FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 00:08 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 315 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 12 listopada 2013, 15:47 - wt 
krzysglo pisze:
Ta tabela może służyć za przykład.

Zapytam Krzyś wprost ,JAKI PRZYKŁAD!!!!!!!!
Mądry facet z Ciebie , a piszesz coś o czym nie masz pojęcia i będąc na spotkaniu zrobiłeś fotkę ,nie pytając o nic. :!:
Już zaczyna to być irytujące.Co wyczytałeś z tej tabelki. :?: :?:
Zastanów się .??/
Nie ma mowy o żadnym leku ,sposobie leczenia ,a Ty dalej i inni ,że kumafos ,czy inne leki są złe. Już nie będę nic pisał ,ale k...a bierze czytając takie wpisy.
Konkrety
Check mite próbek- xxxxxxxx
Perizin próbek - xxxxxxxxx
Apiwarol próbek - xxxxxxxxx
Kwas szczawiowy próbek xxxxxx
Zastosowano w rodzinach liczba rodzin xxxxxxxxx
To wtedy by dało jakiś sens badań. W tym przypadku NIE WIESZ ,tak samo i ja ,oraz inni NIC :(
A post Tomasz wyjaśnia o co chodzi. :brawo: :brawo:
Ks. Tomasz pisze:
Aby wyniki z tej tabeli były przydatne potrzebne byłoby dokładne opisanie w jaki sposób pszczoly były leczone, czym, ile razy i w jakich odstępach. Ponadto próbki wosku powinny byc pobierane przed, w trakcie i po zakończeniu leczenia.
Tak to możemy sobie tylko gdybać.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 12 listopada 2013, 17:10 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 21:44 - pn
Posty: 1593
Lokalizacja: północna wielkopolska
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Hahaha :D
Kilku "zapaleńców" samoróbek z kumafosu i fluwalinatu wpiera wszystkim (i sobie), że nie ma problemu. Jest ich może 1% wszystkich pszczelarzy a ponad 50% próbek wosku jest skażonych tymi substancjami.
Skąd się wzięło te skażenie? Oczywiście z kosmosu. Albo z rolniczych oprysków ŚOR.
ian_cox pisze:
tomaros1 pisze:
W środkach ochrony roslin tez jest kumafos wiec i tak jest w wosku czy bedziesz tym leczył czy nie wielka mi flustracja


A w jakich to środkach ochrony roślin substancja czynną jest kumafos. Nazwy handlowe proszę. :D


Zapomniane pytanie bez odpowiedzi

I oczywiście badania nie świadczą o niczym, bo nie uwzględniają siły wiatru i nastroju laboranta.

Ponad 50% węzy, którą kupimy u producentów będzie skażona, ale czy ktoś tu widzi problem? Nie ma żadnego.
Czy do kolegów to dociera? Ponad 50% węzy, którą kupimy u producentów będzie skażona
Argumenty? Agresja wobec oponentów.
Rada na to jest jedna: węza ze swojego wosku, a panowie od kumafosu niech duszą się we własnym sosie.

krzysglo, dziękuję za zamieszczenie tych zdjeć.

_________________
Niniejszym oświadczam, że powyższy post wyraża mój osobisty punkt widzenia.
Zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów w dowolnej chwili i bez podania przyczyny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 12 listopada 2013, 17:20 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 kwietnia 2011, 16:05 - czw
Posty: 1054
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: dadant i 18,5 D
minikron pisze:
Hahaha :D
Kilku "zapaleńców" samoróbek z kumafosu i fluwalinatu wpiera wszystkim (i sobie), że nie ma problemu. Jest ich może 1% wszystkich pszczelarzy a ponad 50% próbek wosku jest skażonych tymi substancjami.
Skąd się wzięło te skażenie? Oczywiście z kosmosu. Albo z rolniczych oprysków ŚOR.
ian_cox pisze:
tomaros1 pisze:
W środkach ochrony roslin tez jest kumafos wiec i tak jest w wosku czy bedziesz tym leczył czy nie wielka mi flustracja


A w jakich to środkach ochrony roślin substancja czynną jest kumafos. Nazwy handlowe proszę. :D


Zapomniane pytanie bez odpowiedzi

I oczywiście badania nie świadczą o niczym, bo nie uwzględniają siły wiatru i nastroju laboranta.

Ponad 50% węzy, którą kupimy u producentów będzie skażona, ale czy ktoś tu widzi problem? Nie ma żadnego.
Czy do kolegów to dociera? Ponad 50% węzy, którą kupimy u producentów będzie skażona
Argumenty? Agresja wobec oponentów.
Rada na to jest jedna: węza ze swojego wosku, a panowie od kumafosu niech duszą się we własnym sosie.

krzysglo, dziękuję za zamieszczenie tych zdjeć.


Minikron nie każdy jest takim bystrzacha jak Ty ale do stwierdzenia, że wosk jest popaprany nie potrzebuje zdjęcia tabelki... podkreślam to tylko zdjęcie...

_________________
Pasieka "Łapa" http://llapka.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 23 listopada 2013, 12:49 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
Minęło trochę czasu, odświeżę troszkę temat. Czy udało się wam kupić te paski przez wysyłkową? I jakie są ewentualne spostrzeżenia w tej kwestii ? Jeśli są.

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 23 listopada 2013, 19:43 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2009, 18:32 - wt
Posty: 2155
Lokalizacja: Płock
idzia12 pisze:
Minęło trochę czasu, odświeżę troszkę temat. Czy udało się wam kupić te paski przez wysyłkową? I jakie są ewentualne spostrzeżenia w tej kwestii ? Jeśli są.

I w jaki sposób idzie to kupić i ile kosztuje ???

_________________
waldek6530


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 23 listopada 2013, 19:53 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
Ja nie wiem ale znalazłam film i temat .Przeczytałam bo mnie interesuje .Miałam nadzieję że ktoś z piszących wcześniej sprawdził wiarygodność filmu. Działanie na pszczoły , warrozę i ewentualnie zrobił jakieś badania wosku po zastosowaniu. Nie chodzi mi o teorię lecz doświadczenia.

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 23 listopada 2013, 21:21 - sob 
idzia12,
Ewa ? Przepraszam za bezpośredniość. Czy Ty też jesteś "Babą" skłonną stosować przepisy z kolorowych gazet ?
Albo zastosujesz się do sprawdzonych metod, albo całe życie będziesz testować.
Z Twoich postów wynika mi, że głupia jednak nie jesteś.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 23 listopada 2013, 21:25 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2009, 18:32 - wt
Posty: 2155
Lokalizacja: Płock
kolopik, wydaje mi się, że obejrzała ten sam film co ja i jak gość stosuje te paski już 23 lata i nie miał spadku rodzin to chyba też sprawdzona metoda, czemu nie mielibyśmy mu wierzyć, albo dlaczego miałby nas kłamać.

_________________
waldek6530


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 23 listopada 2013, 21:28 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2009, 18:32 - wt
Posty: 2155
Lokalizacja: Płock
Oglądałem tez film Pana S. o leczeniu pszczół rapicidem ale tam ten Pan testował go jak pamiętam trzeci rok to trochę jeszcze loteria ale w tym filmie gdzie były użyte paski Check mite to już 23 letnie doświadczenie.

_________________
waldek6530


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 23 listopada 2013, 22:24 - sob 
waldek6530 pisze:
jak gość stosuje te paski już 23 lata

23 lata temu to nie bardzo wiedzieliśmy jak się za warozę brać.
Niech więc facio nie pieprzy, że tyle lat te paski z powodzeniem stosuje. Może to pie...ić takim młokosom jak Wy ale nie mnie, którego Waroza uczy ła a nie ja Warozę.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 24 listopada 2013, 16:17 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 września 2008, 20:21 - ndz
Posty: 197
Lokalizacja: Brzeg(opolskie)
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth,wielkopolski
kolopik pisze:
waldek6530 pisze:
jak gość stosuje te paski już 23 lata

23 lata temu to nie bardzo wiedzieliśmy jak się za warozę brać.
Niech więc facio nie pieprzy, że tyle lat te paski z powodzeniem stosuje. Może to pie...ić takim młokosom jak Wy ale nie mnie, którego Waroza uczy ła a nie ja Warozę.


Sam się kolego pogrążasz i nie ublizał bym tym "młokosom" ktorzy według mnie moga sie kiedys przydac wiecznie zdrowia miec nie bedziesz i rozumu trzeźwego


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 24 listopada 2013, 18:46 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
tomaros1 pisze:
kolopik pisze:
waldek6530 pisze:
jak gość stosuje te paski już 23 lata

23 lata temu to nie bardzo wiedzieliśmy jak się za warozę brać.
Niech więc facio nie pieprzy, że tyle lat te paski z powodzeniem stosuje. Może to pie...ić takim młokosom jak Wy ale nie mnie, którego Waroza uczy ła a nie ja Warozę.


Sam się kolego pogrążasz i nie ublizał bym tym "młokosom" ktorzy według mnie moga sie kiedys przydac wiecznie zdrowia miec nie bedziesz i rozumu trzeźwego

Widać że już rozumu trzeźwego nie ma jak ludzi na forum obraża. Nie jestem ,,Babą'' z klapkami na oczach ,jak koń do przodu. Szukam innych rozwiązań i mam do tego prawo. Jak panu panie kolopik się nie podobają kobiety myślące to proszę nie zabierać głosu w tej kwestii.

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 24 listopada 2013, 19:02 - ndz 
W kwestii warozy czy kobiet myślących ? Nigdzie natomiast nie napisałem, że mi się nie podobają.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 24 listopada 2013, 21:26 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 września 2008, 20:21 - ndz
Posty: 197
Lokalizacja: Brzeg(opolskie)
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth,wielkopolski
Napisze jeszcze jedno, cenie sobie szczerosc i pomoc młodym, ktora Pan Z. niesie bo staremu pszczelarzowi nie przetłumaczysz jak siadł do poloneza tak w nim siedzi i do mercedesa nie ma ochoty usiasc i takie tez maja efekty. Poźniej pusto w ulach na wiosne, ale lepiej jest zwalić winę na cukier albo pyłek z kukurydzy czy opryski.
Jak kolega kolopik jest taki obeznamy, moze zamiast obrazac niech pochwali sie swoimi osiagnieciami i doswiadczeniami. Nie ladnie jest krytykowac innych pszczelarzy, zwlaszcza tych, ktorzy dziela sie swoja wiedza by kiedy ich zabraknie mlodzi mogli kontynuowac rzemiosło pszczelarskie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 24 listopada 2013, 21:47 - ndz 
tomaros1,
Młody Człowieku. Najpierw przeczytaj 3000 tysiące moich postów a dopiero później zwracaj mi uwagę.

O to Ci poszło ?
idzia12,
Ewa ? Przepraszam za bezpośredniość. Czy Ty też jesteś "Babą" skłonną stosować przepisy z kolorowych gazet ?
Albo zastosujesz się do sprawdzonych metod, albo całe życie będziesz testować.
Z Twoich postów wynika mi, że głupia jednak nie jesteś.

To przeczytaj to ze zrozumieniem i pokaż mi którym słowem Ewę obraziłem ?


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 24 listopada 2013, 21:57 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
Jeśli to według Pana ,to nieubliżająca norma ,to współczuję otaczającym Pana kobietom.
Pan tomaros1 zrozumiał to zupełnie tak jak ja.

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 24 listopada 2013, 22:20 - ndz 
Przepraszam jeśli to Panią zabolało. Nie miałem złych intencji.
A kobiety wokół mnie mają ze mną wesoło.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 24 listopada 2013, 22:40 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 września 2008, 20:21 - ndz
Posty: 197
Lokalizacja: Brzeg(opolskie)
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth,wielkopolski
Tak Pan kawalarz gawedziarz i nie wiem czy sie smiac czy płakac fakt spojrzałem na te posty i albo jest negowanie i krytykowanie, albo odpowiadanie pytaniem na pytanie i pisanie o makaronie, mało w tych postach tresci ktora mogła by komu kolwiek cos pomoc lub wniesc cos sensownego w pasiece. I jak miał bym patrzec według Pana na to stare sprawdzone to nadal orał bym pole koniem, a nie traktorem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 24 listopada 2013, 22:47 - ndz 
tomaros1 :brawo: :brawo: :brawo:
Ale moja propozycja to przeniesienie wszystkiego co kolopikowe do jego tematu
viewtopic.php?f=39&t=11436
Bo tu temat o check mite,więc niech nowy Mod Tazon zrobi z tym porządek ,bo inaczej wszędzie będzie kolopik . :pala: i jego jak że głupie posty ,nie wnoszące NIC ,a NIC ,a już szczególnie dla modych ,którzy chcą zaczerpnąć wiedzy na tym forum.Jego posty skutecznie odstraszają nowych forumowiczów. Tylko dziwi mnie ,że facio w takim wieku ,zachowuje się gorzej jak jakiś gówniarz. Pewnie miał trudne dzieciństwo ,ale to już jego sprawa,lub jakaś wredna pszczoła CIAPNĘŁA jego w mądra ,jak mu się wydaje głowę :haha:
Miałem nie pisać ,ale szlag trafia ,jak coś takiego czytasz.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 24 listopada 2013, 23:03 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lutego 2012, 16:26 - wt
Posty: 736
Lokalizacja: Włocławek
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Marek Podlaskie, mówisz, że kolopik zachowuje się jak gówniarz, a w tym samym zdaniu nazywasz Go "faciem". I potem dalej obrażasz. Po co. Nie sprowadzajmy forumowych rozmów do poziomu pyskówek w telewizorni, pliiiz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 24 listopada 2013, 23:10 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2009, 18:32 - wt
Posty: 2155
Lokalizacja: Płock
kolopik pisze:
23 lata temu to nie bardzo wiedzieliśmy jak się za warozę brać.
Niech więc facio nie pieprzy, że tyle lat te paski z powodzeniem stosuje. Może to pie...ić takim młokosom jak Wy ale nie mnie, którego Waroza uczy ła a nie ja Warozę.

Waroza do naszego kraju trafiła z początkiem lat 80-tych. Nie chcę tu nikogo obrażać ale powinien sam siebie odpowiednio nazwać gdyż 2013 - 23 = 1990.

_________________
waldek6530


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 24 listopada 2013, 23:24 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
Jak wspominane są lata ma ktoś może dostęp do dat kiedy jakie preparaty weszły na rynek polski ? Który z tych specyfików jest najdłużej ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 24 listopada 2013, 23:33 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 grudnia 2010, 13:04 - pn
Posty: 1015
Lokalizacja: olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Marek Podlaskie pisze:
tomaros1 :brawo: :brawo: :brawo:
Ale moja propozycja to przeniesienie wszystkiego co kolopikowe do jego tematu
viewtopic.php?f=39&t=11436
Bo tu temat o check mite,więc niech nowy Mod Tazon zrobi z tym porządek ,bo inaczej wszędzie będzie kolopik . :pala: i jego jak że głupie posty ,nie wnoszące NIC ,a NIC ,a już szczególnie dla modych ,którzy chcą zaczerpnąć wiedzy na tym forum.Jego posty skutecznie odstraszają nowych forumowiczów. Tylko dziwi mnie ,że facio w takim wieku ,zachowuje się gorzej jak jakiś gówniarz. Pewnie miał trudne dzieciństwo ,ale to już jego sprawa,lub jakaś wredna pszczoła CIAPNĘŁA jego w mądra ,jak mu się wydaje głowę :haha:
Miałem nie pisać ,ale szlag trafia ,jak coś takiego czytasz.

a mnie trafia jak czytam takie posty

_________________
Ule Langstroth, Dadant stanowią 90% uli używanych w pszczelarstwie światowym pozostałe 10%stanowią tysiące modeli i form ozdobnych. J.Guth


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 24 listopada 2013, 23:42 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Ale ja jestem glupi czytam juz 3 raz i nadal nie wiem o co chodzi?chyba juz za dlugo jestem za granica i moj polski nawala




henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 25 listopada 2013, 00:09 - pn 

Rejestracja: 22 marca 2010, 22:34 - pn
Posty: 340
Lokalizacja: dolnośląskie
Wracając do meritum.

Ostatnio byłem na szkoleniu i prelegent oświadczył że, nie powinno się łączyć check mite z apiwarolem, ponieważ wytrącają się (już nie pamiętam) jakieś związki, które nie są mile widziane w ulu. Krótko mówiąc po zabiegu kumafosem, nie powinno się sprawdzać amitrazą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 25 listopada 2013, 03:16 - pn 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
robert-a pisze:
Jak wspominane są lata ma ktoś może dostęp do dat kiedy jakie preparaty weszły na rynek polski ? Który z tych specyfików jest najdłużej ?


Warosekt i Apiwarol.
Były na początku.
Jeśli się tylko dymi, można je używać nadal.
Ważne aby Apiwarol był jak najświeższy a jeśli takiego nie posiadamy to po kropelce Tactiku albo Bipinu na tabletkę przed odymianiem.
Nie ma najmniejszego sensu sprawdzać działania Biowaru - Apiwarolem.
Tu i tu jest Amitraza.
Najlepiej jest co roku stosować inny środek i to w takiej kolejności aby rzeczywiście działały i nie kłóciły się ze sobą.
Nie powinno się rzeczywiście stosować niektórych środków na warrozę w krótkich odstępach czasu po sobie. Gdzieś to jest opisane w Pszczelarstwie.
Najważniejsze to zwalczyć warrozę po ostatnim karmieniu aż do zimy i w ciągu pierwszych dwóch tygodni po oblocie.
Szczególnie jeśli w promieniu 2 km mamy kolegów, którzy mają zdrowe pszczoły i nie wiedzą co to warroza lub liczą, że Wasze zdrowe pszczoły wywleką im ją do swoich uli.

Pozdrawiam,
polbart

A Kolopikowi podziękujcie, że tak jak umie, zmusza Was do myślenia i poszukiwań w historii Forum a nie ciągłego zadawania w kółko tych samych pytań. :D

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 25 listopada 2013, 03:46 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
polbart pisze:
robert-a pisze:
Jak wspominane są lata ma ktoś może dostęp do dat kiedy jakie preparaty weszły na rynek polski ? Który z tych specyfików jest najdłużej ?

(...)
Nie powinno się rzeczywiście stosować niektórych środków na warrozę w krótkich odstępach czasu po sobie. Gdzieś to jest opisane w Pszczelarstwie.
(...)

http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl ... 1&Itemid=6

http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl ... 1&Itemid=6

http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl ... &Itemid=16

http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl ... 4&Itemid=7

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 25 listopada 2013, 12:22 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
kazio pisze:
Wracając do meritum.

Ostatnio byłem na szkoleniu i prelegent oświadczył że, nie powinno się łączyć check mite z apiwarolem, ponieważ wytrącają się (już nie pamiętam) jakieś związki, które nie są mile widziane w ulu. Krótko mówiąc po zabiegu kumafosem, nie powinno się sprawdzać amitrazą.

Chciałam jednak zauważyć że część pszczelarzy nie używa apiwarolu i w innej postaci amitrozy. Lub tylko do oczyszczania rójek i zsypańców. W takim przypadku przeciwwskazań by nie było? Mogła by być to jednak jakaś alternatywa byle od razu nie wylać dziecka z kąpielą .Sama bym spróbowała na kilku rodzinach i wosk dla spokoju sumienia zbadała gdybym miała dojście do leku. :cry: :cry:

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 25 listopada 2013, 12:37 - pn 

Rejestracja: 09 lipca 2010, 19:25 - pt
Posty: 589
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Ule na jakich gospodaruję: inny
w wosku kumafos będzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 25 listopada 2013, 12:52 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
wojciechmoro pisze:
w wosku kumafos będzie.

Robiłeś doświadczenie i badanie po nim na zawartość? Ja nie robiłam ( tym się różnimy)dlatego od ręki nie neguję tego człowieka z filmu. Nie mam podstaw by mu nie wierzyć ,nie sprawdziłam.

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 25 listopada 2013, 12:56 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
idzia12,
to znaczy że nie przekonują cię wyniki badań z różnych źródeł, które były już prezentowane?? Przecież badanie które ewentualnie zlecisz na 99% będzie robione w tym samym miejscu co wszystkie inne (no chyba że masz dostęp do zupełnie innego (certyfikowanego) laboratorium.
Jak stosowanie kumafosu ma się do certyfikatów "eko" w przypadku pasieki??

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 25 listopada 2013, 13:11 - pn 

Rejestracja: 09 lipca 2010, 19:25 - pt
Posty: 589
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Ule na jakich gospodaruję: inny
:D idzia zieniewicz powiedział mi że kumafos odkłada się w wosku, jego miód nie jest skażony kumafosem ponieważ dba by w jego miodzie nie było drobin wosku. :!:
w wosku kumafos się odkłada :!:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 25 listopada 2013, 13:24 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
CYNIG pisze:
idzia12,
to znaczy że nie przekonują cię wyniki badań z różnych źródeł, które były już prezentowane?? Przecież badanie które ewentualnie zlecisz na 99% będzie robione w tym samym miejscu co wszystkie inne (no chyba że masz dostęp do zupełnie innego (certyfikowanego) laboratorium.
Jak stosowanie kumafosu ma się do certyfikatów "eko" w przypadku pasieki??

Nie wiem jak by to było ,bo nic jeszcze się nie dowiadywałam. Do próby natomiast ze trzy ule można by było ustawić u znajomych jako inna pasieka. Jeśli by były badania najlepiej z neutralnego miejsca ,to kto wie jak to by się skończyło. Teraz można sobie pogdybać. Leku brak.

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 30 listopada 2013, 19:12 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Dzisiaj na FB dostałem link do takiego artykułu:

Obrazek

http://www.mieliditalia.it/index.php/sanita-degli-alveari/notizie-sanita-degli-alveari/81488-ricerca-effetti-collaterali-di-fluvalinate-e-coumaphos

Tłumaczenie:
http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=it&u=http://www.mieliditalia.it/&prev=/search%3Fq%3Dhttp://www.mieliditalia.it/index.php/%26hl%3Dpl%26noj%3D1

Do paska translatora trzeba wstawić (skopiować) link:
http://www.mieliditalia.it/index.php/sanita-degli-alveari/notizie-sanita-degli-alveari/81488-ricerca-effetti-collaterali-di-fluvalinate-e-coumaphos

dopisałem

Znalazłem wersję angielską tekstu:
http://www.plosone.org/article/info%3Adoi%2F10.1371%2Fjournal.pone.0076536#close

I tłumaczenie bardziej przystępne jak z włoskiego:
http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=it&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fwww.plosone.org%2Farticle%2Finfo%253Adoi%252F10.1371%252Fjournal.pone.0076536%23close

Nie wiem jak ten cytat (tłumaczenie) rozumieć:
"Check Mite + spowodował wyższą śmiertelność starszych niż nieleczonych kontroli i Apistan poprawiła śmiertelności starszych w stosunku do nieleczonych kontroli, jednak dowody, że te dwie cząsteczki synergicznie spowodować śmiertelne skutki dla pszczół."

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 30 listopada 2013, 22:00 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
krzysglo pisze:
ie) rozumieć:
"Check Mite + spowodował wyższą śmiertelność starszych niż nieleczonych kontroli i Apistan poprawiła śmiertelności starszych w stosunku do nieleczonych kontroli, jednak dowody, że te dwie cząsteczki synergicznie spowodować śmiertelne skutki dla pszczół."


ten dokument na pewno nie był pisany przez amerykanina ani anglika :)
Tłumaczenie tego akapitu angielskiej wersji (robione przez nie pszczelarza)
"...Pszczoły eksponowane na Check Mite+ jako osobniki niedojrzałe, miały wyższy spadek śmiertelność niż osobniki starsze, w stosunku do nieleczonych grup kontrolnych, podczas gdy w przypadku pszczół wystawionych na działanie preparatu Apistan, odnotowano wzrost zmniejszenia śmiertelności w stosunku do nieleczonych prób kontrolnych; pszczoły eksponowane na działanie naftenianu Cu, były w grupie pośredniej i nie odnotowano istotnych różnic w stosunku do nieleczonych grup kontrolnych. W przeciwieństwie do tych zachorowalności, Check Mite + znacznie lepiej wzmacniał masę ciała (wagę) dorosłych osobników w stosunku do grup kontrolnych, i pszczoły leczone Apistanem miały stosunkowo dobre wyniki w testach nauczania skojarzeniowego..."

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 30 listopada 2013, 22:04 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 21:44 - pn
Posty: 1593
Lokalizacja: północna wielkopolska
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
No to, kurka, mamy cudowny środek na wzmocnienie pszczół :)

_________________
Niniejszym oświadczam, że powyższy post wyraża mój osobisty punkt widzenia.
Zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów w dowolnej chwili i bez podania przyczyny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 30 listopada 2013, 22:07 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
minikron, ale to wzmocnienie w stosunku do grupy kontrolnej, czyli... takie mniejsze zło :)

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 30 listopada 2013, 22:12 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 21:44 - pn
Posty: 1593
Lokalizacja: północna wielkopolska
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
CYNIG pisze:
W przeciwieństwie do tych zachorowalności, Check Mite + znacznie lepiej wzmacniał masę ciała (wagę) dorosłych osobników w stosunku do grup kontrolnych, i pszczoły leczone Apistanem miały stosunkowo dobre wyniki w testach nauczania skojarzeniowego..." [/i]


Ja to rozumiem tak, że podanie Check Mite to jak dawka sterydów dla sportowca :)
Ciekawe, kto te badania robił.

_________________
Niniejszym oświadczam, że powyższy post wyraża mój osobisty punkt widzenia.
Zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów w dowolnej chwili i bez podania przyczyny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 30 listopada 2013, 22:17 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Trzeba by w tekście sprawdzić co to znaczy grupa kontrolna. Czy były to rodziny leczone innym specyfikiem czy też nie leczone w ogóle. W tym drugim przypadku to podany.
Przyznam że nie chce mi się brnąć przez ten tekst i tłumaczyć wszystkiego a moje domowe wsparcie piecze ciasto :)

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 16 stycznia 2014, 23:57 - czw 

Rejestracja: 12 marca 2011, 01:37 - sob
Posty: 18
Lokalizacja: Kępno
czytam te posty i zastanawiam się czy ktoś zastosował check mite. W USA stosuje się 2 paski na ul a P. Zieniewicz zastosował 3 paski na STO ULI
( ile razy jest kumafos rozcieńczony). Armitraza w tabletkach kiedyś dawka była 200 lub 250 teraz 500. Po miodobraniu zastosowałem 2 razy cudowny lek w paskach, po nich zastosowałem kontrolnie w kilku ulach odymianie. Pszczoły praktycznie wyleczone, warrozy nie ma, można w zimie spać spokojnie. W październiku wpadł mi w ręce check mite. Jak tu nie sprawdzić. Żałuję że zastosowałem, teraz zastanawiam się jak mi przezimują pszczoły. Najmniej w jednym ulu na wkładce dennicowej było 330 sztuk nie licząc na wylotku i ściankach wysokiej dennicy, w drugim ulu ponad 550 a były ule gdzie było czarno.

_________________
truteń


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 17 stycznia 2014, 10:29 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 września 2008, 20:21 - ndz
Posty: 197
Lokalizacja: Brzeg(opolskie)
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth,wielkopolski
Stwierdzenie takiego osypu było po checkmite czy odymiałes jeszcze tabletkami?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2014, 18:09 - ndz 
Leczenie Warozy. Klania sie absolwent Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej rok 86. Od 87 roku w USA. Wysyslam kazda ulosc Check Mite cena z wysylka do Polski $50.00 za 10 paskow ( JEDNO OPAKOWANIE ) 50.00 USD = 153.780 PLN. Kolega wielki pszczelarz Janusz Kasztelewicz Sadecki Bartnik wiele od nas kupil. jeden pasek CheckMite na jeden ul. usunac po 45 dniach. Platnosc na moj rachunek w Polce lub za Paypal.pl do mnie w USA. Kazda karta visa, master card American Express lib przelew. Sa opakowania po 100 sztuk CheckMite wiadomo cena mniejsza liczac na sztuki. Checkmite ™ Strips 10 Pack: Varroa Treatment. Treatment is most effective when brood rearingis lowest; Treat all infested colonies within the yard; Use 1 strip

Varroa Treatment
•Treatment is most effective when brood rearingis lowest
•Treat all infested colonies within the yard
•Use 1 strip for every 5 frames of bees
•Remove strips after 42-45 days

Small Hive Beetle Treatment
•Use a ground drench in addition to CheckMite ™
•Use 1 strip cut in 1/2 then attached to a 5" x 5" corrugated square as shown below
•Remove strips after 42-45 days
JEST MOZLIWOSC WYMIANY NA PROPOLIS I PYLEK ale musicie wyslac do USA najtansza poczta.
Contakt: Alex Lech Bajan
Principal
RAQport Inc.
2004 North Monroe Street
Arlington Virginia 22207
703-528-0114 voice
703-652-0993 voice 2
800-695-6200 toll free
apis@raqport.com
http://raqport.com

http://raqport.com
DUNS Number: 115470457
D&B Legal Business Name: Raqport.com Inc
Doing Business As: Raqport.com Inc


Na górę
  
 
Post: 19 stycznia 2014, 18:41 - ndz 
Leczenie Warozy. Klania sie absolwent Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej rok 86. Od 87 roku w USA. Wysyslam kazda ulosc Check Mite cena z wysylka do Polski $50.00 za 10 paskow ( JEDNO OPAKOWANIE ) 50.00 USD = 153.780 PLN. Kolega wielki pszczelarz Janusz Kasztelewicz Sadecki Bartnik wiele od nas kupil. jeden pasek CheckMite na jeden ul. usunac po 45 dniach. Platnosc na moj rachunek w Polce lub za Paypal.pl do mnie w USA. Kazda karta visa, master card American Express lib przelew. Sa opakowania po 100 sztuk CheckMite wiadomo cena mniejsza liczac na sztuki. Checkmite ™ Strips 10 Pack: Varroa Treatment. Treatment is most effective when brood rearingis lowest; Treat all infested colonies within the yard; Use 1 strip

Varroa Treatment
•Treatment is most effective when brood rearingis lowest
•Treat all infested colonies within the yard
•Use 1 strip for every 5 frames of bees
•Remove strips after 42-45 days

Small Hive Beetle Treatment
•Use a ground drench in addition to CheckMite ™
•Use 1 strip cut in 1/2 then attached to a 5" x 5" corrugated square as shown below
•Remove strips after 42-45 days
JEST MOZLIWOSC WYMIANY NA PROPOLIS I PYLEK ale musicie wyslac do USA najtansza poczta.
Contakt: Alex Lech Bajan
Principal
RAQport Inc.
2004 North Monroe Street
Arlington Virginia 22207
703-528-0114 voice
703-652-0993 voice 2
800-695-6200 toll free
apis@raqport.com
http://raqport.com

http://raqport.com
DUNS Number: 115470457
D&B Legal Business Name: Raqport.com Inc
Doing Business As: Raqport.com Inc


Na górę
  
 
Post: 19 stycznia 2014, 20:34 - ndz 
Leczenie Warozy. Klania sie absolwent Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej rok 86. Od 87 roku w USA.

Wysyslam kazda ulosc Check Mite cena z wysylka do Polski $50.00 za 10 paskow ( JEDNO OPAKOWANIE ) 50.00 USD = 153.780 PLN.

Kolega wielki pszczelarz Janusz Kasztelewicz Sadecki Bartnik wiele od nas kupil. jeden pasek CheckMite na jeden ul. usunac po 45 dniach.

Platnosc na moj rachunek w Polce lub za Paypal.pl do mnie w USA. Kazda karta visa, master card American Express lib przelew.
Sa opakowania po 100 sztuk CheckMite wiadomo cena mniejsza liczac na sztuki.

Checkmite ™ Strips 10 Pack: Varroa Treatment.

Treatment is most effective when brood rearingis lowest; Treat all infested colonies within the yard; Use 1 strip

Varroa Treatment
•Treatment is most effective when brood rearingis lowest
•Treat all infested colonies within the yard
•Use 1 strip for every 5 frames of bees
•Remove strips after 42-45 days

Small Hive Beetle Treatment
•Use a ground drench in addition to CheckMite ™
•Use 1 strip cut in 1/2 then attached to a 5" x 5" corrugated square as shown below
•Remove strips after 42-45 days
JEST MOZLIWOSC WYMIANY NA PROPOLIS I PYLEK ale musicie wyslac do USA najtansza poczta.
Contakt:

Alex Lech Bajan

absolwent Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej rok 86
Principal
RAQport Inc.
2004 North Monroe Street
Arlington Virginia 22207
703-528-0114 voice
703-652-0993 voice 2
800-695-6200 toll free
apis@raqport.com
http://www.raqport.com/mv/category/Apis


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 19 stycznia 2014, 22:11 - ndz 
Kolego ,to drogo się cenisz ,jako absolwent Pszczelej Woli. :pl: Jak chcesz ,to ja Tobie podeślę i ,trochę taniej. U Ciebie paczka 100 szt to koszt 500$
A ja Tobie załatwię za połowę ,a nawet taniej. Napisz tylko ile chcesz i na kiedy :pl:
P.s I nie ma pewności ,czy lek w Polsce nie zostanie zarekwirowany.Ale ,jak będziesz miał chętnych ,to dlaczego nie
http://www.amazon.com/Mann-Lake-DC800-1 ... 27&sr=1-62


Na górę
  
 
Post: 19 stycznia 2014, 22:22 - ndz 
Check mite lek na Waroze za 100 paskow z wysylka do Polski $314.90 z USA. Czyli 10x10 opakowan indywidualnych po 10 paskow.
absolwent Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej rok 86
Principal
RAQport Inc.
2004 North Monroe Street
Arlington Virginia 22207
703-528-0114 voice
703-652-0993 voice 2
800-695-6200 toll free
apis@raqport.com


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 19 stycznia 2014, 22:37 - ndz 
A matmy to wtedy w Pszczelej Woli uczyli ?
Bo piszesz, że 315 USD za 100 pasków a potem wyliczasz i wychodzi 1000.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 19 stycznia 2014, 22:42 - ndz 
Za 100 paskow ( 10 opakowan po 10 paskow Checkmite $314.90 Dollarow z wysylka do Polski ok: 315.00 USD = 969.070 PLN
US Dollar ↔ Polish Zloty
1 USD = 3.07641 PLN 1 PLN = 0.325054 USD


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 19 stycznia 2014, 22:53 - ndz 
No dobrze, wierzę, że uczyli.
Czyli jeden pasek to nasze około 10 PLN = 0,25 l wódki 40%. To drogo.
W dodatku w Polsce w walce z Varroa panuje wolna amerykanka, nie to co w hameryce.
Jeden zwalcza dziś, drugi za miesiąc a trzeci wcale i taką walkę o kant potłuc.


Na górę
  
 
Post: 19 stycznia 2014, 22:58 - ndz 
Jesli Janusz Kasztelewicz z Sadecki Bartnik a to jest potentat na skale europejska od nas kupuje i nie ma klopotow z dostawa. To cena i product jest dobry.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 315 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji