FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 14:43 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 320 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
Post: 11 lutego 2023, 08:05 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 marca 2020, 10:55 - ndz
Posty: 799
Ule na jakich gospodaruję: wlp
Miejscowość z jakiej piszesz: małopolska
lalux5, Historia jest tylko jedna ,jeżeli są różnice to znaczy że ktoś kłamie . Każdy z nas powinien znać prawdziwą historię .Naród bez historii jest niczym ,jest pusty można bardzo łatwo nim manipulować na wielu płaszczyznach .
lalux5 pisze:
Pisiorek pisze:
1920 R wojna Polsko Bolszewicka ,Wegry dały nam cały swój zapas amunicji ,gdyby nie ta pomoc pewnie dzisiaj mówił byś po rusku ?

Jaki to miało wpływ?nie rozumiem .Po 2 wojnie byliśmy pod nadzorem Rosji i mogli zrobić z nami co chcieli, fakt umiem dobrze po rosyjsku .

Miało wpływ przegoniliśmy bolszewików , a że 19 lat póżniej sprawy potoczyły się jak się potoczyły ? Tak było i dziś nie mamy już na to wpływu .
Trzeba wyciągać wnioski z historii aby unikać błędów z przeszłości .
Oczywiście w dzisiejszych czasach środki masowego przekazu potrafią zrobić ludziom wodę z mózgu ale tylko tym którzy nie znają faktów .Ja nawet nie zagladam do serwisów informacyjnych wymienionych przez Ciebie :wink:
KNIEJA pisze:
Znaczenie obecnej wojny dla Polski . https://youtu.be/xpAMt8O6mN4

Franek ,ten gość to bardzo inteligentny i światły człowiek ,słucham jego wypowiedzi bardzo często .

_________________
Specjalista, ekspert pszczelarski majster fachowa rynka ,pozdrawiam ;-))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2023, 09:21 - sob 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 21:51 - pn
Posty: 996
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadan
Pisiorek, może napisz dlaczego stalin głodził ukraińców!!!? Z tego co mi jest wiadome to właśnie oni szli z nami w 1920roku na ZSRR i to była zemsta, na nich. Ukraińcy mordowali polaków, bo niemcy obiecali im samosoiczną ukraine i chcieli być czysto rasowi, dla nas ich bohaterowie to bandyci. :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2023, 09:52 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 marca 2020, 10:55 - ndz
Posty: 799
Ule na jakich gospodaruję: wlp
Miejscowość z jakiej piszesz: małopolska
zento, Kolego Zenku ,to bardzo długi temat ja nie lubie pisać poematów . Stalin głodził i mordował wszystkich nie tylko Ukraińców .Ukraińcy chcieli mieć swoje państwo od wielu wieków na tych terenach byli kozacy ,było ich około 12 odłamów .Z historii wiemy że 3 razy Polscy Królowie proponowali im państwowość wspólnie z Polską na równych zasadach ,oni jednak nie chcieli .Woleli pół dzikie plemiona które regularnie napadały i mordowały sąsiadów .Stalin w brew pozorom był kumatym człowiekiem i znał historię ,dla tego trzymał ludzi z tamtych terenów za mordę ,kto podskoczył był tępiony głodem lub strzałem w potylicę .Wołyń ,Podole to była rzeż ... Ukraińcy mordowali Polaków w bestialski sposób ,zabili około pół miliona obywateli Polski .Bandera ? owszem on założył stowarzyszenie Ukraińskich nacjonalistów i on jako przywódca ponosi za to odpowiedzialność .Co do nazw ulic i pomników , dla nich jest to /bohater/ ponieważ działał niby dla dobra Ukrainy ,to że mordowali i palili wsie jak widać nie jest dla nich problemem ,zresztą w rosji do dziś hołduje się lenina i stalina choć to byli zwykli mordercy .Moim zdaniem Polskie władze popełniają ogromne błedy co do zbrodni Wołyńskiej ,to już dawno powinno być rozliczone .Tak się jednak nie dzieje ,dlaczego ? Może głosujemy na nie odpowiednich ludzi ,może ktoś ma w tym interes by unikać ekshumacji aby nie wyszły na jaw fakty które są niewygodne ? Nie odpowiem Ci na te pytanie .Fakt jest taki że Naród Ukraiński wyrządził Polsce straszną krzywdę króra do dziś nie do końca została załatwiona .Czy Ukraińcy się zmienią ,czy zrozumieją swoje błedy i przynajmniej przeproszą ? Ja w to wątpię. tu masz link do filmu ,ten człowiek ma wiedzę i dużo wyjaśnia w tym temacie . Ja jestem zwykłym człowiekiem po szkole zawodowej ,są mądrzejsi ode mnie ...
polecam każdemu ten film wiele tłumaczy ...
https://www.youtube.com/watch?v=ucTpaQ3mWGE

_________________
Specjalista, ekspert pszczelarski majster fachowa rynka ,pozdrawiam ;-))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2023, 10:30 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Pisiorek pisze:
Oczywiście w dzisiejszych czasach środki masowego przekazu potrafią zrobić ludziom wodę z mózgu

Od zawsze bo , nawet w czasach wojny wielu chciał ubijać swoje szemrane interesy.
Stąd te kłopoty, po latach widać jak na dłoni kto miał rację.
Ale w każdej teraźnieszosci jest kłopot z rozróżnieniem, tych naprawdę sprawiedliwych.

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2023, 10:39 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 marca 2020, 10:55 - ndz
Posty: 799
Ule na jakich gospodaruję: wlp
Miejscowość z jakiej piszesz: małopolska
baru0, Bronek ,niektóre kanały są fajne na przykład ten kurka :thank: :haha: :haha:
https://www.youtube.com/watch?v=bCRXKYSt4Oo

_________________
Specjalista, ekspert pszczelarski majster fachowa rynka ,pozdrawiam ;-))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2023, 11:54 - sob 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Pisiorek pisze:
Trzeba wyciągać wnioski z historii aby unikać błędów z przeszłości .


Jedyne czego historia uczy, to to, że historia nigdy, nikogo, niczego nie nauczyła.
Którzy to królowie chceli dać Kozakom (nie Rusinom zwykłym, to na pewno) wspólny kraj? Bo ja pamiętam, że uświadomiono ich, iż są jak włosy lub paznokcie, w ciele potrzebne ale wymagające przycinania.

Zento, Za pierwszej Rzeczpospolitej Ukraińcy byli traktowani przez polskich panów jak podludzie. Dlatego tak łatwo dało się przeciągnąć Kozaków na stronę caratu. Całe powstanie Chmielnickiego też wydaje się efektem podobnych działań wojewody. Później były zabory, ale i okres 'przebudzenia narodowego' gdzie ludzie bardziej niż 'ja swój', 'ja stąd', 'ja poddany najjaśniejszego pana XXXX' zaczęli się określać jako Polacy/Ukraińcy (mówię o gminie/czerni).
Carat się sypnął. Powstała Polska, powstała Ukraina.
Bolszewicy ruszyli na zachód, Polska i Ukraina podpisały sojusz. Wojska ukraińskie brały udział w obronie Rzeczpospolitej przed bolszewikami.
Jednak w Rydze sprzedaliśmy Ukraińców w ramach umowy z CCCP.
Oczywiście ten fakt nie usprawiedliwia w żaden sposób "Rzezi Wołyńskiej" jednak pokazuje, że nasza historia nie jest prosta i jednokolorowa.
Co więcej, pisałeś wcześniej o Rosjanach ratujących Polaków w czasie ich zsyłki na wschód. Na Wołyniu również działy się podobne rzeczy. Mój teść, którego rodzina musiała uciekać ze Stanisławowa na dzisiejszej Ukrainie, żyje dlatego, że jego matkę i rodzinę ostrzegli Ukraińcy. Mordowali, bo Polacy stanowi duży procent mieszkańców, do tego zdecydowanie byliby przeciwni powstaniu Ukrainy na ich ziemiach.
Niemcy dali Ukraińcom nadzieję na wolny kraj, czy to coś złego, że się złapali? Jeśli tak, to Polacy nie lepsi. Gdy Napoleon podbijał kolejne kraje, Polacy ochoczo zgodzili się wstąpić pod jego sztandary i np likwidować powstanie na Haiti (przy czym na miejscu wielu naszych zdezerterowało i zaczęło popierać powstańców), żeby cesarz przywrócił kraj.
A dlatego Stalin wywołał Homodor? Zapewne była to kompilacja niechęci do wolnych ludzi, posiadających dobrą ziemię i wiedzę jak ją uprawiać, stosunkowo bogatych jak na imperium rosyjskie. Z dążeniami do wolności. Zwłaszcza że było tam sporo polskich naleciałości. Oraz zwykłego sowieckiego bardaku, durnych pomysłów, którymi postanowiono objąć en masse całą ziemię. No bo skoro koncept wydawał się słuszny, to co miało pójść nie taki? ;-)

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2023, 12:21 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 marca 2020, 10:55 - ndz
Posty: 799
Ule na jakich gospodaruję: wlp
Miejscowość z jakiej piszesz: małopolska
asan pisze:
Którzy to królowie chceli dać Kozakom (nie Rusinom zwykłym, to na pewno) wspólny kraj? Bo ja pamiętam, że uświadomiono ich, iż są jak włosy lub paznokcie, w ciele potrzebne ale wymagające przycinania.
Były prowadzone rozmowy w tym temacie Panie kolego :wink: jednak nic z nich nie wynikło ,moze to i dobrze.
asan pisze:
Za pierwszej Rzeczpospolitej Ukraińcy byli traktowani przez polskich panów jak podludzie.

Myślę że trochę przesadzasz ,w tamtych czasach chłopi pańszczyzniani byli czymś co istniało ,obywatele Polski też byli fatalnie traktowani ,sorry takie były czasy ?

_________________
Specjalista, ekspert pszczelarski majster fachowa rynka ,pozdrawiam ;-))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2023, 12:32 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Ci tak zwani Polscy Panowie , to w dużej części Ukraińcy, przeflancowani na Polaków , częściowo zachowujący prawosławie .

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2023, 20:19 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
Znaleźli się praojcowie ruskiej rakiety: https://youtu.be/Vph_weLs_LY

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lutego 2023, 07:40 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 marca 2020, 10:55 - ndz
Posty: 799
Ule na jakich gospodaruję: wlp
Miejscowość z jakiej piszesz: małopolska
Tutaj jest kanał z wiadomościami z linii frontu ,są to wiarygodne informacje poparte zdjęciami i obrazem z satelit . Krótko i na temat https://www.youtube.com/watch?v=AMKaLltMycU

_________________
Specjalista, ekspert pszczelarski majster fachowa rynka ,pozdrawiam ;-))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lutego 2023, 07:48 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Pisiorek, nie ma czegoś takiego jak wiarygodne wiadomości z linii frontu. Informacja jest obecnie takim samym rodzajem broni jak armaty czy czołgi.
Spędziłem dwie tury w Iraku i już wtedy zobaczyłem jak to wygląda. Mogłem skonfrontować co się dzieje w realu a co pokazują dowolne media. Wniosek był prosty, przekonałem rodzinę aby odpuścili sobie oglądanie jakichkolwiek "informacji" ze strefy konfliktu i nie stresowali się niepotrzebnie.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lutego 2023, 08:17 - pn 

Rejestracja: 18 marca 2013, 21:12 - pn
Posty: 1225
Lokalizacja: woj. kujawsko-pomorski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Podczas zbliżającej się wizyty Prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce ma odbyć się spotkanie z przywódcami państw Grupy Bukaresztańskiej. W związku z tym , iż Stany Zjednoczone popierają utworzenie Inicjatywy Trójmorza czy można się spodziewać , że będzie to początek realizacji tej inicjatywy i czy będzie to początek tworzenia nowej żelażnej kurtyny?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lutego 2023, 08:23 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 marca 2020, 10:55 - ndz
Posty: 799
Ule na jakich gospodaruję: wlp
Miejscowość z jakiej piszesz: małopolska
CYNIG pisze:
Pisiorek, nie ma czegoś takiego jak wiarygodne wiadomości z linii frontu. Informacja jest obecnie takim samym rodzajem broni jak armaty czy czołgi.
Tomek ,rozumiem o co chodzi to jest wojna informacyjna jednak jakiś punkt odniesienia trzeba mieć ? W rosyjskich kanałach nie ma żadnego potwierdzenia informacji .Tłem jest obraz z gry komputerowej a lektor mówi o ciągłych sukcesach armii /sowieckiej/ ,jakaś paranoja .

_________________
Specjalista, ekspert pszczelarski majster fachowa rynka ,pozdrawiam ;-))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lutego 2023, 08:25 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Jaki odbiorca, taka narracja :)

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lutego 2023, 08:27 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 marca 2020, 10:55 - ndz
Posty: 799
Ule na jakich gospodaruję: wlp
Miejscowość z jakiej piszesz: małopolska
CYNIG pisze:
Jaki odbiorca, taka narracja :)
Dokładnie :haha: 3-dniowa operacja przebiega zgodnie z planem :wink:

_________________
Specjalista, ekspert pszczelarski majster fachowa rynka ,pozdrawiam ;-))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lutego 2023, 11:12 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Nie śledziłem dotychczas tego kanału.
Z pewnością jakieś informacje można z niego uzyskać, ale już sam np. tytuł ostatniego filmiku aż zieje propagandą:

"Nowy Rosyjski Atak ZMIENIA SIĘ W KATASTROFALNĄ PORAŻKĘ | Wojna w Ukrainie Wyjaśniona"

Jaka katastrofalna porażka, jaka wojna wyjaśniona?

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lutego 2023, 11:28 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
Pisiorek,
każdy kto nagrywa filmy, reportarze, komentacje - kreuje własną narrację, i bardzo czesto przegina pałę:
https://www.youtube.com/watch?v=fLkzF9QV8yo
https://www.youtube.com/watch?v=nAoPSv4tsS0

Skromny pszczelarz też nie jest święty, nagrywając filmy o rodzinach. Nagrywa tak by wzbudziły ciekawość odbiorcy. Ja jestem słaby Bolek, bo albo mam słabe pszczoły albo nie umiem nagrywać.

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lutego 2023, 14:53 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
lalux5 pisze:
Pisiorek pisze:
Wyzwolenie obozu w Oświęcimiu przez armię czerwoną .To dla współczesnych obywateli rosji jest czymś czym się szczycą .Faktycznie wyglądało to tak; sowieci weszli do obozu w którym od kilku dni nie było już Niemców ,uciekli kilka dni wcześniej , w obozie zostały zagłodzone ciała i nieliczni ludzie którzy nie byli wstanie chodzić.Aby nagrać film propagandowy zgoniono okolicznych mieszkańców ,ubrano ich w pasiaki i nakręcono filmy propagandowe które poszły w świat jaka sowiecka armia jest wspaniała a stalin wielki .Takich przykładów jest mnóstwo

A nasz przywódca tłumaczył nie tak dawno , że obóz wyzwolili ukraińcy , i komu wierzyć? Jest powiedzenie , ze historia to uzgodniony zestaw kłamstw .


Ukraincy walczyli też bohatersko podczas powstania warszawskiego, tyle że po przeciwnej stronie, z Niemcami pacyfikowali polska ludność cywilna.
Jedno mnie dziwi potępia się Hitlera w Europie na świecie czy oficjalnie w Niemczech natomiast nasi "bracia" Ukraincy zbrodniarzy wojennych mordujących Polaków traktują u siebie jako bohaterów. Ba rocznicę np urodzin bandery obchodzi się na terytorium Polski. Tłumy przy okazji tych uroczystości są równie duże co na marszach pt łapy precz od mojej macicy itp :roll: i oczywiście cisza a mediach , pomyslcie sobie co by było gdyby tak w całych Niemczech zaczęli organizować wiece poparcia Hitlera z powiewajacymi na flagach swastykami i okrzykami hajl Hitler a rok np 2023 ogłoszono rokiem Hitlera? Tak właśnie się dzieje na Ukrainie i jest wszystko ok. Na wszystko patrzą Polacy z kresów których rodziny zostały zamordowane w sposób bestialski z rąk tych "bohaterów" ktorych obecnie się świętuje a ostatnie słowa jakie usłyszeli pomordowani to było " slava Ukrainie"

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lutego 2023, 15:12 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Do czego ty Staszku zmierzasz , my to wszystko wiemy .

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lutego 2023, 15:36 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 marca 2020, 10:55 - ndz
Posty: 799
Ule na jakich gospodaruję: wlp
Miejscowość z jakiej piszesz: małopolska
kudlaty pisze:
lalux5 pisze:
Pisiorek pisze:
Wyzwolenie obozu w Oświęcimiu przez armię czerwoną .To dla współczesnych obywateli rosji jest czymś czym się szczycą .Faktycznie wyglądało to tak; sowieci weszli do obozu w którym od kilku dni nie było już Niemców ,uciekli kilka dni wcześniej , w obozie zostały zagłodzone ciała i nieliczni ludzie którzy nie byli wstanie chodzić.Aby nagrać film propagandowy zgoniono okolicznych mieszkańców ,ubrano ich w pasiaki i nakręcono filmy propagandowe które poszły w świat jaka sowiecka armia jest wspaniała a stalin wielki .Takich przykładów jest mnóstwo

A nasz przywódca tłumaczył nie tak dawno , że obóz wyzwolili ukraińcy , i komu wierzyć? Jest powiedzenie , ze historia to uzgodniony zestaw kłamstw .


Ukraincy walczyli też bohatersko podczas powstania warszawskiego, tyle że po przeciwnej stronie, z Niemcami pacyfikowali polska ludność cywilna.
Jedno mnie dziwi potępia się Hitlera w Europie na świecie czy oficjalnie w Niemczech natomiast nasi "bracia" Ukraincy zbrodniarzy wojennych mordujących Polaków traktują u siebie jako bohaterów. Ba rocznicę np urodzin bandery obchodzi się na terytorium Polski. Tłumy przy okazji tych uroczystości są równie duże co na marszach pt łapy precz od mojej macicy itp :roll: i oczywiście cisza a mediach , pomyslcie sobie co by było gdyby tak w całych Niemczech zaczęli organizować wiece poparcia Hitlera z powiewajacymi na flagach swastykami i okrzykami hajl Hitler a rok np 2023 ogłoszono rokiem Hitlera? Tak właśnie się dzieje na Ukrainie i jest wszystko ok. Na wszystko patrzą Polacy z kresów których rodziny zostały zamordowane w sposób bestialski z rąk tych "bohaterów" ktorych obecnie się świętuje a ostatnie słowa jakie usłyszeli pomordowani to było " slava Ukrainie"


Staszek ,chyba chce uświadamiać szersze grono ? :wink: Staszku ,ja i Franek to wiemy trzymamy patriotyczny poziom :okok:

_________________
Specjalista, ekspert pszczelarski majster fachowa rynka ,pozdrawiam ;-))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lutego 2023, 19:07 - pn 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3954
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
kudlaty,
Kolega chyba nie bardzo rozumie sytuacji w jakiej jesteśmy i najgorsze co może nas spotkać , to zwycięstwo ruskich . Wspomniany przez Ciebie Hitler , też zaczynał skromnie , od zajęcia Austrii a potem wiemy jak się potoczyło . Jeśli Władimir Putin wygra na Ukrainie, to zarówno on, jak i inni dyktatorzy wyciągną wniosek, że użycie siły się opłaca.
:thank:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lutego 2023, 15:26 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Hieronim pisze:
kudlaty,
Kolega chyba nie bardzo rozumie sytuacji w jakiej jesteśmy i najgorsze co może nas spotkać , to zwycięstwo ruskich . Wspomniany przez Ciebie Hitler , też zaczynał skromnie , od zajęcia Austrii a potem wiemy jak się potoczyło . Jeśli Władimir Putin wygra na Ukrainie, to zarówno on, jak i inni dyktatorzy wyciągną wniosek, że użycie siły się opłaca.
:thank:


Państwa od zawsze łączyły tylko i wyłącznie interesy. Jeśli pomagamy to powinni nasi polskojęzyczni oczekiwać w zamian od strony uklarinskiej załatwienia spraw które były wcześniej nie do załatwienia a, jest tego całkiem dużo. My im dajemy więcej niż wszystkie razem wzięte kraje Europejskie, przyjęliśmy kilka milionów ich obywateli mimo że wojna jest tylko na niewielkiej części Ukrainy, są traktowani na lepszych warunkach niż Polacy którzy ponoszą koszty tej gościny . A tamci wołają więcej i więcej. Są jakieś granice bycia dobrym i trzeba mieć też w tym umiar.
Robi się wszystko żeby wciągnąć nasz kraj w nie nasza wojnę, oddaliśmy 300 czołgów, kraby, migi i mają oddać leopardy, rozbraja się w dalszym ciągu resztki naszego wojska. Ukrainie spodobały się też im nasze f16 które pewno też trafia na wschód kwestia czasu . Najgorsze w tym wszystkim jest to że naród dowiaduje się o tym co gdzie pojechało od zagranicznych mediów z wypowiedzi powiedzianych na różnego typu wyjazdach integracyjnych typu davos itp.
Skoro wiemy już od lat jaka wartość mają sojusze polski z tgz sojusznikami i " partnerami strategicznymi" to tym bardziej powinniśmy wzmacniać swoje zaplecze sprzętowe bo czołgi są potrzebne w Polsce, na Ukrainę mogą je wysyłać Niemcy USA i reszta Europy która nie graniczy z Rosją, Białorusią czy Ukraina która ma obecnie najlepiej wyposażona armię w Europie. Niemcy mają przemysł zbrojeniowy i produkują sprzęt na cały świat my tylko i wyłącznie kupujemy i jesteśmy uzależnieni od tego co nam kto sprzeda.
Jak by się coś podziało w Polsce zostalibyśmy sami jak palec w dup.. Umiesz liczyć licz na siebie. Widać jak Niemcy i reszta towarzystwa jest skłonna do stracenia rynku zbytu w Rosji i wspierania kogokolwiek. Jedyna forma wsparcia to słowne i to też bardzo oszczędne i zapowiedź wysłania starych garnków na głowę :roll:
żeby Ci nasi "kamraci" dopłynęli ewentualnie zza oceanu to najpierw trzeba mieć w Polsce armię która jest w stanie sama sobie poradzić z 2 miesiące, żeby się obudzili inni nasi " sojusznicy" potrzeba znacznie więcej czasu. Jak to chcecie osiągnąć albo czym? Nasi wodzowie mają już przećwiczone drogi ewakulacji a reszta?

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lutego 2023, 15:58 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Wszystko zaczyna się na dole, w rodzinie między sasiadami, znajomymi.
Także poczucie wspólnoty, obowiązku, chęci niesienia pomocy.
Później to rzutuje na wykonywane funkcje.

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lutego 2023, 16:15 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
baru0 pisze:
Wszystko zaczyna się na dole, w rodzinie między sasiadami, znajomymi.
Także poczucie wspólnoty, obowiązku, chęci niesienia pomocy.
Później to rzutuje na wykonywane funkcje.


Pomoc na najniższych szczeblach tej drabinki jest bezinteresowna i spontaniczna, stronie pomagającej nie zależy na tym żeby wpisać się w jakiś tend.
Na świeczniku chodzi o pokazanie się, no i jednemu Panu Andrzejowi kończy się niedługo kadencja i marzy o karierze w ONZ. Do tego od tak dawna żyją pomiędzy sobą we własnym towarzystwie że stracili kontakt ze zwykłymi ludźmi. No ale jeśli ktoś zarabia kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie, porusza się po kraju samolotem, helikopterem lata się z jednego końca polski na drugi żeby wyprowadzić psa, czy pod eskortą to takiego kogoś może interesować taka przyziemna sprawa jak cena benzyny żywności itp albo z czego żyją emeryci którzy dostają na rękę 1200pln i mają za to żyć skoro oni wydają tyle na jeden obiad oczywiście na koszt podatnika.
No bo przecież" idioci albo złodzieje pracują za 5 tys PLN" :haha:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lutego 2023, 19:25 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
kudlaty pisze:
Umiesz liczyć licz na siebie. Widać jak Niemcy i reszta towarzystwa jest skłonna do stracenia rynku zbytu w Rosji i wspierania kogokolwiek. Jedyna forma wsparcia to słowne i to też bardzo oszczędne
Nie można porównywać sytuacji Niemiec, które od tysiącleci są elementem żerującej na terenie środkowej Europy germańskiej szarańczy, z sytuacją Polski, która m. in. przed tą że szarańczą musiała się bronić.
Żeby liczyć tylko na siebie trzeba czegoś więcej niż tylko gardłować i wymachiwać szabelką.
„ Umiesz liczyć licz na siebie…”?
Ukraino!… licz na siebie!
Litwo, Łotwo, Estonio, itd… liczcie na siebie!
Polsko… licz na siebie. Nie będziesz się wtedy obawiać niczego, ani ze wschodu, ani z zachodu.

Liczmy tylko na siebie i zachowujmy się tak jak prawdziwi europejczycy wiek temu.
Aneksuje się Austrię? Proszę bardzo.
Czechy, Gdańsk, korytarz? …
Cała środkowa europa dla Stalina? Proszę bardzo.

Takie poglądy mogą głosić tylko ludzie, którzy Polsckę i polskość uważają za nienormalność.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lutego 2023, 19:47 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
kudlaty pisze:
baru0 pisze:
Wszystko zaczyna się na dole, w rodzinie między sasiadami, znajomymi.
Także poczucie wspólnoty, obowiązku, chęci niesienia pomocy.
Później to rzutuje na wykonywane funkcje.


Pomoc na najniższych szczeblach tej drabinki jest bezinteresowna i spontaniczna, stronie pomagającej nie zależy na tym żeby wpisać się w jakiś tend.
Na świeczniku chodzi o pokazanie się, no i jednemu Panu Andrzejowi kończy się niedługo kadencja i marzy o karierze w ONZ. Do tego od tak dawna żyją pomiędzy sobą we własnym towarzystwie że stracili kontakt ze zwykłymi ludźmi. No ale jeśli ktoś zarabia kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie, porusza się po kraju samolotem, helikopterem lata się z jednego końca polski na drugi żeby wyprowadzić psa, czy pod eskortą to takiego kogoś może interesować taka przyziemna sprawa jak cena benzyny żywności itp albo z czego żyją emeryci którzy dostają na rękę 1200pln i mają za to żyć skoro oni wydają tyle na jeden obiad oczywiście na koszt podatnika.
No bo przecież" idioci albo złodzieje pracują za 5 tys PLN" :haha:


Wyraziłem się nieprecyzyjnie i nie do końca ,ja będąc u góry bym pomagał,
Ty pewnie nie .
Zawsze można zgnoić ludzi,przypiąć im jakąś łatkę .
JM, nic dodać,

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lutego 2023, 19:53 - wt 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3954
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
kudlaty pisze:
Państwa od zawsze łączyły tylko i wyłącznie interesy.

kudlaty, a może najlepszym naszym interesem jest to , że ruskie wykrwawiają się nad Donem a nie stoją z tysiącami czołgów i samolotów nad Bugiem. a w postsowieckich czołgach walczą Ukraińcy ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lutego 2023, 20:07 - wt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
baru0, JM, :brawo: :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lutego 2023, 21:46 - wt 

Rejestracja: 02 stycznia 2014, 22:47 - czw
Posty: 473
Lokalizacja: okolice Piły
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Płytnica
JM, Hieronim, :brawo:

_________________
Dla przyjaciół Zdzisiek,dla pszczółek wielbiciel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 07:26 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Polska Chrystusem narodów????
Powtórka z przeszłości?

,,,, "że nad losem Polski czuwa Bóg- Strażnik, który obdarza łaską i mocą naród polski, aby mógł podołać przewodnictwu. Priorytetowym celem Polski jest nie tylko działanie na rzecz obrony innych nacji przed utratą granic i państwowości, ale także przed zapomnieniem o Ojcu Niebieskim i Najwyższym Odkupicielu. Polska jako krzewiciel wiary chrześcijańskiej ma pomóc nieporadnym znaleźć drogę prowadzącą do Boga i Wolności. Bowiem "rzekła Polska: ...ja jestem Wolność"...

My za, wszystkimi ślepo stoimy, za nami od zawsze nikt. Walczyliśmy za całą Europe przeciw islamowi, walczyliśmy za napoleona, walczyliśmy za kolonie brytyjskie w Afryce, broniliśmy nieba angielskiego, ginęliśmy pod Monte Cassino itp wyzawlalismy Europe zachodnia, na końcu sprzedali nas tak jak zwykle. Obecnie jesteśmy jednym z najbardziej niezależnych krajów w Europie bo nic od nas nie zależy, no ale jak się wyssało antysemityzm i faszyzm z mlekiem matki to tak już jest

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 10:13 - śr 

Rejestracja: 26 grudnia 2021, 20:12 - ndz
Posty: 314
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Rzeszów
Tylko się cieszyć że walczą naszym sprzętem a nie my. Niemcy będą nas wspierać wtedy gdy będzie u nas wojna pod warunkiem że nie podpiszą paktu wcześniej z agresorem . Biznes i kalkulacja ponad wszystko , kapitalizm.Co nam by było ze sprzętu i na ile wystarczył by gdyby rok temu za granicą była rosja .Importujemy pszenicę holenderską francuską belgijską i niemiecką z UA i nad tym można by było się zastanowić, ale za to ceny zboża u nas spadły.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 10:24 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
kudlaty pisze:
My za, wszystkimi ślepo stoimy, za nami od zawsze nikt. Walczyliśmy za całą Europe przeciw islamowi, walczyliśmy za napoleona, walczyliśmy za kolonie brytyjskie w Afryce, broniliśmy nieba angielskiego, ginęliśmy pod Monte Cassino itp wyzawlalismy Europe zachodnia, na końcu sprzedali nas tak jak zwykle.
. A może jednak dzięki temu możesz teraz bezkarnie i bez zażenowania srać regularnie we własne gniazdo.
Tylko jak ktoś, kierując sie podobną moralnością, podwiezie w Twoje pobliże kilka uli, to już larum na całe forum grasz i oczekujesz zewsząd potępienia takich praktyk, aby tylko Twoje interesy nie ucierpiały.
Pięć gwiazdek względem innych to cała moralność.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 10:44 - śr 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1213
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
stach56 pisze:
.Importujemy pszenicę holenderską francuską belgijską i niemiecką z UA i nad tym można by było się zastanowić, ale za to ceny zboża u nas spadły.

A ceny pieczywa dla przeciętnego obywatela wzrosły! :oczko:
Ale to nic , przecież dobrze robimy innym , głównie kapitałowi amerykańskiemu , którego własnością jest większość tego zboża , i gdyby to ziarno nie opuściło Ukrainy, to mogli by ponieść stratę , gdyż Ukraina to żaden rynek zbytu , no chyba na broń.A nasz rolnik dwoi się i troi jak popłacić raty za maszyny , paliwo najtańsze w Europie , nawozy , ogólnie aby nie zbankrutować ! Nawet jak wyjdzie obronną ręką , to i tak zbiedniały jak mysz kościelna , bez nowych maszyn , inwestycji.

Ogromna tragedia w Turcji, Syrii!Czy płyną statki zboża do umierających, jak płynęły do umierających dzieci w Afryce?Gdzie nasi i międzynarodowi propagandyści z tamtego okresu?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 10:58 - śr 

Rejestracja: 18 marca 2013, 21:12 - pn
Posty: 1225
Lokalizacja: woj. kujawsko-pomorski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
lalux5 pisze:
stach56 pisze:
.Importujemy pszenicę holenderską francuską belgijską i niemiecką z UA i nad tym można by było się zastanowić, ale za to ceny zboża u nas spadły.

A ceny pieczywa dla przeciętnego obywatela wzrosły! :oczko:

A dlaczego? Bo w Polsce i na Węgrzech w ostatnich latach najbardziej w Europie wzrosło opodatkowanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 18:09 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
lalux5 pisze:
stach56 pisze:
.Importujemy pszenicę holenderską francuską belgijską i niemiecką z UA i nad tym można by było się zastanowić, ale za to ceny zboża u nas spadły.

A ceny pieczywa dla przeciętnego obywatela wzrosły! :oczko:
Ale to nic , przecież dobrze robimy innym , głównie kapitałowi amerykańskiemu , którego własnością jest większość tego zboża , i gdyby to ziarno nie opuściło Ukrainy, to mogli by ponieść stratę , gdyż Ukraina to żaden rynek zbytu , no chyba na broń.A nasz rolnik dwoi się i troi jak popłacić raty za maszyny , paliwo najtańsze w Europie , nawozy , ogólnie aby nie zbankrutować ! Nawet jak wyjdzie obronną ręką , to i tak zbiedniały jak mysz kościelna , bez nowych maszyn , inwestycji.

Ogromna tragedia w Turcji, Syrii!Czy płyną statki zboża do umierających, jak płynęły do umierających dzieci w Afryce?Gdzie nasi i międzynarodowi propagandyści z tamtego okresu?


Czy to ważne? Kogo to obchodzi że od 2014 zniesiono cła, na towary rolne z Ukrainy by ich wspierać kosztem polskich rolników bo to Polska, jest zalewana tymi towarami jakiw pierwsza na liście . Kogo obchodzi że w zamian za tą pomoc polska, dostała bana na eksport do Rosji i Ukrainy. Kogo obchodzi że w tym samym czasie gdy trwa, wojna ruscy handlują z ukraina podobnie jak reszta Europy na czele z Niemcami ? Kogo obchodzi to że na, Ukrainie dzieje się taka wielka tragedia że od 5 kwietnia do 30 czerwca 2022roku sprowadzono na Ukrainę prawie 250tys samochodów osobowych z terenu uni jadac za darmo po naszych drogach i autostradach . Lawety oczywiście prowadzili młodzi Ukraincy którzy podobno nie mogą opuszczać UA. Kogo obchodzi że ukrsiniec po przepracowaniu miesiąca w Polsce zyskuje prawo do minimalnej emerytury w Polsce jeśli wcześniej pracował na UA i osiągnie wiek emerytalny. Kogo obchodzi że zus zakwestionował już 20 procentom obywateli UA słuszności wypłaty 500 plus i innych socjali bo sobie jeżdżą w jedną i drugą pomiędzy pl a UA a wiadomo jaki zapłon mają urzędy w Polsce.

https://www.rp.pl/kraj/art9650481-ukrai ... atystykach

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 20:32 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 grudnia 2019, 11:03 - ndz
Posty: 512
Lokalizacja: Równe k.Kościerzyny
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: TrzyMiasto
Stanisławie - @kudlaty zwłaszcza ... :chytry:
Chciałbym z dużą dozą nieśmiałości zauważyć :evil:, iż gdzie Ty się nie pojawisz w dowolnym wątku, zawsze Masz najświeższe oraz najbardziej aktualne wiadomości czym ... co wielu pragnących bardziej stonowanych wypowiedzi - Wprowadzasz w "dygotki" :oczko:
Aby takiemu stanowi rzeczy chociaż w minimalny sposób zaradzić proponuję rozważyć hipotetyczną sytuację:
mamy za naszą granicą sytuację nie do pozazdroszczenia - z tym należy się zgodzić. Hipotetycznie - nie daj Boże gdyby u nas miało być podobnie to czy ... szermierz pióra TU niestrudzony kudlaty z taką samą zawziętością wziąłby w ręce swoje malutkie, inne narzędzie i niestrudzenie jak dotychczas - stanął w szranki z najeźdźcą? Czy tylko tu na tym Forum nakręca i podkręca ... nastroje?
Ad Rem
Jeśli zabraknie opamiętania wątek ten, na czas jakiś zostanie zamknięty.
Co do tytułowego "bohatera" - proszę zważyć moją tu wypowiedź i wziąć pod uwagę jej całokształt. Zachowania prezentowane na Forum(pomijam merytoryczne i związane z profilem wypowiedzi) Kolegi, wypełniają jak ulał pewną definicję za którą stoi, brak pobłażania dla pewnych ściśle określonych postaw.
Proszę potraktować powyższe, jako publiczne ostrzeżenie.

Pozdrawiam ... Leszek

_________________
"... Egzaminy napełniają lękiem każdego, nawet dobrze przygotowanego, ponieważ najgłupszy może zapytać o więcej, niż najmądrzejszy jest w stanie odpowiedzieć..." Charles Caleb Colton.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 20:48 - śr 

Rejestracja: 02 stycznia 2014, 22:47 - czw
Posty: 473
Lokalizacja: okolice Piły
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Płytnica
ldawid, Tak trzymaj , są pewne granice

_________________
Dla przyjaciół Zdzisiek,dla pszczółek wielbiciel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2023, 06:04 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
ldawid, nie będzie luźnych, ciekawych tematów, kilka ciekawych osób dostanie bana - forum skończy w zapomnieniu. Wolność słowa w stylu: można mówić wszystko w pozytywny znaczeniu, lub milczeć - ma charakter propagandy i cenzury.

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2023, 06:36 - czw 

Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 17:40 - ndz
Posty: 774
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Łódzki-wschodni
ldawid,
"Szanowny Moderatorze zwłaszcza",
jeżeli "Stanisław kudlaty zwłaszcza", pisze, powiela nieprawdziwe informacje, to najpierw trza byłoby, wypunktować/udowodnić rzeczonemu Stanisławowi kłamstwa, i przykładnie ukarać, czego nikt nie oprotestuje, bo wina udowodniona.
A tak, to wychodzi na to, że najważniejsza jest linia partii i to jest wyrocznia.
To, że Stanisław lubi podkoloryzować, to "wszyscy/prawie wszyscy" wiedzą, no, ale jak braknie kolorów, to co zostanie, szarość i smuta.
Czy tego chcemy? :wink:

_________________
Pozdrawiam
Marek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2023, 10:12 - czw 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1213
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Nie wiem co takiego złego napisał Kudłaty bo są to dane ogólnodostępne i podawane przez instytucje państwowe . Jedno jest pewne , jego wypowiedź nie współgra z poglądami głoszonymi przez rządzących , a to już jest niedopuszczalne!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2023, 10:19 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 marca 2020, 10:55 - ndz
Posty: 799
Ule na jakich gospodaruję: wlp
Miejscowość z jakiej piszesz: małopolska
Oj kurka ,Kudłaty ma swoją specyfikę ale każdy z nas ją ma :wink: Dla mnie to nie jest większy problem ,z końcem maja biorę ule na przyczepkę zapinam ursusa i jadę na spadż ,adres znam :P :haha:

_________________
Specjalista, ekspert pszczelarski majster fachowa rynka ,pozdrawiam ;-))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2023, 11:27 - czw 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 842
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Kudłaty podając prawdziwe informacje, wprowadzał w błąd. To takie typowe dla dzisiejszych czasów. W każdym zdaniu jest tam nieprawda.
1. Prawda, że zniesiono cła UE-Ukraina. Zwracam uwagę, że działa to w obie strony i wiązało się z początkiem akcesji tego państwa do Unii. Nas też to spotkało w latach dziewięćdziesiątych i owszem nasz (Polski) eksport się znacznie zwiększył i oczywiście import. Czy Niemcy, jako główny odbiorca naszych towarów zbiedniały? Skąd obawa, że "super gospodarka ukraińska" jest jakimś zagrożeniem dla nas?
2. Obroty gospodarcze z Ukrainą rosły już przed drugą fazą wojny i ciągle mieliśmy nadwyżkę eksportową i to sporą, więc to raczej polskie towary zalewają Ukrainę, a nie odwrotnie (oczywiście żadnego zalewania nie ma, nie było i nie będzie, ot zwykły handel). Nie ma żadnego bana. Nie można zbanować pojedynczego kraju Unii. Nie kupowali naszej wieprzowiny i drobiu, podobnie jak większość krajów, bo mamy choroby zakaźne. To może być wymówka, ale choroby są faktem.
3 To zdanie sugeruje, Europa handluje z Rosją a my nie. Otóż, my też w Europie i z Rosją handlujemy i to jeszcze jak. W 2022 r. eksport do Rosji z Niemiec spadł o 45% a Polski o 46%. Więc rzeczywiście u nas spadło bardziej :). Zwracam uwagę, że w 2022 r. niemiecki eksport do Rosji to 1,25% ich całego eksportu a polski eksport do Rosji to 1,6% całego eksportu Polski więc tu Polska górą. To też ładnie pokazuje, jakim gospodarczym karłem jest Rosja. To po prostu kraj III Świata, który żyje z tego, co wykopie z ziemi. Kiedyś się mówiło, że Rosja jest jak Amor. Z gołą dupą a bronią straszy.

Dalej jest to samo. Niby prawda, ale niby robi dużą różnicę.
Oczywiście ban dla Kudłatego byłby nie tylko niesprawiedliwością, ale mógłby zakończyć życie tego forum. Gdyby tak doszło do ostracyzmu, jak w starożytnego Grecji i wszyscy byśmy musieli wybrać, kto ma opuścić to forum: Kudłaty czy (tu można wpisać dowolny nick, np. mój, czy jakiegoś moderatora ;) ) to obawiam się, że to właśnie Kudłaty mógłby czekać spokojnie na werdykt społeczności.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2023, 18:35 - czw 

Rejestracja: 14 stycznia 2011, 12:35 - pt
Posty: 647
Lokalizacja: płońsk
Wiech pisze:
Kudłaty podając prawdziwe informacje, wprowadzał w błąd. To takie typowe dla dzisiejszych czasów. W każdym zdaniu jest tam nieprawda
Można wiedzieć jaki kolega ma rozmiar kapelusza, z pod którego czerpie te prawdziwe prawdy.

_________________
godzięba


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2023, 19:26 - czw 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1178
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Wiech pisze:
Otóż, my też w Europie i z Rosją handlujemy i to jeszcze jak.

Znam jeden przypadek gdzie już nie handlujemy z Rosją, są to jabłka. Wstrzymanie exportu do Rosji spowodowało ogromne problemy w sadownictwie. Już zaczynają się pierwsze bankructwa. Poczekajmy jeszcze rok , dwa i nam się oberwie bo już jest nieciekawie w związku z nieograniczonym importem miodu z Ukrainy.

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lutego 2023, 10:22 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 marca 2020, 10:55 - ndz
Posty: 799
Ule na jakich gospodaruję: wlp
Miejscowość z jakiej piszesz: małopolska
Oglądam dużo kanałów Polskich i zagranicznych i powiem Wam że z tą głupia wojną może być jeszcze różnie .Ruskie oszalały !oni kombinują nie tylko z Ukraina ostrzą sobie zęby na inne kraje ,chcą sobie podporządkować wiele krajów , tak jak to było za czasów zssr . Nie ciekawa perspektywa ja nie mam zamiaru żyć pod sowieckim butem .Gdy będzie trzeba bedę się z nimi strzelał ,jakoś lekko opancerzę ursusa przykręcę do maski ze dwa karabiny i będę się z nimi tłukł ,nie będzie litości :pala: :wink:

_________________
Specjalista, ekspert pszczelarski majster fachowa rynka ,pozdrawiam ;-))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lutego 2023, 12:10 - pt 

Rejestracja: 16 stycznia 2019, 19:04 - śr
Posty: 254
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Dębowiec
A nie lepiej by było ich przepuścić(agresora) niech ktoś inny zrobi z nimi porządek jak wiemy z historii niektóre kraje dobrze na tym wyszły, bo my za wywijanie szabelką dostawaliśmy po czterech literach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lutego 2023, 17:35 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 marca 2020, 10:55 - ndz
Posty: 799
Ule na jakich gospodaruję: wlp
Miejscowość z jakiej piszesz: małopolska
jenek pisze:
A nie lepiej by było ich przepuścić(agresora) niech ktoś inny zrobi z nimi porządek jak wiemy z historii niektóre kraje dobrze na tym wyszły, bo my za wywijanie szabelką dostawaliśmy po czterech literach.
Ale jak przepuscić agresora ? i na kim on się zatrzyma ? Czy Polska wymachuje szabelką ? myślę że nie ,po prostu pomaga na ile może .Ruscy mają duży problem i oni o tym wiedzą ,szybki atak i zmiana rządu na Ukrainie się nie udał ,stoją w zasadzie w miejscu .I co teraz ? nawet Dombasu nie mogą zdobyć .Ludzie giną niepotrzebnie ,Boże kochany ale ten świat jest popieprzony ...

_________________
Specjalista, ekspert pszczelarski majster fachowa rynka ,pozdrawiam ;-))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lutego 2023, 17:47 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2019, 17:37 - ndz
Posty: 258
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Mikołów
jenek pisze:
A nie lepiej by było ich przepuścić(agresora) niech ktoś inny zrobi z nimi porządek jak wiemy z historii niektóre kraje dobrze na tym wyszły, bo my za wywijanie szabelką dostawaliśmy po czterech literach.

Za komuny było takie powiedzenie: zaprośmy chińczyków do nas a później niech wrócą do siebie. Dlaczego - bo dwa razy będą musieli przejść przez ZSRR.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lutego 2023, 18:44 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 marca 2020, 10:55 - ndz
Posty: 799
Ule na jakich gospodaruję: wlp
Miejscowość z jakiej piszesz: małopolska
Tutaj jest ciekawy kanał ,wielka rasija ...
https://www.youtube.com/watch?v=Moj6PB_DhKg&t=474s

_________________
Specjalista, ekspert pszczelarski majster fachowa rynka ,pozdrawiam ;-))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lutego 2023, 20:47 - pt 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3954
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
jenek pisze:
A nie lepiej by było ich przepuścić(agresora) niech ktoś inny zrobi z nimi porządek jak wiemy z historii niektóre kraje dobrze na tym wyszły, bo my za wywijanie szabelką dostawaliśmy po czterech literach.

W 1944 i 1945 ruskie przeszły przez Polskę w drodze na Berlin i jakoś nie mogli wyjść przez 45 lat . :pala:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 320 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji