FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 20 kwietnia 2024, 01:37 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wniosek
Post: 17 września 2021, 10:43 - pt 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3960
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Załącznik:
1631816911207505fa833ab2b79cee9f8b2dd0e698d48abb750072eb6578e1e8477da9335d.png


Ciekawe , kiedy zabronią nam trzymać pszczoły? :thank:


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 17 września 2021, 21:23 - pt 

Rejestracja: 03 listopada 2014, 11:11 - pn
Posty: 544
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: sieradzkie
:D Ta, jeszcze niech złoży wniosek zakaz usuwania kleszczy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 18 września 2021, 18:06 - sob 
Głupot i idiotów na świecie sporo. Do parlamentu Europejskiego Panią Sylwie Spurek wywindował Biedroń. To taka patologia jak ostatnio Poseł Braun. Tylko z drugiej strony. To takie dwie patologie.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 21 września 2021, 06:27 - wt 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
Zawsze uwazalem, ze w Polsce sa ciekawe egzemlarze ludzi :rolf: :papa:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 21 września 2021, 07:05 - wt 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
pszczoly tez beda chcieli zdelegalizowac ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 21 września 2021, 08:09 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
Wędkarze nie muszą się martwić, nawet jak im zabronią sportowego łowienia ryb ,to zawsze będą mogli sobie pociągać zaczepionego za pysk , na żyłce z haczykiem ,jakiegoś pieska lub kotka. Spokojnie emocji nie zabraknie.

PS.
Kiedyś wędkowałem ,mam jeszcze z 15 wędek, mam również 40 ar staw z rybami. Nie wędkuję.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 21 września 2021, 09:24 - wt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
emka24 pisze:
Wędkarze nie muszą się martwić, nawet jak im zabronią sportowego łowienia ryb ,to zawsze będą mogli sobie pociągać zaczepionego za pysk , na żyłce z haczykiem ,jakiegoś pieska lub kotka. Spokojnie emocji nie zabraknie.

:załamka: :szok:
emka24 pisze:

PS.
Kiedyś wędkowałem ,mam jeszcze z 15 wędek, mam również 40 ar staw z rybami. Nie wędkuję.

Jak się tak zastanowić to coś w tym jest,
dojdzie i do tego, że wejdzie zakaz zabijania komarów, much, karaluchów nie mówiąc o truciu mysz i szczurów.
emka24 nie daj Boże byś złapał wszy, kleszcza czy glistę :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 21 września 2021, 09:36 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
Bartek.pl,
Kreujesz się tu na osobę ,która czyta ze zrozumieniem ,więc:

emka24 pisze:
sportowego łowienia


Jeżeli ktoś będzie dla sportu zabijał szczury ,komary czy glisty to owszem będę również przeciw takiej rozrywce.
Może TV1 nie podało ,ale nie zabija się już byków dla sportu ,nie goni się żywego lisa dla sportu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 21 września 2021, 09:51 - wt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
emka24,
Bartek.pl pisze:
Jak się tak zastanowić to coś w tym jest,
dojdzie i do tego, że wejdzie zakaz zabijania komarów, much, karaluchów nie mówiąc o truciu mysz i szczurów.
emka24 nie daj Boże byś złapał wszy, kleszcza czy glistę

emka24 pisze:
Bartek.pl,
Kreujesz się tu na osobę ,która czyta ze zrozumieniem ,więc:

Właśnie, coś w tym jest :-) nie zauważyłeś, że napisałem " dojdzie i do tego" to taka mała dygresja :wink:
PS
A już nic :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 21 września 2021, 12:03 - wt 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 845
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
emka24 pisze:
Może TV1 nie podało ,ale nie zabija się już byków dla sportu ,nie goni się żywego lisa dla sportu.

Jak już krytykujesz TVPis to sam postępuj choć trochę inaczej. Zakaz corridy jest tylko w Katalonii, zakaz polowania na lisy dotyczy tylko jednego sposobu i tylko w Wielkiej Brytanii. W tej samej Katalonii (i chyba wszystkich innych niż Anglia krajach) można używać psów do polowania na lisy. W Polsce też jest zakaz wędkowania np. w Morskim Oku. Podobny do ciebie manipulator w Hiszpanii może napisał, że w Polsce "już jest" zakaz wędkowania.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 21 września 2021, 13:29 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
No to dostało mi się-z tego co piszesz, to zasłużenie.
Nie zmienia to jednak mojego stosunku do wędkowania.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 21 września 2021, 13:48 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6434
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Fakt że dla mnie pokazywanie "sportowego wędkowania " czyli wypuszczanie okaleczonej ,wymęczonej ryby to ,pokaz znęcania . I tego bym zakazał .
Łowienie dla potrzeby zjedzenia, oczywiście jestem za ,bo to zgodne z naturą ..

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 21 września 2021, 16:33 - wt 
baru0 pisze:
Fakt że dla mnie pokazywanie "sportowego wędkowania " czyli wypuszczanie okaleczonej ,wymęczonej ryby to ,pokaz znęcania . I tego bym zakazał .
Łowienie dla potrzeby zjedzenia, oczywiście jestem za ,bo to zgodne z naturą ..


Baru
Czasami jak człowiek się na czymś nie zna to lepiej milczeć. Zasady są proste i jasne. Jeśli ryba ze względu na rodzaj okaleczenia nie może być wypuszczona to ląduje w torbie . Sam nie łapie. Tak na chłopski rozum pomyśl ? Dla ilu ludzi to spędzanie czasu, rekreacja , dla ilu to biznes. Sklepy , sprzęt.
Pomyśl co z twym ziołomiodem. ?

M[b]yśl realnie a nie spontanicznie, proszę
[/b]. Bo szkoda normalnego chłopa tracić w relacjach.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 21 września 2021, 16:40 - wt 
Theodor pisze:
Zawsze uwazalem, ze w Polsce sa ciekawe egzemlarze ludzi :rolf: :papa:


A tyś się z choinki urwał? Miałeś już debila za Prezydenta. Mało Ci?


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 21 września 2021, 21:02 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6434
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
robertf pisze:
Zasady są proste i jasne. Jeśli ryba ze względu na rodzaj okaleczenia nie może być wypuszczona to ląduje w torbie

Jeszcze nie widziałem w żadnym programie, a czasem oglądam ,żeby nie wypuścili .
I bez wycieczek na boki :wink: .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 21 września 2021, 21:40 - wt 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
To nie wędkarze męczą ryby tylko zawodowi rybacy. Ryba uszkodzona powinna wrócić do jeziora - tam zawsze ktoś ją zje i wróci do obiegu.
Rybactwo śródlądowe pozostaje poza wszelką kontrolą. Sprzedają pozwolenia na połów ryb wędkarzom , tego co sami jeszcze nie wyłapali. Stosują wszelkie metody połowu , sieciami które jeszcze niedawno były uznawane za kłusownicze. Wybierają z nich tylko rybę , która nadaje się do handlu , drobnicę zduszoną wyrzucają do jeziora lub w najlepszym razie sprzedają na paszę. Łowią niewodem kilka razy w roku , nic się nie prześlizgnie bo płoszą ryby specjalnymi agregatami prądotwórczymi. Nie prowadzą prawie żadnej gospodarki zarybieniowej bo to drogi interes , nie hodują narybku co jeszcze 20 lat temu było zasadą. Nie prowadzą rzetelnie dokumentacji połowów doprowadzając do zaburzenia równowagi pomiędzy gatunkami. I tak można jeszcze długo wyliczać , tylko po co skoro nic tego nie zmieni.
Najprościej wskazać winnego tego co z kijami chodzi ( bo ryby nosi rybak) i czasem złapie jakiegoś zdechlaka.
Sam nie łowię ryb od co najmniej 20 lat. Dziś nawet rak jest rzadkością , a co mówić o prawdziwej rybie. Wystarczy jak sobie powiosłuję łódką , popatrzę na wodę . Pszczoły mam nad jeziorem ciszy , więc nikt mi nie zburzy mojego spokoju i kontemplowania przyrody. A ryby ? Ryby kupuję w sklepie. Morskie bo te są zdrowsze, pod warunkiem że nie z Bałtyku - ale tu też już nie ma ryb. Pogardzany jeszcze niedawno dorsz jest niespotykanym smakołykiem .Węgorze nawet rybacy sprzedają importowane z Chin - innych już dawno nie ma.
Tak więc nawet gdyby zakazać wstępu wędkarzom , w niczym to nie zmieni losu ryb. One i tak są skazane na zagładę. Chyba żeby zabronić handlu nimi i jedzenia . W Szwecji jest dużo jezior , ale żaden Szwed nie łowi w nich ryb - oni tylko morskie jedzą. Te śródlądowe traktują jak my żaby. Łódek mają więcej niż mieszkańców licząc nawet noworodki. Pierwsze ich pytanie : jaką masz łódkę ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 21 września 2021, 22:25 - wt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
manio, :brawo: :brawo: :brawo:

Nie chciałem pisać, bo zaraz będzie pyskówka :| alllle :mrgreen:

Jestem świadomy, że jest tylko kwestią czasu by "postęp" zmienił ten świat,

Już teraz w Holandii, legalnie działa partia pedofilów a ludzie żenią się ze zwierzętami. Pewnie też i legalna jest zoofilia, oczywiście za przyzwoleniem partnera :haha: :haha,
Dobrobyt zmienia ten świat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 22 września 2021, 09:18 - śr 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
Lepszy numer to jest z tego pana Jakiego, co mowi, ze Polsce nie oplaca sie byc w UE.

Mysle, ze dlatego iz duza wiekszosc mlodych Polakow pracuje za granicami ( dzieki przynaleznosci do UE jest to mozliwe ). W Polsce zadluzenie panstwa jest tragiczne, a kase nie ma z kogo sciagac, bo mlodzi za granicami. :okok: Rosna ceny, podatki, zadluzenie, a robic w kraju nie ma komu i z kogo sciagac podatki.

Jak Polska wyjdzie z UE to wielu Polakow wroci do Polski, i bede jak "murzyni" robic na politykow, bo jak sie zamknie im droge do Swiata, to beda robic w kraju. To przykre, ze politycy szukaja "murzynow" bez wyjscia, co musza robic w Polsce, placic podatki, miec zarzynane firmy i podnoszone ceny za wszystko. Ogladalem goscia, co wrocil z UK do Polski i twierdzi, ze na paliwo idzie mu 3 dniowki by zatankowac samochod. 3 dni!

U nas, u mnie, to pol godziny roboty.

No i polski Preyzdent, obrazil sie na Bidena :rolf: , toz to jaja ... pewnie dlatego, ze nie moze byc kolejna kadencje ( bo mial dwie ?). Tyle, ze w USA nie robi to zadnego wrazenia a dla Polski oznacza ochlodzenie stosunkow z USA. No, ale jego pewnie stac na takie gesty, polski podatnik bedzie mu placil do konca zycia pensje czy emeryture.

W Polityce nie ma miejsce na obrazy, fochy itd.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 22 września 2021, 09:47 - śr 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3960
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Theodor,
Skąd takie wiadomości ? :shock:
U nas też tak piszą;
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... -od-dekad/
I co na podstawie tego mam wyrabiać ocenę tego , co się dzieje w USA?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 22 września 2021, 12:44 - śr 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 845
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Theodor,
Dawno nie byłeś ani w Polsce, ani w Anglii ani w krajach Unii. Lepiej dwa razy pomyśleć i raz coś napisać bo łatwo się ośmieszyć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 22 września 2021, 15:39 - śr 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
W Polsce od dluzszego czasu jest jakas celowa zla propaganda o USA.

Natomiast Polska walczy z kazdym sasiadem, wymachuje szabelka, a teraz to i do USA postepuje nie politycznie.

A zadluzenie Polski, to podal ten gosc z NIK, a energia podobno wzrosla o 30-40 procent w Polsce, u Nas to kosztuje energia malo, tak malo, ze rachunkow sie w ogole nie czuje w budzecie domowym.

Przykro patrzec na kraj moich korzeni i przodkow co tam sie wyrabia, dlatego o tem wspomnialem. Nie chcialem nikogo urazic.

Moze nie bedzie wojny, bo w Polsce tak w odstepach co 100 lat, zawsze jakas wojna jest. ( zob. Historia Polski ).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 22 września 2021, 16:39 - śr 
Theodor pisze:
W Polsce od dluzszego czasu jest jakas celowa zla propaganda o USA.

Natomiast Polska walczy z kazdym sasiadem, wymachuje szabelka, a teraz to i do USA postepuje nie politycznie.

A zadluzenie Polski, to podal ten gosc z NIK, a energia podobno wzrosla o 30-40 procent w Polsce, u Nas to kosztuje energia malo, tak malo, ze rachunkow sie w ogole nie czuje w budzecie domowym.

Przykro patrzec na kraj moich korzeni i przodkow co tam sie wyrabia, dlatego o tem wspomnialem. Nie chcialem nikogo urazic.

Moze nie bedzie wojny, bo w Polsce tak w odstepach co 100 lat, zawsze jakas wojna jest. ( zob. Historia Polski ).


Niestety tym razem muszę się z Tobą zgodzić. Przykro mi że moje dzieci też pracują za granicą i te co tam pracują mają w nosie powrót.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 22 września 2021, 16:42 - śr 
manio pisze:
To nie wędkarze męczą ryby tylko zawodowi rybacy. Ryba uszkodzona powinna wrócić do jeziora - tam zawsze ktoś ją zje i wróci do obiegu.
Rybactwo śródlądowe pozostaje poza wszelką kontrolą. Sprzedają pozwolenia na połów ryb wędkarzom , tego co sami jeszcze nie wyłapali. Stosują wszelkie metody połowu , sieciami które jeszcze niedawno były uznawane za kłusownicze. Wybierają z nich tylko rybę , która nadaje się do handlu , drobnicę zduszoną wyrzucają do jeziora lub w najlepszym razie sprzedają na paszę. Łowią niewodem kilka razy w roku , nic się nie prześlizgnie bo płoszą ryby specjalnymi agregatami prądotwórczymi. Nie prowadzą prawie żadnej gospodarki zarybieniowej bo to drogi interes , nie hodują narybku co jeszcze 20 lat temu było zasadą. Nie prowadzą rzetelnie dokumentacji połowów doprowadzając do zaburzenia równowagi pomiędzy gatunkami. I tak można jeszcze długo wyliczać , tylko po co skoro nic tego nie zmieni.
Najprościej wskazać winnego tego co z kijami chodzi ( bo ryby nosi rybak) i czasem złapie jakiegoś zdechlaka.
Sam nie łowię ryb od co najmniej 20 lat. Dziś nawet rak jest rzadkością , a co mówić o prawdziwej rybie. Wystarczy jak sobie powiosłuję łódką , popatrzę na wodę . Pszczoły mam nad jeziorem ciszy , więc nikt mi nie zburzy mojego spokoju i kontemplowania przyrody. A ryby ? Ryby kupuję w sklepie. Morskie bo te są zdrowsze, pod warunkiem że nie z Bałtyku - ale tu też już nie ma ryb. Pogardzany jeszcze niedawno dorsz jest niespotykanym smakołykiem .Węgorze nawet rybacy sprzedają importowane z Chin - innych już dawno nie ma.
Tak więc nawet gdyby zakazać wstępu wędkarzom , w niczym to nie zmieni losu ryb. One i tak są skazane na zagładę. Chyba żeby zabronić handlu nimi i jedzenia . W Szwecji jest dużo jezior , ale żaden Szwed nie łowi w nich ryb - oni tylko morskie jedzą. Te śródlądowe traktują jak my żaby. Łódek mają więcej niż mieszkańców licząc nawet noworodki. Pierwsze ich pytanie : jaką masz łódkę ?


Opisałeś sedno. Nagroda dziennikarza roku na forum za ten opis.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 22 września 2021, 18:10 - śr 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 845
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Theodor pisze:
W Polsce od dłuższego czasu jest jakas celowa zla propaganda o USA.
na czym polega ta propaganda? To że ktoś podał liczbę zabójstw w jakimś mieście to zła propaganda? Wpisz w google ile osób jest mordowanych w stanach a ile w Polsce to dopiero zobaczysz super wredną propagandę amerykańską przeciwko Ameryce, bo przecież google to z USA.

Theodor pisze:
Natomiast Polska walczy z kazdym sasiadem, wymachuje szabelka, a teraz to i do USA postepuje nie politycznie.
Rzeczywiście? Na czym polega ta walka? Mamy 7 sąsiadów i płot na granicy dopiero zaczynamy budować z jednym z nich. USA ma 2 sąsiadów i też jeden płot, to chyba 3 razy więcej niż u nas. Bez żadnych dokumentów jeździmy prawie do wszystkich sąsiadów i tak samo oni do nas. Powiedz mi gdzie ta walka i na czym polega.

Theodor pisze:
A zadluzenie Polski, to podal ten gosc z NIK, a energia podobno wzrosla o 30-40 procent w Polsce, u Nas to kosztuje energia malo, tak malo, ze rachunkow sie w ogole nie czuje w budzecie domowym.
Zadłużenie polski to ok. 65% naszego PKB, zadłużenie USA grubo ponad 100% PKB. Więc raczej martw się o siebie a nie o nas.

Theodor pisze:
Przykro patrzec na kraj moich korzeni i przodkow co tam sie wyrabia, dlatego o tem wspomnialem. Nie chcialem nikogo urazic.
Patrzysz z bardzo daleka i prze jakiś pryzmat który zniekształca, więc lepiej najpierw się czegoś dowiedz a później zacznij się martwić.

Theodor pisze:
Moze nie bedzie wojny, bo w Polsce tak w odstepach co 100 lat, zawsze jakas wojna jest. ( zob. Historia Polski ).
Pytasz o wojny, nas? Naprawdę uważasz, że my za dużo wojujemy. Niestety daliśmy się wam wciągnąć w awantury w Iraku i Afganistanie, ale na szczęście tylko symbolicznie. Gdyby nie to, to mielibyśmy kilka razy wojen mniej w ostatnich 100 latach niż USA.

Jeszcze raz proszę dwa razy zastanów się raz napisz.
Jak się chcesz przekonać jaka jest różnica między Stanami a Polską to sprawdź ilu jest bezdomnych, ile osób mieszka w przyczepach, ile osób nie ma opieki lekarskiej a co się z tym wiąże ile małych dzieci umiera, ile osób pada ofiarą przestępstwa szczególnie związanego z przemocą, ile osób ginie z rąk policjantów (tu trudno będzie ci znaleźć bo wasze władze ukrywają te dane, ale organizacje praw człowieka szacują że około 1500 rocznie - porównując z Polską i nie licząc zabójstw w rodzinie to nasze mafie są mniej krwiożercze niż wasza policja), liczbę samobójstw, bezrobocie, liczbę dzieci bez rodziców itd. Wasz kraj zaczyna przypominać Związek Radziecki, o którym się kiedyś mówiło, że mają ropę, złoto, platynę, węgiel, diamenty no po prostu wszystko... oprócz rozumu. Wy macie po prosty dolary i nic więcej, za które nie kupicie sobie społeczeństwa a tym bardziej szczęścia lub szacunku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 22 września 2021, 20:30 - śr 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
Wiech, nie rozwodząc się dłużej, powiem tak, masz własne zdanie, w mojej opinii ukształtowanie antyamerykanska propaganda. Skąd ona jest na Świecie? Odpowiedz jest jedna. Toczy się wojna o pozycję Chin z USA, i stąd od 2-3 lat taka propaganda, także w Polsce. Tyle, że Polska powinna myśleć o sobie, bo znowu jak dojdzie do wojny, a pewnie dojdzie w końcu, czy warto głosić antyamerykanska propaganda. Polska dziś bez zgody i kasy z UE nic nie może, militarnie jest słaba i zrazanie sobie przez Polskę USA to woda na interes Niemiec i Rosji. USA nie będzie walczyć za kraje, które tej walki nie chcą, zob. Afganistan.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 22 września 2021, 20:39 - śr 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
Co do zadłużania USA, to też propaganda. USA to kraj 31 razy większy od Polski, ma wszystko. Bogactwa naturalne, ropę, gaz, rolnictwo, złoto, jest potęgą militarna i jest samowystarczajace w każdej dziedzinie. To Chiny dostały sraczki, gdy USA zamknęło rynek dla nich ( największy na Świecie), a biznes amerykański zaczął się przenosić z Chin do Indii. I to w USA chcą mieszkać najbogatsi ludzie bo tu jest bezpiecznie oraz można dobrze żyć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 22 września 2021, 22:06 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 stycznia 2013, 19:18 - ndz
Posty: 672
Lokalizacja: Mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Temat ze Związkiem stary jak Świat, nawet jest to tematem filmowym...
https://www.youtube.com/watch?v=kuvoJLj60T4

_________________
"Pszczoły mają w sobie coś mistycznego. Rzucają urok na każdego, kto się nimi bliżej zajmie."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 22 września 2021, 22:36 - śr 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3960
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Theodor pisze:
Tyle, że Polska powinna myśleć o sobie

Polska jak zaczyna myśleć o sobie , natychmiast zaczyna przeszkadzać mocniejszym sąsiadom a teraz prezydent USA , świadomie , czy nie , dał im wolną rękę w naszej sprawie , czyli powtarza się coś jak Jałta bis , niezbyt kojarzący prezydent USA i bezwzględny przywódca Rosji , teraz jeszcze wspomagany przez Niemcy , chcą decydować o naszym losie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 22 września 2021, 22:56 - śr 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
Ad. Hieronim

Polska zaangazowala sie w wybory prezydenckie w USA, zachecajac Polonie by glosowala za Trumpem czym zrazila do siebie Demokratow. Co najgorsze robili to polscy politycy wprost, zamiast milczec jak Niemcy i robic swoje, byli przeciwko Bidenowi. Przy czym Polonia wcale nie slucha sie glosow Polski, gdyz Polska duzo zrobila na niekorzysc Polonii ( zob. laczenie emerytur i nie tylko, duzo przepisow utrudniajacych Polonii zycie i kwestii polskich ). Polska w mediach polonijnych, polskich, zamiast zachowac rozsadek, byla za Trumpem i mowila to publicznie, ze Polonia za nim bedzie, a ludzie z Polonii swoj rozum maja i nikt im nie bedzie dyktowal, na kogo maja glosowac!

Polonia glosowala za lepszym kandydatem i wielu poparlo Bidena. Teraz zas polski Prezydent nie dba o kontakty z USA, stawia warunki, polskie MSZ tez mowi co USA ma robic, co wzbudza niesmak w USA, bo USA zawsze dba o swoje, tak jak Polska powinna dbac o swoje. Niemcy popierali i Trumpa i Bidena, ale cicho, dyplomatycznie, wiec Biden postawil na Niemcy. Polska jako ostatnia pogratulowala Bidenowi zwyciestwa, zrobiono ze strony polskiej mase bledow i nietaktow dyplomatycznych, a skutek jest taki, jaki kazdy widzi.

PiS w mojej opinii popsul stosunki z USA, tak jak za Trumpa w DC wszedzie byli polscy politycy bez wzgledu, czy byla taka potrzeba czy nie ( nawet na sile ), to teraz ich nie ma tam, gzie byc powinni bo maja politycznego focha, a na tym traci Polska.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 22 września 2021, 23:27 - śr 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
Gdyby Polska byla mniej pro Trumpowska, to dzis USA stawialyby na Polska a nie na Niemcy. Trzeba bylo neutralnym publicznie, a zaangazowanym w zaciszu gabinetow i tam rozgrywac polityke. Zaangazowanie sie Polski w wybor Trumpa, wykorzystali Niemcy na maxa i Rosja rowniez. Teraz PiS wie, ze przerznie wybory, i maja dziwne pomysly, to wyjscie z UE, to krytykuja USA, taka polityka jest szkodliwa dla Polski. Pewnie to wykorzyska Tusk i Polska bedzie wasalem Niemiec z aprobata USA, i kasa UE, a PiS jak bedzie sie stawial UE, to albo doprowadzi do bankructwa Polski, bo UE kasy nie da, albo doprowadza do wyjscia Polski z UE, co na krotko da PIS wladze, ale zubozy spoleczenstwo a ludzie, Polacy co robili w UE, jezdzili po swiecie, stana sie "niewolniakmi" polskiego rynku pracy, obciazanymi ciagle nowymi podatkami, obciazenimi, karami, zaciskaniem petli ekonomicznej, by tylko 20% emerytow, i innych biorcow darmowek, glosowalo za PIS, a armia urzednikow, policjantow i sluzb miala na chleb i kredyty. Byc drobnym przedsiebiorca w Polsce, to jak slyszalem opinie, bycie "murzynem XXI wieku".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 23 września 2021, 01:51 - czw 

Rejestracja: 13 marca 2021, 02:44 - sob
Posty: 261
Ule na jakich gospodaruję: langstroth
Miejscowość z jakiej piszesz: USA
Niestety jakos trafilem na te "polityczne wypociny" i powiem tak - zastanawiam sie czy ja jestem na forum pszczelarskim czy na jakiejs zakrapianej libacji gdzie polityka jest najgoretszym tematem.
Do mojegi kolegi z USA - Theodor please - shout your mouth up. Your comments offend some people, also I'm living here and it's making myself uncomfortable. Please - write about bees and bees only,


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 23 września 2021, 03:06 - czw 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
Smieszny jestes Stefek. Byles 6 stycznia pod Kongresem?
To jest Hyde Park i temat odpowiedni do HP, i mam w 4 literach czy ty i gdzie mieszkasz, a jak piszesz do mnie po angielsku pisz poprawnie! Kumasz pojecie Hyde Park?
Widze, ze zwolennik Republikanow sie na tym forum ujawnil. Wiesz chociaz jakie przepisy wprowadzila administracja Trumpa niekorzystne dla przyrody? Podziel sie na forum ta wiedza. Ogarniasz takie rzeczy, czy tylko masz czapke z MAGA, z haslem zerznietym z historii!

Nie ja temat zaczalem, ale padlo kilka pytan, wiec odpowiedzialem. Zgoda co do jednego - to forum pszczelarskie, wiec nie bede rozwijal moich slusznych pogladow politycznych nawet w HP w przyszlosci.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 23 września 2021, 03:20 - czw 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
Film po polsku, ciekawy:
https://www.youtube.com/watch?v=7amKjAgVd7g


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 23 września 2021, 04:22 - czw 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
https://www.youtube.com/watch?v=jWJVMoe7OY0

https://www.youtube.com/watch?v=1lu8kf9e_mM

https://www.youtube.com/watch?v=hnFSSyoNu_k


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 23 września 2021, 07:53 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Theodor pisze:
Gdyby Polska byla mniej pro Trumpowska, to dzis USA stawialyby na Polska a nie na Niemcy. Trzeba bylo neutralnym publicznie, a zaangazowanym w zaciszu gabinetow i tam rozgrywac polityke. Zaangazowanie sie Polski w wybor Trumpa, wykorzystali Niemcy na maxa i Rosja rowniez. Teraz PiS wie, ze przerznie wybory, i maja dziwne pomysly, to wyjscie z UE, to krytykuja USA, taka polityka jest szkodliwa dla Polski. Pewnie to wykorzyska Tusk i Polska bedzie wasalem Niemiec z aprobata USA, i kasa UE, a PiS jak bedzie sie stawial UE, to albo doprowadzi do bankructwa Polski, bo UE kasy nie da, albo doprowadza do wyjscia Polski z UE, co na krotko da PIS wladze, ale zubozy spoleczenstwo a ludzie, Polacy co robili w UE, jezdzili po swiecie, stana sie "niewolniakmi" polskiego rynku pracy, obciazanymi ciagle nowymi podatkami, obciazenimi, karami, zaciskaniem petli ekonomicznej, by tylko 20% emerytow, i innych biorcow darmowek, glosowalo za PIS, a armia urzednikow, policjantow i sluzb miala na chleb i kredyty. Byc drobnym przedsiebiorca w Polsce, to jak slyszalem opinie, bycie "murzynem XXI wieku".


Poczytaj swoje posty co piszesz ,powiem tak wybraliście prezydenta tetryka i co na poczatku kadencji odwalił ile istnień i cierpień ludzkich przez jego durną i nie przemyślaną decyzje poszło.

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 23 września 2021, 08:15 - czw 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3960
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Theodor,
https://www.youtube.com/watch?v=NvwiLyBFYi8


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 23 września 2021, 09:29 - czw 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 845
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Od pokoleń funkcjonuje określenie "wiejski głupek". Czym różnił się wiejski głupek od głupka prawdziwego? Był to człowiek, który nie wiedział nic oprócz tego co słyszał i widział w swojej wiosce. Nie musiał być jakiś opóźniony w rozwoju czy coś w tym rodzaju. Po prostu nie interesowało go co się dzieje dalej niż po sąsiedzku. Docierały do niego wszystkie informacje ze wsi, ale niestety tylko z tej jednej swojskiej wioski. Skutkiem tego było, że nie rozumiał co się tak naprawdę dzieje. Wiedział co robią ludzie ze wski ale coraz mnie z tego rozumiał.
Czasy się zmieniają i takich wiejskich głupków powinno być coraz mniej. Świat jest otwarty, możliwości komunikacji międzyludzkiej są ogromne, wręcz nieograniczone, wiedza jest dostępna niemal dla każdego. Co więc się dzieje, że wiejskich głupków nie ubywa tylko przybywa i to w jakiś nieznośny sposób. Otóż wioski zostały zastąpione bańkami informacyjnymi. Czerpiemy informacje z internetu a ten, żeby nie wyprowadzać nas z dobrego samopoczucia podsyła nam tylko te informacje które się nam spodobają. Więc czytamy tego coraz więcej, więc algorytmy internetowe coraz bardziej wiedzą co się nam podoba i zawężają zakres przesyłanych informacji więc podoba się to nam coraz bardziej, więc zakres informacji jest jeszcze precyzyjniej dobrany i jeszcze bardziej utwierdza nas w swojej "wiedzy" bo przecież wszyscy się z nami zgadzają, cały internet, wręcz cały świat. Tak, jesteśmy wpychani do coraz mniejszych wiosek. A im mniejsza wioska tym większy wiejski głupek, niestety.
Nie kierują tego do nikogo osobiście albo do wszystkich, łącznie ze mną samym. Nie jest łatwo wyjrzeć poza bankę informacyjną a każdy, w stu procentach każdy, ma własną taką bankę i każdy jest wiejskim głupkiem dwudziestego pierwszego wieku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 23 września 2021, 13:01 - czw 

Rejestracja: 03 listopada 2014, 11:11 - pn
Posty: 544
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: sieradzkie
Wiech,
:brawo: :brawo: :brawo:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 23 września 2021, 17:33 - czw 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
:thank:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 23 września 2021, 17:43 - czw 
Wiech :brawo: :brawo: :brawo:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 23 września 2021, 22:47 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6434
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Theodor pisze:
To jest Hyde Park i temat odpowiedni do HP, i mam w 4 literach czy ty i gdzie mieszkasz, a jak piszesz do mnie po angielsku pisz poprawnie! Kumasz pojecie Hyde Park?

Jesteś nowy i nie wiesz, że właściciel dopuszcza luźne rozmowy ale nie politykę .
Już nie raz dyskusje polityczne, kończyły się nie fajnie .Więc teraz też w polityce radze się nie rozpędzać, uszanować wolę właściciela.
Brać przykład z polityków na urodzinach ;) .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 24 września 2021, 03:23 - pt 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
:thank: To forum dla pszczelarzy dlatego nie ciągnę tego tematu. Pszczoły są ciekawsze. :thank:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 25 września 2021, 14:41 - sob 
henry650 pisze:
Theodor pisze:
Gdyby Polska byla mniej pro Trumpowska, to dzis USA stawialyby na Polska a nie na Niemcy. Trzeba bylo neutralnym publicznie, a zaangazowanym w zaciszu gabinetow i tam rozgrywac polityke. Zaangazowanie sie Polski w wybor Trumpa, wykorzystali Niemcy na maxa i Rosja rowniez. Teraz PiS wie, ze przerznie wybory, i maja dziwne pomysly, to wyjscie z UE, to krytykuja USA, taka polityka jest szkodliwa dla Polski. Pewnie to wykorzyska Tusk i Polska bedzie wasalem Niemiec z aprobata USA, i kasa UE, a PiS jak bedzie sie stawial UE, to albo doprowadzi do bankructwa Polski, bo UE kasy nie da, albo doprowadza do wyjscia Polski z UE, co na krotko da PIS wladze, ale zubozy spoleczenstwo a ludzie, Polacy co robili w UE, jezdzili po swiecie, stana sie "niewolniakmi" polskiego rynku pracy, obciazanymi ciagle nowymi podatkami, obciazenimi, karami, zaciskaniem petli ekonomicznej, by tylko 20% emerytow, i innych biorcow darmowek, glosowalo za PIS, a armia urzednikow, policjantow i sluzb miala na chleb i kredyty. Byc drobnym przedsiebiorca w Polsce, to jak slyszalem opinie, bycie "murzynem XXI wieku".


Poczytaj swoje posty co piszesz ,powiem tak wybraliście prezydenta tetryka i co na poczatku kadencji odwalił ile istnień i cierpień ludzkich przez jego durną i nie przemyślaną decyzje poszło.



Heniu
Nie znamy się na polityce , ale to poprzedni prezydent USA wynegocjował z talibami termin wycofania i tak dalej. Jego następca jedynie nie wstrzymał działań poprzednika.
Z jakich przyczyn ? pewnie finansowych a może innych.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 25 września 2021, 19:58 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Taaa… jedynie nie wstrzymał, więc już rozgrzeszony?
Nie wstrzymal bo widocznie też tak mu pasowało, bo budowę muru jakoś wstrzymał.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 26 września 2021, 10:45 - ndz 
JM pisze:
Taaa… jedynie nie wstrzymał, więc już rozgrzeszony?
Nie wstrzymal bo widocznie też tak mu pasowało, bo budowę muru jakoś wstrzymał.


JM
Co my możemy wiedzieć co się tam rozgrywa. ?
Pewne jest jedno. Poprzedni prezydent zadekretował wycofanie. ( tak samo jak miłość do szefa KRLD ).

I tyle wiemy. I co z tego wynika ?


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 26 września 2021, 21:36 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
robertf pisze:
Pewne jest jedno. Poprzedni prezydent zadekretował wycofanie
No właśnie nie, bo równie pewne jest i drugie, że obecny prezydent z tego nie zrezygnował, a przecież mógł

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 28 września 2021, 17:03 - wt 
Kolego JM
Widać obecnie że Amerykanie mają dziś inne zmartwienia czyli Chiny.
Czy dobrze diagnozują swe problemy? Nie jestem znawcą.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 28 września 2021, 17:06 - wt 
A wracając do tematu. Zakaz wędkarstwa to tak delikatnie mówiąc , głupota.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 29 września 2021, 01:55 - śr 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
W USA wszystko jest dobrze, ja nie widze zadnych problemow, slonce swieci, cieplutko, to jakas zla propaganda w Polsce, ze w USA jest cos zle! :okok: :aparat:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wniosek
Post: 29 września 2021, 02:02 - śr 

Rejestracja: 05 lipca 2021, 08:31 - pn
Posty: 334
Ule na jakich gospodaruję: Jeszcze nie wybrałem
Miejscowość z jakiej piszesz: Virginia/ Leesburg
Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji