FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 12:18 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ] 
Autor Wiadomość
Post: 23 sierpnia 2017, 15:41 - śr 
https://finanse.wp.pl/mial-byc-festiwal ... 251854465a


Na górę
  
 
Post: 23 sierpnia 2017, 17:55 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 września 2013, 22:31 - sob
Posty: 578
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej 19 cm
Nie popieram tego typu zachowań władz, ale według prawa mieli rację karząc sprzedających. Pokaz, promowanie polega na poczęstunku, pokazie, podarowaniu, nie handlu w celach zarobkowych. Bo tak to trzeba nazwać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sierpnia 2017, 19:06 - śr 

Rejestracja: 24 kwietnia 2009, 12:58 - pt
Posty: 587
Lokalizacja: Dolny Śląsk Niemstów
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej i wielkopolskie
RysiekS pisze:
ale według prawa mieli rację karząc sprzedających


Tylko że mogli ścigać wtedy prawdziwych przestępców, ale zawsze lepiej dać malutkiemu mandat na 100 zł.

W Polsce rządzili już wszyscy i żadna opcja jak na razie nie ustanowiła prawa dla ludzi tylko zawsze prawo jest dla rządzących.

_________________
http://pasiekawuroczysku.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCC-VqQ ... MLNszDS0EQ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sierpnia 2017, 19:56 - śr 

Rejestracja: 18 stycznia 2017, 12:19 - śr
Posty: 807
Lokalizacja: Kostarowce/Sanok
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Kostarowce
Na Soline ptzyjechała policja skarbowa jak co roku chodzili od straganu do straganu i tak zdierali kase: "mandqt czy kontrola" pierwszy powiedział za co mandat to go skontrolowali dostał 500 zł mandatu w pozostałych stoiskach odrazu poprosili mandat i dostali po 200 zł tak było za PO tak jest za PiS ŻYJEMY W PAŃSTWIE POLICYJNYM I URZĘDNICY TRAKTUJĄ WSZYSTKICH JAK ZŁODZIEI I ZŁO KONIECZNE

_________________
gendzi@interia.pl
Pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sierpnia 2017, 21:23 - śr 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
tomaszgenda pisze:
Na Soline ptzyjechała policja skarbowa jak co roku chodzili od straganu do straganu i tak zdierali kase: "mandqt czy kontrola" pierwszy powiedział za co mandat to go skontrolowali dostał 500 zł mandatu w pozostałych stoiskach odrazu poprosili mandat i dostali po 200 zł tak było za PO tak jest za PiS ŻYJEMY W PAŃSTWIE POLICYJNYM I URZĘDNICY TRAKTUJĄ WSZYSTKICH JAK ZŁODZIEI I ZŁO KONIECZNE


To chociaż dawali wybór a powinni wszystkich kontrolować, bo niestety taka jest prawda jak napisałeś. Wszyscy poprosili o mandat, dlaczego ??????????
Każdy ma wymagania " Dawaj mnie tego ja chce," (a właśnie czego słuchają pszczelarze Kękę Umiesz poczekać ) a wszyscy kombinują - bunt obywatelski przeciw Państwu :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sierpnia 2017, 21:28 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 stycznia 2016, 20:17 - sob
Posty: 875
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: ok. Łukowa
Każdy urzędnik chce dostać premię/ nagrode - czymś się musi wykazać.
Znając życie w tym okręgu w ostatnich wyborach wygrała PO.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sierpnia 2017, 22:45 - śr 

Rejestracja: 18 stycznia 2017, 12:19 - śr
Posty: 807
Lokalizacja: Kostarowce/Sanok
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Kostarowce
Bartek.pl młody jeseś jeszcze przed fiskusem sie nietłumaczyłeś. Ja pare lat temu składałem wniosek o zwrot Vat w budownictwie a castoramis niewpisali mi w paru pozycjach PKWiU babsztyl mlestował mnie ponad 4 godziny znalazła a sumie takich pozysji na około 3 zł kazała mi pojechać do Rzeszowa to jest około 80 km żeby wpisali ten numerek a ja doniej Umie liczyć droga będzie mnie kosztować 10 razy tyle. Pani nieumie liczyć o zaoszczędzoła pani 3 zł dla państwa a na godzine zarabia pani pewnie 7 zł to czyste marnotrastwo naszych pieniędzy jak urzęd ik zagnie parol to niepatrzy na koszty

_________________
gendzi@interia.pl
Pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sierpnia 2017, 22:55 - śr 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
tomaszgenda pisze:
Bartek.pl młody jeseś jeszcze przed fiskusem sie nietłumaczyłeś. Ja pare lat temu składałem wniosek o zwrot Vat w budownictwie a castoramis niewpisali mi w paru pozycjach PKWiU babsztyl mlestował mnie ponad 4 godziny znalazła a sumie takich pozysji na około 3 zł kazała mi pojechać do Rzeszowa to jest około 80 km żeby wpisali ten numerek a ja doniej Umie liczyć droga będzie mnie kosztować 10 razy tyle. Pani nieumie liczyć o zaoszczędzoła pani 3 zł dla państwa a na godzine zarabia pani pewnie 7 zł to czyste marnotrastwo naszych pieniędzy jak urzęd ik zagnie parol to niepatrzy na koszty


młody hahha,
tłumaczyłem się parę razy i nie mam awersji :-)
płaciłem nawet kary po kilka tysiaków, najwięcej 6200, ale z mojej winy, fakt mogli domiaru chociaż nie liczyć, bo przypadek, alllllle :-)
teraz mam biuro z ubezpieczeniem :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sierpnia 2017, 23:47 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Bartek.pl pisze:
To chociaż dawali wybór a powinni wszystkich kontrolować, bo niestety taka jest prawda jak napisałeś. Wszyscy poprosili o mandat, dlaczego ??????????
Każdy ma wymagania " Dawaj mnie tego ja chce," (a właśnie czego słuchają pszczelarze Kękę Umiesz poczekać ) a wszyscy kombinują - bunt obywatelski przeciw Państwu


jak się chce znaleźć haka to się znajdzie na każdego tak to już u nas jest że sie łupi najbiedniejszych a przekręty na grube miliony przechodzą a później odpowiedzialni rżną głupów przed kamerami i każdy ma amnezję,
najpierw wymyśla się debilne przepisy choć jakby się im przyjrzeć nie są aż takie głupie bo chronią interesy pewnych grup którym zależało aby dany przepis wprowadzić a później wysyła się służbistów w mundurkach i każdy tłumaczy że oni by chętnie przymknęli oko ale takie jest prawo :haha:
to się nazywa przyjazne państwo które dusi w zarodku wszelkie oznaki przedsiębiorczości w narodzie, teraz to tylko dzieci robić i liczyć że przez kolejne kilka kadencji dalej będą wspierać nic nierobienie zamiast nie przeszkadzać tym którzy chcą coś robić i sami potrafią zadbać o siebie bez niczyjej łaski

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sierpnia 2017, 00:39 - czw 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 21:51 - pn
Posty: 996
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadan
Miałem sytuację, źe pomyliłem rubryki tj wpisalem w picie o jedna pozycje wyźej i co? Policja dostała nakaz doprowadzenia mnie do urzedu skarbowego by poprawić i wpisać kratkę niźej. Mogla to zrobic urzędniczka rysujac strzalke do poprawnej rubryki, ale jest taka panika o utrate pracy, źe nasi urzędnicy chcą być lepsi od stwórcy. Obecnie nie skladam źadnych pitów i nikt się mnie nie trzepia, a trwa to juź 7 lat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sierpnia 2017, 07:43 - czw 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 842
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
W czasie Biesiady miodowej w Tykocinie 2 lata temu celnicy przeszli od straganu do straganu i każdego poprosili o niesprzedawanie alkoholu bez akcyzy i tyle. Można ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sierpnia 2017, 07:53 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
Wiech pisze:
W czasie Biesiady miodowej w Tykocinie 2 lata temu celnicy przeszli od straganu do straganu i każdego poprosili o niesprzedawanie alkoholu bez akcyzy i tyle. Można ?

Rozumiem,że skoro nie przyszedł do mnie dzielnicowy i nie poprosił mnie bym nie bił sąsiadki ,to mogę jej przyłożyć?

Nie biję sąsiadki,bo wiem ,że nie wolno i z tego samego powodu nie sprzedaję alkoholu bez akcyzy.Można?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sierpnia 2017, 08:14 - czw 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 842
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
emka24 pisze:
Wiech pisze:
W czasie Biesiady miodowej w Tykocinie 2 lata temu celnicy przeszli od straganu do straganu i każdego poprosili o niesprzedawanie alkoholu bez akcyzy i tyle. Można ?

Rozumiem,że skoro nie przyszedł do mnie dzielnicowy i nie poprosił mnie bym nie bił sąsiadki ,to mogę jej przyłożyć?

Nie biję sąsiadki,bo wiem ,że nie wolno i z tego samego powodu nie sprzedaję alkoholu bez akcyzy.Można?

Sprzedaż miodów pitnych jest starą tradycją, ogólnie akceptowaną przez społeczeństwo. Niestety ta nieszkodliwa społecznie i fiskalnie działalność wyczerpuje znamiona czynów opisanych w prawie jako bimbrownictwo. Czy dlatego, że zapisy prawne w swojej koniecznej ogólności "zagarniają" obszary którymi ustawodawca nie był zainteresowany mamy niszczyć wielowiekową tradycję? Miód pitny to trunek Imperium Jagiellonów, choćby dlatego należny mu się odróżnienie od wódki. Ty pewnie popierasz działania jak to po wprowadzeniu ustawy hazardowej wymierzonej w jednorękich bandytów, celnicy gdzieś na festynie represjonowali koło gospodyń wiejskich, które zorganizowało loterię pierogową a nie mieli koncesji na prowadzenie kasyna?
Dlaczego sprzedaż miodu pitnego na festynie kojarzy ci się z biciem ludzi jeszcze w dodatku sąsiadki?
Zastanów się czy przypadkiem nie należysz do ludzi, którzy uważają, że najlepszym sposobem organizacji społeczeństwa jest trzymanie wszystkich za mordę?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sierpnia 2017, 08:22 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
Wiech pisze:
Zastanów się czy przypadkiem nie należysz do ludzi, którzy uważają, że najlepszym sposobem organizacji społeczeństwa jest trzymanie wszystkich za mordę?

Co zrobiłeś by zmienić to prawo ,które ogranicza tą wielowiekową tradycję.
Puki co nie wolno.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sierpnia 2017, 08:57 - czw 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
Jak powiedziałem i pokazałem urzędniczce ze skarbówki że działam zgodnie z ustawą,oświadczyła mi że ustawa jest źle sformułowana i kazała zapłacić
40 tys.kary.Wpłaciłem a po dwóch latach wyrokiem NSA je odzyskałem.
Ale w tej sprawie wyroki w zależności od województwa były sprzeczne.
Takie mamy prawo jakich je stanowiących [posłów ] wybieramy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sierpnia 2017, 10:44 - czw 

Rejestracja: 03 listopada 2014, 11:11 - pn
Posty: 544
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: sieradzkie
W artykule na zdjęciu widzę całe stoisko tylko z alkoholem i tutaj się zgodzę, że nie może tak być.
Często jest na takich imprezach (festyny, dożynki, przeglądy KGW itp), że kobitki mają swoje wyroby (smalec, ogórki, zupy, kapusty, ciasta) i przy okazji jakąś naleweczkę. Myślę, że w takich przypadkach jest to normalne jako promowanie żywności, folkloru itp. Z drugiej strony skąd te gospodynie mają czerpać zyski na tego typu pokazy, muszą trochę sprzedać ale nie tak jak na zdjęciu tylko sama wóda :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sierpnia 2017, 11:06 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 września 2013, 22:31 - sob
Posty: 578
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej 19 cm
Ludzie!!! Zejdźcie na ziemię. Zaraz będzie, UFO przyleciało, uwzięli się, haka szukali. Jak zwykle Polaków myślenie, mogli ścigać innych. Nic z tych rzeczy, działali zgodnie z prawem. Żeby handlować trzeba mieć zezwolenie, kasę fiskalną, płacić podatki. Takie jest w Polsce prawo, takie przepisy i nie szukajcie tu podtekstów, drugiego dna. Mnie się to też nie podoba, dla takich inicjatyw powinny być ulgi, limity od których podatku by nie było, czy były by mniejsze. Ale jak na razie tak nie jest i trzeba się z tym zgodzić. A pisanie pierdół o zwrotach podatków itp ma się nijak do tematu. Jeszcze jedno, bywam na tego typu imprezach i często, gęsto jest tak, że handlarz za byle pierdołę, np kromkę chleba ze smalcem woła tyle, za ile w domu każdy z nas zrobiłby wiadro. Wielu Polaków hołduje zasadzie Kalego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sierpnia 2017, 19:12 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
A jak u Was ze sprzedażą miodu macie zarejestrowaną sprzedaż bezpośrednią czy nie?

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sierpnia 2017, 19:49 - czw 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
zegaj pisze:
A jak u Was ze sprzedażą miodu macie zarejestrowaną sprzedaż bezpośrednią czy nie?


Ciut więcej niż na forum jest Assistant VIPów :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sierpnia 2017, 20:06 - czw 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
zegaj, urzędnicy też czytają te posty.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sierpnia 2017, 20:21 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
No i bardzo dobrze niech się martwią Ci co nie mają. Ja zainwestowałem w sprzęt i pracownie i sprzedaję legalnie na razie w domu. Jak będę sprzedawał na targowiskach to pierwsze co zrobię zadzwonię do straży miejskiej aby skontrolowali wszystkich handlarzy miodem.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sierpnia 2017, 20:52 - czw 

Rejestracja: 05 lipca 2013, 13:31 - pt
Posty: 153
Lokalizacja: Lubelskie, Polubicze Dworskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
zegaj, he he a to straż miejska jest od kontroli miodu?
Swoją drogą to SB bardzo ciekawy temat bo mnie też coś trafia jak widzę na rynku miód bez etykiet, stojący koło części od kombajna albo gwoździ.
Na pytanie dlaczego ten miód akacjowy już skrystalizowany i taki ciemy dostałem odpowiedź " ja nie wiem, nie znam się na miodzie tylko sprzedaje "


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sierpnia 2017, 21:30 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Drobni hobbystyczni pszczelarze sprzedają nadwyżkę miodu w domu.Ci co handlują na targowisku lub festynach już drobnymi nie są i przepisy ich powinny obowiązywać. Jakość sprzedawanego miodu to już inna rzecz. Pewien profesor na szkoleniu opowiadał o znajomym obecnie jednym z większych pszczelarzy któremu zadał pytanie dlaczego zarejestrował firmę pszczelarską ten mu odpowiedział że wychodziła mu już produkcja około 1 tony z ula.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sierpnia 2017, 19:15 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1152
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
Panowie i Panie. W tym temacie jest że skonfiskowano miody pitne, czyli przetworzone. Wcale się niedziwię że położono łapę, gdyż jest to produkt przetworzony,a nie bezpośrednio z ula i taki podlega już niestety cenzurze podatkowej,a jeszcze do tego %-towy,to już całkiem.
Do miodów naturalnych nikt tam niemiał uwag i sprzedawano normalnie. Więc o co "kaman "


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sierpnia 2017, 08:42 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
qq pisze:
Panowie i Panie. W tym temacie jest że skonfiskowano miody pitne, czyli przetworzone. Wcale się niedziwię że położono łapę, gdyż jest to produkt przetworzony,a nie bezpośrednio z ula i taki podlega już niestety cenzurze podatkowej,a jeszcze do tego %-towy,to już całkiem.
Do miodów naturalnych nikt tam niemiał uwag i sprzedawano normalnie. Więc o co "kaman "


nie chodzi o to co sprawdzali tylko jak, rozwalili impreze i pozostawili niesmak, w artykule pisze że nalot zrobiło 15 osób na zdjęciach widać że z gołymi rękami nie przyszli, wystawiono 18 mandatów na kwotę 4 tys zł czyli przeliczeniowo sztuka to ok 222zł na głowę co świadczy że nie były to jakieś szczególne uchybienia , zarekwirowano całość czyli wszystko co było przy sprzedawcach całe 190l czyli dzieląc na 18 mandatów, wychodzi 10l miodówki czy co to tam było na ukarane stoisko, przypuszczam że koszt przeprowadzenia całej akcji (niedziela płatne 100% więcej taka masa ludzi i sprzętu) + minimum 3 samochody a prawdopodobnie 7 do którego by się towarzystwo zmieściło które ganiało pewno z miasta wojewódzkiego no i fakt że ktoś to jeszcze musiał "zaplanować", afera niesamowita ukaranych powinni ich ustawić pod ścianą i rozstrzelać dla przykładu wtedy by było sprawiedliwie a obywatel by wiedział kto tu rządzi,
pewno w następny weckend robią nalot na kramy odpustowe bo tam też same afery na grube miliony

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sierpnia 2017, 17:04 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1152
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
Stanisław , nawet jak by ktoś sprzedawał miód kremowany bez podatku to również powinien otrzymać mandat, gdyż ten miód już jest przetworzony i podlega opodatkowaniu,a nie rozlany bezpośrednio do słoików .
A co dopiero pitny czy miodówka wszelkiej maści .
A tak ktoś na prawie,a ktoś uprawia bezprawie i oberwał.
Ps Unas na targu głośno było o tej łapance nazajutrz ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sierpnia 2017, 18:35 - sob 

Rejestracja: 23 marca 2013, 00:08 - sob
Posty: 42
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: wz,ostrowskiej
Miód podgrzewany też powinni opodatkować.Jest bardziej przetworzony niż
kremowy. :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sierpnia 2017, 19:12 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 września 2013, 22:31 - sob
Posty: 578
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej 19 cm
Chyba temat się wyczerpał. Teraz tylko bicie piany, mandaty niskie, koszty operacji duże. Jakie by nie były, to warto walczyć z oszustami. Ludźmi nie stosującymi się i nie przestrzegających prawa. Złodziejstwo, oszustwo, wyłudzenie, unikanie podatków i co by to nie było, male czy duże zawsze powinno być karane. Mandaty dobrze że niskie powinny być ku przestrodze. Następnym razem dołożyć na maksa. Organizatorom również, tym w szczególności, gdyż oni odpowiadają za całokształt imprezy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sierpnia 2017, 20:42 - sob 

Rejestracja: 02 stycznia 2014, 22:47 - czw
Posty: 473
Lokalizacja: okolice Piły
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Płytnica
I tu się w pełni zgadzam .Prawo jest równe dla wszystkich . :pala:

_________________
Dla przyjaciół Zdzisiek,dla pszczółek wielbiciel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sierpnia 2017, 22:27 - sob 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Tu nie ma co mieć pretensji do tych mundurowych bo oni robią co do nich należy i nie sądzę by akurat w tym miejscu mieli jakąś satysfakcję. Problemem są przepisy. Jakim problemem byłoby np wprowadzenie możliwości sprzedaży pewnej określonej ilości alkoholu pod postacią win, nalewek, miodów czy śliwowicy pod warunkiem wykupu banderoli potwierdzającej opłacenie akcyzy we właściwym sobie US. Przychodzę do okienka... Dzień dobry, poproszę sto banderol na butelkę litrową miodu pitnego, podaję dowód, kobita sprawdza... Niestety może pan sprzedać tylko 500 litrów miodu pitnego a wykupił pan już akcyzę na 430 litrów... A to przepraszam poproszę 70 banderol... Ponownie i Panie to jest naprawę proste tylko zasrańce w pewnym budynku na Wiejskiej muszą zrozumieć że takie przepisy byłyby fobre i dla nas i dla ludzi kupujących i dla budżetu... a i dla tych co piszą mandaty też bo jedną pierdołę mieliby z głowy.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sierpnia 2017, 23:30 - sob 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Rob pisze:
Dzień dobry, poproszę sto banderol na butelkę litrową miodu pitnego, podaję dowód, kobita sprawdza... Niestety może pan sprzedać tylko 500 litrów miodu pitnego a wykupił pan już akcyzę na 430 litrów... A to przepraszam poproszę 70 banderol... Ponownie i Panie to jest naprawę proste tylko zasrańce w pewnym budynku na Wiejskiej muszą zrozumieć że takie przepisy byłyby fobre i dla nas i dla ludzi kupujących i dla budżetu... a i dla tych co piszą mandaty też bo jedną pierdołę mieliby z głowy.


Teoretycznie - pięknie,
Praktycznie - jedni sprzedają miód, inni miut. A miut pitny obanderolowany legalny - rozcieńczony miut, szpirtytósem z Ukrainy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 sierpnia 2017, 10:46 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 września 2013, 22:31 - sob
Posty: 578
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej 19 cm
:brawo: Brawo Rob Ja w pierwszym moim poście pisząc że nie podoba mi się takie zachowanie, miałem na myśli rozwiązania jakie ty podajesz. Wszystko można z korzyścią dla obu stron, tylko trzeba chcieć. My pszczelarze powinniśmy zgłaszać takie postulaty (może niezbyt ładnie brzmi) działaczom związkowym, a oni wyżej. PZP powinien takimi postulatami bombardować rząd. Oni może nawet nie znają tematu, więc trudno ich za to ganić. Od takich banderol, czy zezwoleń pszczelarze, czy inni wytwórcy mogliby odprowadzać jakieś groszowe opłaty. Państwo na pewno wiele na tym by nie straciło, a być może nawet zyskało. Może dzięki takim udostępnieniom zmniejszył by się szara strefa? Chęci, panowie i panie tylko chęci. Do tego trochę myślenia. Nie tylko krytyka, jak już się mleko rozleje. Teraz nadchodzi ku temu czas. Zbliża się czas gdy zaczną się zebrania związkowe na każdym szczeblu. Zachęcam do działania. Więcej może na forum założyć podtemat, czy coś aby tam wpisywać swoje zgłoszenia do związku W/W tematu. Jak to zostało odebrane przez zarząd, czy działacze są zainteresowani tematem. Czy przekażą dalej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 sierpnia 2017, 17:08 - ndz 

Rejestracja: 20 maja 2009, 18:07 - śr
Posty: 1680
Lokalizacja: Kraków, Połaniec
Ule na jakich gospodaruję: WP, WZ ---> wlkp
qq pisze:
Stanisław , nawet jak by ktoś sprzedawał miód kremowany bez podatku to również powinien otrzymać mandat, gdyż ten miód już jest przetworzony i podlega opodatkowaniu,a nie rozlany bezpośrednio do słoików .
A co dopiero pitny czy miodówka wszelkiej maści .
A tak ktoś na prawie,a ktoś uprawia bezprawie i oberwał.
Ps Unas na targu głośno było o tej łapance nazajutrz ;-)

Andrzeju mylisz sie w pierwszej kwestii, w ramach RHD można sprzedawać miod kremowany jak i inne przetworzone produkty pochodzenia pszczelego bez żadnego podatku ;) ot taki uklon obecnej "wladzy" w stronę drobnych producentów rolnych ;) Co do % to oczywiście masz racje i sie z Toba zgadzam :)

_________________
Matki i odkłady pszczele

Ramki pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 sierpnia 2017, 19:09 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 stycznia 2016, 20:17 - sob
Posty: 875
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: ok. Łukowa
Dzisiaj rano wybrałem się z Żonką na przejażdżkę Wigierską Kolejką Wąskotorową Jedna ze stacji jest związana z bartnictwem, dwóch chłopaczków - widać że bracia- sprzedaje miód i świeczki lokalnego producenta. Kilkanaście metrów dalej dwóch cwaniaczków też sprzedaje ,,miód'' - słoiki bez etykiet - miód malinowy po spróbowaniu smakuje sokiem malinowym,- pytam dlaczego- odpowiadają , że przy wirowaniu dodają malin , pytam jak - do wirówki? Odpowiedż: to przy podgrzewaniu- wie pan. Do tej pory nie wiem, czy był to ziołomiód, ale raczej mieszanina miodu z sokiem, bo i kolor czerwonawy. Goście przy mnie sprzedali parę słoików 0.9 , a chłopaczki legalnie (z odpałem dla Kolejki) parę świeczek woskowych. Tam powinny być służby, ale co znaczy jeden mandat - gdy można wlepić kilkanaście.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 sierpnia 2017, 19:57 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 września 2013, 22:31 - sob
Posty: 578
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej 19 cm
Trzeba było zadzwonić po odpowiednie służby. Może nawet o tym nie wiedzieli. Wtedy byś wiedział czy im się opłaci czy nie. A nie szukać sensacji. Podrzuciłem temat do ogarnięcia, to chętni walą drzwiami i oknami. Już nie ma obrońców uciśnionych. Najlepiej nic nie robić, tylko wszystkich i wszystko krytykować. Natura Polaka. Oczywiście nie każdego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 sierpnia 2017, 07:12 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 stycznia 2016, 20:17 - sob
Posty: 875
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: ok. Łukowa
RysiekS pisze:
. Podrzuciłem temat do ogarnięcia

Możesz jaśniej
Nie byłem na swoim terenie to i numerów nie znam. A ty tak bronisz, też kombinujesz?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 sierpnia 2017, 07:35 - wt 

Rejestracja: 02 października 2012, 22:08 - wt
Posty: 478
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
A może admin by zmienił wreszcie tego byka w temacie, bo już patrzeć nie można.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 sierpnia 2017, 08:19 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 września 2013, 22:31 - sob
Posty: 578
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej 19 cm
Temat do ogarnięcia, tzn żeby zgłaszać do zarządów na zebraniach i nie tylko o zliberyzowania prawa odnośnie promowania regionu, zawodu, dziedzin kulturalnych, czy hobby itd. Aby można było na festynach sprzedawać, imprezach promocyjnych sprzedawać określony towar, wyrób bez podatku, bądź o obniżonych jego granicach.

Oszustów, krętaczy, podrabiaczy miodu, handlujących bez zezwoleń powinno się ścigać z całą bezwzględnością. Niezależnie czy sprzedają jeden słoiczek, czy sto. Inna sprawa, tacy oszuści robią wielką konkurencję nam pszczelarzom. Tym którzy sprzedają miód w najczystszej postaci. Jeśli przeciętny zjadacz chleba kupi taki twór jak pisałeś malinowy, wiśniowy czy inny i no mu smakuje, nie wnika czy był to miód, czy tylko jego namiastka, a może był to zagęszczony cukier. On kupił miód który mu smakował, będzie kupował dalej, reklamował go.

Co się zaś tyczy opłacalności, czy nieopłacalności takiej akcji, to zawsze się opłaci. Jeśli nałożą karę na 50zl dla jednej osoby, to jest to 50zł w kasie. Koszt operacji np 5tyś - 50zł = 4950zł. Jeśli nie nałożą też wyjadą, np na spacerek, pograją w komisariacie w karty ale pensje i tak wezmą. Skarb Państwa straci 5tyś.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji