FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 25 kwietnia 2024, 12:36 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 17 marca 2011, 13:55 - czw 
piro pisze:
odymianie, odymianiem :)../
a ja uważam, że najlepszym i najtańszym sposobem na "pasibrzuchów" jest olewanie :), np kwasem szczawiowym + cukier + olejki eteryczne + kwas mrówkowy :D
Wtedy takie cwaniaki nie moją mi nic wcisnąć i muszą wziąć się do roboty, a nie tylko kawka i przyrost mięśnia poniżej serca :D...

Co Wy na to :D?

PS to tak jak i z akcją cukrową po 7 lub po 9 zł za kg :D...


Również uważam, że stosowanie kwasu mrówkowego i szczawiowego jest jednym ze skuteczniejszych sposobów walki z warrozą. Potwierdzają to także pszczelarze z Niemiec.
Zobacz tu...
Zgoła inne zdanie ma prezydent PZP. Uważa, że kwasy są najlepsze do kiszonych ogórków i kapusty, a nie do leczenia pszczół. Ale jak sami wiecie, za "kapustę" można powiedzieć wszystko :)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 marca 2011, 14:10 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
piro pisze:
kwas mrówkowy


Wydaje mi się ,że chyba ( na pewno) zrobiłeś gafę, a jeżeli nie to kiedy kolego stosujesz tą miksturę?? bo jeżeli w letnich miesiącach (maj/czerwiec/lipiec) to trujesz siebie i innych komu podarujesz miód.
A przy okazji skąd Ci do głowy weszło dawać kwas mrówkowy w "miksturze" ?? bo fakt szczawiowy nie działa na warrozę pod zasklepem ale jest bezpieczniejszy! mrówkowy :bosie: :cisza: - przede wszystkim mam pytanie : Dlaczego Kwas mrówkowy dodajesz do "mikstury" i kiedy stosujesz??

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 marca 2011, 14:17 - czw 
Koniec lipca i sierpnia i we wrześniu stosuje się kilka zabiegów z 60% kwasu mrówkowego przez parownik np. Nassenheider, a w listopadzie 3,5% roztwór kwasu szczawiowego bez żadnych dodatków cukru czy olejków.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 marca 2011, 14:27 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
PszczeliPark pisze:
oniec lipca i sierpnia i we wrześniu stosuje się kilka zabiegów z 60% kwasu mrówkowego przez parownik np. Nassenheider, a w listopadzie 3,5% roztwór kwasu szczawiowego bez żadnych dodatków cukru czy olejków


Tak też wielu stosuje ale , ale nie słyszałem o tym aby robić tak jak kol. Piro ," kwas szczawiowy+cukier+olejki+kwas mrówkowy" - tak mi się wydaje ,że tworzy jednolitą substancję....

P>S Sam stosuję KS ale mrówkowego nie. bo "boję" się o mateczki a mogą być straty... przy KM

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 marca 2011, 14:46 - czw 
glazek7777 pisze:
Wolę zapłacić 150zł bez refundacji niż mieć coś wspólnego z takimi cwaniaczkami
jacek_zz pisze:
Też nie kupuje apiwarolu w tym roku. A musiałbym wydać na niego 5 stówek więcej od Ciebie
I jak by zrobili tak wszyscy to szybko cene by zmienili.Ja też ich olewam i biore gabon.I tak jest też z cukrem,inwertami jakby ludzie nie panikowali to tych cen by nie było a tak dzwonie do holgera a tam mi mówią że do końca marca 2.85 później będzie drożej i już u mnie w kole panika,a w duszy ich mieć i nie brać ciekawe co by wtedy zrobili.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 marca 2011, 14:48 - czw 
glazek7777 pisze:
W najbliższym czasie są zebrania pszczelarskie, jeśli się potwierdzi co koledzy piszecie, że to pudełeczko trocin z amitrazą ma kosztować 50zł autentycznie nie zamówię nawet jednej sztuki - a płaciłem ostatnio 800zł.
Jeśli komuś mało 800 nie dostanie ani grosza!!!!!
Kupa cwaniaków najpierw wytypować 2 leki do refundacji, a później windować ceny!!!!
Wolę zapłacić 150zł bez refundacji niż mieć coś wspólnego z takimi cwaniaczkami.
Pozdrawiam


Przyjacielu co więcej chcesz by Ci się potwierdziło czytaj tu w tym linku http://www.pasiekaambrozja.pl/mioduszyna/?page_id=2 tam pisze wyraźnie ile będzie kosztował lek na Varoozę na refundację
A prywatnie to u mnie w lecznicy kosztuje prawie 70 zł to szok dopiero teraz będa kłopoty w waroozą gdyż wielu nie zakupi tak drogiego leku po prostu przestaną leczyć


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 marca 2011, 15:25 - czw 

Rejestracja: 05 lutego 2010, 16:10 - pt
Posty: 776
Lokalizacja: Warszawa i Płońsk
Ule na jakich gospodaruję: Warszawki posz. i wielkopolski
piro - tych cwaniaczków od Apiwarolu (w tym roku pszczelarz zapłaci ponad 50 zł za opakowanie) mozna załatwić w prosty sposób, nie zamawiać tych leków niech zostaną im w magazynach.

Pojadę w weekend w góry - rodzinka będzie zadowolona - a ja wyskoczę na Słowację po dobre piwko i po leki na warozę - a tym cwaniaczkom, w tym roku nie dam zarobić ani złotówki. Przegieli pałę, w tamtym roku koszt opakowania 28zł, a w tym wzrost o 100% ceny, za trochę trocin i amitrazy. Tak to jest jak ktoś jest pazerny to nie dostanie nic.

_________________
kamyk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 marca 2011, 20:07 - czw 

Rejestracja: 14 kwietnia 2010, 20:02 - śr
Posty: 14
Lokalizacja: świętokrzyskie
BoCiAnK pisze:
A prywatnie to u mnie w lecznicy kosztuje prawie 70 zł to szok dopiero teraz będa kłopoty w waroozą gdyż wielu nie zakupi tak drogiego leku po prostu przestaną leczyć


No to widzę że weterynarze u Was mają duuuże potrzeby. Tydzień temu po lektórze postów Kolegów o cenie Apiwarolu odwiedziłem znajomego weta i zapytałem o cenę. W odpowiedzi usłyszałem , że ma podobno zdrożeć ale póki co to w hurtowni jeszcze stara cena i jak chce to za 2 dni będzie w cenie 32 zł. A na przyszłość zamówiona już flaszeczka TT i niech warroza się martwi :uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 marca 2011, 20:55 - czw 

Rejestracja: 05 lutego 2010, 16:10 - pt
Posty: 776
Lokalizacja: Warszawa i Płońsk
Ule na jakich gospodaruję: Warszawki posz. i wielkopolski
BoCIAnK - to prawda, pszczelarzy nie bedzie stać wyłożyć takiej kasy, co jest równoznaczne z brakiem leczenia, lub pozoracją leczenia.

Widzę, że wszysto idzie w kierunku manufaktury, powrotu do lat 90 - tych, domorosłych producentów listewek itp.
A miałobyć tak fajnie, a jest normalnie po polsku - grupa cwaniaków dyktuje wszystkim warunki.
Ja nie zmieniam zdania, wycieczka po leki do Słowacji - i tam może być normalnie nawet bez refundacji?.

_________________
kamyk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 marca 2011, 21:24 - czw 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1219
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
pio pisze:
Tydzień temu po lektórze postów Kolegów o cenie Apiwarolu odwiedziłem znajomego weta i zapytałem o cenę. W odpowiedzi usłyszałem , że ma podobno zdrożeć ale póki co to w hurtowni jeszcze stara cena i jak chce to za 2 dni będzie w cenie 32 zł.

Warto mieć znajomego weterynarza !
Ja , z ciekawości spytałem się w lecznicy o cenę apiwarolu i w tej cenie kupiłem Taktic z 2 letnią datą ważności . To są skutki refundacji !!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 marca 2011, 15:17 - pt 

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 11:24 - ndz
Posty: 45
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej
BoCiAnK pisze:
A prywatnie to u mnie w lecznicy kosztuje prawie 70 zł to szok dopiero teraz będa kłopoty w waroozą gdyż wielu nie zakupi tak drogiego leku po prostu przestaną leczyć



W naszej lecznicy opakowanie Apiwarolu jak wyżej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 marca 2011, 17:56 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 września 2010, 21:42 - wt
Posty: 288
Lokalizacja: Grodziczno/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
Witam Szanownych Kolegów,

Tak jak już pisałem w innym temacie o kupnie Takticu dziś go otrzymałem - 250ml, 12,5 %, 65 zł w Bydgoszczy, a Apiwarol 55zł. Jest alternatywa więc ją wykorzystajmy, nie dajmy zarobić BRZUCHACZOM a warrozę przy odrobinie szczęścia się pogoni :tasak:
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 marca 2011, 20:27 - pt 

Rejestracja: 04 grudnia 2010, 02:20 - sob
Posty: 80
Lokalizacja: Okolice Białogardu
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie.
Też mi dziś sprowadził znajomy weterynarz TT ,
250ml za 70 zł.
Może powoli góra zrozumie w czym rzecz ?

_________________
Pozdrawiam .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 marca 2011, 22:12 - pt 

Rejestracja: 15 lutego 2011, 20:06 - wt
Posty: 67
Lokalizacja: lubelskie
Pewnie zrozumieją i TT będzie dwa razy droższy. Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 marca 2011, 22:39 - pt 
tosio pisze:
Pewnie zrozumieją i TT będzie dwa razy droższy. Pozdrawiam

Kolego to niech zrozumieją , Myślisz że tylko w Polsce mają amitrazę czytając wasze posty podajecie rożne ceny od 50 po 70 zl za 250ml ja dałem 80 a tą tą samą tylko pod inną nazwą mogę mieć za 40 zł tylko z Ukrainy wpisz w :google: Amitraza
wyskoczy Ci to nazwy handlowe Acadrex, Acarac, Azodieno, Baam, Bumetran, Danicut, Ectodex, Edrizar, Istambul, Maitac, Mitac, Ovasyn, Taktic, Topline, Triatix, Triatox, Tudy.
;-) teraz wszyscy wszędzie jeżdżą ;-) i można mieć każdą A wtedy jak podrożeje w POlsce to szacowni wet będą mogli zagryzać Apiwarol; popijając Taktikiem :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 18 marca 2011, 23:03 - pt 

Rejestracja: 09 stycznia 2009, 11:19 - pt
Posty: 418
Lokalizacja: rudnik nad sanem
Witam. Z tego co sie dzisiaj dowiedzialem na spodkaniu kola to dlatego Apiwarol jest taki drogi bo Pulawy sprowadzily amitraze z Angli i dlatego cena podskoczyla. A wypowiadal sie nie byle kto tylko szef podkarpackiego Z.P.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 marca 2011, 23:21 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
a ja słyszałem że musieli starać o ponowne zezwolenie dopuszczające ten środek do obrotu i jak zwykle my za to zapłacimy oraz ma być w nowych opakowaniach nie będzie już tych starych pudełek teraz każda tabletka będzie oddzielnie zapakowana

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 marca 2011, 23:22 - pt 
Ja zamówiłem dziś TT na poniedziałek w cenie 80 zł ,za flaszkę :piwko: . Ale na wstępie ,jak powiedziałem ,że chcę kupić ,miła Pani oświadczyła mi ,że już to dawno wycofano. :szok: .Obok jest hurtownia ,w której się dowiadywałem ,czy coś takiego kupię i powiedziano ,że tak ,ale przez weterynarza.I Pani grzecznie posłuchała ,zadzwoniła i była zdumiona ,gdy się okazało ,że TT jest dostępny. Appiwarol w cenie nowej 55 zł. :do bani: U innego weterynarza ,jak pisałem wcześniej cena 100 zł :pl:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 19 marca 2011, 15:34 - sob 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1219
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
rysiekm pisze:
Apiwarol jest taki drogi bo Pulawy sprowadzily amitraze z Angli i dlatego cena podskoczyla
SKapiko pisze:
musieli starać o ponowne zezwolenie dopuszczające ten środek do obrotu

Każde wytłumaczenie jest dobre , a prawda jest taka : dopłaty !!
Dokąd istnieją to Puławy mogą sobie bimbać z pszczelarzy i to czynią .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 marca 2011, 15:59 - sob 

Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 21:56 - pt
Posty: 959
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Patrząc z innej strony czy apiwarol jest aż tak drogi. Na ostatnim zebraniu koła przedstawiciel KZP mówił że apiwarol po refundacji ma kosztować 18zł. czyli jedna tab. wychodzi 0.72gr. x3 odymiania = 2.16zl na jeden ul, czy to jest dużo.

Pozdrawiam Odnowiciel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 marca 2011, 16:03 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 09:21 - pn
Posty: 1610
Lokalizacja: Wawa
Dlatego nie chcę ich łaski.....zrezygnowałem z ich oferty....Mogę tylko zakupić 10 matek nie unasiennionych .......przekroczenie limitu.... :nonono: NICH SIĘ GONIĄ :wnerw:
Ambrozol już stoi ,,kwas szczawiowy,,,, itp ..Taktic w lodówce czeka ...
Żeby to jeszcze były skuteczne środki , to tak , ale znowu będą testować na naszych pszczołach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 marca 2011, 16:10 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
I o to właśnie chodzi,o drenaż pieniędzy z Uni Europejskiej.
Pieniędzy przeznaczonych na rozwoj pszczelarstwa, a nie na rozwój firm pośredniczących czy produkujących dla pszczelarstwa,na to są inne programy.

Pszczelarz płaci grosze [swoje] ale reszte ktoś dopłaca,bo gdyby miał płacić całość to pszczelarzenie traci ekonomiczny sens.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 marca 2011, 18:33 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
Odnowiciel pisze:
Na ostatnim zebraniu koła przedstawiciel KZP mówił że apiwarol po refundacji ma kosztować 18zł. czyli jedna tab. wychodzi 0.72gr. x3 odymiania = 2.16zl na jeden ul, czy to jest dużo


A przypadkiem dofinansowanie nie jest 100% w tym roku? Ja rozumiem ze zwiazek bierze 10% za realizacje projektu ale wiecej to juz nieladnie.
poza tym 3 krotne odymianie nie do konca jest skuteczne, w zeszlym roku odymialem 4 razy poczatkiem wrzesnia i kontrolnie koncem pazdziernika i jeszcze po 70-80 sztuk spadlo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 marca 2011, 18:48 - sob 

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 11:24 - ndz
Posty: 45
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej
makak pisze:
A przypadkiem dofinansowanie nie jest 100% w tym roku? Ja rozumiem ze zwiazek bierze 10% za realizacje projektu ale wiecej to juz nieladnie.



Można dofinansować do 100 proc, czyli można i mniej w zależności od przyznanych środków.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 marca 2011, 18:49 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
fakt moje niedopatrzenie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 marca 2011, 20:45 - sob 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1219
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Zdzisław pisze:
Pszczelarz płaci grosze [swoje] ale reszte ktoś dopłaca

Dopłaca pszczelarz w podatku od .......... wszystkiego .
Odnowiciel pisze:
Patrząc z innej strony czy apiwarol jest aż tak drogi. Na ostatnim zebraniu koła przedstawiciel KZP mówił że apiwarol po refundacji ma kosztować 18zł. czyli jedna tab. wychodzi 0.72gr. x3 odymiania = 2.16zl na jeden ul, czy to jest dużo.

A dlaczego nie może być tani ?
Przypominając : apiwarol przed refundacją kosztował .......12 zł.
No i jeszcze należy to wszystko skredytować swoimi pieniądzmi .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 marca 2011, 20:54 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
W Anglii amitraza niejest zarejestrowana dla pszczół wiec sprzedaja do Polski hehe


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 marca 2011, 21:24 - sob 

Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 21:56 - pt
Posty: 959
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: dadant
lalux5 pisze:
No i jeszcze należy to wszystko skredytować swoimi pieniądzmi .


Nie wiem jak u Ciebie w kole, ale w moim jest tak jak przychodzą leki to płacisz to przykładowe 18zł. i bierzesz leki i tyle.

Pozdrawiam Odnowiciel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 marca 2011, 21:33 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2009, 23:36 - wt
Posty: 203
Lokalizacja: Lublin
Marcinluter pisze:
piro pisze:
kwas mrówkowy


Wydaje mi się ,że chyba ( na pewno) zrobiłeś gafę, a jeżeli nie to kiedy kolego stosujesz tą miksturę?? bo jeżeli w letnich miesiącach (maj/czerwiec/lipiec) to trujesz siebie i innych komu podarujesz miód.
A przy okazji skąd Ci do głowy weszło dawać kwas mrówkowy w "miksturze" ?? bo fakt szczawiowy nie działa na warrozę pod zasklepem ale jest bezpieczniejszy! mrówkowy :bosie: :cisza: - przede wszystkim mam pytanie : Dlaczego Kwas mrówkowy dodajesz do "mikstury" i kiedy stosujesz??


odp.:
Kwas mrówkowy wraz z kwasem szczawiowym + cukier + olejki eteryczne + roztwór propolisu - stosuję do polewania na po odebraniu miodu moich pszczółek (ilość na średnią rodzinę do ok 15 ml tej mikstury, wlewane cieniutkim strumieniem strzykawki o pomiędzy ramki). Na cały sezon od wiosny do jesieni stosuję miksturę ok 5 razy.

A gdzie Kolego przeczytałeś, że taka w/w mikstura może truć?.

Dodatkowo:
W po podkarmianiu jesiennym wyjmuję beleczkę z pomiędzy ramek i nasączam kilkoma kroplami wacik kwasem mrówkowym. Opary kwasu są cięższe od powietrza i opadają omywając "cały ul". Przy tym zabiegu trzeba uważać, bo jak się da za dużo kwasu to pszczoły okłębiają matkę... Zabieg jest skuteczny.
Oglądając osyp stwierdza się bardzo rzadko warrozę.

Ciekawy jestem czy te tabletki do odymiania są bezpieczne ;)....??.
Może sobie entuzjaści łyknął do z herbatą taką tabletkę przed snem to i ochota na podnoszenie cen leków może spadnie :głupek ze mnie:

_________________
Pozdrawiam,
piro


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 marca 2011, 22:01 - sob 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1219
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Odnowiciel pisze:
Nie wiem jak u Ciebie w kole, ale w moim jest tak jak przychodzą leki to płacisz to przykładowe 18zł. i bierzesz leki i tyle.

No widzisz , a u mnie już w kwietniu pszczelarze płacą 100% i czekają na leki , matki , a następnie czekają do końca roku na zwrot kasy .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 marca 2011, 15:42 - ndz 
Dziś w związku były zapisy na leki od warozzy i cena apiwarolu to 53 zł.Natomiast paski baywarolu (chyba?) to 18 /4 szt.Dużo.Oj tak :do bani: :wnerw: :piwko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 20 marca 2011, 16:46 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 listopada 2010, 16:52 - ndz
Posty: 161
Lokalizacja: -Proszowice
Ule na jakich gospodaruję: wkp wz
Marek Podlaskie, kupiłem Apiwarol tydzień temu w lecznicy cena 35 zł za opakowanie :piwko: :piwko:

_________________
http://www.pszczeli-raj.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 marca 2011, 16:51 - ndz 
Mariusz197203 pisze:
Marek Podlaskie, kupiłem Apiwarol tydzień temu w lecznicy cena 35 zł za opakowanie :piwko: :piwko:




a z jaką datą ważności?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 20 marca 2011, 16:53 - ndz 
Mariusz197203 pisze:
Marek Podlaskie, kupiłem Apiwarol tydzień temu w lecznicy cena 35 zł za opakowanie :piwko: :piwko:

Zerknij na datę ważności i jestem pewien ,że masz do 2011. Ja mogłem kupić z taką datą po 33zł :jupi: ,ale skoro będę miał refundowany lek to wyjdzie taniej i dłuższy termin ważności :brawo:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 20 marca 2011, 17:11 - ndz 
Marek Podlaskie pisze:
Zerknij na datę ważności i jestem pewien ,że masz do 2011. Ja mogłem kupić z taką datą po 33zł

A ja taki z ważnością do 03 04 2011 kupowałem po 25 zł z ogłoszenia na Portalu Pszczoły ;-)
miał posłużyć do odymienia wiosennego ale kupiłem Dyfuzor
Więc Apiwarolek siedzi i czeka jako nośnik do TT do odymienia Odkładów gdyż z dyfuzora dawka była by za duża jak na odkład a przestawiać mi się go nie chce ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 20 marca 2011, 17:15 - ndz 
BoCiAnK pisze:
Marek Podlaskie pisze:
Zerknij na datę ważności i jestem pewien ,że masz do 2011. Ja mogłem kupić z taką datą po 33zł

A ja taki z ważnością do 03 04 2011 kupowałem po 25 zł z ogłoszenia na Portalu Pszczoły ;-)

Bogdan Ty wiesz co ,gdzie ,kiedy ,a ja nowicjusz :szok: muszę jeszcze zapłacić frycowe,dać się pożądlić pszczółkom ,a dopiero myśleć gdzie dobry towar z dobrą ceną :leży_uśmiech: :piwko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 20 marca 2011, 17:23 - ndz 
Marek Podlaskie pisze:
BoCiAnK pisze:
Marek Podlaskie pisze:
Zerknij na datę ważności i jestem pewien ,że masz do 2011. Ja mogłem kupić z taką datą po 33zł

A ja taki z ważnością do 03 04 2011 kupowałem po 25 zł z ogłoszenia na Portalu Pszczoły ;-)

Bogdan Ty wiesz co ,gdzie ,kiedy ,a ja nowicjusz :szok: muszę jeszcze zapłacić frycowe,dać się pożądlić pszczółkom ,a dopiero myśleć gdzie dobry towar z dobrą ceną :leży_uśmiech: :piwko:


Przepraszam wprowadziłem Cię w drobny Błąd to nie był Portal tylko Allegro
tu masz jeszcze kopię Tranzakcji innych ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 20 marca 2011, 17:56 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 listopada 2010, 16:52 - ndz
Posty: 161
Lokalizacja: -Proszowice
Ule na jakich gospodaruję: wkp wz
Pytacie o datę ważny jest do 05 2011 ale mi to wystarczy a co do refundowanego Apiwarolu i ceny to zrobią jak będą chcieli datę też można zmienić :piwko: :piwko:

_________________
http://www.pszczeli-raj.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 marca 2011, 19:35 - ndz 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
W moim Stowarzyszeniu Pszcelarzy, leki były do tej pory 100% refundowane dla każdego, tak że w zasadzie cena nie gra roli. Biowet chce wykorzystać końcówke dopłat do 2013 w formie w jakiej istnieją i zrobić kasę, na jakby nie było na najstarszym i najlepszym środku na warozę na świecie, na który nawet przy stosowaniu przez 20 lat z rzędu waroza się nie uodporniła.
Mogą wejść dopłaty bezpośrednie do ula od 2014 roku i wtedy cena może być różna, choć nie sądzę żeby była niższa. Póki co, jest to i tak tani lek, którym leczenie rodziny pszczelej, jesli się go prawidłowo stosuje, kosztuje 2-4 złote.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 marca 2011, 15:28 - pn 

Rejestracja: 05 lutego 2010, 16:10 - pt
Posty: 776
Lokalizacja: Warszawa i Płońsk
Ule na jakich gospodaruję: Warszawki posz. i wielkopolski
polbrat - nie 2 -4zł tylko ok. 10zł. - bo w opakowaniu 25sz, przyjmując 4 odymienia jesienia i 1 wiosną, mamy z opakowania 5 leczonych rodzin, cena na 2011 ponad 50zł. - jak byk ponad 10zł/ na rodzinę.

_________________
kamyk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 marca 2011, 15:32 - pn 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
glazek7777 pisze:
polbrat - nie 2 -4zł tylko ok. 10zł. - bo w opakowaniu 25sz, przyjmując 4 odymienia jesienia i 1 wiosną, mamy z opakowania 5 leczonych rodzin, cena na 2011 ponad 50zł. - jak byk ponad 10zł/ na rodzinę.


W okresie bez czerwiowym jeden zabieg ma skuteczność 98 czy 96% ??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 marca 2011, 15:54 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
swiwojtek pisze:
W okresie bez czerwiowym jeden zabieg ma skuteczność 98 czy 96% ??

Znajdz mi taki termin bez czerwiu.Chyba że w grudniu bedziesz dmuchał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 marca 2011, 16:02 - pn 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
Do Olsztyna trochę daleko, ale myślę że z dennicami osiatkowanymi sam byś znalazł. :oczko:

Ps. nie ma co płakać mamy tactik, kwasy Damy Radę


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 marca 2011, 19:44 - pn 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1219
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
glazek7777 pisze:
polbrat - nie 2 -4zł tylko ok. 10zł. - bo w opakowaniu 25sz, przyjmując 4 odymienia jesienia i 1 wiosną, mamy z opakowania 5 leczonych rodzin, cena na 2011 ponad 50zł. - jak byk ponad 10zł/ na rodzinę.

Polbrat uwzględnił dopłaty, czyli pszczelarz płaci 18 zł za opakowanie -18 :5 = 3,6 zł


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 marca 2011, 20:59 - pn 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Panowie z dopłatami czy bez, lek w porównaniu z innymi na rynku jest tani i bardzo dobry. Nawet niech wyjdzie koszt 12 zł na ul, to jest tylko kilogram najtańszego miodu w hurcie, a pszczoły odwdzięczą sie dziesięciokrotnie a moze i bardziej.

Czerwiu nie ma u szarych pszczół w ulach z osiatkowanymi dennicami juz w listopadzie na 100%. Są pszczelarze, którzy dymią jeden raz późną jesienią już 30 lat Warosektem i Apiwarolem i nie maja problemu z warozą a mają naprawdę duże pasieki.
Wiadomo, że kazda podwyżka i to jeszcze o prawie 100% nie jest przyjemna, szczególnie dla pszczelarzy niezrzeszonych, na dorobku, rozpoczynajacych przygodę z pszczołami. ale cóż zrobić.
Jesteśmy w UE i to było od dawna wiadomo , że z czasem taniej nie będzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 marca 2011, 21:01 - pn 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
swiwojtek pisze:
glazek7777 pisze:
polbrat - nie 2 -4zł tylko ok. 10zł. - bo w opakowaniu 25sz, przyjmując 4 odymienia jesienia i 1 wiosną, mamy z opakowania 5 leczonych rodzin, cena na 2011 ponad 50zł. - jak byk ponad 10zł/ na rodzinę.


W okresie bez czerwiowym jeden zabieg ma skuteczność 98 czy 96% ??



Wiem, ze wystarczy dymić za rok.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 marca 2011, 21:07 - pn 
mendalinho pisze:
swiwojtek pisze:
W okresie bez czerwiowym jeden zabieg ma skuteczność 98 czy 96% ??

Znajdz mi taki termin bez czerwiu.Chyba że w grudniu bedziesz dmuchał


A w grudniu to lepiej już ule pozabijać by inne przy wiosennym oblocie wirusów nie rozwlekały rabując gniazda
Pszczoły ma się tak leczyć by pokolenie które wchodzi w skład Kłębu zimowego było wolne od pasożyta
w październiku to można ale dobić to co przywloką od września ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 21 marca 2011, 22:13 - pn 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Na nawłoci, wrzosie i spadzi się nie da :oczko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 marca 2011, 22:25 - pn 
i jeszcze na gryce taka jak była wzeszłym roku do września


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 11 czerwca 2011, 17:02 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 12:37 - ndz
Posty: 475
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korpusowe jednościenne
Panowie ja dziś rozmawiałem z moim weterynarzem i cena Apiwarolu 20 tabletek to 38 zł na dzień dzisiejszy i z tego co wiem to i tak na tym mają przyzwoity narzut :brawo: Mogę stwierdzić tylko że weterynarze z okolic gdzie ceny kreują się w okolicy 50 zł i więcej rżną Was jak wlezie zrzucając winę na Puławy :leży_uśmiech:


Pozdr
Witamina


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji