FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 18 kwietnia 2024, 03:57 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14 maja 2021, 17:35 - pt 
Wymyślmy sobie sytuację że niczego od Państwa nie żądamy , płacimy 20zł od ula podatku a za to Państwo jest na naszych usługach.
Pszczelarz widzi coś niepokojącego w swych rodzinach lub rodzinie. Zgłasza, a specjalista lekarz weterynarii o specjalności choroby pszczół , przybędzie i poradzi.
Uważacie że to absurd?


Na górę
  
 
Post: 14 maja 2021, 19:05 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 grudnia 2020, 14:18 - czw
Posty: 545
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej
Miejscowość z jakiej piszesz: Gliwice
robertf pisze:
Pszczelarz widzi coś niepokojącego w swych rodzinach lub rodzinie. Zgłasza, a specjalista lekarz weterynarii o specjalności choroby pszczół , przybędzie i poradzi.


Posiadamy niestety dość poważne braki kadrowe, wszędzie. :?

_________________
przywiało.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 maja 2021, 19:24 - pt 
Tak sobie pomyśl.
Duże środki finansowe wydajesz ( na sobie to uzmysłów ) Państwo na pszczoły.
Po tych środkach nastąpiło przepszczelenie. Znaczący upadek rodzin. To sobie myślisz, ( jak gospodarz na swoim). Popełniłem błąd. Muszę to urealnić bo swoich pieniędzy w błoto nie wyrzucę.
I czynisz zmiany. Państwo To my.


Na górę
  
 
Post: 15 maja 2021, 20:02 - sob 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 845
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
robertf pisze:
Tak sobie pomyśl.
Duże środki finansowe wydajesz ( na sobie to uzmysłów ) Państwo na pszczoły.
Po tych środkach nastąpiło przepszczelenie. Znaczący upadek rodzin. To sobie myślisz, ( jak gospodarz na swoim). Popełniłem błąd. Muszę to urealnić bo swoich pieniędzy w błoto nie wyrzucę.
I czynisz zmiany. Państwo To my.

Trzy razy przeczytałem i nadal nie rozumiem o co tu chodzi. Czytać jeszcze raz?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 maja 2021, 20:06 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
robertf, narodowy fundusz zdrowia pszczół, żeby nie było jak z narodowym funduszem chorób, :haha: :haha: :haha:

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 maja 2021, 20:12 - sob 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1216
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
robertf pisze:
Wymyślmy sobie sytuację że niczego od Państwa nie żądamy , płacimy 20zł od ula podatku a za to Państwo jest na naszych usługach.
Pszczelarz widzi coś niepokojącego w swych rodzinach lub rodzinie. Zgłasza, a specjalista lekarz weterynarii o specjalności choroby pszczół , przybędzie i poradzi.
Uważacie że to absurd?

Rola pszczelarza ma się ograniczyć do sięgnięcia po smartfon i zadzwonienia po pomoc :oczko: Bo już więcej nic nie potrafi i Bozia rączek nie dała , a praca fizyczna to bee , myślenie nie wskazane , wiedza nawet podstawowa nie potrzebna . Od tego są specjaliści !
Co gorsza wielu z nich posiada tylko tytuł i co w takim przypadku?
Dzisiejszy Świat jest pełen absurdów i dla tego powyższa propozycja mnie nie dziwi . Śmiem twierdzić , że będzie obowiązkowa , przymusowa i zyska aprobatę wielu .

Lekarze weterynarii i rzeczoznawcy , co naprawdę mieli wiedzę z tej dziedziny to historia . Teraz kotki , pieski , papużki ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 maja 2021, 21:20 - sob 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1182
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Weterynaria od dawna boryka się z brakami kadrowymi jak napisał Licho i tu jest problem pogrzebany jeżeli chodzi o zdrowotność pszczół. Od dawna uważam że gdyby pieniądze z krajowego wsparcia pszczelarstwa przekierować na dodatkowy etat w powiecie dla weterynarza który będzie jeździł i tylko przeglądał pasieki i służył pomocą i wiedzą tym mniej doświadczonym to by było dużo lepiej. W tej chwili tworzy się różne programy, formy wsparcia i co z tego. Jak się zapytasz jakiegokolwiek przedsiębiorcy czego by oczekiwał od państwa to się okazuje że niczego tylko żeby państwo nie przeszkadzało to sam sobie poradzi. Rozdawnictwo jeszcze nigdy nie przyniosło nic dobrego.

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 maja 2021, 22:05 - sob 

Rejestracja: 09 czerwca 2014, 20:50 - pn
Posty: 151
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolske
Miejscowość z jakiej piszesz: Inowrocław
Nie za bardzo rozumiem czego chcecie od lekarzy Vet, żeby jeździli po pasiekach ? A po jakiego grzyba ? Robili przeglądy rodzin. A może rójki też mają zbierać ? Jak ktoś ma problem ze zdrowotnością rodzin to niech ruszy policzki sam do weterynarza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 maja 2021, 16:26 - ndz 
Lenin pisze:
Weterynaria od dawna boryka się z brakami kadrowymi jak napisał Licho i tu jest problem pogrzebany jeżeli chodzi o zdrowotność pszczół. Od dawna uważam że gdyby pieniądze z krajowego wsparcia pszczelarstwa przekierować na dodatkowy etat w powiecie dla weterynarza który będzie jeździł i tylko przeglądał pasieki i służył pomocą i wiedzą tym mniej doświadczonym to by było dużo lepiej. W tej chwili tworzy się różne programy, formy wsparcia i co z tego. Jak się zapytasz jakiegokolwiek przedsiębiorcy czego by oczekiwał od państwa to się okazuje że niczego tylko żeby państwo nie przeszkadzało to sam sobie poradzi. Rozdawnictwo jeszcze nigdy nie przyniosło nic dobrego.


Fajnie się czyta wypowiedz pszczelarza co zjadł chwile wzniosłe i chwile goryczy w swej wieloletniej praktyce.

U naszych zachodnich sąsiadów powiatowy lekarz wet od pszczół nawet na swej stronie informuje o pożytkach, że się zaczęły lub już po nich. U nas jest jeszcze ODR. Rozumiał bym istnienie tego tworu jak było by zamiejscowym ośrodkiem miejscowej Akademii Rolniczej.
Reasumując. Wydajemy na różne struktury masę Naszych czytaj Państwowych środków a one w dużej mieże niczemu nie służą.

Taki był mój cel tematu.


Na górę
  
 
Post: 16 maja 2021, 16:55 - ndz 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1182
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
robertf pisze:
U naszych zachodnich sąsiadów

Jeżeli masz możliwość sprawdzić u naszych zachodnich sąsiadów czy zgnilec amerykański jest chorobą zwalczaną z urzędu to będę Ci wdzięczny za taką informację.

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 maja 2021, 19:32 - ndz 
Tak. W Austrii i Niemczech. Pszczelarz ma obowiązek zgłosić.
Miejscowy lek wet podejmuje środki a po 30 dniach decyzję. (Żona zna niemiecki ale nie rozumie fachowych określeń .)
Ale dzwoniłem do znajomego i w kilku dniach porozmawia z pszczelarzem z za Odry od , którego matki bierze.
Tak że dam znać.


Na górę
  
 
Post: 16 maja 2021, 20:21 - ndz 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1182
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Dzięki. Zależy mi na tej informacji bo jak pisałem wcześniej w którymś temacie to podobno decyzja o zniesieniu zgnilca amerykańskiego z listy chorób zwalczanych z urzędu jest spowodowana dostosowaniem do rozporządzeń unijnych. Więc jak u nas znieśli to w Niemczech powinno być podobnie.

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 maja 2021, 17:54 - pt 
Jak w Niemczech jeszcze nie wiem.
Ale jak w Czechach to już wiem. Zgnilec jest chorobą zwalczaną z urzędu i nic się nie zmieniło. Mało tego, w przypadku upadku powyżej 20 % pasieki ,po zimie ich PLW pobiera próbki do badań.
Dopłaty w wysokości 175 koron mają do karmienia na zimę ( 20 zł mniej więcej).

W tym roku nowość.Wszyscy co wywożą pszczoły lub sprzedają odkłady, matki itd, badanie co kwartał a było raz do roku.

Pozdrawiam


Na górę
  
 
Post: 21 maja 2021, 18:00 - pt 
Szanowny Kolego Lenin , mój znajomy jest amatorem ( Czech ) ale mogę bo pozwolił udostępnić jego nr telefonu. (Prywatnie Koledze oczywiście). Mówi po Polsku bo liceum kończył Polskie w Cieszynie.
Pozdrawiam


Na górę
  
 
Post: 21 maja 2021, 23:55 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6434
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Dejcie znać
robertf pisze:


W tym roku nowość.Wszyscy co wywożą pszczoły lub sprzedają odkłady, matki itd, badanie co kwartał a było raz do roku.

Pozdrawiam

I Ameryka ,chcesz jechać ,kupujesz bilet .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 maja 2021, 10:41 - sob 

Rejestracja: 18 września 2016, 19:02 - ndz
Posty: 1737
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 10
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie
robertf pisze:
Jak w Niemczech jeszcze nie wiem.
Ale jak w Czechach to już wiem. Zgnilec jest chorobą zwalczaną z urzędu i nic się nie zmieniło. Mało tego, w przypadku upadku powyżej 20 % pasieki ,po zimie ich PLW pobiera próbki do badań.
Dopłaty w wysokości 175 koron mają do karmienia na zimę ( 20 zł mniej więcej).

W tym roku nowość.Wszyscy co wywożą pszczoły lub sprzedają odkłady, matki itd, badanie co kwartał a było raz do roku.

Pozdrawiam

rozmawiałem z lek. wet. co pracuje w powiatowym insektoracie wet. Powiedziała mi ze zgnilec nie wyleciał z listy chorób zwalczanych z urzędu tylko waroze tam dopisano


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 maja 2021, 15:04 - sob 
Pajej
rozmawiałem z lek. wet. co pracuje w powiatowym insektoracie wet. Powiedziała mi ze zgnilec nie wyleciał z listy chorób zwalczanych z urzędu tylko waroze tam dopisano

Z całym Szacunkiem. Na logikę wytłumacz mi jak warrozę mogą zwalczać z urzędu jak ma ją każda rodzina pszczela w Polsce.
Tu Kolega Lenin może mieć rację. Że niby z urzędu a jednak nie z Urzędu.

Jeśli wycieli nam taki numer za 20 zł dopłaty do przezimowanej rodziny to znaczy że rządzący mają w dolnym odcinku przewodu pokarmowego pszczelarzy a te 20 zł wykorzystają jako kampanię wyborczą , zanim "ciemny lud " się zorientuje. :pl:


Na górę
  
 
Post: 25 maja 2021, 07:11 - wt 

Rejestracja: 18 września 2016, 19:02 - ndz
Posty: 1737
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 10
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie
robertf pisze:
Pajej
rozmawiałem z lek. wet. co pracuje w powiatowym insektoracie wet. Powiedziała mi ze zgnilec nie wyleciał z listy chorób zwalczanych z urzędu tylko waroze tam dopisano

Z całym Szacunkiem. Na logikę wytłumacz mi jak warrozę mogą zwalczać z urzędu jak ma ją każda rodzina pszczela w Polsce.
Tu Kolega Lenin może mieć rację. Że niby z urzędu a jednak nie z Urzędu.

Jeśli wycieli nam taki numer za 20 zł dopłaty do przezimowanej rodziny to znaczy że rządzący mają w dolnym odcinku przewodu pokarmowego pszczelarzy a te 20 zł wykorzystają jako kampanię wyborczą , zanim "ciemny lud " się zorientuje. :pl:

no własnie mnie to zdziwiło, ale tak twierdzi pani wet.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji