FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 19 kwietnia 2024, 16:31 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Post: 11 marca 2023, 21:08 - sob 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3960
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
manio pisze:
Władza miejscowa to może co najwyżej zatrudnić kolegę czy szwagra w urzędzie .

Na tym właśnie polega różnica , o ile w dużych miastach mogą wybierać największego durnia , bo inwestorzy i tak przyjdą , to w takich zaściankach władzę powinni pełnić mądrzy ludzie , którzy dla interesów swojej społeczności muszą schować własne poglądy , stwarzać warunki dla rozwoju miejscowych biznesów i przyciągać inwestorów . Jeżeli tego nie robią a jedynym efektem ich rządów , jest zatrudnienie szwagra , to trzeba ich odwołać , bo nie ma tak ,że nie znajdzie się lepszego .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2023, 21:16 - sob 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Hieronim pisze:
Jeżeli tego nie robią a jedynym efektem ich rządów , jest zatrudnienie szwagra , to trzeba ich odwołać , bo nie ma tak ,że nie znajdzie się lepszego .

Teoretycznie masz rację , ale co zrobisz jak jest to przedstawiciel jednie słusznej siły i ma jedynie słuszne poglądy i codziennie rozmawia z osobnikami męskimi w czarnych damskich ubraniach ? A nikt się tu nie pcha z inwestycjami na zadupie ( jak to z wrodzonym wdziękiem i kulturą celnie nazwałeś) , gdzie wrony zawracają i wszystko trzeba dowieść drogami zbudowanymi za komuny , a nawet za Hiltera. Wolą inwestować na południu bo inwestują na swoje ryzyko , a nie z polecania kacyka partyjnego. W specjalnej strefie ekonomicznej największe obiekty to castorama i galeria handlowa. O take Polske walczylym ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2023, 21:17 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Dlatego w nawiasie było (są).
W czym "są" gorsi od innych, też jedynie prawomyślnych religijnie zborów współczesnych?
No, może są gorsi w poniżaniu innych, mających inne poglądy.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2023, 21:24 - sob 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
JM pisze:
Dlatego w nawiasie było (są).
W czym "są" gorsi od innych, też jedynie prawomyślnych religijnie zborów współczesnych?
No, może są gorsi w poniżaniu innych, mających inne poglądy.

a ja nie wiem czy są gorsi, ot użyłem słowa w znaczeniu współczesnym , a nie historycznym . Tamtych nie znałem i tylko o nich czytam , ale są pewne analogie . Nawet ubranka niektórych podobne .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2023, 21:36 - sob 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
emka24,
Ja wiem, że Ty masz jedynie słuszne poglądy i oglądasz jedynie słuszne stacje TV.

Ja w jednej niesłusznej znalazłem, :

Kilka miesięcy temu Radio Szczecin, opisując sprawę skazanego za pedofilię byłego pełnomocnika marszałka woj. zachodniopomorskiego do spraw uzależnień Krzysztofa F., ujawniło, że jedną z ofiar był syn znanej parlamentarzystki.

Stacja w swoich materiałach przytacza fragment programu z 30 grudnia - dzień po tym, gdy o sprawie poinformowało Radio Szczecin. Piotr Borys na antenie TVP Info mówił: "Ten człowiek, mówię o pedofilu, o tym degeneracie, który skrzywdził dzieci, ten człowiek siedzi w więzieniu i oby szybko z tego więzienia nie wyszedł. Chcę powiedzieć, po drugie, że te dzieci, które zostały przez niego skrzywdzone, to są dzieci jednej z naszych członkiń PO".

PS. Piotr Borys "W 2014 nie ubiegał się o reelekcję, natomiast w 2015 był kandydatem PO do Senatu[4].

W 2018 powrócił w skład sejmiku dolnośląskiego[5]. W wyborach w 2019 z ramienia Koalicji Obywatelskiej uzyskał mandat posła IX kadencji w okręgu legnickim, otrzymując 35 034 głosy"

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news ... ign=chrome


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2023, 21:41 - sob 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3960
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
JM pisze:
Dlatego w nawiasie było (są).
W czym "są" gorsi od innych, też jedynie prawomyślnych religijnie zborów współczesnych?
No, może są gorsi w poniżaniu innych, mających inne poglądy.

To jest największy problem , że zaczynamy na innych patrzeć i oceniać , według własnych , jedynie słusznych poglądów , jeżeli tego nie zmienimy , to trudno będzie osiągnąć jakieś sukcesy . W tym zasklepieniu wydatnie nam pomagają ludzie tym zainteresowani. Stara zasada ;DIVIDE ET IMPERA


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 marca 2023, 14:06 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
lech pisze:
kudlaty pisze:
JM pisze:
kudlaty pisze:
bez tego polskiego bagienka
Jak się ciągle tylko sra po własnym gnieździe, to widzi się w koło tylko bagienko i ma się powód do narzekania.
Z mojego rocznika wyjechały tylko dwie osoby. Cała reszta pozostała i mają się dobrze. A większość, podobnie jak i ja zaczynała od zera.
Owszem, wszędzie znajdą się jednostki nieudaczników, zawsze niezadowolone z życia i ze swego losu. Tak marzą o tym zachodzie..., ale nie wyjadą, będą narzekać na wszystko w koło, a najbardziej na Polskę, Polaków, polskie piekiełko, polskie bagienko.
I im się wydaje, że są lepsi, ponad to, źródłem cnót wszelakich - skazani nie wiedzieć czemu na ten polski "koszmar".
Zapomniałem, ale to jest już zdiagnozowane i się nawet jakoś nazywa.


Widać że nie miałeś okazji nigdzie wyjechać za pracą i posmakować europejskości :haha: zanim mnie wywiało do UK słuchałem ciągle jacy jesteśmy zacofani jako Polacy itp. Już tak nie uważam bo byłem i widziałem jak jest tam naprawdę :mrgreen: lepiej być niewolnikiem w Polsce niż w innym kraju bo tutaj jestem u siebie a pieniądze nie są aż tak, ważne żeby się za nie szmacić i wykonywać najprostsze prace których anglik który jest na socjalu nie będzie wykonywał bo woli zrobić kolejnego bachora.
Jesteś zupełnie z innego pokolenia i wtedy w Polsce były zakłady i miejsca pracy obecnie są hipermarkety, banki i szmateksy. Importuje się do polski nawet papier toaletowy. Największym pracodawca w Polsce jest sieć biedronka gdzie jeśli mnie pamięć nie myli 70 procent pracowników pracuje za place minimalna krajowa.
Weź żyj za 2800netto , opłac mieszkanie, zatankują auto, utrzymaj rodzinę

Mam 40 lat stażu pracy i jestem na świadczeniu przedemerytalnym czekając na emeryturę. Mam 1230 zł netto.


Zakładam że mieszkasz we własnym mieszkaniu, masz już dorosłe dzieci i nie musisz dojeżdżać codziennie do pracy więc odpada ci większość poważnych kosztów.
Myślę że jeśli ktoś pracuje na etacie za minimalna krajowa i musi dojeżdżać choć kilkanaście km do pracy po odliczeniu kosztów dojazdu, eksploatacji samochodu itp rzeczy związanych z zatrudnieniem zostaje mu niewiele więcej niż aktualnie otrzymujesz. Mam do miasta 12km koszt samego paliwa do dojazdu na benzynie to ok 600pln miesięczne , przy dieslu i obecnych cenach jeszcze więcej
Jeśli ktoś jest młody i zarabia minimalna krajowa to może pomarzyć o założeniu rodziny, posiadaniu własnego mieszkania czy życiu na jakimkolwiek poziomie, to się tak nazywa ładnie "biedny pracujący".
Dlatego młodzi ludzie wyjeżdżają z Polski jeśli chcą czegoś więcej niż tylko żyć od wypłaty do wypłaty.
Rządzący mogą się chwalić najniższym albo jednym z najniższych poziomów bezrobocia w Europie dzięki temu że z kraju wyjechało kilka milionów ludzi.
Pracodawcy mogą narzekać ze brakuje im ludzi do pracy tylko nikt w wywiadach nie mówi że braki kadrowe powiązane są najczęściej z minimalnym wynagrodzeniem, szkodliwymi warunkami pracy i brakiem szacunku do pracownika. Przemiana jaką widzimy w Pl to też zasługa pieniędzy przywiezionych przez ludzi pracujących z zachodniej Europy, nie wspaniałych rządów kogokolwiek z tych którzy byli u sterów od 2004r.
Pochwale się że z 3 ostatnimi moimi pracodawcami musiałem się widzieć w sądzie pracy o wynagrodzenie i świadectwo pracy mimo wygrania 3 spraw, tylko od jednej firmy otrzymałem pieniądze a w pozostałych przypadkach mimo że ci ludzie dalej prowadzą działalność gospodarczą komornik nie był w stanie niczego wyegzekwować.
Biznesmeni firmy prowadzą mają jedynie to co na sobie a utrzymują ich rodziny i żony :haha: takie to państwo z dykty i właśnie w taki sposób dochodzi się do milionów w naszym kraju. Na przekrętach i interesach z państwem

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 marca 2023, 14:13 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 marca 2020, 10:55 - ndz
Posty: 799
Ule na jakich gospodaruję: wlp
Miejscowość z jakiej piszesz: małopolska
Ciekawy temat ,ciekawa dyskusja :wink:

_________________
Specjalista, ekspert pszczelarski majster fachowa rynka ,pozdrawiam ;-))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 marca 2023, 15:39 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Można pójść do armii , potrzebują ludzi mądrych .

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 marca 2023, 16:45 - ndz 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
KNIEJA pisze:
Można pójść do armii , potrzebują ludzi mądrych .

Tam gdzie się zaczyna armia kończy się rozum, logika i zdrowy rozsądek. Widać nigdy nie byłeś w wojsku. Mądrych tam wcale nie potrzebują tylko posłusznych, biernych ale wiernych. Warunki tez chyba d nie urywają bo tłoku nie ma. Powstają garnizony w pipidowkach bo tam nie ma żadnych miejsc pracy . Zapraszam do Kolna i podobnych metropolii na ścianie wschodniej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 marca 2023, 17:27 - ndz 

Rejestracja: 18 marca 2013, 21:12 - pn
Posty: 1236
Lokalizacja: woj. kujawsko-pomorski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
kudlaty pisze:
lech pisze:
kudlaty pisze:
JM pisze:
kudlaty pisze:
bez tego polskiego bagienka
Jak się ciągle tylko sra po własnym gnieździe, to widzi się w koło tylko bagienko i ma się powód do narzekania.
Z mojego rocznika wyjechały tylko dwie osoby. Cała reszta pozostała i mają się dobrze. A większość, podobnie jak i ja zaczynała od zera.
Owszem, wszędzie znajdą się jednostki nieudaczników, zawsze niezadowolone z życia i ze swego losu. Tak marzą o tym zachodzie..., ale nie wyjadą, będą narzekać na wszystko w koło, a najbardziej na Polskę, Polaków, polskie piekiełko, polskie bagienko.
I im się wydaje, że są lepsi, ponad to, źródłem cnót wszelakich - skazani nie wiedzieć czemu na ten polski "koszmar".
Zapomniałem, ale to jest już zdiagnozowane i się nawet jakoś nazywa.


Widać że nie miałeś okazji nigdzie wyjechać za pracą i posmakować europejskości :haha: zanim mnie wywiało do UK słuchałem ciągle jacy jesteśmy zacofani jako Polacy itp. Już tak nie uważam bo byłem i widziałem jak jest tam naprawdę :mrgreen: lepiej być niewolnikiem w Polsce niż w innym kraju bo tutaj jestem u siebie a pieniądze nie są aż tak, ważne żeby się za nie szmacić i wykonywać najprostsze prace których anglik który jest na socjalu nie będzie wykonywał bo woli zrobić kolejnego bachora.
Jesteś zupełnie z innego pokolenia i wtedy w Polsce były zakłady i miejsca pracy obecnie są hipermarkety, banki i szmateksy. Importuje się do polski nawet papier toaletowy. Największym pracodawca w Polsce jest sieć biedronka gdzie jeśli mnie pamięć nie myli 70 procent pracowników pracuje za place minimalna krajowa.
Weź żyj za 2800netto , opłac mieszkanie, zatankują auto, utrzymaj rodzinę

Mam 40 lat stażu pracy i jestem na świadczeniu przedemerytalnym czekając na emeryturę. Mam 1230 zł netto.


Zakładam że mieszkasz we własnym mieszkaniu, masz już dorosłe dzieci i nie musisz dojeżdżać codziennie do pracy więc odpada ci większość poważnych kosztów.
Myślę że jeśli ktoś pracuje na etacie za minimalna krajowa i musi dojeżdżać choć kilkanaście km do pracy po odliczeniu kosztów dojazdu, eksploatacji samochodu itp rzeczy związanych z zatrudnieniem zostaje mu niewiele więcej niż aktualnie otrzymujesz. Mam do miasta 12km koszt samego paliwa do dojazdu na benzynie to ok 600pln miesięczne , przy dieslu i obecnych cenach jeszcze więcej

Myślę , że powinien kolega zmienić samochód na mniejszy bo ten którym Kolega dojeżdża do pracy bardzo dużo pali. Ja na moje 1230 netto nie narzekam , bo całe życie po przyjściu z pracy jadłem obiad i jechałem do pszczół lub brałem się za przygotowanie sprzętu dla pszczół. Myślę , że większość bywalców tego forum tak robi. Znam też takich co po przyjściu z pracy siadają w fotelu i piją piwo lub kawę i ciągle narzekają na małe dochody.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 marca 2023, 17:51 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
manio pisze:
KNIEJA pisze:
Można pójść do armii , potrzebują ludzi mądrych .

Tam gdzie się zaczyna armia kończy się rozum, logika i zdrowy rozsądek. Widać nigdy nie byłeś w wojsku. Mądrych tam wcale nie potrzebują tylko posłusznych, biernych ale wiernych. Warunki tez chyba d nie urywają bo tłoku nie ma. Powstają garnizony w pipidowkach bo tam nie ma żadnych miejsc pracy . Zapraszam do Kolna i podobnych metropolii na ścianie wschodniej.


Znam tą armię (o której mówisz) brat udawał że służy PRL , dzień zaczynali od 1/2 l spirtu lotniczego. Teraz jest trochę inaczej , ale ty tu już nie dowodzisz :haha:

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 marca 2023, 18:00 - ndz 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Każdy ma swoje standardy dobrobytu o jak już się od rana nachla to czuje się spełniony. Pracuje tyle zeby miał na jutro. Kiedyś nawet próbowałem takich zatrudnić do prostych prac z widłami i łopatą , ale nawet nie pytali ile płacę dniówki. Ile ludzi tyle sposobów na spełnienie marzeń.
Do pracy w pasiece to nie na chętnych za żadne pieniądze, problemem jest też że do pszczół trzeba się umyć ?
Ŕożni są ludzie i nie każdemu można pomóc, czy zmienić coś w jego życiu. Ksiądz już dawno odpuścił nawracanie czy tym bardziej wsparcie. Taki u nas klimat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 marca 2023, 18:08 - ndz 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
KNIEJA pisze:
manio pisze:
KNIEJA pisze:
Można pójść do armii , potrzebują ludzi mądrych .

Tam gdzie się zaczyna armia kończy się rozum, logika i zdrowy rozsądek. Widać nigdy nie byłeś w wojsku. Mądrych tam wcale nie potrzebują tylko posłusznych, biernych ale wiernych. Warunki tez chyba d nie urywają bo tłoku nie ma. Powstają garnizony w pipidowkach bo tam nie ma żadnych miejsc pracy . Zapraszam do Kolna i podobnych metropolii na ścianie wschodniej.


Znam tą armię (o której mówisz) brat udawał że służy PRL , dzień zaczynali od 1/2 l spirtu lotniczego. Teraz jest trochę inaczej , ale ty tu już nie dowodzisz :haha:

Jeśli się zmieniło to na gorzej. Nie masz kontaktu , a ja stałe się obracam w tym środowisku. Nie każdy to lubi. Nie, nie dowodzę bo generałów mają swoich. Jeśli brat był pijakiem to nie nadaje się do żadnej roboty, a tym bardziej do wojska. Teraz tam większym problemem są narkotyki. Inne czasy , inne używki. Nie sądzę aby samoloty latały na spirytusie. Jak pili to raczej paliwo ukradli zeby było na chlanie. To taka tradycja w każdym wojsku : co większe jak wesz to bierz. Teraz zamiast politruka , ksiądz na etacie. To główna zmiana. Drogi kariery, awansu na identycznych. mechanizmach.
Wodzów mamy coraz więcej , a Indian ciągle mało. Nawet ta struktura naszej armii jest karykaturalna. Ale ty wiesz lepiej bo tv oglądasz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 marca 2023, 18:52 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
KNIEJA pisze:
Można pójść do armii , potrzebują ludzi mądrych .

Start 4.5tys brutto/netto jeśli powyżej 26 roku życia to dochodzi podatek. Sasiad zza między dojeżdża prawie 70km do najbliższej jednostki co czasowo wychodzi w jedną stronę ok 1. 5godziny praca 8 godzin, przy normalnym ruchu a jeśli korki to można jechać i 3 godziny w jedną stronę :haha: do tego szkolenia na poligonach w całej Polsce czyli wychodzi jakbyś był w delegacji. Taki szeregowy po odjęciu kosztów dojazdu to sporo zarabia bo bilet na busa kosztuje w jedną stronę 6pln +15+ mpk .
Myślę że się załapiesz bo to lepiej niż twoje 700pln :haha:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 marca 2023, 19:01 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
lech pisze:
kudlaty pisze:
lech pisze:
kudlaty pisze:
JM pisze:
kudlaty pisze:
bez tego polskiego bagienka
Jak się ciągle tylko sra po własnym gnieździe, to widzi się w koło tylko bagienko i ma się powód do narzekania.
Z mojego rocznika wyjechały tylko dwie osoby. Cała reszta pozostała i mają się dobrze. A większość, podobnie jak i ja zaczynała od zera.
Owszem, wszędzie znajdą się jednostki nieudaczników, zawsze niezadowolone z życia i ze swego losu. Tak marzą o tym zachodzie..., ale nie wyjadą, będą narzekać na wszystko w koło, a najbardziej na Polskę, Polaków, polskie piekiełko, polskie bagienko.
I im się wydaje, że są lepsi, ponad to, źródłem cnót wszelakich - skazani nie wiedzieć czemu na ten polski "koszmar".
Zapomniałem, ale to jest już zdiagnozowane i się nawet jakoś nazywa.


Widać że nie miałeś okazji nigdzie wyjechać za pracą i posmakować europejskości :haha: zanim mnie wywiało do UK słuchałem ciągle jacy jesteśmy zacofani jako Polacy itp. Już tak nie uważam bo byłem i widziałem jak jest tam naprawdę :mrgreen: lepiej być niewolnikiem w Polsce niż w innym kraju bo tutaj jestem u siebie a pieniądze nie są aż tak, ważne żeby się za nie szmacić i wykonywać najprostsze prace których anglik który jest na socjalu nie będzie wykonywał bo woli zrobić kolejnego bachora.
Jesteś zupełnie z innego pokolenia i wtedy w Polsce były zakłady i miejsca pracy obecnie są hipermarkety, banki i szmateksy. Importuje się do polski nawet papier toaletowy. Największym pracodawca w Polsce jest sieć biedronka gdzie jeśli mnie pamięć nie myli 70 procent pracowników pracuje za place minimalna krajowa.
Weź żyj za 2800netto , opłac mieszkanie, zatankują auto, utrzymaj rodzinę

Mam 40 lat stażu pracy i jestem na świadczeniu przedemerytalnym czekając na emeryturę. Mam 1230 zł netto.


Zakładam że mieszkasz we własnym mieszkaniu, masz już dorosłe dzieci i nie musisz dojeżdżać codziennie do pracy więc odpada ci większość poważnych kosztów.
Myślę że jeśli ktoś pracuje na etacie za minimalna krajowa i musi dojeżdżać choć kilkanaście km do pracy po odliczeniu kosztów dojazdu, eksploatacji samochodu itp rzeczy związanych z zatrudnieniem zostaje mu niewiele więcej niż aktualnie otrzymujesz. Mam do miasta 12km koszt samego paliwa do dojazdu na benzynie to ok 600pln miesięczne , przy dieslu i obecnych cenach jeszcze więcej

Myślę , że powinien kolega zmienić samochód na mniejszy bo ten którym Kolega dojeżdża do pracy bardzo dużo pali. Ja na moje 1230 netto nie narzekam , bo całe życie po przyjściu z pracy jadłem obiad i jechałem do pszczół lub brałem się za przygotowanie sprzętu dla pszczół. Myślę , że większość bywalców tego forum tak robi. Znam też takich co po przyjściu z pracy siadają w fotelu i piją piwo lub kawę i ciągle narzekają na małe dochody.
.

Nie dojeżdżam do pracy :haha: ale podziwiam tych którzy to robią zarabiając minimalna krajowa.
Jak jeszcze to robiłem to miesięcznie na etacie miałem minimum 300 godzin, weckendy spędzałem na łonie natury 70km od miejsca zamieszkania mając 80 rodzin i trochę :mrgreen: więcej odkładów niż rodzin a na wszystko 2 dni w tygodniu bez względu na pogodę :haha:
Jeśli się robi kilka miesięcy w miesiąc to się zarobi ale chyba nie tak to powinno wyglądac.
Są kraje gdzie ludzie pracują 2-3 dni w tygodniu i żyją jak biały człowiek

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 marca 2023, 19:42 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
kudlaty pisze:
KNIEJA pisze:
Można pójść do armii , potrzebują ludzi mądrych .

Start 4.5tys brutto/netto jeśli powyżej 26 roku życia to dochodzi podatek. Sasiad zza między dojeżdża prawie 70km do najbliższej jednostki co czasowo wychodzi w jedną stronę ok 1. 5godziny praca 8 godzin, przy normalnym ruchu a jeśli korki to można jechać i 3 godziny w jedną stronę :haha: do tego szkolenia na poligonach w całej Polsce czyli wychodzi jakbyś był w delegacji. Taki szeregowy po odjęciu kosztów dojazdu to sporo zarabia bo bilet na busa kosztuje w jedną stronę 6pln +15+ mpk .
Myślę że się załapiesz bo to lepiej niż twoje 700pln :haha:


Ja mam pasiekę dochodową , a ty jej nie posiadasz (tak wnioskuję po wielu twoich wypowiedziach) Staszku czy tobie cokolwiek się opłaca ? Z takim podejściem do ludzi , twoja formacja nie ma szans na władzę

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 marca 2023, 20:42 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6434
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
kudlaty pisze:
Pochwale się że z 3 ostatnimi moimi pracodawcami musiałem się widzieć w sądzie pracy o wynagrodzenie i świadectwo pracy

Myślę że ten urywek wiele tłumaczy. Parzcież takie coś zostawia ślad.
Człowiek młody i musiał walczyć o swoje , większość nigdy tego nie doświadczyła.

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 marca 2023, 21:04 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
KNIEJA pisze:
kudlaty pisze:
KNIEJA pisze:
Można pójść do armii , potrzebują ludzi mądrych .

Start 4.5tys brutto/netto jeśli powyżej 26 roku życia to dochodzi podatek. Sasiad zza między dojeżdża prawie 70km do najbliższej jednostki co czasowo wychodzi w jedną stronę ok 1. 5godziny praca 8 godzin, przy normalnym ruchu a jeśli korki to można jechać i 3 godziny w jedną stronę :haha: do tego szkolenia na poligonach w całej Polsce czyli wychodzi jakbyś był w delegacji. Taki szeregowy po odjęciu kosztów dojazdu to sporo zarabia bo bilet na busa kosztuje w jedną stronę 6pln +15+ mpk .
Myślę że się załapiesz bo to lepiej niż twoje 700pln :haha:


Ja mam pasiekę dochodową , a ty jej nie posiadasz (tak wnioskuję po wielu twoich wypowiedziach) Staszku czy tobie cokolwiek się opłaca ? Z takim podejściem do ludzi , twoja formacja nie ma szans na władzę


mimo to jakoś sobie radzę :mrgreen: są obecnie lepsze sposoby na zarabianie pieniędzy niż prowadzenie pasieki w przepszczelonych rejonach. Napisałeś że do wojska biorą wszystkich to ci odpisałem dlaczego mimo tego iż biorą wszystkich którzy nie uciekają na drzewo nadal mają braki kadrowe i marzenia o zwiększeniu liczby żołnierzy kilkukrotnie . Sam wiesz ze w twojej okolicy jesteś jednym z najmłodszych :mrgreen: bo reszta wyjechała do pracy w innych krajach niż polska, a reszta mieszka w miastach wojewódzkich gdzie jest praca za lepsze pieniądze. Moja formacja jest przeciwna rozdawnictwu, nadmiernym regulacjom prawnym, dotowaniu czegokolwiek czy ograniczeniu biurokracji. Masz rację że nie ma szans na władze w kraju gdzie w administracji pracuje więcej ludzi niż w innych sektorach zatrudnienia razem wziętych. Większośc tej całej masy specjalistów musiałby zasilić sektor prywatny zatrudnienia czekający na tych tych wysoce wydajnych fachowców z budżetówki :mrgreen:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 marca 2023, 21:21 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
baru0 pisze:
kudlaty pisze:
Pochwale się że z 3 ostatnimi moimi pracodawcami musiałem się widzieć w sądzie pracy o wynagrodzenie i świadectwo pracy

Myślę że ten urywek wiele tłumaczy. Parzcież takie coś zostawia ślad.
Człowiek młody i musiał walczyć o swoje , większość nigdy tego nie doświadczyła.


Wynagrodzenie za pracę, urlop podobnie jak wystawienie świadectwa pracy po zakończeniu umowy o pracę to psi obowiązek pracodawcy. Wiem że jesteś bogatym człowiekiem i gdyby ktoś Ci w nagrodę za to że u niego pracowałeś zapłacił kilka tys mniej niż powinien albo wystawiał świadectwo pracy 7 miesięcy to byś machnął ręką No bo przecież trzeba być wyrozumiałym człowiekiem :mrgreen: miałem okazję pracować w miejscach gdzie tydzień przed wypłata przychodził nowy narybek w miejsce tych którzy się zwolnią po wypłacie. Byłem też na fikcyjnych delegacjach po całym kraju a pracodawca zwracał mi za dojazdy. No ale czego to się nie robi jeśli zatrudnia się 30 osób a tylko 10 z nich ma jakąkolwiek umowę. To i owo widziałem wiem też że jak spadniesz z wysokości to pierwsze co się robi to zakłada szelki nieboszczykowi w innych wypadkach wyprowadza za bramę i udaje że nikt taki nie pracował, w zamian za podwyżka na stawce godzinowej 1pln dla pokrzywdzonego :haha:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 marca 2023, 21:26 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Nie pisałem że biorą wszystkich , pisałem że potrzebują mądrych . W polityce jest tak , ludzie wolą prezenty , najlepiej takie na konto . Kto to spełnia wygrywa , trochę to smutne ale tak jest . Grekom przed kryzysem płacili za darmowe korzystanie ze stołówek

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 marca 2023, 23:26 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
KNIEJA pisze:
Nie pisałem że biorą wszystkich , pisałem że potrzebują mądrych . W polityce jest tak , ludzie wolą prezenty , najlepiej takie na konto . Kto to spełnia wygrywa , trochę to smutne ale tak jest . Grekom przed kryzysem płacili za darmowe korzystanie ze stołówek


Potrzebują mądrych i dlatego biorą wszystkich jak leci :haha: a jedyne kryterium to ukończona szkoła podstawowa czyli do rocznika 2004 to było 6 klas szkoły podstawowej obecnie od kilku lat to chyba 8 :mrgreen: obywatelstwo polskie i zaświadczenie o niekaralności
Zresztą ja fuchy nie szukam wiec mnie to ani ziębi ani grzeje.
My już mamy kryzys albo jesteśmy tuż przed i będzie pięknie ładnie do wyborów :mrgreen: w tym miesiącu w detalu sprzedałem 3 sloiki miodu a to taki wskaźnik zamożności narodu, podpowiem że bywało lepiej pod tym względem i rocznie dobijałem do 100 słoików w detalu :haha:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji