www.pasiekaambrozja.pl/forum/index.php

FORUM PSZCZELARSKIE PASIEKI "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
Dzisiaj jest 23 stycznia 2020, 14:14 - czw
api-inhalacje.pl FERENC FRANCISZEK KNIEJA Pasieka Ambrozja

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 221 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: SERWER 2020

Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Łódzki-wschodni
Bagisek. pisze:
Marekp57 pisze:
Bagisek. pisze:
Jedno pytanie???
MUSISZ tu być????
Bagisek., zupełnie niepotrzebne te "pytania".

Marku moim zdaniem potrzebne.NIKT nikogo tu nie trzyma , nie zmusza żeby tu był , płacił i czytał posty j.w. :)
Masz rację że nikt nikogo nie trzyma, ale bycie na forum tylko "dawcą" postów, przyznasz, że mało ambitne :wink:

Awatar użytkownika

Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Bagisek. pisze:
Jedno pytanie???
MUSISZ tu być????
Bagisek., przeszkadzam Ci w czymś?
Wyraziłem tylko swoje zdanie na temat tej "żenady".
Lubisz być dymany? Nic mi do tego. Też się dawałem, ale już mi się znudziło. I tylko tyle.
Bagisek. pisze:
Marku moim zdaniem potrzebne.NIKT nikogo tu nie trzyma , nie zmusza żeby tu był , płacił i czytał posty j.w.
Ciebie też nikt nie zmusza abyś tu był, płacił i czytał posty j.w.
Płać sobie, albo nie płać. Twoja sprawa, ale nie przypisuj sobie prawa do strofowania i wytykania innym.
Ja piszę o sobie. Tobie niczego nie zarzucam więc się od...

Awatar użytkownika

Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: TrzyMiasto
kudlaty pisze:
Marekp57,
nie sądze aby warto kierować się zdaniem człowieka ...

Ja wychodzę z założenia, iż przekreślać żadnego człowieka nie można.

Bagisek. pisze:
Bagisek.,
NIKT nikogo tu nie trzyma , nie zmusza żeby tu był , płacił i czytał posty j.w. :)[/quote]
To akurat ładnie nie wybrzmiało … pomimo może i dobrych intencji autora.

A cała sprawa zasadza się na tej wypowiedzi:
BoCiAnK pisze:
fakture przedstawie jak przyjdzie na dniach i temat zostanie zamknietyy a co pozozstanie bedzie na 2021 rok

Po co to komu?. Po co Adminowi takie wystąpienia?. Po co ma się "wnerwiać" pytaniami skądinąd zasadnymi, pytaniami i "interpelacjami" użytkowników tego Forum? Po co inni mają się wnerwiać, iż generuje się "pyskówki" a przecież można i na spokojnie.
Przecież wskazuje się na prosty ruch, którym można tą drażliwą sprawę wyciszyć.
Jakkolwiek to ostatnie moje zdanie w tej wypowiedzi by nie zabrzmiało ale powinienem je wyartykułować - Główne pożytki jakiekolwiek by one nie były(większe/mniejsze czy minusowe), przypadają jednak Właścicielowi. Czy to się komuś podoba - czy nie. Dlatego na barkach Właściciela leży takie ustawienie funkcjonowania Portalu/Forum, które dałoby finansową niezależność przy wyłączeniu finansowania tego Forum przez użytkowników. Są tu takie możliwości. Potrzeba jednak się koło tego zakręcić(o ile to już po części nie funkcjonuje)
. Pracuję społecznie jako admin na innym największym w środkowej Europie Forum dlatego - wiem o czym piszę.
I w żaden sposób nieuprawnione są wypowiedzi ... kogokolwiek w stylu "... nie podoba się, to tu nie wchodź ... ".
I na koniec żeby nie było - sam wstępując w szeregi tego Szacownego "Gremiuma" :jupi: czując taką wewnętrzną potrzebę - wspomogłem wyznaczony cel. I nie powiem, że mi z tym jest źle. Bo nie jest. Nie mniej kiedy można zmienić niektóre zasady z pożytkiem dla rozwoju Forum - dlaczego z nich nie skorzystać?

Awatar użytkownika

Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
JM pisze:
Ciebie też nikt nie zmusza abyś tu był, płacił i czytał posty j.w.
Płać sobie, albo nie płać. Twoja sprawa, ale nie przypisuj sobie prawa do strofowania i wytykania innym.
Ja piszę o sobie. Tobie niczego nie zarzucam więc się od...

Oczywiście , że nikt nie zmusza i zadałem Tobie pytanie. :?: Ja chcę być , więc jestem.Narazie płacę , nie narzekam. Nie zakończę swojego postu , tak jak Ty , przez szacunek.do starszych. :pl:

Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
Mimo, że dokładam się do tego forum to jednak chciałbym, żeby tych około 14 instytucji reklamujących się na tym forum również się dokładało a widzę że są takie prężne i gdyby za reklamę dołożyli się do tego forum to tych problemów z opłatami by nie było. Wiemy, że reklama kosztuje, a tu się reklamują tacy co z tego żyją więc sprawa prosta, reklamujesz się płacisz jak wszędzie nawet jak sprzedajesz miód na allegro to musisz zapłacić. Jeżeli tak będzie dalej to będzie to moja ostatnia wpłata na forum.

Awatar użytkownika

Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Jakie 14 instytucji? Jest na dole link np. do mojej strony który kiedyś legalnie zamieścił administrator po darowaniu słoika. Każdy mógł go tam umiescić jeżeli ma stronę i darował słoik miodu.

Awatar użytkownika

Bagisek. pisze:
Oczywiście , że nikt nie zmusza i zadałem Tobie pytanie. :?: Ja chcę być , więc jestem...
I to właśnie pytanie było wielce niestosowne. Bo dlaczego uważasz, że możesz takie pytanie zadać mnie, a nie zadajesz go sobie?
Jaka jest tu różnica.
Czujesz się jakoś lepszy, ważniejszy? Bo się opłaciłeś, wkupiłeś?
Mnie pytasz czy muszę, ale przecież Ty też nie musisz, ale po prostu chcesz być.
A jeżeli już chcesz być, to akceptuj również innych co też chcą być i nie sugeruj mi, że ja nie muszę.

Awatar użytkownika

zegaj pisze:
Jakie 14 instytucji? Jest na dole link np. do mojej strony który kiedyś legalnie zamieścił administrator po darowaniu słoika. Każdy mógł go tam umiescić jeżeli ma stronę i darował słoik miodu.
A czy ja mam coś do Ciebie lub do tego banera? Ja tylko stwierdziłem fakt, że różne banery wiszą. Jeżeli wiszą jak twierdzisz za słoik miodu to pewnie tak jest.

Awatar użytkownika

Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
JM, Być albo nie BYĆ , oto jest pytanie.?
Ja odpowiedziałem . :mrgreen:

Awatar użytkownika

Dlaczego chcecie dysponować czyjąś własnością. Forum ma właściciela który tak nim zarządza. Chcecie to dajcie chcecie nie dawajcie. Jest to otwarte forum dla każdego kto chce może tu zaglądać wcale nie musi się rejestrować. Jestem tu parę lat, ciągle jestem choć byłem też wyrzucany. Tylko ode mnie zależy czy wspomogę je czy nie nikt mnie nie zmusza. Co Bogdan robi z kasą mnie nie interesuje tak jak pieniądze dane na fundacje czy lumpowi pod sklepem. Może kupi piwo może bułkę ale będzie się czuł lepiej tak jak ja.

Awatar użytkownika

Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Moje zdanie jest takie to czy ja wspomagam i dorzuce się do opłaty na Serwer to jest włącznie moja prywatna sprawa nikt mnie do niczego nie zmusza porostu korzystam i mam chęć pomóż to pomogę i nit mi nie będzie mówił co ja mam robić to jest moja decyzja .pawel

Awatar użytkownika

zegaj pisze:
Dlaczego chcecie dysponować czyjąś własnością. ......... Tylko ode mnie zależy czy wspomogę je czy nie nikt mnie nie zmusza. Co Bogdan robi z kasą mnie nie interesuje tak jak pieniądze dane na fundacje czy lumpowi pod sklepem. Może kupi piwo może bułkę ale będzie się czuł lepiej tak jak ja.

Pozwoli Kolega, że się nie zgodzę z pierwszym podkreśleniem moim - nikomu ale to nikomu pewnie przez myśl nie przeszło jeszcze, aby być współwłaścicielem a zarazem współzarządcą tego Forum a co za tym idzie - nikomu nie przechodzi raczej przez myśl(wyłączając Kolegę :uśmiech: ) aby "dysponować czyjąś własnością". Tu raczej należałoby przyjąć inną perspektywę.
Podkreślenie moje drugie - także fałsz w drugiej części wywodu Kolegi- zgodzimy się, nadto musimy się zgodzić z tezą, iż " ...Co robi z kasą mnie nie interesuje ..." ale do momentu, kiedy tą "kasą" nie jest "kasa składkowa". Tu przynajmniej przyzwoitość nakazuje wykonania jasnych procedur oraz dotrzymania transparentności. Zasady działania oficjalnych fundacji, określone są odrębnymi przepisami a odpowiadają za ich realizację/dopilnowanie - Zarządy. Tutaj takich wymogów póki co nie ma.

Ktoś się "zbulwersował" zawczasu :rolf: ew. opłatami za Banerki. W regulaminie Forum zawarto odpowiednie umocowanie tej usługi i ... nie ma co tu o to kopii kruszyć. Inną sprawą jest/są ew. opłaty, z tytułu zamieszczania przez podmioty usługowe - pewnych treści reklamowych. Tu z uporem maniaka będę twierdził, iż w gestii Właściciela jest "dogadanie" się z zamieszczającymi treści reklamowe co do stawek za ich zamieszczenie. Tu istnieje możliwość indywidualnych negocjacji pomiędzy stronami. Ew. dochody z tego tytułu mogą być przeznaczone także, i na funkcjonowanie serwera. Ale tu rozdział środków pozyskanych - przeprowadza Właściciel podając do wiadomości ogółu Forum w odpowiednim temacie - Roczną informację np. taką: " ... ze środków które udało nam się zebrać z tytułu zamieszczonych reklam, zrobiliśmy/zakupiliśmy/zmodernizowaliśmy ... to i to...". I to wystarczy. Taki ruch oczyści atmosferę.

Pozdrawiam ... Leszek

Awatar użytkownika

Właściciel nic nie musi i ja też. Chcę to daję on chce to podaje ile zebrał i to robi ostatnio napisał że zostanie trochę na przyszły rok. W jaki sposób to robi i co podaje do wiadomości to też jego sprawa. Czy reklamujący powinni płacić to też jego sprawa nie moja bo to jego forum. Składki są nie obowiązkowe a dobrowolne. Korzystam z wiedzy zebranej na forum wyceniam ją na słoik to daje jeśli nie, nie daje, mam inny powód analogicznie. Nie bronie Bogdana nie znam go nie rozmawiałem z nim nigdy.

Awatar użytkownika

Kiedyś też chciałem takiej transparentności nawet zabierałem tu głos ale doszedłem do wniosku po co mi to. I nie zależy mi na kolorze nicka. Kto chce da, a kolega indywidualnie na ile wycenia korzystanie z forum. A i jeszcze na forum nie ma reklam tylko reklamujący się.

Awatar użytkownika

zegaj pisze:
... a kolega indywidualnie na ile wycenia korzystanie z forum. A i jeszcze na forum nie ma reklam tylko reklamujący się.

Pozwolę sobie na taką wrzutkę zaczepną ... nie zareagować. Chociaż korci mnie bardzo, ale tylko - w obrębie nas dwojga :okok:
Tak czy inaczej, moje wystąpienia nie są rozmyślnym atakiem na kogokolwiek tym bardziej ... na Szefa :cisza: Staram się tylko wskazać na możliwości związane z uruchomieniem rezerw prostych. Rezerw drzemiących w tym Forum. Resztę zostawiam właściwym decydentom. Ja skończyłem to zagadnienie dalej ciągnąć. A jeśli moje starania ktoś będzie próbował sprowadzić do wyceny "w drobnych" mądrości zawartych w zasobach tego Forum, to odpowiem tak: co niektórzy powinni zadość uczynić tym, którzy bezwiednie ich publikacje tu czytali :śmieję się z ciebie: ... musiałem ... :-P

Awatar użytkownika

Sam sprowadzasz do wyceny w drobnych domagając się transparentności i oświadczenia finansowego. Nie da się wycenić wiedzy zawartej na forum. Jestem małym hobbystą, dla niektórych jak nazywają trzymaczem pszczół, dla mnie wiedza jaką dostałem od forum jest warta czytania nawet publikacji za które w/g Ciebie powinni zadość uczynić. Forum straciło dużo na merytoryce, jeszcze jednak można coś odfiltrować. Jak będziemy pisać o ,niebieskich migdałach, umrze jak wiele innych np. forum związku.

Awatar użytkownika

... "a ić" :bezradny: :chytry:
A w którymż że miejscu?
zegaj pisze:
Sam sprowadzasz do wyceny w drobnych domagając się transparentności i oświadczenia finansowego...

Powiem dobitniej - moje publikacje tu są wynikiem i słusznych wypowiedzi wielu mądrych tu użytkowników. Moje wypowiedzi mają na celu li tylko a może aż - spróbować dać odpowiedż na pytanie ... dlaczego tak a nie inaczej. Krew mnie zalała kiedy zobaczyłem publikację Szefa informującą - o zamiarze wstawienia tu faktury za "Serwer". Do czego tutaj myśmy doszli? A można było sprawę rozwiązać w inny sposób? Można ... co starałem się w moich publikacjach tu wskazać. Tylko tyle i aż tyle.
Sama idea zbiórki/zrzutki na funkcjonowanie Forum, zbiórki wśród uczestników społeczności Forumowej prędzej czy później musiała się spotkać, z niedostateczną życzliwością. To było nieuniknione prędzej czy później. Nie zazdroszczę Bogdanowi tych żenujących próśb o ... i jeszcze bardziej uwłaczających niektórych wypowiedzi.
A można takich ekscesów w prosty sposób uniknąć - co wykazałem.
zegaj pisze:
... Jak będziemy pisać o ,niebieskich migdałach, umrze jak wiele innych np. forum związku.

Od zajmowania się trollingiem i spamowaniem na Forum - jest Szef, Regulamin Forum i "ustawiana" przez Admina Moderacja :uśmiech:

Ule na jakich gospodaruję: wlk
Bagisek. pisze:
JM pisze:
Na każdej stronie tego forum wisi aktualnie np. 14 banerów, wszystkie to reklamy potentów pszczelarstwa, jeden to może nawet największy w kraju o wielomilionowych obrotach..
I co?
Wygląda na to, że wszystko to gratisowo???...
Różne inne portale o takim ruchu jak ten zbijają kokosy na reklamach.
A tu dodatkowo żebra się jeszcze dodatkowo o datki od użytkowników, którzy ten ruch generują.
Ktoś tu chce ze mnie kolejny raz zrobić balona, bo trudno mi sobie to inaczej wytłumaczyć.
Porażka!

Jedno pytanie???
MUSISZ tu być????

Nikt nie musi tu być.Ale chodzi o zasady. Zasady życia społecznego i zwykłej uczciwości. Chyba ,że się tych zasad nie zna albo pomija co w dzisiejszych czasach jest powszechne.

Awatar użytkownika

Ule na jakich gospodaruję: wielkopolsk 12 ramkowy 1+3x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
ldawid pisze:
Powiem dobitniej - moje publikacje tu są wynikiem i słusznych wypowiedzi wielu mądrych tu użytkowników. Moje wypowiedzi mają na celu li tylko a może aż - spróbować dać odpowiedż na pytanie ... dlaczego tak a nie inaczej. Krew mnie zalała kiedy zobaczyłem publikację Szefa informującą - o zamiarze wstawienia tu faktury za "Serwer". Do czego tutaj myśmy doszli? A można było sprawę rozwiązać w inny sposób? Można ... co starałem się w moich publikacjach tu wskazać. Tylko tyle i aż tyle.
Sama idea zbiórki/zrzutki na funkcjonowanie Forum, zbiórki wśród uczestników społeczności Forumowej prędzej czy później musiała się spotkać, z niedostateczną życzliwością. To było nieuniknione prędzej czy później. Nie zazdroszczę Bogdanowi tych żenujących próśb o ... i jeszcze bardziej uwłaczających niektórych wypowiedzi.
A można takich ekscesów w prosty sposób uniknąć - co wykazałem.
Dyskusja nastolatki o życiu erotycznym po pierwszych doznaniach erotycznym na facebake poziom "exspert",a mamuśka czytająć tylko kiwnie główką "córcia co ty wiesz" :D .Co do rozwiazań technicznych jak najbardziej fachowo i konkretnie ,ale tylko tutaj.

Awatar użytkownika

bo lubię, :blee:
Zanim zacząłem się tu wypowiadać w zagadnieniach ogólnych, odbyłem parę? rozmów i :bosie: przynajmniej w podstawowym zakresie przyswoiłem wiedzę, o panujących tu zwyczajach :wink:
Pomimo to a może i dlatego chciałbym pomóc.
I proszę o wyrozumiałość - kiedy komuś może się wydawać ...
Pozdrawiam ... :całusy:

Słoiczek poszedł , tylko przez pomyłkę wpisałam na serwer 2019 Pozdrawiam Lila

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 221 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC+1godz.