FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 20 maja 2024, 20:45 - pn

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ] 
Autor Wiadomość
Post: 09 grudnia 2011, 09:05 - pt 

Rejestracja: 25 września 2008, 11:18 - czw
Posty: 590
Lokalizacja: Wymysłów
Nie znam się na tym, ale może ktoś wyjaśni jaka jest różnica działania przeglądarki z proxy oraz bez proxy, jak zmiana ustawień wpłynie na jej pracę .
Pozdrawiam Mariusz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2011, 10:13 - pt 
mariuszm pisze:
Nie znam się na tym, ale może ktoś wyjaśni jaka jest różnica działania przeglądarki z proxy oraz bez proxy, jak zmiana ustawień wpłynie na jej pracę .
Pozdrawiam Mariusz

Nie wpłynie w ogóle


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2011, 10:13 - pt 

Rejestracja: 09 lipca 2010, 19:25 - pt
Posty: 589
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Ule na jakich gospodaruję: inny
moj administrator sieci ustawił mi proxy, co mi się będzie się piepszyć jak zacznę mieszać w ustawieniach i jak to potem odkręcić

_________________
Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2011, 10:19 - pt 
wojciechmoro pisze:
moj administrator sieci ustawił mi proxy, co mi się będzie się piepszyć jak zacznę mieszać w ustawieniach i jak to potem odkręcić

Administrator sieci nie ustawia proxy na kompie o ile sam jej nie ustawisz
lecz należy sobie sprawdzić w narzędziach jak to Przemek OPisał wyżej , bo sam miałem inne ustawienie standardowe i zmieniłem co w niczym mi nie przeszkodziło


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2011, 10:21 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 maja 2011, 07:59 - pn
Posty: 904
Ule na jakich gospodaruję: w dziupli
wojciechmoro, no pożegnamy sie z forum - takie życie :leży_uśmiech:
Ale troche gdziekciu sie wyłapie na tym forum dzieki tym zabiegom


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2011, 10:27 - pt 
harpia pisze:
wojciechmoro, no pożegnamy sie z forum - takie życie hehe

Dominik
Ja tu widzę że najwięcej się boją Ci co proxy nie mają nie wiem skąd ich obawa Uczciwy nie ma się czego obawiać ale należy sobie sprawdzić każdemu ;-) to nic nie kosztuje :piwko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2011, 10:39 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 maja 2011, 07:59 - pn
Posty: 904
Ule na jakich gospodaruję: w dziupli
BoCiAnK,
Dokładnie większośc i tak ma bez proxy - ale sprawdzić nie zaszkodzi a to nie boli :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2011, 13:27 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Ja mam przestawione wszystko jest dobrze za bardzo nie wiedzałem zadzwoniłem do Przemka 1 minutka i po krzyku a wszystko jest ok.pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2011, 15:07 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 marca 2009, 15:15 - ndz
Posty: 634
Lokalizacja: Mazury Orzysz
Ule na jakich gospodaruję: Warsz-posz, Dadant
Też zmieniłem na Bez Proxy i jest OK


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2011, 17:39 - pt 

Rejestracja: 25 sierpnia 2011, 22:29 - czw
Posty: 1029
Lokalizacja: Włodawa
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 12r
Ale co to jest te proxy ??? do czego to służy ???

Pogrzebałem w tych ustawieniach jak Cordovan napisał i znalazłem, że mam bez proxy, ale o co kaman ??? co to za wynalazek ten proxy ???

_________________
Cezary256


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2011, 17:53 - pt 

Rejestracja: 17 kwietnia 2008, 18:41 - czw
Posty: 207
Lokalizacja: łódzkie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant 435/17
Ja nie wiem czy mam proxe, nic nie przestawiam, jak informatyk ustawił tak jest. Jak nie zaloguje się za tydzień to znaczy że mam proxe.
Pozdrawiam
and777


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2011, 18:13 - pt 

Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 21:56 - pt
Posty: 959
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: dadant
To jest chore :wnerw:
Znów trzeba kogoś prosić żeby popatrzył :czatownik:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2011, 18:26 - pt 

Rejestracja: 17 kwietnia 2008, 18:41 - czw
Posty: 207
Lokalizacja: łódzkie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant 435/17
Nie tylko to jest chore, cały system finansowy i organizacyjny Unii Europejskiej jest chory.
Żadne zabezpieczenia nic nie pomogą dopóki świadomość ludzi nie wzrośnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2011, 18:58 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 maja 2011, 17:31 - pt
Posty: 34
Lokalizacja: Opole
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
mariuszm pisze:
Nie znam się na tym, ale może ktoś wyjaśni jaka jest różnica działania przeglądarki z proxy oraz bez proxy, jak zmiana ustawień wpłynie na jej pracę .
Pozdrawiam Mariusz


Serwer proxy pośredniczy w komunikacji między komputerem użytkownika a Internetem. Jest to taki byfor ( prościej mówiąc przechowuje dane z internetu dotyczace zawartosci stron). Pełni dwie zasadnicze funkcje 1. Rolę zapór i filtrów treści (czyli możemy sobie tam wrzucić typy ston na które nie chcemy by wchodzono z naszego komputera) 2.Przyspiesza działanie sieci (jeżeli wcześniej mieliście to ustawione to mozecie odczuc spowolnienie internetu, choć nie na wszystkich stronach i nie każdy)

Jeżeli ktos ma bezpośrednie połaczenie z internetem (kabel podłączony pod telefon) i nic sam nie zmieniał w ustawieniach to proxy ma napewno wyłączone.( Przeglądarki internetowe maja domyslnie proxy wyłaczone. )

Szczerze to wątpie żeby dzieki temu można było zapobiec zakładaniu po kilka kont. Jest wiele innych prostych sposobów aby to obejść.

_________________
Skarto


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2011, 19:19 - pt 
skarto pisze:
Szczerze to wątpie żeby dzieki temu można było zapobiec zakładaniu po kilka kont. Jest wiele innych prostych sposobów aby to obejść.

Szczerze to Każdy powinien mieć jedno konto z którego korzysta
Nie rozumie po co komu dwa
Owszem z różnych przyczyn technicznych ktoś złożył drugie . po konfiguracji kompa zapomniał hasła czy coś w tym stylu
Ale po to jest Admin że nie gryzie wystarczy napisać do Mnie ,Przemka czy nawet zadzwonić w razie potrzeby jeszcze Nigdy się nie zdarzyło by nie udzielić pomocy
Nawet jeżeli już ma ktoś te dwa konta i pisze uczciwie to niech pisze niech mu się wydaje że nikt o tym nie wie ;-) Bo nawet Nikt wtedy nie zwraca uwagi na to Tu Nikt Nikogo nie sprawdza o ile nie zajdzie potrzeba

Ale Wybaczcie jeżeli ja rano wchodzę na forum i mam 5 zgłoszeń postów i tak kilka dni
wiec je czytam czasami są to pierdy ale ostatnio nie są to pierdy są to Wulgarne Obraźliwe Ośmieszające Wypociny to muszę zareagować
A widzę że prośby nie działają za zablokowane konto powstaje następne i następne bo się chce przechytrzyć i zakłada się Proxy ale i na to jest sposób
Uważam że jak by to robiło dziecko to bym się uśmiał ale to dorosły człowiek nie mający odwagi napisać pod własnym imieniem lub stałym Nickiem


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2011, 20:14 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 754
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
A co kiedy z jednego komputera korzysta dwóch pszczelarzy lub trzech i na tym komputerze są zarejestrowane trzy konta a IP jest to samo np. ja, żona i syn?

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2011, 20:31 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
zegaj,
To napisz do Przemka albo do Bogdana na pw i dograj sobie sprawę :)

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2011, 20:36 - pt 
zegaj pisze:
A co kiedy z jednego komputera korzysta dwóch pszczelarzy lub trzech i na tym komputerze są zarejestrowane trzy konta a IP jest to samo np. ja, żona i syn?

:leży_uśmiech: To co ukradkiem każdy pisze czy cooo :śmieję się z ciebie:
A Niby co się ma dziać
Musisz tylko uważać byś na portalu schadzek nie chciał się umówić z własną żoną bo to dopiero były by jaja :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2011, 22:20 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 października 2010, 11:20 - ndz
Posty: 392
Lokalizacja: Opole
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korpusowe
Uważam że nie aktywne kilka miesięcy konta userów powinny być usuwane przez administratora.

_________________
Człowiek wytwarza zło, jak pszczoła miód - William Golding


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2011, 22:47 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 754
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Bociank mamy taka domową konkurencje i wydzielony czas komputerowy. :leży_uśmiech: Komputer jest jeden więc nie da się umówić z żoną w tym samym czasie. Tak samo nie możemy korzystać w tym samym czasie ze skypa , chyba kupię im na urodziny po laptopie. A jak wywalicie mnie z ambrozji to do sieradza blisko i.... :bije: będę walczył. :piwko:

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2011, 23:03 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6470
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
skarto pisze:
Jest wiele innych prostych sposobów aby to obejść.

I wiele prostych żeby zapanować nad anonimowością ,jestem na jednym forum na którym trzeba podać nr tel.i adres do wiedzy admina, i po sprawie , wtedy stwierdzenie że"każdy użytkownik forum odpowiada za swoje słowa" nabiera nowego sensu :oczko: .
Powodzenia.

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 grudnia 2011, 00:02 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 maja 2011, 17:31 - pt
Posty: 34
Lokalizacja: Opole
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
baru0 pisze:
I wiele prostych żeby zapanować nad anonimowością ,jestem na jednym forum na którym trzeba podać nr tel.i adres do wiedzy admina, i po sprawie , wtedy stwierdzenie że"każdy użytkownik forum odpowiada za swoje słowa" nabiera nowego sensu .
Powodzenia.


Tak. I to jest właśnie dobry pomysł stosowany przez wiele stron internetowych. Mianowicie przy rejestracji podaje sie numer telefonu na który zostaje wysłany kod rejestracyjny (oczywiście jeden numer jedno konto, łatwo wtedy również odzyskać zapomniane, dłuzej nie używane hasło) to raczej powinno skutecznie powstrzymać tych co zakładaja po klika kont. Bo adres itp. to raczej sciema zazwyczaj. :oczko:

_________________
Skarto


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 grudnia 2011, 00:04 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Panowie,
nie rozpędzajcie się tak, bo zaraz zaczniemy "strzelać z armaty do wróbla" :)

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 grudnia 2011, 03:12 - sob 
baru0 pisze:
jestem na jednym forum na którym trzeba podać nr tel.i adres do wiedzy admina, i po sprawie


I jak bym to wprowadził to połowa z forumowiczów by na mnie wsiadła, że prywatne dane wymuszam by ktoś mógł bywać na forum, wtedy byś na forum wojnę wywołał.

skarto pisze:
Tak. I to jest właśnie dobry pomysł stosowany przez wiele stron internetowych. Mianowicie przy rejestracji podaje sie numer telefonu na który zostaje wysłany kod rejestracyjny (oczywiście jeden numer jedno konto, łatwo wtedy również odzyskać zapomniane, dłuzej nie używane hasło) to raczej powinno skutecznie powstrzymać tych co zakładaja po klika kont. Bo adres itp. to raczej sciema zazwyczaj.


Kilkanaście kart startowych za 5 zł jak ktoś będzie chciał mieć kilka kont to straci ta kasę na startówki i też je miał będzie w takim rozwiązaniu, no i lipa z twojego pomysłu. Ip natomiast to jedno, host to drugie, nawet mając zmienne ip masz jego zakres nadawany przez twojego dostarczyciela sieci internetowej niezależnie od sposobu łączenia się z internetem więc wystarczy wyłapać zakres i też możesz każdego sprawdzić skąd się zarejestrował czy tez z jakiego operatora korzysta ale te blokady proxy nie są po to by utrudnić wam dostęp do forum ale by powstrzymać takich o których wyżej świetnie napisał Bogdan - "dorosłe dzieci" co to jak dasz im po łapkach za coś zakładają inne konto bo może pod tym Admin nie znajdzie i nadal będzie taki mógł innych obrażać i cynicznie sobie z innych robić jaja. Tego chcecie nadal? :szok:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 10 grudnia 2011, 15:00 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3148
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Róbcie swoje Panowie.Dzieci do piaskownicy, niech chłop się zdecyduje kim jest.Jestem ZA


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 grudnia 2011, 17:45 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Zróbcie to co zamierzacie zrobić i będzie dobrze niema co się rozczulać .Pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 grudnia 2011, 01:07 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lipca 2011, 23:54 - wt
Posty: 645
Lokalizacja: Myszków
Ule na jakich gospodaruję: WL
ja tam jestem za pozadkiem na forum piszecie ze zaczyna sie robic smietnik a kilka razy kliknąć myszka sie nie chce zeby spokuj był na forum taka zmiana nie kosztuje zadnego informatyka tez nie potrzeba zeby to zmienił jedyny powod jaki widze to to ze wolne w zime macie i o czyms pisac trzeba :śmieję się z ciebie:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 grudnia 2011, 08:28 - pn 

Rejestracja: 05 grudnia 2010, 21:54 - ndz
Posty: 1492
Lokalizacja: Wołów
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski/dadant
Ja też uważam że na forum porządek musi być . Cordovan czyń swoją powinność

_________________
Odkłady pszczele: wielkopolskie i dadant tel.693305282 lub PW


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 grudnia 2011, 16:08 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 maja 2011, 07:59 - pn
Posty: 904
Ule na jakich gospodaruję: w dziupli
Zenon pisze:
Cordovan czyń swoją powinność


A ja umywam ręce :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lutego 2012, 19:13 - śr 

Rejestracja: 22 marca 2011, 11:20 - wt
Posty: 427
Lokalizacja: Ponidzie
Cytuj:
ale by powstrzymać takich o których wyżej świetnie napisał Bogdan - "dorosłe dzieci" co to jak dasz im po łapkach za coś zakładają inne konto bo może pod tym Admin nie znajdzie i nadal będzie taki mógł innych obrażać i cynicznie sobie z innych robić jaja. Tego chcecie nadal? :szok:

I naprawdę wierzysz ze powstrzymasz chamstwo :?: Jeśli tak to winszuję powodzenia :wink: Ja mam np Neostradę i w Neostradzie za każdym połączeniem z siecią razem Ip jest inne można głupoty pisać dalej itd. to ze zakaz używania serwera proxy rozwiąże problem to mrzonka bowiem problemem nie jest serwer ale kultura osobista jaką się wynosi z domu .Mój kolega określił to kiedyś w dosadny sposób:Jedni z domu wynoszą kulturę a inni fanty na przepicie :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lutego 2012, 20:00 - śr 
Swagman pisze:
Ja mam np Neostradę i w Neostradzie za każdym połączeniem z siecią razem Ip jest inne


Kolego to nie problem bo po całym zakresie zablokuje twojego dostawcę internetu i milion różnych ip ci nie pozwoli wejść. Chodziło bardziej o to by zablokować serwery proxy umożliwiające ukrywanie się pod ip zewnętrznym generowanym na serwerach proxdy. :wink:


Na górę
  
 
Post: 22 lutego 2012, 20:27 - śr 
Swagman, Kolego mylisz się wystarczy że ci zbanuje początek ip i nie wejdziesz po w neostradzie koniec ip się zmienia.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji