FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 14:20 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Post: 11 sierpnia 2018, 09:40 - sob 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 04 maja 2018, 08:33 - pt
Posty: 2
Ule na jakich gospodaruję: kombinowane
Miejscowość z jakiej piszesz: Wrocław
EJ zalozmy, ktos ma ule i np, sasiada udziabiajpszczoly to wtedy moze ta osoba sie ubiegac o jakies odszkodowanie??:) dosc ciekawa mysla mnie naszla...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sierpnia 2018, 10:24 - sob 

Rejestracja: 21 października 2017, 22:31 - sob
Posty: 38
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie leżaki
Miejscowość z jakiej piszesz: Wrocław
Może. Chociaż nie ma jak udowodnić czy to Twoja pszczola go uzadliła. Dlatego warto się ubezpieczyć w kole pszczelarskim. Do 50 uli coś okolo 5 zł


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sierpnia 2018, 11:03 - sob 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5353
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
Mlody, ja do żadnego koła nie należę i nie mam zamiaru się to tej wątpliwej organizacji zapisywać, a sprawę rozwiązałem inaczej. Jedną z pasiek mam w ogródku od tej strony gdzie nie ma sąsiadów. Ale nie każdy tak ma więc warto z sąsiadami pogadać gdzie pasieka nie będzie przeszkadzała. Zawsze będzie że to on pokierował czy się zgodził. Łagodne pszczoły to podstawa :)
Każdy ma inne zdanie na ten temat i swoją teorię.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sierpnia 2018, 12:19 - sob 

Rejestracja: 21 października 2017, 22:31 - sob
Posty: 38
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie leżaki
Miejscowość z jakiej piszesz: Wrocław
Ja pszczoly mam ma wsi, ule z dala od ludzi. Ale niech kogoś z uczuleniem uzadli i wpadna na pomysł , ze to moje pszczoły to co zrobię? A tak to ubezpieczenie jest to czuję się bezpiecznie. Ale sam zastanawiam się co daje ubezpieczenie za 6 zl? :)

A przy pszczołach też mogę robić bez kombinezonu. :) Chyba, ze stoją na rzepaku albo jest nie pogoda.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sierpnia 2018, 15:22 - sob 

Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 17:40 - ndz
Posty: 774
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Łódzki-wschodni
Mlody pisze:
Ale niech kogoś z uczuleniem uzadli i wpadna na pomysł , ze to moje pszczoły to co zrobię?
Ja mam prosty sposób, od razu pytam czy pszczoła była z kokardką, bo moje takie mają :-P , jak tak, to jakiego koloru. Przeważnie żądlą te bez kokardek, przynajmniej u mnie. :lol:

_________________
Pozdrawiam
Marek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sierpnia 2018, 17:27 - sob 

Rejestracja: 10 kwietnia 2016, 18:56 - ndz
Posty: 96
Ule na jakich gospodaruję: DD
Miejscowość z jakiej piszesz: Bargłów Kościelny
BARciak pisze:
Mlody, ja do żadnego koła nie należę i nie mam zamiaru się to tej wątpliwej organizacji zapisywać, a sprawę rozwiązałem inaczej. Jedną z pasiek mam w ogródku od tej strony gdzie nie ma sąsiadów. Ale nie każdy tak ma więc warto z sąsiadami pogadać gdzie pasieka nie będzie przeszkadzała. Zawsze będzie że to on pokierował czy się zgodził. Łagodne pszczoły to podstawa :)
Każdy ma inne zdanie na ten temat i swoją teorię.


Nie ma nic stałego w życiu. Myślisz, że się zabezpieczyłeś, że prawo jest za Tobą... Taki mały przykład znaleziony w sieci
Cytuj:
1997 rok, Łódź. Józef Banasiak pod swoim domem zauważył intruzów. Gdy wyszedł na zewnątrz, jeden z nich rzucił się na niego z nożem. Gospodarz wyrwał go napastnikowi i dźgnął go w pośladek. Intruz zmarł po kilku godzinach w szpitalu.
Sąd uwierzył, że Banasiak nie chciał nikogo zabić. Mimo to, wymiar sprawiedliwości uznał, że "działanie broniącego się było nieproporcjonalne do zagrożenia" i wydał wyrok: 16 miesięcy więzienia. W uzasadnieniu podkreślono, że z opinii biegłych wynika, iż w momencie zadawania ciosu Banasiak nie czuł już strachu.

Wtargnie ktoś na Twoje pasieczysko. Zechce zobaczyć "co masz w domkach" i czy rzeczywiście są tak łagodne jak słyszał... Po czym w związku z tym, że nikt go tam nie widział, może powiedzieć że te kilka strzałów zarwał, gdy przechodził drogą publiczną obok Twojej posesji, za co za straty na psychice zażąda odszkodowania w Biletach NBP. Cytując Dr.Housa : " wszyscy kłamią" :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sierpnia 2018, 17:28 - sob 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5353
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
Marek74 pisze:
Wtargnie ktoś na Twoje pasieczysko. Zechce zobaczyć "co masz w domkach" i czy rzeczywiście są tak łagodne jak słyszał...

Nie wejdzie. No chyba, że umie wysoko i daleko skakać :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sierpnia 2018, 18:10 - sob 

Rejestracja: 01 stycznia 2014, 23:06 - śr
Posty: 254
Ule na jakich gospodaruję: WZ
Miejscowość z jakiej piszesz: Podbeskidzie
Powiem tylko tyle że lepiej ubezpieczenie mieć niż go nie mieć. Nawet jeśli nie nalezy się do koła pszczelarskiego to można wykupić prywatnie w PZU lub innej ubezpieczalni. Oczywiście takie ubezpieczenie jest droższe od tego płaconego przez koło, bo zbiorowo zawsze korzystniejsze warunki. W razie czego można skorzystać z OC. Strzeżonego Pan Bóg strzeże :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sierpnia 2018, 00:33 - pn 
Ricus Smit pisze:
EJ zalozmy, ktos ma ule i np, sasiada udziabiajpszczoly to wtedy moze ta osoba sie ubiegac o jakies odszkodowanie??:) dosc ciekawa mysla mnie naszla...


A jak ci udowodni że to twoja pszczoła?


Na górę
  
 
Post: 13 sierpnia 2018, 00:35 - pn 
full-light pisze:
Powiem tylko tyle że lepiej ubezpieczenie mieć niż go nie mieć. Nawet jeśli nie nalezy się do koła pszczelarskiego to można wykupić prywatnie w PZU lub innej ubezpieczalni. Oczywiście takie ubezpieczenie jest droższe od tego płaconego przez koło, bo zbiorowo zawsze korzystniejsze warunki. W razie czego można skorzystać z OC. Strzeżonego Pan Bóg strzeże :)


To prywatne chyba jest drogie :haha:


Na górę
  
 
Post: 16 sierpnia 2018, 08:05 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2007, 10:08 - ndz
Posty: 810
Lokalizacja: Krosno
Ule na jakich gospodaruję: Wkp, LN.
Miejscowość z jakiej piszesz: Krosno
Mlody pisze:
Ja pszczoly mam ma wsi, ule z dala od ludzi. Ale niech kogoś z uczuleniem uzadli i wpadna na pomysł , ze to moje pszczoły to co zrobię? A tak to ubezpieczenie jest to czuję się bezpiecznie. Ale sam zastanawiam się co daje ubezpieczenie za 6 zl? :)

A przy pszczołach też mogę robić bez kombinezonu. :) Chyba, ze stoją na rzepaku albo jest nie pogoda.

Ubezpieczenie jest ważne.
Przy okazji nasuwa mi się na myśl przebieg rozprawy jaka odbyła się w lokalnym sądzie o użądlenie konia:
Podczas rozprawy pozwany pszczelarz zadaje powodowi pytanie: Ma pan tę pszczołę? Oczywiście odpowiada powód.
To proszę ją pokazać mnie i sądowi.
Powód wyjmuje chusteczkę wyciąga z niej martwą pszczołę i pokazuje.
Pszczelarz po obejrzeniu jej ze stoickim spokojem stwierdza: to nie moja pszczoła.
Powództwo zostało oddalone, tylko dlatego że własciciel konia nie udowodnił że ta konkretna pszczoła należy do tego akurat pszczelarza.

_________________
Nawet najgłupsza pasja jest lepsza, niż tracenie energii na interesowanie się cudzymi sprawami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 sierpnia 2018, 09:10 - wt 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 04 maja 2018, 08:33 - pt
Posty: 2
Ule na jakich gospodaruję: kombinowane
Miejscowość z jakiej piszesz: Wrocław
Ricus Smit pisze:
EJ zalozmy, ktos ma ule i np, sasiada udziabiajpszczoly to wtedy moze ta osoba sie ubiegac o jakies odszkodowanie??:) dosc ciekawa mysla mnie naszla...wtedy leciec trzeba do http://kancelaria-levante.pl/ :)




Myślę ze 6 zł to jakieś słabe zabezpieczenie....:) ale nie slyszałem jeszcze takiej sytuacji zeby ktos udowodnił ze to Twoja i idziesz siedziec:P no tak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 września 2018, 11:05 - sob 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Prawo a pszczoły i inne zwierzeta.
https://www.youtube.com/watch?v=W4TE5cKvgUE
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 października 2018, 22:29 - czw 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Szerszenie żywiąc się innymi owadami ,zwłaszcza muchówkami pełnią pożyteczną rolę. Zastanawiam się dlaczego je zabijamy, zjadają przecież owady uznawane przez człowieka za szkodniki .
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 października 2018, 23:12 - czw 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5353
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
andrzejkowalski100, odpowiedź jest bardzo prosta i ją znasz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji