FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 14:36 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 24 sierpnia 2009, 00:14 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sierpnia 2008, 20:26 - wt
Posty: 86
Lokalizacja: Anglia
Witam wszystkich jak zawsze zadaje pytania i jak zawsze odpowiedzi dostaje, z których jestem bardzo zadowolony, gdyz znajduje to odzew w początkach mojedzo pszczelenia, no ale koniec podlizywania sie i czas na pyania a jest ich znow kilka :)

1)Apiguard czy spotkaliście sie z takim specyfikiem na zwalczanie waroze?

2)Po dzisiejszym przeglądzie zobaczyłem ze w komorkach są białe wyschniete larwy i podejzewam grzbice - czy z takiego ula zabrany miód nadaje sie do sporzycia??

3)Na głowotułwiu moich pszczół zauwazylem białą kreskę od końca główy do początku odwłoku na początku myślałęm ze są to mlode pszczoły ale teraz jak mam podejzenia o grzybice itp. zaczynam sie martwić.

4)Moze jedno z śmiesznych pytań, ale w miodzie który odwirowałem jest wyczuwalny zapach dymu z podkurzacza co o tym sądzicie??Ewentualnie jak mógłbym sie go pozbyć nie jest go za wiele ale musaiłem zapytać.

5)Również w trakcie dzisiejszczego przeglądu gdy podniosłem ramke do gory z jednej z komórek wypadła larwa ćmy woskowej co ma z tym zrobić czy to jest normalne ??

Czekam z niecierpliwościa na odpowiedź.

_________________
“If bees was to disappeared off the surface of the globe then man would only have four years of life left. No more bees, no more
pollination, no more plants, no more animals, no more man.”
- Albert Einstein -


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sierpnia 2009, 00:17 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sierpnia 2008, 20:26 - wt
Posty: 86
Lokalizacja: Anglia
Oto zdjecie opakowania Apiguard


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
“If bees was to disappeared off the surface of the globe then man would only have four years of life left. No more bees, no more
pollination, no more plants, no more animals, no more man.”
- Albert Einstein -


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sierpnia 2009, 09:49 - pn 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4557
Lokalizacja: stare polichno
Badania skuteczności Apiguardu przeprowadzano w różnych warunkach klimatycznych w Skandynawii, Belgii, Szwajcarii, Francji, Maroku, Włoszech i Grecji w ulach Dadanta, Langstrotha, Zandera i szwajcarskich oraz w rodzinach pszczelich Buckfast, krainka, Apis mellifera mellifera, A. m. ligustica, A. m. intermissa, A. m. macedonica, i krzyżówkach. Wyniki 30 prób przeprowadzonych w siedmiu krajach wykazały skuteczność od 88% (Grecja) do 90-95% (Włochy). Greckie Laboratorium Pszczelarskie przy Uniwersytecie w Tessalonikach w swoim podsumowaniu wyraziło w roku 2002 opinię, że Apiguard jest pewnym środkiem do kontroli warrozy bez ryzyka zanieczyszczeń chemicznych w miodzie i w wosku. Szwajcarskie Centrum Badań Pszczelarskich w publikacjach w 2006 r. zaleca stosowanie Apiguardu do zapobiegania rozprzestrzenianiu się warrozy, ostrzegając jednocześnie przed malejącą skutecznością zabiegów wykonywanych z użyciem fluwalinatu (Apistan), flumetryny (Bayvarol) i kumafosu (Perizin).

Dr Otten zwrócił uwagę, że niektórzy pszczelarze popełniają błędy w stosowaniu Apiguardu. Po pierwsze nie biorą pod uwagę tego, że Apiguard nie działa poniżej 15°C i podobnie jak kwas mrówkowy słabo paruje w czasie wilgotnej pogody. Po drugie - źle interpretują informacje na ulotce producenta na temat aplikacji leku: najpierw należy ustawić na ramkach jedną miseczkę Apiguardu, a po upływie dwóch tygodni dostawić drugą. Żel znika z miseczki dopiero po 30-45 dniach od chwili włożenia go do ula. Jeżeli zawartość pierwszej miseczki jeszcze nie wyparowała, to nie należy jej usuwać. Zdaniem dr. Ottena skuteczność Apiguardu jest mniejsza w ulach dwu- lub trzykorpusowych w porównaniu z ulem jednokorpusowym. Zauważono również, że pszczoły niechętnie przyjmują pokarm, jeżeli karmienie jesienne zbiega się z obecnością Apiguardu w ulu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sierpnia 2009, 19:01 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sierpnia 2008, 20:26 - wt
Posty: 86
Lokalizacja: Anglia
Dzieki za wyczerpującą odpowiedźna temat Apiguard.Dzisiaj ide włożyć Apiguard :).
A co do reszty pytań zna ktoś odpowiedzi?

_________________
“If bees was to disappeared off the surface of the globe then man would only have four years of life left. No more bees, no more
pollination, no more plants, no more animals, no more man.”
- Albert Einstein -


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sierpnia 2009, 21:41 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 grudnia 2007, 19:53 - śr
Posty: 1078
Lokalizacja: Kielce/Chmielnik
Ule na jakich gospodaruję: WZ, WP, wlkp
kretko pisze:
Dzieki za wyczerpującą odpowiedźna temat Apiguard.Dzisiaj ide włożyć Apiguard :).
A co do reszty pytań zna ktoś odpowiedzi?


(4) Raczej nie da rady tego zapachu/smaku usunąć. Swego czasu kadziłem ile wlezie bo rządy w ulu prowadziły meserszmity to miałem na swoje szczęście pięknie zasklepiony miód i jedynie zasklep dziabił dymem.

(5) Nie piszesz jaka to ramka. W centrum gniazda jest nierealnym żeby była motylica. Biorąc pod uwagę obecny czas to przypuszczam że jest to ramka skrajna i po prostu się tam "biedactwo" zawieruszyło. Jeśli będziesz ujmował ramki to potraktuj je siarką w odstępach 2 tygodnie i do widzenia motylico. :)

Pozdrawiam Psepscółek. :)

_________________
Pszczelarstwo jest jak narkotyk... jak zaczniesz to nie możesz skończyć... :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 listopada 2013, 23:48 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 stycznia 2010, 11:21 - wt
Posty: 185
Lokalizacja: Chotomów
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
kretko pisze:
Dzisiaj ide włożyć Apiguard .
A co do reszty pytań zna ktoś odpowiedzi?

Odgrzewam stary temat. Apiguard mam juz w Polsce. Moze kto juz stosowal i podzieli sie obserwacjami? Z artykulu w ostatniej "Pasiece" wynika ze nie jest bezpiecznie go stosowac. Nie moze byc na cieplo, bo pszczoly uciekna, i nie moze byc za zimno bo nie bedzie parowal :P

_________________
Marek - ok. 60 rodzin, korpus wlkp. 12R, staż 16 lat, izolator 3R, słabe pożytki. Intensywna gospodarka wędrowna. http://www.nasze-pszczoly.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 sierpnia 2014, 21:44 - śr 
Lek APIGUARD na warrozę:
Apiguard jest naturalnym lekiem na warrozę zarejestrowanym w Polsce w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (nr pozwolenia: 2187/12). Lek jest już w sprzedaży na rynku. Pszczelarze mogą go nabyć, tak jak wszystkie pozostałe leki na warrozę, wyłączenie u lekarzy weterynarii.
Lek jest dostępny dla lekarzy m.in. w hurtowni weterynaryjnej VetHurt w Starogardzie Gdańskim. Bliższe informacje dla pszczelarzy o możliwości nabycia leku u naszego konsultanta pod nr tel.: 600 473 376.
Szacunkowa cena leku (przed refundacją) dla pszczelarza to ok. 12,00zł za tackę. Do przeprowadzenie pełnej kuracji w rodzinie wymagane jest zastosowanie dwóch tacek.Przypominamy o możliwości refundacji leku Apiguard.
Więcej informacji na temat leku Apiguard znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej:
http://www.vet-animal.pl/produkty/pszcz ... czy-warozy
W razie dalszych pytań jesteśmy do dyspozycji.
Pozdrawiam,
Aleksandra Raczyńska

VET-ANIMAL+Logo.png

VET-ANIMAL
biuro tel.: +48 58 352 38 49, +48 608 145 439
konsultanci: +48 600 473 376
fax: 58 732 78 36
ul. Dh. J. Grzybka 56 B
83-200 Starogard Gd.
NIP: PL 593-234-05-4
info@vet-animal.pl
www.vet-animal.pl


Na górę
  
 
Post: 27 sierpnia 2014, 22:16 - śr 

Rejestracja: 16 czerwca 2013, 12:17 - ndz
Posty: 24
Lokalizacja: powiat radomski
Ule na jakich gospodaruję: Warszawskie zwykłe
kretko pisze:
1)Apiguard czy spotkaliście sie z takim specyfikiem na zwalczanie waroze?
Czekam z niecierpliwościa na odpowiedź.


Stosowałam Apiguard już 2 sezony, zawsze po zimowym zakarmieniu rodzin. W tym roku jeżeli się nie ociepli to może być "kicha" z jego użyciem, ale to nic ma ważność do 2017. Od przyszłego roku planuję po ostatnim miodobraniu, dopiero zakarmiać na zimę.
Dla mnie to bardzo dobry i skuteczny lek, zero problemu z jego stosowaniem.
Minusy- jest bardzo drogi w stosunku do innych leków.

_________________
"Wielkie to mozoły, nim miód zbiorą pszczoły".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 czerwca 2018, 19:28 - śr 
Też nad nim myślę bo (ponoć) nie można wiecznie jechać na samej amitrazie. Tylko kiedy to podawać.. chyba tylko teraz gdy temperatury są korzystne przed zimowym zakrmianiem. W moich stronach często zdarza się, że po karmieniu na zimę mam <15 C.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji