FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 18 kwietnia 2024, 09:38 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 446 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 17 kwietnia 2021, 07:26 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 marca 2020, 10:55 - ndz
Posty: 799
Ule na jakich gospodaruję: wlp
Miejscowość z jakiej piszesz: małopolska
baru0 pisze:
Grzesiek to typowa ściema zmarnowałem całe 5 minut ,czyli mam 1/6 wiedzy o tym co facet gadał ;) .
,

w kazdej bajce jest trochę prawdy :wink:

_________________
Specjalista, ekspert pszczelarski majster fachowa rynka ,pozdrawiam ;-))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 24 kwietnia 2021, 21:12 - sob 

Rejestracja: 02 lutego 2013, 22:10 - sob
Posty: 143
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
co prawda rozmawiają dziennikarze ale warto posłuchać na temat bezpieczeństwa "szczepionek". warto przesłuchać całej audycji, choć zaznaczyłem w linku konkretną minutę

https://youtu.be/Zq6C0zy2ldk?t=878


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 04 maja 2021, 21:40 - wt 

Rejestracja: 19 marca 2020, 22:03 - czw
Posty: 46
Ule na jakich gospodaruję: wp
Miejscowość z jakiej piszesz: małopolska
Grześku dobry film, i prawdziwy, popytajcie znajomych ratowników a sami wam powiedzą prawdę


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 06 maja 2021, 20:13 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 czerwca 2019, 17:27 - ndz
Posty: 433
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
marekl pisze:
Grześku dobry film, i prawdziwy, popytajcie znajomych ratowników a sami wam powiedzą prawdę

Nieźle im płacą , więc co mają mówić :(

_________________
"Jeśli chcesz coś, czego nie miałeś wcześniej, musisz zrobić to, czego nigdy nie robiłeś."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 listopada 2021, 11:38 - pn 
Jest wirus ale szczepionki są tylko skuteczne na znikomy % mutacji. Czy się zaszczepisz czy nie, i tak możesz złapać i tak, to po co dodatkowo obciążać organizm?


Ostatnio zmieniony 18 maja 2022, 12:05 - śr przez ldawid, łącznie zmieniany 1 raz
Usunięto nieuprawnioną reklamę .


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 listopada 2021, 12:35 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 grudnia 2019, 11:03 - ndz
Posty: 517
Lokalizacja: Równe k.Kościerzyny
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: TrzyMiasto
lissa80 pisze:
...ale szczepionki są tylko skuteczne na znikomy % mutacji

Jaaasne. Tylko te ponad 95% obecnych zgonów Covidowych, to ... nie zaszczepieni. I gdzie tu logika wypowiedzi? Ja się szczepiłem, moje najbliższe i dalsze otoczenie się zaszczepiło i szczepić się będzie 3x. Co co o znikomej skuteczności szczepionek mówią ... echchchch... polio i inne g...na szczepionkami zlikwidowano ... od podważania szczepień p.odrze się zaczęło. Nie szczepcie się - loteria z Waszym udziałem której stawką jest Wasze życie przecież, ale dlaczego ... ja np. zaszczepiony, mam być poddawany i narażany na dyktat sceptyków szczepionkowych? Dlaczego ja mam być narażony na kontakt z zainfekowanym bo przecież taki "postępowiec" na czole nie ma wypisane... Z przebywaniem palaczy w jednym pomieszczeniu z niepalącymi, potrafiono sobie w końcu poradzić. A w tym wypadku grają rolę "słupki poparcia"- bo co by się stało, gdyby w sprawie obecni decydenci zagrali stanowczo i konsekwentnie? Mogliby pakować walizki. Lepiej przystać na niepotrzebne zgony, jak podjąć radykalne ochronne kroki. Ale to się kiedyś zemści.

_________________
"... Egzaminy napełniają lękiem każdego, nawet dobrze przygotowanego, ponieważ najgłupszy może zapytać o więcej, niż najmądrzejszy jest w stanie odpowiedzieć..." Charles Caleb Colton.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 listopada 2021, 12:51 - pn 

Rejestracja: 05 stycznia 2016, 22:37 - wt
Posty: 170
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Płock
Ja słyszałem że zaszczepieni ludzie jak wylądują na księżycu to tak dziwnie do góry skaczą jak się tam poruszają


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 listopada 2021, 13:24 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
Nawet ten najlepiej pływający w rządowej propagandzie Adam Niedzielski przyznał, że 20-30% zgonów to osoby zaszczepione. Można więc już skończyć z powielaniem kłamstw i życzeń sprzed roku, jakoby była to pewna metoda na ochronę przed wirusem. Szczepienie nie powstrzymuje wirusa przed transmisją, nie chroni skutecznie przed hospitalizacją czy zgonem. Oczywiście zmniejsza ich prawdopodobieństwo, ale jeszcze nikt nie wie jakim kosztem.

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 listopada 2021, 13:53 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 grudnia 2019, 11:03 - ndz
Posty: 517
Lokalizacja: Równe k.Kościerzyny
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: TrzyMiasto
Maxik pisze:
...ten najlepiej pływający w rządowej propagandzie...

No właśnie w rządowej :P
Maxik pisze:
...że 20-30% zgonów to osoby zaszczepione. Można więc już skończyć z powielaniem kłamstw i ...

Mały szkopuł - ordynatorzy szpitali do których trafiają Covidowcy, niezmiennie twierdzą inaczej a w szczególności, iż zaszczepionych na łóżkach Covidowych znajduje się akurat te 2÷3%(bez zer). No ale tu może grać rolę to ... jaką stację się ogląda/słucha. Ja dopuszczam tu taki związek przyczynowy :wink:
A tak zapytam ... dlaczegóż akurat "ściana wschodnia" poddana jest teraz największej emisji Covid? Procentowo do populacji na danym terenie? Nie czasem dla tego, że najwięcej Tam sceptyków? Że tam właśnie posłuch dawano i daje się różnym szarlatanom? Nawet tym z kręgów rządowych? Słupki, słupki, słupki.

_________________
"... Egzaminy napełniają lękiem każdego, nawet dobrze przygotowanego, ponieważ najgłupszy może zapytać o więcej, niż najmądrzejszy jest w stanie odpowiedzieć..." Charles Caleb Colton.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 listopada 2021, 14:32 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
ldawid pisze:
jaką stację się ogląda/słucha
hehehe czyli prawdy są dwie albo wiecej. :haha: Gdyby tak wprowadzono odpowiedzialność karną za fakeNewsy - byłoby zabawnie, zwłaszcza w polityce. Nawet jakby rozliczyli tego czy tamtego po zakończonej kadencji :thank:

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 listopada 2021, 15:01 - pn 

Rejestracja: 01 stycznia 2014, 23:06 - śr
Posty: 254
Ule na jakich gospodaruję: WZ
Miejscowość z jakiej piszesz: Podbeskidzie
Maxik,
Maxik pisze:
Adam Niedzielski przyznał, że 20-30% zgonów to osoby zaszczepione

Podaj źródło tej informacji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 listopada 2021, 16:05 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
ldawid pisze:
Dlaczego ja mam być narażony na kontakt z zainfekowanym
Ależ podobno szczepienie ma chronić przed zachorowaniem?
Czego więc zaszczepiony ciągle jeszcze się obawia?
ldawid pisze:
I gdzie tu logika wypowiedzi?
Chyba że te szczepienia to jednak lipa, albo chodzi o coś innego?

Ps.
Uważam,że szczepienia są skuteczne, jestem zaszczepiony.
Ale z mafię w białych kitlach należy zwalczać, bo już zaczynają sięgać po władzę.
O Szwecji ostatnio jakoś cisza, pewnie tam już wszyscy wymarli...

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 listopada 2021, 16:26 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 grudnia 2019, 11:03 - ndz
Posty: 517
Lokalizacja: Równe k.Kościerzyny
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: TrzyMiasto
JM pisze:
Czego więc zaszczepiony ciągle jeszcze się obawia?

Panie Józefie ... dlatego, iż nie chcę się znaleźć w tej grupie 2-3%?
Wszak wszyscy wiemy, że żadna szczepionka nie chroni w 100%. Po co przez niefrasobliwość innych, mam prowokować los? :wink: Na własnej skórze? 8)

_________________
"... Egzaminy napełniają lękiem każdego, nawet dobrze przygotowanego, ponieważ najgłupszy może zapytać o więcej, niż najmądrzejszy jest w stanie odpowiedzieć..." Charles Caleb Colton.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 listopada 2021, 16:48 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
A może samemu się zabezpieczać, założyć maseczkę, są podobno takie co w 100% skuteczne...
A nie drugiemu coś nakazywać dla własnego dobrego samopoczucia.
Jeżeli nawet 2-3 % zachoruje, to podobno przechodzą to lekko i nie słyszałem jeszcze żeby umierali wyłącznie na covid.
Zewsząd coś człowiekowi grozi, więc "jak żyć Panie"?
Zakazać kąpieli (już było) bo można się utopić, zakazać chodzenia bo można się potknąć i też stracić życie (bywają takie przypadki)...
Na każdym kroku i w każdym momencie coś może się zdarzyć.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 listopada 2021, 17:08 - pn 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Oczywiście, "róbta co chceta"

Ale można obciążyć kosztami hospitalizacji ciężkich przypadków osób niezaszczepionych.
Niech sie przyczynią do "marnych" zarobków naszych boCHaterów w kiltach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 listopada 2021, 17:26 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Popieram.
Coś ostatnio słyszałem, że minimalna to ma być 8 kilo, a do wyższego wykształcenia ma wystarczyć sama matura. Czemu nie? Skoro ślimak może być rybą...?
Mnie wystarcza to co mam i kilka słoików miodu.
Jestem szczęśliwy i więcej szczęścia od uszczęśliwiaczy na siłę nie oczekuję. Niech każdy uszczęśliwia się we własnym zakresie.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 listopada 2021, 17:36 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 stycznia 2021, 20:04 - pn
Posty: 291
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Warmia
ldawid pisze:
Po co przez niefrasobliwość innych, mam prowokować los? :wink: Na własnej skórze?


Jest ryzyko, jest zabawa :wink: :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 listopada 2021, 17:42 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
full-light pisze:
źródło tej informacji
nie mogę znaleźć. Nie mogę też szybko znaleźć na jakiej podstawie ministerstwo podaje takie dane jak podaje.

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 listopada 2021, 18:07 - pn 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 845
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Maxik, No jak nie możesz znaleźć, przejrzyj swego fejsbucka :). To celowe powielanie fakeniusów czy po prostu klepanie bez zastanowienia?
Każdy niech robi co uważa za słuszne. Tu nikt nikogo nie przekona. Jeden lekarz na pytanie, czy chorzy w szpitalach żałują, że się nie zaszczepili odpowiedział, że na OIOMie leży u niego 5 pacjentów. Jedna kobieta przyznaje, że żałuje, że się nie zaszczepiła a czterech pozostałych twierdzi, że pandemia jest zmyślona, oni rzeczywiście są chorzy, ale nie wiadomo na co, bo na pewno nie na covid, bo on nie istnieje.
Zmuszanie do szczepień moim zdaniem jest niedopuszczalne, w sytuacji, w której władze rządowe i medyczne ciągle kłamią na temat tych szczepionek. Nie mówiąc już o "komentatorach".
Pomysły, by obciążać niezaszczepionych kosztami leczenia są skandaliczne. Wtedy trzeba by obciążyć zaszczepionych kosztami leczenia NOPów.
Szczęść Boże ponoć się zaszczepił.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 listopada 2021, 18:32 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
Wiech pisze:
przejrzyj swego fejsbucka
chodzi o rzeczywiste, wiarygodne źródło. O wmiarę rzeczywiste dane z PL, i innych krajów.

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 listopada 2021, 18:36 - pn 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Wiech pisze:
Pomysły, by obciążać niezaszczepionych kosztami leczenia są skandaliczne. Wtedy trzeba by obciążyć zaszczepionych kosztami leczenia NOPów.


Mój post był z :wink:
ale za NOP zapłacimy wszyscy :-)
Zgodnie z rządowym raportem dotyczącym NOP (Niepożądany Odczyn Poszczepienny) z dnia 24 sierpni 2021 r., od pierwszego dnia szczepienia (27.12.2020 r.) w Państwowej Inspekcji Sanitarnej zarejestrowano wypadki ciężkich NOP takich jak: zakrzepica, zatorowość płucna, udary oraz zgony. Wystąpienie powyższych powikłań daje podstawę do dochodzenia roszczeń odszkodowawczych. W sumie zgłoszono 14 597 niepożądanych odczynów poszczepiennych, z czego 12 282 miały charakter łagodny – czyli zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia.

Obecnie trwa proces legislacyjny tzw. „szybkiej ścieżki przyznawania zryczałtowanego odszkodowania”, którą ma gwarantować utworzony Fundusz Kompensacyjny Szczepień Ochronnych. Trudno jednakże stwierdzić kiedy i w jakiej formie zaczną obowiązywać projektowane rozwiązania. Wobec powyższego, do czasu utworzenia Funduszu Kompensacyjnego, poszkodowanym pozostaje możliwość wystąpienia z roszczeniem na drogę postępowania sądowego


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 listopada 2021, 19:03 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 grudnia 2019, 11:03 - ndz
Posty: 517
Lokalizacja: Równe k.Kościerzyny
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: TrzyMiasto
Bartek.pl pisze:
...W sumie zgłoszono 14 597 niepożądanych odczynów poszczepiennych, z czego 12 282 miały charakter łagodny...

czyli 2315 osób na zaszczepionych dwiema dawkami (na dzień dzisiejszy) 17.821.950 osobami - to daje ... 1,3% powikłań w populacji pełni zaszczepionych w Polsce. Czy to dużo czy mało... hmmm - nie będę dyskutował. Ale powiem tak - i u stomatologa na fotelu zdarzają się przypadki skrajne co nie znaczy wcale, że w bojaźni przed nimi przez całe życie mamy chodzić z przewiązaną "prześcieradłem" głową na dodatek ... z cuchnącym oddechem :haha:

_________________
"... Egzaminy napełniają lękiem każdego, nawet dobrze przygotowanego, ponieważ najgłupszy może zapytać o więcej, niż najmądrzejszy jest w stanie odpowiedzieć..." Charles Caleb Colton.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 listopada 2021, 19:38 - pn 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
ldawid,
Nie zrozumiałeś pełnego kontekstu, moich wypowiedzi.
Ogólnie mówiąc piję do Wiech, jestem skłonny jako zaszczepiony, wraz z innymi zaszczepionymi zapłacić odszkodowanie za NOP. Niezaszczepieni natomiast niech nam zwrócą za opiekę hospitalizowanych niezaszczepionych :mrgreen:
:mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 listopada 2021, 19:49 - pn 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 845
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Te naście tysięcy NOPów, to też chyba w ramach zniechęcania do szczepień. Wśród moich znajomych i rodziny, a pewnie nie tylko u nas taki pech, gorączkę lub bolesność czy wysypkę miało grubo ponad 3/4 zaszczepionych, oczywiście nikt tego nigdzie nie zgłaszał, bo i nikt nie przyjmował takich zgłoszeń. Wszyscy wiedzą że tych lekkich NOPów było w milionach, a władza nam ciach... 15000. I jak wierzyć później, że tam cipa nie ma.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 listopada 2021, 20:44 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 grudnia 2019, 11:03 - ndz
Posty: 517
Lokalizacja: Równe k.Kościerzyny
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: TrzyMiasto
Bartek.pl pisze:
Nie zrozumiałeś pełnego kontekstu

Spooooko :wink:
Wiech pisze:
lub bolesność czy wysypkę miało

No ale czego to dowodzi? Spisku? Przecież przy podaniu jakiegokolwiek zastrzyku, każą Ci przez 15 min. warować i teoretycznie mają Cię na oku. Dlaczego? Ze względu na możliwy do wystąpienia wstrząs anafilaktyczny. I po co my tu dyskutujemy, że niby ta szczepionka jest taka "be". Wypijesz 100 i może Cię położyć :haha: I co ... gorzelnie zamykać?

_________________
"... Egzaminy napełniają lękiem każdego, nawet dobrze przygotowanego, ponieważ najgłupszy może zapytać o więcej, niż najmądrzejszy jest w stanie odpowiedzieć..." Charles Caleb Colton.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 listopada 2021, 20:56 - pn 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 845
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Dowodzi to, że władza bezczelnie kłamie nam w oczy na temat szczepionki (nie tylko szczepionki i nie tylko ta władza) a później się dziwią, że ludzie są nieufni. Zwróćcie uwagę, że w krajach gdzie społeczeństwa nigdy nie były rządzone prze wrogie sobie rządy (Anglia, Holandia i podobne) zaszczepiły się w dużym procencie, a kraje postkomunistyczne, postautorytarne czy postdyktatorskie w znacznie mniejszym. Nikt nie wyciąga z tego wniosków, tylko dalej rządzący traktują obywateli jak półgłówków a później jest zdziwienie, że ci "półgłówkowie" nie chcą słuchać rozsądnych zaleceń. A jak mamy reagować, skoro z tamtej strony otrzymujemy takie komunikaty.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 listopada 2021, 20:58 - pn 

Rejestracja: 18 marca 2013, 21:12 - pn
Posty: 1236
Lokalizacja: woj. kujawsko-pomorski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Wiech pisze:
Te naście tysięcy NOPów, to też chyba w ramach zniechęcania do szczepień. Wśród moich znajomych i rodziny, a pewnie nie tylko u nas taki pech, gorączkę lub bolesność czy wysypkę miało grubo ponad 3/4 zaszczepionych

Też po pierwszym szczepieniu przez 24 godziny miałem temperaturę 40 stopni Celsjusza i bóle głowy i co z tego? Żałowałem tylko , że nie mogłem się szybciej zaszczepić. Teraz moje szanse na przeżycie zakażenia są kilkadziesiąt razy większe jak osób nie zaszczepionych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 listopada 2021, 21:22 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 stycznia 2015, 22:38 - pt
Posty: 82
Lokalizacja: sieradzkie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie kombinowane le..
Miejscowość z jakiej piszesz: grabowiec
Na wykładzie inaguracyjnym UJ 2021/2022 profesor psychologii przestrzegał słuchaczy aby nie poddawać się pandemii nienawiści, pandemii postprawdy oraz pandemii głupoty.
Nie jest to łatwe ani takie oczywiste. Nad rozwojem tych pandemii pracują z wielkim zaangażowaniem dziennikarze, politycy oraz internet składający się z wszelakiej maści mędrców i zwyczajnych głupców. Na w/w pandemie nie ma i nie będzie skutecznej szczepionki. Dlatego są o wiele groźniejsze niż pandemia Cowid19.
Szczepionki to wielka zdobycz nauki. Może warto jej po prostu zaufać.
Z pozdrowieniem!!!
garbar.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 listopada 2021, 21:47 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6434
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
garbar pisze:
Szczepionki to wielka zdobycz nauki. Może warto jej po prostu zaufać.

:okok: :okok:
A ten tekst to w ramki i pokazywać dzieciom jako przykład wiary absolutnej w własne przekonania .
Wiech pisze:
Jeden lekarz na pytanie, czy chorzy w szpitalach żałują, że się nie zaszczepili odpowiedział, że na OIOMie leży u niego 5 pacjentów. Jedna kobieta przyznaje, że żałuje, że się nie zaszczepiła a czterech pozostałych twierdzi, że pandemia jest zmyślona, oni rzeczywiście są chorzy, ale nie wiadomo na co, bo na pewno nie na covid, bo on nie istnieje..
Bartek.pl pisze:
W sumie zgłoszono 14 597 niepożądanych odczynów poszczepiennych, z czego 12 282 miały charakter łagodny – czyli zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia.

To już za ból przy podaniu antybiotyku też będzie być odszkodowanie ?

Miałem to szczęście że mi nic nie było ,zaiwaniałem po obydwu dawkach cały dzień w upale .
Ale choćby mi przyszło leżeć w łóżku nie przyszło by mi do głowy,domagać się odszkodowania .
Dobrze mieć znajomych mieszkających na stałe za granicą . Ma się porównanie .
U nas to przedszkole , jeżeli chodzi o stosunek rząd- obywatel.

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 listopada 2021, 22:29 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 stycznia 2015, 22:38 - pt
Posty: 82
Lokalizacja: sieradzkie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie kombinowane le..
Miejscowość z jakiej piszesz: grabowiec
baruO
Ten cytat co oprawić w ramki to słowa rektora UM w Łodzi.
W ostatnim czasie sporo się dyskutuje na temat szczepionek. Nie jest to jedynie ślepa wiara w swoje przekonania. Dużo czytam na ten temat i nieskromnie powiem że mam sporo wiedzy na ten temat. Mam syna na 4-roku AM i naukowe źródła tej wiedzy leżą przestudiowane na moim biurku.
Nie jest to łatwe zagadnienie ale przy pomocy młodego do ogarnięcia.
Nie podejmuję się przekonywać merytorycznie bo nie moja w tym rola.
Nasi rodzice często słabo wykształceni zabierali nas na różne szczepionki bo kierowała nimi wiara w ich skuteczność i odpowiedzialność za nasze zdrowie.
O mądrości nie zawsze świadczy wykształcenie.
Pozdrawiam!!!
garbar.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 listopada 2021, 23:26 - pn 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Wiech pisze:
Te naście tysięcy NOPów, to też chyba w ramach zniechęcania do szczepień. Wśród moich znajomych i rodziny, a pewnie nie tylko u nas taki pech, gorączkę lub bolesność czy wysypkę miało grubo ponad 3/4 zaszczepionych, oczywiście nikt tego nigdzie nie zgłaszał, bo i nikt nie przyjmował takich zgłoszeń. Wszyscy wiedzą że tych lekkich NOPów było w milionach, a władza nam ciach... 15000. I jak wierzyć później, że tam cipa nie ma.

masz całkowitą rację, i mnie bolała ręką w tym dniu,
Bartek.pl pisze:
W sumie zgłoszono 14 597 niepożądanych odczynów poszczepiennych
nie widzę tutaj żadnego oszustwa.
I nie będę porównywał NOP do skutków ubocznych braku szczepionki.

Nie będę cytował Twojego drugiego posta, ale po części też się z nim zgadzam. Jesteśmy manipulowania na niespotykaną dotąd skalę a idiotów przybywa w zatrważającym tempie :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 listopada 2021, 23:38 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
garbar, wszystko się zgadza.
Problem jest jednak w tym, żeby przekonywać, ale nie uszczęśliwiać na siłę, pod przymusem.
Chcącemu nie dzieje się krzywda. Dorośli ludzie sami mają decydować o swoim losie.
Dobroczyńcy, czy to z urzędu, czy to z powołania i wiary we własną jak im się wydaje nieomylność powodują najczęściej więcej szkody niż pożytku.
Istnieją dziesiątki innych chorób zakaźnych, równie zjadliwych albo i bardziej. One też wywoływały epidemie ale Świat nie dostawał z tego powodu takiej sraczki jak teraz. Jeżeli są ludzie którzy uważają, że zagrożenie jest niewielki niech się nie szczepią. Skoro taka ich wola to dlaczego ich zmuszać.

Bo wg tej filozofii to również wszystkich tych "biednych ludzi" przy granicy (bo faktycznie są już chyba biedni i skrzywdzeni) należało by przyjąć i zaopatrzyć.
Tylko że oni sami tego chcieli, dorośli, mieli świadomość na co się porywają i czym ryzykują.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 09 listopada 2021, 11:10 - wt 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1216
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Wiech pisze:
Nikt nie wyciąga z tego wniosków, tylko dalej rządzący traktują obywateli jak półgłówków a później jest zdziwienie, że ci "półgłówkowie" nie chcą słuchać rozsądnych zaleceń.

Nic dodać , nic ująć , nie wnikając w sens szczepień , zarządwń
ldawid pisze:
A tak zapytam ... dlaczegóż akurat "ściana wschodnia" poddana jest teraz największej emisji Covid?
:brawo:
A tak zapytam.. czemu wyłączono górali wokół Zakopanego ... też się nie poszczepili , nawet przy kościołach , cały czas obiekty działają , reszta Polski przyjeżdża co weekend tysiącami ( wiem , oni nie przywożą , oni zabierają wirusa :oczko: ) .Dawny minister na takie pytanie , opowiedział , że ..osiągnięto odporność ........... . Może ktoś nie chce zaczynać wojny na wielu frontach , gdyż górale zapowiedzieli , że żadnego locd. nie będzie i się do tego nie zastosują , tak jak i do poprzedniego, ciekawe ?
Białoruś , to jest dopiero ciekawy przypadek , co znienawidzony dyktator potrafi . Narodowi kazał zająć się pracom , a nie jakimś tam COV , otworzył granice dla przylatujących , nie sprawdza paszportów Cowidowych , nie posyła na kwarantanne , tylko do Polski , i Białoruś w tym roku ma najniższą umieralność od wojny , a powinna już nie istnieć na takie postępowanie. :oczko
:
Maxik pisze:
Nie mogę też szybko znaleźć na jakiej podstawie ministerstwo podaje takie dane jak podaje.


Na pytanie dziennikarza , do ministerstwa zdr. z kąt te dane o zachorowaniach , odpowiedź uzyskana :,, z wypowiedzi ministra Niedzielskiego"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 09 listopada 2021, 14:34 - wt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
To może na własnym przykładzie, komuś pomoże.
Przed i w święta spotkaliśmy się z najbliższą rodziną razem 15 osób.
Do dzisiaj,
w pierwszej rodzinie zaszczepionych było 3 osoby
w drugiej zaszczepionych 2
w trzeciej zaszczepionych 2 + 2młodzież (bez szczepionek)
w czwartej 3 osoby niezaszczepione dwóch młodzieńców.
w piątej 2 zaszczepione + 1 młodzieniec niezaszczepiony
czyli 15 osób w tym niezaszczepieni to 5 młodzieży + 1 dorosła osoba

Na dzień dzisiejszy zachorowało 3 młodzieńców niezaszczepionych + 1 dorosła niezaszczepiona + 1 dorosła zaszczepiona.
czyli na 9 osób zaszczepionych zachorowała tylko jedna osoba.
na 6 osób niezaszczepionych zachorowało 5 (jedna może być chora bezobjawowo ma tylko kaszel)
Zaszczepieni mają cały czas kontakt z osobami chorymi, mimo to tylko jedna osoba zachorowała.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 09 listopada 2021, 14:50 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
Bartek.pl, czy występuje niewydolność oddechowa, potrzebna jest hospitalizacja ?

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 09 listopada 2021, 14:59 - wt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Maxik pisze:
Bartek.pl, czy występuje niewydolność oddechowa, potrzebna jest hospitalizacja ?

nie, wszyscy ok.
ale najgorzej przechodzi niezaszczepiona dorosła, jeszcze do dzisiaj dała sobie czas jutro idzie do lekarza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 09 listopada 2021, 18:33 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 stycznia 2015, 22:38 - pt
Posty: 82
Lokalizacja: sieradzkie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie kombinowane le..
Miejscowość z jakiej piszesz: grabowiec
JM pisze:
Problem jest jednak w tym, żeby przekonywać, ale nie uszczęśliwiać na siłę, pod przymusem.
Chcącemu nie dzieje się krzywda. Dorośli ludzie sami mają decydować o swoim losie.
Dobroczyńcy, czy to z urzędu, czy to z powołania i wiary we własną jak im się wydaje nieomylność powodują najczęściej więcej szkody niż pożytku.
Istnieją dziesiątki innych chorób zakaźnych, równie zjadliwych albo i bardziej. One też wywoływały epidemie ale Świat nie dostawał z tego powodu takiej sraczki jak teraz. Jeżeli są ludzie którzy uważają, że zagrożenie jest niewielki niech się nie szczepią. Skoro taka ich wola to dlaczego ich zmuszać.

Panie Józefie prawie się z Tobą zgadzam. Wolność czyli możliwość wyboru jest w życiu bardzo ważna. Jest jednak problem jak nasze wolne wybory ingerują w wolność drugiego człowieka. Zauważyłeś że nie staram się nikogo do niczego zmuszać. Nachalne przekonywanie zgodzę się z Tobą z reguły przynosi odwrotny skutek. Stan zagrożenia jest albo go nie ma. Nie zależy to jakie mamy zdanie. Można to zbadać. Medycyna to nauka ścisła.
Posiadamy odporność immunologiczną, każdy inną.
Aby była jak najlepsza namawiam do tak zwanego zdrowego tryby życia.
Dobrze się odżywiać (zbilansowana dieta), nie stresować się (jak by było to możliwe), wysypiać się i ograniczyć szkodliwe używki.
A jakbym chociaż jedną osobę z braci pszczelarskiej przekonał że warto się zaszczepić to będę usatysfakcjonowany.
Pozdrawiam!!!
garbar.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 09 listopada 2021, 23:02 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
garbar pisze:
Jest jednak problem jak nasze wolne wybory ingerują w wolność drugiego człowieka
i tu właśnie otwiera się kolejne pole do dyskusji o granice wolności.
Nie jestem jednak w stanie zaakceptować twierdzeń, jakoby niezaszczepieni w jakikolwiek sposób ingerowali czy tym bardziej ograniczali wolność zaszczepionych.
W czym niezaszczepieni zagrażają zaszczepionym? Tymi rzekomymi 2-3% możliwych zakażeń, z łagodnym na dodatek przebiegiem?
To już taki przewrażliwiony zaszczepieniec nie może sam starać się unikać ewentualnego, choć mało prawdopodobnego zakażenia? Jego wolność nie może być w najmniejszy stopniu ograniczona, a tylko ograniczona ma być wolność tego przeciwnego szczepieniu?
Dla zaszczepionych nie ma podobno realnego zagrożenia ciężkim przebiegiem choroby, a jezeli mimo to mają obawy to niech się sami ograniczą, niech stosują ddm itp, ale nich nie żądaja przymusowego szczepienia innych!

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 09 listopada 2021, 23:09 - wt 

Rejestracja: 02 lutego 2013, 22:10 - sob
Posty: 143
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Bartek.pl

poczytaj trochę na tej stronie
https://przychodnia-przemysl.pl/mozna-w ... 48-godzin/

Jak na razie wśród znajomych amantadyna działała w 100%, do tego sporo witamin D i C oraz suplementacja cynku

życzę zdrowia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 10 listopada 2021, 07:48 - śr 

Rejestracja: 18 marca 2013, 21:12 - pn
Posty: 1236
Lokalizacja: woj. kujawsko-pomorski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
JM pisze:
garbar pisze:
Jest jednak problem jak nasze wolne wybory ingerują w wolność drugiego człowieka
i tu właśnie otwiera się kolejne pole do dyskusji o granice wolności.
Nie jestem jednak w stanie zaakceptować twierdzeń, jakoby niezaszczepieni w jakikolwiek sposób ingerowali czy tym bardziej ograniczali wolność zaszczepionych.
W czym niezaszczepieni zagrażają zaszczepionym? Tymi rzekomymi 2-3% możliwych zakażeń, z łagodnym na dodatek przebiegiem?
To już taki przewrażliwiony zaszczepieniec nie może sam starać się unikać ewentualnego, choć mało prawdopodobnego zakażenia? Jego wolność nie może być w najmniejszy stopniu ograniczona, a tylko ograniczona ma być wolność tego przeciwnego szczepieniu?
Dla zaszczepionych nie ma podobno realnego zagrożenia ciężkim przebiegiem choroby, a jezeli mimo to mają obawy to niech się sami ograniczą, niech stosują ddm itp, ale nich nie żądaja przymusowego szczepienia innych!

Najgorsze w tej całej sprawie jest to , że kolega nie zdaje sobie sprawy , że przez tak myślących jak kolega umierają nasi bliscy , bo kolega ma swoje prawa. Przez tak myślących w ubiegłym tygodniu zmarła moja teściowa bo ktoś myślał jak kolega.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 10 listopada 2021, 08:07 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6434
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Są też tacy jak moja córka , nie mogą się zaszczepić z przyczyn zdrowotnych .
Mimo że chorowała na covid ma mniej przeciw ciał niż moja mama po dwóch dawkach
To jest nasze zmartwienie .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 10 listopada 2021, 08:16 - śr 

Rejestracja: 18 marca 2013, 21:12 - pn
Posty: 1236
Lokalizacja: woj. kujawsko-pomorski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Teściowa moja miała 89 lat i szereg chorób towarzyszących . Niestety pomimo szczepienia też nie wytworzyła odpowiedniej ilości przeciwciał. Pomimo tego , że jesteśmy w XXI wieku niektórzy mentalnie są jeszcze w XIX wieku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 10 listopada 2021, 09:19 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
Mogyoros pisze:
amantadyna
duuuupy nie urywa, ma sporo skutków ubocznych. Nie twierdze, że nie pomaga, szkoda, że jest przesadnie nagłośniona, mimo iż istnieją inne kuracje wyciągające pacjenta za uszy do żywych. Szkoda ...

w początkowej fazie infekcji wmiarę dobrze się sprawdza:
Cytuj:
witamina D3 50 000 - przez 3 dni
witamina C (kwas askorbinowy) - co 1 h aż do nasycenia organizmu
melatonina 5 mg - przez 3 dni na noc
Lactoferyna - 2 kapsułki dziennie
cynk 50mg z miedzią 5mg i magnez na noc
selen w ciągu dnia
siemię lniane mielone
irygacje zatok
inhalacje z soli fizjologicznej
lampa na podczerwień
post lub mocno obniżona kaloryczność imitująca post bądź IF dla wzmożenia autofagii
tlenek azotu, czyli oddychanie nosem
słońce i naturalne światło
odpoczynek ale i delikatny ruch by pobudzić krążenie
sen

To co powyżej, budzi u wiekszości delikatny uśmiech na twarzy, być może zaburza strefę pewną komfortu, poszukaj "rola melatoniny", poszukaj "blue light health", poszukaj "chronobiology". Jeśli praca zmianowa, praca na nocki, lubisz zasypiać przed TV, strzelać do kosmitów do 3AM, jeść głowny posiłek po 18tej, nosić okulary przeciw słoneczne, czytanie ksiązek beee - to jak nie C-19, to jest jeszcze cała paleta chorób, z której coś sie zadomowi lub dodomowi raczej wcześniej niż później.

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 10 listopada 2021, 09:28 - śr 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 845
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
lech, Obwiniasz ludzi, którzy uważają, że powinni mieć wybór, czy poddadzą się sami jakiemuś zabiegowi, o śmierć swojej teściowej? Naprawdę? Najpierw sam pomyśl o sobie, w jaki sposób twoja teściowa się zaraziła, chodziła na dyskoteki?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 10 listopada 2021, 16:08 - śr 

Rejestracja: 15 października 2021, 21:25 - pt
Posty: 56
Ule na jakich gospodaruję: ostrowska
Miejscowość z jakiej piszesz: niemcy
:thank: A krople z nietoperza pomagaja :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 10 listopada 2021, 19:22 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 stycznia 2015, 22:38 - pt
Posty: 82
Lokalizacja: sieradzkie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie kombinowane le..
Miejscowość z jakiej piszesz: grabowiec
Utwierdzam się w przekonaniu że pandemie postprawdy, głupoty i nienawiści zrobią nam więcej krzywdy niż pandemia Cowid. Z tą ostatnią wcześniej lub później sobie poradzimy. Przerażają mnie tylko koszty. Życie jest nam dane tylko raz i jest bezcenne. Wszystkim i każdemu z osobna tym zaszczepionym i tym niezaszczepionym życzę powodzenia w przypadku zachorowania.
Staram się naprawdę zrozumieć myślących inaczej. Mój kolega też pszczelarz przyznał że szczepionki zwyczajnie się boi. Rozumiem. Ma nadzieje że jego to ,,badziewie" nie dopadnie a jak już to sobie poradzi. Rozumiem. Wielu pechowców też tak myślało. Nie rozumiem niestety tych wszystkich którzy się nie boją i ryzykują.
Myślę sobie jestem tylko marnym pyłkiem na tym świecie i nie wszystko muszę rozumieć.
Pozdrawiam!!!
garbar.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 10 listopada 2021, 19:44 - śr 

Rejestracja: 18 marca 2013, 21:12 - pn
Posty: 1236
Lokalizacja: woj. kujawsko-pomorski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
garbar pisze:
Utwierdzam się w przekonaniu że pandemie postprawdy, głupoty i nienawiści zrobią nam więcej krzywdy niż pandemia Cowid. Z tą ostatnią wcześniej lub później sobie poradzimy. Przerażają mnie tylko koszty. Życie jest nam dane tylko raz i jest bezcenne. Wszystkim i każdemu z osobna tym zaszczepionym i tym niezaszczepionym życzę powodzenia w przypadku zachorowania.
Staram się naprawdę zrozumieć myślących inaczej. Mój kolega też pszczelarz przyznał że szczepionki zwyczajnie się boi.

Krewniak tak się boi zastrzyków , że jak raz trafił do dentysty i dostał zastrzyk znieczulający to stracił przytomność i karetka pogotowia zabrała go na kilka godzin do szpitala. Nie było to żadne uczulenie na zastrzyk. Co do szczepienia na koronawirusa to go dosłownie zmusiliśmy nie spotykając się z nim dopóki się nie zaszczepił.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 10 listopada 2021, 19:46 - śr 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1182
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
garbar pisze:
. Nie rozumiem niestety tych wszystkich którzy się nie boją i ryzykują.

Takich o chyba nie ma . Myślę że jak ktoś się nie szczepi to raczej ma jakieś obawy mniejsze lub większe. Ciekawe jest to, że jak się kogoś zapyta czemu się zaszczepił to tak naprawdę nikt nie umie tego porządnie uzasadnić, myślę że dużo lepiej jest z argumentacją tych co się nie szczepią. Przynajmniej ja to tak widzę. Jest bardzo mała grupa ludzi którzy zgłębiają wiedzę na temat szczepionek i samego wirusa.

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 10 listopada 2021, 20:16 - śr 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Lenin pisze:
Ciekawe jest to, że jak się kogoś zapyta czemu się zaszczepił to tak naprawdę nikt nie umie tego porządnie uzasadnić, myślę że dużo lepiej jest z argumentacją tych co się nie szczepią.

Co Ty pleciesz ????? Ja jeszcze nie spotkałem nawet jednego niezaszczepionego, który w racjonalny sposób potrafił to wytłumaczyć.
Natomiast każdy kto się zaszczepił mówi że , nie chce zachorować ewentualnie łagodnie przejść chorobę.
Jakie argumenty lepiej do Ciebie przemówią ?
Cipy :haha: , zmowa, zarażanie ludzi, szkodliwość szczepionek, nie istnienie Covid, co jeszcze wymyślą ???? :thank: :thank: :thank:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 10 listopada 2021, 20:32 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
w fazie testów
skoro w fazie testów część musi dostać placebo, chyba Wielka Brytania się do tego przyznała
nie do końca prawdziwa skuteczność niby ponad 90%

po rozłożeniu na czynniki, tj załóżmy ryzyko śmierci wynosi 0,001% oznacza że na 100000 umrze 100 osób, po zaszczepieniu niby 10 osób.

przed wprowadzeniem były 2 grupy, placebo i szczepieni, tak samo liczne. Minął rok nikt nie podał info ile osób odeszło z kazdej z tych grup. Co było przyczyną, narazie nie istotne(choroba, wypadek).

powikłania po C-19, powikłania po szczepieniu - cenzura

szczepienia dzieci - ryzyko śmierci baaardzo niskie prawie 0%

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 446 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji