FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 kwietnia 2024, 01:06 - ndz

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ] 
Autor Wiadomość
Post: 15 czerwca 2022, 17:03 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 grudnia 2019, 11:03 - ndz
Posty: 517
Lokalizacja: Równe k.Kościerzyny
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: TrzyMiasto
Szalony Kapelusznik pisze:
...nie musi być dziadek bo mundurówka leni się przez pół życia...

... nnno bez takich :szok: :rolf: komu wadzi spróbować tego chleba? I wtedy takimi tekstami proponuję sypnąć :wink:
To tak może nie całkiem w temacie ... ale musiałem :oczko:

_________________
"... Egzaminy napełniają lękiem każdego, nawet dobrze przygotowanego, ponieważ najgłupszy może zapytać o więcej, niż najmądrzejszy jest w stanie odpowiedzieć..." Charles Caleb Colton.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 czerwca 2022, 19:54 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 czerwca 2021, 16:52 - wt
Posty: 42
Lokalizacja: północna WLKP
Ule na jakich gospodaruję: apostolego
Miejscowość z jakiej piszesz: Piła
no sorki ale 40-letni emeryt to patologia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 czerwca 2022, 21:37 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 grudnia 2019, 11:03 - ndz
Posty: 517
Lokalizacja: Równe k.Kościerzyny
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: TrzyMiasto
Jesteś z policyjnego miasta. Piszesz/podajesz celowo ćwierć prawdy. Stosujesz fejki. Do 2013 r. obowiązywała zasada 15 lat służby i można było iść na 40% emerytury. Nie był to wymóg ale możliwość. Będąc wtedy na zaopatrzeniu, nie wyżyłbyś i nie utrzymał rodziny. Doskonale o tym wiesz mimo to próbujesz wprowadzać zamęt. Po 2013 zasady przechodzenia na emeryturę służb mundurowych się zmieniły. Wiedza o tym jest ogólnie dostępna. Proszę o rozwagę w głoszeniu prawd objawionych.

_________________
"... Egzaminy napełniają lękiem każdego, nawet dobrze przygotowanego, ponieważ najgłupszy może zapytać o więcej, niż najmądrzejszy jest w stanie odpowiedzieć..." Charles Caleb Colton.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 czerwca 2022, 23:47 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
ldawid pisze:
Jesteś z policyjnego miasta. Piszesz/podajesz celowo ćwierć prawdy. Stosujesz fejki. Do 2013 r. obowiązywała zasada 15 lat służby i można było iść na 40% emerytury. Nie był to wymóg ale możliwość. Będąc wtedy na zaopatrzeniu, nie wyżyłbyś i nie utrzymał rodziny. Doskonale o tym wiesz mimo to próbujesz wprowadzać zamęt. Po 2013 zasady przechodzenia na emeryturę służb mundurowych się zmieniły. Wiedza o tym jest ogólnie dostępna. Proszę o rozwagę w głoszeniu prawd objawionych.

To dlaczego zdecydowana wiekoszc emerytów w wieku 40 lat dorabia albo zakładają działalności z naciskiem na pszczelarstwo i bycie kierowca?Pracodawca zadowolony bo zwolniony z płacenia zus woli takiego emeryta jak innego Kowalskiego. Podobnie ma się z transportem zwykły zjadacz chleba wozi tyle co w dowodzie a niezwykli wożą 2x więcej i mają gdzieś bo wszędzie koledzy :roll: zgadzam, się z przedmówca jeśli są jakieś zasady to powinny obowiązywać wszystkich bo bez tego to zwykła patologia i stawianie kogoś na dzień dobry na uprzywilejowanej pozycji względem innych prowadzących działalność. Do pewnych "firm" żeby się dostać trzeba było być bardzo dobrym albo mieć plecy więc to nie tak do końca że wszyscy mieli szansę skorzystać. Obecnie się pozmieniało bo robota mniej "premiowana" a i "dorobić" ciężko, no ale kiedyś to było i dało się wszystko załatwić :mrgreen: trzeba mieć też odpowiednie predyspozycje, strażnikiem miejskim też trzeba, się urodzić aby czuć się spełnionym na stanowisku,
Całkiem niedawno byłem na pogrzebie osoby która pracowała 15 lat a pobierała emeryturę przez ok 45 lat. Zwykły śmiertelnik byłby cały w Skowronkach gdyby mu udało się przeżyć z 10 lat od przejścia na emeryturę. No ale przypadkiem średnia długość życia mężczyzny jest ok 2 lata wyższa niż obecny d wiek emerytalny

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 czerwca 2022, 00:51 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 czerwca 2021, 16:52 - wt
Posty: 42
Lokalizacja: północna WLKP
Ule na jakich gospodaruję: apostolego
Miejscowość z jakiej piszesz: Piła
ldawid pisze:
Jesteś z policyjnego miasta. Piszesz/podajesz celowo ćwierć prawdy. Stosujesz fejki. Do 2013 r. obowiązywała zasada 15 lat służby i można było iść na 40% emerytury. Nie był to wymóg ale możliwość. Będąc wtedy na zaopatrzeniu, nie wyżyłbyś i nie utrzymał rodziny. Doskonale o tym wiesz mimo to próbujesz wprowadzać zamęt. Po 2013 zasady przechodzenia na emeryturę służb mundurowych się zmieniły. Wiedza o tym jest ogólnie dostępna. Proszę o rozwagę w głoszeniu prawd objawionych.


w lutym kumpel klawisz przeszedł na emeryturę 41 lat ma i 3100PLN, no sorki ale to kpina. Dodatkowo dodaj sobie co pomijasz, że 40% jest od ostatniej pensji, więc jak byłeś grzecznym pieskiem na ostatnie 3 miechy robiono wszystko byś mógł dostawać jak najwyższą pensje, dorabianie bez limitów, a po 2013 wielka krzywda bo 25 lat służby trzeba mieć, ale by być precyzyjnym tylko dla tych co zaczęli pracę od 2013, wszystkich co zaczęli choćby w grudniu 2012 nadal obowiązują stare zasady, no ale znów od 2019 wiek emerytalny cię nie interesuje i znów 100% za chorobowe. Cóż aparat ucisku jakim jest policja czy wojsko musi dostawać żeby nie gryźć ręki która go karmi. I nie pisz mi tu o misji i obowiązku bo podczas epidemii psiej grypy gdy szkieły walczyły o swoje przywileje to olewali wszystko i wszystkich jeśli chodzi o mandaty. Dodatkowo jakoś nikt nie wali drzwiami i oknami do Wawy czy dużego miasta, tylko chce iść na prowincje by spokojnie pierdzieć w stołek i drzemać w radiowozie ( kilka lat temu to nawet nie zauważyli u nas jak im się powiesił facet w parku tuż przed radiowozem)
No i dodam, że nie ma co się obrażać (bo sądząc po reakcji to się trafił mundurowy) za psa bo jest wyrok sądu, że pies to nie jest obraźliwe sformułowanie jeśli chodzi o policjanta.

Kudłaty ma rację w 100% bo tak to wygląda

Nie mam w rodzinie na szczęście policjantów, no ale niestety paru trepów się trafi, Ci też zdziwieni, bo myśleli, że się uda chlać i pierdzieć i zdziwko było jak się czasy zmieniły i trzeba teraz dupsko odmrażać pod białoruską granicą i jeszcze mi wyjeżdżają z hasłami murem za mundurem i dziękować, tak to mogłem robić jak wojsko było z przymusowego poboru i jeden z drugim nie miał wyboru i musiał iść w kamasze, jakoś nikt nie kłania się w pas piekarzom za chleb i bułki, bambrom za zboże czy śmieciarzom, że nie toniemy w śmieciach.

Moim skromnym zdaniem nikt normalny nie idzie do wojska, policji, zakonu i na księdza. Można się zgodzić z tym lub nie mnie egal.
Dużo oftopu, przydałoby się przenieść do innego działu, może pod tematem- dlaczego za szmacenie munduru w Polsce są przywileje?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 czerwca 2022, 11:03 - pt 

Rejestracja: 05 lutego 2010, 16:10 - pt
Posty: 776
Lokalizacja: Warszawa i Płońsk
Ule na jakich gospodaruję: Warszawki posz. i wielkopolski
Szalony Kapelusznik.
Wszystkich mundurowych wrzucasz do jednego wora.
Dlaczego uważasz, że wszyscy to wielkie nic.
Jeśli masz 25 lat - kto ci broni iść do wojska, policji, służby więziennej czy jak nazywasz - na trepa, psa czy klawisza.
Wielu tych trepów po WAMie to najwyższej klasy lekarze np. onkolog płk prof. Szczylik, neurochirurg prof. gen. Podgórski itd
Po WAT w Warszawie na światowym poziomie informatycy, cybernetycy, elektronicy, inżynierowie budownictwa, geodeci itp.
Po WAMW w Gdyni oficerowie po całym świecie są kapitanami największych jednostek pływających,
Nasi piloci po dęblińskiej szkole ,,ORLĄT"' najpierw latają na myśliwcach, później na emeryturze jak nazywasz ,,TREPY" są kapitanami i pilotują największe samoloty cywilne.
Nie wiem co sobą reprezentujesz, więcej pokory i szacunku.
Z pozdrowieniami ,,Trep" - absolwent Wojskowej Akademii Technicznej.

_________________
kamyk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 czerwca 2022, 11:17 - pt 

Rejestracja: 05 lutego 2010, 16:10 - pt
Posty: 776
Lokalizacja: Warszawa i Płońsk
Ule na jakich gospodaruję: Warszawki posz. i wielkopolski
W policji obecnie jest pełno vacatów. Proszą się aby przyjść i założyć mundur. Masz 20lat, dodaj 25 lat służby = młody emeryt, 27 lat bierzesz za darmochę emeryturę.
Jak wyślą Cię kilka razy na zabezpieczenie meczy, imprez albo awantury w parku czy domu - to zmienisz zdanie, że nie siedzą na dupsku i za darmo biorą kasę.
Jak tak dobrze to idź i włóż mundur.

_________________
kamyk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 czerwca 2022, 13:29 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Zastanawiające jest to dlaczego nasza biedna budżetówka która jest tak wyzyskiwana na każdym kroku, musi narażać życie dla nas biednych szaraczków. Dlaczego ci ludzie pełni wszelakich talentów, umiejętności muszą się marnować na garnuszku państwowym a konkretniej nas wszystkich podatników. Jak to jest ze przed 40 muszą iść na głodowe emerytury by później musieć dorabiać zwolnieni z zusow i innych podatków będąc bardziej konkurencyjni dla tych którzy z owych przywilejów są zwolnieni. Dlaczego pracodawca który prowadzi firmę transportowa albo jakąś ochroniarską woli zatrudniać byłych mundurowych. Skoro wszyscy tak zapatrzeni w kierunku stanów Zjednoczonych czy Europy Zachodniej nie chcą zrównać wieku emerytalnego w, służbach. Dlaczego w całej administracji publicznej i obronie narodowej było w 21 roku 4 wypadki śmiertelne, 5 ciężkich, edukacja 5 śmiertelnych 3 ciężkie a do budownictwa gdzie znaczna część wypadków jest niezgłaszana bo ludzie pracują na czarno albo kartę rowerowa i nawet chorzy chodzą do roboty bo brak l4 a to płacone od minimalnej jest śmiesznie niskie , śmiertelnych 53 a ciężkich 64.
Mam gdzieś gdzie kto pracuje i jakie ma profity ale jak słyszę jak to niektórzy są urobieni to mi witki opadają. Znam paru policjantów robią na nocki a w ciągu dnia prowadzą pasieki po 200 rodzin, znam też lekarzy i ratowników medycznych którzy śpią 2 godziny dziennie a tak przynajmniej wynika z ich grafików. Mają pasieki, rodziny, nawet mieli kiedy zrobić dzieci i je wychować. Człowiek po 12 godzinach uczciwej pracy ma dość a po 16 pada na ryj bez względu na zawód jaki pełni. Jeśli pracuje więcej i jeszcze funkcjonuje normalnie po pracy znaczy że ściemnia w robocie a i kiedyś musi też dospać skoro nie robi tego w domu

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 czerwca 2022, 14:46 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 stycznia 2021, 20:04 - pn
Posty: 291
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Warmia
kudlaty, A ty co? Siedzisz w cieniu na werandzie popijając piwo, patrzysz jak ci pszczoły "miód" noszą, później tylko wylejesz z ula i sprzedasz, a innym zazdrościsz nieróbstwa. Nie ładnie. :nonono:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 czerwca 2022, 14:58 - pt 

Rejestracja: 05 czerwca 2016, 14:07 - ndz
Posty: 267
Lokalizacja: Okolice Częstochowy
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Aleksandria Druga
kudlaty,
A kto ci bronił iść do budżetówki? Słabią mnie tacy ludzie co tylko potrafią narzekać jak to mają źle, a wszystkim w koło to manna z nieba leci.
Każdy kowalem swojego losu, nie robię w budżetówce, zapierdzielam od świtu do nocy.Ale im nie zazdroszczę jak co poniektórzy tutaj.

_________________
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/4r8l/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 czerwca 2022, 15:13 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
kudlaty, żyjesz trochę mitami. Sprawdź jaki jest procent uposażenia przy odejściu na emeryturę po tej przysłowiowej czterdziestce. Uaktualnij wiedzę co do zusu (ja pracując, mam odprowadzane składki z których nic nie będę miał). Jak wyliczasz wypadkowość to sięgnij też po statystyki z lat 2004, 2005 i dalszych.
Już tu ktoś wcześniej napisał. Decydując się na służbę w mundurze (akurat ja w wojskowym) podpisujemy "kontrakt" z państwem. No określonych z grubsza warunkach. W tym są ujęte zarówno profity jak i zobowiązania.
Jak komu pasuje to idzie w kamasze, jak nie to zajmuje się czym innym. Jak komuś nie pasują warunki kontraktów mundurowych, jako obywatelowi to kandyduje do sejmu, zmienia prawo i... zastanawia się skąd wziąć kandydatów do munduru.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 czerwca 2022, 16:08 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Romano pisze:
kudlaty,
A kto ci bronił iść do budżetówki? Słabią mnie tacy ludzie co tylko potrafią narzekać jak to mają źle, a wszystkim w koło to manna z nieba leci.
Każdy kowalem swojego losu, nie robię w budżetówce, zapierdzielam od świtu do nocy.Ale im nie zazdroszczę jak co poniektórzy tutaj.


A którym miejscu zazdroszczę komukolwiek :?: nigdy nie byłem nawet na 1 dniu L4. Nie protestowałem czy płakałem jak mi źle, nie odpowiadały mi warunki pracy to się zwalniałem i przenosiłem się do innego kołchozu. Od dawna 8 godzinny dzień pracy to mit bo zwykli ludzie pracują po 10 i 12 godzin 6 dni w tygodniu. Ale najgorzej zawsze tym którzy pracując 160 godzin w miesiącu chcą mieć zarobki jak ci którzy pracują 280 godzin w miesiącu z ubezpieczeniem od minimalnej bo reszta pod stołem. Jak przyjdzie l4 albo fikcyjny urlop do zapłaty to się okazuje że dniówka to 30 PLN

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 czerwca 2022, 16:20 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
CYNIG, spokojnie w tym kraju pracują tylko lekarze, pielęgniarki, nauczyciele, policja, górnicy, posłowie. Pozostałe zawody są tylko beneficjentami tych pierwszych. Znaczy że ty czy ja z pracą mamy niewiele wspólnego. Ja już odleżyn dostałem a gdzie tam do 70 czy tam 75 przy średniej wieku w pl 68lat

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 czerwca 2022, 16:38 - pt 

Rejestracja: 14 stycznia 2011, 12:35 - pt
Posty: 647
Lokalizacja: płońsk
glazek7777 pisze:
Z pozdrowieniami ,,Trep" - absolwent Wojskowej Akademii Technicznej.
Cześć "Trepie", ale Cię wzięło. Coś mi się jednak zdaje, że szkoda Twojego czasu na dyskusje z tego tupu osobami. Tu na Forum ktoś jako motto napisał "Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem".

_________________
godzięba


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 czerwca 2022, 16:52 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 754
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Co niektórzy widzą tylko profity, pensje czy emerytury budżetówki ( lekarzy, nauczycieli, policjantów, wojskowych, strażaków itd). Trzeba jednak powiedzieć że większość dorabia poza pracą mają taką możliwość. Każdy może chcieć zostać lekarzem czy policjantem jednak nie każdy się nadaje to i nie każdy może mieć takie przywileje. Tych tak bardzo zapracowanych na etacie poza tzw budżetówka zapytam. Ile razy w swojej pracy dotykali denata ( świeżego, takiego z wody po miesiącu, spalonego czy takiego w mieszkaniu co już na nim trzecie pokolenie much się wylęgło. Ile razy zbierali szczątki ludzkie do worka. Ile razy pomagali połamanych nieprzytomnym zakrwawionym itd. Ile razy słyszeli i uspokajali płacz dzieci przy martwych rodzicach i odwrotnie. Ile razy ..............itd. Każdy jest kowalem swojego losu.
Tak na marginesie przepracowałem jako mundurowy kilkadziesiąt lat, odszedłem w wieku 56 lat ze względu na starość i zdrowie .

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 czerwca 2022, 17:17 - pt 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1219
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
zegaj pisze:
przepracowałem jako mundurowy kilkadziesiąt lat, odszedłem w wieku 56 lat ze względu na starość i zdrowie .


W 56 latach to nawet kobieta nie ma co marzyć o emeryturze , nie mówiąc już o mężczyznach :oczko: 56 lat to starość , ale w mundurówce :oczko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 czerwca 2022, 20:46 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 754
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Kolego lalux5. Chciałbyś aby 56 letni strażak z aparatem powietrznym na plecach ewakuował Cię np z 4 piętra po wcześniejszym rozwinięciu linii gaśniczej do tego miejsca? Nie da się, na "starość" wydolność spada. Tak jak wspomniałem wielu by chciało ale nie wszyscy mogą, oj boli to boli.....

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 czerwca 2022, 22:14 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Szuflowemu na budowie wydolność jakoś nie spada.
Musi szuflować jak za młodu i dużo dłużej niż do 56.
Istni męczennicy w tych mundurówkach.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 czerwca 2022, 22:30 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2019, 17:37 - ndz
Posty: 261
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Mikołów
Miało być o cenach miodu a wyszło ....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 czerwca 2022, 06:01 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 754
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
"Widziały gały co brały" cytując pewnego zapracowanego polityka teraz nie czas narzekać. Ja nie narzekam pszczoły traktuje jako hobby, miód jako jego produkt uboczny, dorabiać nie muszę, na węgiel z jednej emeryturki wystarczy. Tłumaczyć się nie muszę choć niektórych to bardzo boli oj boli. :pl: :haha:
Cena miodu u mnie od 40 do 50 zł, dla stałych swoich klientów wielki rabat do tych cen.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 czerwca 2022, 07:19 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Co szkodzi aby idąc do służb np pierwsze 15lat spędzić jako zwykły szeregowy np krawężnik. Później już wg uznania biureczko albo inne zaszczyty. Do papoerologi na którą wszyscy narzekają nie potrzeba ani tezyzny fizycznej ani wydolności, więc nikomu korona z główy by nie spadłarobisc to do normalnego wieku emerytalnego jak to jest w każdym innym kraju. Dlaczego są przywileje każdy wie bo był sobie kiedyś taki komunizm co go te bolek obalił z innymo Magdalenkpwymi

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 czerwca 2022, 12:13 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 grudnia 2019, 11:03 - ndz
Posty: 517
Lokalizacja: Równe k.Kościerzyny
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: TrzyMiasto
Szalony Kapelusznik pisze:
... No i dodam, że nie ma co się obrażać (bo sądząc po reakcji to się trafił mundurowy) za psa bo jest wyrok sądu, że pies to nie jest obraźliwe sformułowanie jeśli chodzi o policjanta... Moim skromnym zdaniem nikt normalny nie idzie do wojska, policji, zakonu i na księdza. Można się zgodzić z tym lub nie mnie egal.
Dużo oftopu, przydałoby się przenieść do innego działu, może pod tematem- dlaczego za szmacenie munduru w Polsce są przywileje?

Drogi "Kapeluszniku - nie każdemu w lansowaniu postawy expressis verbis ... do twarzy. Tak samo łamanie kanonów harmonijnego współistnienia w społeczeństwie. Niejednokrotnie prezentowane postawy na forach dyskusyjnych, zmierzające do dyskredytowania/umniejszania czy wyolbrzymiania profitów jednej grupy społecznościowej/zawodowej będącej w "kontrze" do reprezentowanej "przeze mnie" mają swą praprzyczynę, w zazdrości. Za synonimem "zazdrość"(brak szacunku, nienawiść, odraza, antypatia, brak uczciwości, niechęć, durnowatość, ubóstwo ducha, idiosynkrazja, zawiść, animozja, kalectwo ducha, bezwstyd, brak chwały, brak wychowania, agresja, pozbawienie wszelkich rozumnych kryteriów) przemawia też i to, iż wytyka się - że komuś lepiej ... jak mnie.
Należy tu jednak zwrócić uwagę na fakt bezsporny, iż przy starcie w dorosłe życie podejmujemy decyzje świadomie lub mniej - biorąc lub nie pod uwagę własne predyspozycje, które mają wpływ na dalsze nasze w nim pozycjonowanie.
I rozumiem, że niektórzy w związku z dokonanymi na starcie w dorosłe życie wyborami ... mogą być dzisiaj sfrustrowani. Stąd ich taka a nie inna postawa.
Mój zawód wyuczony - technik elektronik. Zawód z zamiłowania - elektronik krótkofalowiec. Postawiłem u progu dorosłego życia na dziedzinę, która mnie fascynowała i przez całe życie zawodowe realizowałem się w kierunku, który mnie uskrzydlał. I na pewno nie wychowany zostałem w duchu lekceważenia/poniżania/ubliżania innym zawodom wszak - każdy z nich bez wyjątku jest niezbędny, dla prawidłowego funkcjonowania określonej społeczności.
Na inne postawy społeczne, jest stosowne określenie.
I nie ma tu się co zasłaniać wyrokami Sądu bo są i tacy niestety ... co "bez trybu" jednoosobowo potrafią wskazać, co dobre a co złe.
Panie wszystko wiedzący :P
kudlaty pisze:
... by później musieć dorabiać zwolnieni z zusow i innych podatków będąc bardziej konkurencyjni...

Jak już ktoś tu pisał ... tylko że, taki emeryt gdy się zatrudni musi pilnować pod rygorem, by nie przekroczyć określonej puli dochodów(póki nie osiągnie pełnego wieku emerytalnego) inaczej ... zaraz ZUS z nawiązką sobie odbierze. Dalej ... emeryt taki jest obciążony w pełni(dla składki emerytalnej i ubezpieczenia społecznego) gdzie ze ściąganej obligatoryjnie składki emerytalnej - nie otrzymuje nic. Gdzie to idzie? Między innymi na takich, co to nie pohańbili się dołożeniem swojej cegiełki do dochodu brutto społeczeństwa na którego koszt żyją. Dla jasności - nie wskazuję tu na osoby w ten czy inny sposób pokrzywdzone nie z własnej winy, przez los.
kudlaty pisze:
...Podobnie ma się z transportem zwykły zjadacz chleba wozi tyle co w dowodzie a niezwykli wożą 2x więcej i mają gdzieś bo wszędzie koledzy...

Nie wiem gdzie Ty żyjesz - wzajemna "pomoc" między czynnymi mundurowymi a emerytami skończyła się gdzieś w połowie lat 90. Wtedy to zaczęły się "jazdy" młodych wilków na starych(przed emeryturą). Na żywca jedni pod...li drugich. Drogówka np. zawsze otrzymywała na robotę "ogona" złożonego z młodych ambitnych. Na wydziałach miejscowych(stacjonarnych) było to samo. Zresztą podobny trend w mundurówce jest do dzisiaj. Jechałeś autem i "naraziłeś" się - żadna legitymacja emerycka nie dawała pewności ... i nie daje. Tym bardziej w styczności z ITD w przypadku przekroczenia jakichkolwiek parametrów.
Józek
JM pisze:
...Istni męczennicy w tych mundurówkach...

no dobra można się zgodzić(na próbę) :chytry: interwencja domowa - para(dwu 56 latków) na wezwanie - Dasz gwarancję, że sobie w każdym przypadku mogącym wyniknąć z okoliczności - dadzą radę? ... zgodnie z przepisami(biorąc pod uwagę przepisy o użyciu broni oraz przepisy o użyciu środków przymusu bezpośredniego?) :oczko:
Przyznać należy jednak, iż specyfika pracy nie ujmując nikomu - jest diametralne różna dla pracownika fizycznego i omawianego tu mundurowego.
Podsumowując moją deczko przydługą konwersację - najlepiej to zaglądać do portfela innym, innych rozliczać z profitów i ew. przywilejów zapominając o swoich decyzjach podjętych wcześniej. Nadto brak szacunku dla innych z wymogiem takiego ... dla siebie.
Typowe polskie piekiełko - gdzieś ktoś "wysmarował" obraz z kotłem podgrzewanej smoły, z którego próbują się wydostać ludzie. Jednak ci którzy już prawie osiągnęli swój cel, na powrót ściągani są przez tych niżej ... na sam dół.
Nic dodać - nic ująć.

_________________
"... Egzaminy napełniają lękiem każdego, nawet dobrze przygotowanego, ponieważ najgłupszy może zapytać o więcej, niż najmądrzejszy jest w stanie odpowiedzieć..." Charles Caleb Colton.


Ostatnio zmieniony 25 czerwca 2022, 12:26 - sob przez ldawid, łącznie zmieniany 1 raz
dodano


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 czerwca 2022, 14:51 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
ldawid pisze:
pisze:
... by później musieć dorabiać zwolnieni z zusow i innych podatków będąc bardziej konkurencyjni...

Jak już ktoś tu pisał ... tylko że, taki emeryt gdy się zatrudni musi pilnować pod rygorem, by nie przekroczyć określonej puli dochodów(póki nie osiągnie pełnego wieku emerytalnego) inaczej ... zaraz ZUS z nawiązką sobie odbierze. Dalej ... emeryt taki jest obciążony w pełni(dla składki emerytalnej i ubezpieczenia społecznego) gdzie ze ściąganej obligatoryjnie składki emerytalnej - nie otrzymuje nic. Gdzie to idzie? Między innymi na takich, co to nie pohańbili się dołożeniem swojej cegiełki do dochodu brutto społeczeństwa na którego koszt żyją. Dla jasności - nie wskazuję tu na osoby w ten czy inny sposób pokrzywdzone nie z własnej winy, przez los.
kudlaty pisze:
...Podobnie ma się z transportem zwykły zjadacz chleba wozi tyle co w dowodzie a niezwykli wożą 2x więcej i mają gdzieś bo wszędzie koledzy...

Nie wiem gdzie Ty żyjesz - wzajemna "pomoc" między czynnymi mundurowymi a emerytami skończyła się gdzieś w połowie lat 90. Wtedy to zaczęły się "jazdy" młodych wilków na starych(przed emeryturą). Na żywca jedni pod...li drugich. Drogówka np. zawsze otrzymywała na robotę "ogona" złożonego z młodych ambitnych. Na wydziałach miejscowych(stacjonarnych) było to samo. Zresztą podobny trend w mundurówce jest do dzisiaj. Jechałeś autem i "naraziłeś" się - żadna legitymacja emerycka nie dawała pewności ... i nie daje. Tym bardziej w styczności z ITD w przypadku przekroczenia jakichkolwiek parametrów.
Józek
JM pisze:


Pilnować zarobków to musi jeśli pracuje w jakimś urzędzie. W pozostałych przypadkach pracodawca może Ci wystawić papier że pracujesz nawet na 1/16 etatu. W 90 procentach lud pracujący miast i wsi ma podstawę w wysokości minimalnej krajowej a pozostała część jest wypłacana do ręki pod stołem albo w formie premii która się do niczego nie liczy. Jak idziesz na l4 albo urlop to masz dniówkę pewno z 40 PLN.
Co do ładowania samochodów ciężarowych mój ojciec robił przy załadunku kruszywa zwykli kierowcy ladowali po 24 tony i jak był cynk że stoi itd to siedzieli zabunkrowani na zakładzie a byli tacy co ładowali w tym samym czasie powyżej 50 ton na auto i jechali w trasę bez spiny i jazda oczywiście na orężadce. Jak trzeba było do sąsiada na górkę dojechać po asfalcie to za automatu doczepiali ciągnik bo o własnych siłach miał problem dojechać kamazem z 28tonami ładunku
To ty żyjesz w innym świecie a nie ja

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 czerwca 2022, 15:16 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
ldawid pisze:
Podsumowując moją deczko przydługą konwersację - najlepiej to zaglądać do portfela innym, innych rozliczać z profitów i ew. przywilejów zapominając o swoich decyzjach podjętych wcześniej. Nadto brak szacunku dla innych z wymogiem takiego ... dla siebie.
Typowe polskie piekiełko


Z tym zastrzeżeniem, że te wcześniej podjęte decyzje jakoż często korygowane bywają przy pomocy różnych argumentów nacisku, aż do np. szantażu z kilofami w ręku itp.
Z drugiej strony wielu młodych ludzi mogło i nadal może sobie tylko pomarzyć o aplikacji do intratnej profesji. Dostęp bywa bardzo skutecznie limitowany i selekcjonowany.
I choć ja osobiście nie narzekam, nie zawsze i nie każdy jest kowalem swojego losu.

A odnośnie piekiełka, nie jest ono w żadnym razie "typowe polskie", jeżeli już to ogólnie ludzkie.
Polskie piekiełko nie różni się niczym od piekiełek innych nacji.
Przestańmy się wreszcie jako naród przy każdej okazji dołować.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 czerwca 2022, 17:44 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 754
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Wielu młodym nie chciało się wykazać jakąś ambicją. Pasowała im ta przysłowiowa szufla, bo to praca prosta po 5 minutowym instruktarzu nie wymagająca angażowania szarych komórek. Po latach pretensje do tych co byli bardziej ambitni.
Pretensje do garbatego że ma proste dzieci?

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 czerwca 2022, 18:04 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 754
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Prawo stworzone za komuny? Teraz jest lepsze stworzone przez tych co mają w nazwie prawo i sprawiedliwość. Przykład: matka co urodziła 4 dzieci i nie shańbiła się pracą ma zapewnioną emeryturę. Ta co pracowała i urodziła trójkę poza wypracowaną emeryturą nie dostanie nic ba nawet ta co urodziła czwórkę a wypracowała najniższą emeryturę też nic nie dostanie. Dla kogo to prawo?

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 czerwca 2022, 19:09 - sob 

Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 21:56 - pt
Posty: 959
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: dadant
zegaj pisze:
Prawo stworzone za komuny? Teraz jest lepsze stworzone przez tych co mają w nazwie prawo i sprawiedliwość. Przykład: matka co urodziła 4 dzieci i nie shańbiła się pracą ma zapewnioną emeryturę. Ta co pracowała i urodziła trójkę poza wypracowaną emeryturą nie dostanie nic ba nawet ta co urodziła czwórkę a wypracowała najniższą emeryturę też nic nie dostanie. Dla kogo to prawo?

W tym przypadku masz całkowitą rację :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 czerwca 2022, 21:26 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Skoro mundurowemu nie przeszkadzają przywileje emerytalne dla mundurowych, a nawet broni tych praw i pewnie uważa jeszcze za niewystarczające, też ustanawianych za komuny jak i za niekomuny, to dlaczego oburza się On tak bardzo na emerytury dla matek?
zegaj pisze:
matka co urodziła 4 dzieci i nie shańbiła się pracą
Jakby tak sam wychował czwórkę dzieci to może wtedy poznałby co to jest ciężka praca i prawdziwy obowiązek, z którego nie ma sposobu aby się wyłgać druczkiem L4 lub w inny sposób. Tfuuu...

Natomiast w kwestii firefighter'ów to głośno już było o kilku takich, tak bardzo "zapracowanych", którzy to nie dość że gasili to jeszcze sami podpalali.
Podwójne emerytury powinni dostać.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 czerwca 2022, 04:35 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 grudnia 2019, 11:03 - ndz
Posty: 517
Lokalizacja: Równe k.Kościerzyny
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: TrzyMiasto
JM pisze:
...to dlaczego oburza się On tak bardzo na emerytury dla matek?...

Panie Józku, nie jestem niczyim adwokatem ale ... pytanie On-ego :oczko: tyczyło dwu różnych matek. Pytanie postawiono o różnice w płatnościach dla nich inaczej - dlaczego jedna matka ma przywilej niewątpliwy a druga poddana restrykcji. ... w obecnym kształcie przepisów.
kudlaty pisze:
...To ty żyjesz w innym świecie a nie ja

Jasne :chytry: w sobotę następną będę w Twoich stronach "z grubsza" :mrgreen: to się wywiem u źródła, jak to u Was wygląda. Mam w rodzinie kierowcę co i w kamieniołomie i z gruchą w cementowni zap...la. Popytam. Będą informacje bieżące nie historyczne :cwaniaczek:

_________________
"... Egzaminy napełniają lękiem każdego, nawet dobrze przygotowanego, ponieważ najgłupszy może zapytać o więcej, niż najmądrzejszy jest w stanie odpowiedzieć..." Charles Caleb Colton.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 czerwca 2022, 17:06 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 754
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
JM Wychowałem z żoną pracując na etacie (bez żadnego l4 macierzyńskiego itp). trójkę dzieci, skończyli studia pracują płacą podatki. Bez grosza dopłaty jakiejkolwiek przez państwo. Ja swoją emeryturę wypracowałem, żona jeszcze trochę. Przywileje mają też górnicy, hutnicy, nauczyciele itd. Nikt nie odpowiedział na postawione wcześniej kilka pytań zaczynających się od - ile razy może ty spróbujesz?
Nawet nie potrafisz odróżnić PSP od OSP. Podpalaczy jest dużo, byli tacy co należeli do OSP oni jednak nie są funkcjonariuszami i nie obejmuje ich emerytura mundurowa. Nigdy nie słyszałem żeby funkcjonariusz PSP miał zarzut podpalenia. Jeśli znasz jakiś przykład podaj albo przeproś wszystkich strażaków PSP. Nie zakończę twoim "tfuuu" lecz "bardzo proszę".

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 czerwca 2022, 20:21 - ndz 

Rejestracja: 18 marca 2013, 21:12 - pn
Posty: 1247
Lokalizacja: woj. kujawsko-pomorski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
zegaj pisze:
JM Wychowałem z żoną pracując na etacie (bez żadnego l4 macierzyńskiego itp). trójkę dzieci, skończyli studia pracują płacą podatki. Bez grosza dopłaty jakiejkolwiek przez państwo. Ja swoją emeryturę wypracowałem, żona jeszcze trochę. Przywileje mają też górnicy, hutnicy, nauczyciele itd.

Przed laty spotkałem mojego 35 letniego ucznia na parkingu i pytam go gdzie pracuje . Odpowiedział mi , że jest na emeryturze. Ja poprawiłem go , że chyba na rencie. On odpowiedział mi , że faktycznie na emeryturze bo pracował w Straży Pożarnej. Ręce mi opadły i od tego czasu jestem przeciwnikiem wszelkich przywilejów. Dodam ,że całe życie ciężko pracowałem i nie miałem żadnych przywilejów oprócz płacenia podatków.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 czerwca 2022, 20:47 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 754
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Tak poszedł na emeryturę po 15 latach i dostał 40%. Chcąc pracować dalej gdziekolwiek poza mundurówką musi ją zawiesić. Tych przywilejów już dawno nie ma. Pierwsza emerytura po 25 latach służby i minimum 55lat oraz przy spełnieniu innych warunków. Inne kraje mają różne rozwiązania jednak wszyscy funkcjonariusze mają przywileje. Podoba mi się rozwiązanie jednego z krajów europejskich gdzie strażak po chyba 20 latach ma pełną emeryturę jednak dostanie ją w wieku 60 lat. Zmusza go to do pracy po odejściu ze służby (chyba tak jest w Belgi). W Niemczech po kilkunastu latach służby w podziale bojowym strażacy są przesuwani do konserwacji i naprawy sprzętu w systemie 8 godzinnym. Tam strażak z podziału bojowego po powrocie do garażu idzie na kawę sprzęt uzupełniają konserwują i myją inni. Ja przepracowałem całą służbę na bojowo w systemie zmianowym z telefonem przy tyłku nawet na mszy w kościele. Ciekawostka kadrowa oficer po studiach nie pożarniczych ma takie same przywileje choć pracuje w systemie ośmiogodzinnym a dym wąchała tylko z papierosów.
Lech
Spróbuj odpowiedzieć na pytania zadane przeze mnie wcześniej porównaj do swojej pracy. Jako nauczyciel też masz przywileje z karty nauczyciela np. prawo do 3 razy po 1 roku urlopu zdrowotnego pełnopłatnego z dodatkami, prawda?

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 czerwca 2022, 21:19 - ndz 

Rejestracja: 18 marca 2013, 21:12 - pn
Posty: 1247
Lokalizacja: woj. kujawsko-pomorski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
zegaj pisze:
Tak poszedł na emeryturę po 15 latach i dostał 40%. Chcąc pracować dalej gdziekolwiek poza mundurówką musi ją zawiesić. Tych przywilejów już dawno nie ma. Pierwsza emerytura po 25 latach służby i minimum 55lat oraz przy spełnieniu innych warunków. Inne kraje mają różne rozwiązania jednak wszyscy funkcjonariusze mają przywileje. Podoba mi się rozwiązanie jednego z krajów europejskich gdzie strażak po chyba 20 latach ma pełną emeryturę jednak dostanie ją w wieku 60 lat. Zmusza go to do pracy po odejściu ze służby (chyba tak jest w Belgi). W Niemczech po kilkunastu latach służby w podziale bojowym strażacy są przesuwani do konserwacji i naprawy sprzętu w systemie 8 godzinnym. Tam strażak z podziału bojowego po powrocie do garażu idzie na kawę sprzęt uzupełniają konserwują i myją inni. Ja przepracowałem całą służbę na bojowo w systemie zmianowym z telefonem przy tyłku nawet na mszy w kościele. Ciekawostka kadrowa oficer po studiach nie pożarniczych ma takie same przywileje choć pracuje w systemie ośmiogodzinnym a dym wąchała tylko z papierosów.
Lech
Spróbuj odpowiedzieć na pytania zadane przeze mnie wcześniej porównaj do swojej pracy. Jako nauczyciel też masz przywileje z karty nauczyciela np. prawo do 3 razy po 1 roku urlopu zdrowotnego pełnopłatnego z dodatkami, prawda?

Ja nie uważam , że nauczyciele ciężko pracują. Sam wtedy pracowałem jako mechanik samochodowy i uczyłem tego ucznia tylko zawodu. Później pracowałem w wodociągach i do moich obowiązków należało również usuwanie awarii wodociągowych w tym pękniętych rur wodociągowych w nocy , w zimę , wieczorem w Wigilię czy też kiedyś pracowałem na ulicy w nocy w Sylwestra. Byłem co prawda na stanowisku kierowniczym , ale źle wspominam te czasy. Bywało , że w ciągu tygodnia miałem 90 nadgodzin. Zarobione pieniądze mnie nie cieszyły. Praktycznie przez ten czas byłem ciągle niewyspany. Kiedy nabyłem prawo do świadczenia przedemerytalnego następnego dnia o godz. 7.00 stawiłem się u Dyrektora z wypowiedzeniem pracy z winy pracodawcy. Dlatego jestem przeciwnikiem wszelkich przywilejów bo najczęściej mają je osoby , które tak naprawdę nie wiedzą co to ciężka praca.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 czerwca 2022, 21:42 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 754
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Ja co drugą wigilię w pracy co drugiego sylwestra w świątek piątek, na wezwanie, bo powodzie, bo wichury, bo szkolenia itd.
No to górnicy mają przywileje bo nie wiedzą co to ciężka praca.
To dlaczego nie zostałeś nauczycielem lub np. strażakiem skoro nie lubisz ciężkiej pracy? Dlaczego poszedłeś na świadczenie przedemerytalne? Dlaczego wypowiedzenie z winy pracodawcy?
Pytałeś dlaczego ten niby uczeń odszedł ze służby po 15 latach. Może go po prostu zwolnili, ze względu na zdrowie, może nie dawał już rady, a może po prostu pił . Dlaczego czekali do 15 lat bo by musieli wcześniej zwrócić wszystkie składki za przepracowane lata do ZUS.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 czerwca 2022, 14:04 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Pięć pytań „dlaczego”?
zegaj pisze:

Ja co drugą wigilię w pracy co drugiego sylwestra w świątek piątek, na wezwanie, bo powodzie, bo wichury, bo szkolenia itd.
No to górnicy mają przywileje bo nie wiedzą co to ciężka praca.

Ale. skoro tak źle w tej straży to narzuca się podobne pytanie - dlaczego?

Nie rozumiem w jakim kontekście o górnikach?
Że cztery, pięć godzin efektywnej pracy pod ziemią w klimatyzowanej atmosferze nijak nie można porównać do dziesięciogodzinnej harówy na budowie w każdą najgorszą pogodę?

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 czerwca 2022, 20:15 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 czerwca 2021, 16:52 - wt
Posty: 42
Lokalizacja: północna WLKP
Ule na jakich gospodaruję: apostolego
Miejscowość z jakiej piszesz: Piła
No nie zamierzałem się wypowiadać, bo dyskusja idzie w kierunku który był raczej spodziewany przeze mnie, jednak jak tak ładnie zostałem już wywołany do tablicy to odpowiem/wyjaśnię.

tytułem wstępu
Do każdego munduru w każdym kraju lepi się błoto i pomarańcz, nasz nie jest wyjątkiem. po okresie ustroju słusznie minionego, dużo tego błota i gówna przyległo do tych mundurów, ba tyle, że przez prawie 30 lat i tak jeszcze drodzy wojskowi/ policjanci zostało sporo do sprania brudów i odbudowy autorytetu, a wy dorzucacie kolejne błoto i pomarańcz.
Dla mnie osobiście jest niewielka różnica między tym co się działo Poznaniu 56r, w marcu 68r, w Radomiu w 76 czy Wujek w 81r, a tym co się działo na białoruskiej granicy (armatki, pały, wypisz wymaluj komuna wiecznie żywa jakby puścić w czarno-białej wersji i opisać robotnicy z rodzinami przed bramą ursusa) czy jak policja zachowywała się na marszach kobiet w sprawie aborcji.

Zawsze unikałem nazywania szamba perfumerią, więc i język dosadny, jednak nie odstający od tego co nam serwują nasze i nie tylko nasze"elyty" od dobrych kilkunastu lat.

Wojsko, policja i sądy to aparat ucisku służący do utrzymania w ryzach społeczeństw przez klasy posiadające, które mają władzę. Robią to właśnie przez to, że wybrane jednostki z nizin posiadają przywileje za które pilnują posłuszeństwa szerokich mas społecznych, utwierdzając nierówności. Widać to skrajnie w ustrojach totalitarnych, mniej w autorytarnych, najmniej w demokratycznych, ale to często z racji tego, że maleje ucisk polityczny, a zwiększa się ekonomiczny.

Dodatkowo dla mnie nikt normalny nie idzie w mundury, bo nie mieści mi się w głowie, że ktoś dobrowolnie idzie czasem na całe życie w miejsce gdzie będą mu mówili kiedy ma spać kiedy ma wstać co robić gdzie jechać, jak i o czym myśleć lub gdzie potencjalnie trzeba będzie zabijać innych ludzi lub tylko traktować ich przemocą, według odgórnych norm często niewłaściwych. A takimi "zawodami" są właśnie wojskowi, policjanci, zakonnicy czy księża.
Nie darmo w DDR-ach w rządzącej tym krajem SED 30% byli to członkowie NSDAP podobnie było w administracji.
Myśliwi też dorabiają teorię do swoich polowań, a prawda jest inna.Ten dreszczyk emocji, uzależniająca adrenalina gdy przez parę sekund jesteś równy bogom decydując o życiu lub śmierci zanim naciśniesz spust lub nie, do tego samcze trofeum pierwotnej rywalizacji.

Ja tam wolę gdy dostanę zeszyt w linie, pisać w poprzek.

glazek7777 pisze:
Szalony Kapelusznik.
Wszystkich mundurowych wrzucasz do jednego wora.
Dlaczego uważasz, że wszyscy to wielkie nic.
Jeśli masz 25 lat - kto ci broni iść do wojska, policji, służby więziennej czy jak nazywasz - na trepa, psa czy klawisza.
Wielu tych trepów po WAMie to najwyższej klasy lekarze np. onkolog płk prof. Szczylik, neurochirurg prof. gen. Podgórski itd
Po WAT w Warszawie na światowym poziomie informatycy, cybernetycy, elektronicy, inżynierowie budownictwa, geodeci itp.
Po WAMW w Gdyni oficerowie po całym świecie są kapitanami największych jednostek pływających,
Nasi piloci po dęblińskiej szkole ,,ORLĄT"' najpierw latają na myśliwcach, później na emeryturze jak nazywasz ,,TREPY" są kapitanami i pilotują największe samoloty cywilne.
Nie wiem co sobą reprezentujesz, więcej pokory i szacunku.
Z pozdrowieniami ,,Trep" - absolwent Wojskowej Akademii Technicznej.


Nie nie wszystkich, jak widzisz strażaków nie, a resztę wrzucam do jednego wora bo to prawo statystyki i wielkich liczb, jednak gdzie padło z pod moich palców, że wszyscy to nic, jeśli rozmawiamy całościowo o wojsku,policji to niestety z podejściem stalinowskim jeśli chodzi o statystyki. A także nie znam przypadku by mundurowi równo traktowali przy takich samych przewinieniach Kowalskiego który pracuje na stróżce i Kowalskiego który ma kasę i na lokalnym rynku jest watażką co to ma firmę i zatrudnia ze 100 osób. On może więcej.

Widzisz dałeś przykłady pozytywne, ale są one jednostkowe, na te zaokrąglając 115kk żołnierzy w Polsce, już nie wspominając ,że to wszystko korpus oficerski, a nie szeregowa masa. Do tego nie każdy Watowiec to żołnierz od razu Poza tym czy każdy żołnierz/student, nie cywil po szkole zostaje musi/chce być zawodowym? Bo nie wiem jak to jest.

ldawid pisze:
Szalony Kapelusznik pisze:
... No i dodam, że nie ma co się obrażać (bo sądząc po reakcji to się trafił mundurowy) za psa bo jest wyrok sądu, że pies to nie jest obraźliwe sformułowanie jeśli chodzi o policjanta... Moim skromnym zdaniem nikt normalny nie idzie do wojska, policji, zakonu i na księdza. Można się zgodzić z tym lub nie mnie egal.
Dużo oftopu, przydałoby się przenieść do innego działu, może pod tematem- dlaczego za szmacenie munduru w Polsce są przywileje?

Drogi "Kapeluszniku - nie każdemu w lansowaniu postawy expressis verbis ... do twarzy. Tak samo łamanie kanonów harmonijnego współistnienia w społeczeństwie. Niejednokrotnie prezentowane postawy na forach dyskusyjnych, zmierzające do dyskredytowania/umniejszania czy wyolbrzymiania profitów jednej grupy społecznościowej/zawodowej będącej w "kontrze" do reprezentowanej "przeze mnie" mają swą praprzyczynę, w zazdrości. Za synonimem "zazdrość"(brak szacunku, nienawiść, odraza, antypatia, brak uczciwości, niechęć, durnowatość, ubóstwo ducha, idiosynkrazja, zawiść, animozja, kalectwo ducha, bezwstyd, brak chwały, brak wychowania, agresja, pozbawienie wszelkich rozumnych kryteriów) przemawia też i to, iż wytyka się - że komuś lepiej ... jak mnie.
Należy tu jednak zwrócić uwagę na fakt bezsporny, iż przy starcie w dorosłe życie podejmujemy decyzje świadomie lub mniej - biorąc lub nie pod uwagę własne predyspozycje, które mają wpływ na dalsze nasze w nim pozycjonowanie.
I rozumiem, że niektórzy w związku z dokonanymi na starcie w dorosłe życie wyborami ... mogą być dzisiaj sfrustrowani. Stąd ich taka a nie inna postawa.


HMM, czyli jeśli ja, na podstawie moich doświadczeń, przekonań, wiedzy i światopogladu
wyrażam swoje zdanie, a nie prawdy absolutne (pomijając że wszystkie prawdy absolutne, takowymi nie są) a takie zdanie wyraziłem zaznaczając w wypowiedzi zwrot "moim zdaniem" nie mam prawa tego robić? Natomiast ty masz już wszelkie prawo ekstrapolować moją wypowiedź? iI o ile ja zaznaczyłem, że moim zdaniem nikt normalny, to ty nie zaznaczyłeś, że uważasz, tylko od razu stwierdziłeś prawdę absolutną, żem durnowaty zazdrośnik, frustrat pozbawiony rozumnych kryteriów.
dla mnie jest istotna różnica semantyczna między dwoma stwierdzeniami
a) ziemia jest płaska
b) uważam że ziemia jest płaska

Jeśli celowo twoja wypowiedź została tak napisana to, wynika z tego, że uważasz iż tobie należy się więcej niż mnie, ergo jesteś mundurowym tego forum :P

ldawid pisze:
I na pewno nie wychowany zostałem w duchu lekceważenia/poniżania/ubliżania innym zawodom wszak - każdy z nich bez wyjątku jest niezbędny, dla prawidłowego funkcjonowania określonej społeczności.[/i]


Jakoż iż anarchizm i nihilizm są bliskie memu sercu to nie, tutaj się nie zgodzę, nie każdy zawód jest niezbędny dla funkcjonowania społeczności. Vivat książe Kropotkin
I szacun jeśli nigdy przez całe życie nie lekceważysz/poniżasz/ubliżasz chociażby politykom (także tym z innych krajów) czy komornikom albo urzędnikom.

ldawid pisze:
Na inne postawy społeczne, jest stosowne określenie.
I nie ma tu się co zasłaniać wyrokami Sądu bo są i tacy niestety ... co "bez trybu" jednoosobowo potrafią wskazać, co dobre a co złe.
Panie wszystko wiedzący :P


No nie jednak mam prawo się zasłaniać, bo policja między sobą także używa określenia pies, fakt, że ja go używam w negatywnym sensie, a policja niekoniecznie. A zawsze należy to zaznaczyc bo często spotykałem się z oburzeniem i straszeniem paragrafami. Im młodszy mundurowiec tym gorzej z tym.
I nie nie jestem wszechwiedzący, chociaż rację mam zbyt często niż bym chciał.

Podstawowym pytaniem jest takie czy mundurówka zasługuje na "bonus nieróbstwa" z racji pełnionych funkcji czy jednak nie? Moim zdaniem nie.

Nikt nikomu nie każe być 60-letnim strażakiem. Każdy powinien mieć równy staż w pracy by nabyć prawa emerytalne. Inna sprawa, że zarobki powinny być wyższe, by właśnie mieć możliwość selekcji chętnych, a nie przyjmujemy jak leci nawet po wyrokach( w tym czy w zeszłym roku był taki nagłośniony przypadek policjantki) Do tego niech mają dodatek mundurowy do emerytury jak osiągną ten ustawowy wiek równy dla wszystkich, uzależniony w swojej wysokości od tego jak służył i przy czym. Bo kucharz na tyłach nie powinien dostać tyle dodatku co frontowy żołnierz biorący udział w walkach. Podobie jak "górnik" u góry zza biurka to nie górnik fedrujący przodek.



Takie podejście jakie mamy w kraju do mundurowych za bardzo leci mi rosyjskim systemem, gdzie policja kiepsko zarabia za to może doić kierowców na łapówkach. U nas zarabiają kiepsko za to nie muszą długo.

romano napisał, że każdy jest kowalem swojego losu. Niby tak, jednak nigdy człowiek nie decyduje jakie dostaje kowadło i młot do tego, a z gówna bata nie ukręcisz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 czerwca 2022, 20:36 - pn 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Szalony Kapelusznik pisze:
Takie podejście jakie mamy w kraju do mundurowych

"Państwo po­licyj­ne to państwo, w którym po­lic­jant za­rabia więcej od nau­czy­ciela."

Włodzimierz Ilicz Lenin


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 czerwca 2022, 21:57 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 754
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
JM Górnicy i klimatyzacja chyba metanem. 10 godzin na budowie z nadgodzinami tylko że te nadgodziny płacone pod stołem prawda. Jeśli po 50-tce dalej szufluje łopatą to znaczy że się tylko do tego nadaje lub jest bez najmniejszych ambicji.
Nigdzie nie napisałem że w straży jest źle. Jest to najpiękniejsza służba jaką można sobie wymarzyć.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 czerwca 2022, 23:16 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
zegaj pisze:
JM Górnicy i klimatyzacja chyba metanem. 10 godzin na budowie z nadgodzinami tylko że te nadgodziny płacone pod stołem prawda. Jeśli po 50-tce dalej szufluje łopatą to znaczy że się tylko do tego nadaje lub jest bez najmniejszych ambicji.
Nigdzie nie napisałem że w straży jest źle. Jest to najpiękniejsza służba jaką można sobie wymarzyć.


Normalna dniówka na budowie to 10 godzin w sezonie 12 i 13h. Od pierwszej do ostatniej godziny płatne tak samo. Ubezpieczenie od minimalnej krajowej, bez socjalu, płatnego urlopu czy l4. Soboty masz płatne tak samo jak na tygodniu. Zabije się budowlaniec wywleka za teren budowy i nara. Pracowałem 4 lata na budowie i brałem udział w różnych misjach samobójczych bo tak trzeba to nazywać. Byłem świadkiem 3 wypadków śmiertelnych. Górnik, policjant czy strażak skręci kostkę to się będą onanizowali w mediach miesiąc. Co do machania łopatą to raczej minęły te czasy. Wskaż mi drogi awansu w budowlance :haha: jedynie rzucić tą patologię bo widzisz dziadka na oko 60 kilka lat, pytasz się o wiek i okazuje się że po 40. I taki i ma pracować do 70 na emerytów co mają po 40 lat.

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji