FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 19 marca 2024, 08:38 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 380 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 15 marca 2011, 20:37 - wt 

Rejestracja: 30 kwietnia 2009, 00:01 - czw
Posty: 226
Lokalizacja: lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
BoCiAnK, Dzięki za dobre rady , ja też na dniach będę go stosował , jak będe miał coś do dodania to napisze. Jako nośnik amitrazy mam paliwo do lamp naftowych i pochodni , takie cos dostałem razem ze sprzętem , więc powinno być dobre :).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 marca 2011, 22:40 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1151
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
Ja tylko czekam pogody zeby odpalić , juz oblatywały ,ale teraz zimno idzie . Trza odczeakć kilka dni o heja gardeja


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 marca 2011, 01:01 - śr 

Rejestracja: 06 lutego 2011, 11:33 - ndz
Posty: 23
Lokalizacja: z Łomży
Od pewnego czasu bezskutecznie próbuję kupitać Tiktac. Lekarze wet. informują mnie, że lek został wycofany i nie jest już dostępny w hurtowniach weterynaryjnych. Przez kilka lat nagromadziło się przeterminowanego już teraz Apiwarolu,(bo zawsze nabywałem z nadwyżką) i chciałbym go wykorzystać po uzupełnieniu substancji aktywnej.
Czy ktoś z koleżanek i kolegów mógłby mi pomóc w tym zakresie?
Serdecznie pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 marca 2011, 09:54 - śr 
Apis2 pisze:
Od pewnego czasu bezskutecznie próbuję kupitać Tiktac. Lekarze wet. informują mnie, że lek został wycofany

To to Ci ładnie pociskają
teraz będzie jeszcze trudniej jak apiwarol zdrożał i kosztuje z 70 zeta :leży_uśmiech:
kupując Taktic nie należy się powiadać po co po G ... Koniowi na kopyta albo świni na wszy a nie dla pszczół
A ja jestem Hepiiiiiiii po wczorajszym zabiegu w trzech wyrywkowych rodzinach spadło
- w jednej 3szt
-w 2 po 2 szt
-w 1 jedna syt
czyli zabieg dał pożądany efekt teraz czas w kwietniu na Ambrozol lu Sok z cytryny a miedzy czasie na Jaskółcze Ziele
Ciekawe kto kogo przechytrzy :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 16 marca 2011, 11:09 - śr 

Rejestracja: 07 listopada 2007, 17:39 - śr
Posty: 217
Lokalizacja: Jarocin
BoCiAnK pisze:
Dziś Po raz pierwszy Odymiałem Dyfuzorem działa super
Kilka uwag mający ruski dyfuzor
-Uważać aby nic nie wpadło do mieszanki bo może się zatkać
- Jeżeli Butla się kończy nie rozgrzewa do czerwoności spirali pluje miksturą i może się zapalić
A jak innym właścicielom posłużył ?
Może się pochwalicie czy coś dodacie aby wiedzieć na zapas jakieś sugestie spostrzeżenia




Boguś, ja chciałem wczoraj swoje pszczółki też odymić po raz pierwszy nowym dyfuzorem i nic z tego mi nie wyszło.
Założyłem nowy kartusz do dyfuzora odpaliłem go i kaszana, płomień nie rozgrzewa spirali do czerwoności, regulacja pokrętłem by zwiększyć płomień w ogóle nie działa. Trzymałem zapalony dyfuzor dziesięć minut i ni cholery nie może rozgrzać tej spirali, dymku to tyle wypuści co sztachniecie się papierosem i strasznie pluje płynem, coś z nim jest nie tak.
Dziś uruchomiłem go ponownie wkładając do niego drugi nowy kartusz choć tamten był pełny i znowu kicha, nie można w nim zwiększyć płomienia choć regulacja odkręcona jest na maxa, ki czort tam siedzi że płomień jest cały czas taki sam. Czy ktoś z koleżeństwa miał może też taki problem ? a może mógłby ktoś mi doradzić co by tu zrobić by regulacja płomienia działała ?

Pozdrawiam serdecznie
StanleyK


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 marca 2011, 17:33 - śr 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1210
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Masz prawdopodobnie przytkaną dysze w palniku . Nie wiem jaki masz dyfuzor , ja mówię o palniku na naboje gazowe (u nas kupowany w sklepie , nie pamiętam marki -na pewno nie Topex) Po wyjęciu naboju rozkręcasz palnik i przedmuchujesz . U mnie pomagało .Mój palnik ma jeszcze regulacje dopływu powietrza , taki pierścień na otworkach wlotowych .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 marca 2011, 20:09 - śr 

Rejestracja: 07 listopada 2007, 17:39 - śr
Posty: 217
Lokalizacja: Jarocin
lalux5 pisze:
Masz prawdopodobnie przytkaną dysze w palniku . Nie wiem jaki masz dyfuzor , ja mówię o palniku na naboje gazowe (u nas kupowany w sklepie , nie pamiętam marki -na pewno nie Topex) Po wyjęciu naboju rozkręcasz palnik i przedmuchujesz . U mnie pomagało .Mój palnik ma jeszcze regulacje dopływu powietrza , taki pierścień na otworkach wlotowych .





Ja posiadam taki oto nowy dyfuzor http://medkarpat.com/?p=27 i ni w ząb nie mogę zwiększyć w nim płomienia. Na tym zdjęciu widac jaki powinien być dym po naciśnięciu cyngla, u mnie dymi jak ze słabego papierosa a resztą płynu pluje.

Pozdrawiam serdecznie
Stanley


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 marca 2011, 21:25 - śr 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1210
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Mam inny palnik na takie same naboje .Po paru latach użytkowania wystąpił taki problem, że , pomimo nowych naboi , palnik dawał płomień jakby się gaz kończył , a pokrętło było otwarte na full. Po przeczyszczeniu palnika, pomogło . Ty masz nowy , co nie znaczy , że nie mógł się przytkać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 marca 2011, 21:34 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 września 2010, 21:42 - wt
Posty: 288
Lokalizacja: Grodziczno/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
Koledzy dziś dzwoniłem do weterynarza, i faktycznie, pierwsze pytanie do czego będę go stosował? no i czemu tak dużo potrzebuję? - moja odpowiedź była [oczywiście zmyślona hihi jak podpowiadał Maestro - dla świnek]; Nawet do magazynku poszedł i sprawdził czy ma całe nie otwarte opakowanie, cena około 50 zł za 250 ml. A mój znajomy był u tego samego człowieka tydzień temu i przyznał się że dla pszczółek no i zgadnijcie co powiedział? : "że lek nieosiągalny".

Miłego koloryzowania prawdy :uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 marca 2011, 13:02 - czw 

Rejestracja: 26 stycznia 2010, 13:36 - wt
Posty: 103
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Jak skutecznośc?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 marca 2011, 23:24 - czw 
Koledzy jak wygladą sprawa z tym ukrainskim cudakiem czy te naboje gazowe mogę pozniej gdzies dokupić w Polsce jak sie mi zuzyją ? Jak wygląda sprawa z czesciami zamiennymi? itd.

We wszystkich tego typu dyfuzorach nagrzewa sie dysza która odprowadza dym ? Bo ja mam akurat ule styropianowe i nie wiem czy nie wyrzuce pieniedzy w błoto.
Kolejna sprawa dyfuzor od łysonia to to samo co ten ukraiński cudak na amitraze i kw. szcz. ???
Tylko czemu ten dyfuzor od łysonia nie ma tej dyszy??? Jest jakaś krótka czy mi sie wydaje?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 marca 2011, 23:37 - czw 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1210
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Naboje kupisz w ( prawie) każdym sklepie technicznym . Koszt naboju to 6-8 zł , zależy od sklepu . Dysza to rurka miedziana - kupisz w motoryzacyjnym . Dyfuzor od Łysonia ma krótką dysze ,dobrze ci się wydaje .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 marca 2011, 16:45 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
a czy ktoś będzie sprowadzał ukraińki dyfuzor?? Jeśli tak to proszę o informację, to dopisał bym się do zamówienia.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 marca 2011, 11:25 - sob 

Rejestracja: 05 lutego 2009, 00:18 - czw
Posty: 138
Lokalizacja: pajęczno/poznań
czekamy na kolejne spostrzezenia :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 marca 2011, 11:56 - ndz 

Rejestracja: 06 lutego 2011, 11:33 - ndz
Posty: 23
Lokalizacja: z Łomży
Również jestem zainteresowany kupnem tego ukraińskiego dyfuzora. jeśli ktoś sprowadzałby to proszę uwzględnić moją osobę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 marca 2011, 21:23 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Mam pytanie do kol Bociana chciałem dzisiaj odpalić dyfuzor jednak z moich obliczeń wynika że aby dostarczyć tyle amitrazy co w tabletce apiwarolu (12,5mg.) do ula należy odparować 0,1 ml taktiku razy 100 uli wychodzi 10ml. Ktoś pisał że daje 11ml na 100 uli i tu bym się zgodził. Na stronie ukraińskiej zalecają 5ml na 100 uli. Niektórzy w tym temacie mówili że to jednak mało? Pytanie zasadnicze dla kolegi Bociana ile dałeś taktiku na 1 ul lub 100? Druga sprawa parafina jest dość gęsta i przy próbie dawkowania stawia opory czy też tak klega odczuł? Jeden ul dzisiaj odymiłem wydawało mi się że za dużo tej pary bo część pszczół wyszła na wylotek. I jeszcze jedno pytanie czy tą dysze trzeba włożyć do ula przez wylotek do środka czy wystarczy dmuchać z zewnątrz do eylotka tak aby para wchodziła do środka?Trochę dużo pytań ale lepiej się upewnić i może jeszcze ktoś skorzysta.Cały czas mowa o taktiku 12,5%. A tak na marginesie po zebraniu niedzielnym koła wychodzi bida z nyndzą. 1 odkład za 100zł na 50 rodzin, jadna matka nieunasieniona za 8zł na 20 rodzin czerwiąca za 28 zł też na 20 rodzin. Apiwarol nie pamiętam ale chyba za 18zł.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 marca 2011, 13:41 - śr 

Rejestracja: 26 stycznia 2010, 13:36 - wt
Posty: 103
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Już dawno pisałem Zegaj,że 80% związków jest do natychmiastowego rozwiązania.Na pierwszym miejscu umieszczam PZPN,na drugim PZP,PZW itd.itd.Ale ja nie o tym chciałem.Jak ktoś chce zakupic pompkę do Łady za 50zł z dostawą do domu to niech zamówi to tu: http://www.motoplus.pl/. Oczywiście nówka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 marca 2011, 21:45 - śr 
zegaj pisze:
Pytanie zasadnicze dla kolegi Bociana ile dałeś taktiku na 1 ul lub 100? Druga sprawa parafina jest dość gęsta i przy próbie dawkowania stawia opory czy też tak klega odczuł? Jeden ul dzisiaj odymiłem wydawało mi się że za dużo tej pary bo część pszczół wyszła na wylotek. I jeszcze jedno pytanie czy tą dysze trzeba włożyć do ula przez wylotek do środka czy wystarczy dmuchać z zewnątrz do eylotka tak aby para wchodziła do środka?

Tyle ile Tomek ( Minikron ) napisał czyli 11cm TT + 110cm Parafiny
tylko że to przy tym dyfuzorze nie wystarcza na 100 uli gdyż ma inną pompę i dość dużo wchodzi w nią by ja zalać mi starczyło na ok 80 rodzin mimo że ustawiłem po swojemu dawkowanie czyli 1.2cm /na ul i miało wyjść niby 100 ale nie wyszło ,Dyszę trzeba wstawić do ula po to masz tak długą ,, Co do gęstości parafiny nie zastanawiałem się nad tym mi działa normalnie opór taki jak ta sprężyna daje innego nie odczuwam ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 marca 2011, 22:04 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1151
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
Witam. Mi dzis wkońcu udało się podjechanei do pasieki i odpaliłem dyfuzor.
Ciecz użytkową to sporządziłem w/g wcześniejszych ustaleń i sporządziłem standartową ilość jaką robiłem paski dla 30 rodzin .W każdy z uli podałem 2 porcje z pompki i po zakończeniu ,cieczy zostało jeszcze że mógłbym jeszcze po razie podać i wszystko by mozan rzec zostałoby rozprowadzone po ulach . I Mój wniosek że wykonując roztwór taktica to w/g receptury jaka jest do rozpuszczenie to 3 -krotne nacisnięcie przepustnicą i powinno być OK.
Wracajac że dałem po 2 porcje (naciśniecie przepustnicą) to wziełem tak przymiarkowo podałem żeby nieprzegiać z ilością ,ale z racji ze teraz pszczoły jest owiele mniej jak leczenei jesienne ,to ta ilość powinna wystarczyć .Jedyne co to niejestem w stanie powiedzieć czy i ile warrozy oberawło,bo Mam leżaki bez możliwosci wkładania wkładek dennicowych. i nieokreślę.
Pozatym to odymienie 29 rodzin zajeło Mi dosłownie 10 min.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 marca 2011, 22:49 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Odymiłem tak jak Minikron poleca czyli 11ml na 100 uli. Ze względu na to że mój dyfuzor zrobiłem sam to godzinę poświęciłem na próby oczywiście bez pszczół. Z dzisiejszych testów wynika że nie powinno się ustalać dawki na wodzie tzn. np 20 "psiknięć" do menzurki i ta objętość podzielona przez dwadzieścia i wychodzi dawka na ul do tego o,11ml takticu. Parafina ma inną gęstość i wychodzi inaczej mniej, przypuszczalnie z naftą będzie też inaczej. Testy z wodą mogą być stosowane do kwasu szczawiowego. Mój dyfuzor na parafinie dawkuje 8ml. na strzał i jest to wystarczająca ilość pary bo wydostaje się wszystkimi szczelinami z ula. Pompke mam z malucha.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 marca 2011, 23:06 - śr 
zegaj pisze:
Mój dyfuzor na parafinie dawkuje 8ml. na strzał i jest to wystarczająca ilość pary bo wydostaje się wszystkimi szczelinami z ula.

Nie chcę się wtrącać ale 8ml = 8 cm sześć
Nie przesadzaj bo tyle by nawet Dinozaur nie przeżył :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 marca 2011, 23:19 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
0,8ml substancji (mieszanki) , pomyłka przepraszam .

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 marca 2011, 23:33 - śr 
zegaj pisze:
0,8ml substancji (mieszanki) , pomyłka przepraszam .

to za mało o 04 ma być 1,2 ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 marca 2011, 23:44 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Tak tylko że ja daje na 100 uli 70ml parafiny i 11ml takticu i tak wychodzi 0,11 ml takticu (0,8ml mieszanki) na ul. Dawke pompki można regulować przez ograniczanie ruchu przepony.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 marca 2011, 00:11 - czw 

Rejestracja: 05 lutego 2009, 00:18 - czw
Posty: 138
Lokalizacja: pajęczno/poznań
po zaaplikowaniu dawki z dyfuzora taktiku mogło by jeszcze barciaki wykonczyc. teraz kiedy robie przeglady to napotykam sporo barciakow w szczelinach miedzy beleczkami. moze taktik bedzie na nie tez dzialał ... dobrze by było jak myslicie

a jeszcze 2 sprawa jesli zrobie mikrstue i zostanie mi np polowa nie wykorzystana bo nie zdarzyłem pasiek objechac to mozna na drugi dzien wykorzystac nie bedzie problemu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 marca 2011, 07:30 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1151
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
IMKERTECHNIK pisze:
po zaaplikowaniu dawki z dyfuzora taktiku mogło by jeszcze barciaki wykonczyc. teraz kiedy robie przeglady to napotykam sporo barciakow w szczelinach miedzy beleczkami. moze taktik bedzie na nie tez dzialał ... dobrze by było jak myslicie

a jeszcze 2 sprawa jesli zrobie mikrstue i zostanie mi np polowa nie wykorzystana bo nie zdarzyłem pasiek objechac to mozna na drugi dzien wykorzystac nie bedzie problemu


Barciaka to wystarczy jak potraktujesz dłutkiem ,a główki ponabijasz na szpileczkę . Na bocznej ściance tylko ją przybij żeby wiedzieć w którym ulu jest największa ich ilość .
Bo barciaka o tej prze ,mechanicznie można wytepić,a dyfuzorem sie nieda , nie te środki do zwalczania


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 marca 2011, 12:13 - pt 

Rejestracja: 06 lutego 2011, 11:33 - ndz
Posty: 23
Lokalizacja: z Łomży
Czy próbował ktoś używać dyfuzora w ulach styropianowych? Czy nagrzana dysza nie uszkadza ich?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 marca 2011, 21:38 - wt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
StanleyK pisze:
lalux5 pisze:
Masz prawdopodobnie przytkaną dysze w palniku . Nie wiem jaki masz dyfuzor , ja mówię o palniku na naboje gazowe (u nas kupowany w sklepie , nie pamiętam marki -na pewno nie Topex) Po wyjęciu naboju rozkręcasz palnik i przedmuchujesz . U mnie pomagało .Mój palnik ma jeszcze regulacje dopływu powietrza , taki pierścień na otworkach wlotowych .





Ja posiadam taki oto nowy dyfuzor http://medkarpat.com/?p=27 i ni w ząb nie mogę zwiększyć w nim płomienia. Na tym zdjęciu widac jaki powinien być dym po naciśnięciu cyngla, u mnie dymi jak ze słabego papierosa a resztą płynu pluje.

Pozdrawiam serdecznie
Stanley


Musi byc dostateczna ilość paliwa w baku, zalana pompka i przewód paliwowy aż do wtrysku. Jak w aucie. :oczko:
Pozdrawiam
polbart


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 marca 2011, 19:35 - czw 

Rejestracja: 26 stycznia 2010, 13:36 - wt
Posty: 103
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Dyfuzor własnej produkcji-jest,parafina spożywcza-jest,miarka do odmierzania-jest,chęci -są,pogoda-jest,taktic brak-nie ma na moim terenie u żadnego weterynarza.Problem!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 kwietnia 2011, 21:15 - pt 

Rejestracja: 05 lutego 2009, 00:18 - czw
Posty: 138
Lokalizacja: pajęczno/poznań
chcialbym zapytac czy jesli nie wykotzystamy 1 dnia mikstury tt+parafina moze pozostac ona w dyfuzorze na nastepny dzien czy dłuzej nic sie nie stanie ?? tak dla pewnosci pytam jednego dnia nie zdazylem wszystkiego wykorzystac i stad moje pytanie

pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwietnia 2011, 14:53 - ndz 

Rejestracja: 26 stycznia 2010, 13:36 - wt
Posty: 103
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Coś mi tu nie gra.Pompka od łady,po dokładnym skalibrowaniu,wstrzykuje 5ml roztworu parafiny(109 ml) i taktica(11ml),a Tomek pisał,że jego ustrojstwo wstrzykuje 1,2ml,więc jasno z tego wynika,że takie samo stosowanie tego samego roztworu w ustrojstwie Tomka i w Ukraińskim atomizerze jest błędem.Dlatego Bogusiowi roztwór ten nie starczył na 100 uli i atomizer pluje roztworem ze względu na za dużo podawaną dawkę(po prostu szybko stygnie rurka).Jeśli błędnie rozumuję,proszę o poprawkę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwietnia 2011, 15:05 - ndz 
bob dobson pisze:
Coś mi tu nie gra.Pompka od łady,po dokładnym skalibrowaniu,wstrzykuje 5ml

Po coś tam grzebał :zeby: teraz tak ustaw by Ci bez płomienia z dyszy wypluła 1,2 cm do strzykawki
bob dobson pisze:
Dlatego Bogusiowi roztwór ten nie starczył na 100 uli i atomizer pluje roztworem ze względu na za dużo podawaną dawkę(po prostu szybko stygnie rurka).

Na początku każdy z nas się uczy obsługi nie liczy dawek wysłanych w powietrze (choć szkoda )
Powiadasz pluje jak się kończy gaz to spada ciśnienie w palniku i nie dogrzewa spirali zmień butlę i będzie OK


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwietnia 2011, 17:06 - ndz 

Rejestracja: 26 stycznia 2010, 13:36 - wt
Posty: 103
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Boguś,nigdzie nie grzebałem.Pompka od łady tak daje.Zegaj też to potwierdził. .Jak strzykam pojedynczą dawką 1,2ml ze strzykawki wszystko jest w porządku .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwietnia 2011, 17:39 - ndz 
bob dobson pisze:
Boguś,nigdzie nie grzebałem.Pompka od łady tak daje.Zegaj też to potwierdził. .Jak strzykam pojedynczą dawką 1,2ml ze strzykawki wszystko jest w porządku .

za uwarz jedno ona jest ustawiana tą śruba w oryginale na pół gwizdka po prostu nie ma całego skoku membrany


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 26 kwietnia 2011, 15:58 - wt 
Chciałem kupić dyfuzor słowacki ZAL 07.W związku z tym chciałem zapytać o procedurę przesyłu i zapłaty.Czy ten dyfuzor sprawuje się dobrze? Czy do niego pasują nasze naboje z gazem? Ile kosztuje przesyłka? Bardzo proszę o odpowiedz jeżeli ktoś go kupował i używał.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 26 kwietnia 2011, 18:19 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1151
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
cichy pisze:
Chciałem kupić dyfuzor słowacki ZAL 07.W związku z tym chciałem zapytać o procedurę przesyłu i zapłaty.Czy ten dyfuzor sprawuje się dobrze? Czy do niego pasują nasze naboje z gazem? Ile kosztuje przesyłka? Bardzo proszę o odpowiedz jeżeli ktoś go kupował i używał.

Cichy, słuchaj, złap kontakt z minikronem ,On najczęściej pzrebywa w forum pszczelarstwo i On kupił ZAL -a na spółkęz Kumplami. Bynajmniej jak z Nim rozmawiałem do przepłacił w stosunku do WEAROMORA Ukraińskiego. Takze przemyśl sprawę no i wpierw poisz z Tomkiem (Minikron). W razie Mam namiary GG do niego .
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 kwietnia 2011, 21:42 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 października 2008, 13:46 - czw
Posty: 155
Lokalizacja: Bochnia-Grobla
Wreszcie zmontowałem ten dyfuzor i próbowałem go na samej wodzie. Trochę krótka rurka bo mało zwojów mi wyszło i nie parowało tak jak trzeba, ale chyba coś z tego będzie.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 maja 2011, 21:58 - ndz 
zrobiłem taki sam (podobny,z takich samych części) tylko mam jedną sugestię,pompkę zamocuj do rączki palnika, mniej kombinacji ze zmianą butli ,u mnie koszt to 135 zł.pozdrawiam :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 01 maja 2011, 22:48 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 października 2008, 13:46 - czw
Posty: 155
Lokalizacja: Bochnia-Grobla
W palniku odkręca się tylko denko, tak że nie ma problemu z wymianą naboi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 maja 2011, 11:26 - wt 
Napiszcie od czego podbieracie zbiorniczek na lek bo nie wiem od czego on jest.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 03 maja 2011, 21:29 - wt 
z takiego najtańszego pistoletu do malowania (w moim przypadku) :jupi:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 11 maja 2011, 18:33 - śr 

Rejestracja: 26 stycznia 2010, 13:36 - wt
Posty: 103
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Bodzio 700-musisz ustawić skok membrany aby wstrzykiwała dokładnie 1,2 ml parafiny.Kalibruj na parafinie.Pompka od Łady nie ustawiona daje ponad 5 ml i dlatego pluje ci płynem.Musisz ograniczyć ręczne pompowanie śrubą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 maja 2011, 20:45 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 września 2010, 21:42 - wt
Posty: 288
Lokalizacja: Grodziczno/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
Witam koledzy, zbudowałem również cena wszystkich elementów około 200zł, ale pierwsza wersja spirali nie była zbyt udana gdyż zwojów było tylko 6, średnica wewnętrzna około 2cm, płomień był w środku i powierzchnia ogrzewania rurki była za mała, gdyż nawet po rozgrzaniu jej do czerwoności to po pierwszym wstrzyknięciu dawki wody ochładzała się na tyle że pluła cieczą./Zdj nr 1/. Postanowiłem zmienić spiralę. Obrobiłem drewniany trzonek od miotły na pile tarczowej "na ostrzyłem go". Ponad to kupiłem przewód hamulcowy najcieńszy jaki udało mi się dostać chyba od malucha. Nawinąłem nową spiralę ciasno zwój przy zwoju i wyszła mi dość długa spirala /tak jak na zdjęciu 2 widać - jest rozgrzana do czerwoności/ W czasie spawania i układania tego sitka ochronnego trochę mi się spirala wygięła ale to nic działa jak należy. Pojemnik jest od płynu hamulcowego, pompka od łady. Na zdjęciu widać zielony znaczek do którego naciągam dźwignię i puszczam. /Zdj 3/ To właśnie jest dawka 1,2 parafiny

Zdj nr 1
Obrazek

Zdj nr 2

Obrazek

Zdj nr 3
Obrazek

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lipca 2011, 21:56 - pt 

Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:38 - pn
Posty: 1114
Lokalizacja: Małopolska
Kupiłem pompkę od łady i mam takie pytanie; kruciec na wejsciu od strony zbiorniczka jest wkręcany i tu nie ma problemu z zainstalowaniem zbiorniczka, natomiast na wyjściu jest wprasowany, jak do niego założyć rurkę miedziana ze spiralą, dobrze by było aby można było ją łatwo zdemontować np w celu ewentualnej wymiany?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lipca 2011, 22:35 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 września 2010, 21:42 - wt
Posty: 288
Lokalizacja: Grodziczno/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
Przy moim połączyłem kawałkiem przewodu elastycznego i zacisnąłem opaskami zaciskowymi by było szczelne połączenie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lipca 2011, 18:44 - sob 

Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:38 - pn
Posty: 1114
Lokalizacja: Małopolska
lelo1i5,
Dzięki za odpowiedź, na początku właśnie tak myślałem, ale czy w praktyce to elastyczne połączenie nie będzie się przegrzewać , miedź b dobrze przewodzi ciepło, a do spirali i płomienia jest nie daleko?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lipca 2011, 23:09 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 września 2010, 21:42 - wt
Posty: 288
Lokalizacja: Grodziczno/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
NIe przegrzewa się, jest ok


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 września 2011, 19:09 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Dzięki koledze Lelo1i5 jestem już posiadaczem dyfuzora. Pięknie chodzi, wszystko działa, cena nie przekroczyła 150 zł. Teraz leczenie będzie luksusem i tanią sprawą w dobie ultra drogiego apiwarolu.
<iframe width="480" height="390" src="http://www.youtube.com/embed/vGIqOk5aJK8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 września 2011, 20:42 - śr 
adidar pisze:
Dzięki koledze Lelo1i5 jestem już posiadaczem dyfuzora. Pięknie chodzi, wszystko działa, cena nie przekroczyła 150 zł. Teraz leczenie będzie luksusem i tanią sprawą w dobie ultra drogiego apiwarolu.
<iframe width="480" height="390" src="http://www.youtube.com/embed/vGIqOk5aJK8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

sam zrobiłeś czy kupiłeś od Lelo1i5? tez bym kupił


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 września 2011, 22:27 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Tomekmiodek, Sam robiłem, Lechu mi tylko podpowiedział co i jak połączyć

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 380 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji