FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 18 kwietnia 2024, 08:17 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 20 listopada 2017, 23:48 - pn 
Zdzisław. słuchać glosy że Otton namascił tegoż księcia na swojego następcę, a to już ma inny wydźwięk.


Na górę
  
 
Post: 20 listopada 2017, 23:50 - pn 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Zawsze winien jakiś kulson czy ubecka wdowa, tylko nie my . Umiemy tylko się dzielić i żreć ze sobą z byle powodu. Do roboty, wtedy będzie lepiej . Mądrych i młodych wybierać ,a nie wyświechtane autorytety rodem ze styropianu a teraz na klęcznikach, choć znaku krzyża nie umieją poprawnie zrobić .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2017, 00:02 - wt 

Rejestracja: 03 grudnia 2012, 20:56 - pn
Posty: 405
Lokalizacja: Warmia
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadant
PawelKS3, Taka mała dygresja :)
"Kiedy w 2005 roku zagraniczny kapitał przejmował dziennik "Berliner Zeitung", w Niemczech wybuchła histeria. Protestowali dosłownie wszyscy - dziennikarze, politycy, elity intelektualne, ludzie kultury i sztuki. Wszyscy twierdzili, że nie jest dopuszczalne, aby ktoś zza granicy wpływał na poglądy niemieckiej opinii publicznej. Zagraniczny inwestor w końcu odpuścił i odsprzedał swoje udziały spółce z Kolonii. Tymczasem w Polsce Niemcy kontrolują już łącznie 133 tytuły prasowe mając 75 proc. udziału w rynku. " Najwieksze portale jak Interia, Onet, WP, i dziesiatki innych. Radio RMF, (ZETka francuska). Codziennie formują mózgi Polaków jak plastelinę na swoją modłę zaszczepiając pewne idee korzystne dla siebie, a inne piętnując, wychwalając spolegliwych polityków, pietnująch tych którzy komplikują im działania. Dlatego czekam z zaciekawieniem co przyniesie szykowana przez rzad ustawa o repolonizacji mediów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2017, 00:05 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Trzeba z państwowej kasy "podeprzec " rynek medialny z okolic Torunia. :załamka:

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2017, 00:34 - wt 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
A karawana jedzie dalej, hehehe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2017, 01:18 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Wiech pisze:
Na pewno tak było? Jakim mocarstwem była Rosja do XVII w? Jakim mocarstwem były Niemcy do 1870 ? W latach 1918-1922 wygraliśmy wojnę z "mocarstwem" Rosyjskim i w Niemieckim. Co się stało przez 20 lat że utrzymując jedną z większych armii świata zostaliśmy pokonani w miesiąc przez państwo, które pokonaliśmy i militarnie w powstaniach wielkopolskim i śląskich, i dyplomatycznie uzyskując ziemie zamieszkane w większości przez Niemców, kilkanaście lat wcześniej. Bo przecież 17 września wojna była rozstrzygnięta i ten "nuż w plecy" miał tylko symboliczne znaczenie.


proponuje poszukać informacji jak to było z tym wrześniem 39, jak to całe dowództwo Polskiej armii zdezerterowało i uciekło w pierwszych dniach września do rumunii nie pozostawiając zastępstwa, paraliżując całą obronę kraju a Polakom mówili o honorze i walce do ostatniej kropli krwi, do tego błędne decyzje tych którzy pozostali,
nikt też nie mówi o tym ze Polacy we wrześniu 39 mogli zdobyć berlin który był odsłonięty a cała Armia Poznań czyli 150tys chłopa pod bronią była 150km od niego, natomiast niemcy praktycznie całymi siłami poszli na Polskę z kierunku dolnego śląska, a to co zrobiły ruskie 17 września nie było ich winą tylko naszego dowództwa które nie potrafiło się dogadać z jedną ze stron konfliktu, nie wypowiedzieli nawet im wojny przez co nasi jeńcy nie łapali się pod żadne konwencje i ruskie mogli z nimi robić co chcieli stąd Katyń i reszta
Przed Polską cała europa trzęsła portkami a Moskwę tylko 2x zdobyto a w obydwu przypadkach było to nasze wojsko czego nie mogą nam zapomnieć do dzisiaj, czy ktoś słyszał o obrazie Matejki Chołd Ruski gdzie car na kolanach klęczy przed królem Polski?
od dziecka nas wychowują na ofiary bo u nas nie świętuje się zwycięstw
tylko porażki
Taka ta nasza historia wybiórcza prawdziwa jak walka z klimatem

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2017, 01:36 - wt 
Matko jedyna.... to jest obraz Hołd Pruski.... A klęczy elektor pruski, na rynku w Krakowie, 1525r.


Na górę
  
 
Post: 21 listopada 2017, 01:44 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Borowy pisze:
Matko jedyna.... to jest obraz Hołd Pruski.... A klęczy elektor pruski, na rynku w Krakowie, 1525r.


jest tak jak pisałem wiecie że nasz czapkował przed kimś tam z prus, a nie wiecie że 29 października 1611 car rosji na kolanach się płaszczył i czapkował królowi Polski Zygmuntowi III Wazie, przypadek ze o tym nie słyszałeś czy to zasługa tego co w książkach sie nie znalazło bo ustrój był jaki był? ale teraz się podobno zmienił i chyba dalej nie ma ani słowa

"Car złożył polskiemu królowi pokłon do ziemi, całując czubki własnych palców, jego brat Dymitr uderzył czołem w posadzkę, a najmłodszy kniaź Iwan trzykrotnie bił czołem w podłogę, zanosząc się płaczem"


https://wirtualnapolonia.com/2015/10/28 ... ii-polski/

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2017, 01:53 - wt 
Obraz nazywa się zupełnie inaczej A Szujski nie był już carem.


Na górę
  
 
Post: 21 listopada 2017, 06:36 - wt 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Wyciągać wnioski i robić swoje, sadzić drzewa, dbać o ule, pracować jak należy, nie wpadać w kompleksy i mieć własne zdanie... jak Młynarski śpiewał : "Róbmy swoje"... A w globalne ocieplenie z winy człowieka nie wierzę :mrgreen: ... Idzie zima :cold:

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2017, 10:01 - wt 

Rejestracja: 11 maja 2014, 20:40 - ndz
Posty: 370
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Nakło
kudlaty pisze:
Borowy pisze:
Matko jedyna.... to jest obraz Hołd Pruski.... A klęczy elektor pruski, na rynku w Krakowie, 1525r.


jest tak jak pisałem wiecie że nasz czapkował przed kimś tam z prus, a nie wiecie że 29 października 1611 car rosji na kolanach się płaszczył i czapkował królowi Polski Zygmuntowi III Wazie, przypadek ze o tym nie słyszałeś czy to zasługa tego co w książkach sie nie znalazło bo ustrój był jaki był? ale teraz się podobno zmienił i chyba dalej nie ma ani słowa

"Car złożył polskiemu królowi pokłon do ziemi, całując czubki własnych palców, jego brat Dymitr uderzył czołem w posadzkę, a najmłodszy kniaź Iwan trzykrotnie bił czołem w podłogę, zanosząc się płaczem"


https://wirtualnapolonia.com/2015/10/28 ... ii-polski/

Coś dzwoni kolego , tylko nie wiadomo : w cerkwi czy w kościele.
Doczytaj , proszę doczytaj.
Pozdrawiam Waldek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2017, 10:25 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 czerwca 2015, 17:47 - czw
Posty: 186
Lokalizacja: Sądeczyzna
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Mordarka
Cały czas mówimy o tym że we wrześniu 39 zaatakowali nas niemcy i ruskie a zapominamy o Słowakach jak 1 września 39 na rozkaz premirera Słowacji ks Tiso zaatakowali południe polski. O tym w ogóle sie nie piszę, dla czego.
W 39 nie było szans na obronę.

_________________
Zmiana nigdy nie boli, to opór przed nią jest bolesny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2017, 10:45 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
to1mas,
i bardzo dobrze dogadali się z jedną ze stron i zamiast ofiarą stali sie agresorem, my też powinniśmy się potrafić dogadać z jedną ze stron jak była jeszcze na to szansa no ale nasi przywódcy unosili się honorem a jak przyszło co do czego uciekli z własnym honorem, niemcy też żałowali że ruskim oddali połowę Polski bez walki, jak póżniej szli na ruskich musieli to wszystko odbijać tracić ludzi i sprzęt,
już dawno powinniśmy być dogadani albo z ruskimi wtedy nie bylibyśmy między młotem a kowadłem jak to przedmowcy piszą, z ruskimi zamiast handlować to się dąsamy a niemcy handlują a i w innych sprawach też potrafią się świetnie z nimi dogadać

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2017, 13:04 - wt 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
kudlaty pisze:
a jak przyszło co do czego uciekli
Nie wszyscy uciekli. Mówiąc tak rzucasz błotem w tych, którzy zostali i zginęli za Ojczyznę. Np. dziadek mojego znajomego nie uciekł ale walczył do końca chociaż niektórzy dogadali się z ruskimi, z nazistami (bo ponoć Niemców wtedy nie było)... Czy to on nie miał honoru czy ci, którzy dogadali się (jak proponujesz by się stało?) Zastanów się co wygadujesz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2017, 14:07 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6434
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Wampun pisze:
w Polsce Niemcy kontrolują już łącznie 133 tytuły prasowe mając 75 proc. udziału w rynku. " Najwieksze portale jak Interia, Onet, WP, i dziesiatki innych. Radio RMF, (ZETka francuska). Codziennie formują mózgi Polaków jak plastelinę na swoją modłę zaszczepiając pewne idee korzystne dla siebie, a inne piętnując, wychwalając spolegliwych polityków, pietnująch tych którzy komplikują im działania. Dlatego czekam z zaciekawieniem co przyniesie szykowana przez rzad ustawa o repolonizacji mediów.

O tym trzeba pamiętać
W całej tej dyskusji nie ma co płakać nad tym co było trzeba mieć świadomość obecnego stanu .
I tego właśnie jak postrzegamy świat przez niezależne prywatne media :mrgreen: .
Że państwowe sieją propagandę to wiadomo ;) ale to jest Polska propaganda . :pl:

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2017, 14:20 - wt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
baru0 pisze:
Że państwowe sieją propagandę to wiadomo ale to jest Polska propaganda .


Nie wierzę, by jakiś kraj działał na korzyść innego kraju, a niekorzyść swojego, no chyba, że mają takie rządy jak my mieliśmy do tej pory.

Można wziąć jeszcze pod uwagę to, że mają już taki dobrobyt, że teraz to już tylko o nasz dbają :haha: :haha:

propaganda, propagandą (każdy) swój rozum ma :haha:

A najgorsze w tym wszystkim, że dogadać się można, ale z pozycji silniejszego, inaczej to jak w tym więzieniu, dwóch się "dogadało" ale jeden zawsze był z tyłu :wink:
jestem Polakiem, i jestem z tego dumny!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2017, 14:24 - wt 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Bartek, brawo :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2017, 14:33 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6434
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Bartek.pl pisze:
jestem Polakiem, i jestem z tego dumny!

Dobre ,idzie na podpis :pl: :D

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2017, 15:16 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 listopada 2016, 14:38 - ndz
Posty: 227
Lokalizacja: Mazowsze, południowe okolice W-wy
Ule na jakich gospodaruję: klasyczny stojak wlkp + 1wz
Miejscowość z jakiej piszesz: Łazy, pow. piaseczyń
Bartek.pl pisze:
Nie wierzę, by jakiś kraj działał na korzyść innego kraju, a niekorzyść swojego, no chyba, że mają takie rządy jak my mieliśmy do tej pory.Można wziąć jeszcze pod uwagę to, że mają już taki dobrobyt, że teraz to już tylko o nasz dbają propaganda, propagandą (każdy) swój rozum ma A najgorsze w tym wszystkim, że dogadać się można, ale z pozycji silniejszego, inaczej to jak w tym więzieniu, dwóch się "dogadało" ale jeden zawsze był z tyłu jestem Polakiem, i jestem z tego dumny!


:brawo: :brawo: :brawo: Brawo. Ja również.

_________________
Pozdrawiam,
Leonard


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2017, 17:41 - wt 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 21:51 - pn
Posty: 996
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadan
Ubolewam nad tym, źe nikogo z poprzedniej ekipy za naduźycia nie zamknięto. Obecnie bruźdza i sie śmieją z polskich pariotów. Jak nam wiadomo to łyźka dziegciu popsuje beczkę miodu. Szanujmy swoją ojczyznę i róbmy swoje dla wspólnego dobra.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2017, 17:50 - wt 
zento pisze:
Ubolewam nad tym, źe nikogo z poprzedniej ekipy za naduźycia nie zamknięto. Obecnie bruźdza i sie śmieją z polskich pariotów. Jak nam wiadomo to łyźka dziegciu popsuje beczkę miodu. Szanujmy swoją ojczyznę i róbmy swoje dla wspólnego dobra.


Więc albo obecna władza to nieudacznicy, że nie potrafią znaleźć dowodów, albo nie było naduźyć.


Na górę
  
 
Post: 21 listopada 2017, 18:03 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Niemniej idziemy na "starcie o patriotyzm" .
Cos takiego było już w Naszych dziejach ,u schyłku naszej Rzeczypospolitej Obojga Narodów , to walki stronnictw :
popierającego Leszczyńskiego [pro modernizacyjnego]
stronników [ Wettinów ] Sasów [zachowawczego]

Skutkowało to jedna z najbrutalniejszych bitew [na terenie wielkopolski]
skalą wzajemnego okrucieństwa byli zaskoczeni żołnierze zaciężni obu stron
a oni niejedno widzieli - tymi faktami sie taktownie nie chełpimy :oops:
Z tego okresu pozostało powiedzenie od sasa do lasa określające rozbicie na 2 krańcowo przeciwstawne frakcje .
Natomiast okres panowania Sasów dał nam to: za króla Sasa jedz pij i popuszczaj pasa :shock: a pozostała częsć Europy sie dynamicznie zmieniała , dalej było coraz gorzej :wink:

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2017, 18:33 - wt 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 845
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Zdzisław. pisze:
Niemniej idziemy na "starcie o patriotyzm" .
Cos takiego było już w Naszych dziejach ,u schyłku naszej Rzeczypospolitej Obojga Narodów , to walki stronnictw :
popierającego Leszczyńskiego [pro modernizacyjnego]
stronników [ Wettinów ] Sasów [zachowawczego]

Skutkowało to jedna z najbrutalniejszych bitew [na terenie wielkopolski]
skalą wzajemnego okrucieństwa byli zaskoczeni żołnierze zaciężni obu stron
a oni niejedno widzieli - tymi faktami sie taktownie nie chełpimy :oops:
Z tego okresu pozostało powiedzenie od sasa do lasa określające rozbicie na 2 krańcowo przeciwstawne frakcje .
Natomiast okres panowania Sasów dał nam to: za króla Sasa jedz pij i popuszczaj pasa :shock: a pozostała częsć Europy sie dynamicznie zmieniała , dalej było coraz gorzej :wink:

:thank:
Historia cały czas się powtarza, niestety wniosków mnie wyciągamy.
Ten Leszczyński nie był taki modernista. To chyba on powiedział : Nie byłbym ja szlachcicem, gdyby nie istniał chłop. Podła kondycja stanu chłopskiego nasz wynosi" To było w czasach upadku feudalizmu w Europie Zachodniej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2017, 18:53 - wt 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Wiech pisze:
Ten Leszczyński nie był taki modernista. To chyba on powiedział : Nie byłbym ja szlachcicem, gdyby nie istniał chłop. Podła kondycja stanu chłopskiego nasz wynosi"
Akurat te słowa świadczą właśnie o tym co napisał Zdzisław. Wątpiącym w zdolności i nowoczesne podejście do rozwoju państwa jakie reprezentował Leszczyński proponuję wycieczkę do Lotaryngii a zwłaszcza spacer po Nancy (szczególnie po Placu Stanisława) to co tam zobaczycie tylko utwierdzi Was w przekonaniu, że "Polak to brzmi dumnie" :pl: ... A w globalne ocieplenie nie wierzę :mrgreen: ... Idzie zima :cold:

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2017, 19:39 - wt 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Jak się bliżej przyjrzeć to nie ma kraju na świecie, którego historia była by jasna , klarowna i przejrzysta. Nie mamy sobie nic do zarzucenia i osobiście jestem dumny, że jestem Polakiem.
Borowy pisze:
Więc albo obecna władza to nieudacznicy, że nie potrafią znaleźć dowodów, albo nie było naduźyć.

Proces uzdrawiania organizmu zainfekowanego wcale nie jest prosty ani krótkotrwały. Ale jestem pewien ,że przebiega i nadejdzie taki czas kiedy ludzie nieodpowiedzialni, nieuczciwi zostaną rozliczeni i pociągnięci do odpowiedzialności. Nie ma przyzwolenia na rozbój w biały dzień ludzi w białych kołnierzykach. Świadomość suwerena staje się rzeczywistością i
zmusza rządzących, do respektowania raz zadeklarowanej umowy.
Ma to swoje odbicie i przełożenie w sondażach ,co przenosi się bezpośrednio na wynik wyborów. Dzisiaj nawet pani Merkel ma kłopoty w kraju za Odrą z utworzeniem rządu. Strach pomyśleć co by było w tym zdyscyplinowanym narodzie, kiedy media były by w rękach obcego kapitału . Tak więc szanujmy się pogłębiajmy wiadomości i nie pozwalajmy zaśmiecać sobie umysłów.
Pozdrawiam :pl:
Rob globalne ocieplenie to nie sprawa wiary.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2017, 19:51 - wt 
Pięknie napisane.
Naprawdę.

A serio to G A nie świadomość, suweren się prostytuuje za 500+.


Na górę
  
 
Post: 21 listopada 2017, 20:14 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 czerwca 2015, 17:47 - czw
Posty: 186
Lokalizacja: Sądeczyzna
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Mordarka
Borowy pisze:
Pięknie napisane.
Naprawdę.

A serio to G A nie świadomość, suweren się prostytuuje za 500+.


Święta racja. Poprzednia władza dawała wędkę suwerenowi a dzisiejsza daje rybę. Kto był nieudacznikiem ten dalej nim zostanie, nie pomoże nawet 500+, ale najważniejsze że będzie głos na obecną władzę i dodatkowo TVPis straszy że inna władza to odbierze to nie ma co sie dziwić, że takie sondaże są. Ale to wszystko jest do czasu.

_________________
Zmiana nigdy nie boli, to opór przed nią jest bolesny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2017, 20:20 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6434
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Dziwne że nawet unia wskaźniki wzrostu nam podnosi .A śmiem twierdzić że gdyby było do czego się przyczepić to by się przyczepili .
Tak jak do dyskryminacji kobiet w Polsce że nie mogą tle samo lat robić co chłopy :wink: .To bym akurat poparł niech będzie równo :mrgreen: .
I tak statystycznie krócej pożyję :cry:

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2017, 20:21 - wt 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
to1mas pisze:
Święta racja. Poprzednia władza dawała wędkę suwerenowi
by łowił rybki dla władzy. Dzisiejsza władza daje wędkę by suweren łowił dla siebie natomiast to, co poprzednia władza z najlepszych łowisk łowiła dla siebie i swoich - oddaje suwerenowi. Dlatego ci odsunięci kwiczą i piszczą, że tak nie można - bo przecież tamta władza tak nie robiła i była demokratyczna. Ubek to był ktoś wtedy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2017, 20:24 - wt 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
andrzejkowalski100 Nie masz racji, to póki co tylko i wyłącznie kwestia wiary. Obecnie żyjemy w erze kenozoicznej w okresie czwartorzędu w podokresie holocenu - i to jest fakt. Holocen jest to podokres w którym po serii okresów zlodowacenia nastąpiło ocieplenie klimatu umożliwiające miedzy innymi ekspansję człowieka - i to jest fakt. W czasie trwania holocenu aż do czasów obecnych cyklicznie występowały okresy oziębień i ociepleń klimatu - i to jest fakt. Przykładem jest tu okres ciepła w Średniowieczu o którym wspominałem w którymś poście wyżej wyżej. Podobnym przykładem lecz przeciwstawnym jest wiek bodaj 17-ty gdy Bałtyk zamarzał niemal w całości. Okresy ochłodzenia w holocenie nie miały takiej skali jak w plejstocenie (dlatego nazywano je co najwyżej małymi epokami lodowcowymi) nie występowały w tym okresie masowe wymierania a człowiek świetnie się do tych warunków adoptował. Gdyby policzyć holocenowe okresy ciepła i chłodu to chyba jednak mamy farta - jest ciepło, częściej było chłodno.
W swej pysze niektórzy naukowcy okres od połowy ubiegłego wieku (tak mniej więcej bo proponują różne daty) chcą nazwać antropocenem i nadać mu rangę nowej ery, cóż powinien wobec tego pojawić się dinocen, porostocen, i trylobitocen i inne ...ceny nawiązujące do dominacji (czasem długiej lecz w sumie chwilowej)jakiegoś gatunku na Ziemi. Globalne ocieplenie szanownyandrzejkowalski100, jest zjawiskiem teoretycznym i naukowo nie dowiedzionym podobnie jak wpływ pierdów dinozaurów na współczesny im klimat (całkiem serio rozważany przez niektórych, podobnie jak obecnie wpływ gazów wydzielanych przez przeżuwacze na wielkość dziury ozonowej). Skoro to teoria to jak najbardziej jej uznawanie bądź nie, jest kwestią wiary.Pozdrawiam

Ale z pozostałą treścią sią w zasadzie zgadzam. :pl:

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2017, 20:35 - wt 
vega pisze:
to1mas pisze:
Święta racja. Poprzednia władza dawała wędkę suwerenowi
by łowił rybki dla władzy. Dzisiejsza władza daje wędkę by suweren łowił dla siebie natomiast to, co poprzednia władza z najlepszych łowisk łowiła dla siebie i swoich - oddaje suwerenowi. Dlatego ci odsunięci kwiczą i piszczą, że tak nie można - bo przecież tamta władza tak nie robiła i była demokratyczna. Ubek to był ktoś wtedy...


Zapłacisz Ty rachunek za to wstawianie z kolan, oj zapłacisz. Wszystko do czasu.
Tylko czemu k-wa ja też będę musiał płacić...


Na górę
  
 
Post: 21 listopada 2017, 20:48 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Coś na temat globalnego ocipienia ,od 3.30 min do 4.30 min

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2017, 20:49 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 listopada 2016, 14:38 - ndz
Posty: 227
Lokalizacja: Mazowsze, południowe okolice W-wy
Ule na jakich gospodaruję: klasyczny stojak wlkp + 1wz
Miejscowość z jakiej piszesz: Łazy, pow. piaseczyń
Borowy pisze:
Zapłacisz Ty rachunek za to wstawianie z kolan, oj zapłacisz. Wszystko do czasu.

Słyszę, ten rodzaj "ostrzeżeń", od połowy lat 90-tych. Retoryka UD, UW, PC, SLD, PO.

_________________
Pozdrawiam,
Leonard


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2017, 20:51 - wt 
PC?
Wiesz o czym piszesz czy klepuesz slogany ?


Na górę
  
 
Post: 21 listopada 2017, 20:57 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 listopada 2016, 14:38 - ndz
Posty: 227
Lokalizacja: Mazowsze, południowe okolice W-wy
Ule na jakich gospodaruję: klasyczny stojak wlkp + 1wz
Miejscowość z jakiej piszesz: Łazy, pow. piaseczyń
Borowy pisze:
Wiesz o czym piszesz czy klepuesz slogany ?


Niestety wiem - to były moje "najlepsze" czasy, chociaż wtedy też dałem się zmanipulować.

_________________
Pozdrawiam,
Leonard


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2017, 21:20 - wt 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Borowy pisze:
Tylko czemu k-wa ja też będę musiał płacić...
No właśnie, czemu ja muszę płacić za ich ośmiorniczki?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2017, 21:34 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
vega, osmiorniczki to mocno przereklamowane danie , taki " skwarek" dla wiekszości europejczyków .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2017, 21:41 - wt 
vega pisze:
Borowy pisze:
Tylko czemu k-wa ja też będę musiał płacić...
No właśnie, czemu ja muszę płacić za ich ośmiorniczki?


Przecież płacisz nadal.
Bo chyba nie jesteś tak naiwny że sądzisz że obecna władza płaci sama za siebie?


Na górę
  
 
Post: 21 listopada 2017, 22:30 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Borowy, nie zapominaj jakie jeszcze mamy sądownictwo wiec nie wszystko sie da odrazu


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2017, 22:48 - wt 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Borowy pisze:
Przecież płacisz nadal.
Bo chyba nie jesteś tak naiwny że sądzisz że obecna władza płaci sama za siebie?
Tak, szczególnie w Warszawie. Tak to wyglądało wszędzie gdzie była zaraza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2017, 22:57 - wt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
henry650 pisze:
Borowy, nie zapominaj jakie jeszcze mamy sądownictwo wiec nie wszystko sie da odrazu


henry


ja już nic nie piszę Borowy swoje wie i nic nie zmienisz,

abstrahując,
patrząc na prokuratorów, sędziów i policjantów zamieszanych w chociażby w ambergold widzę, co działo się wcześniej( pewnie teraz tez cos się kroi)
niestety nic im nie zostało, tylko totalna opozycja.
Jestem przeciwko wszelkiego rodzaju złodziejstwom, ale to co się działo niestety nie można nazwać, przypadkiem, zaniechaniem czy pomyłką!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2017, 23:20 - wt 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Koledzy może wróćmy do tej globalnej katastrofy, bo zaraz będzie katestrofa i polecą noże :oops:

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2017, 23:25 - wt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Rob pisze:
Koledzy może wróćmy do tej globalnej katastrofy, bo zaraz będzie katestrofa i polecą noże :oops:


bo to jest katastrofa, masz rację
koniec


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2017, 23:34 - wt 

Rejestracja: 02 października 2012, 22:08 - wt
Posty: 478
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Bartek.pl pisze:
jestem Polakiem, i jestem z tego dumny!

A może by wystarczyło - Jestem człowiekiem i jestem z tego dumny?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2017, 23:41 - wt 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Każdy ma prawo do własnego postrzegania rzeczywistości i odkreślania choćby powodów do dumy. Napisz w stopce co uważasz i wróćmy do tematu. Pozdrawiam

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 listopada 2017, 02:20 - śr 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Rob, nie widzę powodów ,aby w ruch poszły noże . Dyskusja przebiega wzorowo. :brawo:
Na temat ocieplenia klimatu rzeczywiście odpaliłeś fajerwerki musi to być twój konik. :szok:
Moje pszczoły mają jednak inne zdanie, a ja za nimi z uporem maniaka podparty opinią tak wielu ludzi nauki pozostanę przy swoim zdaniu i basta :pala:
Bartek.pl pisze:
patrząc na prokuratorów, sędziów i policjantów zamieszanych w chociażby w ambergold widzę, co działo się wcześniej( pewnie teraz tez cos się kroi)
niestety nic im nie zostało, tylko totalna opozycja.
Jestem przeciwko wszelkiego rodzaju złodziejstwom, ale to co się działo niestety nie można nazwać, przypadkiem, zaniechaniem czy pomyłką!!!

Mam propozycje dla ludzi, którzy kolokwialnie mówiąc popłynęli składając swoje oszczędności w Amber Gold.
Powinni wnieść pozew do sądu przeciwko ówczesnemu jaśnie panującemu rządowi.
Rząd poprzez swoich etatowych urzędników na czele z Donaldinio dał po całości plamę .
Komisja świetnie dowodzi ,ukazuje tak ogromną skale zaniechań i nieróbstwa urzędników opłacanych z naszych podatków ,że sąd sprawę w try miga zakończy.
Skarb państwa wynikiem wyroku sądowego powinien natychmiast dokonać wypłaty pokrzywdzonym.
Ludzie odzyskali by zaufanie /nie tylko pokrzywdzeni/, a przykład takiego działania zadziwił by cały świat.
Idąc dalej , te drobne 800 ml zł w rzeczywistości nie powinno obciążać podatników ale na drodze ustawy US powinien ściągnąć z uposażeń,emerytur właśnie tych urzędników, którzy do takiego nadużycia doprowadzili. Niech płacą do końca życia i niech wspominają lata kiedy pierdzieli delikatnie mówiąc w stołki. Do tych 800 ml zł doliczył bym im koniecznie koszty jakie generuje cała komisja śledcza i procenty z odsetkami. W sumie patrząc na ich uposażenia, renty, emerytury /tych urzędników / to są w końcu drobne.
Sam Tusk gromadzi tyle na posadzie w UE ,że na prawdę nie odczują tego ciężaru. Tylko działać konsekwentnie po kolei iść za ciosem , a szybko staniemy na nogach.
Pozdrawiam :pl:


Takie powinno być zakończenie tej ohydnej, kompromitującej historii.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 listopada 2017, 09:02 - śr 

Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 17:40 - ndz
Posty: 775
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Łódzki-wschodni
andrzejkowalski100,
:brawo: :brawo: :brawo:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 listopada 2017, 11:39 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Nabijanie obywateli w przysłowiową bytelke przez ostatnie30-40 lat :

--- emisje srebrnych monet obiegowych o "niby limitowanych seriach"
---różne programy oszczędzania o odległej perspektywie realizacji
ksiażeczki mieszkaniowe ,samochodowe ,polisy posagowe.
--- giełda
---- banki ,kasy pożyczkowe [przekształcenia ,upadki]
---- para podatki [ukryte daniny na rzecz państwa ]
---- system ubezpieczeń społecznych


Zasady sa nieodmienne i ciągle ulegają zabiegom maskujacym .
Ludzie zawsze pójdą na lep łatwego zysku bez wysiłku taka jest nasza natura,a stare przysłowie powiada bez pracy nie ma kołaczy :pl:

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 listopada 2017, 12:06 - śr 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
andrzejkowalski100, jaki tam fajerwerki :D , lubię ten temat a patrzę na niego zupełnie inaczej niż większość. Sposób przeprowadzania badań, lobbing na rzecz określonego punktu widzenia, wywieranie presji... temat rzeka a zainteresowałem się nim po rozmowie z gościem który pracował kiedyś na Spitsbergenie i opowiedział mi co myśli np o pobieranu odwiercanych rdzeni lodowych i jakości badań z nimi związanych.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 listopada 2017, 13:16 - śr 

Rejestracja: 14 stycznia 2011, 12:35 - pt
Posty: 647
Lokalizacja: płońsk
andrzejkowalski100 pisze:
Takie powinno być zakończenie tej ohydnej, kompromitującej historii
A jakie jest kolegi stanowisko w sprawie SKOKÓW,o naukę proszę.

_________________
godzięba


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji