FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 24 kwietnia 2024, 17:56 - śr

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 420 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
Post: 01 grudnia 2020, 22:51 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
manio. Może i za to się wezmą tylko czy nie będzie przedawnienia. Wcześniej, nie było ku temu sprzyjających wiatrów. Teraz ziemia już rozsprzedana, za grubą kasę. Oni nie czekali, tylko za czasów bezkarności działali. Kupili całość, po gospodarowali 2 lata i do żyda na części. Finał sprawy był taki sam jak w Warszawie z kamienicami. Kupić za 1/4 ceny a za 1-2lata sprzedać za 4 X więcej. Tu nie powiesz, że nie masz dowodów.

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 23:06 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 listopada 2016, 14:38 - ndz
Posty: 227
Lokalizacja: Mazowsze, południowe okolice W-wy
Ule na jakich gospodaruję: klasyczny stojak wlkp + 1wz
Miejscowość z jakiej piszesz: Łazy, pow. piaseczyń
jędruś pisze:
LISTA KOMUNISTYCZNYCH APARATCZYKÓW z PIS
1.. Andrzej Kryże – Wiceminister Sprawiedliwości IV RP- członek PZPR do jej końca. Skazywał działaczy opozycji w stanie wojennym.
2. Wojciech Jasiński – Minister Skarbu IV RP, członek PZPR w latach 1976-1981, szef Wydziału Spraw Wewnętrznych w Płockim Urzędzie Miasta, przybudówki SB. Zasłynął umorzeniem milionowych długów PC, byłej partii Jarosława Kaczyńskiego.
3. Karol Karski (PiS) – działacz władz centralnych socjalistycznego ZSP na Wydziale Prawa i Administracji UW. Pod koniec lat 80 startował z poparcia PRON (organizacji utworzonej przez PZPR w stanie wojennym) w wyreżyserowanych i sfałszowanych przez komunistów wyborach do rad narodowych.
4. Andrzej Aumiller – Minister Budownictwa IV RP, zasłużony komunista, wieloletni członek PZPR.
5. Anna Kalata – Minister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Członek PZPR jak i SLD, a dalej w Samoobronie.
6. Zbigniew Graczyk – Wiceminister Gospodarki Morskiej IV RP – przez 20 lat należał do PZPR będąc między innymi członkiem jej Komitetu Wojewódzkiego w Szczecinie. Był również w kierownictwie nomenklaturowej spółki Interster, która była folwarkiem partyjnych dygnitarzy, m. in. Sekuły i Rakowskiego.
7. Marek Grabowski – Wiceminister Zdrowia IV RP (członek PZPR i SLD) dzięki rekomendacji SLD był zastępcą głównego inspektora sanitarnego w rządach Leszka Millera i Marka Belki.
8. Ewa Sowińska – Rzecznik Praw Dziecka IV RP. W latach 1977-1980 należała do PZPR.
9. Krzysztof Zaręba – Wiceminister Środowiska IV RP, były członek PZPR, od 2005 roku w Samoobronie.
10. Bogdan Socha – Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP – był do samego końca członkiem PZPR.
11. Romuald Poliński – kolejny Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Przez wiele lat członek PZPR, a w rządach SLD doradca ministra Kołodki.
12. Maciej Łopiński – Rzecznik Prezydenta IV RP; w okresie 1975 – grudzień 1981 należał do PZPR.
13. Ryszard Siewierski – Zastępca Komendanta Głównego Policji IV RP – członek PZPR do końca (1990).
14. Stanisław Kostrzewski – od 25.02.2006 skarbnik i finansista PiS – był aktywnym członkiem PZPR do końca jej działalności.
15. Henryk Biegalski – nominowany na szefa Centralnego Zarządu Służby Więziennej IV RP, był członkiem PZPR od 1969 r. do końca lat 80.
16. Jerzy Bahr – 19.05.2006 mianowany ambasadorem RP w Moskwie. W latach 1976 – 1980 w randze I sekretarza pracował w Ambasadzie PRL w Bukareszcie. Do stanu wojennego był członkiem PZPR.
17. Krzysztof Czabański – mianowany 01.07.2006 na prezesa Polskiego Radia S.A. – były dziennikarz m.in. „Sztandaru Młodych” i „Zarzewia”. W latach 1967-1980 należał do PZPR.
18. Stanisław Podlewski – mianowany 17.07.2006 dyrektorem departamentu rybołówstwa w ministerstwie rolnictwa – należał do PZPR do końca jej istnienia.
19. Marcin Wolski – 21.07.2006 mianowany został dyrektorem I programu PR – od 1975 roku do końca był w PZPR, będąc m.in. sekretarzem POP w PR. Od 11 lipca 2016 dyrektor TVP2 (przyp. red.)

paraglider pisze:
Jak mogłeś zapomnieć !
Stanisław Piotrowicz członek PZPR, prokurator stanu wojennego , senator VI i VII kadencji, poseł na Sejm VII i VIII kadencji, w 2007 sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, sędzia Trybunału Konstytucyjnego z kadencją od 5 grudnia 2019 .
Widzę jak dziś jego gębę z drwiącym uśmiechem skandującą bezczelnie z Kaczyńskim opozycji w oczy : Precz z komuną ! Nie ma co się dziwić , obaj ssali tą samą komunistyczną pierś .


paraglider pisze:
nienawiści do ludzi o odmiennej seksualności są liderzy partii prawicowych Ziobro i Kaczyński , oraz ich poplecznicy . Ziobrę rozumiem - u niego homofobia wynika z czystej kalkulacji politycznej . Dzięki wzbudzaniu nienawiści do LGBT jedna sobie homofobicznych zwolenników na prawicy . Liczy na to , że po rozwodzie z Kaczyńskim utworzy swój własny byt polityczny – w co wątpię .
Homofobia Kaczyńskiego - jak się w kuluarach szepcze - wynika z jego niepewności co do własnego poczucia męskości .


A przecież:
manio pisze:
nie grzeb w życiorysach bo to podłe , bolszewickie. Nie oceniaj nikogo , kogo nie znasz . Dyskutujmy na argumenty , a nie kopmy się po jajach.


Wiem, że najbardziej boją się grzebania w życiorysach ci co mają coś do ukrycia. Ale wolę wiedzieć z kim mam do czynienia - tyle jest ludzi prawych, wolę ich w swoim otoczeniu, zamiast tych niegodziwych.
Ja też mam 7 z przodu i, nie tylko dlatego, swoją ocenę polskich realiów. Widzę kto ma niechęć do ludzi i komu nienawiść oczy zalewa.

Coraz trudniej czyta się to Forum. :cry:

_________________
Pozdrawiam,
Leonard


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 23:20 - wt 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
LK 166 pisze:
Coraz trudniej czyta się to Forum. :cry:

a nie ma obowiązku czytania wszystkich wątków , łatwo też wyłączyć posty niechcianych autorów. Lubisz się grzebać w życiorysach to się pogrzeb, np w kaczych przodkach . Ale nie warto tego robić na forum pszczelarskim , są specjalistyczne szczujnie. Spodoba Ci się .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 23:26 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 listopada 2016, 14:38 - ndz
Posty: 227
Lokalizacja: Mazowsze, południowe okolice W-wy
Ule na jakich gospodaruję: klasyczny stojak wlkp + 1wz
Miejscowość z jakiej piszesz: Łazy, pow. piaseczyń
manio pisze:
a nie ma obowiązku czytania wszystkich wątków , łatwo też wyłączyć posty niechcianych autorów. Lubisz się grzebać w życiorysach to się pogrzeb, np w kaczych przodkach . Ale nie warto tego robić na forum pszczelarskim , są specjalistyczne szczujnie. Spodoba Ci się .


:?: :?: :?: Miłość do ludzi, czy co to jest?: :?: :?:

_________________
Pozdrawiam,
Leonard


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 23:47 - wt 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Marian., co rozum zawodzi, puszczają nerwy że przekraczasz granice przyzwoitości. Jakim jesteś człowiekiem ? :pala:
Nie pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2020, 23:51 - wt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
ZRoko,
najgorsze jest to, że Oni nie widzą tego co było, to nieważne, wy nie grzebcie się w życiorysach, tamto minęło najgorsi są CI :haha:
To jest obłuda i jeszcze coś chyba,
A ja bym chciał by złodziej był nazywany po imieniu, oddał to co ukradł i zapracował na swoją karę.
mordercy ponieśli kary adekwatne do czynu,
sędziowie, prokuratorzy i policjanci byli niezawiśli i uczciwi,
politycy dbali o swój kraj i działali na korzyść nie na szkodę obywateli,
pedofile czy księża, nauczyciele, politycy i zwykli ludzie ponosili konsekwencje swoich czynów.
Czy jestem polskim homofobem ?
99,99 % homoseksualistów widziałem promowanych w telewizji a co mnie to obchodzi ? Jak ktoś lubi się bawić gównem, jego sprawa nic mi do tego, ale czy mam go za to szczególne lubić ?????
Każdy ma prawo do swojego zdania tylko czemu np. w co czwartym poście żali się, że on niby "gorszy sort" a w co drugim ubliża innym od "ciemnego ludu"?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 00:14 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6443
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
jędruś pisze:
baru0 pisze:
jędruś pisze:
rzeź drzew w całej Polsce;
Aleś mnie rozbawił .W mojej miejscowości nikt nie skorzystał z tej wolności .


No cóż, dalej jak do swego płota nie widzisz.

Widzę i nie widziałem tych pokotów drzew pokazywanych w tvn.
manio, Ty chyba siedziałeś na kwarantannie jak rozkradali ,
PGRy i zakłady na północy . trzeba było słuchać wtedy, jak ludzie wyjeżdżali i robili za pół stawki co my, wtedy w stolicy . Bo nie mieli na prąd ani na zeszyty dla dzieci .To nie byli pijaczki znałem ich dziesiątki osób,jak czytam Twoje posty to myślę że Ty jesteś nie stamtąd. albo beneficjentem ustroju.
Gadki że nie było kadr do zarządzania to można wsadzić sobie między kartki.
Jak dyrektor PGR czy inne zakładu wziął go w ajencję za grosze to wtedy umiał zarządzać .
Było przyzwolenie na kradzież i tyle.

zegaj pisze:
Dodam że mnie osobiście i mojej rodzinie jak dotąd nikt nigdy nic nie dał.

Ja też nie skorzystałem na tych "transformacjach" ,
ale jak widziałem jak się marnuje to co nasi ojcowie wypracowali w "imię wolnego rynku" to mnie krew zalewała,jak pozbywano się strategicznych zakładów i sektorów. Dlatego dziś jestem za PiS bo jak na razie pilnują Polski najbardziej .Jak znajdzie się ktoś lepszy to zagłosuje za nim..

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 00:32 - śr 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
andrzejkowalski100, oj prawda boli ale się nie przejmuj z wiekiem Ci przejdzie. Dobranoc.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 01:48 - śr 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Marian., pokazałeś ,podpisałeś się pod swoją prawdą o moją bądż spokojny.
Czas szybko przemija zobaczymy jak się sprawy poukładają.
Ja wierzę i wiem ,że mądrość i prawda pokona zło i nikt z tego kraju nie będzie musiał wypier....ć .
Dewiza -zawołanie Bóg Honor Ojczyzna będzie nam stale towarzyszyć i przypominać o tym co najważniejsze.
I na dobranoc myśl złota Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać - Cyceron
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 08:12 - śr 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
baru0 pisze:
Było przyzwolenie na kradzież i tyle.

pleciesz jak zwykle :mrgreen: , ale jeśli tak było to dlaczego twoja genialna władza nie naprawi sprawiedliwości ? Nie neguję ,że szalona polityka Balcerowicza zniszczyła PGRy jedną decyzją (podatkową , nie administracyjną) , ale przez lata nie było chętnych na tą ziemię . Budynki stoją do dziś - możesz kupić za grosze bo rozszabrowane do końca przez byłych pracowników . Ziemię mógł kupić każdy od ARMiR , kupił ten co miał gotówkę - miejscowi jej nie mieli . Cena wcale nie była niska , ale agencja każdemu rozkładała na 5 lat. Przez ten czas kupujący był też zwolniony z podatku gruntowego jako nowy gospodarz ( tak jest do dziś). Znam te sprawy doskonale i nie powtarzam zasłyszanych plotek tylko fakty. Ludzie pracujący w PGR cieszyli się ,że idą na kuroniówkę. Otrzeźwienie ( dosłownie) przyszło jak się skończyła.Dziś jest to w większości trzecie pokolenie klientów gminnego MOPS i 500+. Jak mawia Ferdek : nie ma dla nich pracy z ich "kwalifikacjami" . Bezrobocie rodziców i dziadków tak na nich wpłynęło. Nie widzieli ich wstających rano do pracy i uznali ,że to normalne. Codziennie to widzę jadąc do pszczół i znam wielu osobiście . Nie ma mowy aby pomogli przy pasiece czy pracy w polu. Nie planują dnia następnego . To jak choroba , o której nie masz pojęcia bo znasz ją tylko z bajek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 09:24 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6443
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Nie znam sytuacji z teraz. Mentalność rzeczywiscie inna .
Odpowiedzialność na byłych i obecnych rządach jest bez wzgledu jaką decyzją, "kończą sektor".
Dopuki wyborcy nie dadzą jakiejś opcji 60-70% szarpanina będzie dalej.
Nie mam na myśli zbieraniny(czyt, koalicji) po wyborach.

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 09:40 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
baru0 pisze:
Nie znam sytuacji z teraz. Mentalność rzeczywiscie inna .
Odpowiedzialność na byłych i obecnych rządach jest bez wzgledu jaką decyzją, "kończą sektor".
Dopuki wyborcy nie dadzą jakiejś opcji 60-70% szarpanina będzie dalej.
Nie mam na myśli zbieraniny(czyt, koalicji) po wyborach.




a po co partie, zostawić jedyną i słuszną, przeprowadzić wybory i wtedy nareszcie będzie przyzwoity wynik :haha: problemem nie są partie tylko ludzie którzy tam zasiadają :roll: inna sprawa ze w ławach poselskich szefach spółek państwowych itp zasiadają przedstawiciele ludu a jaki lud tacy przedstawiciele. Znam mase osób które za komuny i poczatkiem lat 90 wynosili z roboty co tylko się dało i potrafili unieść. Złodziej zawsze będzie złodziejem tylko ze pracownik ukradnie pare cegieł bo tyle może a dyrektor np całego tira bo ma większe możliwości :mrgreen: taka różnica

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 11:23 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Dla wszystkich co chca dokończyć rewolucje , pierwsze pytanie jaką drugie kiedy rozpoczętą

Tak tytułem ostrzeżenia ,przykłady z rewolucji Francuskiej i Rosyjskiej przykłady takich co nie "załapali się na pierwsza fale"
-- Rebespier ,Marat [zgilotynowani]
--Majakowski [poeta piewca wiecznej rewolucji] strzelił sobie z nagana w głowe

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 12:03 - śr 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Ne będzie w narodzie spokoju do czasu kiedy nie wróci normalność.
Złodziej za swoje czyny bez względu na stanowisko musi zostać ukarany.
Jeżeli Szumowski i inni w jakikolwiek sposób dopuścili się czynu ściganego prawem muszą odpowiedzieć .
To na obecna chwilę .
Takie same karne działania muszą być podjęte wobec wszystkich i nie ma żadnego przedawnienia .
Wystarczy spojrzeć jak komuchy przeciągali sprawy jak sądy i instytucje im w tym pomagały.
Kiszczak i Jaruzelski mieli czas na dokończenie długiego żywota a ile krwi na ich rękach.
Taka wypaczona sprawiedliwość trwa do dziś nauczyli się dranie bo jak ich nazwać swoje d..y chronić i śmieją się bo co im głupi naród zrobi .
Wszyscy znamy afery jakie się pojawiały nie sposób wszystkie wymienić bo tyle ich było a kto siedzi w więzieniu , praktycznie nikt.
Patrzymy na to wszystko i zastanawiamy się jak takie sprawy mogą mieć miejsce a jednak mają .
Sądy,prokuratura,urzędy skarbowe,policja ,urzędnicy państwowi i wstyd powiedzieć lekarze / tak w dobie pandemii trzeba o nich mówić/ wszyscy wiemy jak funkcjonują od lat ,taka sobie tajemnica poliszynela. Tak dalej być nie może .
To musi się zmienić to rak który toczy- kształtuje naszą rzeczywistość od długich lat.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 13:13 - śr 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4573
Lokalizacja: stare polichno
baru0 pisze:
żeby żabi skrzek chronić ,każda Pani podpisała petycję ,a w sprawie pro live żadna.
Jak mówił Jasiu ."Gdzie sens gdzie logika."

Odpowiedź masz na ulicy : "Macice wstają z kolan ! ", „NAJPIERW GODNOŚĆ, POTEM PŁODNOŚĆ” ,"Moja macica , moja sprawa !", „KOBIETA TO NIE INKUBATOR”. Jak to się dzieje , że ciąża jest tylko moja , a aborcja Księdza , Sędziego Ziobry i Kaczyńskiego ?" . „KSIĘŻE, JA CI POD SUKIENKĘ NIE ZAGLĄDAM”. [b] „Gdyby ministranci zachodzili w ciążę , aborcja byłaby sakramentem !" , „KLECHO NAWIEDZONY, ODWAL SIĘ OD MEJ ŻONY”. „Episkopacie , zostaw moje gacie " , " NIE DAM PRAWICY SWOJEJ MACICY " , "
Myślę – czuję – decyduję ,
Moje ciało – mój wybór ,
Nasza godność, wasza podłość ,
Nigdy nie będziesz szła sama ,
Kiedy państwo mnie nie chroni, mojej siostry będę bronić ,
Nic o nas bez nas ,
Urodzę wam lewaka ,
Jeszcze Polka nie zginęła
, itp itd .
By nie ranić uczuć , pomijam wszystkie hasła obraźliwe typu : "Jaruś - specjalista od cipek" , " Zajmijcie się swoimi PiS-iorami ", czy "Kuria mać " .
Bez komentarza .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 13:41 - śr 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
"Dzisiaj zadymka /w obronie macic/ ".Taka jest perspektywa katofundamentalisty. Niechby siebie przedstawił jako obrońca swobody penisa a nie pszczelarz amator.



"Ja wierzę i wiem ,że mądrość i prawda pokona zło i nikt z tego kraju nie będzie musiał wypier....ć ".
Znów prawicowy propagandzista dokonuje nadinterpretacji. Mają wypi....ć od koryta i w kraju mają siedzieć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 15:19 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6443
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Zdaje się że paraglider[/b], pomagał czasem przy kampie wnuczek[b] To pewnie On sie wyżywa ;) .
paraglider pisze:
Moja macica , moja sprawa !

Jeżeli chodzi o usunięcie pustej ,to tak .
Jak facet dorzuci "mały kamyczek" to już nie .
A z wyzwiskami to nie ma się co pchać , każdy umie tak kląć ,nie każdy się tym chwali .
Jakie hasła tacy bojownicy, bym podsumował

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 16:14 - śr 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4573
Lokalizacja: stare polichno
jędruś pisze:
"Ja wierzę i wiem ,że mądrość i prawda pokona zło i nikt z tego kraju nie będzie musiał wypier....ć ".

A prawda jest taka , że niektórym się na prawicy marzy państwo fundamentalistyczne – rygorystycznie trzymające się zasad i norm wyznaczonych nie przez religię , a kościół . Coś na wzór fundamentalizmu religijnego islamu i to powiązanego z szariatem , gdzie większość osadzonych w islamskich więzieniach kobiet trafia tam za … bycie ofiarą gwałtu .
Też bym tak chciał , by kobiety same zgadzały się z tym, że muszą być posłuszne mężczyznom w przeciwnym razie mógłbym im złoić rózgą dupsko . W dodatku nikt nie miałby prawa pytać , dlaczego to zrobiłem .
Przy większym przestępstwie , typu cudzołóstwa – niewierności , dla nauczki zniekształciłbym jej buźkę kwasem , być może dla radochy gawiedzi , ukamienował .
Wróćcie na ziemię panowie , nie to miejsce i nie te czasy . Tu w sercu Europy skończyła się era naszego panowania . Nie pomogą nam Rząd , Kościół czy nasz „Wielki Wódz” - mały wzrostem - „wielki duchem” :haha: .
Mleko się rozlało , płynie po ulicach . Żadne kordony policji , bojówek z metalowymi pałkami , rwącej rzeki kobiet nie zatrzymają To już nie tylko bunt „ wściekłych macic" .
Słyszycie ten głos ? Miarowy tupot maleńkich , rozwścieczonych stóp . Już idą po nas . Po naszą męską pychę , butę , wiedzę i nieudacznictwo w rządzeniu .
Radzę : S********my .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 16:24 - śr 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4573
Lokalizacja: stare polichno
Dopisany przez cenzora wyraz "wiedzę" proszę wziąć w cudzysłów i podkreślić wężykiem .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 16:47 - śr 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
kudlaty pisze:
a dyrektor np całego tira bo ma większe możliwości :mrgreen: taka różnica

wiele i dyrektor nie ukradnie i nie na tym polega nieszczęście. Nieszczęściem są ludzie skrajnie niekompetentni, niezdolni do podejmowania decyzji. Zaniechanie i szkody z tego wynikłe są tysiące razy większe niż złodziejstwo. Ukradnie złotówkę , a zmarnuje milion taka jest proporcja. Jakby podejmował decyzje to może by się w końcu nauczył , a tak "zawód dyrektor, prezes, minister" i to niezależnie od branży bo dokładnie na niczym się nie zna. Tak było za komuny i teraz kopia tamtych kadr : mierny, bierny byle wierny. On nie pracuje , on piastuje stanowisko. To jest nieszczęście tego kraju , bo na złodzieja w końcu doniosą lub sam się zbłaźni jak ostatni od zdrowia , instruktora narciarstwa i respiratorów widma. Klasyczny przykład niekompetencji , ale chwalony i nagradzany jakby ogień wymyślił i to przez najwyższego z niskich.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 17:31 - śr 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
manio, :okok:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 17:43 - śr 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
paraglider pisze:
"Ja wierzę i wiem ,że mądrość i prawda pokona zło i nikt z tego kraju nie będzie musiał wypier....ć ".

To nie mój tekst tylko cytat. ***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 18:47 - śr 

Rejestracja: 08 stycznia 2019, 14:51 - wt
Posty: 81
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: lubuskie
Cenzor zasnął .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 19:10 - śr 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3961
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Sytuacja staje się coraz bardziej kuriozalna. Skrajnie ordynarna i po menelsku wulgarna Marta Lempart przejmuje pełne sterowanie częścią opozycji. Podczas ulicznych zadym wydaje politykom instruktaże i żąda realizacji wytycznych. Standardem jej działań jest też selekcja dziennikarzy i chamskie traktowanie przedstawicieli mediów konserwatywnych, wobec których Strajk Kobiet posuwa się wręcz do działań przemocowych. Może czas zadać sobie pytanie, jak wyglądałby kraj rządzony przez siły pokroju Lempart? I kto właściwie za nią stoi?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 19:23 - śr 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
Kto ją finansuje ? I komu na tym zależy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 19:34 - śr 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3961
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
jędruś pisze:
Kto ją finansuje ? I komu na tym zależy?

Szacuje się , że bardzo światli , nowocześni , europejscy politycy , doprowadzili do zwolnienia w samej Łodzi 100 tysięcy kobiet z pracy , tak dbali o naszą ładniejszą połowę a Łódź wyglądała i częściowo jeszcze wygląda , jak po bombardowaniu. :thank:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 20:01 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6443
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
paraglider pisze:
Słyszycie ten głos ? Miarowy tupot maleńkich , rozwścieczonych stóp . Już idą po nas .
Chyba te abortowane Cie straszą .
Chłopie odleciałeś pomyliłeś kraje .
Wpisy są od czapy i należało by je zostawić bez komentarza.
Ale kłamstwo powtarzane staje się prawdą ,dlatego trzeba go negować i wytykać .
Wnusiu nie rób obciachu starszemu Panu.
Może ktoś ma tel. do Janusza i sprawdzi czy to naprawdę On pisze, bo ... :(

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 20:29 - śr 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
Hieronim pisze:
Łódź wyglądała i częściowo jeszcze wygląda , jak po bombardowaniu.

:haha: :haha: :haha: :haha: Przestań czytać przedwojenne gazety , podnieś głowę i spójrz na Łódź dzisiejszą. Piotrkowska to jedna z najpiękniejszych ulic w Europie. Do Manufaktury ściągali na weekend ludzie z całej Polski. A oto te ruiny w Łodzi , część oczywiście z tektury:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nijak to się ma do inwestycji PiS-u :


Obrazek
Na czerwono zaznaczyłem wybudowane obwodnice z piątki Kaczyńskiego.
Aby lepiej było widać z podziałem na województwa.
Mapka zawiera również wszystkie nowe mosty (na niebiesko),
wybudowane za czasu PiS autostrady (na zielono),
a na Bałtyku wszystkie nowe promy (kolor szary).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 20:45 - śr 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 20:58 - śr 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
Obrazek


Krzysztof Zaremba - prezes właśnie upadłej stoczni w Świnoujściu. Z wykształcenia jest byłym posłem PIS i politologiem. Zdjęcie dosyć nowe, bo poprzednio był mizerniejszy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 21:16 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 754
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Jako ojciec trójki dzieci od PiS nie dostałem nic, dzieci nie załapały się nawet na zwolnienie z podatku bo studiowali i do pracy poszli w wieku 25 lat. Natomiast z zapłaconego podatku sfinansowaliśmy między innymi 12 tyś dla P Joanny.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 21:25 - śr 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
Pani Joanna dziękuje i będzie czyniła dalsze wysiłki aby nie zmarnować szansy powiększenia zastępów przyszłych biorców społecznego wsparcia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 21:34 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Zakłady włókiennicze w Łodzi kwalifikowały sie do likwidacji w większości juz w połowie lat 80-tych,dobiła umowa z ZSRR na przerób usługowy bawełny z tego kraju , brak dewiz na zakup surowca to był efekt nałożonych sankcji po wprowadzeniu stanu wojennego .
Brakowało części ,oleju ,energii oraz surowca .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 21:37 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6443
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
jędruś, Czy 500+ to polski wymysł?
Ile dostają w Niemczech ,Austrii, Anglii ?

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 22:05 - śr 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4573
Lokalizacja: stare polichno
Hieronim pisze:
Może czas zadać sobie pytanie, jak wyglądałby kraj rządzony przez siły pokroju Lempart? I kto właściwie za nią stoi?

Wikipedia , skróty: Marta Mirosława Lempart polska działaczka społeczna i polityczna, inicjatorka i jedna z liderek Ogólnopolskiego i Międzynarodowego Strajku Kobiet, prezeska Fundacji Ogólnopolski Strajk Kobiet , współorganizatorka czarnego protestu (2016) i jedna z liderek protestów przeciwko zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji w Polsce (2020). Organizatorka protestów także m.in. w obronie niezależnego sądownictwa, przeciwko wykorzystywaniu seksualnemu dzieci w polskim Kościele katolickim, w obronie praw osób z niepełnosprawnościami . Z wykształcenia prawniczka .Po wpłynięciu do Sejmu projektu zaostrzającego przepisy antyaborcyjne 25 września 2016, podczas protestu we Wrocławiu, wezwała Polki do ogólnopolskiego strajku . 3 października 2016 kobiety manifestowały na ulicach 150 miast Polski, co miało przekonać PiS do zamrożenia prac nad projektem. Głównym hasłem protestu było prawo kobiet do decydowania o urodzeniu dziecka wobec projektu zaostrzenia przepisów dotyczących aborcji . PiS ustawę zamroziło . 24 października w ponad 100 miastach Polski odbyły się protesty pod nazwą „II Ogólnopolski Strajk Kobiet .
Dalej już znamy : Na zapaść państwa Ogólnopolski Strajk Kobiet odpowiada powołaniem Rady Konsultacyjnej.
Oto kto stoi za M Lempart :
Rada bardzo obywatelska
W Radzie znajdą się takie postacie jak była minister w Kancelarii Prezydenta Barbara Labuda, aktywistka kulturalna , Beata Chmiel reprezentująca Obywatelski Pakt na rzecz Mediów Publicznych, weteranka opozycji demokratycznej Danuta Kuroń, Jacek Wiśniewski z KOD Mazowsze, Robert „Arizona” Hojda, założyciel Kongresu Obywatelskich Ruchów Demokratycznych, Mirka Makuchowska z Kampanii Przeciw Homofobii, Bożena Przyłuska, inicjatorka Projektu Świeckie Państwo, radna m. st. Warszawy Dorota Łoboda, prof. Monika Płatek, były minister cyfryzacji Michał Boni, Katarzyna Bierzanowska (blog Pełnoprawna.pl), założyciel Związkowej Alternatywy Piotr Szumlewicz i jego koleżanka zajmująca się prawami pracowniczymi młodych Nadia Oleszczuk, przedstawiciel Studenckiego Komitetu Antyfaszystowskiego Sebastian Słowiński, Paweł Kasprzak .
Oprócz tych nazwisk stoją za nimi społeczne organizacje i młodzież , również ta , która za trzy lata będzie miała prawo głosu . Od momentu pojawienia się hasła „ To jest wojna „ są to ludzie którzy są w stanie w każdej chwili przejąć władzę w kraju , odsunąć PiS od władzy , by przeszkodzić wyjściu Polski z Unii . 81 % .społeczeństwa chce żyć w zjednoczonej Europie a marsze przeciwko zaostrzeniu aborcji popiera 20 % kobiet z PiS-u , kraju Kaczyńskiego .
Tak wygląda kraj Kaczyńskiego
https://www.youtube.com/watch?v=Jg6lX-Psvr4
https://www.youtube.com/watch?v=I5op0ZYHH_c
https://www.youtube.com/watch?v=x4UXpyTQex0
https://www.youtube.com/watch?v=msDie7h24aY
https://www.youtube.com/watch?v=d_DS_WXh1w0
https://www.youtube.com/watch?v=RaEOeyANSVM
https://www.youtube.com/watch?v=byN-KVBd03I
https://www.youtube.com/watch?v=wDtDnjkjCko
https://www.youtube.com/watch?v=rxqs-FDOI5U
https://www.youtube.com/watch?v=maWKypvSIfc
Po PO-PiS-ie już tylko "Świat Kobiet" w którym będziemy Murzynami .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 22:10 - śr 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
baru0 pisze:
jędruś, Czy 500+ to polski wymysł?
Ile dostają w Niemczech ,Austrii, Anglii ?

ale tam warunkiem jest praca zarobkowa. Nygusom nie dają bo państwo musi również wychowywać obywateli. Nic tak nie demoralizuje jak darmowe pieniądze bez pracy i żadnej dyscypliny. Poza tym wymienione państwa mają nadwyżkę budżetową i dają bo mają z tego co zbywa . Nasze państwo nieustającego sukcesu daje z tego co pożyczy ( sprawdź o ile wzrosło zadłużenie od czasu wypłat 500+).
To tak jakbyś dawał wnukom to co pożyczyłeś w Providencie czy lombardzie na złodziejski procent, w nadziej że w końcu to i tak obdarowani spłacą jako Twoi spadkobiercy . Taki miły , ale pusty gest na koszt obdarowanego . Naprawdę nie widzisz różnicy ?
Komuna też płaciła groszowy zasiłek na dzieci , ale tylko w zakładzie pracy. Rząd nie ma żadnych pieniędzy wydaje nasze , a w zasadzie naszych dzieci , wnuków , prawnuków i pra pra pra .... Nie bądź chociaż naiwny , skoro już jesteś łatwowierny. Liczyć chyba umiesz ? To licz na siebie . Bo jak państwo daje to komuś musi zabrać . Komu zabrało ? Przecież widać aż nadto wyraźnie : szkolnictwu ( więcej dopłaca samorząd bo subwencja nie pokrywa kosztów , a na rozwój czy płace nauczycieli nie ma już ) i zdrowie ( najwięcej zgonów od 1945 r).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 22:28 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
paraglider,
paraglider pisze:
Od momentu pojawienia się hasła „ To jest wojna „ są to ludzie którzy są w stanie w każdej chwili przejąć władzę w kraju , odsunąć PiS od władzy , by przeszkodzić wyjściu Polski z Unii .

Kto niby chce wychodzić z Unii ! Straszycie ludzi i mieszacie im w głowach to jedyny wasz argument dla parafian . Kto według ciebie miałby rządzić w tym kraju oświeć mnie i żuć chociażby kilka nazwisk kompetentnych ludzi .
Co straciłeś za rządów PISu ? z czego ciebie ograbili , wiem że część ludzi w tym kraju walczy o to aby polskę rzucić na kolana ,jakiś tam medal ciotka merkelowa przypnie do piersi

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 22:29 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
baru0 pisze:
jędruś, Czy 500+ to polski wymysł?
Ile dostają w Niemczech ,Austrii, Anglii ?


Pokaż mi bogaty kraja na świecie którego bogactwo wzięło sie ze socjalu i zabierania tym którzy uczciwie pracują no i dawaniu tym komu władza uważa.
Jak chcesz zeby wszyscy mieli po równo to zapraszam do więzienia tam jest pełen socjalizm :mrgreen:

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 22:30 - śr 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3961
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
jędruś pisze:
Hieronim pisze:
Łódź wyglądała i częściowo jeszcze wygląda , jak po bombardowaniu.

:haha: :haha: :haha: :haha: Przestań czytać przedwojenne gazety , podnieś głowę i spójrz na Łódź dzisiejszą. Piotrkowska to jedna z najpiękniejszych ulic w Europie. Do Manufaktury ściągali na weekend ludzie z całej Polski. A oto te ruiny w Łodzi , część oczywiście z tektury:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nijak to się ma do inwestycji PiS-u :


Obrazek
Na czerwono zaznaczyłem wybudowane obwodnice z piątki Kaczyńskiego.
Aby lepiej było widać z podziałem na województwa.
Mapka zawiera również wszystkie nowe mosty (na niebiesko),
wybudowane za czasu PiS autostrady (na zielono),
a na Bałtyku wszystkie nowe promy (kolor szary).

Byłem dzisiaj na Dąbrowie i widziałem te luksusy , strach patrzeć , nie sztuka zrobić z fabryki market i sprzedawać tam chińskie badziewie , ale jak ktoś się cieszy , że dostał garść kolorowych paciorków a sto tysięcy kobiet pozbawiono podstaw ekonomicznych swojej egzystencji , to już jego sprawa , szkoda tylko , że tacy ludzie mieli i dalej mają wpływ na nasze życie . :thank:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 22:40 - śr 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3961
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Zdzisław. pisze:
Zakłady włókiennicze w Łodzi kwalifikowały sie do likwidacji w większości juz w połowie lat 80-tych,dobiła umowa z ZSRR na przerób usługowy bawełny z tego kraju , brak dewiz na zakup surowca to był efekt nałożonych sankcji po wprowadzeniu stanu wojennego .
Brakowało części ,oleju ,energii oraz surowca .

To bardzo ciekawe , w okresie przedwojennym potrafiono uratować łódzkie fabryki , mimo tego , że praktycznie cały rynek zbytu zniknął [carska Rosja] a w xx wieku nie potrafiono nic z tym zrobić , ale jak się wyznaje zasadę , po co w Polsce stocznie , jak są w Niemczech a że zwolnione sto tysięcy kobiet , co to kogoś obchodzi , ważne , że klepią nas po plecach i chwalą , jacy , to jesteśmy nowocześni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 23:04 - śr 

Rejestracja: 02 stycznia 2014, 22:47 - czw
Posty: 474
Lokalizacja: okolice Piły
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Płytnica
jędruś pisze:
Obrazek


p. Janie lepiej pokryjmy koszty aborcji z tych pieniędzy .

_________________
Dla przyjaciół Zdzisiek,dla pszczółek wielbiciel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 23:14 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Hieronim powiadasz -ciekawe dla mnie to było bolesne.
Łódż kilkukrotnie w swojej niezbyt długiej historii przezywała wzloty i upadki
z 2 wojny wyszła prawie nie tknięta ,o mały włos nie została stolicą Polski :pl: .
Nic się nie dało zrobić ,dałoby się ale trzeba było miec za co , dało sie na Sląsk , zreszta przemysł włókienniczy przeniósł się do krajów "wschodzących" tam pojechały w miare nowocześnie wyposażone fabryki reszte złomowano :pala:
Ok 10 lat to był 3 świat , po akcesie do EU nastapił przypływ kapitału i rozwój [ niestety nie włókiennictwa w tej znanej nam postaci] .
Obecnie nie jest to najgorsze miejsce do zycia ,dodając do tego okoliczne osiedla mieszkaniowe tzn .miasteczka/wsie.

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2020, 23:54 - śr 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3961
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Zdzisław. pisze:
Nic się nie dało zrobić ,dałoby się ale trzeba było miec za co , , zreszta przemysł włókienniczy przeniósł się do krajów "wschodzących" tam pojechały w miare nowocześnie wyposażone fabryki reszte złomowano :pala:

Niech kolega poczyta sobie o mitteleuropie , wtedy możemy zrozumieć , co się stało i co się dzieje w naszym kraju ,ciekawe ile z tych przysłowiowych stu tysięcy kobiet , zwolnionych w Łodzi , opiekowało , lub opiekuje się starcami w Niemczech , czy Holandii[teraz prawidłowo Niderlandii]. Jak się przeczyta założenia Ludendorffa , to takie działania wydają się logiczne , szkoda tylko , że dokonują tego naszymi rękami . Tak swoją drogą , te nasze pracownice w łódzkich fabrykach , zarabiały niewiele więcej , niż te na wschodzie , ale nieudolna lub celowa polityka je wykończyła.Tak się składa , że państwa nie mają przyjaciół , ale swoje interesy a dużo naszych polityków tego nie rozumie , albo udaje , że nie wie o co chodzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 grudnia 2020, 00:14 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Hieronim - nie musze nic czytać , sam to przeżyłem byłem w samym środku tych procesów które i mnie dotknęły ,jedni się przystosowali do zmieniających się reali lepiej inni gorzej inni mieli z tym szalone problemy,ale to przeszłość.
Stare łódzkie porzekadło " będziemy przędli i tkali to będziemy dobrze stali" straciło na aktualności.
Terażniejszość nie jest już w kolorze "beznadzieji" .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 grudnia 2020, 06:29 - czw 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
baru0 pisze:
jędruś, Czy 500+ to polski wymysł?
Ile dostają w Niemczech ,Austrii, Anglii ?

Austria
W Austrii dodatki na dzieci przysługują wszystkim rodzinom, mającym status rezydenta, bez względu na dochód. Są zależne od wieku dziecka; do 3 roku życia wynosi 109,70 euro miesięcznie, po 3 roku życia – 117,30 euro, po 10 roku życia – 136,20 euro.
Po osiągnięciu pełnoletniości, jeśli kontynuowana jest nauka, zasiłek przysługuje nawet do ukończenia 25 lat (158,90 euro miesięcznie). Dodatek rośnie wraz z liczbą dzieci. I tak, przy drugim dziecku – jest wyższy o 6,70 euro, trójce – 16,60, czwórce – 25,50, piątce – 30,80, szóstce – 34,40, siódemce i więcej – 50 euro.
Od 6 do 15 roku życia każde dziecko otrzymuje też co roku we wrześniu pieniądze na wyprawkę szkolną (Schulstartgeld) w wysokości 100 euro.Za każde dziecko przysługuje rodzicom w Austrii również specjalny dodatek dla osób pobierających świadczenia na dzieci (Kinderabsetzbetrag), wypłacany co miesiąc przez fiskus. Wynosi obecnie 58,40 euro.
Niemcy
Zasiłki na dzieci przysługują każdemu rodzicowi, który jest zameldowany w Niemczech, bez względu na wysokość dochodów. Wypłacane są za każde dziecko do 18. roku życia albo 27. roku życia, jeśli kontynuuje ono naukę lub szkolenie zawodowe.
Miesięczny dodatek na pierwsze i drugie dziecko wynosi 184 euro, na trzecie - 190 euro, a na czwarte i więcej - 215 euro.
Osoby w trudnej sytuacji materialnej mogą wystąpić o jednorazowe becikowe, które wynosi 250 euro.
Wielka Brytania
Dodatki na dzieci w Wielkiej Brytanii przysługują wszystkim, bez względu na wysokość dochodów, do 16. roku życia dziecka lub - gdy kontynuują naukę - do 20 lat. Dodatek na najstarsze dziecko wynosi 20,50 funtów tygodniowo (ok. 28 euro), na każde kolejne - 13,55 funtów (ok. 19 euro).
Rodzice o niższych dochodach mogą wystąpić także do urzędu podatkowego o zasiłek opiekuńczy, który wynosi 2 720 funtów (3812 euro) rocznie na każde dziecko.
Matki w trudnej sytuacji materialnej mogą także otrzymać becikowe w wysokości 500 funtów (700 euro).
https://ksiegowosc.infor.pl/wiadomosci/ ... ch-UE.html [ dane z 2015 roku ]
Nie mam wątpliwości co do dodatków na dzieci, mogłyby być jeszcze większe, tak aby z tytułu urodzin dziecka nie pogorszył się status materialny rodziny. Nie akceptuję jednak kwot wręczanych rodzicom. Tym można ulżyć zaopatrując dzieci bezpośrednio w:
Darmowe posiłki, organizację czasu po lekcjach ( świetlice ) i zajęcia dodatkowe - wówczas pracujący rodzice mają gwarancję opieki nad dzieckiem a dzieci rozwijają się lepiej intelektualnie { nauka języków, kółka teatralne [ ćwiczenie mowy], fizyczne, chemiczne filmowe , społeczne} i fizycznie [zajęcia sportowe ] i.t.d. Organizację dla tych dzieci dwumiesięcznych wakacji itp. Wówczas wychowanie tych dzieci nie odbywałoby się w rodzinach dla których głównym tematem jest ile można jeszcze wyciągnąć z MOPS u i innych organizacji pomocowych ale normalne zarobkowanie. Aktualny system wychowuje kolejne pokolenie osób roszczeniowych a nie samodzielnych i świadomych obywateli. Takich dla których patriotyzmem jest wykrzykiwanie Bóg, Honor, Ojczyzna ale nie potrafiących tych pojęć opisać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 grudnia 2020, 06:51 - czw 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
wiesiek33 pisze:
Kto niby chce wychodzić z Unii ! Straszycie ludzi i mieszacie im w głowach to jedyny wasz argument dla parafian .

Aktualny spór PiS-u z Unią to jest szukanie pretekstu do wyjścia. Żadne z państw Unii nie protestuje z tytułu powiązania wypłat z przestrzeganiem praworządności oprócz Polski i Węgier. Dostosowanie naszego prawa do prawa unijnego było warunkiem wejścia do Wspólnoty. Prawo jest tworzone na bazie wartości unijnych takich jak: poszanowania godności osoby ludzkiej, wolności, demokracji, równości, państwa prawnego, jak również poszanowania praw człowieka, w tym praw osób należących do mniejszości.
To są wartości o które walczyła Solidarność. Dziwne jest to że PiS kwestionuje powiązanie tych wartości z wypłatami unijnymi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 grudnia 2020, 06:55 - czw 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
Hieronim pisze:
ale jak się wyznaje zasadę , po co w Polsce stocznie , jak są w Niemczech a że zwolnione sto tysięcy kobiet , co to kogoś obchodzi , ważne , że klepią nas po plecach i chwalą , jacy , to jesteśmy nowocześni.

Zacytuj polityka który to pierwszy złożył taką deklarację a nie klepnął bezosobowo "wyznaje się".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 grudnia 2020, 07:22 - czw 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
Hieronim pisze:
Szacuje się , że bardzo światli , nowocześni , europejscy politycy , doprowadzili do zwolnienia w samej Łodzi 100 tysięcy kobiet z pracy , tak dbali o naszą ładniejszą połowę a Łódź wyglądała i częściowo jeszcze wygląda , jak po bombardowaniu.

80% kobiet Łódzkich pracowało w przemyśle lekkim. To była tragedia niemal dla każdej łódzkiej rodziny. Nie wynikało to jednak z woli polityków ale ze zderzenia się z cenami światowego rynku. Otwarty rynek wchłonął produkcje tekstylną z Azji. Bo taniej jest produkować wyroby bawełniane tam gdzie rośnie bawełna i gotowy produkt eksportować. Ale nikt nie pogrążał się w rozpaczy. Łódzcy producenci rozpoczęli sprzedaż konfekcji przy łódzkim odcinku gierkówki wieszając wyprodukowaną konfekcję na gałęziach. Taki był początek Centrum Antoniego Ptaka. Dziś jest to ośrodek handlowy do którego po konfekcję przyjeżdżają nie tylko kupcy z całej Polski ale i z krajów ościennych, dający pracę ogromnej liczbie ludzi. Hieromin obudź się ! To już rok 2020 a za miesiąc 2021! A ty tkwisz mentalnie jeszcze w 90 roku kiedy nie było nawet szeroko dostępnych komputerów. Dzięki nim mamy tak szalony postęp że wielu za nim nie nadążą i nie jest w stanie tych zjawisk zrozumieć. To co wczoraj jest dziś przestarzałe, archaiczne i nienadające się do użycia. Pomyśl że w 90 roku posiadanie osobistego mobilnego, telefonu nie zaświtało nikomu u nas w głowie. Idee też się przewartościowały. Idea państwa narodowego również się przewartościowała a doprowadziła do niejednej tragedii jak II wojna światowa czy też na Bałkanach, gdzie szaleńcy chcieli budować Wielką Serbię.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 grudnia 2020, 07:24 - czw 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
Hieronim pisze:
nie sztuka zrobić z fabryki market i sprzedawać tam chińskie badziewie

Skoro nie sztuka to zrób, będę u Ciebie kupować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 grudnia 2020, 07:50 - czw 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
Hieronim pisze:
Niech kolega poczyta sobie o mitteleuropie , wtedy możemy zrozumieć , co się stało i co się dzieje w naszym kraju

Z Wikipedii: Politycznie koncepcja Mitteleuropy straciła znaczenie po I wojnie światowej, kiedy Austro-Węgry rozpadły się na szereg samodzielnych państw, a Niemcy utraciły znaczną część swego terytorium. Obecnie Mitteleuropa jest pojęciem głównie geograficznym, choć funkcjonuje także jako nostalgiczne określenie terenów tworzących niegdyś Austro-Węgry (od Lwowa po Triest).

Hieronim pisze:
ciekawe ile z tych przysłowiowych stu tysięcy kobiet , zwolnionych w Łodzi , opiekowało , lub opiekuje się starcami w Niemczech , czy Holandii[teraz prawidłowo Niderlandii].

Ciekawe czy, zostały tam wywiezione do pracy przymusowej ?

Hieronim pisze:
Tak swoją drogą , te nasze pracownice w łódzkich fabrykach , zarabiały niewiele więcej , niż te na wschodzie , ale nieudolna lub celowa polityka je wykończyła.


Tak jest że gdy ruszasz łopatą jesteś jednym z tysiąca i zarabiasz grosze, a jeśli tworzysz np. komputery jak Bill Gates jesteś jedynym i zarabiasz krocie. Może Tobie uda się odwrócić ten niesprawiedliwy acz naturalny porządek rzeczy. Próbuj. Będziesz pierwszy i jedyny. Jak mówi I prawo marketingu lepiej być pierwszym niż najlepszym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 420 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji