FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 17:54 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: dyfuzor kwasu
Post: 25 października 2011, 12:43 - wt 

Rejestracja: 07 października 2008, 13:42 - wt
Posty: 46
Lokalizacja: Bieszczady
Na podstawie waszych zdjęc i opisów zrobiłem coś na wzór waszych dyfuzorów jakie przedstawiacie na forum ale ja nie chce odymiać amitrazą tylko kwasem szczawiowym tak abym mógł to robić przez sezon co ileś tam tygodni gdzieś na tym forum opisywany był proporcje jakie mają do tego służyć tematów jest tak wiele że nie mogę tego nigdzie odszukać
czy mógł by ktoś podać proporcje z góry dziękuję mam jeszcze jedno pytanie kupiłem już kwas szczawiowy ale sprzedawczyni powiedziała że ma już 3lata czy nie uległ utlenieniu jest szczelnie zapakowany


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 października 2011, 14:58 - wt 
WiktorJ pisze:
Na podstawie waszych zdjęc i opisów zrobiłem coś na wzór waszych dyfuzorów jakie przedstawiacie na forum ale ja nie chce odymiać amitrazą tylko kwasem szczawiowym tak abym mógł to robić przez sezon co ileś tam tygodni gdzieś na tym forum opisywany był proporcje jakie mają do tego służyć tematów jest tak wiele że nie mogę tego nigdzie


http://www.pasiekaambrozja.pl/forum/vie ... czawiowego
http://www.pasiekaambrozja.pl/forum/vie ... czawiowego
http://www.pasiekaambrozja.pl/forum/vie ... czawiowego
http://www.pasiekaambrozja.pl/forum/vie ... czawiowego

WiktorJ pisze:
kupiłem już kwas szczawiowy ale sprzedawczyni powiedziała że ma już 3lata czy nie uległ utlenieniu jest szczelnie zapakowany


Kwas ten jest higroskopijny chłonie wodę z powietrza. Jeśli masz w butelce plastikowej i ma szczelną zakrętkę to powinien być dobry :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 25 października 2011, 18:20 - wt 
Daniel Ju pisze:
Dzisiaj udało mi się zdobyć przepisy na mieszanki w firmie Łukasiewicz, dla zainteresowanych:

Przepis na mieszanki do DYFUZORA

Przygotowanie mieszanki na bazie kwasu szczawiowego:
Czysta woda - 400ml
Kwas szczawiowy - 100g
12-15 naciśnięć pompki


:leży_uśmiech:
Jak bym miał się bawić dyfuzorem tyle czasu naciskając 15 razy to my mnie chyba diabli wzięli a pszczoły to by z nerwów chyba ula zdążyły przegryź
Nie wiem kto to wymyślił ale miał chyba dobry ubaw :leży_uśmiech:
Dawka Kwasu Szczawiowego na jedną rodzinę nie może być mniejsza ani większa jak 3g czyli odmierzając strzykawką wychodzi =3cm proszku
Dufuzor ustawiony na 1,2cm /kw ( bo tyle ma się wylać z rurki na zimno , przy amitrazie ) płynu to przy dawce 3cm/kwasu + woda = max 3 ruchy pompką a i to za dużo ..... sam też jestem Ciekaw składu ale składu przydatnego a nie pierdoł ,gdybym miał poświęcić tyle czasu na jeden ul to szybciej bym podniósł dach wszelakie podusie i foilie i opryskał czy polał uliczki jak to pokazał
K Kasperek na zdjęciach
to musi być jedno podejście jeden max dwa strzały i następny i następny ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 25 października 2011, 18:39 - wt 

Rejestracja: 16 października 2011, 22:24 - ndz
Posty: 1453
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Witajcie

Przy polewaniu tak jak zauważył kolega Bociniak nie ma problemu czy nawet przy wkładaniu pasków można to zrobić szybko i bez zbednego ruszania pszczół .

W naszej pasiece pracujemy we dwóch ,jak pościągamy kamienie i daszki to jeden tylko otwiera powałki i przy okazji czyści mostki , które pszczoły nadbudują ,a drugi operuje strzykawką bądź tez paskami i zamknięcie powałki i następny i tak dalej. Pózniej zakładamy daszki i kamienie i mozna iść do innego zajecia. 200 rodzin to mozna w jeden dzień obejść.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 października 2011, 18:41 - wt 
Wynika z tego że ten oto >>> Ruski Cudak <<<
Jest nie tylko na kwas Szczawiowy ale i na Amitrazę ;-)

Tam na dole jest tabelka roztworów wynika że na 100ml spirytusu dziwne że nie wody ma być 15g kwasu szczawiowego - proszę o poprawne przetłumaczenie składu ;-)

1. Przygotowanie pracy rozwiązanie numer 1: do pożądanej ilości etylowy spyrtu96%, dodać odpowiednią ilość kwasu szczawiowego, mieszając ogrzewa się w łaźni wodnej (t 40-500C) aż do rozpuszczenia kryształów kwasu. Do roztworu dodać tymol, pomishuyemo aż do rozpuszczenia. Roztwór roboczy tego dobrze odparować bez tworzenia kryształów kwasu szczawiowego w systemie lub rury w trakcie leczenia zachowuje swoje właściwości przez co najmniej rok.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 28 października 2011, 07:30 - pt 

Rejestracja: 07 października 2008, 13:42 - wt
Posty: 46
Lokalizacja: Bieszczady
BoCiAnK pisze:
1. Przygotowanie pracy rozwiązanie numer 1: do pożądanej ilości etylowy spyrtu96%, dodać odpowiednią ilość kwasu szczawiowego, mieszając ogrzewa się w łaźni wodnej (t 40-500C) aż do rozpuszczenia kryształów kwasu. Do roztworu dodać tymol, pomishuyemo aż do rozpuszczenia. Roztwór roboczy tego dobrze odparować bez tworzenia kryształów kwasu szczawiowego w systemie lub rury w trakcie leczenia zachowuje swoje właściwości przez co najmniej rok.

Czy mam rozumieć że to jest gotowy przepis roztworu kwasu a po co ten Tymol czy są to dwa przepisy
radźcie coś u nas jest plaga z warozą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 listopada 2011, 17:11 - śr 
Znalazłem książeczkę jak odebrałem wraz z zakupem Dyfuzora
I pisze tam jak byk
że skład mikstury do odymienia Kwasem Szczawiowym jest następujący

25gr Kwasu Szczawiowego + 100ml wody to ma wystarczyć na ok 20 rodzin
;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 listopada 2011, 22:43 - śr 

Rejestracja: 11 października 2007, 23:29 - czw
Posty: 188
Lokalizacja: Wielkopolska
BoCiAnK pisze:
skład mikstury do odymienia Kwasem Szczawiowym jest następujący

25gr Kwasu Szczawiowego + 100ml wody to ma wystarczyć na ok 20 rodzin


To na rodzinę wypada tylko 1,2 g kwasu szczawiowego. To chyba trochę za mało.
Jak sprawdzają się dyfuzory przy stosowaniu kwasu szczawiowego, czy w rurce wylotowej nie osadzają się kryształy KS i nie zatykają jej po jakimś czasie. A jak sprawuje się pompka, bo o ile dobrze pamiętam to zaworki dociskane są stalowymi sprężynkami, które mają kontakt z przepompowywaną cieczą.

pozdrawiam Marek_LB


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 listopada 2011, 15:29 - czw 

Rejestracja: 05 października 2011, 12:31 - śr
Posty: 4
Lokalizacja: Zelów
KOLEDZY moze macie namiar gdzie i u kogo mozna kupic dobry i tani DYFUZOR DO AMITRAZY z gory dziekuje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 listopada 2011, 22:23 - czw 

Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:38 - pn
Posty: 1114
Lokalizacja: Małopolska
miodzio1233,
Masz tu ;http://allegro.pl/dyfuzor-parownik-do-zwalcznia-warrozy-u-pszczol-i1813923769.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 listopada 2011, 10:25 - pt 

Rejestracja: 05 października 2011, 12:31 - śr
Posty: 4
Lokalizacja: Zelów
anZag.dziekuje kolego, ogladalem ten dyfuzor juz wczesniej mialem na mysli ze moze macie czy wiecie o takim co nie jest na alegro. a jak juz jestesmy przy tym temacie, to moze wyrazicie swoje opinie na temat tego dyfuzora z alegro. czy sprawdza sie? czy mozna dac te pieniadze itd?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 listopada 2011, 11:09 - pt 

Rejestracja: 06 czerwca 2010, 23:11 - ndz
Posty: 254
Lokalizacja: Piła
Oglądałem na filmiku jak pracował rosyjski pszczelarz tym nazwanym przez BoCiAnka "Ruskim cudakiem" (dla sprostowania ukraińskim). Zasada działania i wygląd zewnętrzny prawie identyczny jak na Allegro. Otóż, Rosjanin przechodził od ula do ula wtykał końcówkę dyfuzora w wylotek, jeden strzał i następny. Operacja przy ulu trwała kilka sekund. Nie zamykał przy tym wylotków. Po zakończeniu stwierdził, że w dwóch ulach musi sprawdzić czy żyją pszczoły ponieważ po strzale płomień przedarł się przez rurkę aplikacyjną i nastąpiła eksplozja podawanej mikstury w ulu, aż jak to określił daszki podskoczyły. Ta dziurkowana gruba rura ma podobno zapobiegać takim przypadkom, ale złośliwość rzeczy martwych się zdarza i nie zadziałała właściwie. Podobne cudaki są też w katalogach firm zachodnich.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 listopada 2011, 13:35 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
Ten cudak jest mocno rozpowszechniony na forum :)
Mnie sie nie zdazylo zeby cos strzelilo plomieniem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 listopada 2011, 13:47 - pt 
miodzio1233 pisze:
czy mozna dac te pieniadze itd?

Ja bym nie dał :leży_uśmiech: cały ten cudak kosztuje nie więcej jak 200zł , poczytaj forum trochy na temat tego dyfuzora a sam sobie go poskładasz :zeby:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 11 listopada 2011, 13:55 - pt 

Rejestracja: 11 października 2007, 23:29 - czw
Posty: 188
Lokalizacja: Wielkopolska
Marek_LB pisze:
BoCiAnK napisał/a:
skład mikstury do odymienia Kwasem Szczawiowym jest następujący

25gr Kwasu Szczawiowego + 100ml wody to ma wystarczyć na ok 20 rodzin


To na rodzinę wypada tylko 1,2 g kwasu szczawiowego. To chyba trochę za mało.
Jak sprawdzają się dyfuzory przy stosowaniu kwasu szczawiowego, czy w rurce wylotowej nie osadzają się kryształy KS i nie zatykają jej po jakimś czasie. A jak sprawuje się pompka, bo o ile dobrze pamiętam to zaworki dociskane są stalowymi sprężynkami, które mają kontakt z przepompowywaną cieczą.

pozdrawiam Marek_LB


Czyżby nikt nie używał dyfozora do odparowywania kwasu szczawiowego?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 listopada 2011, 13:57 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 września 2010, 21:42 - wt
Posty: 288
Lokalizacja: Grodziczno/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
Hej Koledzy, Zachęcam do zrobienia sobie samemu tego dyfuzora, koszt ponad 200 zł no i satysfakcja.

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 listopada 2011, 20:34 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
lelo1i5 pisze:
Hej Koledzy, Zachęcam do zrobienia sobie samemu tego dyfuzora, koszt ponad 200 zł no i satysfakcja.

Na początku też tak myslałem ale czy ja wiem czy warto sie w to bawić.Policz swoją pracę bo za darmo nie robisz a wyjdzie na to że wcale dużo nie da się zaoszczędzić. A kupisz i masz orginał.Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 listopada 2011, 20:38 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
Hallo Ktos sie smial z mojego dyfuzora pakuje w niego 10 gram kwasu szczawiowego ogrzewam gazem pompke powietrza wlanczam i do kazdego ula po 15 sekund,bez zapychania wylotkow , moment sprawwa. Trwa to wszystko na 5 rodzin2 minuty.poz d

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 listopada 2011, 22:06 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Czy warto cokolwiek do pasieki zrobić samemu? W/g mnie to jak ktoś ma pieniądze i pszczoły traktuję jako relaks w dodatku majsterkowanie idzie słabo to jak najbardziej powinien kupić nowe orginalne. Ja mając trochę wolnego czasu wolę zrobić samemu aby każdy grosz zaoszczędzić. To tak jak bym u kogoś dorabiał po godzinach. Mam zrobiony dyfuzor za cenę części 90 zł. i nie wiem czy nie jest lepszy od orginału. Licząc inne rzeczy zrobione samemu nie mówiąc o ulach to ładna pensja zostaje w kieszeni.(odstojniki, odymiaczenie, topiarki, rojnice, transportówki, stół do odsklepiania, podkarmiaczki, - praktycznie cały drobny sprzęt nawet dłuta porobiłem z płaskownika z kwasówki). :piwko:

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 listopada 2011, 10:16 - pn 

Rejestracja: 16 listopada 2007, 16:38 - pt
Posty: 900
Lokalizacja: bieszczady
Ule na jakich gospodaruję: WP
Cytuj:
odstojniki, odymiaczenie, topiarki, rojnice, transportówki, stół do odsklepiania, podkarmiaczki, - praktycznie cały drobny sprzęt nawet dłuta porobiłem z płaskownika z kwasówki).
_________________


Tak trzymać :brawo: :brawo: :brawo:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 grudnia 2011, 09:57 - ndz 

Rejestracja: 18 grudnia 2011, 08:52 - ndz
Posty: 1881
Lokalizacja: dolny slask
Ule na jakich gospodaruję: 360x210
Witam.
ile zwoi musi miec rurka i na jakiej srednicy nawijac
zaczynam robic dyfuzof
pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 sierpnia 2018, 18:51 - wt 

Rejestracja: 15 listopada 2008, 17:41 - sob
Posty: 55
Lokalizacja: Kraków - Iwkowa
Ja stosuję 100ml spirytusu 30gr kw szczawiowego


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 sierpnia 2018, 18:59 - wt 

Rejestracja: 15 listopada 2008, 17:41 - sob
Posty: 55
Lokalizacja: Kraków - Iwkowa
BocianK 100ml +15gr kwasu daje roztwór 15%aby uzyskać jak piszesz 3gr to trzeba przy założeniu że daje 1.2ml ok 18pstrykniec to jest napewno czasochłonne bo przy 30gr to jest 10nacisniec ale jak dla.mnie to jest napewno szybciej niż otwierać ul wkładać coś i zamykać tylko ja stosuję spirytus a nie wode


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 sierpnia 2018, 20:00 - wt 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5353
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
matkobi, 100ml rozp. + 15 gr subst. daje mniej niż 15%. Żeby roztwór miał 15% to tych 15g musi być w 100g r-ru a nie dodatkowo do 100g rozp., np. wody.
Czyli 100g 15% r-ru to 85g wody(1g=1ml) + 15g kwasu.
Taka poprawka z chemii na prostym przykładzie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji