FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 09:18 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Post: 09 stycznia 2010, 23:50 - sob 
Mogą byc i leki z Bożej Apteki byle skuteczne :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 10 stycznia 2010, 10:51 - ndz 

Rejestracja: 17 stycznia 2009, 09:59 - sob
Posty: 493
Lokalizacja: Mazańcowice
Chyba nic nie stoi na przeszkodzie żeby podać zapobiegawczo wyciąg do ciasta miodowo-pyłkowego wczasie wiosennego karmienia rozwojowego? :thank:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 stycznia 2010, 11:59 - ndz 
Alex23p pisze:
Chyba nic nie stoi na przeszkodzie żeby podać zapobiegawczo wyciąg do ciasta miodowo-pyłkowego wczasie wiosennego karmienia rozwojowego? :thank:

Ja też dodaję do syropu przy karmieniu jesiennym lepiej na zimne dmuchać :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 10 stycznia 2010, 13:52 - ndz 
Ja przez trzy sezony jesienią przy karmieniu do syropu dodaje piołun i wszystko jest w porządku . robie tak za radą pana Czesława Typańskiego . opisuje więcej na ten temat w książce Pszczoły Pasieka Towarowa.. Polecam tą lekturę na zimowe wieczory ... :pl:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 20 stycznia 2010, 13:23 - śr 

Rejestracja: 15 września 2008, 20:33 - pn
Posty: 284
Lokalizacja: Kraków
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Co do podawania piołunu- nie mam zdania, w tym sezonie piołun dopiero zasiałem i nie zdążyłem go przygotować. Ale wspomnianej książki nie polecam. Kupiłem ostatnio i uważam że nie było warto. To książka z 97r. nie wiem czy została wznowiona czy tak długo zalegała w magazynie. Jeśli jest to wznowienie to wyjątkowo "olano" czytelnika nie robiąc zadnych korekt i uaktualnień.
"..po zakończeniu miodobrania podaje sie w syropie polisulfamid...", "..coraz częściej używa się klartanu.." jest w tej książce kilka takich kwiatków.
Treść bezpośrednio dotycząca prowadzenia pasieki towarowej dałaby się zmieścić na 10 stronach, reszta mogłaby się znaleźć w książce o prowadzeniu pasiek amatorskich.
Strasznie ogólnikowa.
Kupiłem tę książke przedwczoraj za 21,50.
Jeśli jest ktoś chętny to odsprzedam za 15.
Kriss.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 stycznia 2010, 20:10 - śr 
dla amatorów polecam ...KROK PO KROKU ....Kaspar Bienefeld ....lub ..Pszczoły ..Poradnik Hodowcy ....Wernera Gekeler... zaczynałem z tymi lekturkami i szło mi całkiem dobrze ... zresztą czytam wszystko co mi w ręce wpadnie i porównuje .. :shock: :shock:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 20 stycznia 2010, 22:05 - śr 

Rejestracja: 15 września 2008, 20:33 - pn
Posty: 284
Lokalizacja: Kraków
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Radek73 pisze:
dla amatorów polecam ...KROK PO KROKU ....Kaspar Bienefeld ....lub ..Pszczoły ..Poradnik Hodowcy ....Wernera Gekeler... zaczynałem z tymi lekturkami i szło mi całkiem dobrze ... zresztą czytam wszystko co mi w ręce wpadnie i porównuje .. :shock: :shock:

Hej Radek!
Też czytam co tylko w ręce wpadnie :) ale tak bardzo subiektywnie- zakup nowych książek za proponowane przez wydawnictwa ceny, to wyrzucone przez początkującego pszczelarza pieniądze.
Miałem to szczęście że w biblioteczce mam książki zbierane przez Dziadka sprzed 40-50 lat, grube, ze schematami różnych rozwiązań. W starych numerach pszczelarstwa też dużo ciekawych rzeczy można znaleźć. Z nowych rzeczy to jak na razie tylko atlasy roślin miododajnych mi się podobają.
Poleciłbym raczej spacer po antykwariatach, na wolumen i tam szukać ciekawej literatury. Parę miesięcy temu kupiłem na allegro "hodowle pszczół" praca zbiorowa Wojke, Guderska i inni za 2zł!!!! Swietna książka!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 stycznia 2010, 22:14 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
Sądzisz że w pszczelarstwie nic się nie zmieniło a jednak pewne zmiany są przede wszystkim zmienia się sposób myślenia i coraz to więcej dowiadujemy się na temat biologii pszczół

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 stycznia 2010, 22:38 - śr 

Rejestracja: 15 września 2008, 20:33 - pn
Posty: 284
Lokalizacja: Kraków
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Aż tak wiele się nie zmieniło :)
Nie podoba mi się że za 2 dychy wciśnięto mi nową książke, atrakcjnie wydaną spis treści imponujący a w środku okazało się że każdy temat omówiono w 6-7 zdaniach.
I w przedmowie czytam "po przystąpieniuPolski do EWG pewne rzeczy mogą się zmienić" sprawdzam i rok oddania do składu 97. Super aktualna.
Zainteresowałem się nią tu, na forum i kupiłem w ciemno, więc piszę nie żeby zniechęcić innych do czytania w ogóle, tylko do zakupu takich "bestsellerów" :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 stycznia 2010, 22:45 - śr 
gdyby nic się nie zmieniało .... to nie wiem czy dałbym radę wdrapywać się na drzewa ....tak na poważnie to cały czas jest coś nowego ,, nie zawszę lepszego ale jest ..leki , sprzęt baza porzytkowa jest na pewno inna jak nascie lat temu


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 sierpnia 2010, 14:36 - ndz 

Rejestracja: 25 marca 2009, 07:38 - śr
Posty: 949
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: WP
Co do stosowania ziół, to trzeba z umiarem.
Bo tak jak u człowieka zioło może być lekiem a może być trucizną.
Do karmienia na zimę zawsze dodaję kieliszek spirytusu na 30 litrów syropu.
Na drugie karmienie(3-4 litry jednorazowo) dodję herbatki z szczawiu końskiego(wysoki brązowe nasiona)
Na trzecie(na ogół ostatnie) dodaję herbatki z piołunu.
Jeżeli nie było w zapasach spadzi to na wiosnę mam czyste ule.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lipca 2014, 21:34 - ndz 

Rejestracja: 17 stycznia 2010, 20:22 - ndz
Posty: 113
Lokalizacja: mazury
Ule na jakich gospodaruję: WLP. Ostr, L3/4
Kazik11, powiedz, czy robiąc herbatkę ze szczawiu końskiego bierzesz te brązowe nasiona, czy korzeń? Słyszałem, że ludzie biorą korzeń, rozdrabniają i robią wywar. Jak Ty robisz? Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lipca 2014, 21:58 - wt 

Rejestracja: 16 listopada 2013, 00:33 - sob
Posty: 39
Ule na jakich gospodaruję: Danlan 435/170
Miejscowość z jakiej piszesz: Gostynin
Witam Kolegów.
Pierwszy raz na forum.
Mam pytanie, w jakiej ilości stosować piołun na nozemę ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lipca 2014, 22:31 - wt 
3 x dziennie po koszyku.


Na górę
  
 
Post: 08 lipca 2014, 23:23 - wt 

Rejestracja: 16 listopada 2013, 00:33 - sob
Posty: 39
Ule na jakich gospodaruję: Danlan 435/170
Miejscowość z jakiej piszesz: Gostynin
Kolopik -3 x dziennie po koszyku - w jakiej ilości nie Ty zażywasz, ale
pszczółki dostają.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji