www.pasiekaambrozja.pl/forum/index.php


FORUM PSZCZELARSKIE PASIEKI "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
Dzisiaj jest 24 stycznia 2019, 01:51 - czw
api-inhalacje.pl Pasieka Ambrozja

Strefa czasowa UTC+1godz.
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19 listopada 2017, 07:41 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2012, 20:40 - sob
Posty: 440
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski 20% reszta 18
Dla ciekawości poczytajcie co nas czeka jeśli się nie opamietamy
25 lat temu, w alarmującym apelu „World Scientists’ Warning to Humanity” aż 1700 naukowców z całego świata, w tym wielu Noblistów ostrzegło ludzkość po raz pierwszy, że nasz gatunek pcha Ziemię ku zagładzie, że znajdujemy się na „kursie kolizyjnym ze światem natury”.
Naukowcy wymieniali grabieżczą politykę rolną, odbieranie naturalnego środowiska zwierzętom, szalone tempo rozmnażania się ludzi, zatruwanie powietrza i oceanów oraz efekt cieplarniany. Ostrzegali, że Ziemia ma ograniczone możliwości podtrzymywania życia i że są one właśnie przez ludzkość doprowadzone do skraju przepaści.
Dzisiaj, 25 lat po tym pierwszym dramatycznym apelu do ludzkości o opamiętanie się, naukowcy wydali drugie ostrzeżenie dla ludzkości. Tym razem dramatyczny raport podpisało ponad 15 tys. naukowców ze 184 krajów. W raporcie dla naukowego czasopisma BioSience podsumowali nasze “osiągnięcia” w dziedzinie dbania o planetę. Piszą, że z wyjątkiem ustabilizowania warstwy ozonowej nie osiągnęliśmy poprawy w żadnej z wymienianych przed laty sfer, a w większości z nich zaszła dramatyczna zmiana na gorsze. Ludzkość rozpleniła się o kolejne 2 miliardy, , niszczenie ostatnich dużych siedlisk dzikich zwierząt. W oceanach powiększają się martwe strefy, a całe kontynenty przekształcane są pod uprawy żywności dla człowieka, z czego najbardziej szkodliwe dla środowiska są hodowle zwierząt na mięso. Z naszej przyczyny rozpoczął się już szósty w dziejach Ziemi epizod wielkiego wymierania gatunków – piszą naukowcy. Jedną z największych trosk wyrażanych przez autorów tego raportu jest coraz gorsza sytuacja w kwestii emisji gazów cieplarnianych, która może już wkrótce doprowadzić do załamania się równowagi całych ekosystemów.
Przesada? Niestety, nie. Potwierdzeniem realności tych obaw są najnowsze prognozy emisji gazów cieplarnianych, opracowane przez komisję Global Carbon Budget, która od 12 lat wydaje raport dotyczący stanu emisji dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych. W skład GCB wchodzi 76 naukowców z 56 uniwersytetów z całego świata. W tym tygodniu wydali oni druzgocącą prognozę mówiącą o tym, że mimo wydawanych od lat ostrzeżeń o globalnym ociepleniu i widocznych już jego skutkach na całym świecie, globalna emisja dwutlenku węgla z paliw kopalnych wzrośnie o 2 proc. do końca 2017 r., co w skali całego świata jest ogromnym .
Dla naukowców to wielkie rozczarowanie, bo po ostatnich trzech latach, kiedy emisja CO2 wydawała się już nie zwiększać, sądzili, że zaczynają procentować porozumienia ze szczytów klimatycznych. Jak się okazuje, sytuacja jest daleka od opanowania.– Globalne emisje CO2 wydają się ponownie silnie wzrastać po trzyletnim stabilnym okresie – mówi prof. Corinne Le Quéré, dyrektor Centrum Badań nad Zmianami Klimatu Tyndall na brytyjskim Uniwersytecie Wschodniej Anglii w rozmowie z „The Independent”. Okazuje się, że tylko w ciągu 2017 roku do atmosfery zostanie wtłoczonych aż 37 miliardów ton CO2. Skąd się wzięły te zanieczyszczenia? Głównie z Chin, największego obecnie truciciela atmosfery na świecie. Tam emisje w najbliższym czasie wzrosną o 3,5 proc. W Europie poziom emisji nie zwiększy się. Niestety, aby uratować Ziemię i zapobiec wzrostowi średniej temperatury o 3-4 stopnie Celsjusza w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat, potrzeba działań globalnych. A na te jak widać na razie ludzkość nie jest gotowa. Obyśmy nie otrząsnęli się dopiero w momencie, w którym na odwrócenie zmian prowadzących do ekologicznej katastrofy będzie już za późno. I pozostanie nam bezradnie patrzeć, jak nasza planeta ginie – a my wraz z nią.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 listopada 2017, 08:46 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 17:41 - sob
Posty: 4600
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Nie przejmuj się nic nie trwa wiecznie i jest cykliczne tak jak z warrozą,poczytaj inne odkrycia często się pokazują w internecie,ato ze znalezli jakiś młot w skale z przed x lat to jakąś sprężynke itp .Czyli wynika z tego że życie sie na ziemi nie konczy tylko cały czas trwa


henry

_________________
https://goo.gl/maps/hL13WHejj7k

Henry pamietaj nie kłóć się z idiotami bo sprowadzą cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 listopada 2017, 10:15 - ndz 

Rejestracja: 19 marca 2009, 21:27 - czw
Posty: 143
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Po nas będzie las...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 listopada 2017, 10:22 - ndz 
Tego nie da się zatrzymać.
Tak być musi, taka ścieżka rozwojowa cywilizacji.
6 miliardów ludzi na świecie też chce mieć pralkę, lodówkę, samochód.


Na górę
  
 
Post: 19 listopada 2017, 10:23 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 22:59 - czw
Posty: 5571
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski, dadant
balwro pisze:
Jedną z największych trosk wyrażanych przez autorów tego raportu jest coraz gorsza sytuacja w kwestii emisji gazów cieplarnianych, która może już wkrótce doprowadzić do załamania się równowagi całych ekosystemów.
Przesada? Niestety, nie. Potwierdzeniem realności tych obaw są najnowsze prognozy emisji gazów cieplarnianych, opracowane przez komisję Global Carbon Budget, która od 12 lat wydaje raport dotyczący stanu emisji dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych. W skład GCB wchodzi 76 naukowców z 56 uniwersytetów z całego świata. W tym tygodniu wydali oni druzgocącą prognozę mówiącą o tym, że mimo wydawanych od lat ostrzeżeń o globalnym ociepleniu i widocznych już jego skutkach na całym świecie, globalna emisja dwutlenku węgla z paliw kopalnych wzrośnie o 2 proc. do końca 2017 r., co w skali całego świata jest ogromnym .
Dla naukowców to wielkie rozczarowanie, bo po ostatnich trzech latach, kiedy emisja CO2 wydawała się już nie zwiększać, sądzili, że zaczynają procentować porozumienia ze szczytów klimatycznych. Jak się okazuje, sytuacja jest daleka od opanowania.– Globalne emisje CO2 wydają się ponownie silnie wzrastać po trzyletnim stabilnym okresie – mówi prof. Corinne Le Quéré, dyrektor Centrum Badań nad Zmianami Klimatu Tyndall na brytyjskim Uniwersytecie Wschodniej Anglii w rozmowie z „The Independent”. Okazuje się, że tylko w ciągu 2017 roku do atmosfery zostanie wtłoczonych aż 37 miliardów ton CO2. Skąd się wzięły te zanieczyszczenia? Głównie z Chin, największego obecnie truciciela atmosfery na świecie. Tam emisje w najbliższym czasie wzrosną o 3,5 proc. W Europie poziom emisji nie zwiększy się. Niestety, aby uratować Ziemię i zapobiec wzrostowi średniej temperatury o 3-4 stopnie Celsjusza w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat, potrzeba działań globalnych. A na te jak widać na razie ludzkość nie jest gotowa. Obyśmy nie otrząsnęli się dopiero w momencie, w którym na odwrócenie zmian prowadzących do ekologicznej katastrofy będzie już za późno. I pozostanie nam bezradnie patrzeć, jak nasza planeta ginie – a my wraz z nią.najpierw się stwarza problem a później się z nim walczy tak jest z emisją CO2 to jest świetny interes dla handlarzy limitami emisji oraz skuteczny mechanizm ograniczania rozwoju konkurencyjnych gospodarek, klimat się zmieniał, zmienia i będzie się zmieniał czy nam się to podoba czy nie, nie mamy na to wpływu. Równie dobrze moglibyśmy zacząć walkę aby wydłużyć dzień a skrócić noc. W 2010 wulkan na islandii w ciągu każdych 4 dni aktywności produkował tyle zanieczyszczeń co wszyscy ludzie na całej ziemi przez 5lat.
Problemem wg mnie jest morze śmieci jakie produkujemy np poprzez produkcje jednorazowych sprzętów które są beznadziejnej jakości które po zepsuciu nie nadają sie do naprawy no i olbrzymiej ilości opakowań jednorazowych , próby atomowe i odpady radioaktywne, wielkie katastrofy ekologiczne powstałe w wyniku niewłaściwego wydobycia surowców jak ta w zatoce meksykańskiej na platformie BP gdzie do oceanu wypłęnęły ok 1,5mln ton ropy naftowej spowodowało to śmierć milionów zwierząt ogromne zanieczyszczenie i zaburzenie prądów ocenanicznych , no i nasze kochane rolnictwo z użyciem ciężkiej chemii która ma wpływ na nas konsumentów jak i środowisko do którego dostają się trujące związki, chemia wypływająca z gospodarstw domowych też nie jest obojętna

_________________
Człowiek, który dla interesu poświęca swój honor, traci i swój honor i swój interes


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 listopada 2017, 10:46 - ndz 

Rejestracja: 26 listopada 2010, 23:02 - pt
Posty: 1644
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
kudlaty, a wszystko to co napisałeś to jest pogoń za mamoną.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 listopada 2017, 11:14 - ndz 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 00:33 - pn
Posty: 2207
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Fajnie to kudlaty, napisałeś. Nasz wpływ na klimat jest delikatnie mówiąc ograniczony. Były we wcale nie tak odległej przeszłości okresy gdy klimat szybko się ocieplał i równie szybko ochładzał a na ziemi było wielokrotnie mniej ludzi i zero przemysłu, winorośl wtedy pięknie rosła na Śląsku a ludzie żyli na Grenlandii i nagle duuup... My na klimat wpływ mamy średni ale klimat na nas wpływ ma olbrzymi czego przykładem jest np. rewolucja francuska i całe g...o które za nią przyszło i trwa do tej pory. Wystarczył jeden konkretny wybuch wulkanu bodaj na Sumatrze, po nim kilka lat głodu który doprowadził do zmian politycznych które trwają do dzisiaj i się rozwijają. Był czas dinusiów, teraz jest nasz i oby trwał jak najdłużej choć wiadomo, że kiedyś się skończy co wiedzą i teiści i ateiści tylko różnie to tłumaczą.
My powinniśmy po prostu tylko i aż dbać o to co dookoła. W dooopie mam wszelkiej maści ekodebili bo to zwykła banda złodziejska u góry a u dołu frajerzy z pozytywistycznym nastawieniem. Ten mój pogląd nie ma jednak wpływu na moją dbałość o otoczenie, nie śmiecę, segreguję co się da posegregować z chemią nie przesadzam i nie jeden worek śmieci całkiem prywatnie po różnych baranach ze szlaku w górach zniosłem ale chore drzewo wycinam gdy trzeba bo obok rośnie 10 zdrowych i chcę by dalej rosły.... Bo tak mam. I rozumiem też, że 6 czy 7 miliardów ludzi chce mieć lodówkę kompa, telewizor i samochód i życzę im by te dobra posiedli. Nie rozumiem tylko dlaczego rura do odkurzacza gdy muszę ją wymienić jest droższa od odkurzacza i dlaczego ekopierdoły spalą świat za 10 chorych drzew a za milion sprawnych odkurzaczy z zepsutą rurą lądujących rok w rok na śmietniku już nie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 listopada 2017, 13:20 - ndz 

Rejestracja: 03 grudnia 2012, 19:56 - pn
Posty: 300
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant 1/2
Stabilizacja klimatu to anomalia. Klimat się zmienia i mamy na to niewielki wpływ.Kraje Europy zachodniej uważane za te, które niby najwięcej na świecie "robią" w walce z tzw "efektem cieplarnianym" po prostu wypchnęły przemysł ciężki m.in. do Chin, a jednocześnie zużywają nieliczne ziemskie zasoby "pierwiastków radioaktywnych" w elektrowniach atomowych. Ambitne programy w rodzaju redukcji emisji CO2 o 20-30% w UE ilościowo odpowiadają dwutygodniowej emisji CO2 w Chinach i poza wyhamowaniem gospodarki krajów takich jak Polska nic nie zmieniają. Do tego od czasu do czasu jak pisał Kudłaty jakiś wulkan da o sobie znać wyrzucając w kilka dni ilość CO2 jaką ludzkość by emitowała przez dziesięciolecia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 listopada 2017, 18:41 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 22:59 - czw
Posty: 5571
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski, dadant
Wampun,

z tą niską emisją w zachodniej europie bym nie przesadzał bo niemcy już w obecnej chwili produkują 2x więcej zanieczyszczeń niż my a w chwili obecnej są nastawieni na energie atomową co ma sie zmienić do 2020r mają przejść tu uwaga na.... węgiel który to jest taki szkodliwy zwłaszcza nasz, już w chwili obecnej niemcy są na 2 jeśli nie na 1 miejcu jeśli chodzi o światowe wydobycie węgla brunatnego a boli ich nasz węgiel kamienny, choć nie śmierdzą im nasze kopalnie które systematycznie przejmują i są zainteresowani następnymi, trzeba też dodać że wiekszość wiatrów jakie u nas wieją są właśnie z zachodu skoro nie mamy przemysłu, elektrowni atomowych to skąd w pomiarach np skażenie radioaktywne w Polsce 2x przekroczone początkiem roku i teraz wrzesień-październik
taka to wybiórcza ta ochrona środowiska w zależności od kraju którego dotyczy

_________________
Człowiek, który dla interesu poświęca swój honor, traci i swój honor i swój interes


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 listopada 2017, 18:48 - ndz 

Rejestracja: 03 grudnia 2012, 19:56 - pn
Posty: 300
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant 1/2
Piszemy o tym samym o pozornych działaniach. Dlatego pisałem "niby".Niemcy spalają niemal 2x tyle węgla co Polska i mają większą emisję co2 na głowę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 listopada 2017, 19:01 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 22:35 - śr
Posty: 2489
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
W USA 48% energii elektrycznej powstaje z węgla ( a podobno gazem i ropą stoją), a Chiny zużywają 4 miliardy ton z tendencją wzrostową większą niż całe europejskie zużycie. Nasze, polskie wydobycie węgla kamiennego to pewnie nie więcej jak 70 milionów ton. Niemcy spalają połowę tego co cała Europa , ale wrzeszczą że to my jesteśmy największym trucicielem ( choć Bełchatów faktycznie jest największą elektrownią na węglu brunatnym w Europie, druga jest niemiecka) Całe działania Unii w obronie klimatu są komicznie nieznaczące wobec ogromu emisji z Chin. A są jeszcze Indie i inne duże kraje o gwałtownie rosnących emisjach. Wspomnieć też należy potężna hodowle bydła w Ameryce południowej , które emitują olbrzymie ilości metanu, daleko bardziej potęgującego efekt cieplarniany niż okrzyczane CO2. Wypierdują zmiany klimatu , bo ludziska lubią krwiste , wołowe steki.
To nie jest troska o klimat, to twardy biznes ,który nie zna sentymentów. Płacimy już za to olbrzymie pieniądze ,a zapłacimy więcej. Wszystkich doop nie da się zakorkować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 listopada 2017, 19:07 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 22:59 - czw
Posty: 5571
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski, dadant
my tu gadu gadu o węglu i "nadmiernej" emisji CO2 a tu powoli trzeba się zacząć zmierzać z nowym "problemem" otóż naukowcy alarmują że na ziemi może zabraknąć piasku i należy opracować światowy budżet ziemi który będzie go reglamentował
link do artykułu
https://blog.instalki.pl/mdobrowolski/n ... iasku.html

_________________
Człowiek, który dla interesu poświęca swój honor, traci i swój honor i swój interes


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 listopada 2017, 19:11 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 22:35 - śr
Posty: 2489
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Za komuny mówili ,że jakby na Saharze wprowadzić socjalizm to by zaraz piasku zabrakło , a tu zbraknie i bez komuny ? Pewnie dotarła tam nasza dobra zmiana :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 listopada 2017, 19:23 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 22:59 - czw
Posty: 5571
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski, dadant
manio,

tu sie nie ma z czego śmiać bo jak piszą eksperci problem jest poważny, trzeba reglamentować, reagować podwyższoną ceną na podwyższony popyt a pozyskane w ten sposób pieniądze powinny trafić na ochronę środowiska , chyba rzucę wszystko i otworzę fundacje która będzie się tym zajmowała :mrgreen: cel jest szczytny :wink:

_________________
Człowiek, który dla interesu poświęca swój honor, traci i swój honor i swój interes


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 listopada 2017, 19:28 - ndz 

Rejestracja: 03 grudnia 2012, 19:56 - pn
Posty: 300
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant 1/2
Niemcy już w czasie II wojny rabowali czarnoziem z Ukrainy i wywozili w głąb Rzeszy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 listopada 2017, 19:36 - ndz 

Rejestracja: 17 września 2017, 09:01 - ndz
Posty: 351
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie 18
Miejscowość z jakiej piszesz: Dębe Wielkie
bez paniki ziemia sama się oczyści z wrogiej ludzkości i religii jej do tego nakłaniającej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 listopada 2017, 19:49 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 09:15 - sob
Posty: 2320
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: dadant jednościenny nadstawkow
Proponuje tydzien z Harleqin,tam przynajmniej co ktoras historia ma dobre zakonczenie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 listopada 2017, 00:37 - pn 
Pszczelarz Roku
Pszczelarz Roku
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 00:03 - ndz
Posty: 3016
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
Borowy pisze:
6 miliardów ludzi na świecie też chce mieć pralkę, lodówkę, samochód.

Tylko dlaczego części są ze sobą zespalane, tak że nie możesz wymienić jednego elementu, jak było kiedyś. Teraz trzeba wywalić cały moduł ze sobą powiązany. Ile więcej trzeba zużyć metalu, ile wypalić prądu ile zanieczyścić środowiska by wymienić kupę żelastwa o wadze 10 kg zamiast jednego wałka o wadze 20 deko czy jednego paska, łańcuszka. To jest dopiero ekologiczne działanie. Tam gdzie pasuje korporacjom kroić kasę nie ma ekologi. Sprzęty są tak przygotowane że mają wytrzymać do gwarancji a potem się zepsuć. Zbyt długo nie gnijący samochód ocynkowany bez części które mają ograniczoną żywotność( już u wytwórcy), pralka której żywotność sięgała 10 lat, komputer który nie psuł się zaraz po gwarancji, telewizor ...żarówka .... wiele by tego wymieniać. To piękny plan, masz kupować, dużo i często.
Jaka ekologia jaki szacunek do środowiska, gdzie on jest.
kudlaty pisze:
CO2 to jest świetny interes dla handlarzy limitami emisji oraz skuteczny mechanizm ograniczania rozwoju konkurencyjnych gospodarek

Tak to jest cel sam w sobie. Nastraszyć, i znaleźć winnego, kozła ofiarnego. A samemu kotłować części do samochodu zamiast za 20 euro to za 200 euro, cały moduł zespolony.
kudlaty pisze:
taka to wybiórcza ta ochrona środowiska w zależności od kraju którego dotyczy

Oczywiście bo są lepsze i gorsze kraje, Unii dwóch prędkości. Ci co rządzą i ci którzy mają się słuchać.
To że mamy większe zadrzewienie kraju i więcej tlenu produkujemy do niemieckich, i nie tylko fabryk to całkiem nieistotne w tej kwestii. To już nie podlega pod ekologię.

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 listopada 2017, 05:41 - pn 

Rejestracja: 25 września 2012, 15:47 - wt
Posty: 1005
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
idzia12 pisze:
Oczywiście bo są lepsze i gorsze kraje, Unii dwóch prędkości. Ci co rządzą i ci którzy mają się słuchać.

Każdy może się rządzić dobrze i być w grupie tych co rządzą,ale nie każdy to potrafi albo chce.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 listopada 2017, 08:06 - pn 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 07:15 - wt
Posty: 296
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
jędruś pisze:
idzia12 pisze:
Oczywiście bo są lepsze i gorsze kraje, Unii dwóch prędkości. Ci co rządzą i ci którzy mają się słuchać.

Każdy może się rządzić dobrze i być w grupie tych co rządzą,ale nie każdy to potrafi albo chce.
:thank:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 listopada 2017, 08:55 - pn 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 00:33 - pn
Posty: 2207
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
jędruś pisze:
idzia12 pisze:
Oczywiście bo są lepsze i gorsze kraje, Unii dwóch prędkości. Ci co rządzą i ci którzy mają się słuchać.

Każdy może się rządzić dobrze i być w grupie tych co rządzą,ale nie każdy to potrafi albo chce.
święta naiwności. Najpierw ułatwiał ci to Ruski a teraz lewak z Luksemburga.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 listopada 2017, 11:54 - pn 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 07:15 - wt
Posty: 296
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Trochę dziwia mnie ciągle słyszane opinie, że my, Polacy mamy pecha, bo jesteśmy między Niemcami i Rosją. Dlaczego Niemcy nie mają pecha, że są między Polska i Francją, dlaczego Francja nie ma pecha, że jest między Niemcami i Hiszpanią, dlaczego Tumezja nie ma pecha, że jest między Algieria i Libią itd dookoła świata. Z tego co wiem, to sami prosiliśmy i to przez lata, żeby przyjeli nas do UE. Teraz wystarczy nie chcieć i nas wyposzą i mam wrażenie, że bez wielkiego żalu. Co do Ruskich to bardziej skomplikowane, ale w latach 1933-1945 r. my, Polacy zrobililiśmy bardzo, bardzo dużo, żeby zaczął ten Ruski u nas rządzić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 listopada 2017, 11:58 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 17:41 - sob
Posty: 4600
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Wiech, nie my polacy tylko polscy komunisci a ja komuchem nie jestem i z mojej rodziny nikt nie był i nie jest


henry

_________________
https://goo.gl/maps/hL13WHejj7k

Henry pamietaj nie kłóć się z idiotami bo sprowadzą cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 listopada 2017, 12:06 - pn 

Rejestracja: 11 maja 2014, 19:40 - ndz
Posty: 375
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Nakło
henry650 pisze:
Wiech, nie my polacy tylko polscy komunisci a ja komuchem nie jestem i z mojej rodziny nikt nie był i nie jest


henry

Nigdy nie mów nigdy . Jak popytasz to na PIS nikt nie głosował , a wygrali.
Nie jestem fanem PIS-u , ale fałszerstwa wyborów im nie zarzucam.
Pozdrawiam Waldek
P.S.
Polski komunista to jednak Polak . Jak by nie patrzył.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 listopada 2017, 12:39 - pn 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 07:15 - wt
Posty: 296
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
henry650 pisze:
Wiech, nie my polacy tylko polscy komunisci a ja komuchem nie jestem i z mojej rodziny nikt nie był i nie jest


henry

Chyba niezbyt znasz historię. Mościcki, Składkowski a przede wszystkim Beck i Smigły-Rydz to nie byli komuniści, a jeżeli byli to dobrze to ukrywali. O Piłsudskim nie ma co wspominać, bo tylko to, że historia zestawiła go z Bierutem nadal ma dobrą prasę w Polsce i główną ulicę w każdym miescie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 listopada 2017, 12:56 - pn 
Piłsudski wysiadł z czerwonego tramwaju ;-)
Były nawet plany zrobienia go królem ;-)


Na górę
  
 
Post: 20 listopada 2017, 13:00 - pn 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 19:29 - śr
Posty: 2044
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
balwro pisze:
. Tym razem dramatyczny raport podpisało ponad 15 tys. naukowców ze 184 krajów.


Ilu naukowców by się nie podpisało, jakie to ma znaczenie. Po wpisach widzimy, kto naprawdę zna się na rzeczy :thank:
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 listopada 2017, 16:01 - pn 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 00:33 - pn
Posty: 2207
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Wiech pisze:
Trochę dziwią mnie ciągle słyszane opinie, że my, Polacy mamy pecha, bo jesteśmy między Niemcami i Rosją
A co tu jest do dziwienia? Jest kiepsko jak jest się między młotem a kowadłem, jak masz wątpliwości to połóż palec na kowadle i przywal młotem - wystarczy za wszystkie odpowiedzi. Poza tym poczytaj historię naszych krajów pod kątem wzajemnych interakcji i celów strategicznych i masz wszystko na tacy, a jak nie znajdziesz to czytaj jeszcze raz i jeszcze, to wszystko było i jest napisane wbrew pozorom nawet w podręcznikach do podstawówki z lat 80-tych tylko trzeba je czytać a nie przeglądać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 listopada 2017, 16:35 - pn 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 00:33 - pn
Posty: 2207
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
andrzejkowalski100 pisze:
Ilu naukowców by się nie podpisało, jakie to ma znaczenie. Po wpisach widzimy, kto naprawdę zna się na rzeczy

Profesor nauk przyrodniczych Zbigniew Jaworowski, badacz zanieczyszczeń lodowców i stężenia CO2 w atmosferze, autor wielu publikacji na temat zmian klimatycznych, wieloletni przedstawiciel Polski w Komitecie Naukowym ONZ ds. Skutków Promieniowania Atomowego, członek Nongovernmental International Panel on Climate Change (NIPCC), który zrzesza naukowców sceptycznych wobec teorii ocieplenia klimatu:
Cytuj:
Klimat ocieplił się z przyczyn naturalnych i jest to korzystne; roślinność ma lepsze warunki wzrostu, zmniejsza się pustynnienie gleby, przybywa zwierząt. W latach 1982-2003 w Mauretanii, Mali i Czadzie pokrywa roślinna zwiększyła się o 50 procent. Największy wzrost wystąpił w Nigerii, gdzie na nowo zaczęły rosnąć gatunki drzew, które wyginęły wskutek poprzednich susz. Już od wielu stuleci planeta nie była tak zielona jak dziś. Jak wykazują pomiary satelitarne NASA, od 18 lat produkcja biomasy wzrosła o około 6 proc., a największy przyrost (o 42 proc.) wystąpił w lasach deszczowych Amazonii.

Cytuj:
Tak było zresztą w okresie ostatnich 500 mln lat, o czym przekonuje nas geologia. Pół miliarda lat temu było 23 razy więcej CO2 w atmosferze niż obecnie, a mimo to lądy były pokryte lodowcami… O zmianach klimatu decyduje wiele czynników, a obecnie walczy się tylko z jednym, który w dodatku jest nieistotny.

Tylko dwa cytaty bo po co więcej.Dla mnie jak coś jest zbyt nachalne, gdy z adwersarzy jakiegoś poglądu robi się głupców, gdy ktoś na czymś teoretycznym i niemierzalnym zarabia krocie nie na zasadzie dobrowolności ale pod przymusem zakupu; to jest to przekręt. Taki mam własnie stosunek do teorii globalnego ocieplenia, wierzę tym którzy głoszą teorie przeciwstawne. co nie zmienia faktu, że w sposób możliwy dla mnie do realizacji dbam o środowisko i otoczenie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 listopada 2017, 16:40 - pn 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 15:38 - śr
Posty: 1072
Ule na jakich gospodaruję: wz
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Rob :brawo: :brawo: :okok: :piwko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 listopada 2017, 17:04 - pn 
Zimne okresy w Polsce juz trwają po 8 miesięcy od września do maja i jest coraz gorzej z tego co widzę ...


Na górę
  
 
Post: 20 listopada 2017, 17:08 - pn 
Pszczelarz Roku
Pszczelarz Roku
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 00:03 - ndz
Posty: 3016
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
jędruś pisze:
idzia12 pisze:
Oczywiście bo są lepsze i gorsze kraje, Unii dwóch prędkości. Ci co rządzą i ci którzy mają się słuchać.

Każdy może się rządzić dobrze i być w grupie tych co rządzą,ale nie każdy to potrafi albo chce.

Lecz powinien być szanowany i stanowić o sobie. Nikt nie powinien się wtrącać do demokratycznie wybranego rządu i jego decyzji. Naciskać w raz ze złodziejami, na powrót do starych nawyków. Polecam zajrzeć w definicję UE. ,,28 demokratycznych państw europejskich,,
https://pl.wikipedia.org/wiki/Unia_Europejska
Naciski na rząd demokratyczny, to tak nie powinno wyglądać, nawet gdy nie na rękę polityka tego rządu. Dbałość o nasze interesy, też jest ważna. To my mieli byśmy być zabijani przez pseudo uchodźców - terrorystów. To nasz majątek był do tej pory okradany. Nasze miejsca pracy były zamykane, byśmy byli biedni i podatki wyprowadzane, zamiast trafiać do skarbu państwa. Mamy prawo do powiedzenia NIE i nie powinniśmy byli być za to karani. Mamy prawo rządzić się u siebie bez nagonki.

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 listopada 2017, 17:11 - pn 
porciak pisze:
Zimne okresy w Polsce juz trwają po 8 miesięcy od września do maja i jest coraz gorzej z tego co widzę ...No no masz rację tylko patrzeć jak niedźwiedzie polarne pojawią się w lasach :haha:


Na górę
  
 
Post: 20 listopada 2017, 17:13 - pn 
Oczywiście prawda.
Tylko trzeba przy tym pamiętać że to, że aktualnie mamy większość nie zwalnia nas z obowiązku respektowania prawa.
Nic nas z tego obowiązku nie zwalnia i zwalniać nie może.
Tylko tyle i aż tyle.


Na górę
  
 
Post: 20 listopada 2017, 17:16 - pn 
pisiorek pisze:
No no masz rację tylko patrzeć jak niedźwiedzie polarne pojawią się w lasach :haha:


W siemianowicach spadł juz chyba 4 snieg ale tym razem juz dowaliło 20 cm śniegu i bajkowa kraina ...


Na górę
  
 
Post: 20 listopada 2017, 17:27 - pn 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 19:29 - śr
Posty: 2044
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Kolego Rob to z innej strony .
Jeżeli ,rzeczywiście było by tak jak pisze pan Zbigniew Jaworowski to nic tylko brawo bić :brawo:
Powiem tylko tyle są autorytety wypowiadający zgoła odmienne poglądy od ogólnie przyjętych . Co nimi powoduje ?
Życie jednak ma to do siebie , że weryfikuje opinie nieprawidłowe. Prawda wynikiem funkcji czasu sama potrafi się obronić.
Ja wiem swoje! Na własne oczy w czasie mojego dorosłego życia widzę postępującą degradację środowiska . Pszczoły ich kondycja jest tego ostatecznym dowodem. Nikomu a zwłaszcza pszczelarzom nie trzeba tłumaczyć dlaczego tak się dzieje. Naprawdę śmieszne opinie co niektórych uczestników dyskusji ,bardziej adekwatne do opinii głoszonych przez rolników chemików. I jeszcze jedna uwaga . Rzeczywiście aktywne wulkany mogą /nie muszą/ zagrozić ziemskiej atmosferze. Pewnikiem jest fakt ,że ziemia nie wytrzyma kumulacji złych zjawisk wywołanych przez człowieka i samą przyrodę.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 listopada 2017, 17:29 - pn 

Rejestracja: 02 października 2012, 21:08 - wt
Posty: 515
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Rob pisze:
Wiech pisze:
Trochę dziwią mnie ciągle słyszane opinie, że my, Polacy mamy pecha, bo jesteśmy między Niemcami i Rosją
A co tu jest do dziwienia? Jest kiepsko jak jest się między młotem a kowadłem, jak masz wątpliwości to połóż palec na kowadle i przywal młotem - wystarczy za wszystkie odpowiedzi. Poza tym poczytaj historię naszych krajów pod kątem wzajemnych interakcji i celów strategicznych i masz wszystko na tacy, a jak nie znajdziesz to czytaj jeszcze raz i jeszcze, to wszystko było i jest napisane wbrew pozorom nawet w podręcznikach do podstawówki z lat 80-tych tylko trzeba je czytać a nie przeglądać.

Jak to mówią - na pochyłe drzewo to i koza wskoczy. Gdybyśmy mieli trochę rozumu to taka lokalizacja byłaby dla nas atutem. Ale my patrzymy tylko na innych i narzekamy a robić nima komu. Ot i cała filozofia a nie jakieś teorie spiskowe uprawiacie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 listopada 2017, 18:34 - pn 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 00:33 - pn
Posty: 2207
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
PawelKS3 pisze:
Gdybyśmy mieli trochę rozumu to taka lokalizacja byłaby dla nas atutem. Ale my patrzymy tylko na innych i narzekamy a robić nima komu

A kto narzeka? I kto nie robi? Ja tam robię swoje i raczej do przody a czasem tylko do tyłu. A fakty są faktami, jak jesteś pośrodku dwóch sił większych od ciebie z których jedna zawsze parła na wschód a druga na zachód to może dajesz radę jednej ale dwóm ni hu,hu. Dlatego dla nas tak ważne są struktury europejskie. Wiążą pewną nację z zachodu szeregiem traktatów i zobowiązań w takim stopniu że jest ona jedną z wielu w grupie i nie przychodzą jej głupie myśli do głowy. tak przynajmniej było do czasu gdy wspólnota europejska była wspólnotą gospodarczą. Od kiedy zrobił się z tego projekt polityczny to zaczęły się problemy zwłaszcza gdy wbrew Ojcom Założycielom zrobił się z tego projekt zmierzający ku neoliberalizmowi i lewactwu. Tyle, że alternatywy nie ma, ruski kołchoz już przerabialiśmy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 listopada 2017, 18:57 - pn 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 19:29 - śr
Posty: 2044
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Dla przypomnienia https://www.youtube.com/watch?v=WOHGAITevNk
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 listopada 2017, 18:57 - pn 
Do neoliberalizmu i lewactwa na pewno w jedną stronę?
Na slogany trzeba uważać.


Na górę
  
 
Post: 20 listopada 2017, 19:07 - pn 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 07:15 - wt
Posty: 296
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Rob, O to właśnie chodzi, że jesteśmy słabszym krajem niż sąsiedzi. Nie z ich winy tylko z naszej. Niemcy nie parły na wschód przez 300 lat jak byliśmy jako takim krajem europejskim. Rosja nie parła na zachód jeżeli byliśmy od niej mocniejsi. O wszystkie nieszczęścia powinniśmy winić siebie. Wystarczyło we wrześniu 1939 r. zdobyć Berlin, powiesić Hitleta i nie byłoby żadnych przykrych konsekwencji. Berlin jest tak samo odległy od Warszawy jak Warszawa od Berlina więc czyja to wina, że stało się tak jak się stało. Niestety to my byliśmy za słabi a nie Niemcy za silni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 listopada 2017, 19:35 - pn 

Rejestracja: 02 października 2012, 21:08 - wt
Posty: 515
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Bo my Polacy tylko się kłócimy, zupełnie jak przed 1939, każdy z polityków ma tylko i wyłącznie rację i nawet przez myśl im nie przejdzie, że może być inaczej. Zacietrzewiamy się i nikt nam nie wmówi, że czarne jest czarne a białe jest białe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 listopada 2017, 19:48 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 15:16 - sob
Posty: 3822
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Wiech pisze:
Rob, O to właśnie chodzi, że jesteśmy słabszym krajem niż sąsiedzi. Nie z ich winy tylko z naszej. Niemcy nie parły na wschód przez 300 lat jak byliśmy jako takim krajem europejskim. Rosja nie parła na zachód jeżeli byliśmy od niej mocniejsi. O wszystkie nieszczęścia powinniśmy winić siebie. Wystarczyło we wrześniu 1939 r. zdobyć Berlin, powiesić Hitleta i nie byłoby żadnych przykrych konsekwencji. Berlin jest tak samo odległy od Warszawy jak Warszawa od Berlina więc czyja to wina, że stało się tak jak się stało. Niestety to my byliśmy za słabi a nie Niemcy za silni.


Niestety duży problem jest w lokacji Polski. Zawsze znajdowaliśmy się między mocarstwami, nawet jak sami byliśmy mocarstwem. Kilka błędów w dyplomacji zapoczątkowało proces rozbiorów i od tego czasu nasz teren cały czas był rozgrywany i trwa to do dzisiaj.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 listopada 2017, 19:51 - pn 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 00:33 - pn
Posty: 2207
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Borowy, A niby jakie tendencje obecnie przeważają w strukturach europejskich? Bo na pewno nie te o których myśleli Robert Schuman,Konrad Adenauer, Alcide De Gasperi, Mało tego tendencja jest taka, że Parlament Europejski to tylko gadające głowy a rzeczywistą władzę sprawują cholera jak wybierani biurokraci. Przykład Tuska (pomijam wiedzę jaką wykazali się w tym przypadku obecnie rządzący) jest tu ewidentny - wybrany a nie wskazany przez Państwo którego jest przedstawicielem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 listopada 2017, 20:26 - pn 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 07:15 - wt
Posty: 296
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
górski_pszczelarz pisze:
Wiech pisze:
Rob, O to właśnie chodzi, że jesteśmy słabszym krajem niż sąsiedzi. Nie z ich winy tylko z naszej. Niemcy nie parły na wschód przez 300 lat jak byliśmy jako takim krajem europejskim. Rosja nie parła na zachód jeżeli byliśmy od niej mocniejsi. O wszystkie nieszczęścia powinniśmy winić siebie. Wystarczyło we wrześniu 1939 r. zdobyć Berlin, powiesić Hitleta i nie byłoby żadnych przykrych konsekwencji. Berlin jest tak samo odległy od Warszawy jak Warszawa od Berlina więc czyja to wina, że stało się tak jak się stało. Niestety to my byliśmy za słabi a nie Niemcy za silni.


Niestety duży problem jest w lokacji Polski. Zawsze znajdowaliśmy się między mocarstwami, nawet jak sami byliśmy mocarstwem. Kilka błędów w dyplomacji zapoczątkowało proces rozbiorów i od tego czasu nasz teren cały czas był rozgrywany i trwa to do dzisiaj.

Na pewno tak było? Jakim mocarstwem była Rosja do XVII w? Jakim mocarstwem były Niemcy do 1870 ? W latach 1918-1922 wygraliśmy wojnę z "mocarstwem" Rosyjskim i w Niemieckim. Co się stało przez 20 lat że utrzymując jedną z większych armii świata zostaliśmy pokonani w miesiąc przez państwo, które pokonaliśmy i militarnie w powstaniach wielkopolskim i śląskich, i dyplomatycznie uzyskując ziemie zamieszkane w większości przez Niemców, kilkanaście lat wcześniej. Bo przecież 17 września wojna była rozstrzygnięta i ten "nuż w plecy" miał tylko symboliczne znaczenie.
Te gadki o położeniu to takie usprawiedliwianie nieudacznictwa. Każdy kraj ma sąsiadów i marnie rządzone kraje z reguły narzekają na sąsiadów a nie na siebie. Jakoś Niemcy prze stulecia nie narzekali na sąsiedztwo Polski czy Francji tylko strugali włócznie, później klepali miecze a teraz budują rakiety.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 listopada 2017, 20:56 - pn 
Pszczelarz Roku
Pszczelarz Roku
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 00:03 - ndz
Posty: 3016
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
I wysyłają mądre głowy targowicy by rządziły w Polsce i reprezentowały nas w UE. Jak? Czy tak, żeby nam pomóc się rozwijać? Czy tak byśmy byli słabi, kulawi i chromi? Zawsze państwom ościennym zależało, by Polska była słaba. Nic się nie zmieniło. Teraz tylko mają więcej możliwości medialnych by nas zgnoić i odsunąć od innych państw UE.

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 listopada 2017, 21:23 - pn 
Wiech, ma rację.
Za robotę się trzeba brać A nie płakać że ktoś nam nie dał.
I głosować mądrze.


Na górę
  
 
Post: 20 listopada 2017, 21:37 - pn 

Rejestracja: 02 października 2012, 21:08 - wt
Posty: 515
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
idzia12, ale dlaczego akurat nas chcą gnoić itp. a nie np Rumunów?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 listopada 2017, 22:14 - pn 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 19:29 - śr
Posty: 2044
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
idzia12, pełna zgoda :róża:
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 listopada 2017, 22:42 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 22:05 - sob
Posty: 2806
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Co na to pszczoły ?
Trudno wnioskowac ,trudno dociec ,żyły w czasach wspólnot neolitycznych i w czasach współczesnych ,za nic mają nasze polityczne preferencje i wyznania .

Jednak masowa wycinka drzew na pewno je mocno zestresowała :pala:

Tak zeby podgrzać atmosfere - to Cesarz Niemiecki podniósł lokalnego księcia władającego na obrzeżach konsolidującej sie [po upadku CesarstwaRzymskiego] Europy do rangi Monarchy /Króla bez tego koniec tego księstwa byłby podobny do losu księstw z Połabia , czy południowo -wschodnich wybrzeży Bałtyku [Krucjaty Bałtyckie] .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

www.pasiekaambrozja.pl/forum/index.php    Matki pszczele Pasieka Zarodowa Aga    Słoje 900   baner na stron

       baner czasopisma Pasieka

Pasieka Pod Lipą w Dzietrznikach      Pasieka Pogodny Piątek   FERENC FRANCISZEK KNIEJA

   Producent sprzętu pszczelarskiego   Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji