FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 19 kwietnia 2024, 01:27 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 29 września 2021, 17:24 - śr 
Theodor
Jam jest z podkarpacia ( czyli małopolski wschodniej ) 80% mojej rodziny to USA i Kanada.
Więc wybacz.
Mym zdaniem powinno im się zakazać głosowania w Polsce po 20 latach emigracji. Bo nie znają realiów raz, a dwa wywodzą swą religijność z matczynych opowieści , samemu nic z tej religijności nie reprezentując.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 29 września 2021, 21:50 - śr 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
Ad.robertf
Ja nie glosuje pewnie od 20 lat w zadnych polskich wyborach. Ponadto wybory polskie w USA sa zawsze problematyczne, ze strony polskich sluzb dyplomatycznych te wybory organizujacych. To im system padnie, to fax nie dziala, to telefony padaja, to pandemia, to program sie zawiesza, to konsulat zamkniety, to cos innego itd. Mysle, ze jest to celowe. Kiedys stracilem 3h by zarejstrowac moich krewnych do wybrow, a na koniec program komputerowy rejstracji powiedzial, ze przepraszaja, ale nie ma mozliwosci rejstracji przez ten program. Tak jakby nie mogli dawac tego komunikatu na poczatku rejstracji na stronie konsulatu. Wysylalem rejstracje do NY faxem, tam fax nie dzialal, 3h czasu, w koncu zarejestrowalem tylko dziadka a babka juz nie zalapala sie na wybory.


I co wybory taka jazda ( nie bylo takich przez 20 lat, by wszystko bylo ok), a co maja powiedziec osoby starsze, mniej sprawne w komputerach, i nowych technologiach. Zreszta polskie konsulaty ( nie ambasada - bo tam sa jeszcze profesjonalisci, jeszcze sa ) to osrodki "wczasowe", malo kompetentne, dzieciarnia, bez znajomosci realiow i prawa amerykanskiego, czesto zle nastawiona do Polonii. Takie mam spostrzezenia, ktore podziela wielu ludzi z Polonii, traktuja ludzi jak osoby drugiej kategorii. W Chicago wpuszcza sie do Konsulatu RP ludzi bocznym wejsciem dla sluzby, 2 pomieszczenia 20x20, a budynek kilka pieter. Kiedys to byla dziura w plocie teraz zrobli ogrodzenie, zapisy, jakies bajery, ale fakt jest faktem, do Konsulatu znajdujacego sie w palacyku przemyslowca z XIX wieu, Polacy wchodza bocznym wejsciem dla sluzby, frontowe nie jest dla Polakow. I taka postawa procentuje, Polonia ma swoj poglad na Polske i jej wladze, a ci ostatni na Polonie.

Polskie sluzby dyplomatyczne nie maja w Konsulatach zadnych szkol, bibliotek, uzyecznosci dla Polonii, i za wszystko chca kase, to przykre. Tylko na tzw. krzywj ryj chca sie dolaczac do imprez polinijnych ( tzw. honorowy sponsoring ), dajac np. nagrode w postaci kolacji z konsulem, i taka nagrode ludzie maja w 4 literach, bo przecie Konsul to nie gwiazda filmowa, laska czy ktos ciekawy. Tak to jednak wyglada.

W ostatnich wyborach Konsulat do mojego dziadka odzwonil po wyborach z zapytaniem co chcial. Dziadek powiedzial im ze chcial sie zarejestrowac na wybory, a teraz po wyborach to jakiego uja mu glowe zawracaja. Dodam, ze dziadek zrobil tak jak Konsulat kazal, tyle, ze serwis konsulatu byl taki, ze juz po wyborach dzwonili do ludzi, by sie na wybory rejstrowali, jaja jakies!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 29 września 2021, 22:09 - śr 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
A jak sie przechodzi na emeryture, to do dziadka Konsulat napisal taki niegrzeczny list ( czasy podpisanaia niekorzystnej dla Polonii umowy przez Kaczynskiego o laczeniu emerytur ), ze Dziadek zrezygnowal od razu z polskiej emerytury i polskiego obywatelstwa ( pozniej wrocil - bo nie chcial wiz do polski placic na pobyt dluzszy), choc ja wypracowal, tresc listu to takie chamstwo. Inny kuzyn, mial z FSC emeryture 1800 zl a w USA wyrobil $800, jak mu polaczyli to do dzis pluje na polski system emerytalny, bo mu zostala tylko emerytura amerykanska. Pluje i zaluje ( ze tyle lat pracowal w Polsce ), bo na emeryture mu potracali przez caly czas pracy w Polsce i ..uja z tego dzis ma. Nie mowie o tym, ze zadne rozdawnictwo kasy w Polsce czy UE dla obywateli polskich, nie obejmuje obywateli polskich w USA. Widac Polska uwaza, ze sa drugiej kategorii obywatelami, nie ma zadnych swiadczen dla polonii amerykanskiej od Polski.

Zreszta w/w umowa Kaczynskiego powoduje,ze Poalcy musza brac amerykanskie obywatelstwo, gdyz jak wroca do Polski na zielonej karcie Polska im zabierze 50% swiadczenia, jak maja obywatelstwo USA to tylko ok 30%. To sie nazywa sympatia Polski do Polonii i Polakow w USA. Przykre!

Takie sa realia ( do roberf ). Polonia dobrze wie, jaka jest Polska z wlasnych doswiadczen.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 29 września 2021, 22:42 - śr 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
Na jakies 15 milonow Polonii, Polakow i Amerykanow polskiego pochodzenia, w wyborach polskich bierze udzial moze do 100 tys ludzi, a moze 50 tys. Polska nie dba o tych ludzi, nie zabiega o nich, i dlatego lobby polskie w USA nie istnieje.

Oczywiscie Polonia to= Polska, Polonia dba o swoje interesy, i z tego co slyszalem, to Kongres Polonii Amerykanskiej przez Kongresmenow amerykanskich, chce zmienic umowe podpisana przez Kaczynskiego ( nie zyjacego Prezydenta RP ) przez jej zmiane od strony amerykanskiej, choc dla USA to dobre przepisy ( za free duzo kasy maja z Polakow i Polonii ). Mimo to KPA uzyskal poparcie do tego kilku Kongresmenow, gdyz na kraj swoich korzeni nie moga liczyc.

W USA jest takie powiedzenie, ze Polak jak nie zaszkodzi Polakowi, to juz jest sukces. Stad tez pomocy lepiej z tego kierunku nie oczekiwac.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 29 września 2021, 22:57 - śr 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
Humorystycznie myslac, jakby tera jakas inna partia dawala kielbase wyborcza i $500+ dla Polonii ( bo nikt im nigdy nic nie dal ), to mozna by PiS pokonac ich ta sama bronia i zjednoczyc Polonie amerykanska :okok: :śmieję się z ciebie:

Moze jaks Tusk, czy ten Kolodziejczak lub Braun by to rozwazyl, bo wyborcow za kielbase wyborcza i program rozdawniczo - polityczny mozna by pozyskac :rolf: :rolf: :kapelan:

Oczywiscie zartuje. Polonia amerykanska to potega, ma swoje wartosci i nie za darmowki glosuje a zgodnie ze swoimi pogladami patriotycznymi! Polonie nikt nigddy nie kupil, to zdrowa tkanka!

https://www.youtube.com/watch?v=sFKfvuCxyJk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 30 września 2021, 00:36 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Theodor, wyobrażasz sobie, że ktoś tu będzie te Twoje sążniste manifesty czytał?
Nie masz nic pożyteczniejszego do roboty?

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 30 września 2021, 00:47 - czw 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
Gadam teraz z ciotka ( przez telefon ) co ma problem z racji spisu powszechnego w Polsce, boi sie, ze tak szczegolowe dane w tym druku sa po to, by wprowadzic w Polsce podatek katastralny. Ludzie cale zycie pracowali w USA i budowali w Polsce na starosc, maja majatek na kilka mln zl w Polsce, a teraz w spisie powszechnym takie szczegolowe dane chca i pewnie za tym beda jakies podatki. groza nawet wiezienieniem w tym druku, za nie dokladne dane, ale jaja. Ten spis to do jutra, ciekawe co zrobia tym, co go nie zrobia? Dadza drugi termin, czy od razu beda zamykac?

Co robic i co o tem myslicie ? Czy ule tez musza byc w spisie powszechnym ujete? Na co komu ten spis na milosc Boska, nie maja co w tej Polsce robic?

Ja jej mowie olac, maja obywatelstwo USA i Polski, zyja w USA, najlepiej udac glupa, ze nic nie wiedza o spisie, sa po covid19, byli w szpitalu, zdrowie wazniejsze. Poza tym nie maja komputera by ten druk wyslac, a covid 19 jest, to chodzic tez nie beda na poczta. Jak cos panstwo Polskie chce od nich, to niech im list przysle, to wtedy sie odniosa po konsulatcji z adwokatem. Jest jakies inne wyjscie? Moze rzad sie zmieni? To przez szlaban na kase z UE do Polski?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 30 września 2021, 11:54 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Theodor pisze:
Gadam teraz z ciotka ( przez telefon ) co ma problem z racji spisu powszechnego w Polsce, boi sie, ze tak szczegolowe dane w tym druku sa po to, by wprowadzic w Polsce podatek katastralny. Ludzie cale zycie pracowali w USA i budowali w Polsce na starosc, maja majatek na kilka mln zl w Polsce, a teraz w spisie powszechnym takie szczegolowe dane chca i pewnie za tym beda jakies podatki. groza nawet wiezienieniem w tym druku, za nie dokladne dane, ale jaja. Ten spis to do jutra, ciekawe co zrobia tym, co go nie zrobia? Dadza drugi termin, czy od razu beda zamykac?

Co robic i co o tem myslicie ? Czy ule tez musza byc w spisie powszechnym ujete? Na co komu ten spis na milosc Boska, nie maja co w tej Polsce robic?

Ja jej mowie olac, maja obywatelstwo USA i Polski, zyja w USA, najlepiej udac glupa, ze nic nie wiedza o spisie, sa po covid19, byli w szpitalu, zdrowie wazniejsze. Poza tym nie maja komputera by ten druk wyslac, a covid 19 jest, to chodzic tez nie beda na poczta. Jak cos panstwo Polskie chce od nich, to niech im list przysle, to wtedy sie odniosa po konsulatcji z adwokatem. Jest jakies inne wyjscie? Moze rzad sie zmieni? To przez szlaban na kase z UE do Polski?



Z tego co wiem że jak na dzień 31 marca byli po za granicami PL to nie maja obowiązku spisu i po kłopocie a uli nie spisywali .

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 30 września 2021, 12:45 - czw 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 845
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
henry650,
Nie wdawaj się w dyskusje z trolem. Mieszka w USA i nie przeszkadza mu spis w jego kraju, tylko w Polsce. Ciebie obchodzi spis powszechny w USA lub jakimkolwiek innym kraju? Zapytam jeszcze czy znasz kogoś kto chwali się posiadaniem głupiej ciotki? :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 30 września 2021, 13:31 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Theodor pisze:
Na co komu ten spis na milosc Boska, nie maja co w tej Polsce robic?

Wzięli przykład z Twojego ..........(ale nie herbu "Ciołek") USA.
Pierwszy spis ludności Stanów Zjednoczonych miał miejsce w 1790 roku. Na mocy Konstytucji Stanów Zjednoczonych ma on miejsce raz na dziesięć lat. Ostatni odbył się w ubiegłym roku, jak się nie chce to się nie pamięta?

Na dodatek ci Twoi wolni i praworządni demokraci posunęli się już raz do wykorzystania tajnych z mocy konstytucji danych spisowych do represjonowania własnych obywateli. Więc uważaj na siebie w tej wolnej i demokratycznej ameryce, bo nie znasz dnia ani godziny...

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 30 września 2021, 19:13 - czw 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
ad. henry650
To co piszesz to wazne, gdzie tak pisze by to sprawdzic. to rozwiazuje temat.
Wiesz szkoda kasy na tzw. fundusz sprawiedliwosci z raportu NIK czy jakis inny cel, na ktory pewnie kasa poszlaby z takiego spisu. Bo spis sie robi glownie dla podatkow.
Pozdrawiam i dziekuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 30 września 2021, 19:26 - czw 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
ad. JM

Wlasnie dlatego, ze zyje w USA wiem po co sie robi taki spis,
I tyle by wystarczyło .


Ostatnio zmieniony 30 września 2021, 20:30 - czw przez baru0, łącznie zmieniany 1 raz
polityka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 30 września 2021, 19:43 - czw 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
A teraz wracamy do ....ula i pszczolek
Obrazek
Co do Demokratow, to sa oni za ochrona przyrody, jej zachowaniem, w odroznieniu od Republikanow, gdzie przyroda jest na miejscu ktoryms, po ich pierwszym, czyli biznesie i zysku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 30 września 2021, 20:04 - czw 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
Theodor pisze:
A teraz wracamy do ....ula i pszczolek
Obrazek
Co do Demokratow, to sa oni za ochrona przyrody, jej zachowaniem, w odroznieniu od Republikanow, gdzie przyroda jest na miejscu ktoryms, po ich pierwszym, czyli biznesie i zysku.

Koncowo dodam, ze i Demokraci tez robia rzeczy, ktorych nie popieram ( zdarza sie ), jak i Republikanie robia rzeczy, ktore popieram ( tez sie zdarza ). Republikanie maja dla mnie duzy minus, za polaryzacje spoleczenstwa do ktorej dopuscili przez prezydenture D. Trumpa ( 6 stycznia i atak na Kongres ). Ja lubie spokoj, a nie podzialy, nienawisci, odgrzebywanie demonow historii, nienawidze uprzedzen, rasizmu i dyskryminacji. A PiS w Polsce dobrze podzielil spoleczenstwo, w to chyba nikt z Was nie watpi? I to widac z daleka lepiej, szczegolnie, gdy sie jest obiektywnym, a ja staram sie byc.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 30 września 2021, 20:20 - czw 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
ad. Wiech
Nie obrazam tu nikogo personalnie, nie wyzywam nikogo od trolli ( w odroznieniu od Ciebie ), stad moze naucz sie wymieniac poglady z innymi, z szacunkiem. Tylko tyle i moze az tyle. :papa:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 30 września 2021, 20:25 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Theodor pisze:
ad. JM

Wlasnie dlatego, ze zyje w USA wiem po co sie robi taki spis, oczywiscie jest wiele powodow do spisu, ale realnie i najbardziej boli ten podatkowy. W USA jest podatek, ktory w Polsce okresla sie katastralnym, wprowadzony czasowo w okresie wojny secesyjnej, i sie ostal do dzis, a ludzie sie przyzwyczaili, ze jest. Wlasnie na dniach musialem go zaplacic, a jego wysokosc jest taka, ze po 20 latach, nawet mniej, moglbym z sumy tych podatkow kupic kolejny dom. Stad niepokoj mojej ciotki jest uzasadniony, gdyz w Polsce wszystko drozeje, UE nie daje kasy, rzad Polski walczy z kazdym sasiadem, czepia sie Zydow, Amerykanow, Czechow, Ruskich, zaciaga pozyczki w Chinach ( zob. obligacje krotkoterminowe, bo Chiny nie chca dluzszych bo nie wierza w zdolnosci splaty ), zadluza kraj, a kielbasy wyborcze i 500+ kosztuja, skad brac. Skad brac na emerytow i wyborcow PiS, skad brac kase na 14,13,15 emerytury i +5oo, inne swiadczenia. Biznes polski i przedsiebiorcy z sznurem podatkowym na szyi, armia urzednikow, policji i sluzb ich ciagle kontrolujacych i z nich sie utrzymujacych, z podatkami takimi, ze glowa mala, ze w Polsce biznes drobny jeszcze istnieje.
Ciotka jak wprowadza podatek katastralny sprzeda wszystko w Polsce, bo nie chce tracic kasy. Nikt nie pracuje po to, nie dorabia sie, aby oddac na ludzi zyjacych z darmowek, czy innych datkow, bo nie byli w stanie sami sie utrzymac, czy nie chcieli pracowac! To juz lepiej oddac na chore dzieci, synagoge czy inny zbozny cel kase! :nonono:


500+ i inne kiełbasy dostają nie tylko wyborcy PiS.

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 30 września 2021, 20:35 - czw 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
Ad. henry650

Racja, ale partia dajaca za glosowanie na nia korzysci, szczegolnie finansowe, deprawuje to spoleczenstwo, gdyz machajac kasa przed oczyma odwraca uwage od innych rzeczy waznych, a styl takiej polityki nie sluzy panstwu, krajowi a nawet spoleczenstwu a wylacznie partii i jej korzysciom, a glownie utrzymaniu sie jej u wladzy latami.

Gdy to nastepuje pojawiaja sie zle rzeczy we wladzy.

Spoleczenstwo, mloda demokracja, jeszcze nie wpelni uksztaltowana przy takiej partii - wladzy, moze szybko doprowadzic panstwo do bankructwa czy znikniecia z mapy ( IV rozbior ). Rzecza wazna w Polsce jest by byla zdrowa gospodarka, biznes, stabilne i pewne prawo, a nie kielbasy wyborcze i inne swiadczenia z wyborczymi obietnicami zwiazane. By Polska byla silnym i liczacym sie krajem, nie moze sie zadluzac, by zaspokoic wyborcow, szczegolnie tych juz nie produktywnych ( emerytow ), nie mozna niszczyc biznesu dla partykularnych korzysci politycznych, wladzy, gdyz z biznesu, tego drobnego, sredniego, jest kasa na emerytow i cale panstwo ( jego wladze, administracje, organy, sluzby ) z nich zyjace.

Jezeli interes polityczny, partykularny bedzie stal wyzej nad dobrem narodowym, szybko w Polsce Polacy beda pracowac za chinska miske ryzu i nie beda mieli nic do gadania we wlasnym kraju, co emeryci powinni rozumiec, z racji doswiadzcenia zyciowego, ze ich wnuki moga stac sie niewolnikami i robolami w ich wlasnym kraju, na rzecz tych, od ktorych ich dziadkowie " pozyczyli" kase.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 30 września 2021, 22:01 - czw 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
Ad. baru0,

rozumiem, ze napisalem za duzo i rzeczy niepopularne. Stad cenzura. Nie ma sprawy, rozumiem, dostalem kilka wiadomosci, ze na tym forum jest okreslona opcja polityczna i zeby olac tematy polityczne. Autorom tych e-mail dziekuje. Faktycznie mieli slusznosc.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 01 października 2021, 06:14 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Theodor pisze:
Ad. henry650

Racja, ale partia dajaca za glosowanie na nia korzysci, szczegolnie finansowe, deprawuje to spoleczenstwo, gdyz machajac kasa przed oczyma odwraca uwage od innych rzeczy waznych, a styl takiej polityki nie sluzy panstwu, krajowi a nawet spoleczenstwu a wylacznie partii i jej korzysciom, a glownie utrzymaniu sie jej u wladzy latami.

Gdy to nastepuje pojawiaja sie zle rzeczy we wladzy.

Spoleczenstwo, mloda demokracja, jeszcze nie wpelni uksztaltowana przy takiej partii - wladzy, moze szybko doprowadzic panstwo do bankructwa czy znikniecia z mapy ( IV rozbior ). Rzecza wazna w Polsce jest by byla zdrowa gospodarka, biznes, stabilne i pewne prawo, a nie kielbasy wyborcze i inne swiadczenia z wyborczymi obietnicami zwiazane. By Polska byla silnym i liczacym sie krajem, nie moze sie zadluzac, by zaspokoic wyborcow, szczegolnie tych juz nie produktywnych ( emerytow ), nie mozna niszczyc biznesu dla partykularnych korzysci politycznych, wladzy, gdyz z biznesu, tego drobnego, sredniego, jest kasa na emerytow i cale panstwo ( jego wladze, administracje, organy, sluzby ) z nich zyjace.

Jezeli interes polityczny, partykularny bedzie stal wyzej nad dobrem narodowym, szybko w Polsce Polacy beda pracowac za chinska miske ryzu i nie beda mieli nic do gadania we wlasnym kraju, co emeryci powinni rozumiec, z racji doswiadzcenia zyciowego, ze ich wnuki moga stac sie niewolnikami i robolami w ich wlasnym kraju, na rzecz tych, od ktorych ich dziadkowie " pozyczyli" kase.



Mam dla ciebie propozycje zmień telewizje i dilera a będzie wszystko w porządku,bo wyglądasz jak byś tuskowi wypadł z tobołka .

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 01 października 2021, 06:56 - pt 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
Ad. henry650
Nie jestem zwolennikiem zadnej opcji politycznej w Polsce, nie interesuje mnie to, wole sprawy przyziemne hobby, pszczoly, biznes, dobra dyskusje, takze polityczna. Nie oznacza to jednak, ze nie mam opinii i pogladu na to, co jest w Polsce, bo przeciez z niej sa moje korzenie.
Tusk, jest rowniez zagrozeniem, tyle ze tu mam dylemat, czy wchloniecie przez UE Polski ( powstanie panstwa federalnego o jednym rzadzie i parlamenice ) bedzie dla zwyklych ludzi lepszym rozwiazaniem ( w wielu aspektach ), ze szkoda dla bytu panstwowego, czy tez brak elit politycznych w Polsce, i trwanie w tym Polski,bytu panstwowego, nie spowoduje wiekszego spustoszenia w gospodarce, kulturze i swiatopogladzie jej obywateli, i w konsekwencji powstanie takiego panstwa "bananowego", z ktorym juz nikt sie nie bedzie liczyl. Chce dobrze dla Polski bo z niej sa moje korzenie, tym bardziej, ze patrzac na historie z punktu statystyki, powtarzalnosci wydarzen, natury czlowieka do destrukcji, w kazdym wieku na ziemiach polskich jest jakas wojna, nie daj Boze by byla swiatowa w tym stuleciu.

Polskiej telewizji nie mam. Nie chce miec. Czerpie info z polskich mediow z internetu, czasami czytam polskie ksiazki, ale nie polityczne, glownie hobbystyczne.

Dzis czytalem 613 Przykazan Judaizmu. Siedem przykazan rabinicznych i Siedem przykazan dla potomkow Noacha ( Polish Edition ).Polecam, wiele sie mozna nauczyc .... takze z pozytkiem dla innych wyznan. Tylko myslec trzeba.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 01 października 2021, 07:26 - pt 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3960
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Theodor pisze:
Polskiej telewizji nie mam. Nie chce miec. Czerpie info z polskich mediow z internetu,

Media w Polsce są w 80% w obcych rękach , czyli to są media tylko polskojęzyczne i reprezentują poglądy a zwłaszcza interesy swoich właścicieli . Moim zdaniem , wyrabianie sobie opinii na takiej podstawie jest naiwne i łatwowierne.Nie wiem , jak długo w USA egzystowała by telewizja antyrządowa , będąca własnością obcego kapitału?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 01 października 2021, 16:01 - pt 
Hieronim pisze:
Theodor pisze:
Polskiej telewizji nie mam. Nie chce miec. Czerpie info z polskich mediow z internetu,

Media w Polsce są w 80% w obcych rękach , czyli to są media tylko polskojęzyczne i reprezentują poglądy a zwłaszcza interesy swoich właścicieli . Moim zdaniem , wyrabianie sobie opinii na takiej podstawie jest naiwne i łatwowierne.Nie wiem , jak długo w USA egzystowała by telewizja antyrządowa , będąca własnością obcego kapitału?


Coś co nazywamy dziś telewizją publiczną , Kolega uważa reprezentuje Polskie interesy?

A tak uczciwie, gdyby w Polsce było jak w większości krajów Europy ( a nie USA gdzie jest dwie partie) , było 5 czy 6 w granicach 10 do 20 % poparcia, to patrzyli by sobie na łapy i musieli się dogadywać dla nas a nie obrażać. Się nawzajem i naszą inteligencję.

Nocne obrady, ludzie starsi. Czy sejm powinien obradować po godzinie 18 ?. Tak im do domu śpieszno? Na Boga , opamiętania trochę.
Barak posłów na posiedzeniach powinien być odliczany od pensum. itd. Bez względu na barwy polityczne.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 01 października 2021, 21:14 - pt 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
W USA telewizji atakujących rząd federalny, stanowy, polityków, jest bardzo wiele, gdyby w Polsce była taka krytyka, to pewnie 50% Sejmu by dostało zawału serca i zrezygnowaliby z polityki.
Co do partii politycznych w USA to, w USA działa również kilkanascie liczących się , które od czasu do czasu wybierają kogoś na stanowe stanowiska gubernatora i kongresy stanowe.Największą trzecią partią od lat 80 jest Partia Libertariańska . Oprócz partii konstytucyjnych , zielonych i libertariańskich istnieje wiele innych partii politycznych, które otrzymują jedynie minimalne poparcie i pojawiają się na kartach do głosowania tylko w jednym lub kilku stanach.
W Polsce jeszcze nie nauczyli się napierdzielac w polityce, a polscy politycy to są miękkie na krytykę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 01 października 2021, 21:29 - pt 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
Polecam znalesc na YouTube:
Jimmy Kimmel Live! czy DailyShow with Trevor Noah ....to jest jazda!

https://www.youtube.com/watch?v=HOwfuKOr_38

https://www.youtube.com/watch?v=mP4zw6_j61U

https://www.youtube.com/watch?v=DZqu8ojifhU


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 01 października 2021, 21:55 - pt 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3960
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Theodor pisze:
W USA telewizji atakujących rząd federalny, stanowy, polityków, jest bardzo wiele,

Ale to są telewizje amerykański , dbające o interesy USA , u nas 80 % mediów jest w obcych rękach i one reprezentują obce interesy. Niech kolega napisze o warunkach działanie obcych mediów [wrogich] w USA.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 01 października 2021, 22:03 - pt 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
https://www.youtube.com/watch?v=V0I5eglJMRI

https://www.youtube.com/watch?v=-upyPouRrB8

a sa jeszcze inne ... RT na pewno nie dba o innteres USA :mrgreen:

A jeszcze sa loklane, mniejszosciowe, w jezykach tych mniejszosci ...jak zaczna jechac na politykow ...to dobrze, ze oni ich jezyka nie znaja, by bylyby jaja. :pala:

W USA politycy nie zaslaniaja sie immunitetami, a prasa po nich jedzie, a jak sie im nie podoba, jednej czy drugiej stronie, to ida do sadu, a tam musza miec argumenty. W Polsce Ziobry nikt nie ruszy, Mateusza tez, a Kaczynskiego to zapomnij ....

W Polsce rozumieja wolnosc slowa, prasy troche po sowiecku. Dlatego, ze to mloda Demokracja ... troche taka niewyksztalcona. W USA po tym raporcie NIK, to by Ziobry juz nie bylo w polityce.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 01 października 2021, 23:47 - pt 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
Mam tu natomiast pytanie do Was, dlaczego jest taka cisza po raporcie NIK w sprawie funduszu sprawiedliwosci, byly tylko wzmianki, a brak jest szerokiej dyskusji, artykulow, to wyglada tak, jakby ktos zabronil o tem mowic w Polsce, zrobilem prasowke przez interenet polskich mediow i zero odzewu? Nie ma wypowiedzi Ziobro, Mateusza, Kaczynskigo nie ma zawsze obecnych ekspertow ....cisza. Co jest? To takie zwyczajne zdarzenie w polskiej polityce?

Jak robili z Oleksego szpiega to az sie grzalo w mediach, jak Kwasniewski gral ze szpiegiem to samo, jak stawiali Tuska przed komisja sejmowa byla jazda, a te komisje sejmowe robili w kazdej sprawie .... nawet domow w Warszawie, a w sprawie takiego raportu NIK to komisji nie bedzie zadnej? Dziwna ta Polska :załamka: Amber Gold byla komisja w sprawie 800 mln, a w sprawie funduszu nie ma, choc to blisko 300 mln i mowi sie, ze inne kontrole moga siegnac do 1 mld zl i komisji nie ma. To jest to co pisze wyzej, polska demokracja jest mloda, chwiejna, nie wyksztalcona, stad jak wyzej pisalem mam dylemat, co lepsze scisly kraj federalny UE czy "niepodlegla" republikana bananowa jak w krajch Ameryki Srodkowej czy Afryki. :bezradny: :szok:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 02 października 2021, 07:23 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Theodor pisze:
https://www.youtube.com/watch?v=V0I5eglJMRI

https://www.youtube.com/watch?v=-upyPouRrB8

a sa jeszcze inne ... RT na pewno nie dba o innteres USA :mrgreen:

A jeszcze sa loklane, mniejszosciowe, w jezykach tych mniejszosci ...jak zaczna jechac na politykow ...to dobrze, ze oni ich jezyka nie znaja, by bylyby jaja. :pala:

W USA politycy nie zaslaniaja sie immunitetami, a prasa po nich jedzie, a jak sie im nie podoba, jednej czy drugiej stronie, to ida do sadu, a tam musza miec argumenty. W Polsce Ziobry nikt nie ruszy, Mateusza tez, a Kaczynskiego to zapomnij ....

W Polsce rozumieja wolnosc slowa, prasy troche po sowiecku. Dlatego, ze to mloda Demokracja ... troche taka niewyksztalcona. W USA po tym raporcie NIK, to by Ziobry juz nie bylo w polityce.



W USA idą do sądów a u nas jakie są sądy a takie że bandyci są uniewinniani i potrzebna jest zmiana sądownictwa już ci pisałem zmien dilera a teraz napisze zmień koksy i posłuchaj normalnej tv.

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 02 października 2021, 07:27 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Theodor pisze:
Mam tu natomiast pytanie do Was, dlaczego jest taka cisza po raporcie NIK w sprawie funduszu sprawiedliwosci, byly tylko wzmianki, a brak jest szerokiej dyskusji, artykulow, to wyglada tak, jakby ktos zabronil o tem mowic w Polsce, zrobilem prasowke przez interenet polskich mediow i zero odzewu? Nie ma wypowiedzi Ziobro, Mateusza, Kaczynskigo nie ma zawsze obecnych ekspertow ....cisza. Co jest? To takie zwyczajne zdarzenie w polskiej polityce?

Jak robili z Oleksego szpiega to az sie grzalo w mediach, jak Kwasniewski gral ze szpiegiem to samo, jak stawiali Tuska przed komisja sejmowa byla jazda, a te komisje sejmowe robili w kazdej sprawie .... nawet domow w Warszawie, a w sprawie takiego raportu NIK to komisji nie bedzie zadnej? Dziwna ta Polska :załamka: Amber Gold byla komisja w sprawie 800 mln, a w sprawie funduszu nie ma, choc to blisko 300 mln i mowi sie, ze inne kontrole moga siegnac do 1 mld zl i komisji nie ma. To jest to co pisze wyzej, polska demokracja jest mloda, chwiejna, nie wyksztalcona, stad jak wyzej pisalem mam dylemat, co lepsze scisly kraj federalny UE czy "niepodlegla" republikana bananowa jak w krajch Ameryki Srodkowej czy Afryki. :bezradny: :szok:



Nie obrażaj mojej Ojczyzny Polska ma być wolna i nie podległa a taka unia jak dziś to na krutki czas ,może znasz historie albo nie hitler zajmował europe walcząc i mordując .A teraz całą europe niemcy zdobyli bez jednego wystrzału .

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 02 października 2021, 07:42 - sob 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
Dzis UE decyduje o wszystkim ...bo ma kase, to porownujac taka sama metoda jaka ma PiS na wyborcow, tj. program rozdawniczo-kielbaso-wyborczy ( +500, 13, 14, 15 emertura i inne swiadczenia, podwyzki, dotacje, subwencje, granty ). PiS bez kasy UE dzis nie funkcjonuje, to kroplowka dozylna na to - by byc u wladzy, gdy zabraknie kroplowki pacjent lezy. UE zdobyla Polske nie przeze mnie, ale tych co lubia kielbase wyborcza, ja polskiej kielbasy wyborczej nie jadlem. Za polska kielbase place w $, z wlasnego dochodu.

Dlaczego piszesz, ze ma byc wolna? a nie jest? Dlaczego piszesz nie podlegla? Co to znaczy? Od czego niepodlegla od jena, euro, dolara? Co powiedza rolnicy gdy nie bedzie dotacji UE, samorzady gdy zabraknie dotacji? politycy gdy zabraknie stanowisk w UE?

Co do patriotyzmu .... cos mnie sie wydaje, ze istnieje on raczej wsrod Polonii :pl: , w kraju jest to rzeczownik coraz czesciej naduzywany i nie rozumiany wlasciwie.

To tylko dzis za oceanem mozesz zjesc prawdziwa kielbase wedzona drewnem, i inne jedzenie, ktore tutaj jest pielegnowane z pokolenia na pokolenie, w UE juz nie mozecie wedzic swojskiej kielbasy, palic weglem itd. Nawet modlic sie juz nie mozecie, tak jak np. na Jackowie, Waclawowie i innych polonijnych parafiach. Slyszales msze po lacinie w calosci? kiedys slyszales?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 02 października 2021, 08:05 - sob 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
jak smakuje kielbasa :okok:
https://www.youtube.com/watch?v=dy7BmkQVC6g
https://www.youtube.com/watch?v=4MadCSgjWRo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 02 października 2021, 08:19 - sob 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
Czy Tusk odlaczy kroplowke PiS? .... czasowo rzecz jasna? Pacjent przezyje ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 02 października 2021, 08:21 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Theodor pisze:
Dzis UE decyduje o wszystkim ...bo ma kase, to porownujac taka sama metoda jaka ma PiS na wyborcow, tj. program rozdawniczo-kielbaso-wyborczy ( +500, 13, 14, 15 emertura i inne swiadczenia, podwyzki, dotacje, subwencje, granty ). PiS bez kasy UE dzis nie funkcjonuje, to kroplowka dozylna na to - by byc u wladzy, gdy zabraknie kroplowki pacjent lezy. UE zdobyla Polske nie przeze mnie, ale tych co lubia kielbase wyborcza, ja polskiej kielbasy wyborczej nie jadlem. Za polska kielbase place w $, z wlasnego dochodu.

Dlaczego piszesz, ze ma byc wolna? a nie jest? Dlaczego piszesz nie podlegla? Co to znaczy? Od czego niepodlegla od jena, euro, dolara? Co powiedza rolnicy gdy nie bedzie dotacji UE, samorzady gdy zabraknie dotacji? politycy gdy zabraknie stanowisk w UE?

Co do patriotyzmu .... cos mnie sie wydaje, ze istnieje on raczej wsrod Polonii :pl: , w kraju jest to rzeczownik coraz czesciej naduzywany i nie rozumiany wlasciwie.

To tylko dzis za oceanem mozesz zjesc prawdziwa kielbase wedzona drewnem, i inne jedzenie, ktore tutaj jest pielegnowane z pokolenia na pokolenie, w UE juz nie mozecie wedzic swojskiej kielbasy, palic weglem itd. Nawet modlic sie juz nie mozecie, tak jak np. na Jackowie, Waclawowie i innych polonijnych parafiach. Slyszales msze po lacinie w calosci? kiedys slyszales?


No właśnie żadna skundloba unia nie bedzie nam nic narzucać i tu masz problem a kiełbasy prawdziwej to ty nie jadłeś my wędzimy sami bo sami robimy bo z tego unijnego gówna nic sie nie zrobi a modlić to nikt nam się nie zabroni nawet wczoraj odprawialiśmy drogę krzyżowa do krzyża który został postawiony na górze i jest widoczny w dzień i w nocy.Naucz się histori ile to istnień ludzkich pochłoneło powstanie tej pięknej hameryki i ile ludzi mordują cały czas na świecie.

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 02 października 2021, 08:25 - sob 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3960
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Theodor pisze:
https://www.youtube.com/watch?v=V0I5eglJMRI

https://www.youtube.com/watch?v=-upyPouRrB8

a sa jeszcze inne ... RT na pewno nie dba o innteres USA :mrgreen:

A jeszcze sa loklane, mniejszosciowe, w jezykach tych mniejszosci ...jak zaczna jechac na politykow ...to dobrze, ze oni ich jezyka nie znaja, by bylyby jaja. :pala:

Theodor, , kolega znalazł dwie stacje o marginalnym znaczeniu , niech kolega napisze , ile procent stanowią takie stacje , bo w Polsce , przypominam , 80% mediów jest w rękach obcego kapitału , na dodatek nie płacą w Polsce podatków , chociaż to u nas wypracowują zyski.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 02 października 2021, 08:27 - sob 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
A z czego robicie kielbase, jak asf wykonczyl polska wieprzowine, z tej z Danii czy Niemiec, a moze z nutrii ... o przepraszam, futerkowe zwierzeta tez w Polsce wykonczone, a moze ta kielbase co lubi Prezes ( kiszke kartoflowa ) .... ale kartofle tez slabo .... bo dotacji nie bedzie ... o jakiej kielbasie piszesz?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 02 października 2021, 08:29 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Theodor pisze:
A z czego robicie kielbase, jak asf wykonczyl polska wieprzowine, z tej z Danii czy Niemiec, a moze z nutrii ... o przepraszam, futerkowe zwierzeta tez w Polsce wykonczone, a moze ta kielbase co lubi Prezes .... ale kartofle tez slabo .... bo dotacji nie bedzie ... o jakiej kielbasie piszesz?


Nie robie na handel tylko dla siebie bo jestem prawie wystarczalny nie bede sie rozpisywał jak i co bo to szkodzi.

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 02 października 2021, 08:34 - sob 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
Hieronim nie znam ich ogladalnosci dokladnie w liczbach, sa na cale USA, a te lokalne to tak jak lokalna spolecznosc, np. chinska, koreanska, czy inna. Te stacje w linkach co podalem, nie sa marginalne. Nawet polonijna stacja napierdzielala ( program dziadka Zakowskiego ) na Bidena, Pelosi i innch, ale juz ludzie nie wytrzymali i przestali dawac relkamy, to gosciowi podziekowano radio. Gosc obrazal tak Demokratow, ze w Polsce jest to nie do pomyslenia ( tak obrazac politykow ) i nic mu nikt nie zrobil, nie zamknal do wiezienia. Tu jest inne podejscie.

henry650 robisz w ukryciu? Straz Gminna, Miejska wie, ze robisz? Tu jest roznica - jak sie dowiedza, to zabronia. Podobno nawet chodza po chalupach i patrza czym ludzie pala w piecu i daja mandaty, prawda to? Palic weglem tez pewnie zabronia ...bo kroplowka wazniejsza i posady w UE.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 02 października 2021, 09:00 - sob 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
Polecam linki do obiejrzenia:
://www.youtube.com/watch?v=YA9AA6IEyd0
https://www.youtube.com/watch?v=uCpuIOVEKGo
https://www.youtube.com/watch?v=55qVIlw6n8k


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 02 października 2021, 09:18 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Theodor pisze:
Hieronim nie znam ich ogladalnosci dokladnie w liczbach, sa na cale USA, a te lokalne to tak jak lokalna spolecznosc, np. chinska, koreanska, czy inna. Te stacje w linkach co podalem, nie sa marginalne. Nawet polonijna stacja napierdzielala ( program dziadka Zakowskiego ) na Bidena, Pelosi i innch, ale juz ludzie nie wytrzymali i przestali dawac relkamy, to gosciowi podziekowano radio. Gosc obrazal tak Demokratow, ze w Polsce jest to nie do pomyslenia ( tak obrazac politykow ) i nic mu nikt nie zrobil, nie zamknal do wiezienia. Tu jest inne podejscie.

henry650 robisz w ukryciu? Straz Gminna, Miejska wie, ze robisz? Tu jest roznica - jak sie dowiedza, to zabronia. Podobno nawet chodza po chalupach i patrza czym ludzie pala w piecu i daja mandaty, prawda to? Palic weglem tez pewnie zabronia ...bo kroplowka wazniejsza i posady w UE.


Palę węglem bo mogę świniaki trzymam bo moge a te zakazy o kturych piszesz to właśnie narzuca federalny rzad uni .a z czego wy wędzicie wspaniałe kiełbaski z hodowli z miezzanek monsato?czy z czego .

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 02 października 2021, 09:39 - sob 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
Ja biore mieso od Amiszow z Wisconsin, tzn. baranine, weprzowine i wolowine, kurczaki czasem, podobnie jajka. Czesto wprost od farmera, czasem ze sklepu, podobnego do tego:
https://www.youtube.com/watch?v=MCG5qbYt7eQ

Jest tez ogolnostanowa siec z organic jedzeniem, co tez jest dobra:
https://www.youtube.com/watch?v=AQraMrwThac

W Va i MD sa zas farmy, winnice, co maja przy drogach sklepy, owoce, wolowine, wino to tez korzystam.

Czasmi tez robie duze zakupy w sklepach zydowskich, bo oni maja koszerne jedzenie, a jedzenie koszerne, mieso maja bardzo rygorystycznie pilnowane by bylo organic bez chemii, np. w Kol Tuv Kosher Food czy w Sarah's Tent Kosher Market

https://www.youtube.com/watch?v=wOFMWYn6jek
https://www.youtube.com/watch?v=8Rf-bE61xCs

Tak przy okazji Zydzi z Polski zbudowali 2 synagoge w Chicago, duza synagoge z czego Polonia tez jest dumna.

Czy tez w polonijnych:
https://www.youtube.com/watch?v=cMdIjc7kQ9o

A "codziennie" najczesciej to te sieci:

https://www.youtube.com/watch?v=PTMj0n3-YkQ
https://www.youtube.com/watch?v=ed1evPzD1b0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 02 października 2021, 11:17 - sob 

Rejestracja: 16 stycznia 2019, 19:04 - śr
Posty: 254
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Dębowiec
Polacy nie potrafią rządzić własnym krajem nie potrafią się wznieść ponad podziały w słusznej sprawie.Popatrzyć na historię to zawsze nas ktoś robił w bambuko, przed drugą wojną mieliśmy umowy z Francją Anglią i co to dało, a tylko to że głupi polak bił się za wolność Francji Anglii mimo że przez nich został zdradzony.Amerykanie sprzedali nas po wojnie i można by jeszcze tak długo wymieniać.Polacy muszą zrozumieć że dopóki nie będą silną nacją to się nikt z nami nie będzie liczył zawsze nas ktoś wykorzysta bo nie umiemy się rządzić i to że tak jest to nie jest wina wykorzystujących tylko nasza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 02 października 2021, 12:40 - sob 

Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 17:40 - ndz
Posty: 775
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Łódzki-wschodni
jenek pisze:
Polacy nie potrafią rządzić własnym krajem nie potrafią się wznieść ponad podziały w słusznej sprawie.

Upraszczasz. Jesteś w stanie powiedzieć, ilu w "naszym" rządzie, a także na wielu kluczowych stanowiskach w państwie to Polacy? Bo to że ma polskobrzmiące nazwisko i mówi po polsku to nie znaczy że Polak. Niestety tak to zgrabnie zakamuflowano, przy wsparciu "wolnych mediów", że trudno do końca się połapać przeciętnemu kto zacz.
Zauważ jak z kija wystrugana jakaś partyjka, za dwa dni ma już poparcie 10%, i tak cały czas dmuchanie balona i dymanie ogłupianego narodu.

_________________
Pozdrawiam
Marek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 02 października 2021, 13:15 - sob 

Rejestracja: 16 stycznia 2019, 19:04 - śr
Posty: 254
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Dębowiec
jenek pisze:
Zauważ jak z kija wystrugana jakaś partyjka, za dwa dni ma już poparcie 10%, i tak cały czas dmuchanie balona i dymanie ogłupianego narodu.

To wybierajmy mądrze.Jest takie przysłowie "Polak mądry po szkodzie" i skąd się ono wzięło jak myślisz.Należało by dążyć do tego aby go zmienić na "Polak mądry przed szkodą i po szkodzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 02 października 2021, 15:58 - sob 
Panowie.
Wszyscy macie rację poza stwierdzeniem "nasi" a powinno być "my". Nie ma naszych ,waszych, tam i tam są ludzie mądrzy i kanalie. Naszym zadaniem jest wyłuskać kanalie i forować mądrych, normalnych. Z prawa , środka i lewa. W tym powinny nam pomagać media. I prawicowe i środka oraz lewicowe. To tak na marginesie.


Właściciel Forum, Prezydent PZP, formalizuje na następne lata formę wsparcia pszczelarstwa. A na forum cisza.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji