FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 19 marca 2024, 09:46 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 380 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 21 listopada 2010, 20:40 - ndz 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1210
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
zegaj pisze:
Mam dostęp do rurki z nierdzewki ze starych aparatów tlenowych nie wiem czy będzie dobra średnica wewnątrz około 1 - 2 mm. Co powiecie na pomysł wykorzystania zamiast pompki z samochodu takiego dozownika do mydła z metalową pompką?
Małydadant pisze:
zegaj, Rurka miedziana raz że nie koroduje dwa można ją łatwo modelować. Jest też wada miedzi utlenia się wydzielając tlenki a w rurce będzie kwas ( nie wiem nie jestem chemikiem) :śmieję się z ciebie:

Rurka miedziana szybko się nagrzewa , miedź dobrze przewodzi ciepło i o to chodzi!
Na dodatek jest tania i łatwo dostępna . Idziesz do sklepu z częściami samochodowymi i kupujesz na metry przewód hamulcowy, ewentualnie mechanik, szrot .Odnośnie dozownika to musisz sprawdzić, myślę że nikt jeszcze tego nie stosował, a pompkę i oliwiarki stosują producenci.Po zrobieniu przyrząd należy skalibrować( opis Minikrona parę postów wyżej )


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 listopada 2010, 09:48 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
Witam.
Czytając powyższe posty nasunęło mi się następujące pytanie.Dyfuzorem można odparowywać zarówno amitrazę jak i kwas szczawiowy.Z wypowiedzi kolegów wynika ,że są ukierunkowani na amitrazę, a nie na kwas szczawiowy.Moje pytanie -dlaczego nie kwas szczawiowy?
pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 listopada 2010, 18:40 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Ja mam zamiar zrobić uniwersalne urządzenie (tylko czy się uda) bo może za pare lat będziemy odparowywać wywary z ziół :oczko:

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 stycznia 2011, 15:01 - wt 
No i jak koledzy mający nowe nabytki nauczyliście się już obsługi Dyfuzora :?:
przegapiłem niedzielny oblot na jednej z pasiek bo bym chętnie pogonił wroga gdzie pieprz rośnie ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 stycznia 2011, 00:04 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1151
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
BoCiAnK pisze:
No i jak koledzy mający nowe nabytki nauczyliście się już obsługi Dyfuzora :?:
przegapiłem niedzielny oblot na jednej z pasiek bo bym chętnie pogonił wroga gdzie pieprz rośnie ;-)


No Mam już od jakiegoś czasu WARROMOR ,ale się jedynie przygladam jak narazie . I tylko jak się zrobi odpowiednia pogoda trza bedzie wypróbować .Mam tylko pewne obawy odnośnie zbiornika z gazem ,,dokońca niewiem na jaki czas starczy i czy będzie można przechowywać bez ucieczki gazu z butli i jak długo może poleżeć.Bo następne stosowanie to pewnie będzie dopiero po miodobraniach . W końcu to gaz propan-butan ,a z tym żartów niema .Czas pokaże i nauczy jak postępować .
Jak narazie Dziękuję Leszkowi (Polbart) za ułatwienie zakupu.

Pozdrawiam Andrzej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 stycznia 2011, 00:59 - pn 
Andrzej z tego co się dowiedziałem to wystarcza na ok 120rodzin i spoko jak założysz i nie z użyjesz to nic mu się nie dzieje mocno tylko dokręć i zakręć kurek z boku


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 stycznia 2011, 09:29 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
A ustawienie "fabryczne" jest ok? Wystarczy jeden "strzał' na ul czy trzeba wiecej?
I jako nosnika amitrazy uzywasz parafiny czy tego co razem z urzadzonkiem kupiles?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 stycznia 2011, 09:58 - pn 
makak pisze:
A ustawienie "fabryczne" jest ok? Wystarczy jeden "strzał' na ul czy trzeba wiecej?
I jako nosnika amitrazy uzywasz parafiny czy tego co razem z urzadzonkiem kupiles?


Ustawienie musisz sprawdzić tak aby na jedną dawkę było 1,2cm /sześc roztworu
najlepiej bez zapalonego wypluwając do strzykawki
Poczytaj posty duuuzo wyżej tam Tomek - Minikron dokładnie to wyjaśnił ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 stycznia 2011, 10:48 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
A z tym takticiem faktycznie sa dwa rodzaje o roznym stezeniu bo ktos pisal cos takiego. Kupilem u wet w opakowaniu zastepczym i nie mam pojecia czy to 12,5% czy 25%
A urzadzonko trzeba bedzie niedlugo przetestowac wsumie to chyba teraz bylby najodpowiedniejszy czas ponad 10C i raczej brak czerwiu co sie uchowalo przed zima teraz by padlo po uzyciu tego urzadzonka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 stycznia 2011, 19:29 - czw 
makak pisze:
A ustawienie "fabryczne" jest ok? Wystarczy jeden "strzał' na ul czy trzeba wiecej?
I jako nosnika amitrazy uzywasz parafiny czy tego co razem z urzadzonkiem kupiles?


Kilka dni temu dokupiłem dodatki , sprawdzając czy są dostępne .

Parafina ciekła - potocznie olejek parafinowy 100 ml cena 3.50
Nabój gazowy cena 6.00 zł
Warromor jest
Taktic jest

Ta dawka parafina + gaz powinna wystarczyć jednorazowo na moje 100 rodzin . Jedno jak i drugie jest łatwo dostępne i bardzo tanie .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 20 stycznia 2011, 20:10 - czw 
Roki Balboa pisze:
Kilka dni temu dokupiłem dodatki , sprawdzając czy są dostępne .

Parafina ciekła - potocznie olejek parafinowy 100 ml cena 3.50
Nabój gazowy cena 6.00 zł
Warromor jest
Taktic jest

Ta dawka parafina + gaz powinna wystarczyć jednorazowo na moje 100 rodzin . Jedno jak i drugie jest łatwo dostępne i bardzo tanie .

Ja kupiłem od razu 1litr będę myślisz latał jak braknie jedynie muszę dokupić
Naboi gazowych bo mam tylko dwa z tego jeden pełny i drugiego pół bo się uczyłem :rolf:
Obsługi
Gdzie Kupowałeś ?? naboje


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 20 stycznia 2011, 20:12 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
No to widac ze szczesliwych posiadaczy tego cudaka wiecej juz jest :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 stycznia 2011, 20:50 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
jak przetestujecie w tym roku to czekam na efekty to może też w coś podobnego się zaopatrze.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 stycznia 2011, 21:07 - czw 
BoCiAnK pisze:
Gdzie Kupowałeś ?? naboje


W sklepie z elektronarzędziami , nie szukałem tak przypadkowo zapytałem czy są .
W zasadzie to różnią się tylko kolorem i wzmocnieniem górnym płaszcza/obudowy samej butli/naboju
Producent warszawska firma TOPEX pojemność jak w oryginale 190g
To jest normalizowane , sam opis w kilkunastu językach o zastosowaniu naboju może świadczyć że tak .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 02 lutego 2011, 18:24 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
No i wykonałem taki oto dyfuzor. Jedno psiknięcie 6ml, na spirali podwójna rurka żeby zbyt szybko nie stygła, rozpyla wspaniale.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 lutego 2011, 20:24 - śr 
zegaj pisze:
No i wykonałem taki oto dyfuzor. Jedno psiknięcie 6ml, na spirali podwójna rurka żeby zbyt szybko nie stygła, rozpyla wspaniale.


Przeczytaj To Dokładnie co Tomek napisał
minikron pisze:
Na prośbę Bogdana opiszę swoje doświadczenia z aparatem ZAL 07. Nie chcę prowadzić dyskusji czy jest dobrym czy złym rozwiązaniem, po prostu opiszę jak go stosowałem.

Kupiliśmy go na spółkę, we trzech, i zachęcam do takiej współpracy, bo po co płacić samemu za coś, co można kupić za ułamek kosztów? Kooperacja jest lepsza niż konkurencja. Kupiliśmy prosto ze Słowacji, wysyłkowo, po zapłaceniu wcześniej należnej sumy. Sprzedawcę można polecić, wywiązał się z umowy.
>>>TU KONTAKT<<<

Dlaczego polecam raczej parafinę apteczną niż naftę? Parafiny można się ostatecznie napić, spróbujcie zrobić to z naftą. Parafina polecana jest przez producenta.

Dawkowanie jest pewnym problemem... Producent podaje 5 ml tactika na 100 ml parafiny (podaję z pamięci), ale cały "myk" polega na tym, że są dwa rodzaje tego leku - 12,5 % i 25 %. Dysponowaliśmy 12,5% specyfikiem i po zastosowaniu 5 ml i kontrolnym odymieniu apiwarolem warroza się sypała. Doszliśmy więc do wniosku, że trzeba do ula dostarczyć tyle samo amitrazy ile jest w jednej tabletce apiwarolu, czyli 12,5 mg. Przyjmując, że po jednym wstrzyknięciu do spirali dostaje się 1,2 ml mieszanki, na 100 uli powinna się ona w takim wypadku składać ze 109 ml parafiny i 11 ml tactika 12,5%.

Następny problem: na jedno strzyknięcie miało się do spirali dostawać 1,2 ml mieszanki, jednak w praktyce wyglądało to tak, że po odymieniu 100 uli specyfiku zostało około połowy... Znów porażka, za mało amitrazy dostało się do ula.... Po wypróbowaniu "na sucho" wyszło, że na raz wstrzykiwane jest 0,6 ml mieszanki a nie 1,2, dokładnie połowa. Można więc było albo zrobić mieszankę o 2 x większym stężeniu, albo strzykać dwa razy na ul. Wolę strzykać dwa razy, bo więcej dymu lepiej spenetruje ul. Każdemu kto kupi podobne ustrojstwo polecam je "skalibrować". Do ula na jedno odymianie ma się dostać 12,5 mg amitrazy, łatwo przeliczyć jakie ma być jej stężenie w mieszance.

Stosuje się to bajecznie prosto i szybko. Jeśli nie brać pod uwagę niedziałających pasków, jest to dla mnie jedyny realny sposób wprowadzenia do ula farmaceutyków. Nie da się w praktyce odymić 100 uli apiwarolem. Za pomocą ZAL zajmuje to godzinę. Leczenie śmiesznie tanie, nawet nie zamawiałem leków na przyszły rok.
Innych niż amitraza środków nie stosowałem, więc się nie wypowiadam.

Obsługa w praktyce wygląda tak: przed odymianiem przyrządzamy świeżą mieszankę, wlewamy do zbiorniczka. Podpalamy gaz i czekamy aż spirala się dobrze nagrzeje, musi zaczynać świecić. Wkładamy końcówkę przez wylot (bez zamykania) i strzykamy lekiem w spiralę. Dym gwałtownie wydostaje się ze spirali, więc zalecam dobrą maskę ochronną, sam jestem uczulony na amitrazę, więc stosuję wojskową przeciwgazową. Ul powinien wyglądać jak podpalony, dym powinien wydostawać się wszystkimi szczelinami.

Coś jeszcze? Nabój gazowy starcza na około 80-100 uli.
Dla mnie jest to dobre rozwiązanie, ale nie będę się kłócił, jeśli ktoś uważa inaczej :)
Chyba wszystko.
Pozdrawiam.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 02 lutego 2011, 22:33 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
BocianK przeczytałem ten cały temat i wiele innych, dawkowanie należy obliczać samemu w/g własnego dyfuzora. Tak dla przemyśleń dla kolegów dodam że z 1L wody powstaje około 1760L pary czyli z 1ml. - 1,76 Lpary z 6ml (jedno wstrzyknięcie w moim dyfuzorze) w przybliżeniu 10L (dla wygodniejszych obliczeń). I z tego będe wychodził do liczenia dawki i stężenia. 10 L to w/g mnie tyle aby wypełnić wolne przestrzenie w korpusie może + nadstawka. Parafina czy nafta napewno ma inną objętość. Podane dawki na ul dostosuje w takim stężeniu aby było właśnie to jedno wstrzyknięcie.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 lutego 2011, 00:19 - czw 

Rejestracja: 05 lutego 2009, 00:18 - czw
Posty: 138
Lokalizacja: pajęczno/poznań
witam
gdzie mozna zakupic warromor


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 lutego 2011, 07:43 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1151
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
IMKERTECHNIK pisze:
witam
gdzie mozna zakupic warromor


Mówiąc półżartem,to ok 150 km. od Ciebie na Wschód.
A najlepiej Spróbuj złapać kontakt z Kolegą Polbart, On ściąga od Znajomego z UA.Kilku osobom( także i Mnie ) tę sprawę zorganizował .

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 lutego 2011, 15:19 - czw 
zegaj pisze:
BocianK przeczytałem ten cały temat i wiele innych, dawkowanie należy obliczać samemu w/g własnego dyfuzora.

A tu masz rację
Ale jak by na to nie patrzeć to aby dawka była skuteczna musisz tak ustawić jak Minikron napisał
Doszliśmy więc do wniosku, że trzeba do ula dostarczyć tyle samo amitrazy ile jest w jednej tabletce apiwarolu, czyli 12,5 mg. Przyjmując, że po jednym wstrzyknięciu do spirali dostaje się 1,2 ml mieszanki, na 100 uli powinna się ona w takim wypadku składać ze 109 ml parafiny i 11 ml tactika 12,5%.

I nie licz litrów pary bo na filmie przedstawionym w tym temacie na 2 podstronie widać a gdzieś tu jest nawet napisane że jest to około 3 m/sześciennych gazu powstałego z nagrzanej substancji leczniczej


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 04 lutego 2011, 14:26 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
A jednak będe się upierał że ilość wytworzonego gazu, aerozolu jest ważna aby dotarł do każdego kąta w ulu. Za dużo to zostanie wypchnięty na zewnątrz i wtedy mamy mniejszą dawke.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2011, 13:28 - wt 

Rejestracja: 26 stycznia 2010, 13:36 - wt
Posty: 103
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Mam.pytanie? Jeżeli do tego cudaka użyjecie takiej samej dawki amitrazy,która znajduje się w jednej tabletce Apiwrolu, to wynikałoby z tego,że jest to praktycznie to samo,co odymienie tą jedną tabletką Apiwarolu.Różnicy praktycznie nie ma żadnej.Rozumiem,że zmniejszą się koszty leczenia i może zwiększy się wydajnośc i jakośc odymiania.Pytam dlatego,że na 20 uli marna to będzie oszczędnośc.Szkoda,że nic nie piszecie na temat odymiania kwasem szczawiowym,ktoś raz pytał o to ale nastąpiła cisza.Chyba,że przeoczyłem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2011, 14:38 - wt 
bob dobson pisze:
.Szkoda,że nic nie piszecie na temat odymiania kwasem szczawiowym,ktoś raz pytał o to ale nastąpiła cisza.Chyba,że przeoczyłem.


Ten Ukraiński dyfuzor tak samo nadaje się na odparowanie kwasu Szczawiowego
jest to Tu w tym temacie dość wyraźnie opisane w przetłumaczonej stronie Ukraińskiej
Po prostu odszukaj tylko linka i już się dowiesz - po za tym na wlewce dyfuzora jest podany skład Ilość KS + Woda ;-)
dlatego też jak przynajmniej ja mam zamiar to używać to wiosną i jesienią Amitraza
w a sezonie Kwas
Masz >>> Tuuuuuuuuuu< czytaj <


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2011, 15:50 - wt 

Rejestracja: 26 stycznia 2010, 13:36 - wt
Posty: 103
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Dzięki wielkie-zostały rozwiane moje wątpliwości do końca.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2011, 18:20 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Wczoraj kupiłem u weterynarza taktik za 86zł 250 ml, z okresem wazności do lata 2013. Na dwadzieścia uli potrzeba około sto tabletek apiwarolu na rok po 35 zł. za 25 sztuk to jak się ma nie opłacić? Dyfuzor kosztował mnie grosze bo zrobiłem go sam. a kwas szczawiowy jest jeszcze tańszy od taktiku.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2011, 22:33 - wt 
zegaj pisze:
Wczoraj kupiłem u weterynarza taktik za 86zł 250 ml, z okresem wazności do lata 2013. Na dwadzieścia uli potrzeba około sto tabletek apiwarolu na rok po 35 zł. za 25 sztuk to jak się ma nie opłacić? Dyfuzor kosztował mnie grosze bo zrobiłem go sam. a kwas szczawiowy jest jeszcze tańszy od taktiku.


Przelicz dobrze bo w innym temacie wstawiłem aktualną cenę Apiwarolu wynosi prawie 50zł ;-) teraz policz ile zaoszczędzisz bo ja już to zrobiłem :jupi:
Uważam że kogoś powinni tu zamknąć za sprzedaż sprasowanych trocin za tą cenę z dwoma kroplami Amitrazy


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2011, 22:57 - wt 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
zegaj pisze:
Wczoraj kupiłem u weterynarza taktik za 86zł 250 ml, z okresem wazności do lata 2013. Na dwadzieścia uli potrzeba około sto tabletek apiwarolu na rok po 35 zł. za 25 sztuk to jak się ma nie opłacić? Dyfuzor kosztował mnie grosze bo zrobiłem go sam. a kwas szczawiowy jest jeszcze tańszy od taktiku.

43,50 min


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2011, 23:08 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Jak się pokapują to taktik będzie na recepte :leży_uśmiech:

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lutego 2011, 15:34 - czw 

Rejestracja: 14 stycznia 2011, 12:35 - pt
Posty: 647
Lokalizacja: płońsk
Na allegro znalazłem automatyczną strzykawkę dla trzody w cenie 150zł,z regulowanym dawkowaniem do max 5ml.Do tego lutownica na gaz za około 60zł,trochę rurki hamulcowej na spiralę zestawić to razem i za 250zł mamy lux dyfuzor.Jak zrobię to zamieszczę zdjęcia.

_________________
godzięba


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lutego 2011, 21:23 - sob 

Rejestracja: 26 stycznia 2010, 13:36 - wt
Posty: 103
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Czytam ten temat już po raz enty i naszło mnie takie przemyślenie.Wydedukowałem z tych wszystkich postów,że tactik może rozpuszczac się w wodzie.Armitraza się nie rozpuszcza ale przecież tactik nie jest czystą armitrazą lecz jej roztworem.Chemikiem jestem marnym ale mądrzejsi mogą to jeszcze raz przemyślec.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lutego 2011, 21:30 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1151
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
bob dobson pisze:
Czytam ten temat już po raz enty i naszło mnie takie przemyślenie.Wydedukowałem z tych wszystkich postów,że tactik może rozpuszczac się w wodzie.Armitraza się nie rozpuszcza ale przecież tactik nie jest czystą armitrazą lecz jej roztworem.Chemikiem jestem marnym ale mądrzejsi mogą to jeszcze raz przemyślec.

Istnieje cos takiego w nazewnictwie,jak emulsja. To jest określenie również i chemiczne. Faktyczneie amitraz nierozpuszcza się w wodzie ,tylko tworzy emulsję, z tym tylko że TAKTIC to mieszanina jak Wspomniałeś różnych związków chemicznych ze powoduje rozpuszczenie sie całości płynu .A swoją drogą jak już się podaje w dyfuzorze to i tak przejdzie w parę ,czy jako płyn kalrowny czy emulsja. Bo oto Nam chodzi .

Pzodrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2011, 13:23 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Z tego co mi wiadomo taktik rozpuszcza (rozcieńcza) się w nafcie lub parafinie a kwas szczawiowy w wodzie i potem do dyfuzora. Różnica między między rozpuszczaniem w wypadku kwasu szczawiowego a rozcieńczaniem w wypadku taktiku moim zdaniem jest istotna.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2011, 14:28 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 listopada 2007, 21:31 - sob
Posty: 154
Lokalizacja: Racibórz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
qq masz rację i trafną diagnozę. Emulsja czyli płyn składający się dwu nie mieszających się i nierozpuszczalnych w sobie cieczy jest niejednorodnym układem dwu faz ciekłych, w postaci zawiesiny kropelek jednej cieczy rozproszonej w drugiej cieczy. Przykładem emulsji występujących w naturze są wszelkie produkty mleczne zawierające tłuszcz a naszym przypadku woda i amitraza. Na wykorzystanie w dyfuzorze nie ma to wpływu bo istotnie nastąpi błyskawiczne odparowanie i para wodna będzie nośnikiem wprowadzającym substancję czynną.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2011, 21:43 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1151
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
zegaj pisze:
Z tego co mi wiadomo taktik rozpuszcza (rozcieńcza) się w nafcie lub parafinie a kwas szczawiowy w wodzie i potem do dyfuzora. Różnica między między rozpuszczaniem w wypadku kwasu szczawiowego a rozcieńczaniem w wypadku taktiku moim zdaniem jest istotna.


Ale ZEGAJ, z Moich wieści ,słyszałem że kwas szczawiowy pod wpływem temperatury zostaje rozłożony na inne związki i ponoć jego działanie jest znikome. niepamietam kto tęwiadomość pisał i w którym momencie . Czyli byłbym ostrożny podajac KS w dyfuzorze. Natomaist amitraza niereaguje(nierozkłada się na inne związki) pod wpływem wysokich temperatur .

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2011, 22:09 - ndz 
qq pisze:
Moich wieści ,słyszałem że kwas szczawiowy pod wpływem temperatury zostaje rozłożony na inne związki i ponoć jego działanie jest znikome.


Andrzej Tylko jeżeli przekroczysz 180stC w poniższych wartościach ma skuteczność przeszło 90%
dlatego też w dyfuzorze masz między innymi regulację płomienia aby sobie ustawić
a woda wrze i paruje w 100 stC


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2011, 22:31 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Nie stosowałem kwasu szczawiowego za pomoca dyfuzora i z tego co napisał Bociank trzeba będzie przed użyciem wykonać wiele prób. Może najpierw porozpylać na termometr i określić najlepsze ustawienie gazu względem temperatury. Mam termometr do 200 st C.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 marca 2011, 21:47 - wt 

Rejestracja: 26 stycznia 2010, 13:36 - wt
Posty: 103
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Mam pytanie do Wiesława 48 i do qq.Jeżeli będziecie odymiac tactikiem, to czego uźyjecie jako rozpuszczalnika???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 marca 2011, 21:57 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 listopada 2007, 21:31 - sob
Posty: 154
Lokalizacja: Racibórz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Ja będę używał oczyszczoną naftę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 marca 2011, 22:26 - wt 
wieslaw48 pisze:
Ja będę używał oczyszczoną naftę.


Kup sobie parafinę spożywczą ;-)
zegaj po co Ci termometr nalej wody odpal i poczekaj jak para zacznie się wydobywać z dyszy potem przykręcaj płomień i przepompuj i zaś odczekaj ustawisz 100-120 st i OK to wystarczy a potem tylko po kilka sekund zmieniasz ule


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 01 marca 2011, 22:41 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 listopada 2007, 21:31 - sob
Posty: 154
Lokalizacja: Racibórz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Dzięki za poradę, ale chciałem doprecyzować: chodzi o parafinę spożywczą czy o parafinę ciekłą? W handlu jest ciekła stosowana do celów spożywczych.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 marca 2011, 00:10 - śr 

Rejestracja: 05 lutego 2009, 00:18 - czw
Posty: 138
Lokalizacja: pajęczno/poznań
BoCiAnK jaki ty masz ten dyfuzor ?? chcialbym kupic taki sam moglbys podac namiary w jaki sposob i gdzie go kupiles
pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 marca 2011, 00:11 - śr 

Rejestracja: 05 lutego 2009, 00:18 - czw
Posty: 138
Lokalizacja: pajęczno/poznań
bo domyslam sie ze juz go tam dobrze przetestowales :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 marca 2011, 09:21 - śr 
wieslaw48 pisze:
Dzięki za poradę, ale chciałem doprecyzować: chodzi o parafinę spożywczą czy o parafinę ciekłą? W handlu jest ciekła stosowana do celów spożywczych.
Pozdrawiam


Tak kupisz w Aptece 30zł za litr
IMKERTECHNIK poczytaj ten temat od początku a wszystko będziesz wiedział gdzie i jaki kupiłem inie tylko Ja ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 03 marca 2011, 13:26 - czw 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Podoba mi się ten dyfuzor i pomysł na jego użycie, niestety póki co mam zbyt mało uli żeby kupić taki sprzęt, a pszczółki leczyć trzeba, dlatego kupiłem od BoCiAnKa odymiacz i już go mam w domu. Podoba mi się to urządzonko i dobrze leży w mojej od pługa oderwanej łapie :uśmiech: . Przy okazji zastanawiam się jak rozwiązać problem drogiego apiwarolu przy pomocy odymiacza i tak sobie myślę: apiwarol to w zasadzie taktik którym nasącza się trociny (jak to napisał wyżej jeden z kolegów), czyli jeśli nasączę odpowiednią dawką taktiku porcję sprasowanych trocin to powinienem w efekcie uzyskać taki efekt jak przy użyciu apiwarolu. Problemem jest tylko lepiszcze do trocin- musi to byś coś obojętnego przy spalaniu. Co Wy na to panowie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 marca 2011, 13:45 - czw 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
Jest sposób by bibułkę odpowiednio przygotowaną wzmocnić tactikiem o wiele mniej pracy poszukaj na forum.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 marca 2011, 14:29 - czw 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
dzięki za radę, zaczynam szukać :uśmiech:

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 marca 2011, 00:02 - pt 
swiwojtek pisze:
Jest sposób by bibułkę odpowiednio przygotowaną wzmocnić tactikiem o wiele mniej pracy poszukaj na forum.

Wytłoczki z pod jajek są super ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 04 marca 2011, 11:51 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 listopada 2007, 21:31 - sob
Posty: 154
Lokalizacja: Racibórz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
BoCiAnK pisze:
Wytłoczki z pod jajek są super


Nawet jako paliwo do podkurzacza są też super.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 marca 2011, 14:35 - sob 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
dzięki za rady wypróbuję

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 marca 2011, 18:49 - wt 
Dziś Po raz pierwszy Odymiałem Dyfuzorem działa super
Kilka uwag mający ruski dyfuzor
-Uważać aby nic nie wpadło do mieszanki bo może się zatkać
- Jeżeli Butla się kończy nie rozgrzewa do czerwoności spirali pluje miksturą i może się zapalić
- Jedna butla starcza (przynajmniej mi wystarczyła ) na odymienie 120 rodzin po czym (lecz mogłem nie mieć pełnej no i próby trochę zjadły gazu ) właśnie nie dogrzewało spirali i pluło parafiną z amitrazą
-- Bardzo Ważne Uważać podczas wkładania do wylotu aby nie opierać o pomost bo można sobie go zniszczyć (zwłaszcza w styropianach )
po drugie trzymać w poziomie nie opierać bo po nagrzaniu rureczka robi się bardzo miękka i można ją skrzywić u nasady ku Górze a powrót do poziomy skończy się za gięciem i zatkaniem
A jak innym właścicielom posłużył ?
Może się pochwalicie czy coś dodacie aby wiedzieć na zapas jakieś sugestie spostrzeżenia


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 380 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji