FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 kwietnia 2024, 04:09 - ndz

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 420 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
Post: 30 listopada 2020, 19:56 - pn 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
paraglider pisze:
w głowie ekonomisty jakim jest premier Morawiecki

Pan premier nie jest ekonomistą w ścisłym znaczeniu tego słowa. Jego zawód wyuczony to ... historyk ( jak Tusk , Bronek , Płaszczak i wielu innych)
Niby nic wielkiego , ale w owym czasie na historii studiowali w dużej masie ci co nie zdali egzaminu wstępnego na tyle dobrze ,żeby dostać się na prawo. Czyli bardzo często to tacy niedoszli prawnicy. Nie chciało się iść do szkoły dzieci uczyć. Nie wiem czy tak było i w tym przypadku , ale miałem takich kolegów co studiowali historię i co roku zdawali na prawo. Niektórym się nawet udało na którymś razem.
Tato wróg każdego systemu i wielbiciel wielu jednoczesnych konkubinatów , ale syn mimo braku wykształcenia kierunkowego uzyskał różne stypendia i ukończył podyplomówki. Ciekawe czemu zawdzięcza takie wsparcie i kto go wspierał bo przecież to bardzo kosztowne studia.
Widać warto było zainwestować , a i sam podobno się nieźle zaopatrzył , ale prawo nie pozwala mu tego ujawnić. Nominalnie biedaczek , z biskupami też robił biznesy więc nawet w piekle mu darują .
Teraz wiem dlaczego nie lubiłem szkolnych historyków. To nieudacznicy. Poczytajcie ilu ich wśród premierów , prezydentów , posłów i senatorów. Gwoździa taki prosto nie wbije to tylko do banku lub polityki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 listopada 2020, 20:22 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 754
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Więc paraglider jest rocznik 1944 rok starszy od Katarzyny Sobczyk ma 76 lat. Co pamięta z wojny? W wieku 46 lat przestał uczyć? W liceum odgruzowywał Szczecin?
Nie czepiam się tak jakoś dziwnie kojarzę.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 listopada 2020, 20:41 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 754
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Paraglider pisze.
Wspomnę jedynie , iż w wojsku nie byłem , mimo że nosiłem za paskiem nagan sięgający mi lufą aż po kolana z którego nigdy nie chybiałem , rzucałem prawdziwym ręcznym granatem najdalej z rówieśników nie tylko by głuszyć ryby , odpalałem prawdziwą racę bez rakietnicy z ręki - czego nauczyli mnie chłopcy z lasu za przynoszony do ich ziemianek żarcie i bimber.
Do momentu powołania nie miałem żadnego dokumentu tożsamości i nie było mnie w żadnej ewidencji wojskowej

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 listopada 2020, 21:14 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6444
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
zegaj, Moja mama ma prawie 90 lat.
Nie zawsze, ale czasem gdy opowiada o rzeczach które pamiętam, otwieram szeroko oczy.
W sumie chciałbym dożyć takich lat.

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 listopada 2020, 21:57 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 754
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Napisał że jest rok starszy od Katarzyny Sobczyk z którą znają się jak łyse konie. Katarzyna Sobczyk urodziła się w 1945 roku.
Manio taki podły kojarzyciel faktów jestem i trochę się nudzę.
Mam wielki szacunek do starszych ludzi podobno tez już do nich należę. Bardzo ciekawie opowiadają.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 listopada 2020, 22:13 - pn 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4573
Lokalizacja: stare polichno
Nie pisałem o jego zawodzie wyuczonym , myślałem o tym z kim i w czym siedział przy korycie Tuska . Każdy z tych doradców znał się doskonale na gospodarce , wiedział jak obejść prawo by nabić swoją kiesę . Dzisiaj nie masz prawa nawet dowiedzieć się o ich bogactwie , a tym bardziej ich rozliczyć . Oni zdefraudowali nie miliony , a miliardy . Tymczasem ich przeciwnicy , choćby pierwsza z brzegu - organizatorka Strajku Kobiet Lempart , kiedy w gestii poparcia ludzie wpłacali na jej imienne konto pieniądze / bo początkowo innego nie było / , Kurski w PiS-owskiej TV pierwszy zaczął ją opluwać . Zrobił z nie złodziejkę , która okradła naiwne kobiety z milionów . Słuchałem dziennikarskiego wywiadu z nią w obecności kobiecego komitetu strajkowego. Dziennikarz zadawał trudne pytania . Wykazała , że rozliczyła się co do grosza z dziewczynami , które oskarżenia Kurskiego wykpiły . Pieniądze są na nowym kącie i płyną dalej zewsząd , również z zagranicy . Oczywiście PiS-owcy zwolennicy dalej ją będą opluwać , bo stoi prezesowi kością w gardle . Bez względu na sympatię do niej , opinia publiczna kreuje ją już na współczesnego Wałęsę . Wiem , zaraz się odezwą głosy : Wałęsa - sprzedawczyk , Bolek i.t.p. Świat już go ocenił i mimo dalszych oskarżeń politycznych karłów , jest znany jako symbol naszej wolności . Tego nikt nie zmieni .
Próbowali pisać na nowo historię , umieszczając w niej własne postacie . Pozostał po tej próbie tylko cichy chichot , bo nie sięgali upamiętnionym już wcześniej , nawet do pięt .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 listopada 2020, 22:22 - pn 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4573
Lokalizacja: stare polichno
zegaj pisze:
Więc paraglider jest rocznik 1944 rok starszy od Katarzyny Sobczyk ma 76 lat. Co pamięta z wojny?
manio pisze:
ORMO czuwa ? Nudzisz się na służbie czy tylko taki podły jesteś z natury ?

Czekałem na tą reakcję jak na szpilkach . Byłem ciekaw , kto się pierwszy odezwie . Myślałem , że to będzie .............. . Zawiodłem się , miałem już przygotowaną ripostę . reszta mnie nie interesuje .
W międzyczasie napisałem kilka słów , co o tym myślisz ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 listopada 2020, 22:29 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 754
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Szanuję starszych tak mnie wychowano, Ciebie za to że latałeś czy jeszcze latasz paralotnią jeśli to prawda. Nienawidzę kłamców obłudników i donosicieli. Interesują mnie przeżycia ludzi tamtych okresów wszystkich nie zależnie z której strony stali.
Wałęsa się skończył wraz z osadzeniem Pawlaka w rządzie. Miał szanse zmazać Bolkowe winy wiele razy tego nie zrobił. Nie ujmuję mu zasług w obaleniu komuny, nie wybaczalne jest to co zrobił po okrągłym stole.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 listopada 2020, 22:34 - pn 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
To właśnie ja ...................
To jest już tak żenujące, że oczy bolą od czytania, nie wspomnę o błędach, nie chciałem pisać ale wywołany ..
Mam ogromny szacunek dla starszych ale starość a ...... :głupek ze mnie: to są dwie różne sprawy.
to mój ostatni komentarz nie leję wody na ten młyn.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 listopada 2020, 22:48 - pn 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
zegaj pisze:
Szanuję starszych tak mnie wychowano, Ciebie za to że latałeś czy jeszcze latasz paralotnią jeśli to prawda. Nienawidzę kłamców obłudników i donosicieli. Interesują mnie przeżycia ludzi tamtych okresów wszystkich nie zależnie z której strony stali.
Wałęsa się skończył wraz z osadzeniem Pawlaka w rządzie. Miał szanse zmazać Bolkowe winy wiele razy tego nie zrobił. Nie ujmuję mu zasług w obaleniu komuny, nie wybaczalne jest to co zrobił po okrągłym stole.

To szanuj , nie grzeb w życiorysach bo to podłe , bolszewickie. Nie oceniaj nikogo , kogo nie znasz . Dyskutujmy na argumenty , a nie kopmy się po jajach.
Wałęsa był figurantem , symbolem dla ciemnego ludu i nawet to zaprzepaścił. Przy stole nie on rządził , jak wszędzie byli bliźniacy i też wódkę pili z Kiszczakiem. Było jak było i nie czas rozdrapywać urojonych czy realnych ran. Nie było inaczej bo widać nie mogło być. Zazwyczaj w przeszłości robiliśmy większe głupstwa . Historia to oceni za 50 lat jak już nie będzie nas i styropianu , bo dziś i śpioch stanu wojennego wchodzi w buty kombatanta. Lub chociaż brata kombatanta. To jest dopiero żałosne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 08:34 - wt 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1287
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
Co było a nie jest nie pisze się w rejestr. Przez całe ostatnie pięć lat trwa dyskusja nad przeszłością. Wzajemne obwinianie się i szukanie zdrajców. Wypuszczanie jakiś bajkowych teorii przez facetów eksperymentujących na puszkach pepsi i wielu im podobnych. Nie patrzymy w przyszłość. Nie dyskutujemy o niej, o rozwiązaniach które sprostają nadchodzącym wyzwaniom. Jesteśmy narodem skłóconym przez grupę psychopatów którzy świadomie lub nie realizują plan Kremla odbudowania swojego wpływu w byłej strefie która chwilowo wymknęła się spod kontroli. Systematycznie osuwamy się na coraz niższe poziomy ekonomiczne i polityczne. Daje się wiarę narracjom kłamców i manipulatorów politycznych o tekturowych osiągnięciach 30 lat pracy Polaków. Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Sami budujemy sobie mur za którym będzie europejska cywilizacja ale bez nas. Węgrzy już go mają. Białorusini od dawna choć Łukaszenkę też wybrali w demokratycznych wyborach podobnie jak został wybrany Hitler. Historia się powtarza. Ci co teraz sprawują władzę, choć mają " usta wypełnione Ojczyzną" realizują swoje cele nie realizując obowiązków dla których zostali wybrani. Ich bezmyślni wyznawcy stosując dewizę "co z tego że kradną skoro się z nami dzielą" stają się ich wspólnikami w okradaniu nas wszystkich. Tak , nas wszystkich bo dług który ma aktualnie Polska wyniósł na koniec drugiego kwartału 2020 roku 1 bilion 262 miliardy złotych. Oznacza to, że wzrósł o prawie 217 miliardów (20,7 procent) w stosunku do końca 2019 roku, czyli w ciągu sześciu miesięcy.
Przypomnę że na koniec 2014 r. wyniósł 826 mld 745,8 mln zł, a więc wzrósł o 53 % Kwoty te są tak wielkie że trudno sobie je wyobrazić nawet gdyby policzyć na ilu TIR-ach by się te pieniądze zmieściły.
Nasz rząd zadłuża a jednocześnie obciąża nas coraz wyższymi daninami. Wydatki rządu przypadające na jednego obywatela w 2014 roku wyniosły 19 409 zł, a w 2018 już 23 135 zł. Czyli wzrosły o 3726 zł. https://for.org.pl/pl/projekty/rachunek-od-panstwa
Dlaczego żaden polityk nie mówi o zmniejszeniu podatków, o zmniejszeniu kosztów funkcjonowania państwa. Czy administracja musi być tak rozbudowana? Czy prawo musi być każdego roku pisane od początku pod potrzeby władzy i to niezależnie od rządzącej opcji? Czy zakupy rządowe mogą się odbywać bez przetargów , z wolnej ręki poza kontrolą społeczną?
Kto to wszystko spłaci i kiedy? My, nasze dzieci i wnuki. Zajmijmy się wreszcie teraźniejszością aby mieć lepszą przyszłość, bo żyjemy tu i teraz
a na drugie życie nie mamy szans.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 09:08 - wt 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1287
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 10:17 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
jędruś pisze:
Tak , nas wszystkich bo dług który ma aktualnie Polska wyniósł na koniec drugiego kwartału 2020 roku 1 bilion 262 miliardy złotych. Oznacza to, że wzrósł o prawie 217 miliardów (20,7 procent) w stosunku do końca 2019 roku, czyli w ciągu sześciu miesięcy.
Przypomnę że na koniec 2014 r. wyniósł 826 mld 745,8 mln zł, a więc wzrósł o 53 % Kwoty te są tak wielkie że trudno sobie je wyobrazić nawet gdyby policzyć na ilu TIR-ach by się te pieniądze zmieściły.
Nasz rząd zadłuża a jednocześnie obciąża nas coraz wyższymi daninami. Wydatki rządu przypadające na jednego obywatela w 2014 roku wyniosły 19 409 zł, a w 2018 już 23 135 zł. Czyli wzrosły o 3726 zł. https://for.org.pl/pl/projekty/rachunek-od-panstwa
Dlaczego żaden polityk nie mówi o zmniejszeniu podatków, o zmniejszeniu kosztów funkcjonowania państwa. Czy administracja musi być tak rozbudowana? Czy prawo musi być każdego roku pisane od początku pod potrzeby władzy i to niezależnie od rządzącej opcji? Czy zakupy rządowe mogą się odbywać bez przetargów , z wolnej ręki poza kontrolą społeczną?
Kto to wszystko spłaci i kiedy? My, nasze dzieci i wnuki. Zajmijmy się wreszcie teraźniejszością aby mieć lepszą przyszłość, bo żyjemy tu i teraz
a na drugie życie nie mamy szans.


Poprawka zadłużenie przekroczyło już 2 biliony, bardziej bym się zastanawiał u kogo jesteśmy dłużnikami,
Co do ograniczania kontroli państwa, ograniczeniu biurokracji i wydatków do minimum jest taka jedna partia która weszła do sejmu a utrzymywała się od lat z własnych składek i co gorsza nie zmienia poglądów w zależności od sondaży. No ale to są naziści którzy chcą mieć realny wpływ na to co się dzieje w naszym kraju a nie ślepo/naiwnie wierzyć sojusznikom czy oddając swoją niepodległość na rzecz innych układów które mają nad nami lepszą pozycje.
Inna sprawa że to nigdy nie będzie miało miejsca bo mamy teoretycznie demokracje i wygrywa ten który więcej obieca. A cięcia administracyjne dotknęły by miliona z hakiem wyborców i ich rodzin którzy musieli by zacząć coś wytwarzać poza papierem. Dlatego będziemy się zadłużać dalej bez względu na to kto w danej chwili sprawuje teoretycznie władzę.
W życiu normalnym jest podobny trend im bardziej ktoś zadłużony tym lepiej oczywiście dla instytucji które na tym fakcie zarabiają

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 10:43 - wt 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1287
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
Oszczędności w administracji to nie tylko redukcja etatów urzędniczych. Katalog jest duży i nie do ogarnięcia przez jednego człowieka. To są również przywileje jak samochód służbowy z kierowcą, mieszkanie służbowe w miejscu zamieszkania za które nie płaci się czynszu a własne wynajmuje państwowej instytucji,to jest prawo które im bardziej zawiłe i zmienne tym więcej potrzeba kontrolujących, tym więcej sporów sądowych. Sam miałem przypadek że urzędniczka powiedziała mi że ustawa jest źle sformułowana i wlepiła mandat 40 tys. zł. Moje odwołanie do NSA zostało uwzględnione i US zwrócił mi moje 40 + drugie tyle odsetek. Wniosek słabo wyszkoleni urzędnicy generują straty w budżecie. W każdej ustawie masz furtkę w rodzaju w uzasadnionym przypadku...Prawo tworzą posłowie których my wybieramy. Siebie nie skrzywdzą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 10:51 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
jędruś pisze:
Oszczędności w administracji to nie tylko redukcja etatów urzędniczych. Katalog jest duży i nie do ogarnięcia przez jednego człowieka. To są również przywileje jak samochód służbowy z kierowcą, mieszkanie służbowe w miejscu zamieszkania za które nie płaci się czynszu a własne wynajmuje państwowej instytucji,to jest prawo które im bardziej zawiłe i zmienne tym więcej potrzeba kontrolujących, tym więcej sporów sądowych. Sam miałem przypadek że urzędniczka powiedziała mi że ustawa jest źle sformułowana i wlepiła mandat 40 tys. zł. Moje odwołanie do NSA zostało uwzględnione i US zwrócił mi moje 40 + drugie tyle odsetek. Wniosek słabo wyszkoleni urzędnicy generują straty w budżecie. W każdej ustawie masz furtkę w rodzaju w uzasadnionym przypadku...Prawo tworzą posłowie których my wybieramy. Siebie nie skrzywdzą.


Dokładnie o to w tym wszystkim chodzi, kolejna sprawa łatwiej się wydaje nie swoje pieniądze zwłaszcza jeśli nie ponosi się żadnej odpowiedzialności za "niezrozumiałe" decyzje. Często rozumie je jedynie osoba która zabiegała o daną decyzje i osoba która to załatwiła.
Dlatego im mniej kasy w budżecie tym lepiej dla zwykłego obywatela.
Wg mnie wszystko jedno kto rządzi byle to zmierzało w jakimś określonym celu a ponad interesem partyjnym powinno być dobro reszty społeczeństwa. No ale to taka utopia w naszych realiach bo każdy ciągnie tylko w swoją stronę nie licząc sie z nikim i niczym.
Nie jest w tym układzie ani trochę dziwna sytuacja że najpierw myśli się ile trzeba wydać a następnie ile mamy. Gdyby tak gospodarowano budżetem w zwykłym gospodarstwie domowym to wszyscy bez wyjątku byli by bankrutami

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 11:38 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Te wszystkie zachowania / mechanizmy / zwyczaje Naszego społeczeństwa to efekt zaszłości [całego procesu kształtowania państwowosci /społeczeństwa].
Trzeba przyjąć do wiadomości pewne fakty ,czy nam się to podoba czy tez nie .

Inną sprawą jest poziom społecznej / międzyludzkiej sympatii oraz antypatii.
To czy potrafimy "spłaszczać" podziały wewnętrzne na poziomie wróg - swoj które występuja w jakimś stopniu w każdej społeczności ,czy tez je eskalować .

Nasza historia zna fakty takich procesów ,a efekty rozstrzygnięć są doczuwalne do tej pory.

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 11:43 - wt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4573
Lokalizacja: stare polichno
Bartek.pl pisze:
To właśnie ja ...................

Bartusiu - wybacz , nigdy o tobie nie pomyślałem , bo jesteś młody , a młodość ma swoje prawa - nawet do pomyłek . W moim życiorysie pozwalam grzebać , również po bolszewicku . To oni pierwsi dostali apopleksji na widok tego co tam znaleźli . Może ci kiedyś jeszcze o tym opowiem . Jestem naprawdę gorszy od komunistycznego bolszewika .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 12:08 - wt 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Nie ma przymusu do pisania na tym forum każdy robi to na własny rachunek i po mimo wieku jaki posiada powinien zdawać sobie sprawę z faktu ,że spotkać go może fala krytyki.
Pamiętam jak mnie kopano po jajach kiedy się pojawiłem na forum i miałem odwagę mieć odmienne zdanie np.z panem Polbartem .
Nie ważne czy dyskusja była na argumenty, Polbart a przede wszystkim klakierzy korzystając z fali przypływu pupila robili robotę.
Polbarta na forum już nie ma /nikt go nie blokuje/ notowania przygasły zostali klakierzy..
Co prawda świata nie zmieniają ale go na swój sposób ubarwiają.
paraglider,
Bajka o Mateuszku cieniutka . Wykorzystując Twój talent proponuję napisać bajkę o Tusku- sprzedawczyku/8 lat rządów/ to jest barwna postać .
Pokonał wszystkich razem wziętych, Wałęsa przy nim cienki Bolek .
Kolejną barwna postać to prezydent Kwaśniewski -mały krętacz /10 lat prezydentury/.
https://www.youtube.com/watch?v=9vd2z8beOuc
Jak widzisz masz tematy , posiadasz talent bierz się do roboty nie trać sił idąc drogą która prowadzi na manowce.
I nie trzeba będzie czekać 50 lat aby się przekonać ,że błądzisz i nie masz racji.
Pozdrawiam zdrowia życzę :pl:
ps. jak tam foty myślisz coś w tym kierunku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 12:19 - wt 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
kudlaty pisze:
Dlatego będziemy się zadłużać dalej bez względu na to kto w danej chwili sprawuje teoretycznie władzę.

Jeżeli nam się udaje pożyczać w dalszym ciągu to nie jest tak żle jak co niektórzy się rozpisują. :haha:
Nie dramatyzujmy piniędzy nie zabraknie drukarnie mają jeszcze moce przerobowe a papieru patrząc na nasze bory będzie dostatek .
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 12:43 - wt 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
andrzejkowalski100, i to jest właśnie ten pis ja i tylko ja, inni są be, nie ważne że są afery na miliny złotych ważne że jesteśmy przy władzy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 13:21 - wt 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Marian., jak ciebie kolego zrozumieć, wrzutki to do kosza proponuję :haha:
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 13:27 - wt 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
andrzejkowalski100, zacznij oglądać inne programy niż TVP pis, a będziesz więcej wiedział.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 13:56 - wt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4573
Lokalizacja: stare polichno
Marian. pisze:
nie ważne że są afery na miliny złotych ważne że jesteśmy przy władzy.

Szpital Narodowy kosztuje nas miesięcznie 21 mil zł . Zarząd placówki 600 tysięcy złotych . Liczny personel , który tam "pracuje" skierowany przez wojewodów , jest szczególnie płacowo uprzywilejowany a mimo to nadal nie ma tam chorych pacjentów . Podobne placówki w innych miejscowościach rosną jak grzyby po deszczu . Buduje je nie Morawiecki , a korporacje państwowe , którym rząd naszymi pieniędzmi płaci . One z koli nie są zobowiązane rozliczyć się przed nikim , ponieważ są państwem w państwie .
Szykuje się nowa afera w której znów nie będzie winnych i nawet się nie oglądniemy jak nasz dług z dwóch bilionów złotych urośnie do trzech . Dlatego młodzież wychodzi na ulicę , nie chcąc się zgodzić na zaciągany "przez nas" dług , który oni przez całe swoje życie będą musieli spłacać .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 14:59 - wt 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1287
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
kudlaty pisze:
Poprawka zadłużenie przekroczyło już 2 biliony, bardziej bym się zastanawiał u kogo jesteśmy dłużnikami,
Skarb Państwa zaciągnął pożyczki m.in. w następujących krajach:

USA (28,6 mld zł),
Japonii (19,8 mld zł),
Luksemburgu (17,1 mld zł),
Norwegii (8,5 mld zł),
Wielkiej Brytanii,
Niemczech (5 mld zł),
Irlandii (4,6 mld zł),
Holandii (3,7 mld zł),
Austrii (2,5 mld zł),
Emiratach Arabskich (2,2 mld zł).
https://kontomlodziezowe.com/dlug-publiczny-w-polsce/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 15:39 - wt 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1287
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
"Jeżeli nam się udaje pożyczać w dalszym ciągu to nie jest tak żle jak co niektórzy się rozpisują. :haha:
Nie dramatyzujmy piniędzy nie zabraknie drukarnie mają jeszcze moce przerobowe a papieru patrząc na nasze bory będzie dostatek ."

LISTA AFER: Lista ponad 408 AFER za czasów PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia. Kaczyński, Ziobro i Gowin !!
Afera SKOK – gigantyczne pieniądze trafiają w nieznane miejsca, w tle politycy układu władzy;
Afera rolna – utrudnienie zakupu ziemi polskim rolnikom;
Afera wiatrakowa – zniszczenie sektora energii odnawialnej w Polsce;
Afera samoloty VIP – kupowanie bardzo drogich, przepłaconych samolotów bez przetargu;
Afera billboardowa – kampania reklamowa rządu za pieniądze ze spółek Skarbu Państwa;
Afera finansowa ministra Zbigniewa Ziobro – finansowanie kongresu partii z pieniędzy unijnych;
Afera wycinkowa – rzeź drzew w całej Polsce;
Afera gazowa – kupowanie gazu dwukrotnie droższego od Amerykanów niż od naszych dotychczasowych partnerów
itd itd


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 16:11 - wt 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Marian.. Żeby było jasne telewizji to ja mało oglądam jak już to programy i filmy przyrodnicze na więcej nie mam czasu ani ochoty.
Mam już parę latek własną ocenę , świadomość czasu i przemian z jakimi mamy na obecną chwilę do czynienia.
Rządy to ludzie obalali /u nas w kraju /,wychodząc tłumnie na ulicę kiedy brakowało jedzenia a wypłaty nie starczało do pierwszego.
Brakowało papierosów ,wódy, wszystkiego , sorry ocet i zapałki się pojawiały.
Jak dodamy do tego komunistyczną sprawiedliwość to mamy prawdziwe i zasadne powody wystąpień i zmian.
Dzisiaj zadymka /w obronie macic/ dzieci powtarzam dzieci świadomie kierowanych na ulicę przez dewiantów i bankrutów politycznych ma być powodem zmiany rządu wybranego w wyborach demokratycznych.
Owszem można się czepiać wszystkiego nie ma idealnych partii politycznych.
W PiS też pojawiają się skorumpowani szmaciarze ludzie nieodpowiedzialni.
Każdego złodzieja ,oszusta ,przestępcę trzeba konsekwentnie rozliczać i to będzie początek właściwych przemian.
Dla nikogo i pod żadnym pozorem nie może być taryfy ulgowej . Żadnych uprzywilejowanych kast .
Zastanówmy się, kogo wybierzemy jak by doszło do realizacji scenariusza ,który pisze opozycja rządu obecnego.
Tusk na białym koniu tych spraw nie załatwi/miał swój czas/ ,nie uda się zmienić rzeczywistości aktywnym parlamentarzystom europejskim takim jak Miler i Cimoszewicz. :haha:
Czy ktoś z nas zabierający głos w tej dyskusji chciałby aby sprawy dotyczące naszych rodzin załatwiał ktoś trzeci.
paraglider, /to jest ostatni mój wpis kierowany do Ciebie/ zamotałeś i komplikujesz sprawy , myśli wyrwały się z pod kontroli, czy dla Ciebie ważniejsza UE czy kraj rodzimy Polska.
Przywołujesz z pamięci swojego długiego życia naprawdę trudne czasy czy dzisiaj jest tak tragicznie , żle aby kąśliwie ujadać nie lepiej łagodzić ,uspakajać, wyciszać.
Nie jestem ślepo za żadna partią polityczną ale jak wybaczyć komunie i wierzyć ludziom ,którzy wczoraj jeszcze byli w jej szeregach jak wierzyć tym którzy z nimi na afiszach dzisiaj występują.
Jak to się ma do zbrodni powojennych w ubeckich katowniach kto jest w stanie wybaczyć zrozumieć / 200 000 mordów władzy ludowej/.
Mamy problem rozwiążmy go własnymi siłami tak jak przystało na własnym podwórku. Takie są zasady, zaproszenie obcych do rozwiązania naszych wewnętrznych spraw zawsze kończy się tragicznie.
Czy naprawdę co niektórzy odrobili lekcję historii prawdziwej.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 16:54 - wt 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1287
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
Nie dramatyzujmy piniędzy nie zabraknie drukarnie mają jeszcze moce przerobowe a papieru patrząc na nasze bory będzie dostatek ."
I to pisze człowiek który swego czasu założył na Forum temat broniący wycinki drzew zatytułowany: Panie ministrze coś pan narobił !!



Nie jestem ślepo za żadna partią polityczną ale jak wybaczyć komunie i wierzyć ludziom ,którzy wczoraj jeszcze byli w jej szeregach jak wierzyć tym którzy z nimi na afiszach dzisiaj występują.
Jak to się ma do zbrodni powojennych w ubeckich katowniach kto jest w stanie wybaczyć zrozumieć / 200 000 mordów władzy ludowej/.
To rozlicz tą listę:

LISTA KOMUNISTYCZNYCH APARATCZYKÓW z PIS
1.. Andrzej Kryże – Wiceminister Sprawiedliwości IV RP- członek PZPR do jej końca. Skazywał działaczy opozycji w stanie wojennym.
2. Wojciech Jasiński – Minister Skarbu IV RP, członek PZPR w latach 1976-1981, szef Wydziału Spraw Wewnętrznych w Płockim Urzędzie Miasta, przybudówki SB. Zasłynął umorzeniem milionowych długów PC, byłej partii Jarosława Kaczyńskiego.
3. Karol Karski (PiS) – działacz władz centralnych socjalistycznego ZSP na Wydziale Prawa i Administracji UW. Pod koniec lat 80 startował z poparcia PRON (organizacji utworzonej przez PZPR w stanie wojennym) w wyreżyserowanych i sfałszowanych przez komunistów wyborach do rad narodowych.
4. Andrzej Aumiller – Minister Budownictwa IV RP, zasłużony komunista, wieloletni członek PZPR.
5. Anna Kalata – Minister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Członek PZPR jak i SLD, a dalej w Samoobronie.
6. Zbigniew Graczyk – Wiceminister Gospodarki Morskiej IV RP – przez 20 lat należał do PZPR będąc między innymi członkiem jej Komitetu Wojewódzkiego w Szczecinie. Był również w kierownictwie nomenklaturowej spółki Interster, która była folwarkiem partyjnych dygnitarzy, m. in. Sekuły i Rakowskiego.
7. Marek Grabowski – Wiceminister Zdrowia IV RP (członek PZPR i SLD) dzięki rekomendacji SLD był zastępcą głównego inspektora sanitarnego w rządach Leszka Millera i Marka Belki.
8. Ewa Sowińska – Rzecznik Praw Dziecka IV RP. W latach 1977-1980 należała do PZPR.
9. Krzysztof Zaręba – Wiceminister Środowiska IV RP, były członek PZPR, od 2005 roku w Samoobronie.
10. Bogdan Socha – Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP – był do samego końca członkiem PZPR.
11. Romuald Poliński – kolejny Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Przez wiele lat członek PZPR, a w rządach SLD doradca ministra Kołodki.
12. Maciej Łopiński – Rzecznik Prezydenta IV RP; w okresie 1975 – grudzień 1981 należał do PZPR.
13. Ryszard Siewierski – Zastępca Komendanta Głównego Policji IV RP – członek PZPR do końca (1990).
14. Stanisław Kostrzewski – od 25.02.2006 skarbnik i finansista PiS – był aktywnym członkiem PZPR do końca jej działalności.
15. Henryk Biegalski – nominowany na szefa Centralnego Zarządu Służby Więziennej IV RP, był członkiem PZPR od 1969 r. do końca lat 80.
16. Jerzy Bahr – 19.05.2006 mianowany ambasadorem RP w Moskwie. W latach 1976 – 1980 w randze I sekretarza pracował w Ambasadzie PRL w Bukareszcie. Do stanu wojennego był członkiem PZPR.
17. Krzysztof Czabański – mianowany 01.07.2006 na prezesa Polskiego Radia S.A. – były dziennikarz m.in. „Sztandaru Młodych” i „Zarzewia”. W latach 1967-1980 należał do PZPR.
18. Stanisław Podlewski – mianowany 17.07.2006 dyrektorem departamentu rybołówstwa w ministerstwie rolnictwa – należał do PZPR do końca jej istnienia.
19. Marcin Wolski – 21.07.2006 mianowany został dyrektorem I programu PR – od 1975 roku do końca był w PZPR, będąc m.in. sekretarzem POP w PR. Od 11 lipca 2016 dyrektor TVP2 (przyp. red.)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 17:20 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
jędruś,
żeby się oczyścić z tych wszystkich pasożytów którzy są pochowani po wszystkich partiach powinien być system jak np z prezydentem tj 2 kadencje i wypad. Inna sprawa głosowanie na konkretnych ludzi a nie jak jest teraz na partie a oni robią sobie dalej to co im pasuje

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 17:45 - wt 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Tak formalnie nie tylko Szyszko minister PiS był prze zemnie proponowany za swoje uczynki do dymisji.
Byłem też za odwołaniem ministra Ardanowskiego za zgodę na stosowanie nikotynoidów też minister PiS.
Jak widać trafnie wskazuję i nie oszczędzam członków PiS .
Każdemu wg zasług i aktywności bez względu na kolor podniebienia.
W PZPR byli ludzie porządni tych nigdy się nie czepiałem, sam nigdy w tej partii nie byłem /wrodzona niechęć/.
Dla tych zdeklarowanych ,zacietrzewionych pohybel i solidne rozliczenie.
Co do moich trafnych personalnych wskazań to powiem tak widzę tu kilku klakierów i nie wróżę im spokojnej przyszłości.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 17:58 - wt 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1287
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
kudlaty Aby się system zmienił możliwe są dwa rozwiązania:
1.Powstaje partia polityczna która stosuje wewnętrzną demokrację i odwraca się od systemu wodzowskiego. I oczywiście w swych działaniach kieruje się wyłącznie zasadami demokratycznymi. Posłowie i senatorowie kandydujący z ramienia tej partii nie są mianowani przez wodza, lecz spełniając kryteria rzetelności działania, uczciwości jak również mający w swym dorobku pewne osiągnięcia [ społeczne, naukowe i.t.d ] sami zgłaszają swoją kandydaturę i po akceptacji poprzez głosowanie członków partii stają się kandydatami których przedstawia się wyborcom. Sam lider partii jak i zarząd nie startowaliby w wyborach. Posłowie i senatorowie powinni być wybierani w okręgach jednomandatowych. Wówczas będą odpowiadali przed wyborcami
a nie wodzem partii. Wyborcy powinni mieć prawo odwołania swojego posła w trakcie kadencji i wyboru nowego. Szczegółowo i bardzo interesująco opisał taką partie p. Alexander Sikora na stronie https://progg.eu/ppi-partia-moich-marzen/. Na takich zasadach działają partie i rząd Szwajcarii. I nikt tam nie wydziwia że , minister do pracy dojeżdża pociągiem. Na podobnych zasadach powstala Partia piratów w Czechach. Na razie zbyt dużo o niej nie słychać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 18:13 - wt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4573
Lokalizacja: stare polichno
jędruś pisze:
LISTA KOMUNISTYCZNYCH APARATCZYKÓW z PIS

Jak mogłeś zapomnieć !
Stanisław Piotrowicz członek PZPR, prokurator stanu wojennego , senator VI i VII kadencji, poseł na Sejm VII i VIII kadencji, w 2007 sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, sędzia Trybunału Konstytucyjnego z kadencją od 5 grudnia 2019 .
Widzę jak dziś jego gębę z drwiącym uśmiechem skandującą bezczelnie z Kaczyńskim opozycji w oczy : Precz z komuną ! Nie ma co się dziwić , obaj ssali tą samą komunistyczną pierś .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 18:56 - wt 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 845
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
jędruś, Ta lista komunistów w PiS, to dobrze, czy źle, bo się gubię? Czy nadal moralność Kalego: W Pis źle w innych partiach dobrze. Tak wg. ciebie a nie jakieś wywody nie na temat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 19:03 - wt 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
andrzejkowalski100, już Ci raz napisałem , młodzież dzisiaj jest mądra i ma swoje zdanie i myśli o przyszłości, twierdzenie, że ktoś wyprowadza tą młodzież na ulice jest nie taktem. Twierdzenie, że kiedyś brakowało pieniędzy i jedzenia jest nad wymiar obrzydliwe, jeżeli ktoś pracował to miał za co żyć i stać było jechać na wczasy. Byli t/z niebieskie ptaszki którym się nie chciało pracować a zatrudniał się tylko żeby mieć pieczątkę w dowodzie i tacy są teraz też tylko nie muszą mieć pieczątki a 500+ i MOPs. Chwalisz się że masz parę latek i własną ocenę zgoda, ja mam trochę więcej jak parę latek i własną ocenę i dlatego uważam, że obecny rząd jest najgorszy od wszystkich jakie pamiętam od lat, a już mam 7 z przodu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 19:39 - wt 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 845
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Marian. pisze:
[b] uważam, że obecny rząd jest najgorszy od wszystkich jakie pamiętam od lat, a już mam 7 z przodu.

Naprawdę, rząd Jaruzelskiego lub Messnera był lepszy? Pomyśl ile w tobie jest zacietrzewienia a ile trzeźwej oceny sytuacji, żeby pisać takie rzeczy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 19:42 - wt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Marian., Według mnie, masz bardzo słaby kontakt z młodzieżą.
Tu szybko poprawię, że możesz mieć kontakt, na przykład z wnukami i w tym momencie szczerze gratuluję :brawo:
Może to będzie troszkę nietaktem ale dzisiejsza młodzież oczywiście nie wszyscy, to "banda" analfabetów, oderwana od rzeczywistości, nie mająca w większości zielonego pojęcie co się wokół nich dzieje, wychowana w ideologii liberalizmu, sterowana przez media społecznościowe.
Nasze szkolnictwo idzie w kierunku zachodnich metod a właściwie już się tam znalazło. Większość, szkół to już nie szkoły tylko przechowalnie idiotów a 90% nauczycieli nigdy nie powinna zostać pedagogami. Co prawda nie są tu winni tylko nauczyciele, którzy przystosowali się do istniejącej sytuacji a głównie zapracowani, roszczeniowi rodzice a to oni są odpowiedzialni za wychowanie dzieci.
W szkołach podstawowych są bardzo słabo wyedukowani nauczyciele, przeszli jakoś te studia i swój kierunek ale to za mało.
W szkołach średnich dochodzi jeszcze agresja uczniów i zwyczajne zastraszanie nauczycieli.
W obu szkołach najlepiej radzą sobie nauczyciele przedmiotów ścisłych :brawo:
Studia ? Przewaga prywatnych i dziwnych licencjatów.
O czym my tu mówimy ????
Jak słucham dwudziestoparoletnich studentów i ich teorii spiskowych czy mądrości społecznościowych to ogarnia mnie przerażenie. Niestety właśnie większość takiej młodzieży jest "wyprowadzona" na taki i tym podobne marsze. Nigdy nie przeczytali konstytucji a obawiam się, że i żadnej książki. Zapewniam Cię, że po godzinie dyskusji nadal będą mogli powiedzieć tylko "moja macica"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 19:52 - wt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4573
Lokalizacja: stare polichno
Jesteśmy homofobami ?
Przed chwilą dowiedziałem się , że Komisja Wolności Europejskiej uznała nasz kraj za najbardziej homofobiczny w Europie. Chyba ma rację . Największymi homofobami i propagatorami nienawiści do ludzi o odmiennej seksualności są liderzy partii prawicowych Ziobro i Kaczyński , oraz ich poplecznicy . Ziobrę rozumiem - u niego homofobia wynika z czystej kalkulacji politycznej . Dzięki wzbudzaniu nienawiści do LGBT jedna sobie homofobicznych zwolenników na prawicy . Liczy na to , że po rozwodzie z Kaczyńskim utworzy swój własny byt polityczny – w co wątpię .
Homofobia Kaczyńskiego - jak się w kuluarach szepcze - wynika z jego niepewności co do własnego poczucia męskości . Psychologowie twierdzą , iż często lęk przed własnymi fizycznymi brakami , skrywanym homoseksualizmem wyraża się nie tylko nienawiścią do kobiet , ale i otaczającego go świata . Coś w tym jest .
Zdaniem twórcy terminu – George'a Weinberga - homofobia powinna być wpisana na listę zaburzeń psychicznych. Jego zdanie podziela wielu psychologów i psychiatrów .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 20:18 - wt 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
Wiech, tak nawet od tych co wymieniłeś, dodam, że ani nie piję trunków ani innych zbędnych używek i jak na swój wiek potrafię logicznie myśleć a pamięć mam dobrą i ocena moja jest taka nie inna i nadal tak twierdzę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 20:28 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
Marian. Bo lepszy był poprzedni, gdzie kradli ile wlazło. Przekręty na wacie można było zrobić, w białych rękawiczkach. Udzielać frankowiczom pożyczek niespłacalnych, na złoto mamić by tylko oszukać i kasę zarobić. Furtki dla kradzieży otwierać by tym malućkim resztki grosików do własnej kabzy przyswoić. Ludzi z domów wyrzucać, pod pretekstem zakupu przez nieżyjącego właścicieli. Nie ważne że ponad stu letnich. Dla swoich za bezcen ziemię i nieruchomości oddawać. Kopalnie, stocznie i inne zakłady pracy zamykać bo niepotrzebne i niech innym się lepiej wiedzie. Samoloty Lotu przecież miały być nierentowne ... . Służba zdrowia niech pracuje na zachodzie a u nas niech strajkuje. Interesy innych były ważne a Polaków nieważne, po co mają podatki dla państwa odprowadzać. Umowy, umowy... ważne że jest do własnej kieszeni. Prywata i targowica. Im Polska słabsza i biedniejsza tym lepiej. Wtedy w razie problemów z Korona wirusem powiedzieli by Polakom,, piniendzy nie ma i nie będzie''. Leczcie się sami za własne pieniądze. Szpitale tymczasowe, zapomnij. I na kolanach do Unii, może was przyjmą, jako nieważną część Związku Republik Europejskich pod przewodnią rolą Niemiec i wstawiennictwem gazowym Rosji. Bez religii , czci i wiary we własne państwo. Bez prawa do samostanowienia o swoim losie i losach naszych dzieci. Bez prawa do demokratycznego wyboru naszego rządu. Jakiego rządu? :pl:

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 20:29 - wt 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
paraglider pisze:
Zdaniem twórcy terminu – George'a Weinberga - homofobia powinna być wpisana na listę zaburzeń psychicznych. Jego zdanie podziela wielu psychologów i psychiatrów .

poczytaj pamiętnik watykańskiego księdza pt."Sodoma" , on twierdzi że im większy homofob tym większy wielbiciel "kakowego oczka" , w myśl zawołania "łapcie złodzieja ". Ale tak jest wśród purpuratów , może to się przenosić na polityków ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 20:29 - wt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Wiech pisze:
Pomyśl ile w tobie jest zacietrzewienia a ile trzeźwej oceny sytuacji, żeby pisać takie rzeczy.


Marian. pisze:
Wiech, tak nawet od tych co wymieniłeś, dodam, że ani nie piję trunków ani innych zbędnych używek i jak na swój wiek potrafię logicznie myśleć a pamięć mam dobrą i ocena moja jest taka nie inna i nadal tak twierdzę.


O czymś takim pisałem właśnie, jednak nie tylko ta nasza młodzież :haha: :haha: :haha: :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 20:55 - wt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
idzia12 pisze:
Marian. Bo lepszy był poprzedni, gdzie kradli ile wlazło. Przekręty na wacie można było zrobić, w białych rękawiczkach. Udzielać frankowiczom pożyczek niespłacalnych, na złoto mamić by tylko oszukać i kasę zarobić. Furtki dla kradzieży otwierać by tym malućkim resztki grosików do własnej kabzy przyswoić. Ludzi z domów wyrzucać, pod pretekstem zakupu przez nieżyjącego właścicieli. Nie ważne że ponad stu letnich. Dla swoich za bezcen ziemię i nieruchomości oddawać. Kopalnie, stocznie i inne zakłady pracy zamykać bo niepotrzebne i niech innym się lepiej wiedzie. Samoloty Lotu przecież miały być nierentowne ... . Służba zdrowia niech pracuje na zachodzie a u nas niech strajkuje. Interesy innych były ważne a Polaków nieważne, po co mają podatki dla państwa odprowadzać. Umowy, umowy... ważne że jest do własnej kieszeni. Prywata i targowica. Im Polska słabsza i biedniejsza tym lepiej. Wtedy w razie problemów z Korona wirusem powiedzieli by Polakom,, piniendzy nie ma i nie będzie''. Leczcie się sami za własne pieniądze. Szpitale tymczasowe, zapomnij. I na kolanach do Unii, może was przyjmą, jako nieważną część Związku Republik Europejskich pod przewodnią rolą Niemiec i wstawiennictwem gazowym Rosji. Bez religii , czci i wiary we własne państwo. Bez prawa do samostanowienia o swoim losie i losach naszych dzieci. Bez prawa do demokratycznego wyboru naszego rządu. Jakiego rządu? :pl:

:thank: :brawo: :brawo:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 22:05 - wt 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1287
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
idzia12 Spory katalog wyszczególniłaś. I wyczuwam tu wielkie rozgoryczenie. Nie jestem skłonny oskarżać wszystkich o wszystko, ale czy zastanowiłaś się że te wszystkie nieprawidłowości były możliwe dlatego że na to prawo pozwalało albo państwo było zbyt słabe aby takie przekręty tropić i uniemożliwiać. Wszak przysłowie mówi że, okazja stwarza złodzieja. Były jednak przedsiębiorstwa sprywatyzowane przez załogę. Przykładem może być firma Novita w Zielonej Górze. my jako zwykli zjadacze chleba najczęściej wiemy to co nam podają tzw. publikatory. Mamy w pamięci kopalnie, stocznie huty. I powtarzamy to co nam mówią wg nas ludzie lepiej zorientowani nie zagłębiając się w szczegóły . Przykładem może fabryka papieru w Kostrzynie która została sprzedana za 500 zł [ ten rząd wielkości ] co prawicowe media bardzo rozdmuchiwały, zapominając że nabywca był zobowiązany spłacić długi zakładu idące w miliony złotych. Nabywca zainwestował w ten zakład ogromne pieniądze i dziś jest to jeden z najlepszych zakładów w Europie.W tamtych czasach oceniając z dzisiejszej perspektywy zrobiono wiele złego ale wówczas nikt nie miał wiedzy ani doświadczenia jak przejść od gospodarki socjalistycznej do rynkowej. Nie warto moim zdaniem ciągle rozdrapywać przeszłości. To nic nie zmieni a tracimy z oczu dalszą perspektywę. A może ktoś właśnie chce abyśmy się zamknęli w jałowych dyskusjach które nie prowadzą do wzajemnego porozumienia tylko kłótni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 22:19 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6444
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Jak była jedna tvp nie było problemu a tak teraz jest onet,tvn,wp ,fakty, wszystko niezależne media . Zrobią Wam wodę z mózgu i później są efekty :D
Zdaję sobie sprawę że w info też przeginają ale w tvn nie zobaczycie
jak lampart pluje a potrafi . :wink:
manio pisze:
jakieś konkrety ? Toczące się procesy? Czy chociaż dochodzenia ? Skazani?

Jak byś nie wiedział to Islandia jest teraz na topie .
Tam biznesmeni paliwowi odpoczywają teraz. A znajomi kierowcy mówili od razu jak się zaczęły kontrole to o 3/4 z dnia na dzień zmalała ilość tirów z paliwem ,pewnie przypadek.
A kto ma ich sądzić ? Tych co pozamykali zaraz za kaucją wyszli . Jak to mówił jeden.
" Ręczę że nic ci się nie stanie ,tak będą wlec sprawę że się przedawni. "
Większość widzi jak jest i czeka aż będzie normalnie .

jędruś pisze:
rzeź drzew w całej Polsce;


Aleś mnie rozbawił .W mojej miejscowości nikt nie skorzystał z tej wolności .
Porypane przepisy,aborcja na życzenie a drzewka nie wolno uciąć,chorego konia uśpić ,na starą krowę zrzutka .
Polecam na fc filmik , jak zbiera gość podpisy pod petycją, żeby żabi skrzek chronić ,każda Pani podpisała petycję ,a w sprawie pro live żadna.
Jak mówił Jasiu ."Gdzie sens gdzie logika."

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 22:27 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
Sama widziałam jak całe PGRy przechodziły w jedne ręce. Za grosze. Ważne, że było poparcie i nikt w takich warunkach nie był zainteresowany śledztwem. Np. BGR Leśna ale i inne tak były przejmowane. Osiem lat rządu daje wiele możliwości. Natomiast masz tu większe którymi się interesowano, dla przypomnienia by o tym nie zapomniano. Ludzie mają krótką pamięć.
https://www.youtube.com/watch?v=SDwn1SJj8s0
https://www.youtube.com/watch?v=XwnZ1DAfSpo
https://www.youtube.com/watch?v=uVn9F6l5YBE
https://www.youtube.com/watch?v=HR0ossLy1s8
https://www.youtube.com/watch?v=7RF0A_BuXoU

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 22:31 - wt 

Rejestracja: 02 stycznia 2014, 22:47 - czw
Posty: 474
Lokalizacja: okolice Piły
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Płytnica
baru0, Bartek.pl, idzia12, andrzejkowalski100, chyle czoło

_________________
Dla przyjaciół Zdzisiek,dla pszczółek wielbiciel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 22:34 - wt 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Skoro masz takie dowody to dlaczego nie piszesz o tym do prokuratury tylko na forum pszczelarskim ? Gdzie obywatelska czujność ? Cały aparat propagandy czeka na taki sukces ! Nie zwlekaj .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 22:39 - wt 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1287
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
baru0 pisze:
jędruś pisze:
rzeź drzew w całej Polsce;


Aleś mnie rozbawił .W mojej miejscowości nikt nie skorzystał z tej wolności .


No cóż, dalej jak do swego płota nie widzisz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 22:42 - wt 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Marian. pisze:
. Twierdzenie, że kiedyś brakowało pieniędzy i jedzenia jest nad wymiar obrzydliwe, jeżeli ktoś pracował to miał za co żyć i stać było jechać na wczasy. Byli t/z niebieskie ptaszki którym się nie chciało pracować a zatrudniał się tylko żeby mieć pieczątkę w dowodzie i tacy są teraz też tylko nie muszą mieć pieczątki a 500+ i MOPs. Chwalisz się że masz parę latek i własną ocenę zgoda, ja mam trochę więcej jak parę latek i własną ocenę i dlatego uważam, że obecny rząd jest najgorszy od wszystkich jakie pamiętam od lat, a już mam 7 z przodu.

Prawie jak Mazguła kolega odbiera rzeczywistość stanu wojennego jędruś ma podobne zdanie jest was co najmniej dwóch.
Pozwolę sobie przypomnieć https://www.youtube.com/watch?v=yzWm5TScP40
Czy potrzebny jest komentarz?
Kolega
Marian. pisze:
ani nie piję trunków ani innych zbędnych używek i jak na swój wiek potrafię logicznie myśleć a pamięć mam dobrą i ocena moja jest taka nie inna i nadal tak twierdzę.

Wspaniała samoocena. :haha:
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 22:44 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Widze ze nastroje podgrzane na max. :pala: .
Taka analogia z przeszłosci - w czasach saskich w Polsce toczył się ostry spór o dalszy "kurs" Najjaśniejszej Obojga Narodów ,doprowadziło to do wojny domowej pomiędzy Sasem a Leszczyńskim [ słynne "od Sasa do Lasa "oddające stan ówczesnych nastrojów] .

Kulminacją była bratobójcza bitwa pod Krotoszynem ,zachowały się relacje żołnierzy zacięznych co po boju robił polak-polakowi , zreszta badania archeologiczne pola bitwy przedwojenne to potwierdzają , wniosek - można społeczeństwo tak zantagonizować ze samo się "zresetuje" .

Dalsza Nasza historia to była "równia pochyła" swoista kara :placz:

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 22:46 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 754
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
ZRoko ja również. Dalej uważam Prezesa za szkodnika, powinien dawno zająć się kotem. KO to nieudolni politycy aby wejść do UE musieli się skumać z komuchami a może nie musieli a byli skumani dawno. Na lewice patrzeć nie mogę. PSL chorągiewka jak zawsze. Liczyłem na Kukiza może się obudzi, konfederacja trochę za bardzo w prawo. Może gdyby PiS pozbył się staruchów i dał władzę młodym. PiS poszedł za bardzo w rozdawnictwo i trudno im się z tego wycofać. No i jak żyć. Dodam że mnie osobiście i mojej rodzinie jak dotąd nikt nigdy nic nie dał. Dzięki Najwyższemu wszyscy jakoś sobie radzą.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 420 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji