FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 19:02 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: 19 lipca 2018, 20:34 - czw 
Chciałbym by taki musiał zapłacić za szkody oraz pracować w formie wolontariatu przy pszczołach przynajmniej 2 lata.

https://www.hej.mielec.pl/miasto2/aktua ... sieke.html


Na górę
  
 
Post: 19 lipca 2018, 21:02 - czw 
Malcolm pisze:
Chciałbym by taki musiał zapłacić za szkody oraz pracować w formie wolontariatu przy pszczołach przynajmniej 2 lata.

https://www.hej.mielec.pl/miasto2/aktua ... sieke.html


Pszczelarz pszczelarzowi wilkiem.


Na górę
  
 
Post: 19 lipca 2018, 21:05 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Malcolm,
robi się coraz ciaśniej i niektórym nerwy puszczają a będzie jeszcze ciekawiej bo pszczelarzy przybywa a baza pożytkowa się kurczy bo jak nie kukurydza to zboże, na jednej pasiece którą odpuściłem były zboża, brzozy i
oczywiście dzięcioły, nawet się za brzozy zabrali i wszelkie nieużytki teraz wszędzie rośnie pszenica

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lipca 2018, 21:20 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 stycznia 2016, 20:17 - sob
Posty: 875
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: ok. Łukowa
kudlaty pisze:
za brzozy zabrali i wszelkie nieużytki teraz wszędzie rośnie pszenica

Trochę przeginasz tam gdzie rosną samosiejki brzozy - pszenica raczej nie urośnie. Wracając do tematu ze zdjęcia - te ule są pchnięte od przodu i na tych stojakach raczej dało się to zrobić bez siatki i zwiać - moim zdaniem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lipca 2018, 21:58 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Kosut,
u mnie nie ma piasków jak pewno u ciebie, tam jest glina a brzozy rosną wszędzie, jest tam większy gospodarz i nie wiem jakie mają układy czy kupił czy dzierżawi ale wszystko wycięte pniaki albo koparkami powyciągane lub wypalone dziwiłem się im bo te brzozy miały niektóre grubo powyżej 20cm przy ziemi i ciekawi mnie jak to później orali bo korzenie też musiały nie być takie małe,
co do tematu to żadna postronna osoba nie będzie się przechadzała między ulami musiał to zrobić ktoś z branży, a za co to się pewno tego już nie dowiemy bo opisano tylko jedną stronę medalu, zupełnie jak z tym gościem co w ubiegłym roku wytruli mu pszczoły na gryce i dopiero później wypływały smaczki że nie był on taką ofiarą na jaką się kreował, niestety wtedy za "inteligencje" pszczelarza zapłaciły niewinne pszczoły, a co było tym razem tego się nie dowiemy no chyba że jest na forum ktoś z okolicy kto wie więcej

kolejna sprawa niekoniecznie musiał to ktoś poprzewracać w ubiegłym roku kolega z pasieki Nowiński pokazywał co się działo u niego podczas nawałnic na facelii wszystko co do jednego wywalił wiatr i był z tego film, poliuretany są lekkie przyjechały pewno puste po miodobraniu, ściśle ułożone jeden przy drugim dość wysokie i robi opór

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lipca 2018, 23:40 - czw 
Trudno powiedzieć czy to był pszczelarz. Wandal ule mógł pchnąć w nocy, pszczoła po ciemku ma trudno zlokalizować napastnika, jeżeli ten nie dobiera się wprost do ramek. Dennice leżą normalnie, podniósł korpus, pchnął i do następnej. Ale wszystko jest możliwe.

PS. Kudlaty mówisz, że lekkie. Ale z drugiej strony z tego co widać na zdjęciu były obciążone cegłami.


Na górę
  
 
Post: 19 lipca 2018, 23:57 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Malcolm pisze:
PS. Kudlaty mówisz, że lekkie. Ale z drugiej strony z tego co widać na zdjęciu były obciążone cegłami.
cegła waży może 2kg to jest nic w ubiegłym roku pokazywałem 2x co się u mnie działo na pasiece gdzie miałem korpusy z suszem a daszki byly dociążone nie 1 cegłą ale było nakładzione po kilkanaście kg na daszek, zawiało mocniej to poszło wszystko jak domino cała ściana,
daszki mam ciężkie i były jeszcze po 2 kamienie albo cegły, na kilku rodzinach produkcyjnych nie było daszków bo zwiało były po kilka m od uli z których je zerwało zupełnie jakby nic nie ważyły a miały po min 5kg każdy, wtedy drzewa z korzeniami powyrywało albo powykręcało
w bezpośrednim otoczeniu pasieki więc wiaterek był odpowiedni :mrgreen:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lipca 2018, 10:47 - pt 
Jasna cholercia. Ja w przyszłym będę testował takie ule to chyba zaopatrzę się od razu w pasy spinające. U mnie na Warmii silne wiatry mamy 2-4 razy do roku. Na dziś wieczór znowu ostrzegają.


Na górę
  
 
Post: 20 lipca 2018, 11:15 - pt 

Rejestracja: 07 października 2015, 15:09 - śr
Posty: 763
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Gostynin
Malcolm, takie pasy uratowały mi rodzinki ,jak stałem na facelii w szczerym polu i nagle przyszło wiatrzysko ,ze świata nie było widać.6 szt poleciało do przodu ,ale nic się nie rozsypało po prostu podniosłem ,ale postawiłem już teraz niżej na paletach i było ok.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lipca 2018, 21:46 - pt 
Malcolm pisze:
Jasna cholercia. Ja w przyszłym będę testował takie ule to chyba zaopatrzę się od razu w pasy spinające. U mnie na Warmii silne wiatry mamy 2-4 razy do roku. Na dziś wieczór znowu ostrzegają.


Warto kupić pasy spinające.


Na górę
  
 
Post: 20 lipca 2018, 22:30 - pt 

Rejestracja: 18 stycznia 2017, 12:19 - śr
Posty: 807
Lokalizacja: Kostarowce/Sanok
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Kostarowce
Nietrzeba kupować pasów, jak potrzebuje pasów idę na pobliski szrot z autami do kasacji i odcinam pasy bezpieczeństwa za darmo.... klamra z drutu i już

_________________
gendzi@interia.pl
Pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lipca 2018, 22:35 - pt 
tomaszgenda pisze:
Nietrzeba kupować pasów, jak potrzebuje pasów idę na pobliski szrot z autami do kasacji i odcinek pasy bezpieczeństwa za darmo.... klamra z drutu i już


Jak ktoś jest pomysłowy można i tak :wink:


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji