FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 17:39 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 315 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 19 stycznia 2014, 23:02 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
A czy u nas ten lek jest dopuszczony ?
Czy z USA jest legalne wysyłanie do nas ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2014, 23:09 - ndz 
Check mite UNia Europejska ma duza biurokracje
wysylanie jest legalne ale nie mozna robic dystrybucji w Polsce przez sklepy pszczelarskie. Wysylki zawsze dochodza.
absolwent Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej rok 86
Principal
RAQport Inc.
2004 North Monroe Street
Arlington Virginia 22207
703-528-0114 voice
703-652-0993 voice 2
800-695-6200 toll free
apis@raqport.com
http://www.raqport.com/mv/category/Apis


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 19 stycznia 2014, 23:24 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
http://www.amazon.com/Mann-Lake-DC810-1 ... B00B8L5TCE

To takie coś ? :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 20 stycznia 2014, 00:21 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Mariuszczs, daj mu szansę :) ,może coś wydupcy na forum :D :D

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 20 stycznia 2014, 11:49 - pn 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Ambrozja to jest polskie forum pszczelarzy i prosze pisac po Polsku. Albo pełne tłumaczenie na polski. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 20 stycznia 2014, 18:51 - pn 
Mozemy tez zrobic wymiane Check Mite Plus Strips lub Lek na Waroze. Hopguard na Propolis lub Pylek Pszczeli.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 21 stycznia 2014, 01:03 - wt 

Rejestracja: 12 marca 2011, 01:37 - sob
Posty: 18
Lokalizacja: Kępno
Panowie Check Mite stosowałem trzy paski na sto uli z alkoholem i wodą- przepis pana Zieniewicza, wkładki włożyłem przed polaniem lekiem - wyciągnąłem po tygodniu, niczym więcej nie odymiałem. Zabieg przeprowadziłem koniec października. Lek działał około 10-12 dni.

_________________
truteń


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 stycznia 2014, 01:20 - wt 
Check mite ale instrukcja podaje 40-45 dni. I to jeden pasek na 1 ul.


Na górę
  
 
Post: 26 stycznia 2014, 18:51 - ndz 
Co nowego zamawiajcie tera przed wiosna. Wiosna Idzie. I trzeba stosowac przed nowymi jajami. Leczenie Warozy. Klania sie absolwent Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej rok 86.
Od 87 roku w USA.

Wysyslam kazda ilosc Check Mite cena z wysylka do Polski $50.00 za 10 paskow ( JEDNO OPAKOWANIE ) 50.00 USD = 153.780 PLN.

Kolega wielki pszczelarz Janusz Kasztelewicz Sadecki Bartnik wiele od nas kupil. jeden pasek CheckMite na jeden ul. usunac po 45 dniach.

Platnosc na moj rachunek w Polce lub za Paypal.pl do mnie w USA. Kazda karta visa, master card American Express lib przelew.
Sa opakowania po 100 sztuk CheckMite wiadomo cena mniejsza liczac na sztuki.

Checkmite ™ Strips 10 Pack: Varroa Treatment.

Treatment is most effective when brood rearingis lowest; Treat all infested colonies within the yard; Use 1 strip

Varroa Treatment
•Treatment is most effective when brood rearingis lowest
•Treat all infested colonies within the yard
•Use 1 strip for every 5 frames of bees
•Remove strips after 42-45 days

Small Hive Beetle Treatment
•Use a ground drench in addition to CheckMite ™
•Use 1 strip cut in 1/2 then attached to a 5" x 5" corrugated square as shown below
•Remove strips after 42-45 days
JEST MOZLIWOSC WYMIANY NA PROPOLIS I PYLEK ale musicie wyslac do USA najtansza poczta.
Contakt:

Alex Lech Bajan

absolwent Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej rok 86
Principal
RAQport Inc. http://www.raqport.com/mv/category/Apis
2004 North Monroe Street
Arlington Virginia 22207
703-528-0114 voice
703-652-0993 voice 2
800-695-6200 toll free
apis@raqport.com


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 26 stycznia 2014, 23:07 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
http://www.gabees.com/store/product_inf ... cts_id=362


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 26 stycznia 2014, 23:20 - ndz 
hej cobalt szkoda ,że zapomniałeś po polskiemu bo by my się dogadali .


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 27 stycznia 2014, 13:46 - pn 

Rejestracja: 23 lipca 2012, 12:21 - pn
Posty: 736
Lokalizacja: południowe mazowsze
Ule na jakich gospodaruję: WL,WP,WZ,LN3/4,D,LZ:)
cobalt2001 pisze:
Kolega wielki pszczelarz Janusz Kasztelewicz Sadecki Bartnik wiele od nas kupil.


Ciekawe czy "Kolega Wielki Pszczelarz" cieszy się z takiej reklamy :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 stycznia 2014, 14:00 - pn 
Panie prosze nie dogryzac. Pszczelarze maja byl jak rodzina pszczela. Razem sobie doradzac I siebie szanowac.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 27 stycznia 2014, 14:40 - pn 

Rejestracja: 23 lipca 2012, 12:21 - pn
Posty: 736
Lokalizacja: południowe mazowsze
Ule na jakich gospodaruję: WL,WP,WZ,LN3/4,D,LZ:)
cobalt2001 pisze:
Panie prosze nie dogryzac. Pszczelarze maja byl jak rodzina pszczela. Razem sobie doradzac I siebie szanowac.


Proponuję żeby zaczął Pan wdrażać to od siebie i zaczął szanować Kolegę Pszczelarza i nie pisać publicznie że kupuje u Pana niedozwolone w Polsce leki :haha:


Pozdrawiam
Przemek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 30 stycznia 2014, 15:09 - czw 

Rejestracja: 06 stycznia 2013, 10:38 - ndz
Posty: 83
Lokalizacja: Rogóżno k.Łańcuta
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie warszawskie
cobalt2001 pisze: Co nowego zamawiajcie tera przed wiosna. Wiosna Idzie. I trzeba stosowac przed nowymi jajami. Leczenie Warozy. Klania sie absolwent Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej rok 86.
Od 87 roku w USA.

Wysyslam kazda ilosc Check Mite cena z wysylka do Polski $50.00 za 10 paskow ( JEDNO OPAKOWANIE ) 50.00 USD = 153.780 PLN.

Widać że kolega chce kasę trzepać na Polskich pszczelarzach

_________________
Życie jest piękne a z pszczołami jeszcze piękniejsze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2014, 15:15 - czw 
Check mite my wysylami do Polski. Nie dla kasy ale aby pomagac braciom pszczelarzaom. Jam sam tez psczelarz I to po szkolach. A co pan miod, pylek, propolis za darmo sprzedaje? Za darmo to daje dla rodziny czy dla sierocinca. A za wszystko inne trzeba kasy. A marza jest bardzo mala na lekach na Waroze. pan w cale nie musi od nas kupic.


Na górę
  
 
Post: 30 stycznia 2014, 15:22 - czw 
Check mite a biurokracja Unii Europejskiej. Ktos w Brukseli chce zarobic kase aby wyslac do rajow podatkowych w zamian za unijny certyfikat. Checkmite jest sprawdzonym i stosowanym produktem leczenia Warozy o bardzo dobrych rezultatach. Stosowany w USA, Kanadzie, Ameryce Poludniowej, Australii, Azji. W Polsce mozna stosowac na wlasna odpowiedzialnosc. Nie przechadza zadne zwiazki chemiczne do produktow pszczelich i jest calkowicie bezpieczny i bardzo skuteczny. Mozna sobie zakupic karta lub przelewem. http://www.raqport.com/mv/category/Apis Wysylamy do Polski. Poczta lotnicza od 12 dni dochodzi


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 30 stycznia 2014, 15:50 - czw 

Rejestracja: 13 sierpnia 2013, 10:07 - wt
Posty: 41
Lokalizacja: Kielce
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
cobalt2001 pisze:
Stosowany w USA, Kanadzie, Ameryce Poludniowej, Australii, Azji.


Z tego co wiem to w Australii nie ma jeszcze warozy... mogę mieć nieaktualne dane...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2014, 16:12 - czw 
Waroza jest na calym swiecie podobnie jak HIV a nawewt na wyspach Wielkanocnych tez znalezli co sa polozone 4 tysiace kilometrow od zachodniego brzegu Ameryki lacinskiej.
Sponsorujemy serwery dla Polakow. ROZMOWY NIEDOKOŃCZONE, Niedziela, 26.01.2014
prof. dr hab. Zdzisław Jan Ryn
Wyspa Wielkanocna - raj zamieniony w piekło http://tvinterpolonia.com?pn=40000520


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 31 stycznia 2014, 13:57 - pt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4557
Lokalizacja: stare polichno
Check mite , czy Perizin , do wyboru - tu kumafos , tam kumafos ....
Czy nie znacie bardziej bezpiecznych metod walki z warrozą ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 07 marca 2014, 20:32 - pt 

Rejestracja: 23 lutego 2014, 20:36 - ndz
Posty: 34
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Bolesławiec
Jeśli ktoś by chciał kupić chęci mite od pana Alex bajan apsolwenta technikum pszczelarskiego to polecam sprawdziłem jest ok jeśli niemacie nikogo w usa to zamówienie u pana bajan jest najlepszym rozwiązaniem pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 07 marca 2014, 20:45 - pt 
wojo90,

Uwierzył bym w te zachwalania gdybyś miał trochę więcej postów albo chociaż jak byś się przedstawił a tak to wygląda wszystko grubą kreską pisane.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 09 marca 2014, 09:22 - ndz 

Rejestracja: 23 lutego 2014, 20:36 - ndz
Posty: 34
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Bolesławiec
Ja też. Nie wierzyłem ale jak ktoś ma feisbuka i sobie sprawdzi to są jeszcze telefony można zadzwonić jak niema wyjścia każdy sposób jest dobry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 10 marca 2014, 21:42 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2009, 18:32 - wt
Posty: 2155
Lokalizacja: Płock
Wszystko ok. tylko cena to nie jest za dobra 10 pasków koszt 55 $ a 100 pasków 355 $. Podobno należy zapodać 1 pasek na ul no to przy 10 paskach to na ula wychodzi 5,5 $ tj. jakieś 16-17 zeta, przy stu trochę mniej bo 3,55 $ to jakieś 10 zeta. To tak tikiem jadę taniej ale cały czas to samo tez nie powinno być. Wypadałoby warozie zmienić trochę menu do tej pory amitraza to może kumofos teraz. :D
U Ukraińca zamówiony mam Bipin-T ale przywiezie mi go dopiero po "wojnie" .Bo teraz boi się tam jechać aby go do woja nie wcielili. :D

_________________
waldek6530


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 14 października 2014, 16:51 - wt 

Rejestracja: 14 stycznia 2011, 12:35 - pt
Posty: 647
Lokalizacja: płońsk
Jeśli ktoś z kolegów ma doświadczenia w stosowaniu Check mite metodą Pana Kasztelewicza i zechce się podzielić informacją co do skuteczności tego środka, to będę bardzo wdzięczny.

_________________
godzięba


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 14 października 2014, 17:31 - wt 
waldek6530,
Bipin-T to Ruski produkt i jest dostępny w całej WNP.
Od Ciebie to celuj w Białoruś, Litwę i Kaliningrad.
Ja w razie czego dysponuję jedną ampułką. Co prawda starą ale nie ruszaną. :haha: Gwarantuję, że cnotliwa.
Dostałem to chyba dwa lata temu i zrobiłem z jednej ampułki coś ze trzydzieści szt ala-Apivaroli, "pisze tam pa ruski 20 doz", znaczy porcji. Weź to q-a podziel jak tego jest 1 ml. Działało idealnie pod warunkiem, że się wyprodukowany przeze mnie "nośnik" spalił a nie zgasł. Jedna kropelka z igły właściwie igiełki.
Po otwarciu ampułki zassałem to w strzykawkę i w tym roku, z miesiąc temu dokonałem próby czy działa. Wyprodukowałem z wytłaczanki jajowej, cukru pudru i KNO3 cztery piguły, odpaliłem to w czterech ulach i w kolejnych czterech pozostałe mi zeszłoroczne i przeterminowane tabletki Apivarolu (trzymane cały czas w lodówce).
Osyp był porównywalny, +/- 50 szt. Oczywiście V-a w sezonie była redukowana ramką pracy.
Poza tym to Wiesz, Hamerykańskie nie Ruskie, musi być drogie-i też g. warte za parę lat a może mniej ?


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 14 października 2014, 20:07 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2009, 18:32 - wt
Posty: 2155
Lokalizacja: Płock
Dzięki kolopik , że posunąłeś mi pomysł z dawkowaniem tego q...a mam takie malutkie strzykawki po jakimś leku nie pamiętam nazwy (na rozrzedzenie krwi) maja one cieniutkie wbudowane igiełki to nimi będę dawkował jak mi kupi ten Ukrainiec już tam pojechał. Nośnik do spalania to zrobię bo takie stosuje do TT i spalają się świetnie (aż nie raz słoik chce mi rozerwać) zrobione w/g przepisu z tut. forum (papier toaletowy, cukier i azotan potasu 1:3 plus woda). Jak piszesz, że Bipin-T działa to ok. mam w takim razie już dwa specyfiki nie drogie na walką z Varoa.
Pozdrowionka.

_________________
waldek6530


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 15 października 2014, 08:44 - śr 
waldek6530,
Bipin-T to czysta amitraza z domieszką tymolu.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 16 października 2014, 18:44 - czw 

Rejestracja: 14 stycznia 2011, 12:35 - pt
Posty: 647
Lokalizacja: płońsk
Temat Check mite,a posty o d...Maryni.

_________________
godzięba


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 22 października 2014, 19:42 - śr 

Rejestracja: 07 marca 2014, 21:00 - pt
Posty: 91
Lokalizacja: Kujawy i Mazury
Ule na jakich gospodaruję: zander+wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Toruń
Gospodarka pasieczna drugiej połowy lata
https://www.youtube.com/watch?v=ghL_4IqiIIQ
tu masz wszystko co trzeba wiedzieć w przystępnej formie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 05 stycznia 2015, 21:39 - pn 

Rejestracja: 07 marca 2014, 21:00 - pt
Posty: 91
Lokalizacja: Kujawy i Mazury
Ule na jakich gospodaruję: zander+wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Toruń
Na Amazonie nie wyślą nikomu ich do Polski bo dowiedzieli się co Polacy z nimi robią - ekstrahują kumafos - ba nawet Amerykanie zaczęli tak robić i twierdzą że polewanie jest znacznie bardziej skuteczne. Najprostszy i najtańszy sposób to zebrać się w paru chętnych i zamówić opakowanie 10 x 10 pasków bo za 256 USD i niech wyślą to do kogoś w Ameryce. On to odsyła do was jako paczka o niskiej wartości jako wyposażenie ogrodnicze samolotem koszt koło 14 USD. To cały problem. Wielu Polaków ma kogoś w USA. Paski można ekstrahować z całego opakowania i właściwie przechowywane morze leżeć lub nadmiar można odsprzedać a jest na to chętnych multum.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 07 stycznia 2015, 21:42 - śr 

Rejestracja: 28 marca 2014, 23:24 - pt
Posty: 256
Lokalizacja: St. Lorenzen Austria
Ule na jakich gospodaruję: Zander
Miejscowość z jakiej piszesz: Sankt Lorenzen bei K
Miłoszu, obejrzałem pokrótce film który polecasz. Bałagan który widziałem za plecami tego "zaklinacza węży", zniechęcił mnie całkiem do wnikania w meandry jego "zaklęć". Informacja o tym, że Pan Spec od Kumafosu zajmuje się produkcją odkładów uspokoił mnie w jakiś sposób, znaczy nie produkuje miodu może na skalę przemysłową. Bałagan i pszczoły, znasz mnie, może i nie jestem perfekcjonistą ale jakieś standardy muszą obowiązywać :oops:

_________________
Miłośnik dobrej krainki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 07 stycznia 2015, 23:35 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2014, 09:15 - śr
Posty: 208
Ule na jakich gospodaruję: LN 3/4 wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Krzanowice
Mittelwand pisze:
Miłoszu, obejrzałem pokrótce film który polecasz. Bałagan który widziałem za plecami tego "zaklinacza węży", zniechęcił mnie całkiem do wnikania w meandry jego "zaklęć". Informacja o tym, że Pan Spec od Kumafosu zajmuje się produkcją odkładów uspokoił mnie w jakiś sposób, znaczy nie produkuje miodu może na skalę przemysłową. Bałagan i pszczoły, znasz mnie, może i nie jestem perfekcjonistą ale jakieś standardy muszą obowiązywać :oops:

Poczytaj zanim wydasz osąd:
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130409/REPORTAZ/130409617


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 08 stycznia 2015, 10:41 - czw 

Rejestracja: 28 marca 2014, 23:24 - pt
Posty: 256
Lokalizacja: St. Lorenzen Austria
Ule na jakich gospodaruję: Zander
Miejscowość z jakiej piszesz: Sankt Lorenzen bei K
Pastaga, no właśnie...Dzięki. Dzięki Tobie przeczytałem przed chwilą znów bardzo źle napisany artykuł dotyczący spraw tak nam bliskim. Pisanie o miodzie i pszczołach w ten sposób nie poprawia wizerunku pszczelarza i nie powieksza zaufania konsumenta do produktów pszczelich. Bardzo źle napisane, źle użyte zwroty fachowe, budzące zastrzeżenia stwierdzenia. Nie wydaje osądu, piszę tylko, że bałagan za plecami w pasiece dla mnie jest świadectwem braku szacunku dla potencjalnego widza chcącego być może naśladować osbę którą raczy oglądać. Pozdrawiam :D

_________________
Miłośnik dobrej krainki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 08 stycznia 2015, 16:42 - czw 
Herr Mittelwand , zdam Panu pytanie , to po co Pan ogląda coś , co Pana razi , czyta coś co jest nie zrozumiałe. :?: :?: Mądry czlowiek , znający tajniki sztuki pszczelarskiej , ma takie artykuły i filmiki gdzieś głęboko w .....
A Pan podobnie , jak tutaj :
https://www.youtube.com/watch?v=_nIDi5Ogesw


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 08 stycznia 2015, 18:37 - czw 

Rejestracja: 28 marca 2014, 23:24 - pt
Posty: 256
Lokalizacja: St. Lorenzen Austria
Ule na jakich gospodaruję: Zander
Miejscowość z jakiej piszesz: Sankt Lorenzen bei K
Nic z tego przekazu nie zrozumiałem, nie jestem fanem tego typu przytupajek, więc nie wsłuchiwałem się w "tekst". Znów obejrzałem coś źle skompowanego (jeśli w ogóle przy discopolo można mówić o komponowaniu) ale bawi mnie fakt łączenia bałaganu w pasiece z bałaganiarskim pisaniem artykułów oraz niechlujnej "muzyki". :D Wróćmy może do Checkmite, proponuję.

_________________
Miłośnik dobrej krainki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 08 stycznia 2015, 19:11 - czw 

Rejestracja: 08 listopada 2011, 15:23 - wt
Posty: 279
Lokalizacja: wielkopolska
Mittelwand pisze:
Nic z tego przekazu nie zrozumiałem, nie jestem fanem tego typu przytupajek, więc nie wsłuchiwałem się w "tekst". Znów obejrzałem coś źle skompowanego (jeśli w ogóle przy discopolo można mówić o komponowaniu) ale bawi mnie fakt łączenia bałaganu w pasiece z bałaganiarskim pisaniem artykułów oraz niechlujnej "muzyki". :D Wróćmy może do Checkmite, proponuję.

Z wielką ciekawością poczytamy stanowiska Kolegi w sprawie Check mite.Dośc tych drwin.Może kolega pochwali się w pierwszej kolejności swoimi osiągnięciami w pszczelarstwie,może filmik?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 08 stycznia 2015, 23:44 - czw 

Rejestracja: 07 marca 2014, 21:00 - pt
Posty: 91
Lokalizacja: Kujawy i Mazury
Ule na jakich gospodaruję: zander+wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Toruń
Akurat Pan Jacek (Mittelwand) jest dość szeroko znanym i cenionym Pszczelarzem, do Jego wiedzy i doświadczenia mam wiele szacunku bo dużo się od niego nauczyłem i otworzył mój świat na kwestie których wcześniej nie dostrzegałem!
Natomiast tu akurat się z Tobą Jacku nie zgodzę, nie rozstrzygam tutaj czy ma porządek w pasiece bo wiesz że u każdego z Nas bywa bałagan ale my do takiego filmiku na pewno byśmy pasiekę odpowiednio przygotowali. Natomiast rozstrzyga się tu czy środek tutaj zaprezentowany jest coś wart. Moim skromnym zdaniem jest, należy dokładniej zbadać czy Kumafos to jest takie zło jak nam niektórzy wmawiają. Czy środek ten był by tak powszechny w USA i Kanadzie gdzie dba się tak o kontrole żywności i środków z nią związanych. Tam znaleźli sposób na to aby liczne środki były powszechnie dostępne, zostały one tam przebadane i wprowadzone na rynek. Sam niedawno wieczorem siedziałem na Amerykańskim forum Pszczelarskim i znalazłem wątek dotyczący jak to Polacy udoskonalili stosowanie kumafosu w swoich pasiekach i jak to jest skuteczne. Postaram się odszukać ten wątek i wstawić link.
Poznałem już kilku pszczelarzy którzy ten środek stosują w swoich pasiekach i są z jego działania niezwykle zadowoleni - zresztą wspominałem Ci o tym. Pod wpływem opowieści i z ciekawości postanowiłem to bliżej zbadać i wybrałem się do pszczelarza który chwalił się że ten środek stosuje. Wynik po 48 h w rodzinach kontrolnych był bardzo zadowalający i porównaliśmy go z moją rodziną w której zwalczanie było przeprowadzone we właściwy sposób amitrazą a posypało się jeszcze mnóstwo pasożytów. A zatem czy amitraza którą stosuje duża rzesza z Nas staje się tak mało skuteczna :( Myślę że niestety tak właśnie jest i dlatego chciałbym podpowiedzieć co stosują inni w innych krajach i co jest skuteczne tym co poszukują.
Pozdrawiam Miłosz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 08 stycznia 2015, 23:49 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
https://www.youtube.com/watch?v=e71tD5x4y0Q

Znalazłem taki filmik

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 09 stycznia 2015, 01:00 - pt 

Rejestracja: 28 marca 2014, 23:24 - pt
Posty: 256
Lokalizacja: St. Lorenzen Austria
Ule na jakich gospodaruję: Zander
Miejscowość z jakiej piszesz: Sankt Lorenzen bei K
No tego się Krzyśku po Tobie nie spodziewałem :D Teraz to się dopiero zacznie...

_________________
Miłośnik dobrej krainki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 09 stycznia 2015, 08:29 - pt 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
Stosowanie kumafosu na sposób amerykański czyli w postaci pasków napewno powoduje że dużo pozostałości substancji czynnej może być w węzie. Preparat przygotowywany przez Zieniewicza ma dużo mniejsze stężenie i jest skuteczny. Jeden pasek na kilka uli.
Co zaś się tyczy pożądku w pasiece ty Mitellwand jesteś poukladanym pszczelarzem bo w bałaganie nie mógł byś prowadzić tak dużej pasieki jaką masz ale....... też świętym nie jesteś.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 10 stycznia 2015, 11:11 - sob 

Rejestracja: 12 stycznia 2010, 11:27 - wt
Posty: 334
Lokalizacja: Góra
DROBNY pisze:
Preparat przygotowywany przez Zieniewicza ma dużo mniejsze stężenie i jest skuteczny.


4 stycznia na zebraniu naszego koła gościł prezes koła zaprzyjaźnionego. W toku dyskusji powiedział, że rozmawiał niedawno z P. Zieniewiczem i usłyszał od niego, że jesienią spadła mu większość rodzin.

Nastąpiła weryfikacja doświadczenia, czy po prostu zbieg okoliczności? Może to kumulacja, separacja, synteza, analiza, przesunięcie czasowe albo ciąg przyczynowo skutkowy...?

Ze strony Brushy Mountain:

"Unfortunately many varroa Mites are resistant ot this product; therefore, alternate with different medications. As with all miteacides always follow label instructions."



"Niestety wiele roztoczy warrozy jest odpornych na ten produkt, dlatego należy stosować wymiennie z innymi środkami. Jak w przypadku wszystkich akarycydów, zawsze stosuj się do instrukcji."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 10 stycznia 2015, 15:10 - sob 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
hwafel pisze:
DROBNY pisze:
Preparat przygotowywany przez Zieniewicza ma dużo mniejsze stężenie i jest skuteczny.


4 stycznia na zebraniu naszego koła gościł prezes koła zaprzyjaźnionego. W toku dyskusji powiedział, że rozmawiał niedawno z P. Zieniewiczem i usłyszał od niego, że jesienią spadła mu większość rodzin.

Rutyna dała o sobie znać. Zieniewicz jest pszczelarzem którego jednym z głównych pożytków jest nawłoć. Nie zareagował odpowiednio na czas.

hwafel pisze:
Nastąpiła weryfikacja doświadczenia, czy po prostu zbieg okoliczności? Może to kumulacja, separacja, synteza, analiza, przesunięcie czasowe albo ciąg przyczynowo skutkowy...?
"Niestety wiele roztoczy warrozy jest odpornych na ten produkt, dlatego należy stosować wymiennie z innymi środkami. Jak w przypadku wszystkich akarycydów, zawsze stosuj się do instrukcji."[/i]

Zieniewicz kumafosem zwalczał warozę kilkanaście lat z dobrymi efektami. Szkoda, że to co wymyślili z kilkoma innymi osobami do zwalczania warozy nie zostało wdrożone do masowej produkcji (szczawian cymiazolu).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 10 stycznia 2015, 15:15 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
DROBNY pisze:
...Szkoda, że to co wymyślili z kilkoma innymi osobami do zwalczania warozy nie zostało wdrożone do masowej produkcji (szczawian cymiazolu)...


Ten środek to chyba raczej środowisko skupione wokół dr Londzina o ośrodka w Pszczynie??

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 10 stycznia 2015, 15:22 - sob 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
CYNIG pisze:
DROBNY pisze:
...Szkoda, że to co wymyślili z kilkoma innymi osobami do zwalczania warozy nie zostało wdrożone do masowej produkcji (szczawian cymiazolu)...


Ten środek to chyba raczej środowisko skupione wokół dr Londzina o ośrodka w Pszczynie??

Nie do końca. Ten który to wymyślił już nie żyje i był z Wrocławia pozostali w większości brali udział w badaniach i podłączyli się pod patent miedzy innymi i Londzin.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 10 stycznia 2015, 17:05 - sob 

Rejestracja: 09 listopada 2014, 16:52 - ndz
Posty: 398
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: hajnówka
DROBNY pisze:
Rutyna dała o sobie znać. Zieniewicz jest pszczelarzem którego jednym z głównych pożytków jest nawłoć. Nie zareagował odpowiednio na czas.


Jeżeli to prawda to zrobił się jak chłopiec . Przecież było widać warrozę na pszczołach już końcem lipca ,pierwsze pszczoły bez skrzydełek około 1 sierpnia,a to już była pszczoła zimowa . Myślę ,że kto zaczął leczyć i karmić na zimę od początku sierpnia to strat wielkich nie ma ,chyba że zawalił na całej linii leczenie w 2013 wtedy już w sierpniu było po pszczołach,a słyszałem o takich pasiekach wypszczelonych całkowicie już początkiem sierpnia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 stycznia 2015, 19:21 - sob 

Rejestracja: 22 stycznia 2008, 21:06 - wt
Posty: 91
Lokalizacja: Wrocław
hwafel pisze:

4 stycznia na zebraniu naszego koła gościł prezes koła zaprzyjaźnionego. W toku dyskusji powiedział, że rozmawiał niedawno z P. Zieniewiczem i usłyszał od niego, że jesienią spadła mu większość rodzin.
Czy Kolega jest pewny tej wiadomości czy tylko powtarza plotki.Jechałem w jednym samochodzie z P.Zieniewiczem na Jasną Górę i z powrotem w dniach 6-7grudnia.Czasu na rozmowę było sporo i o żadnych spadkach rodzin nie wspominał.Chociaż przyznał,że porażenie warozą miał duże.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 10 stycznia 2015, 20:47 - sob 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
teliper pisze:
DROBNY pisze:
Rutyna dała o sobie znać. Zieniewicz jest pszczelarzem którego jednym z głównych pożytków jest nawłoć. Nie zareagował odpowiednio na czas.


Jeżeli to prawda to zrobił się jak chłopiec . Przecież było widać warrozę na pszczołach już końcem lipca ,pierwsze pszczoły bez skrzydełek około 1 sierpnia,a to już była pszczoła zimowa . Myślę ,że kto zaczął leczyć i karmić na zimę od początku sierpnia to strat wielkich nie ma ,chyba że zawalił na całej linii leczenie w 2013 wtedy już w sierpniu było po pszczołach,a słyszałem o takich pasiekach wypszczelonych całkowicie już początkiem sierpnia.

z tego co mówił to o dużej reinwazji warozy czyli mimo zabiegów przeciwko warozie jej stan po nawłoci i wrzosie wrócił do stanu wyjściowego. Jego pszczoły zaopatrzyły się w warozę od innych ( moje przypuszczenia). Nie byłem w jego pasiece nie widziałem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 10 stycznia 2015, 22:24 - sob 

Rejestracja: 03 listopada 2011, 20:45 - czw
Posty: 970
Lokalizacja: zachód Poznania
Ule na jakich gospodaruję: 12r wielkopolski
Przynoszenie pasożyta od sąsiada to sprawa marginalna i generalnie można to między bajki włożyć a już na pewno jeżeli chodzi o ilości mające taki wpływ na rodzinę.

_________________
Zapraszam na stronę na FACEBOOK-u
Moje zdjęcia przyrodnicze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Check mite
Post: 11 stycznia 2015, 14:30 - ndz 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
Bartkowiak pisze:
Przynoszenie pasożyta od sąsiada to sprawa marginalna i generalnie można to między bajki włożyć a już na pewno jeżeli chodzi o ilości mające taki wpływ na rodzinę.

W ten właśnie sposób warroza dotarła z Azji do Europy. Jak by nie re-inawazjia warrozy to już byśmy sobie dawno z nią poradzili. Wystarczy zrobić pakiety pszczele przeprowadzić porządny zabieg oczyszczający z warrozy i już temat warozy mamy zakończony. Tylko zawsze jest jakieś ALE. Zawsze są gdzieś rodziny nie leczone które będą źródłem i dostawcą świeżych pasożytów i innej maści przetrwalników.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 315 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji