FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 19 kwietnia 2024, 00:29 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1291 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Taktic
Post: 17 września 2007, 20:23 - pn 
Dzisiaj powkładałem paski do uli zrobione na Tactiku moge tylko tyle powiedzieć że Baywarol to jest dobry na ... nie powiem na co bo mi post wywali :lol: po 30 minutach waraoza leciała jak grad nawet żywa skakała z wylotu na ziemię


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 18 września 2007, 14:27 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 21:44 - pn
Posty: 1593
Lokalizacja: północna wielkopolska
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
A co to jest ten Tactic i gdzie można to dostać?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 września 2007, 20:56 - wt 
minikron pisze:
A co to jest ten Tactic i gdzie można to dostać?


Tactik -- to Amitraza tylko w płynie Kupisz ją u każdego weterynarza w lecznicy 250ml koszt 80zł do tego dodaje sie olej no Kujawski (z pierwszego tłoczenia ) dobrze wymieszać i powinno Ci wyjśc ok 400 pasków (z podkladek pod piwo ,, Całe podkładki sie moczy ok 8--10 sek i wklada do ula ) podkładki musisz zdziurkować i przewlec najlepiej drut do ramek aby powiesić podlładke na zapałku miedzy ramkami po dwie podkładki na ul . Pszczoły ocierając się o podkładke roznoszą Amitraze po ulu a po pewnym czasie zaczną ścinać podkładki tak że w ciagu 2 tygodni pozostanie tylko w ulu drut


Na górę
  
 
Post: 21 września 2007, 07:54 - pt 
No witam Was serdecznie koledzy pszczelarze ,

:) mam zapytanie do kolegi Bogusia, bo proponuje specyfiki, tylko teraz jest pytanie:
- jak dawkować :?:
- jakie proporcje tego czegoś :?:
- i czy konkretnie musi to by olej Kujawski:?: czy jest to poprostu kwestia gęstości produktu końcowego :?:

Gdzie diabeł nie może tam Polak pomoże ... jesteśmy zdolnym narodem, mówcie co chcecie :)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 21 września 2007, 22:07 - pt 
Dziś moje podopieczne dostały ostatnia dawke syropku łącznie od 10--12 kg cukru na ul powinno do kwietnia im wystarczyć :mrgreen: :wink:

Michał dawkuje się po 2 paski (podkladki nasączone przez ok10 sekund ) na ul
- i czy konkretnie musi to by olej Kujawski: :mrgreen: :mrgreen: możesz nawet kupić oliwe z oliwek pszczołom to nie przeszkadza ,Moja żona miała akurat olej Kujawski z pierwszego tłoczenia :mrgreen:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 25 września 2007, 18:00 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lipca 2007, 17:20 - pt
Posty: 1836
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: dadant
dokładnie tak Bogusiu, bayvarol to się nadaje ale nie do leczenia pszczół. Po wyjęciu było tak samo jak przy włożeniu, dopiero apivarol coś pomaga bo tak to totalna pomyłka. Szkoda tylko że nikt tego nie widzi, lek dużo kosztuje a już zbierają na przyszły rok zapisy, hmm szkoda tych pieniędzy i refundacji.

_________________
Kasa Misiu kasa coś takiego jak brać pszczelarska nie istnieje ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 września 2007, 18:05 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 15:03 - ndz
Posty: 664
Lokalizacja: Kraków
a apiwarolem teraz odymiać? bo w mam jeszcze dużo czerwiu w ulach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: dawkowanie...
Post: 28 września 2007, 12:23 - pt 
ale nie o takie dawkowanie mi chodziło przyjecielu Bogusiu... chciałem żeby koledzy też wiedzieli o dawkowaniu tego specyfiku w proporcjach z olejem , wiem że Ty kupiłeś całe opakowanie taaa, na jaka ilość oleju bo tego nie napisałeś a myślę ze to ważne. Ja np mam 4 ule narazie a kupiłem tylko 20 mml tego środka. Więc tylko zapytanie dotyczące dawki tacticu na ilość oleju ;) - o to mi chodzi !!!! To że dwa paski na ul to już wiem ;)


Na górę
  
 
Post: 28 września 2007, 12:45 - pt 
root pisze:
ale nie o takie dawkowanie mi chodziło przyjecielu Bogusiu... chciałem żeby koledzy też wiedzieli o dawkowaniu tego specyfiku w proporcjach z olejem ,


250ml Tactiku do tego dodaje sie 2 litry oleju jadalnego np Kujawski i dobrze wymieszać
w zalezności id ilości uli zmniejszać proporcje

Tactikiem też sie odymia rodziny pszczele poprzez spalanie go na odpowiednim nośniku (wacie ) w ilości 3-4 kropli w zależności od siły rodziny urządzenie trzeba zrobić samemu z świecy żarowej od Ciągnika lub WW


Na górę
  
 
Post: 04 sierpnia 2008, 23:03 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 15:03 - ndz
Posty: 664
Lokalizacja: Kraków
BoCiAnK pisze:
root pisze:
ale nie o takie dawkowanie mi chodziło przyjecielu Bogusiu... chciałem żeby koledzy też wiedzieli o dawkowaniu tego specyfiku w proporcjach z olejem ,


250ml Tactiku do tego dodaje sie 2 litry oleju jadalnego np Kujawski i dobrze wymieszać
w zalezności id ilości uli zmniejszać proporcje

Tactikiem też sie odymia rodziny pszczele poprzez spalanie go na odpowiednim nośniku (wacie ) w ilości 3-4 kropli w zależności od siły rodziny urządzenie trzeba zrobić samemu z świecy żarowej od Ciągnika lub WW



a jest jest ze skutecznością tego leku ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sierpnia 2008, 07:48 - wt 
Paweł skuteczność jest taka że po włożeniu dwóch nasączonych podkładek po ok 15 min widać jak Varooa wyskakuje sama z ula jeszcze żywa
W zeszłym roku po kontrolnym odymieniu jakie zrobiłem spadło bardzo nie wiele szt to co zachowało się pod zasklepem w ciągu tych 10 dni od podania paska


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 sierpnia 2008, 11:06 - wt 
Rozumię , że otworki z podkładkach na środku bo przy ścinaniu tego przez pszczoły dłużej powinny wisieć . Działanie z tych relacji wygląda na skuteczne i są w ulu przez cały cykl rozwoju pszczoły około 21 dni , bo po tym okresie zostają tylko gołe druty . Czy dla ułatwienia sobie pracy można zamoczyć wcześniej z rana na około 8-10 sek. i zabezpieczyć folią i wkładać już gotowe paski nie chodząc z mikstórą po pasiece , nazwijmy to na 20 rodzin - 40 podkładek .

Ryszard B.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 sierpnia 2008, 11:55 - wt 
Popełniłem błąd , paski pozostają w ulu około dwa tygodnie to i tak wystarczy na wyjście warrozy z pod zasklepu gdzie mamy 13-14 dni i to jest tak na styk . Na pewno skuteczniejsze działanie było by przy choć trzy tygodniowym pozostaniu w ulu . Właśnie jutro wkładam u siebie , sprawdzę to coś może napiszę o działaniu .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 sierpnia 2008, 17:26 - wt 
Ze względu na to ze Tac -tik strasznie śmierdzi nie bawiłem sie w przygotowywanie wcześniej brałem taką płaską mała wanienkę po lodach Algidy napełniałem do polowy roztworem a w drugim pudełku miałem już przygotowane podkładki z drucikami namaczałem po 2 na raz otrząsłem z spadających kropel i fuk szybko do ula owijając szybko drut na beleczce ---- jak masz powałki to drucik owiń na zapałce i wieszaj

a o skuteczności sam napiszesz bo będzie o czym :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 06 sierpnia 2008, 11:54 - śr 

Rejestracja: 07 listopada 2007, 22:00 - śr
Posty: 48
Lokalizacja: centrum kraju
Powiedzcie z czego wykonany jest ten Tac-tik jaki ma kształt, jaką ma średnice, grubośc i ewentualnie gdzie go można kupić.Jeżeli nie Tac-tik to co innego mozna nasiaczyć Amitrazą i podać do ula.Czy ten Tac-tik jest wykonany z takiego materiału podobnego do korka? Proszę o więcej informacji praktycznych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 sierpnia 2008, 18:46 - śr 
Tac-tic to płyn zawierający Amitrazę
Jest pod kilkoma nazwami Amitraz jest znany pod nazwami handlowymi: Mitaban (Upjohn), Preventic (Allerderm/Virbac), Tactivar, Taktic (Hoechst/Roussel).
ale idąc do weterynarza zawsze kupisz to co chcesz bo wiedzą dokładnie o co chodzi
Obrazek


Na górę
  
 
 Tytuł: taktic
Post: 06 sierpnia 2008, 19:43 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 grudnia 2007, 20:19 - pn
Posty: 256
Lokalizacja: Lubelskie
z takticiem to nie problemu. gorzej z podstawkami pod kufle macie może pomysł czym by to zastąpić ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 sierpnia 2008, 20:00 - śr 

Rejestracja: 30 lipca 2007, 21:13 - pn
Posty: 83
Lokalizacja: Ełk
może pudełkiem kartonowym? kawałek wytniesz i taż nasiąknie tyle że chyba mocniej niż podstawka .Nie wiem nie używałem nigdy ani jednego ze sposobów wyżej opisanych. :?

_________________
Nie zawsze mów co wiesz, lecz zawsze wiedz co mówisz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 sierpnia 2008, 20:05 - śr 
A po co wycinać i męczyć się
zajdź do pierwszego lepszego Baru gdzie leja piwo daj barmanowi słoik miodu a on Ci da podkładki pod Piwo i już masz paski gotowe całe podkładki po przebijać gwoździem na środku przewlec drut aby mieć na czym powiesić i nasączyć jak wcześniej opisywałem i do ula :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 06 sierpnia 2008, 20:13 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 grudnia 2007, 20:19 - pn
Posty: 256
Lokalizacja: Lubelskie
w sprzedaży jest nie tylko taktik są też jego zamienniki Acadrex, Acarac, Azodieno, Baam, Bumetran, Danicut, Ectodex, Edrizar, Istambul, Maitac, Mitac, Ovasyn, Taktic, Topline, Triatix, Triatox, Tudy, ale to wszystko chemikalia nie dość ze i tak teraz wszystko zatrute to jeszcze te pszczoły faszerować? chyba trza sie przestawiac na te bardziej ekologiczne KS ,KM czy beevital


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 sierpnia 2008, 20:16 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 grudnia 2007, 20:19 - pn
Posty: 256
Lokalizacja: Lubelskie
muszę dodać że tymi opryskami wyżej wymienionymi to pryskam przędziorka i pordzewiacza na sadzie. to samo za siebie mówi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 sierpnia 2008, 21:02 - śr 
ruki123 pisze:
chyba trza sie przestawiac na te bardziej ekologiczne KS ,KM czy beevital


Zgadza się ale nie bądźmy więcej Papiescy jak Papierz jesteśmy w UN jak wiele innych krajów Europy
podam Ci tylko mały przykład Słowacja mają Variidol - tez Amitraza Gabon - tez chemia
u nas w POlsce wciska się Bayera - czysta chemia tak samo Biowar , Apiwarol -- czysta chemia
nad tym się nikt nie zastanawia tylko robi kase na pszczelarzach
A co lepsze Do Polski sprowadza się miody z Ukrainy ,I wschodniego landu gdzie co się stosuje ?? samą chemie Apifos i inne o tym nikt nie wspomina za bardzo . Kwasy super sprawa ale nie wszyscy wiedzą co i jak Bevital tez dobry ale drogi na ile uli Ci 0,5l wystarczy ?? na cały sezon ?? przelicz Tackic 80 zł i mam 400 pasków jak brzytew skutecznych po 2 na ul to 200 uli za 80 zł wyleczone na izus taka sama Amitraza jest w tacticu ja we wszystkich naszych Polskich lekach


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 sierpnia 2008, 23:16 - pt 
Chyba doprowadzę do bankructwa firmy i producentów specyfików na warrozę a raczej jej brak w mojej pasiece , bo to co spadło po 24 godz. na wkładki kontrolne , można policzyć na palcach obydwu rąk . Tą ilość można było zostawić do rozmnażania na następny rok , bo co będę zwalczał jak się nie namnorzy a robić coś trzeba . Po zastosowaniu Takticu a działanie jego jest natychmiastowe nic dosłownie nic nie widziałem na mostkach a dopiero na wkładkach jak i denicach na następny dzień , ilosci śmiesznie małe .

Tak też się spodziewałem po odymianiu wiosennym część pasieki Varidolem i Apiwarolem i ta ilość była znikoma , podobna do obecnej . Czasami się słyszy i czyta o złych lekach i nie skutecznym działaniu ale ja bym powiedział że to jest tylko złe stosowanie przez pszczelarzy . Ja kiedyś też tak leczyłem nie zastanawiając się kiedy , ile razy i w jakich odstępach czasu .

Ryszard B.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 10 sierpnia 2008, 19:36 - ndz 

Rejestracja: 04 lutego 2008, 19:29 - pn
Posty: 26
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Panowie moze ktos wie jaki najmniejszy jest pojemnik tego specyfiku i ile kosztuje?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sierpnia 2008, 23:13 - ndz 
ryszard_b pisze:
Chyba doprowadzę do bankructwa firmy i producentów specyfików na warrozę


hhee obawiam się ze zawsze się znajdą amatorzy kupna ich produktów
Ty po prostu będziesz miał nadal zdrowe silne rodziny wolne od tego paskudztwa bo i o to chodzi

Oli 250ml= ok80 zl w zależności od lecznicy ale to wystarcza na 400-450 podkładek
jeżeli masz mniejsze zapotrzebowanie to popytaj kolegów mozesz im odsprzedać lub z kimś na spółkę zakupić
przynajmniej z mniejszym się nie spotkałem ( a może i są mniejsze )

Mniejsze to wiem że są inne preparaty co domowym sposobem robi się Apifos --- ale to jutro Ci napiszę :wink: prawie tak wychodzi na 20 uli


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 11 sierpnia 2008, 09:18 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2008, 18:48 - czw
Posty: 926
Lokalizacja: Kraków/Łękawica
no to czekamy na opis :):)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 sierpnia 2008, 16:36 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1153
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
Witajcje . Dzisiaj zamówiłem w Lecznicy TACTIK ,ale ze poraz pierwszy usłyszał Lekarz o tym środku więc najpierw to kopara Mu opadła,ale dostawę pod zamówienie przyjął ,bo się okazało że istnieje ten lek. Wszystko tak jak Bogdan opisuje cenowo. Odbiór będę miał dopiero we czwartek 21-08 . Ta ilość (250ml ) to starczy dlamnie na ok 3 lata ,ale jeśli ktoś by chciał trochę to mogę ewentualnie przelać w mniejszy pojemnik i podesłać ze 100 ml, tego specyfiku .Bynajmniej karencja powinna być na ok 3-5 lat.No ale wszystko się okaże we czwartek .
Z Pozdrowieniami


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 sierpnia 2008, 18:35 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2008, 23:25 - sob
Posty: 90
Lokalizacja: Polska
Karencja 3-5lat :?: Chyba raczej termin ważności :D Ale być może stosując to śmierdzidełko u pszczół, karencja będzie tak długa :mrgreen:

WSKAZANIA LECZNICZE
Preparat przeznaczony jest:
• u świń: do zwalczania i zapobiegania inwazjom świerzbowców i wszy,
• u bydła: do zwalczania i zapobiegania inwazjom kleszczy, świerzbowców i wszy,
• u owiec: do zwalczania i zapobiegania inwazjom kleszczy, świerzbowców, wszy i wpleszczy.

O pszczołach nie wspomniano :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 sierpnia 2008, 18:42 - wt 

Rejestracja: 09 czerwca 2008, 21:13 - pn
Posty: 335
Lokalizacja: wielkopolska
Też zamówiłem, jutro dobiór, chociaż zastosowałem Api Live Var i planowałem dwukrotne odymienie Apiwarolem. Zamiast podkładek pod piwo zastosuję klapki lipowe o gr 2-3 mm. i pow. ok 50cm2 (30x160 mm.) Lipowe dlatego że drewno lipowe b. dobrze wchłania wodę.
Zastanawiam się kto pierwszy wpadł na pomysł zastosawania Tacticku i kiedy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 sierpnia 2008, 22:25 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1153
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
Kolego Sławek napisałeś że : O pszczołach nie wspomniano . Ale przecież składnikiem leczniczym w takticu jest amitraza ,to samoprzezsię jesti można spokojnie stosować w leczeniu warrozy,gdyż to jest to co ją zwalcza . A ze niewspomniano w ulotce,to się niedziw . Bo jak kupisz spirytus tzw. cz.d.a. (czysty do analizy) to pisze ze trucizna ;-) a wystarczy odpowiednio rozcienczyć ,ogórek kiełbacha i impreza będzie udana . Panimajesz ;-)

Z Pozdrowieniami Andrzej (qq)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 sierpnia 2008, 23:54 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2008, 23:25 - sob
Posty: 90
Lokalizacja: Polska
Wiem, że substancją czynną jest amitaza. Dlatego jestem pełen uznania dla ludzi którzy wymyślają miksturki, paski z wykorzystaniem różnych chemikaliów. Pozdrawiam.

P.s. Spirytusikiem, nawet spożywczym, też można sie zatruć :) radzę uważać. hihi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 sierpnia 2008, 11:07 - czw 
Sławek pisze:
WSKAZANIA LECZNICZE
Preparat przeznaczony jest:
• u świń: do zwalczania i zapobiegania inwazjom świerzbowców i wszy,
• u bydła: do zwalczania i zapobiegania inwazjom kleszczy, świerzbowców i wszy,
• u owiec: do zwalczania i zapobiegania inwazjom kleszczy, świerzbowców, wszy i wpleszczy.

O pszczołach nie wspomniano :(


A Sławku czym dla pszczoły jest Varooa ?? dokładnie tym samym pasożytem co dla bydła wszy i inne insekty
tylko że Varooa to nazwa gościa co ją odkrył na Jawie
a może się mylę :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł: Domowy Apifos
Post: 14 sierpnia 2008, 11:53 - czw 
d@niel_25 pisze:
no to czekamy na opis :):)


Domowy Apifos
Lek na bazie Bromfenwinfosu czyli odpowiednik Apifosu
Substancji czynnej dokładnie odważonej i bardzo czystej o długim działaniu do zwalczania pcheł u kotów i psów o nazwie „ Ektifo” dostarcza Biowet
Jest on pakowany w 1,2,5ml w każdym mililitrze jest 200mg –Bromfenwinfosu - to ten sam preparat aktywny co w Apifosie
W Apifosie w w jednym pasku jest 60mg Bromfenwintosu wiec łatwo przeliczyć że na 20 pasków potrzebyjemy 6ml ” Ektifo”
Do tego potrzebny nam olej jadalny strzykawka 20 ml i podkładki pod kufle (piwo)
Do strzykawki naciągamy 20ml oleju jadalnego,, na talerzyku kładziemy podkładkę po d piwo na nią po trochu nalewamy olej aż wchłonie tyle ile może wchłonać na strzykawce zobaczymy ile ubyło nam oleju (ważne aby olej nie wyciekał z podkładki ale podkładka musi być dobrze nasączona olejem ) ,,,, Teraz mnożymy ilość oleju jaką nasączyliśmy podkładkę przez 20 szt podkładek (pasków ) i odejmujemy 6ml tyle ile mamy „ Ektifo”
Najlepiej w jakimś naczyniu szklanym o dużym otworze pudełko kładziemy na dno pierwsza podkładkę i nalewamy na nią bardzo dokładnie wymieszane składniki tyle ile wyszło nam z testu pochłonięcia oleju i tak po kolei aż do wyczerpania mikstury polewając każdą z osobna zostawiamy do całkowitego wchłonięcia przez jakiś czas i wstawiamy do uli na drucikach
(podkładki należy wcześniej poprzebijać na środku
Uwaga zabrania się produkowania dla celów handlowych jak i skład leku jest nie dopuszczony w POLSCE
Ps; ze względu na idealną skuteczność
:wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 sierpnia 2008, 11:27 - śr 
W odpowiedzi na list jaki otrzymałem od Starszego pana JS
Chciałbym mu przekazać że Amitraza której Tactick zawiera 12,5 % jest środkiem dopuszczonym w UE w lekach jak ,Apiwarol ,Biowar ,Varidol - kilka rodzai stosowanych i zalecanych w Czechach czy Słowacji
Proszę się równomiernie zapoznać z tym urządzeniem stosowanym w całej Europie ( przykro mi tylko że jest drogie i nie mogę sobie na nie jeszcze pozwolić Furretto ,proszę najechać myszką na napis i kliknąć myślę że ten gość wiedział co pisze - prawda

Na końcu chciałem panu wyjaśnić że pszczoły Amitrazą leczy sie jesienią a miód odbiera się końcem Maja i z nadstawek gdzie wstawiając odrobioną nadstawkę na węzie jako miodnie nie ma prawa być żadnych pozostałości ( no chyba że pan wybiera z gniazda ) lub pan przecina stare czarne plastry i stosuje w miodni gdzie jak by pan tego nie wiedział ulega rozkładowi lecz zawsze pan takie stare plastry może przetopić i zrobić świeczek , ja stare plastry wycofuję od kwietnia do maja wtedy kiedy pszczółki intensywnie odrabiają węzę (też tak polecam )
Ja Drobny pszczelarz lubię uczyć się od tych jak pan nazwał PS- pszczelarzy mających po 200-500 uli bo oni wiedzą jak postępować aby mieć i za to jestem im wdzięczny a przecież oni są w pana terenie i chętnie się z panem podzielą wiedzą i nie tylko
Co do dalszej Części listu nie chciał bym zaśmiecać tego wątku
proszę się skierować do pana mgr -Ryszarda Olejniczaka , mgr Sławomira Trzybińskiego ,mgr Józefa Stępnia i wielu wielu innych przedstawicieli mających wiedzę na temat Włoszek i Bacfastów A i na tym forum nie brak fachowców mających już lata te pszczółki
pozdrawiam


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 sierpnia 2008, 19:52 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1153
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
Witam. Dziś zastosowałem TAKTIC w pasiece .Efekt piorunujący ,co widać na fotkach warroza zostaje usuwana prze pszczoły .także środek na warrozę już znalazłem na kilka ładnych sezonów.

Z Pszzcelarskim pozdrowieniam Andrzej


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 lutego 2009, 19:37 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2008, 18:48 - czw
Posty: 926
Lokalizacja: Kraków/Łękawica
Tak dziś myślałem od rana nad amitrazą. Nie podważam skuteczności wyżej wymienionego tac-ticu tylko chciałbym zapytać czy po np 2 -4 latach używania tac-ticu nie powstaną już szczepy oporne na amitrazę. Czy po leczeniu tą substancją i ponownej chęci zastosowania np. apiwarolu lek ten zadziała tak samo skutecznie jak wcześniej??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 lutego 2009, 19:56 - pt 
Już wcześniej napisałem w temacie o CCD -po Polsku Czytaj
Nie namawiam nikogo do stosowania chemii każdego to sprawa osobista
Tactick 12% Amitraza A Amitraza stosowana jest od 84r Działa na układ Nerwowy
Apiwarol - też jest na Amitrazie i włąśnie Szybkie dawki w odpowiednich proporcjach są efektywne
Lecz Należy Szukać Tanich a nie Szkodliwych środków jak Kwasy i Mikstury


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 września 2009, 14:38 - wt 

Rejestracja: 17 grudnia 2007, 19:50 - pn
Posty: 411
Lokalizacja: mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: wilekopolski
W temacie tactiku mam parę pytań, które by rozwiały moje wątpliwości. Może ktoś pomoże z większym doświadczeniem w jego stosowaniu. Od kiedy można stosować i w jakim czasie. czy czekać jeszcze, aż będzie mniej czerwiu zasklepionego? Bogdan pisał, że 2 podkładki na ul. W sumie sa one duże, może je przeciąć na pól i wtedy wyjda 4 sztuki, które mozna by bardziej rozsunąc w ulu i wtedy pszczoły będą miały większy kontakt? nie wiem czy dobrze rozumuję. na ile je wkłądać do ula? czy tak inne paski na ok. 2 tygodnie, czy dłużej? Pisaliście, ze pszczoły je zgryzają. Czy ta mikstura sie dobrze miesza z olejem jadalnym? jak długo namaczać w tym podkładki? Dzieki za poradę


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 września 2009, 16:34 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1153
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
misza30 pisze:
W temacie tactiku mam parę pytań, które by rozwiały moje wątpliwości. Może ktoś pomoże z większym doświadczeniem w jego stosowaniu. Od kiedy można stosować i w jakim czasie. czy czekać jeszcze, aż będzie mniej czerwiu zasklepionego? Bogdan pisał, że 2 podkładki na ul. W sumie sa one duże, może je przeciąć na pól i wtedy wyjda 4 sztuki, które mozna by bardziej rozsunąc w ulu i wtedy pszczoły będą miały większy kontakt? nie wiem czy dobrze rozumuję. na ile je wkłądać do ula? czy tak inne paski na ok. 2 tygodnie, czy dłużej? Pisaliście, ze pszczoły je zgryzają. Czy ta mikstura sie dobrze miesza z olejem jadalnym? jak długo namaczać w tym podkładki? Dzieki za poradę


Michał i inni zainteresowani. TAKTIC stosuje już (dopiero) 2 sezon i mówiąc ogólnie dobrze działa, wykonuję specyfik zgodnie z zaleceniami SHERIFFA Forum ,czyli olej jadalny TAKTIC 1:8 , PASKI WYKONUJĘ TAK JAK WYGLĄDAJA TYPOWE PASKI BYWAROLU CZY BIOWARU ,czyli 2,5 cmX 18 cm. oczywiście z zwykłego niegładkiego kartonu . Namaczam tak ażeby płyn leczniczy nieściekał (gdyż olej zatyka przetchlinki oddechowe pszczół i umierają) i wkładam w ul po 2 paski na okres 14 dni i wykonuję ponownie tę czynność ponownie azeby przedłurzyć działanie środka ,ażeby każda pszczoła miała z nim styczność . Co do stosowania to wiadomo, czas karencjii wynosi 30 dni także to jest do przerobienia praktycznie w kazdym czasie ,co najwyżej odstawienie danej rodziny od produkcji .
Dodam ze Swej stony że z TAKTICU jest sporzadzany APIVAROL ( CZYT. pszzcelarstwo 8) .
Tak to wygląda z Mojej perspektywy .Może inni maja Swoje spostrzeżenia .

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 września 2009, 17:06 - wt 

Rejestracja: 17 grudnia 2007, 19:50 - pn
Posty: 411
Lokalizacja: mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: wilekopolski
Dzieki Andrzej

do takiej informacji zawsze będzie można na forum wrócić, a prywatne posty to gdzieś uciekają :wink:
pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 września 2009, 19:19 - wt 

Rejestracja: 15 stycznia 2009, 22:31 - czw
Posty: 215
Lokalizacja: kuj-pom
qq pisze:

Dodam ze Swej stony że z TAKTICU jest sporzadzany APIVAROL

Apiwarol działa na układ oddechowy,chyba,a taktik na nerwowy.Swoją drogą proponuję i tak czymś innym{apiwarol}po zabiegu sprawdzić skuteczność tamtego.
Na razie stosowałem kwas mrówkowy,z jakim skutkiem zobaczymy.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
Pasieka Wilczkowo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 września 2009, 21:13 - wt 
nogoglaszczka76 pisze:
qq pisze:

Dodam ze Swej stony że z TAKTICU jest sporzadzany APIVAROL

Apiwarol działa na układ oddechowy,chyba,a taktik na nerwowy.Swoją drogą proponuję i tak czymś innym{apiwarol}po zabiegu sprawdzić skuteczność tamtego.
Na razie stosowałem kwas mrówkowy,z jakim skutkiem zobaczymy.


Amitraza czy to w Apiwarolu czy Pasku zawsze działa na układ Nerwowy

Misza możesz podzielić na 2 części podkładkę jak zimujesz na dwóch korpusach
wtedy stosujesz tak jak Baywarol 4 połówki na ul lub jak zimujesz na 10 ramkach
ja zimuję na 8 więc daję całe 14 dni i tylko drut pozostaje
Waroza wchodzi do czerwiu tuż przed za sklepem czyli 8-9 dzień to masz całe 12 dni ją pod za sklepem cała podkładkę pszczoły wynoszą zgryzając i ocierając się o nią do 15 dni
(ale to musi być podkładka ) nie jakiś tam karton co za tydzień wyniosą to 15 dni wystarczy z powodzeniem i nie trzeba niczym poprawiać


nogoglaszczka76" może i kwas MR jest dobry ale
jest z nim więcej kłopotu jak zysku -- jest ciepło musisz dać 65 % jest chłodniej 80 % a niech tak się pogoda nie sprawdzi i będzie cieplej to matki lecą jak fix


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 września 2009, 22:07 - wt 

Rejestracja: 15 stycznia 2009, 22:31 - czw
Posty: 215
Lokalizacja: kuj-pom
BoCiAnK pisze:
może i kwas MR jest dobry ale
jest z nim więcej kłopotu jak zysku -- jest ciepło musisz dać 65 % jest chłodniej 80 % a niech tak się pogoda nie sprawdzi i będzie cieplej to matki lecą jak fix



NIE TAKI DIABEŁ STRASZNY JAK GO MALUJĄ

Na 100 uli jak na razie bezpośrednio po zabiegu straciłem jedną matkę{mam nadzieję :lol: },bo na razie wyrywkowo sprawdziłem kilkanaście uli i wszystko gra.Zastosowałem metodę opisaną przez kolegę na Polance z ręcznikami papierowymi{co zresztą widać na zdjęciach}zabiegi przeprowadzałem w temp.18-27stopni.
Ktoś musi pierwszy d... zmoczyć,jednak jeśli wszystko dobrze się skończy i na wiosnę pszczoły będą w normie innej metody stosować nie będę{jest bardzo prosta,wygodna,tania i oby w miarę skuteczna}waroza po tym jest martwa choć słyszałem plotki,że kwas tylko paraliżuje na jakiś czas.

Stosuję to po raz pierwszy i mam pewne obawy,zobaczymy co będzie.Tak czy owak w miarę możliwości poinformuje o efektach.Bardzo bym chciał aby ludzie przestali korzystać z refundacji,a w szczególności z baywarolu oraz innych drogich leków zastępując je tanimi i chyba zdrowszymi kwaskami.

_________________
Pasieka Wilczkowo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 września 2009, 22:47 - wt 
stosowalem kwas mrowkowy i powiem tak: zadnych strat nie zanotowałem a rodz uratowałem, a warrozy miałem w ulu chyba wiecej jak pszczól, polecił mi tą metodę stary pszczelarz i chodowca matek znany w kraju i zagranicą, było to nascie lat temu początki mego pszczelarzenia


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 września 2009, 23:07 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1153
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
Witam. Dziś zastosowałem paski z TAKTIC-u . Foto mówi za siebie . Drugi rok już stosuje i widzeze niema potrzeby jak narazie używać innego środka , skutek jest widoczny juz po gopdzinie czasu ,na wlotku widać działanie amitrazy na kleszcza .


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 września 2009, 16:44 - ndz 

Rejestracja: 17 grudnia 2007, 19:50 - pn
Posty: 411
Lokalizacja: mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: wilekopolski
dziś zrobiłem miksturę i podałem do ula. odmierzyłem sobie strzykawka 70 ml TAKTICu i 0,5 litra oleju jadalnego rzepakowego. jednak koledzy mieli rację, ze lepiej stosować te podkładki od piwa. zresztą, za niewielkie pieniądze można nabyć ich spora ilość. nawierciłem sobie podkładki, mała dziurka, drucik zakręcono i do zamaczania. Miksturę wymieszałem w butelce, a potem do pojemnika po lodach , taki kwadratowy większy. Jak pisał Bogdan nasączałem ok. 20 sek. nie wiem czy nie za długo. Ale podkładki wciągają ciecz. A potem do drugiego takiego samego pojemnika na sztorc, trochę pochylony, aby trochę odciekły. dość szybko wchłonęły miksturę. i potem z każdą partią do ula i po 2 sztuki tak jak pisaliście do ula. Zauważyłem tylko, że potem była zwiększony ruch przy ulach. Nie wiem czy to wpływ podkładek i leku, czy pogody. teraz czekam na efekty, choć, już na jednej wkładce zauważyłem, dwa roztocze, które spadły. ta ilość, która rozrobiłem to spokojnie starczyłaby mi na 30-40 uli po dwie podkładki na każdy. zawartość substancji czynnej amitrazy w TAKTCU jest identyczna jak tej w apiwarolu. tyle że mikstura jest bezkonkurencyjna cenowo.

jeżeli ktoś ma inne doświadczenia z innymi miksturami bądź poddawaniem tej niech napisze. Może komuś się przyda.

pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 września 2009, 18:13 - ndz 
qq pisze:
Witam. Dziś zastosowałem paski z TAKTIC-u . Foto mówi za siebie . Drugi rok już stosuje i widzeze niema potrzeby jak narazie używać innego środka , skutek jest widoczny juz po gopdzinie czasu ,na wlotku widać działanie amitrazy na kleszcza .


Tak kolego qq tak działa Amitraza
Jest to skuteczny środek na pasożyta i tani ,lecz ciężki do przełknięcia dla tych co preferują inne środku nazywając go Ciężką Chemią którą to ino w innych nazwach leku jak Biowar i Apiwarol nam sprzedają za nieco większą kasę wtedy nazywają to lekiem a nie chemią tak samo refundując nam nie skuteczny i już dawno wycofany Baywarol -to też nie chemia :mrgreen: To żywa kasa w innym wydaniu
Tylko czy te refundowane nie chemiczne leki są dobre ?? i opłacalne na to pytanie można odpowiedzieć krótko NIE
Każdy ma jaką tam ilość uli ,,, Ale Tactiku też są różne pojemniki od 5-ml do 250ml ten największy to koszt ok90 zł niech każdy przeliczy tylko 10% wartości leku jaki w darowiźnie przymusowej daruje związkom okaże się że to nieszczęsne 10% wystarczy mu na leczenie i to bardzo skuteczne jego wszystkich uli w pasiece
Oto Twoje zdjęcie które wstawiłeś tyko z innego serweru tak aby widoczne było tym co dalej wierzą w to co wierzą

Obrazek

misza30 pisze:
dziś zrobiłem miksturę i podałem do ula. Zauważyłem tylko, że potem była zwiększony ruch przy ulach. Nie wiem czy to wpływ podkładek i leku, czy pogody.


Tak to efekt leku pszczoły ocierające się o podkładkę roznoszą olej z lekiem a że trochę im to śmierdzi to i są ruchliwsze co powoduje że lek roznoszony jest od zaraz z idealnym skutkiem poza tym co nie odleci dobrowolnie to same czyszcząc się z oleju zwalają same co jest widoczne na zdjęciu jak zwalona warooza wywiewa z ula jeszcze żywa :mrgreen:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 20 września 2009, 20:43 - ndz 

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 06:31 - śr
Posty: 10
Lokalizacja: Nieledew
Ja podkładki nasączałem 8 dni temu, przestrzegając ściślej przepisu kolegi Bogusia.Na 0,5 l oleju dałem 63 ml. Tac-Tick i nasączałem podkładki po ok. 10s. Nasączone podkładki podobnie jak kolega misza30 przekładałem na chwile do drugiego pojemnika, aby obciekły i fru do ula. Po ok. pół godzinie były widoczne efekty mej pracy na desce wylotkowej podobnie jak u kolegi misza30. Wczoraj sprawdzałem co się dzieje w ulach, jest wszystko ok. Pszczoły zgryzają podkładki, zgryzły po ok.20-25%. Matki czerwią. Wielkie dzięki kolego Boguś dzięki tobie mam skuteczny lek na to plugastwo na następne kilka lat, o wiele tańszy od tego refundowanego badziewia a kiesa związkowych cwaniaków będzie chudsza o kilkaset złotych, których ja nie zapłacę. Jeszcze raz kolego Boguś, wielkie dzięki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 września 2009, 20:55 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
no u mnie efekt ten sam posypało się tego dziadostwa sporo widac było na wylotku i na foli którą rozłożyłem przed ulami <taka niebieska sygnalizacyjna co się wkłada do ziemi jak rurki się zakopuje> dzieki temu mam wszystko jak na talerzu co z ula koleżanki wywalają.... ja zastosowałem EKTIFO <bo potrzeba mi było na 8rodzinek swoich i 2 ojca a Tac Tic można kupic w butelce 250ml- 76zł ale mi tyle nie potrzeba a tą butelkę 5ml cięzko spotkac> koszt całej tej operacji :lol: :lol: wyniusł całe 10zł :mrgreen: :mrgreen: <koszt leczenia 10 famili> :mrgreen: gdzie cały ten baywarol na jedną familie kosztuje 25zł <u weterynarza bez refundacji> jeszcze poprawie w pazdzierniku apivarolem a pózniej na wiosne i mysle ze powinno byc ok... tak więc robaczki mają cięzkie życie

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 października 2009, 20:41 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 września 2009, 11:24 - ndz
Posty: 13
Lokalizacja: Śląsk cieszyński
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Moje pszczółki to jakieś abstynentki po miesiącu przebywania w ulu pozostało jeszcze po około 30% niezgryzionych podkładek pod piwo.Myślę że specyfik spełnił swoje zadanie bo na początku efekt działania był dobry.Niezgryzione podkładki wyciągnąłem z ula aby nie uodpornić pasożyta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1291 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji