FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 25 kwietnia 2024, 00:16 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 16 grudnia 2020, 20:50 - śr 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
roman2 pisze:
Mam dosyć i nie wiem, czy warto tu być.

dodaj jeszcze stocznię którą uratował też rząd cudotwórców nawet kawałek blachy nazwali stępką promu , a teraz przypadkowo ją likwiduje i ludzi na bruk jak jaki Niemiec . Spójrz na notowania giełdowe czołowych spółek skarbu państwa i policz ile straciły na wartości w czasie tych co mogą wszystko bo wystarczy nie kraść . Nie było rządu od czasów głębokiej komuny , który by miał taką samodzielną większość sejmową i swojego podpisywacza ustaw.Co im przeszkadza ,żeby naprawić choć jeden błąd ? Czu chociaż sprowadzić wrak wiadomego samolotu ? LOT ? - to firma na rządowej kroplówce w stanie agonalnym , utrzymywana wbrew ekonomicznej logice. Orlen to ogromny monopolista i nawet rządy wójta z Pcimia nie są w stanie go położyć , ale prokurator będzie miał pełne ręce roboty jak w końcu skończy się ten festiwal głupoty i niekompetencji ubrany w nieustające padanie na kolana , występy na ołtarzach i faryzejskie odwołania do Boga i Ojczyzny . Jeśli nie widzisz w tym fałszu i pychy to znaczy ,że poddałeś się propagandzie i należysz do odchodzącego w niebyt pokolenia dziadersów. Bardzo przeżyjesz nieuchronne rozczarowanie rządami tych niezłomnych cudotwórców.
O śpiochu Janie Olszewskim żal wspominać bo nawet po flaszkę strach go było wysłać, do rządu nadawał się jak do baletu. Choć jako prawnik miał teoretycznie największe kompetencje w porównaniu do Tuska czy Morawieckiego - z zawodu historyków.
Ludzie obudźcie się !!!
Rob pisze:
Wszyscy powinniście się wstydzić za ten wzajemny brak szacunku.

Pałą nie przylejesz to sobie żartujemy , ale bez napinki - nie przesadzaj . A brak szacunku i personalne obelgi płyną tylko z jednej strony i tylko na paraglidera . Bądź choć odrobinę obiektywny. Pisałem ,że moderacji to pasuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 grudnia 2020, 22:24 - śr 

Rejestracja: 02 stycznia 2014, 22:47 - czw
Posty: 474
Lokalizacja: okolice Piły
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Płytnica
manio pisze:
A może po prostu likwidować sądy i wystarczy wyrok egzekutywy PZPR ? Kiedyś wystarczył parotygodniowy kurs żeby zostać sędzią , a nawet na tym forum widzę dziesiątki chętnych do wydawania wyroków

Są tacy nawet swoimi barwami czerwonymi świecą

_________________
Dla przyjaciół Zdzisiek,dla pszczółek wielbiciel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 grudnia 2020, 22:38 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6443
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
roman2, :okok: :okok:.
RobBrak szacunku jest wtedy gdy pod płaszczykiem "równości"
profanuje się symbole mojej wiary i przodków.
Które były natchnieniem do walki o niepodległość.
Dlatego zabieram głos w tym temacie
Komunę nie obalili krzykacze, obalili Ci co nie krzyczeli.
[b]Oni[/b ]zdecydowali w głosowaniu.
Czuje straszny niesmak, gdy beneficjenci starego systemu chcą mnie uczyć co jest demokracją.

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 grudnia 2020, 22:52 - śr 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
baru0 pisze:
profanuje się symbole mojej wiary i przodków.

a to już co dla kogo znaczy profanacja. Dla mnie to prokurator stanu wojennego z różańcem w ręku na ołtarzu uśmiechający się do kamery TVP, ale także instrumentalne traktowanie wiary i Mszy Świętej do celów propagandowych. Rząd w pełnym składzie i lider partyjny przemawiający z ołtarza. Poczytaj co o takiej modlitwie mówi Pismo Święte :
Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać.
Rozumiesz ten tekst ? A jest ich więcej , tylko trzeba czytać Pismo Święte , a nie gapić się i ślinić do TV. Wiara to poszukiwanie , a nie klepanie paciorków.
Nie odsądzaj wiec ludzi od czci i wiary nie znając ich , bo to nie wypada człowiekowi rozumnemu, a moderatorowi podwójnie. Dyskutujmy na argumenty , a nie ad personam - bo to świadczy o braku argumentów i jest bolszewizmem w czystej postaci.
Ludzie obudźcie się !!!
p.s. Komuny nikt nie obalał. Nawet Bolek , ona padła pod ciężarem własnej głupoty i nieudolności . Dzisiejsi krzykacze też nie obalą Twoich Idoli , za chudzi w uszach - ale to sygnał zmiany nastrojów społecznych czy się to komu podoba czy nie . Rządzący sami polegną przygnieceni upadającą gospodarką w demokratycznych wyborach . A jeśli nie to tym gorzej dla nas bo oni sobie poradzą i opozycja też. Takie konsekwencje demokracji czyli rządów ciemnego ludu i przypadkowego społeczeństwa - jak nas nazywają spin doktorzy tzw. prawicy , która wielbi socjalizm w czystej postaci z gospodarką centralnie sterowaną .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 grudnia 2020, 23:02 - śr 

Rejestracja: 18 marca 2013, 21:12 - pn
Posty: 1243
Lokalizacja: woj. kujawsko-pomorski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
baru0 pisze:
roman2, :okok: :okok:.
RobBrak szacunku jest wtedy gdy pod płaszczykiem "równości"
profanuje się symbole mojej wiary i przodków.

A co to jest wiara? Skąd się wzięła? Czym się różni od innych wiar? Co łączy wszystkie wiary? Kto z istnienia wiar czerpie korzyści? Odpowiedz sobie kolego na te i jeszcze inne pytania i potem możemy porozmawiać


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 grudnia 2020, 23:57 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6443
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
lech pisze:
A co to jest wiara? Skąd się wzięła? Czym się różni od innych wiar? Co łączy wszystkie wiary? Kto z istnienia wiar czerpie korzyści? Odpowiedz sobie kolego na te i jeszcze inne pytania i potem możemy porozmawiać
manio pisze:
a to już co dla kogo znaczy profanacja

I odezwali się, :wink: .
A myślałem, że źle napisałem swój post . :wink:

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 grudnia 2020, 00:54 - czw 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3961
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... Id,4930660


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 grudnia 2020, 09:15 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
lech pisze:
baru0 pisze:
roman2, :okok: :okok:.
RobBrak szacunku jest wtedy gdy pod płaszczykiem "równości"
profanuje się symbole mojej wiary i przodków.

A co to jest wiara? Skąd się wzięła? Czym się różni od innych wiar? Co łączy wszystkie wiary? Kto z istnienia wiar czerpie korzyści? Odpowiedz sobie kolego na te i jeszcze inne pytania i potem możemy porozmawiać


Twoje pytania świadczą że nie jesteś wierzący twoja sprawa ale pod koniec życia nie rób tak jak niektórzy komuchy całe życie pliki na kościół ale pogrzeb chce mieć katolicki bo to taka tradycja.

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 grudnia 2020, 12:11 - czw 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
henry650, dla uzupełnienia parę szczegółów
pana Jaruzelskiego dotyczące pochówku.Ponadto komunistyczny przywódca był ochrzczony. Chrzest przyjął 7 października 1923 r. w parafialnym kościele rzymskokatolickim w Kurowie, gdzie urodził się kilka miesięcy wcześniej. - Chrzest święty włączył go w śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa oraz wspólnotę Kościoła - stwierdził ks. Mokrzycki. Według katolickiej doktryny, sakramentu chrztu nie wymazuje żaden grzech ani odstępstwo od zasad wiary.

Proboszcz katedry polowej, usprawiedliwiając uroczysty pogrzeb, wspomniał również o nawróceniu generała. Kilkanaście dni przed ostatnim stadium choroby Jaruzelski w sposób świadomy, wolny, nie ulegając jakimkolwiek naciskom czy sugestiom, poprosił kapłana o spowiedź. Odbył ją i uzyskał rozgrzeszenie, dając w ten sposób zewnętrzne świadectwo powrotu do katolickiej wspólnoty. - Łaska Boża po raz kolejny okazała się zbawienna - skonkludował ks. Mokrzycki. Formalnie więc Jaruzelskiego możemy traktować jako osobę nawróconą.


Dziwny jest ten świat!
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 grudnia 2020, 12:23 - czw 

Rejestracja: 18 marca 2013, 21:12 - pn
Posty: 1243
Lokalizacja: woj. kujawsko-pomorski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
henry650 pisze:
lech pisze:
baru0 pisze:
roman2, :okok: :okok:.
RobBrak szacunku jest wtedy gdy pod płaszczykiem "równości"
profanuje się symbole mojej wiary i przodków.

A co to jest wiara? Skąd się wzięła? Czym się różni od innych wiar? Co łączy wszystkie wiary? Kto z istnienia wiar czerpie korzyści? Odpowiedz sobie kolego na te i jeszcze inne pytania i potem możemy porozmawiać


Twoje pytania świadczą że nie jesteś wierzący twoja sprawa ale pod koniec życia nie rób tak jak niektórzy komuchy całe życie pliki na kościół ale pogrzeb chce mieć katolicki bo to taka tradycja.

Kolego mam wszystkie sakramenty święte jakie zgodnie z wiekiem były mi udzielone , ale mam też oczy , uszy i mózg. Myślę , że takich jak ja jest większość rodaków.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 grudnia 2020, 12:28 - czw 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
lech, jak uważasz pan Jaruzelski nie posiadał zmysłów ?
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 grudnia 2020, 15:13 - czw 

Rejestracja: 27 marca 2013, 11:37 - śr
Posty: 65
Lokalizacja: Trzebinia
Ule na jakich gospodaruję: Dadant, Wielkopolski
Urodziłem się w 1964 roku. To już przekazuje dużo informacji.
Od urodzenia mieszkałem w parafii jezuickiej, byłem aktywnym ministrantem a potem do końca technikum lektorem. Na lekcje religii chodziło się po szkole, nie zawsze było wygodnie i łatwo ale nie mam żadnych złych wspomnień z tego okresu - w odróżnieniu do moich dzieci, które lekcje religii często uważały za jeden z gorszych przedmiotów w szkole. Po studiach zamieszkałem w rejonie mniej "wierzącym" i wtedy trudno było mi uwierzyć w opowieści o tym, co też tam księża diecezjalni potrafią wyprawiać. A teraz przez te ostatnie kilka lat jest mi po prostu wstyd za tak wielu księży i hierarchów, którzy co innego głoszą a co innego robią. Przestępstwa, grzechy, pokusy... nawet jeżeli to jest mały promil całego środowiska to jest to taką łyżką dziegciu, która wszystko psuje.
To powoduje, że rozumiem ludzi, którzy mówią "wierzę w Boga a nie wierzę w Kościół". Sam sobie zadaję pytanie po co biskupowi milionowy majątek ? Przecież, chyba po nim nikt nie dziedziczy (a może się mylę). Czy nie można byłoby tych funduszy przeznaczyć na poprawianie świata ?
W młodości straszono nas "zgniłym zachodem", w którym są puste kościoły i myślę, że może trochę wolniej ale w tym samym kierunku zmierzamy. Gdy wymrą ludzie, którzy teraz mają powyżej 40 lat to niewielu "praktykujących" zostanie. Pamiętam z młodości kościoły pełne dzieci i młodzieży, wiem że teraz przyrost naturalny jest znacznie niższy ale w niektórych regionach prawie ich nie widać w kościołach.

A teraz jeżeli chodzi o politykę... mam już swoje lata i własny rozum i zgadzam się z tymi którzy twierdzą, że kierujemy się do PRL'u bis. Na pewno mamy wszechobecną propagandę sukcesu, kłamstwa i przemilczenia.
Wiem, że nie jest to po myśli moderatorów ale to jest forum pszczelarskie i nie powinny tutaj mieć znaczenia poglądy polityczne, zwłaszcza że za 10 lat prawie nikt nie będzie pamiętał co to było PiS lub PO... a szczerze mówiąc na początku ich istnienia osobiście byłem za wyborem "POPiS'u" ale nic z tego nie wyszło z potencjalnie zbliżonych partii antylewicowych zrobiły się śmiertelnie skłócone środowiska. Osobiście nie angażuję się w nic politycznego ale mam swoje uczucia i drażni mnie trochę to, że ja który zawsze uważałem się za "prawicowego", "antylewicowego" itp... teraz pewnie powinienem zostać przezwany "lewakiem", "liberałem"... no i niestety jestem gorszym sortem po niewłaściwej stronie - ale tylko z moimi poglądami, bo wiem, że poza głosem w wyborach niewiele mogę zdziałać. Ciągle mam nadzieję, że coś się zmieni i z przyszłych rządów znikną wszyscy eurosceptycy marzący o Polexicie i nasze dzieci i wnuki nie zostaną uwięzione bez paszportów w tym kraju, z którego ja pierwszy raz w życiu "wyrwałem" się na 2 tygodnie praktyki studenckiej.

Pozdrawiam wszystkich myślących
podobnie i inaczej również.
Józek

P.S. Żeby jeszcze było bardziej w temacie bajek... to tak "po młodzieżowemu" Paraglider szacun... za prawie samotną walkę z wiatrakami. (nawet jeżeli to nie jest ten sam pszczelarz roku co tutaj się podejrzewa)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 grudnia 2020, 15:39 - czw 

Rejestracja: 18 marca 2013, 21:12 - pn
Posty: 1243
Lokalizacja: woj. kujawsko-pomorski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
JoeF pisze:
Urodziłem się w 1964 roku. To już przekazuje dużo informacji.
Od urodzenia mieszkałem w parafii jezuickiej, byłem aktywnym ministrantem a potem do końca technikum lektorem. Na lekcje religii chodziło się po szkole, nie zawsze było wygodnie i łatwo ale nie mam żadnych złych wspomnień z tego okresu - w odróżnieniu do moich dzieci, które lekcje religii często uważały za jeden z gorszych przedmiotów w szkole. Po studiach zamieszkałem w rejonie mniej "wierzącym" i wtedy trudno było mi uwierzyć w opowieści o tym, co też tam księża diecezjalni potrafią wyprawiać. A teraz przez te ostatnie kilka lat jest mi po prostu wstyd za tak wielu księży i hierarchów, którzy co innego głoszą a co innego robią. Przestępstwa, grzechy, pokusy... nawet jeżeli to jest mały promil całego środowiska to jest to taką łyżką dziegciu, która wszystko psuje.
To powoduje, że rozumiem ludzi, którzy mówią "wierzę w Boga a nie wierzę w Kościół". Sam sobie zadaję pytanie po co biskupowi milionowy majątek ? Przecież, chyba po nim nikt nie dziedziczy (a może się mylę). Czy nie można byłoby tych funduszy przeznaczyć na poprawianie świata ?
W młodości straszono nas "zgniłym zachodem", w którym są puste kościoły i myślę, że może trochę wolniej ale w tym samym kierunku zmierzamy. Gdy wymrą ludzie, którzy teraz mają powyżej 40 lat to niewielu "praktykujących" zostanie. Pamiętam z młodości kościoły pełne dzieci i młodzieży, wiem że teraz przyrost naturalny jest znacznie niższy ale w niektórych regionach prawie ich nie widać w kościołach.

A teraz jeżeli chodzi o politykę... mam już swoje lata i własny rozum i zgadzam się z tymi którzy twierdzą, że kierujemy się do PRL'u bis. Na pewno mamy wszechobecną propagandę sukcesu, kłamstwa i przemilczenia.
Wiem, że nie jest to po myśli moderatorów ale to jest forum pszczelarskie i nie powinny tutaj mieć znaczenia poglądy polityczne, zwłaszcza że za 10 lat prawie nikt nie będzie pamiętał co to było PiS lub PO... a szczerze mówiąc na początku ich istnienia osobiście byłem za wyborem "POPiS'u" ale nic z tego nie wyszło z potencjalnie zbliżonych partii antylewicowych zrobiły się śmiertelnie skłócone środowiska. Osobiście nie angażuję się w nic politycznego ale mam swoje uczucia i drażni mnie trochę to, że ja który zawsze uważałem się za "prawicowego", "antylewicowego" itp... teraz pewnie powinienem zostać przezwany "lewakiem", "liberałem"... no i niestety jestem gorszym sortem po niewłaściwej stronie - ale tylko z moimi poglądami, bo wiem, że poza głosem w wyborach niewiele mogę zdziałać. Ciągle mam nadzieję, że coś się zmieni i z przyszłych rządów znikną wszyscy eurosceptycy marzący o Polexicie i nasze dzieci i wnuki nie zostaną uwięzione bez paszportów w tym kraju, z którego ja pierwszy raz w życiu "wyrwałem" się na 2 tygodnie praktyki studenckiej.

Pozdrawiam wszystkich myślących
podobnie i inaczej również.
Józek

P.S. Żeby jeszcze było bardziej w temacie bajek... to tak "po młodzieżowemu" Paraglider szacun... za prawie samotną walkę z wiatrakami. (nawet jeżeli to nie jest ten sam pszczelarz roku co tutaj się podejrzewa)

Kolego to po prostu masz oczy , uszy i mózg oraz prawidłowo z nich korzystasz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 grudnia 2020, 17:10 - czw 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
JoeF, To jest bardzo dobrze napisane i dobrze wyważone. Ze skrajnościami w różnicach między ludźmi i ich poglądami jest trochę jak z zupą... Jak dasz mało soli tragedia, jak przesolisz jeszcze większa. Dlatego nawołuję do rozwagi, umiaru i szacunku.
manio pisze:
Pałą nie przylejesz to sobie żartujemy

manio jestem jeden z ostatnich do używania tego sprzętu co nie znaczy, że go nigdy nie użyłem albo nie użyję gdy uznam za potrzebny. :wink:

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 grudnia 2020, 17:27 - czw 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Rob pisze:
manio jestem jeden z ostatnich do używania tego sprzętu co nie znaczy, że go nigdy nie użyłem albo nie użyję gdy uznam za potrzebny.

a i ja uważam że i pała to narzędzie pracy i bywa niezbędna , niekoniecznie aby ją użyć - powinno wystarczyć tylko to ,że jest u boku. W dyskusji trzeba utrzymać dystans żeby szanować partnera , nawet jeśli poglądy są skrajnie odmienne. Na tym polega tolerancja, czy inaczej mówiąc miłość bliźniego. Staram się przedstawiać swoje widzenie świata , nic więcej.
Ludzie obudźcie się .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 grudnia 2020, 17:43 - czw 

Rejestracja: 20 kwietnia 2012, 22:00 - pt
Posty: 250
Lokalizacja: nad Pilicą
Ule na jakich gospodaruję: dadan
Marian., Podaj choć jeden zmyślony fakt w moim wpisie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 grudnia 2020, 18:29 - czw 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
JoeF pisze:
Wiem, że nie jest to po myśli moderatorów ale to jest forum pszczelarskie i nie powinny tutaj mieć znaczenia poglądy polityczne,
JoeF, tak dla przypomnienia jesteśmy na forum pasieki Ambrozja w dziale Hyde Park na dodatek w temacie bajek.
Nikt nikogo nie przymusza do czytania tym bardziej do pisania.
A jeżeli coś kolegę podkusiło do napisania bajeczki której morał został zaprezentowany celowo i z rozmysłem,
JoeF pisze:
P.S. Żeby jeszcze było bardziej w temacie bajek... to tak "po młodzieżowemu" Paraglider szacun... za prawie samotną walkę z wiatrakami. (nawet jeżeli to nie jest ten sam pszczelarz roku co tutaj się podejrzewa)

to powiem tak : zgrabnie napisane ale nawet dzieci w te bajki nie uwierzą.
JoeF pisze:
. Osobiście nie angażuję się w nic politycznego ale mam swoje uczucia i drażni mnie trochę to, że ja który zawsze uważałem się za "prawicowego", "antylewicowego" itp... teraz pewnie powinienem zostać przezwany "lewakiem", "liberałem"... no i niestety jestem gorszym sortem po niewłaściwej stronie - ale tylko z moimi poglądami, bo wiem, że poza głosem w wyborach niewiele mogę zdziałać.
:haha: :haha:
Zobacz kto i jak zareagował na twój wpis i odpowiedz sobie kim naprawdę jesteś . :thank:
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 grudnia 2020, 18:43 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
andrzejkowalski100,

potrafisz napisać chociaż jeden wpis ,w którym kogoś nie obrazisz?
Albo wyzywasz od Maskułów ,albo
andrzejkowalski100 pisze:
odpowiedz sobie kim naprawdę jesteś


Jesteś okropną osobą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 grudnia 2020, 18:44 - czw 

Rejestracja: 02 stycznia 2014, 22:47 - czw
Posty: 474
Lokalizacja: okolice Piły
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Płytnica
manio pisze:
Na tym polega tolerancja, czy inaczej mówiąc miłość bliźniego. Staram się przedstawiać swoje widzenie świata , nic więcej.
Ludzie obudźcie się .

Widać tolerancję na popołudniowych spacerach , chociażby odzywki do policji czy niszczenie pomników i kościołów .To nie jest moje to mogę niszczyć .

_________________
Dla przyjaciół Zdzisiek,dla pszczółek wielbiciel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 grudnia 2020, 18:57 - czw 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Rob pisze:
manio jestem jeden z ostatnich do używania tego sprzętu co nie znaczy, że go nigdy nie użyłem albo nie użyję gdy uznam za potrzebny.

Z całym szacunkiem trzeba mieć odwagę :brawo:
Mnie po głowie chodzą jednak takie myśli , czy nie jest tak ,że rozkaz to rozkaz a sprawiedliwość zawsze po stronie rządzących .
Raz PO raz PiS,a jak potrzeba to i pomodlić się pod figurą nie zaszkodzi.
Kto rozwieje moje myśli? :prosi:

emka24, dla formalności Mazguła pod pułkownik LWP.
Spokojnie dobry człowieku nikogo nie obrażam.
Czytaj ze zrozumieniem , spokojem i nie napinaj gumki wszak jesteśmy w krainie bajek :haha: :haha:
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 grudnia 2020, 21:45 - czw 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
https://twitter.com/piotrdrabik/status/ ... 65/video/1
To
Drobny fragment mojej służby w Warszawie, fragmentaryczny i chyba jedyny dostępny (w każdym razie ja tylko ten znalazłem) i oddający choć w niewielkim stopniu natarczywość dużej grupy protestujących. To akurat jest prawe skrzydło mojego plutonu, ul Królewska przy Placu Marszałka Piłsudskiego, człowiek w brązowej kurtce to typowy prowokator z grupy około stu protestujących którzy znajdowali się na wysokości mojego plutonu i za wszelką cenę dążący do sprowokowania innej postawy niż defensywna.
Reszta starała się rozerwać kordon w innych miejscach stąd ten taniec w lewo i prawo.
Gdybyśmy, jak to mówi wielu (w tym aktywni w mediach parlamentarzyści), nie mieli charakteru, to ta sytuacja w pełni pozwalała nam na użycie zawartości czerwonych butli które widać na piersi policjantów po prawej stronie ekranu. Nie użyliśmy bo nie chcieliśmy w tej sytuacji. Użylibyśmy gdyby napór jeszcze się zwiększył (reszta tłumu dałaby się wciągnąć w tę prowokację) a kordon został rozerwany i wbrew opiniom "znafców" byłby to najłagodniejszy środek z możliwych do użycia.
W czasie tych przepychanek wyjeliśmy z tłumu gościa z 30 - to centymetrowym nożem w ręce. Na pomoc rzucił mu się najpierw tłum a potem parlamentarzyści. Tłum odparty a miny parlamentarzystów domagających się uwolnienia niewinnego i prześladowanego obywatela były naprawdę bezcenne.
Żeby była jasność, poglądy polityczne i prywatne postrzeganie tego co się dzieje zostawiam w szafce do momentu, gdy ktoś wyda polecenia niezgodne z przepisami dotyczącymi zgromadzeń i użycia sprzętu w pododdziałach zwartych i tak widzę apolityczność Policji jako formacji.
Parlament, to kto w danym momencie tworzy rząd, idee które ci rządzący starają się wdrażać to jest w moim przekonaniu emanacja decyzji podjętych przez obywateli tego kraju... Wolnych obywateli.
Z tego jasno wynika, że formacje mundurowe które nie mogą z oczywistych względów kierować się przekonaniami politycznymi indywidualnych policjantów muszą podporządkować się decyzjom tych których większość obywateli uczestniczących w wyborach postawiła u władzy.
Kwestia protestów... no nie ma co mówić, Gandhiego i jego formy pokojowych protestów to obecni protestujący nie naśladują i to wcale nie jest dla mnie problem. Trzeba sobie jasno powiedzieć, i w marszu niepodległości i w obecnych protestach zdecydowana większość ludzi to zwykli obywatele chcący zamanifestować swoje poglądy i unikający jakichkolwiek zadym. Jednak w obydwóch grupach jest tak z 10 - 15 % ludzi dążących do konfliktu i to oni są aktywni i medialni... To dzięki nim można medialnie rozdmuchiwać narodowy podział. Mentalnie poza przekonaniami politycznymi ci nadaktywni z obu grup nie różnią się od siebie. Pozdrawiam.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 grudnia 2020, 22:28 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6443
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
To nie normalne ,że jest przyzwolenie na takie ,bezkarne zachowanie .
Przecież on fizycznie Was ,atakował ,próbował przepchać .
A z tyłu 10 fotoreporterów z tvn i innych "wolnych " mediów . :evil:
Świat stanoł na głowie ,nie do pomyślenia we Francji i innych demokratycznych krajach. .
I to samo widać tutaj po wpisach , .

Rob, to co taki, cenzura ;) musi zrobić, żeby "zarobić "na pałę ?
Ku...ka i to w czasie pandemii . :evil:

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 grudnia 2020, 22:31 - czw 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Rob pisze:
W czasie tych przepychanek wyjeliśmy z tłumu gościa z 30 - to centymetrowym nożem w ręce. Na pomoc rzucił mu się najpierw tłum a potem parlamentarzyści. Tłum odparty a miny

brałem udział w niejednej takiej zadymie w czasach studenckich , ale w poprzednim systemie do którego śmiało zmierza nasza narodowa władza .Nie wiesz Ty i nie wiem ja ilu jest w tym tłumie prowokatorów , policyjnych donosicieli , a ile zwyczajnych świrów których to pociąga i chcą zaistnieć. To stare milicyjne czy policyjne metody od czasów carskich nie tylko PRL . Pewnie nie słyszałeś i nie widziałeś tajniaków , co nagle wyjmują zza pazuchy pałę i walą na oślep ? Też pewnie regulaminowo . Tłum nie zachowuje się rozsądnie i biegnie na oślep . Ten , który pierwszy rzucał kamieniem to na 100% był najętym prowokatorem , a potem dostali wszyscy oprócz niego. Z czasem ludzie nauczyli się takich wyławiać i sami gonili ich kopniakami. Dzisiejsi demonstranci są naiwni jak dzieci i dają się prowadzić jak na sznurku. Nie mają też ręki do przywódców. To takie kreatury jakby najęte do skompromitowania każdego zgromadzenia. Znam te akcje i zachowania , choć przyznam szczerze, że ówczesna brutalność MO jest poza skalą porównawczą. Gazowano całe ulice , a wodą strzelano w tłum z samochodów strażackich. Teraz chyba woda za droga ? Ale i tłumy był dużo większe po obu stronach.
Po latach okazało się ,że nawet we władzach Solidarności więcej było wtyczek niż faktycznych działaczy , byli najbardziej radykalni. Nic tak nie kompromituje jak prowokator , a policjanci powinni być na tyle sprawni ,żeby go odłowić i ujawnić delikwenta żeby rozwiać wątpliwości czy to aby nie reżyserowana prowokacja. Strzelić gazem czy wodą to już terror i eskaluje agresję po obu stronach. Przerażasz mnie tym co piszesz bo w policyjnej mentalności nic się nie zmieniło ...
Ale moderacji się podoba . Widać mamy inne doświadczenia , a może i staliśmy po różnych stronach .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 grudnia 2020, 22:47 - czw 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Rob pisze:
https://twitter.com/piotrdrabik/status/ ... 65/video/1
To
Drobny fragment mojej służby w Warszawie, fragmentaryczny i chyba jedyny dostępny (w każdym razie ja tylko ten znalazłem) i oddający choć w niewielkim stopniu natarczywość dużej grupy protestujących. To akurat jest prawe skrzydło mojego plutonu, ul Królewska przy Placu Marszałka Piłsudskiego, człowiek w brązowej kurtce to typowy prowokator z grupy około stu protestujących którzy znajdowali się na wysokości mojego plutonu i za wszelką cenę dążący do sprowokowania innej postawy niż defensywna.
Reszta starała się rozerwać kordon w innych miejscach stąd ten taniec w lewo i prawo.

I kolejny raz z całym szacunkiem ,wydaje mi się ,może się mylę ale film jest tandetnie zmanipulowany.
Wystarczy obejrzeć w całości a dostrzegamy powtarzające się obrazy /powielane są te same ujęcia/ w czasie emisji.
To po pierwsze ,po drugie widać jednego nieudolnego ,,agresora ,, którego zachowanie powiedział bym jest wyjątkowo łagodne.
Może fragmentarycznie dopatrzymy się z górą dwóch podobnie aktywnych ,,napastników,, funkcjonariuszy z kolei cała masa :haha: .
Jedyne w tym filmie drastyczne i przerażające są dzwięki syren, rozumiem ich użycie to dodatkowy akcent dramaturgii .
W żaden sposób nie wyobrażam sobie /oglądając film/ aby doszło do użycia czerwonych butli i innych przedmiotów bezpośredniego przymusu.
Powiem ,że mam niedosyt tyle kamer w rękach policjantów a noża i napastnika nikt nie nakręcił.
Ktoś powie ,że się czepiam ale jak się nie odnieść do filmu który ma uwiarygodnić opowieści z mchu i paproci .
Ludzie obudzcie się !!!, to tylko bajka i to na dobranoc.
baru0 proponuję jeszcze raz obejrzeć film z należytą uwagą . :thank:
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 grudnia 2020, 23:01 - czw 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Dobra, myślę że nie ma szans na zrozumienie się, mój problem polega na tym, że jestem tam systematycznie i staram się widzieć dwie strony medalu a w swej maleńkiej skali dopilnować by nikomu z moich i tych z naprzeciwka nie stała się krzywda. Jak widać takie widzenie wielu osobom jest obce. :bezradny: Pozdrawiam, czas na odpoczynek od pewnych tematów.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 grudnia 2020, 23:39 - czw 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Rob, Uwzględnij to ,że odnoszę się do obrazu którym się posłużyłeś .
Naprawdę, trzeba być fachowcem- krytykiem filmowym aby właściwie go odebrać .
Jak już coś dokumentujemy i mają to być naprawdę mocne, wstrząsające obrazy, mamy filmy z ulic Paryża czy z Hiszpani /protesty Katalończyków/ . One trafiają do oglądającego.
Wiarygodny reporterski przekaz, krew się leje i kawa na ławę.
Tak wygląda demokracja. :szok:
Czy naprawdę o taką demokracje zabiegamy :o bozie: na naszych ulicach.
Komu i kto próbuje zrobić wodę z mózgu ?
Wiem to tylko bajki ale morał psu na budę.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 grudnia 2020, 00:14 - pt 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Rob pisze:
tych z naprzeciwka nie stała się krzywda

taki masz zawód i łaski nie robisz. Wiedziałeś gdzie idziesz i jaka służba.
MOderacjo , staraj się o ortografię . Naprawdę się nie czepiam , ale oczy bolą. Przecież przeglądarka podkreśla na czerwono , to zwyczajne niechlujstwo i brak szacunku. Może dzieci czytają ? Wstyd tak pisać i to jeszcze w mentorskim tonie jedynie słusznych mendiów. Naprawdę TV kłamie . Każda , ale rządowa wyłącznie.
Wyłączcie na tydzień TV i obudźcie się. Jutro wyrzucam telewizor i likwiduję abonament . Nie będę się dokładał do propagandy nieustającego i koniecznie narodowego sukcesu. Nawet to piękne słowo obrzydzą do mdłości .
Obudźcie się . Prawda Was wyzwoli.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 grudnia 2020, 01:03 - pt 

Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 17:40 - ndz
Posty: 775
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Łódzki-wschodni
Rob pisze:
manio jestem jeden z ostatnich do używania tego sprzętu co nie znaczy, że go nigdy nie użyłem albo nie użyję gdy uznam za potrzebny.

Rob, Kawaleria z fortu nie musi wychodzić, ale Indianie muszą wiedzieć, że ona tam jest. :wink:

_________________
Pozdrawiam
Marek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 grudnia 2020, 01:37 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6443
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
manio pisze:
Ale moderacji się podoba

Proszę nie siej zamętu ,nie rób z siebie męczennika ,nikt nie wykorzystuje funkcji w dyskusji .
Co do różnicy zdań w temacie, zwracaj się po nicku.
Jakieś uwagi jest pw. lub admin. Tak wielu czyni więc możesz i Ty .
Tak by było kulturalniej .
Lekcje ortografii też na pw. oczywiście gratis ;) .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 grudnia 2020, 08:48 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 stycznia 2016, 20:17 - sob
Posty: 875
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: ok. Łukowa
Moim zdaniem Rob nie ma możliwości być obiektywny w tym temacie ,bo szkolenia kształtują umysły dlatego czy dla milicjanta czy dla policjanta demonstranci są celem, a władza dająca papu jest cacy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 grudnia 2020, 09:13 - pt 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1823
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Nie gryzie się ręki która cię karmi.

Koledzy których nie należy uczyć demokracji jak wytłumaczycie mi kwestię nocnej powtórki głosowania? "Elżbieta, jest prośba od szefa, bo chyba reasumpcję trzeba trzeba będzie zrobić"
Wiadomo że tego obronić się nie da :) Zastanawiam się tylko jak bedziecie to tłumaczyć? (jako dodatkowe utrudnienie proszę wyjaśnić nie używając słów: opozycja, lewactwo/lewak, tvn. itp.)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 grudnia 2020, 14:31 - pt 

Rejestracja: 01 stycznia 2014, 23:06 - śr
Posty: 254
Ule na jakich gospodaruję: WZ
Miejscowość z jakiej piszesz: Podbeskidzie
Przepraszam kolego astroludek, czy ty naprawdę zauważyłeś w tym jakieś złamanie prawa lub co gorsze naruszenie demokracji?? Mógłbyś wskazać to w którym miejscu naruszono prawo lub urągano demokracji?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 grudnia 2020, 17:27 - pt 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
full-light pisze:
Przepraszam kolego astroludek, czy ty naprawdę zauważyłeś w tym jakieś złamanie prawa lub co gorsze naruszenie demokracji?? Mógłbyś wskazać to w którym miejscu naruszono prawo lub urągano demokracji?

a co tu tłumaczyć ? Głosowano , był wynik który się nie spodobał szefowi to zawołano kilku kolegów i głosowano jeszcze raz. To jest Twoim zdaniem demokracja ? Nie , to nie jest demokracja to jest demokracja socjalistyczna. A jak różnica ? Taka jak pomiędzy krzesłem i krzesłem elektrycznym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 grudnia 2020, 19:22 - pt 

Rejestracja: 02 stycznia 2014, 22:47 - czw
Posty: 474
Lokalizacja: okolice Piły
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Płytnica
Kosut pisze:
Moim zdaniem Rob nie ma możliwości być obiektywny w tym temacie ,bo szkolenia kształtują umysły dlatego czy dla milicjanta czy dla policjanta demonstranci są celem, a władza dająca papu jest cacy.

Gdyby tak było jak piszesz to z manifesyacji niepowinno wielu wracać a być wynoszeni .
baru0,
Rob, macie po piwie ale po akcji .
Inna sprawa , bo już się pogubiłem -ile było tych płotów i ilu wreszcie przez nie skakało .Może to kto inny powinien być tym byłym prezydentem .

_________________
Dla przyjaciół Zdzisiek,dla pszczółek wielbiciel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 grudnia 2020, 22:20 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
manio pisze:
Dzisiejsi demonstranci są naiwni jak dzieci i dają się prowadzić jak na sznurku. Nie mają też ręki do przywódców. To takie kreatury jakby najęte do skompromitowania każdego zgromadzenia. Znam te akcje i zachowania , choć przyznam szczerze, że ówczesna brutalność MO jest poza skalą porównawczą. Gazowano całe ulice , a
manio pisze:
a wodą strzelano w tłum z samochodów strażackich
wodą strzelano w tłum z samochodów strażackich. Teraz chyba woda za droga ? Ale i tłumy był dużo większe po obu stronach.
Po latach okazało się ,że nawet we władzach Solidarności więcej było wtyczek niż faktycznych działaczy , byli najbardziej radykalni. Nic tak nie kompromituje jak prowokator , a policjanci powinni być na tyle sprawni ,żeby go odłowić i ujawnić delikwenta żeby rozwiać wątpliwości czy to aby nie reżyserowana prowokacja.

Jednak ! jak widać masz spore doświadczenia cieszę się zapomniałeś tylko dodać że ta woda często była z barwnikiem :D Cieszę się że nie jesteś gołosłowny bo obaj jesteśmy w podobnym wieku a brak doświadczeń z tamtych lat dyskwalifikował by ciebie jako głos ludu . :pl:
Problem polega na tym że młodzież nie posiada żadnego światopoglądeu
Program szkolny tego nie przewiduje .Wiele by tu można mówić ale dzieci
w szkole przerabiają Tolkiena :oops:

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 grudnia 2020, 22:32 - pt 

Rejestracja: 18 marca 2013, 21:12 - pn
Posty: 1243
Lokalizacja: woj. kujawsko-pomorski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
wiesiek33 pisze:
manio pisze:
Dzisiejsi demonstranci są naiwni jak dzieci i dają się prowadzić jak na sznurku. Nie mają też ręki do przywódców. To takie kreatury jakby najęte do skompromitowania każdego zgromadzenia. Znam te akcje i zachowania , choć przyznam szczerze, że ówczesna brutalność MO jest poza skalą porównawczą. Gazowano całe ulice , a
manio pisze:
a wodą strzelano w tłum z samochodów strażackich
wodą strzelano w tłum z samochodów strażackich. Teraz chyba woda za droga ? Ale i tłumy był dużo większe po obu stronach.
Po latach okazało się ,że nawet we władzach Solidarności więcej było wtyczek niż faktycznych działaczy , byli najbardziej radykalni. Nic tak nie kompromituje jak prowokator , a policjanci powinni być na tyle sprawni ,żeby go odłowić i ujawnić delikwenta żeby rozwiać wątpliwości czy to aby nie reżyserowana prowokacja.

Jednak ! jak widać masz spore doświadczenia cieszę się zapomniałeś tylko dodać że ta woda często była z barwnikiem :D Cieszę się że nie jesteś gołosłowny bo obaj jesteśmy w podobnym wieku a brak doświadczeń z tamtych lat dyskwalifikował by ciebie jako głos ludu . :pl:
Problem polega na tym że młodzież nie posiada żadnego światopoglądeu
Program szkolny tego nie przewiduje .Wiele by tu można mówić ale dzieci
w szkole przerabiają Tolkiena :oops:

Teraz na widok Policjanta to mi się śmiać chce. Kiedyś jak od Milicjanta bez żadnego powodu dostałem pała to omijałem ich z daleka. Co ci młodzi wiedzą o świecie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 grudnia 2020, 22:38 - pt 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 845
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Co niektórzy chcą się lansować na "kombatantów" walki z komuną. Milicja nie polewała z samochodów strażackich tylko specjalnych opancerzonych polewaczek. Woda chyba była rzadko barwiona (ja takiej nie widziałem) ale środki drażniące w wodzie to był standard. A jeśli mowa o gazie, to granaty gazowe niektóre były plastikowe i przy odrzucaniu potrafiły przykleić się do ręki.
Co do uwag do Roba. Ci którzy myślą, że policja jest pisowska niech sobie uświadomią, że większość policjantów pracowała już za platformy i pacyfikowała demonstracje chyba jeszcze gorliwiej. Całe kierownictwo policji ma co najmniej kilkanaście lat kariery za sobą. Nie karmi ich też żadna władza tylko my podatnicy. Jeżeli komuś się to nie podoba, to przypomnę jedno z powiedzeń Napoleona: Społeczeństwo, które nie chce płacić na utrzymanie swojego wojska, wkrótce będzie musiało płacić na utrzymanie obcego". Dotyczy to też policji. Ja tego nie pamiętam, ale starsi ludzie mówili, że najgorszy milicjant był lepszy niż najlepszy gestapowiec. Trzeba o tym pamiętać zanim się napisze jakieś bzdury i przed zaliczeniem samego siebie do patologii społecznej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 grudnia 2020, 22:49 - pt 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
wiesiek33 pisze:
młodzież nie posiada żadnego światopoglądeu

a Tobie wtłoczyli idee marsistowsko-leninowskie w szkole lub wojsku? To działa podobnie na dzisiejszą młodzież , fałsz i propagandę wyczują z daleka. Nic na siłę bo skutek odwrotny. Religia w szkole to karykatura katechezy.
Nie jestem żadnym kombatantem , a to barwieniu wody i niszczeniu ubrań pisałem wcześniej. Można też było zaliczyć wpie...ol od pana władzy daleko od zadymy jak było widać że człek mokry i zabarwiony. Polewaczka nie była czerwona jak strażacka bo sprzęt było ZOMO , jak zwał tak zwał. Żadnych środków drażniących w wodzie nie było. Barwnik zawsze , przynajmniej w Warszawie .
Dzisiejsza policja łaskawa i tylko z dziewczynami się biją. Bo facet może oddać. Nawet widok plutonu budzi politowanie , nie obawę jak wiernie pilnują snu wodza .
Dostają kawał grosza za wyjazd "w delegację" , nie służą dla idei tylko za pieniądze to jasne. Chętnych nie brakuje.





Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 grudnia 2020, 11:06 - sob 

Rejestracja: 01 stycznia 2014, 23:06 - śr
Posty: 254
Ule na jakich gospodaruję: WZ
Miejscowość z jakiej piszesz: Podbeskidzie
manio pisze:
full-light pisze:
Przepraszam kolego astroludek, czy ty naprawdę zauważyłeś w tym jakieś złamanie prawa lub co gorsze naruszenie demokracji?? Mógłbyś wskazać to w którym miejscu naruszono prawo lub urągano demokracji?

a co tu tłumaczyć ? Głosowano , był wynik który się nie spodobał szefowi to zawołano kilku kolegów i głosowano jeszcze raz. To jest Twoim zdaniem demokracja ? Nie , to nie jest demokracja to jest demokracja socjalistyczna. A jak różnica ? Taka jak pomiędzy krzesłem i krzesłem elektrycznym.

No właśnie. Tak myślałem, że nie wskażesz ŻADNYCH konkretnych argumentów. W jaki sposób prawo zostało złamane. Same hasła, slogany i tyle. Stara metoda- narobić szumu, opluć, obelżyć, , a nuż ktoś w to uwierzy.
Pozdrawiam i zyczę szerokiego i obiektywnego spojrzenia oraz wyciagania wniosków na podstawie rzeczywistych faktów a nie mitów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 grudnia 2020, 12:43 - sob 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
manio, nawet jak byś przedstawił 100 argumentów to i tak prawda jest po ich stronie, taki elektorat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 grudnia 2020, 13:25 - sob 

Rejestracja: 14 stycznia 2011, 12:35 - pt
Posty: 647
Lokalizacja: płońsk
wiesiek33 pisze:
Problem polega na tym że młodzież nie posiada żadnego światopoglądeu
Tak,teraz młodzież to same głąby,nie mają żadnej wiedzy o świecie,są odcięci od internetu i wiadomości.Nie bywają za granicą na wymianach naukowych,turystycznych itp.Nie co Ty,bywalec świata wszechstronnie wykształcony,otwarty umysł,czerpiący wiedzę z kazań.

_________________
godzięba


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 grudnia 2020, 14:28 - sob 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
Godziemba, :brawo:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 grudnia 2020, 14:59 - sob 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Godziemba pisze:
wszechstronnie wykształcony,otwarty umysł,czerpiący wiedzę z kazań.

:haha: :haha: :haha: trafiłeś w punkt, sprzedaj to kabaretom


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 grudnia 2020, 15:01 - sob 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
https://www.youtube.com/watch?v=hcDV206Moto

i ważne od 4 min :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 grudnia 2020, 17:13 - sob 

Rejestracja: 18 marca 2013, 21:12 - pn
Posty: 1243
Lokalizacja: woj. kujawsko-pomorski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Bartek.pl pisze:

Ci młodzi czerpali pewnie wiedzę z kazań , a ten starszy Pan z szkoły jak nie było tam religii.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 grudnia 2020, 17:44 - sob 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
lech pisze:
Bartek.pl pisze:

Ci młodzi czerpali pewnie wiedzę z kazań , a ten starszy Pan z szkoły jak nie było tam religii.


I to jest takie tłumaczenie pod swoją teorię, niektórzy koledzy to nawet na posty odpowiadają wcale ich nie czytając, takie mają już swoje założenia :wink:

Kiedyś wszyscy chodzili na religię a na wsiach i małych miasteczkach dodatkowo wszyscy do kościoła. Teraz na religię chodzi kto chce a do kościoła mało kto.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 grudnia 2020, 20:31 - sob 

Rejestracja: 02 stycznia 2014, 22:47 - czw
Posty: 474
Lokalizacja: okolice Piły
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Płytnica
.
astroludek pisze:
Czyli klasyka. Post usunięty. Brak odwagi wzięcia na klatę swojego zachowania. Brawo moderacja.
.
Robią jak uważają za słuszne, tyle że zamiast postu powinien wylecieć taki gościu

_________________
Dla przyjaciół Zdzisiek,dla pszczółek wielbiciel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 grudnia 2020, 20:37 - sob 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Kosut pisze:
Bartek a może skup sìę na pszczołach , bo to takie forum. Mogę odwiedzić, pomóc, lub zapraszam do siebie - pasieka 150 uli w 8 miejscówkach, jedna pod Rykami , całkiem blisko.


Bardzo się cieszę, na zaproszenie napisz na priva kiedy będziesz z pierwszym przeglądem. Podjadę (jak dożyję).
Ja mama za mało by żyć tylko pszczołami :mrgreen: więc czasami daje się sprowokować.

PS. Dlatego jestem za wyrzuceniem fanatycznego politykowania do kosza i bany za takie politykowanie,


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 grudnia 2020, 20:53 - sob 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Bartek.pl, bym ci odpowiedział , ale moje odpowiedzi kasują jak leci. Widać tylko swoi mogą pisać . O take Polske walczylym ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 grudnia 2020, 21:07 - sob 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
manio pisze:
Bartek.pl, bym ci odpowiedział , ale moje odpowiedzi kasują jak leci. Widać tylko swoi mogą pisać . O take Polske walczylym ?


To może tak,
Uważam, że jesteś dobrym pszczelarzem i Twoje posty czytałem z przekonaniem, że wiesz co piszesz nie ściemniasz i nie opowiadasz bajek. I tak powinno pozostać.
Natomiast z politykowaniem wychodzi drugi manio, też bym Ci odpowiedział, ale może zostawmy to tak jak jest bez politykowania.
Widzę, że w tym temacie się różnimy, ale możemy się różnić ładnie :piwko:
(chyba że chcesz na prv)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji