FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 18 kwietnia 2024, 12:22 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 308 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
Post: 13 kwietnia 2021, 15:23 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 grudnia 2019, 11:03 - ndz
Posty: 517
Lokalizacja: Równe k.Kościerzyny
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: TrzyMiasto
lalux5 pisze:
...jak w większości szpitali nie było respiratorów...

pomału, pomału. To co - OIOM-y nie miały wcześniej respiratorów?. To co tam - podłączali pod zestaw " trąbka, pompka i lewarek?" A lekarzy specjalistów w trakcie ich nauki nie zaznajamiali z pracą tych urządzeń? Pewnie nie w tym stopniu jak anestezjologów ale ... ? To co - mamy erę przed COVID-ową i ... stan teraźniejszy?

_________________
"... Egzaminy napełniają lękiem każdego, nawet dobrze przygotowanego, ponieważ najgłupszy może zapytać o więcej, niż najmądrzejszy jest w stanie odpowiedzieć..." Charles Caleb Colton.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 kwietnia 2021, 20:20 - wt 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 845
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
atomek0 pisze:
Bartek.pl pisze:
Wiech pisze:
Człowieku, tam leżą ludzie pod respiratorami, z których ponad połowa umrze.

Nie połowa, tylko umrze ponad 90% niestety :(


Dla tych co sie bardzo boją . Żeby nie było że uprawiam "poezje surrealistyczną" :haha: Liczymy śmiertelność na podstawie danych z Min. Zdrowia na dzien 12.04.2021. Liczymy 2 sposobami dla zgonów wyłacznie z powodu Covida oraz dla zgonów z chorobami towarzyszacymi:

1.Zgony wyłącznie Covidowe
-osoby który przechorowały i wyzdrowiały -26739 osób
-zgony wyłacznie z powodu Covida - 15
współczynniki smiertelności 15/26739 x100%= 0,0056% (w przybliżeniu sześć tysięcznych procenta)
2.Zgony z innymi chorobami
-osoby który przechorowały i wyzdrowiały -26739 osób
-zgony 46
współczynniki smiertelności -46/26739x100%= 0,17 %

Przypomne że dla grypy wg.WHO taki współczynnik wynosi 0,3-0,6%

https://www.gov.pl/web/koronawirus/wyka ... sars-cov-2

Jeżeli sam w to wierzysz jesteś ignorantem, jeżeli sam zrozumiałeś te dane i podajesz je w takiej formie jesteś trolem. Podajesz dane statystyczne z jednego dnia i to poniedziałku. Sprawdź najpierw co piszesz żebyś nie był brany za foliarza. W Polsce w niedziele nie wypisuje się aktów zgonu. Te zgony które podałeś to są opóźnienia biurokratyczne z soboty, piątku a może i wcześniejsze. W każdy poniedziałek zgonów w statystykach pojawia się bardzo mało.
Dziś zjadłem 3 mielone. Uważasz, że rocznie jem ich ponad 1000?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 kwietnia 2021, 22:22 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 czerwca 2012, 06:19 - ndz
Posty: 571
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Wiech pisze:
Jeżeli sam w to wierzysz jesteś ignorantem, jeżeli sam zrozumiałeś te dane i podajesz je w takiej formie jesteś trolem. Podajesz dane statystyczne z jednego dnia i to poniedziałku. Sprawdź najpierw co piszesz żebyś nie był brany za foliarza. W Polsce w niedziele nie wypisuje się aktów zgonu. Te zgony które podałeś to są opóźnienia biurokratyczne z soboty, piątku a może i wcześniejsze. W każdy poniedziałek zgonów w statystykach pojawia się bardzo mało.
Dziś zjadłem 3 mielone. Uważasz, że rocznie jem ich ponad 1000?


Po pierwsze to grzeczniej bo krów z toba nie pasałem .Po drugie kazdy ma swój rozum i nikt ci nie każe wierzyc w statystyke ani tym bardziej w matematykę. Zawsze możesz wierzyc w to co ci powiedza w TVN/TVP.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 kwietnia 2021, 11:36 - śr 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1216
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Proponuję poświęcić trochę czasu i posłuchać audycji z 12/04/21
,, Warto rozmawiać "- bez emocji , rozmówcy nie wyzywają od płaskoziemców ,posłuchać wątku o przepełnionych szpitalach i wielu innych ciekawych uwag.
https://vod.tvp.pl/video/warto-rozmawia ... 1,52921563


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 kwietnia 2021, 15:24 - śr 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
atomek0 pisze:
Po pierwsze to grzeczniej bo krów z toba nie pasałem .Po drugie kazdy ma swój rozum i nikt ci nie każe wierzyc w statystyke ani tym bardziej w matematykę. Zawsze możesz wierzyc w to co ci powiedza w TVN/TVP.
atomek0, Nie chciałbym być złośliwy z tym rozumem, co to każdy go ma :haha: bo ja osobiście uważam, że jest to mocno przereklamowane, jak widać na "załączonym obrazku" :haha:

Na grypę od X 2019 do XII 2020 zachorowało 4 851 376 osób zmarło - 65 większość miała choroby współistniejące. (ile osób przeszło lekko lub bezobjawowo typ BiC ????)
statystycznie - 0,0013
Na covid (nie doszukiwałem się danych, strona onet.)
dzisiaj zmarły 803 osoby a ogólnie ok. 60 000. (2600000/60000)
statystycznie - 2,29
Czy jedna osoba na 75 000 czy dwie na 100 osób,
to dużo, czy mało ?
Każdy swój rozum ma buahahah :mrgreen:




[size=85]
Źródło: Puls Medycyny
https://pulsmedycyny.pl/sezon-grypowy-2 ... ow-1105921

w sezonie grypowym 2019/2020, w okresie od 7 października 2019 r. do 31 grudnia 2020 r., odnotowano łącznie 4 851 376 zgłoszeń przypadków zachorowań lub podejrzeń zachorowań na grypę w Polsce. Z powodu grypy w sezonie 2019/2020 zmarło 65 osób: 2 w listopadzie, 1 w grudniu, 10 w styczniu, 23 w lutym, 20 w marcu, 8 w kwietniu i 1 na początku maja - wynika z meldunków epidemiologicznych NIZP-PZH.
[/size]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 kwietnia 2021, 16:25 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
ldawid pisze:
licho pisze:
... czy kardiolodzy mogą bezpośrednio walczyć z koronawirusem...
Czy są jakieś przeciwwskazania? ...
Pewnie nie - pod warunkiem, że byłoby tych kardiologów na przysłowiowe "pęczki".
Wiem natomiast z całą pewnością, że kardiolog u którego leczyła się moja żona przeszedł sobie na oddział covidowy (ekstra dopłaty?) i pozostawił swoich pacjentów na pastwę losu. Tymczasem od grubo ponad pół roku wszelkie zalecone wcześniej badania, diagnozy dla żony zostały z powodu braku lekarza zawieszone. Jak długo jeszcze w takiej sytuacji żona pociągnie? Tu też nie widzisz przeciwwskazań?

ldawid pisze:
... Wiem, wiem ... specjalizacja ale ... jeśli umie obsługiwać respirator, ECMO, podać leki i "zakrzątnąć" się przy chorym nie narażając go przy tym, na jeszcze większe cierpienia - dlaczego nie? Już wolałbym przy sobie prof. kardiololgii, jak przyuczonego wolontariusza czy mającą pod swymi skrzydłami 40 pacjentów - pielęgniarką.
Nie życzę ci żadnych dolegliwości kardiologicznych, ale postaw się na miejscu osób potrzebujących pomocy kardiologicznej. Tu już żaden przyuczony wolontariusz nic nie pomoże, w przeciwieństwie do lżejszych postaci covid'a. Jakaż to specjalistyczna i wielce wysublimowana wiedza medyczna potrzebna jest przy tym covidzie? Bo leków na wirusa jak mi się wydaje żadnych nie ma. Co pozostaje, podawanie tlenu? ...

Obecna dewiza służby zdrowia w skrócie:
"Kardiolodzy do leczenia Covid'a! Zawałowcy, leczcie się sami."

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwietnia 2021, 08:46 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 czerwca 2012, 06:19 - ndz
Posty: 571
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
lalux5 pisze:
Proponuję poświęcić trochę czasu i posłuchać audycji z 12/04/21
,, Warto rozmawiać "- bez emocji , rozmówcy nie wyzywają od płaskoziemców ,posłuchać wątku o przepełnionych szpitalach i wielu innych ciekawych uwag.
https://vod.tvp.pl/video/warto-rozmawia ... 1,52921563


Tytułem uzupełnienia jak ktoś jeszcze nie słuchał ostatniej audycji Gadowskiego o pandemii i obecnej sytuacji .
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=i2DpfMq_rGE


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwietnia 2021, 09:45 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 czerwca 2012, 06:19 - ndz
Posty: 571
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Wyznania ratownika. https://www.youtube.com/watch?v=D6EM7qQL6k8


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 308 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji