posadzilem.Pokaze tez jak prowadze pasieke od 25 lat i moze wtedy zrozumiesz dlaczego probuje na tym forum przekazac pare wskazowek.Powiem wiecej, moze inni koledzy zechca tez mnie odawiedzic. Szczerze zapraszam, bo jezeli jestem zle odbierany, to moze nie slowa a czyny spowoduja okreslone refleksje .Kontakt przez pw.Nie gryze nie posiadam zlego psa. :lol: :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 stycznia 2015, 22:04 - pn 

Rejestracja: 05 grudnia 2010, 21:54 - ndz
Posty: 1492
Lokalizacja: Wołów
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski/dadant
andrzejkowalski100
Nie tylko u ciebie wycinają Lipy i Akacje mój brat prowadzi firmę leśną i jak mi wspomni o wycince Lip albo Akacji to aż mi się serce kraję ale cóż mam zrobić , dawniej wokół mnie były kilkuhektarowe lasy akcji i lip a teraz pozostało na tych miejscach po kilka drzew plus te które nasadziłem właśnie na nie użytkach rolnych i leśnych[color=#BF0040]Rob pisze Akacji oficjalnie sadzić nie możesz gdyż w/g obecnych przepisów jest to roślina obca podlegająca likwidacji.[/color] Rob a co wolno , jak posadzę i wyrośnie piękne drzewo to go bez zezwolenia później wyciąć nie wolno , a przyznam się że nasadziłem ich sporo a pasiekę mam już 40 lat i już wtedy sadziłem Lipy Akacje Wierzby Klony Głogi i nadal sadzę i o tym nikt nie musi wiedzieć po prostu wygląda na to że same się nasiały

_________________
Odkłady pszczele: wielkopolskie i dadant tel.693305282 lub PW


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji