FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 18:08 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ] 
Autor Wiadomość
Post: 04 stycznia 2017, 11:20 - śr 

Rejestracja: 23 lutego 2015, 12:41 - pn
Posty: 67
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie
Witam

Nastał nowy rok a z nim liberalizacja prawa do wycinki drzew. Jestem ciekaw opinii pszczelarzy, którzy bardzo troszczą się o bazę pożytkową i raczej sadzą niż wycinają drzewa. Czy nie będzie tak, że niedługo poznikają z naszego krajobrazu okazałe lipy czy klony. Taki przykład z własnego podwórka https://www.olx.pl/oferta/drzewo-lipa-C ... bd5b20c124


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 stycznia 2017, 11:41 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Seweriusz,

a może jest tak że nareszcie właścicielowi wolno dysponować choć w części swoim majątkiem? Ludzie nie będą się bali sadzić drzew koło domu żeby uniknąć problemów z ew późniejszym ich wycięciem, poszukaj sobie w necie ile jest tematów odnośnie papierologi związanej z wycinką 1 drzewa, ktoś kto raz przeszedł tą procedurę nic nowego nie posadzi żeby nie mieć kłopotu później. Znajomy kupił działkę 70 ar wjazd (z mapy) 3m szeroki a na środku wjazdu mapowana wierzba średnicy 50cm, obszar natura 2000 i jedyne co ci legalnie pozostaje to budowa lądowiska i kupno helikoptera

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 stycznia 2017, 12:14 - śr 

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 22:25 - śr
Posty: 172
Lokalizacja: lubuskie
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Tak kudłaty a już ci nasadzą no może tuje albo inne badziewo

_________________
http://pasiekawiktoria.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 stycznia 2017, 12:25 - śr 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
No może i nasadzą, na tym polega wolność. Jeśli.chcesz coś kształtować samodzielnie to nie myśl, że "oni nasadzą". Lepiej będzie gdy pomyślisz "ja nasadzę" a najlepiej gdy pomyślisz " ja nasadzę i namówię innych by nasadzili".

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 stycznia 2017, 12:41 - śr 
Moim zdaniem , każdy powinien mieć sam wpływ na to co sadzi , lub tez co wycina na swojej posesji.
Czy ktoś z urzędników interesował się , gdy nasi ojcowie sadzili drzewa :?: Nie , ale teraz gdy coś chcemy wyciąć , musimy uzyskać zgodę , lub wyciąć bez tej zgody , będąc narażonymi na wysokie kary. :!:
Ja mam ok ha , gdzie stoi pasieka , rosną różne drzewa , sadzę rożne drzewa. To jest moje , więc ja mam prawo decydować , co posadzę , lub wytnę. Ale również pojawiły się samosiejki sosny , które chciałem usunąć przed oraniem pola.Niestety , obwód był większy jak 25 cm? i musiałem starać się o pozwolenia. Ale ,żeby śmiesznej , po wycince muszę dosadzić nawet więcej , niż chciałem wyciąć.
Więc odpuściłem , bo oczekiwanie na urzędnika to ok miesiąca , a czas gonił.
Zdecydowanie jestem przeciwny bezsensownemu wycinaniu drzew, bo kiedy prosiłem o przycinkę na łuku drogi , gdzie drzewka ograniczały widoczność , to zapał robotników był tak wielki ,że wszelkiego rodzaju inne drzewa typu wierzby , które były ozdoba drogi ZOSTAŁY WYCIĘTE W pień , na odcinku 2 km!!
Ale moja posesja , moja sprawa , bo nie zawsze drzewa są zdrowe , lub skutecznie urosły ,że zagrażają mieszkańcom.
Natomiast za kradzieże , wycinka cudzych drzew , kary jak najbardziej słuszne powinny być.Inaczej same bezkresne tereny , bez drzew. :(


Na górę
  
 
Post: 01 kwietnia 2017, 19:56 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
A o to przykład z mojego podwórka to drzewo ma w przekroju ok 1 m. niestety większe nie urośnie ! kto jest temu winien ? Bobry w mojej okolicy pojawiły się kilkanaście lat temu i od tamtej pory niszczą wszystko co stanie im na drodze . Szanowni ekolodzy pomóżcie , przynajmniej doradźcie co z tym problemem zrobić .
Obrazek

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwietnia 2017, 20:38 - sob 

Rejestracja: 02 października 2012, 22:08 - wt
Posty: 478
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Bobry są na świecie już kilka milionów lat i drzewa przetrwały.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwietnia 2017, 21:45 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
PawelKS3 pisze:
Bobry są na świecie już kilka milionów lat i drzewa przetrwały.
To jednak nie ! mnie chodzi o to kto podrzucił bobry w mojej okolicy ! czyżby ekolodzy ? tak jak wcześniej pisałem bobry są tu od kilkunastu lat zaledwie a nie od milionów . To drzewo to nie jest odosobniony przypadek jest tylko jednym z wielu .

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwietnia 2017, 21:48 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
wiesiek33, w moim terenie tez babrów nigdy nie było a jacys debile wopwyuszczali je u nas tak samo żubry i niedzwiedzie

henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwietnia 2017, 21:58 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
henry650, Podobnie u mnie było z lisami rozrzucali szczepionki przeciw wściekliźnie ratowali każdego lisa w końcu namnożyło się ich tyle że wyżarły wszystkie kuropatwy a było ich mnóstwo
następnie zające a gdy i te się skończyły wzięły się za bezdomne koty kiedy koty się skończyły to pod pretekstem szczepienia lisów zrzucili truciznę , obecnie od kilku lat lisa nie uświadczy i widziałem nawet 2 zające . Człowiek to taka istota że nawet jak chce dobrze to i tak spier...i wszystko co można .
Na pohybel ekologom i innym co chcą dobrze .

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwietnia 2017, 22:38 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
wiesiek33 pisze:
A o to przykład z mojego podwórka to drzewo ma w przekroju ok 1 m. niestety większe nie urośnie ! kto jest temu winien ? Bobry w mojej okolicy pojawiły się kilkanaście lat temu i od tamtej pory niszczą wszystko co stanie im na drodze . Szanowni ekolodzy pomóżcie , przynajmniej doradźcie co z tym problemem zrobić .
Obrazek


zgloś do gminy nielegalną wycinkę, przyjada bobry dostaną mandat i pouczenie :wink: szczęście że u mnie nie ma bobrów bo jeszcze mi tego potrzeba do dzięciołów w komplecie :P
u nas te oszołomy napuściły żmij kilkanaście lat temu, mimo tego że ich nigdy w okolicy nie było z roku na rok pojawiły się tego setki, teraz trochę się uspokoiło bo ludzie trochę je wytłukli bo dochodziło do tego że koło domu trzeba było po trawniku chodzić w gumiakach... sąsiadki dziecko przed domem dziabnęła gadzina, ja u siebie MIAŁEM 3 koleżanki 1 w garażu... 1 na wjeździe przy bramie a ostatnia sobie beztrosko pełzała w trawie przed domem :mrgreen: :mrgreen: to i tak dobrze kilkadziesiąt metrów odemnie kobita cały dzień siedziała w domu do powrotu męża bo się usadowiła gadzina przed drzwiami wejściowymi na betonie :pala:
to się nazywają eksperymenty na ludziach w imię wyższych celów, oni sobie siedzą w mieście w bloku i się śmieją z wieśniaków a ty masz spacerować w gumowcach koło domu przy upałach po 30-40 stopni bo cholera ją wie gdzie się usadowi księżniczka

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwietnia 2017, 22:49 - sob 

Rejestracja: 02 października 2012, 22:08 - wt
Posty: 478
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Dziwicie się, że ludzie się pszczół boją i sądy pasieki nakazują przenosić a sami nie potraficie przyrody uszanować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2017, 07:02 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
PawelKS3 pisze:
sami nie potraficie przyrody uszanować.

Przyrodę tak ale ludzkiej głupoty nie .

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2017, 08:17 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
wiesiek33 pisze:
PawelKS3 pisze:
sami nie potraficie przyrody uszanować.

Przyrodę tak ale ludzkiej głupoty nie .
Troszkę mi ruszyłeś gula kolego ! więc powtórzę Na pohybel eko-oszołomom Tak więc powtórze po raz kolejny od najmłodszych lat życia sadzę i sieję ale chcę to robić ze świadomością że sam posadziłem i sam mogę wyciąć kiedy chcę !!! a że nie po to sadzę aby wyciąć bez powodu to te drzewa mnie przeżyją. Proszę o to jeden z przykładów mojej pracy nażecz środowiska naturalnego .
Obrazek
Domek na brzozie zamieszkuje rodzina wróbli .

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2017, 08:45 - ndz 

Rejestracja: 02 października 2012, 22:08 - wt
Posty: 478
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Wiesiek sadzisz i siejesz to co Tobie wydaje się potrzebe ale lisy, bobry i inne stworzenia też chcą żyć, pomyśl Pochec szerzej a nie tylko o sobie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2017, 08:56 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
PawelKS3 pisze:
Wiesiek sadzisz i siejesz to co Tobie wydaje się potrzebe ale lisy, bobry i inne stworzenia też chcą żyć, pomyśl Pochec szerzej a nie tylko o sobie.
Czy nasiedlanie terenów gatunkami zwierząt które tam wcześniej nie występowały to działania ekologiczne ?
czy leczenie lisów które to później wytępiły całą populcację zwierząt takich jak kuropatwy zające dzikie kaczki i inne włącznie z zdziczałymi kotami wywiezionymi z miasta bo się dziecko znudziło ekologią , przez eko-oszołomów . Zastanów się kolego czy naprawdę takie działania są komuś potrzebne .

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2017, 09:02 - ndz 

Rejestracja: 02 października 2012, 22:08 - wt
Posty: 478
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Zacznij myśleć drogi przyjacielu, pozdrawiam serdecznie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2017, 09:36 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Bobry to szkodniki zasiedlone na terenach gdzie nigdy nie występował. Tną drzewa wzdłuż Warty i Liswarty niszcząc brzegi wcześniej umacniane przez nasadzenia, powodują podtopienia i lokalne powodzie nawet na małych ciekach wodnych, ludzie tracą dorobek życia tylko dlatego że inny szkodnik pod nazwą ekolog ingeruje w przyrodę myśląc że robi dobrze. Tylko komu?

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2017, 11:04 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Bobry to chociaż gałęzie drzew wykorzystują dla własnych celów a co się dzieje z gałęziami po wyciętych drzewach przez ludzi grube konary do spalenia a resztę gałęzi to jest podrzucane osobom drugim na ich pola aby daleko od siebie i problem załatwiony .pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2017, 11:12 - ndz 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Problemy, które opisujecie koledzy wynikające z dominacji pewnych gatunków występują głównie za sprawą człowieka głównego szkodnika i jego interesowności . To nie ekolodzy powodują zakłócenia występujące w naturze.
Regulacje rzek, jednorodne duże połacie upraw polowych, brak bioróżnorodności , powiększanie siedlisk ludzkich, zanieczyszczenia chemiczne, globalizacja to tylko niektóre elementy działań człowieka, które
powodują taki stan rzeczy.
Zmierzamy w złym kierunku na własne życzenie i nie obwiniajmy żadnych żywych istot świata flory i fauny. Jak ktoś nie pojmuje tego problemu to tak jak zgłasza kolega PawelKS3, ma poważne problemy z myśleniem. :haha:
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2017, 11:24 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
Niestety to właśnie wy obaj macie poważne problemy z myśleniem .
Kowalski jak widzę nie jedno ma imię :haha: Pomiędzy Ekologiem a Eko-Oszołomem jest spora różnica pomimo że cel ten sam , was obu zakwalifikował bym do tych drugich . Ja natomiast czuję się ekologiem , w pozytywnym tego słowa znaczeniu . No i nauczcie się czytać ze zrozumieniem , najlepiej od początku zdania .

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2017, 11:43 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
wiesiek33, w zupelnosci z toba sie zgadzam u nas bobry nie wystepowały wiec poco je zasiedlac to gdzie ich nigdy nie było ? zubry tez nie wysteowały ,niedzwiedzie sporadycznie a teraz jakas masakra ,a jak piszemy ze mamy obca pszczołe lub rosliny to zaraz wrzask bo bo tu nie wystepowało wiec to niech inni sie naucza myslec bo widze ze z myśleniem krucho


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2017, 12:59 - ndz 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 842
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Ci co protestują przeciwko wycinaniu drzew przez sąsiadów powinni być w awangardzie przyszłości jak kiedyś komuniści. Jeżeli uzurpujecie sobie prawo do decydowania o wycięciu drzewa to trzeba być konsekwentnym i konsultować (samemu bo świat trzeba zacząć poprawiać od siebie) jakie rośliny siejecie na swoich polach, jakie zwierzęta hodujecie. To co najmniej, bo jeżeli chcecie być szczególnie uczciwi, jak przystało na prawdziwych totalniaków to nie powinniście bez zgody wszystkich sąsiadów sprzedawać samochodu bo może widok auta się im podoba. No i oczywiście decyzja o poczęciu dziecka tym bardziej powinna być poprzedzona zgodą całego sąsiedztwa i oczywiście władzy. Taki nowy "szkodnik" powinien mieś wszystkie zgody wszystkich urzędów na pojawienie się na świecie.
Niestety im młodsze pokolenie tym bardziej przyzwyczajone jest do zamordyzmu a o wolności nie czytają nawet w książkach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2017, 15:15 - ndz 

Rejestracja: 02 października 2012, 22:08 - wt
Posty: 478
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Jak to mówią - chłop żywemu nie przepuści.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2017, 15:29 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
PawelKS3 pisze:
Jak to mówią - chłop żywemu nie przepuści.


jak to lechu wałęsa mówił niedawno podczas wywiadu on to by teraz wszystkich pałował i to jest jakaś metoda na chłopa, za mordę krótko a jak coś ma do powiedzenia to go batem niech wie kto tu rządzi :shock:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2017, 20:40 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Sarny cały rok na polu, dzik prawie też, do tego jelenie i daniele a i łoś się trafi, lisy dobierają się do kurników, bobry niszczą łąki i zalewają domostwa. Kogo ten chłop ma jeszcze żywić? Jak w mieście pojawi się bezpański pies a niedajboże lis to postawione są wszystkie służby na nogi bo zagrożenie dla ludzi. I Ci blokowcy nas ludzi ze wsi pouczają . W życiu nie posadzili żadnego drzewka a psy wyprowadzają do parku lub na blokowy trawnik. Popatrzcie jak one wyglądają gdy stopnieje śnieg.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2017, 20:44 - ndz 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Naiwnością ciemnego ludu jest sąd ,że prawo zezwalające na swobodną wycinkę drzew na swoim terenie uchwalono dla maluczkich. To prawo dla deweloperów i posiadaczy terenów ( często w czarnych sukienkach) , które po wycięciu drzew nabrały lub jeszcze nabiorą bo wycinka trwa ,ogromnej wartości . Nie podniecajcie się niezdrowo, bo jak zaspokoją swoje brudne interesy to wszystko wróci do stanu poprzedniego pod hasłem jeszcze lepszej zmiany i wsłuchiwania się w głos ludu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2017, 20:51 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
manio, Zawsze tak było więc dlaczego miało by się coś zmienić . Osobiście nie wyciąłem żadnego drzewa korzystając z tego prawa bo do sadzenia podchodziłem z rozwagą .

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2017, 21:05 - ndz 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
manio pisze:
Naiwnością ciemnego ludu jest sąd ,że prawo zezwalające na swobodną wycinkę drzew na swoim terenie uchwalono dla maluczkich. To prawo dla deweloperów i posiadaczy terenów ( często w czarnych sukienkach) , które po wycięciu drzew nabrały lub jeszcze nabiorą bo wycinka trwa ,ogromnej wartości . Nie podniecajcie się niezdrowo, bo jak zaspokoją swoje brudne interesy to wszystko wróci do stanu poprzedniego pod hasłem jeszcze lepszej zmiany i wsłuchiwania się w głos ludu.
W życiu większej bzdury nie czytałem. Ciekawe skąd to wie osoba... Z autopsji może albo z przemyśleń... Bo chyba nie z dokumentów. A może przyśniło się panu oświeconemu... Ech, ciemny ludzie - słuchaj pana mądrego i oświeconego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2017, 21:53 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
zegaj pisze:
Sarny cały rok na polu, dzik prawie też, do tego jelenie i daniele a i łoś się trafi, lisy dobierają się do kurników, bobry niszczą łąki i zalewają domostwa. Kogo ten chłop ma jeszcze żywić? Jak w mieście pojawi się bezpański pies a niedajboże lis to postawione są wszystkie służby na nogi bo zagrożenie dla ludzi. I Ci blokowcy nas ludzi ze wsi pouczają . W życiu nie posadzili żadnego drzewka a psy wyprowadzają do parku lub na blokowy trawnik. Popatrzcie jak one wyglądają gdy stopnieje śnieg.
Smutne to i prawdziwe.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji