FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 23:20 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 01 stycznia 2023, 09:13 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Często coś napisze na forum bez podawania źródła co jest problemem w sytuacji gdy przeczytałem coś jakiś czas wcześniej.
Otóż przez przypadek wpadłem na ciekawy artykuł ukazujący związek pomiędzy tym że stajemy się coraz bardziej biedni a resztki naszej gospodarki są już kompletnie nie konkurencyjne wobec gospodarek innych krajów a głównym kosztem są tutaj ceny paliw i energii. Oficjalnie winę za to ponosi Putin a jak jest faktycznie i jak ma się do tego bajanie o tym że mamy paliwa najtańsze w całej uni oczywiście po Węgrach. Co jakiś czas w, mediach pojawiały się różne szokujące doniesienia które tylko potwierdzają prawdziwość tego co jest napisane w artykule

Artykuł link
https://businessinsider.com.pl/gospodar ... je/bqx9gs5

Artykuł jest długi ale polecam poczytać i obejrzeć słupki. Moje streszczenie dla leniwych albo właśnie żeby zaciekawić kogoś cześć można wyczytać bezpośrednio z artykułu, część wydedukować samodzielnie a jeszcze inne policzyć :

-cały ten rok importowaliśmy ropę naftowa od ruskich mimo że w mediach mówiono inaczej

-na cenę finalna paliwa nie mają wpływu koszty produkcji, ceny ropy, kurs dolara a jedynie koszty zakupu z rafinerii Zachodniej np holenderska +koszt transportu do rafineri docelowej bez względu na to czy coś od nich kupujemy czy nie

-ropa rosyjska jest dużo tańsza od ceny za baryłkę która się nam pokazuje w telewizji czy mówi w radio (są 3 giełdy na świecie nią handlujące ) w czasie gdy pokazywano nam rekordowe wzrosty ceny za baryłkę ropa rosyjska gwałtownie taniała. Na samej różnicy ceny między cena baryłki ta podawana w mediach a faktyczną w ostatnim kwartale tego roku PKN Orlen zarobił miliard złotych a wcześniejsze 2 kwartały były dużo lepsze dla Orlenu pod tym względem bo różnica w cenie zakupu między ruska a szlachetna ropa od stróżów demokracji była ok 60 kontra 100 dolarów za baryłkę

- od lutego do maja wysyłaliśmy MIESIĘCZNIE na Ukrainę za DARMO (na koszt polskiego kierowcy samochodów diesla ) ok 100tys ton paliwa (głównie diesel ale też benzyna )

-od maja sprzedajemy przyjacielom z Ukrainy paliwo (benzyna ropa ta sama cena) średnio po 6pln za kg co daje po przeliczeniu na litry ok 4.5pln za litr diesla/benzyny miesięcznie ok 120tys ton

- dostarczamy im więcej paliwa niż wszystkie inne kraje razem wzięte

- cały rok importujemy też od ruskich gotowe paliwo po 4.5pln za kg co daje w przeliczeniu na litry (litr to ok 0.75kg) ok 3.3pln za kg udział importu gotowych paliw w rynku paliw w Polsce to od 60 procent w lutym do 30 w lipcu ale średnio 50 procent

-cena benzyny od stycznia wzrosła o 25 procent, diesla 46 procent przy wzroście dolara o 18 procent i cenie ropy (Brent czyli tej która kupujemy) na tym samym poziomie co był

- należymy do grupy państw z najwyższymi cenami paliw w uni Europejskiej

- rok do roku konsumpcja diesla w Polsce spadła o 20 procent i może by i obniżyli ceny ale wysyłają towar do naszych braci z Ukrainy, moce produkcyjne rafineri krajowych są wykorzystane tylko w ok 75 procentach gdzie rok wcześniej było niemal 90 procent

Jako kierowca diesla nóż w kieszeni się mi otwiera jak pomyślę że o tym że diesel zawsze kosztował ok 10-20 groszy na litrze mniej niż benzyna a płaciłem w tym roku najwięcej chyba 8.7 za litr gdzie tłumaczono wszystko, wojna a jednocześnie cały czas państwo kupowali sobie gotowego diesla po tej cenie co zwykle czyli ok 3.3pln za litr
-

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 stycznia 2023, 10:41 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
kudlaty pisze:
w ostatnim kwartale tego roku PKN Orlen zarobił miliard złotych a wcześniejsze 2 kwartały były dużo lepsze dla Orlenu pod tym względem bo różnica w cenie zakupu między ruska a szlachetna ropa od stróżów demokracji była ok 60 kontra 100 dolarów za baryłkę
Wypada wobec tego zastanowić się nad tym, czy to jest dobrze, że to właśnie Orlen zarobił te miliardy, czy może lepiej by było gdyby zarobili ci przywołani "stróże demokracji"? Bo rynek światowy jest bezwzględny, nie zarobisz TY - zrobi to kto inny.
Chyba że BP, Shell i inne podobne im dobre wujki sprzedawały by nam wtedy taniej.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 stycznia 2023, 11:04 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
JM pisze:
kudlaty pisze:
w ostatnim kwartale tego roku PKN Orlen zarobił miliard złotych a wcześniejsze 2 kwartały były dużo lepsze dla Orlenu pod tym względem bo różnica w cenie zakupu między ruska a szlachetna ropa od stróżów demokracji była ok 60 kontra 100 dolarów za baryłkę
Wypada wobec tego zastanowić się nad tym, czy to jest dobrze, że to właśnie Orlen zarobił te miliardy, czy może lepiej by było gdyby zarobili ci przywołani "stróże demokracji"? Bo rynek światowy jest bezwzględny, nie zarobisz TY - zrobi to kto inny.
Chyba że BP, Shell i inne podobne im dobre wujki sprzedawały by nam wtedy taniej.


Pełna zgoda tylko skoro kupowali ropę czy gotowe paliwa po tyle co zwykle dlaczego ja zamiast płacić za diesla np 4.7 pln płaciłem 4pln więcej bo ropa droga, wojna i olaboga. Kłamliwa propaganda.

To samo jest z węglem polski węgiel W kopalniach dla ciepłowni, elektrowni kosztuje tyle samo co przed wojna ba nawet polska eksportuje węgiel po cenie sprzed 2 lat dla niemców a my kupujemy 5x droższy z kokumbi czy Australii. A te cwaniaki nie wiedzą ile już mają wołać za prąd

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 stycznia 2023, 11:42 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
kudlaty pisze:
Kłamliwa propaganda.
Być może. Gdzie jednak i kto w polityce rezygnuje z propagandy.
Świadomego natomiast jak Ty człowieka nie powinno to aż tak bulwersować.
Tym bardziej, że przecież trudno sobie wyobrazić, aby sprzedawać jakikolwiek produkt po cenie drastycznie zaniżonej względem rynkowej.
Przypominam sobie nawet jak Ty sam interweniowałeś u mnie przez pw w sprawie ceny oferowanych przeze mnie odkładów, jako że niby zbyt niska!!!

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 stycznia 2023, 10:18 - pn 

Rejestracja: 13 listopada 2007, 15:14 - wt
Posty: 68
Lokalizacja: dolnyśląsk /Niemcza
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
https://jerzyzieba.com/demokracja-bezpo ... ZCLpC5X9Lg
Może to jest rozwiązaniem naszych Polskich problemów, warto się nad tym zastanowić, nie tylko biadolić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 stycznia 2023, 15:40 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
staszektu pisze:
https://jerzyzieba.com/demokracja-bezposrednia?fbclid=IwAR0JxzA4aaZbncvvpGV_dCSla33O_hAqnCR57mJ10KydBSo5wZCLpC5X9Lg
Może to jest rozwiązaniem naszych Polskich problemów, warto się nad tym zastanowić, nie tylko biadolić.

Przeczytałem tylko że to Jerzego Zięby i na tym skończyłem. Ten gość jest taki antysystemowy jak Wałęsa. Zarabia miliony na tym ze swoim wyznawcom sprzedaje preparaty na wszystko. Ma tyle wspólnego z medycyna co ja z kapłaństwem.
Ustruj panujący w naszym kraju kontynuacja komuny, cyrk pt obalenie komuny z figurantami jak agent bolek czy Michnik był potrzebny żeby ludzie cieszyli się że mają demokrację i ludzili się że mają na cokolwiek wpływ. Możesz sobie iść podkreślać co 4 czy 5 lat i wybierać z już wybranych na koniec i tak zrobią co będą uważali...
W 20 leciu międzywojennym był taki zapis że kto świadomie lub nie działa na szkodę państwa podlega karze śmierci przez rozstrzelanie dlatego w 20 lat udało się tak wiele. Obecnie nikt za nic nie odpowiada dlatrgo idą ludzie do polityki i urzędów robić wały bo kasa zawsze się przyda a swój swojego nie będzie sądził. Kupuje się ławki patriotyczne z kartonu za 100tys sztuka, sprzedaje ludziki z drutu dla miasta wysokości 90cm po 10 tys sztuka. Robi się place zabaw składające się z 5 elementów za 700tys a im wyżej tym walki większe liczone w milionach i miliardach

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 stycznia 2023, 19:55 - pn 

Rejestracja: 13 listopada 2007, 15:14 - wt
Posty: 68
Lokalizacja: dolnyśląsk /Niemcza
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
kudlaty pisze:
Przeczytałem tylko że to Jerzego Zięby i na tym skończyłem.

Ale błysnąłeś wiedzą? nawet bez przeczytania treści. Uważasz że jak Ty zarabiasz na sprzedaży miodu to dobrze ale ktoś inny coś produkuje i zarabia to oszust. Czym Twa wiedza jest poparta. I Twój miodowy biznes i Jerzego Zięby polega na tym samym, musi ktoś ten produkt kupić. Więc nie sugeruj się nazwiskiem, bo to jest rozwiązaniem naszych Polskich problemów, warto się nad tym zastanowić, nie tylko biadolić. System demokracji bezpośredniej jest oparty na systemie Szwajcarskim ale jeszcze bardziej udoskonalony, gdzie naród decyduje o wszystkim w referendach i ten cytat byłby nie aktualny.
kudlaty pisze:
Obecnie nikt za nic nie odpowiada dlatego idą ludzie do polityki i urzędów robić wały bo kasa zawsze się przyda a swój swojego nie będzie sądził. Kupuje się ławki patriotyczne z kartonu za 100tys sztuka, sprzedaje ludziki z drutu dla miasta wysokości 90cm po 10 tys sztuka. Robi się place zabaw składające się z 5 elementów za 700tys a im wyżej tym walki większe liczone w milionach i miliardach
Jeszcze raz zachęcam do zapoznania się z wiedzą na temat demokracji bezpośredniej, tam jest wszystko dokładnie wytłumaczone.To nie wymyślił Jerzy Zięba on jest tylko propagatorem Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 stycznia 2023, 20:25 - pn 

Rejestracja: 13 listopada 2007, 15:14 - wt
Posty: 68
Lokalizacja: dolnyśląsk /Niemcza
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
To są linki objaśniające demokrację bezpośrednią.
https://static1.squarespace.com/static/ ... +skrot.pdf
https://static1.squarespace.com/static/ ... dwojny.pdf


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 stycznia 2023, 20:50 - pn 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 845
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
staszektu,
Ty tak poważnie, czy to w ramach zabawy karnawałowej?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 stycznia 2023, 21:20 - pn 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1826
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
staszektu, co innego produkcja miodu i zarabianie na zdrowym produkcie, a co innego szarlataneria i zarabianie na naiwności ludzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 stycznia 2023, 21:43 - pn 

Rejestracja: 13 listopada 2007, 15:14 - wt
Posty: 68
Lokalizacja: dolnyśląsk /Niemcza
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
astroludek pisze:
Ty tak poważnie, czy to w ramach zabawy karnawałowej?

astroludek pisze:
staszektu, co innego produkcja miodu i zarabianie na zdrowym produkcie, a co innego szarlataneria i zarabianie na naiwności ludzi.

Na jakiej podstawie piszesz o szarlatanerji, skad masz tą wiedzę /a juz rozumię kochana nasza TVP sie kłania /
A tak na poważnie , zapoznaliście sie z tym materiałem.
Demokracja bezpośrednia to jedyne rozsądne rozwiazanie dla nas Polaków, Polski.Jeżeli to nie przejdzie to Polska zostanie rozgrabiona do końca /pozostaniemy tylko kolonią czyją?/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 stycznia 2023, 21:50 - pn 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 845
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
staszektu,
Halo, tu ziemia.
Przecież tam są same bzdury. Naprawdę coś tam prawdziwego przeczytałeś? Czy może wymyśliłeś sobie świat, zamieszkałeś w nim i jest ci dobrze? Jeżeli tak to witaj sąsiedzie. Ja żyję w świecie innym, na planecie Ziemia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 stycznia 2023, 21:51 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
I zrobił się jazgot wokół paliw , jakby przyjechała wycieczka z Izraela .
Jedna tv ogłosiła że będzie raj , a druga że paliwo może przekroczyć 10 zł .
Z ręką na sercu :haha: kto z was nie podniósł cen swoich produktów?
Trzeba iść na wybory i wybrać rząd własnych marzeń :mrgreen: Ja zagłosuję na Lecha ! człowiek wykształcony bo ma profesury i z siedem tyś doktoratów :wink: Mamy w końcu demokrację

Może ktoś ma krawca z odzieżą pszczelarską ? chcę kapelusz w kolorach Sylwestra w Zakopanem :pl:

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 stycznia 2023, 22:38 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
staszektu pisze:
kudlaty pisze:
Przeczytałem tylko że to Jerzego Zięby i na tym skończyłem.

Ale błysnąłeś wiedzą? nawet bez przeczytania treści. Uważasz że jak Ty zarabiasz na sprzedaży miodu to dobrze ale ktoś inny coś produkuje i zarabia to oszust. Czym Twa wiedza jest poparta. I Twój miodowy biznes i Jerzego Zięby polega na tym samym, musi ktoś ten produkt kupić. Więc nie sugeruj się nazwiskiem, bo to jest rozwiązaniem naszych Polskich problemów, warto się nad tym zastanowić, nie tylko biadolić. System demokracji bezpośredniej jest oparty na systemie Szwajcarskim ale jeszcze bardziej udoskonalony, gdzie naród decyduje o wszystkim w referendach i ten cytat byłby nie aktualny.
kudlaty pisze:


Oglądałem wiele jego filmików na youtube więc wiem z kim mam do czynienia i jakie są jego poglądy. Wiem też jak manipuluje ludźmi.
Sory ale koleś przedstawia się jako doktor a wykształcenie ma zupełnie inne chyba właśnie coś z marketingiem związanego. Jak na tematy medyczne może wypowiadać się ktoś kto z medycyna ma niewiele wspólnego
Jak chcesz posłuchać mądrych ludzi to sobie poszukaj na yt jest taki starszy Lekarz tylko mi nazwisko wyleciało lekarz starej daty z powołania który chce pomóc a nie sprzedać czy wypisać receptę bo się otrzyma jakies fajne granty od firm farmaceutycznych.
Powiem Ci w sekrecie ze pacjenci do lekarzy przychodzą z różnymi dolegliwościami a wychodzą z tymi samymi receptami a widzą to osoby które finalnie otrzymują te recepty do zrealizowania. Polacy są lekomanami chyba największymi w Europie a obecnie leczenie polega na wypisywaniu recept. Ludzie się leczą sami ale trzeba mieć też trochę oleju w głowie a nie łykać wszystko jak pelikan. Są obecnie tacy co piją płyn lugola bo się dowiedzieli że to pomaga....

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2023, 01:42 - wt 

Rejestracja: 13 listopada 2007, 15:14 - wt
Posty: 68
Lokalizacja: dolnyśląsk /Niemcza
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Na temat lekarzy mam wyrobione swoje zdanie. Nie jestem młodzieńcem mam już kilka latek po siedemdziesiątce i ponad 100 dni spędzone w szpitalach. Od 15 lat nie mam telewizora a 10 lat nie byłem u lekarzy i odzyskałem zdrowie.Jedzenie tylko naturalne eko 5 żółtek kurzych co dzień, Dieta dr.Kwaśniewskiego,dr.Czerniak,dr. Jaśkowski.również niektóre zalecenia Jerzego Zięby i coś na ten temat mogę powiedzieć. Pasiekę 80 pniową też obsługuję sam. Ale nie o mnie tu chodzi chciałem tylko pokazać że jakies doświadczenie życiowe mam.Większość ludzi myśli że jak zmienimy J.Kaczyńskiego na Tuska czy innego polityka to uzdrowimy Polskę, niestety nie bo jak politycy kradli i tak bedą dalej.Jak do tej pory nikt z tych przekrętasów przez 30 lat nie został osądzony.W poprzednich postach pisałem o Demokracji Bezpośredniej której propagatorem jest prof. Mirosław Matyja który jest doradcą prezydenta Szwajcarji.Polska ma ogromne bogactwa naturalne które są rozgrabiane dzięki nam bo wieżymy politykom. Poniżej wkleiłem link do opracowania Demokracji Bezpośredniej prof.Mirosława Matyj proszę zapoznać śię z treścią to jest szansa zatrzymania dalszego rozkradania Polski. Jerzy Zięba jest inżynierem nie jest lekarzem, ale dysponuje ogromną wiedzą medyczna dzięki niemu mówi sie o wit .K2mk7. wit.c,wit D3 a o homocysteinie jaszcze 3 lata temu lekarze niewiele wiedzieli jak chciałem zrobić badania to się pytali co to jest. Kilka lat temu był Zięba zaproszony do programu TV w konfrontacji z prof. madycyny i dziennikarzami ale oni okazali się słabi z wiedzy medycznej
https://static1.squarespace.com/static/ ... ook%5D.pdf


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 stycznia 2023, 21:17 - śr 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3963
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
kudlaty,
Sprawdziłem , że PKN Orlen ma ok. 25 % udziału w rynku , ciekawe , dlaczego pozostali uczestnicy nie obniżali cen paliw?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 stycznia 2023, 21:27 - śr 

Rejestracja: 02 lutego 2013, 22:10 - sob
Posty: 143
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Według oficjalnej strony:

50% udział w polskim rynku paliw, czyli łącznej sprzedaży detalicznej, prowadzonej poprzez sieć stacji ORLEN, oraz hurtowej, a także 53% udziałów w rynku czeskim i 82% w rynku litewskim


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 stycznia 2023, 21:36 - śr 

Rejestracja: 02 lutego 2013, 22:10 - sob
Posty: 143
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Natomiast paliwa na stacjach dostarczane są przez Lotos lub Orlen i tutaj oba podmioty maja chyba 100% udziału w rynku. Więc nikt nie będzie sprzedawał taniej niż kupował, to raz. A po drugie może dochodzić do zmowy, że nikt nie będzie sprzedawać takiej niż inni. Ponieważ państwu zależy na kasie to nikt nie będzie kontrolować takiej zmowy. Obajtek już ogłosił, że NIK nie ma prawa do takiej kontroli


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 stycznia 2023, 21:45 - śr 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3963
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Mogyoros pisze:
Według oficjalnej strony:

50% udział w polskim rynku paliw, czyli łącznej sprzedaży detalicznej, prowadzonej poprzez sieć stacji ORLEN, oraz hurtowej, a także 53% udziałów w rynku czeskim i 82% w rynku litewskim

Ciekawe , skąd takie dane , ostatnie dane są wprawdzie z 2020 roku , ale za dużo chyba się nie zmieniło;
Liczba stacji paliw w Polsce 7720 z tego Orlenu 1798 tj.23,3 %


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 stycznia 2023, 22:41 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Hieronim pisze:
kudlaty,
Sprawdziłem , że PKN Orlen ma ok. 25 % udziału w rynku , ciekawe , dlaczego pozostali uczestnicy nie obniżali cen paliw?


Podałem wam link, nawet wypisałem najciekawsze wnioski płynące z tekstu.
Wniosku może wyciągnąć albo i nie każdy chętny.
Cyfry i matematyka bez żadnej polityki są bezlitosne. Robią z ludzi idiotów albo tak ich taktują, sami tworzą biedę i generują inflację która jest im na rękębo to dodatkowe wpływy do budżetu. Większość ludzi ma też problem ze zrozumieniem tego że np na obniżonym vacie przedsiębiorcy będący płatnikami VAT tylko i wyłącznie tracili te kilkanaście procent podatku który by im został zwrócony.

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 stycznia 2023, 23:17 - śr 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
kudlaty pisze:
Większość ludzi ma też problem ze zrozumieniem tego że np na obniżonym vacie przedsiębiorcy będący płatnikami VAT tylko i wyłącznie tracili te kilkanaście procent podatku który by im został zwrócony.


Weź mi to wyjaśnij bo też mam problem ze zrozumieniem ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 stycznia 2023, 07:29 - czw 

Rejestracja: 11 grudnia 2017, 15:36 - pn
Posty: 101
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska
Ule na jakich gospodaruję: wlkp 1/2dadanta
Miejscowość z jakiej piszesz: Dąbrowa Tarnowska
Bartek.pl pisze:
kudlaty pisze:
Większość ludzi ma też problem ze zrozumieniem tego że np na obniżonym vacie przedsiębiorcy będący płatnikami VAT tylko i wyłącznie tracili te kilkanaście procent podatku który by im został zwrócony.


Weź mi to wyjaśnij bo też mam problem ze zrozumieniem ?

Tutaj nic trudnego kolego, przedsiębiorca "płaci" netto, jak paliwo w hurcie spadło 85gr netto to o tyle zapłacił mniej a ty zapłaciłeś/zapłacisz tyle samo, takie cuda.
Pomijam stawki vat ktore można odliczać, tutaj ważniejsze jest ze paliwo jest tańsze NETTO.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 stycznia 2023, 11:54 - czw 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1219
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
VEGRIN pisze:
tyle zapłacił mniej a ty zapłaciłeś/zapłacisz tyle samo, takie cuda.

Tylko przez te ,,cuda" część osób zaczęła się zastanawiać , czy aby czasem w ostatnim okresie nie mamy do czynienia z najzwyklejszym okradaniem społeczeństwa. W końcowym wniosku i tak winny będzie Covid lub Putin :oczko:
Hieronim pisze:
, ostatnie dane są wprawdzie z 2020 roku , ale za dużo chyba się nie zmieniło;

Cena :D W tym okresie kupowane były paliwa w Rosji i chyba jeszcze szedł import z Białorusi . Obecnie prywatny właściciel stacji może sobie zamówić taki stateczek na bliskim wschodzie , lub .... , jeżeli to jest ropa to zlecić przerób Orlenowi :D i będzie konkurencyjny .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 stycznia 2023, 13:59 - czw 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1183
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Mnie najbardziej denerwuje to w jaki sposób to wszystko zostało zrobione. Co do kasy finalnie może wyjść na zero - kiedyś nadpłaciliśmy dziś nie zapłacimy i się jakoś zrównoważy. Natomiast jak to wszystko zostało ukartowane i wdrożone jest nie do przyjęcia, w normalnym państwie by to nigdy nie przeszło. Po prostu zrobili z ludzi idiotów. Na rynku paliwowym to ja się nie znam, ale matematykę na poziomie szkoły podstawowej to znam. Jak tak dalej pójdzie to dożyjemy jeszcze czasów że będziemy tęsknić za komuną. :D

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 stycznia 2023, 14:17 - czw 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
VEGRIN pisze:
Tutaj nic trudnego kolego, przedsiębiorca "płaci" netto, jak paliwo w hurcie spadło 85gr netto to o tyle zapłacił mniej a ty zapłaciłeś/zapłacisz tyle samo, takie cuda.
Pomijam stawki vat ktore można odliczać, tutaj ważniejsze jest ze paliwo jest tańsze NETTO.


Mi chodzi tylko o manipulację, "na obniżonym vacie przedsiębiorcy będący płatnikami VAT tylko i wyłącznie tracili te kilkanaście procent podatku który by im został zwrócony."
To nie jest prawdą.
Można jeszcze bardziej zmanipulować : "przedsiębiorca "płaci" netto, jak paliwo w hurcie spadło 85gr netto to o tyle zapłacił mniej a ty zapłaciłeś/zapłacisz tyle samo, takie cuda."
A jak by był jeszcze Vat to zapłacisz tyle samo + Vat.

Można rozmawiać o zmowie cenowej ale nie o tym , że przedsiębiorca traci na vacie, którego nie zapłacił. :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 stycznia 2023, 14:46 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
VEGRIN pisze:
Bartek.pl pisze:
kudlaty pisze:
Większość ludzi ma też problem ze zrozumieniem tego że np na obniżonym vacie przedsiębiorcy będący płatnikami VAT tylko i wyłącznie tracili te kilkanaście procent podatku który by im został zwrócony.


Weź mi to wyjaśnij bo też mam problem ze zrozumieniem ?

Tutaj nic trudnego kolego, przedsiębiorca "płaci" netto, jak paliwo w hurcie spadło 85gr netto to o tyle zapłacił mniej a ty zapłaciłeś/zapłacisz tyle samo, takie cuda.
Pomijam stawki vat ktore można odliczać, tutaj ważniejsze jest ze paliwo jest tańsze NETTO.



Zrobię przykład bardziej czytelny dla zwykłego Kowalskiego:

Paliwo jest w cenie 10 pln brutto na VAT 23 procent
- dla przedsiębiorcy jest to koszt prowadzenia działalności 10pln i to może odliczyć od dochodu a jednocześnie otrzyma zwrot podatku VAT 2,30 pln od litra czyli finalnie kosztuje go paliwo 7.7pln od litra

Paliwo jest w cenie 10 pln brutto na VAT 8 procent
- dla przedsiębiorcy to koszt 10 pln od litra do kosztu prowadzenia działalności i to może odliczyć od dochodu a jednocześnie
Otrzyma zwrot podatku VAT 80 groszy od litra czyli finalnie litr paliwa kosztuje 8.2 pln od litra

Właśnie cały myk na tym VAT 8 procent polegał na tym ze dzieli temu zabiegowi celowo podniesiono ceny dla przedsiębiorców o 13 procent.
Oczywiście jak to już w życiu jest podwyżka zostaje przeniesiona na klienta czyli klient ma drożej niż przed tą całą "obniżka" która jest faktycznie podwyżka. Przed
Gdyby chcieli obniżki faktycznej to by obniżyli akcyzę na paliwo a nie VAT z jednoczesną podwyżka ceny netto paliwa. A tak sami generowali od samego początku inflację która podkreślam jest dla tych u góry korzystnym zjawiskiem. Inflacja zaczęła się napędzać dużo wcześniej przed wybuchem wojny na Ukrainie bo już jesienią roku 2020 pojawiały się artykuły o rekordowych nadwyżkach budżetowych. Czyt zabrali z naszych kieszeni więcej niż planowali. Dobrze dla wszystkich polityków pojawiła się wojna na Ukrainie i znalazł się" winny" inflacji tj Putin. Przy okazji była okazja żeby się wykręcić od najsłynniejszego virusa bo nie można było bez końca ciągnąć tej szopki która kosztowała nas setki miliardów pln i kilkaset tysięcy nadmiarowych zgonów którzy umarli bo nie mogli się dostać do lekarzy i którzy umrą bo nie zostali zdiagnozowani na czas. Rocznie na nowotwory wg oficjalnej propagandy umiera, 180tys rodaków.
W społeczeństwie panuje przekonanie że do polityki idą kretyni co jest prawda ale tylko częściowa. Oni dobrze potrafią sterować stadkiem swoich owieczek, te oe8eczki nawet się cieszą z tego że mają taniej, tarcze, dopłaty, 13, 14 emerytury i co tylko chcą. Owieczkom od czasu do czasu trzeba pokazać wilka zeby były bardziej posłuszne i wiedziały że wszystko co pasterz robi to z troski o ich dobro, zdrowie, życie...

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 stycznia 2023, 15:22 - czw 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
kudlaty pisze:
Paliwo jest w cenie 10 pln brutto na VAT 23 procent
- dla przedsiębiorcy jest to koszt prowadzenia działalności 10pln i to może odliczyć od dochodu a jednocześnie otrzyma zwrot podatku VAT 2,30 pln od litra czyli finalnie kosztuje go paliwo 7.7pln od litra

Paliwo jest w cenie 10 pln brutto na VAT 8 procent
- dla przedsiębiorcy to koszt 10 pln od litra do kosztu prowadzenia działalności i to może odliczyć od dochodu a jednocześnie
Otrzyma zwrot podatku VAT 80 groszy od litra czyli finalnie litr paliwa kosztuje 8.2 pln od litra


DOBRE :haha: :haha: :haha:
To się nazywa kreatywna księgowość :-)
Wyjaśnij mi dlaczego liczysz 10 zł brutto przy 8 rocentach i 23 ??????
Głupi nie jesteś, to piszesz głupoty celowo ?????

"Jeśli samochód jest wykorzystywany w 100 proc. w działalności gospodarczej, to przedsiębiorca w 100 proc. może odliczyć VAT od zakupu paliwa. A zatem od 1 lutego będzie odliczać mniej VAT-u. Jeśli w trakcie miesiąca wydaje 1000 zł netto na paliwo, to do końca stycznia wartość brutto wyniesie 1230 zł, czyli podatku VAT będzie do odliczenia 230 zł. Od lutego będzie płacił na stacji 1080 zł, w związku z czym do odliczenia będzie tylko 80 zł. W tej sytuacji można pomyśleć, że przedsiębiorca będzie stratny, bo mniej odliczy. Jest to jednak mylące, bo tak naprawdę mniej zapłaci za tankowanie, w powyższym przykładzie o 150 zł mniej – mówi Piotr Juszczyk."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 stycznia 2023, 15:39 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Lenin pisze:
Jak tak dalej pójdzie to dożyjemy jeszcze czasów że będziemy tęsknić za komuną.
chyba tak, bo dzieła nomen omen Lenina jw. znów przychodzi mi czytać.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 stycznia 2023, 15:50 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Xxxxx

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 stycznia 2023, 15:56 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Bartek.pl pisze:
kudlaty pisze:
Paliwo jest w cenie 10 pln brutto na VAT 23 procent
- dla przedsiębiorcy jest to koszt prowadzenia działalności 10pln i to może odliczyć od dochodu a jednocześnie otrzyma zwrot podatku VAT 2,30 pln od litra czyli finalnie kosztuje go paliwo 7.7pln od litra

Paliwo jest w cenie 10 pln brutto na VAT 8 procent
- dla przedsiębiorcy to koszt 10 pln od litra do kosztu prowadzenia działalności i to może odliczyć od dochodu a jednocześnie
Otrzyma zwrot podatku VAT 80 groszy od litra czyli finalnie litr paliwa kosztuje 8.2 pln od litra


DOBRE :haha: :haha: :haha:
To się nazywa kreatywna księgowość :-)
Wyjaśnij mi dlaczego liczysz 10 zł brutto przy 8 rocentach i 23 ??????
Głupi nie jesteś, to piszesz głupoty celowo ?????

"Jeśli samochód jest wykorzystywany w 100 proc. w działalności gospodarczej, to przedsiębiorca w 100 proc. może odliczyć VAT od zakupu paliwa. A zatem od 1 lutego będzie odliczać mniej VAT-u. Jeśli w trakcie miesiąca wydaje 1000 zł netto na paliwo, to do końca stycznia wartość brutto wyniesie 1230 zł, czyli podatku VAT będzie do odliczenia 230 zł. Od lutego będzie płacił na stacji 1080 zł, w związku z czym do odliczenia będzie tylko 80 zł. W tej sytuacji można pomyśleć, że przedsiębiorca będzie stratny, bo mniej odliczy. Jest to jednak mylące, bo tak naprawdę mniej zapłaci za tankowanie, w powyższym przykładzie o 150 zł mniej – mówi Piotr Juszczyk."



Właśnie na tym polega kreatywna księgowość że jest kreatywna

Zanim obniżono VAT na paliwo z 23 na 8 procent podniesiono cenę netto paliwa. Końcem roku zanim podniesiono VAT z 8 na 23 procent obniżono cenę netto. W obydwu przypadkach cena brutto dla klinta idywiduaonego była taka sama, tyle że podniesiono cenę koszt przedsiębiorcom zakupu paliwa o 13 procent. A ci przedsiębiorcy przerzucili koszty podwyzki paliwa na klienta końcowego.
Dzięki tej kreatywnej księgowości Kowalski płacił tyle samo za paliwo przed obniżka VAT jak i po niej, tyle że przy okazji mu podnieśli ceny wszystkiego komunikacji, transportu, przesyłek kurierskich, spożywki, materiałów itd.
Później można wyjść na konferencji prasowej i mówić to dzięki nam macie taniej, opowiadania o zielonej wyspie i jak to sobie radzą dobrze z kryzysem który sami wywołali

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 stycznia 2023, 16:07 - czw 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
kudlaty,
Tutaj możemy mówić o zmowie cenowej.
Ale Ty piszesz głupoty z wyliczaniem Vat. I udowadniasz, że obniżenie podatku przekłada się na straty przedsiębiorców.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 stycznia 2023, 16:25 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Staszek ile ty tego paliwa wypalasz ( poza jazdą do kościoła)?

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 stycznia 2023, 16:34 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Bartek.pl pisze:
kudlaty,
Tutaj możemy mówić o zmowie cenowej.
Ale Ty piszesz głupoty z wyliczaniem Vat. I udowadniasz, że obniżenie podatku przekłada się na straty przedsiębiorców.


Problem w tym że ci co ustalają wyosoksc VAT jak i ci co ustalają stawki netto paliwa to jest ta sama firma.
Co do reszty tak, obniżka VAT u z jednoczesną podwyżka ceny netto działa na niekorzyść przedsiębiorców jak i klientów indywidualnych którzy za paliwko płacili tyle przed obniżka VAT co po obniżce tyle że jednocześnie zaczęli płacić więcej za wszystko inne. Jeśli nie rozumiesz to trudno :oops:

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 stycznia 2023, 16:41 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
KNIEJA pisze:
Staszek ile ty tego paliwa wypalasz ( poza jazdą do kościoła)?



Założyłem sobie gaz :haha: i tankuje tygodniowo za 45pln :haha: t4 stoi w krzokach do maja :pl:
Co nie zmienia faktu że celowo podniesiono ceny paliw w Polsce bo skarbiec jest pusty. Podobnie sprawy mają się do np węgla i cen prądu w Polsce a to główne przyczyny inflacji jaka mamy w Polsce 99.8 procent węgla potrzebnego naszej energetyce jest produkowane z polskiego węgla który kosztuje obecnie tyle samo co przed wojna a my płacimy za prąd 2x więcej a przedsiębiorcy kilkaset procent więcej dlatego za mały chleb zamiast płacić 3.8 pln we wrześniu 2020 place 6.6pln

https://www.gov.pl/web/aktywa-panstwowe ... e-korzysta

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 stycznia 2023, 16:54 - czw 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 845
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Bartek.pl pisze:
kudlaty,
Tutaj możemy mówić o zmowie cenowej.
.

Żeby się "zmówić" musi być co najmniej dwóch. Mówić możemy o monopolu. Pomówimy i będzie lżej.
Ponad 200 lat temu mądry człowiek powiedział jak powstają ceny. Tylko dwa czynniki i nic więcej kształtują ceny. Do góry idą przez chciwość (chciwość to nic złego, każdy chce mieć) a do dołu ściąga je konkurencja. Jak jest monopolista, musi być drogo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 stycznia 2023, 17:00 - czw 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
kudlaty,
kudlaty pisze:
Większość ludzi ma też problem ze zrozumieniem tego że np na obniżonym vacie przedsiębiorcy będący płatnikami VAT tylko i wyłącznie tracili te kilkanaście procent podatku który by im został zwrócony.

To jest bzdura.

A tu zmienisz temat. Bo nie do tego się odnosiłem.

kudlaty pisze:
Co do reszty tak, obniżka VAT u z jednoczesną podwyżka ceny netto działa na niekorzyść przedsiębiorców jak i klientów indywidualnych którzy za paliwko płacili tyle przed obniżka VAT co po obniżce tyle że jednocześnie zaczęli płacić więcej za wszystko inne. Jeśli nie rozumiesz to trudno


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 stycznia 2023, 17:27 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Bartek.pl pisze:
kudlaty,
kudlaty pisze:
Większość ludzi ma też problem ze zrozumieniem tego że np na obniżonym vacie przedsiębiorcy będący płatnikami VAT tylko i wyłącznie tracili te kilkanaście procent podatku który by im został zwrócony.

To jest bzdura.

A tu zmienisz temat. Bo nie do tego się odnosiłem.

kudlaty pisze:
Co do reszty tak, obniżka VAT u z jednoczesną podwyżka ceny netto działa na niekorzyść przedsiębiorców jak i klientów indywidualnych którzy za paliwko płacili tyle przed obniżka VAT co po obniżce tyle że jednocześnie zaczęli płacić więcej za wszystko inne. Jeśli nie rozumiesz to trudno


Masz rację zdarza się że pomyśleć co innego a napisze co innego, to był skrót myślowy który później rozwinąłem . Wszystko by było ok gdyby mili państwo równocześnie nie manipulowali przy cenach netto jak i stawkach VAT przez co tak jak już napisałem wcześniej dlatego obniżka VAT stała się podwyżka o 13 procent tyle że okrężna droga.
Gdybyś mi nie wkleił pierwszego cytatu to bym dalej twierdził ze jesteś nie kumaty :haha:

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 stycznia 2023, 17:43 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Z chlebem to już słyszałem , że wielu Polaków nie będzie na niego stać . Taniej to już tylko kartofle będą w TVN jeść ?
Nie wiem jak prowadzisz pasiekę , że potrzebujesz co tydzień 45 zł na gaz.
Moje gospodarstwo wypala (0.5 zbiornika T5) na cały rok i podobnie na koszenie trawnika . Do czego zmierza ta awantura o paliwa ( i gaz :haha: )
Czepcie się cen karmy dla pszczół , to jest nasz największy koszt prowadzenia pasieki .

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 stycznia 2023, 18:15 - czw 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1826
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Lenin pisze:
Mnie najbardziej denerwuje to w jaki sposób to wszystko zostało zrobione. Co do kasy finalnie może wyjść na zero - kiedyś nadpłaciliśmy dziś nie zapłacimy i się jakoś zrównoważy.


Byłoby dobrze gdyby było na zero. Ale nie jest. Ceny praktycznie zawsze idą w jedną stronę. Ponieważ praktycznie wszystkie towary są zależne od ceny paliw (transport towarów, produkcja itp), to oczywiście wszystkie ceny idą w górę. Czyli jak ktoś określił przezucanie kosztów na klienta.
Wyznawców pislamu elementarna matematyka nie przekona, oni będą twierdzić że jest cudownie i taniej. Co prawda tyle lat już minęło i człowiek niby się przywyczaił, ale ciągle zadziwia mnie ta urągająca rozumowi argumentacja przy każdym tłumaczeniu dlaczego drogo, dlaczego płaskowyż i inne takie.
A kolegom teoretykom literatom proponuję założyć firmę, zobaczycie jak jest cudownie być dymanym co miesiąc.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 stycznia 2023, 18:17 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
KNIEJA pisze:
Z chlebem to już słyszałem , że wielu Polaków nie będzie na niego stać . Taniej to już tylko kartofle będą w TVN jeść ?
Nie wiem jak prowadzisz pasiekę , że potrzebujesz co tydzień 45 zł na gaz.
Moje gospodarstwo wypala (0.5 zbiornika T5) na cały rok i podobnie na koszenie trawnika . Do czego zmierza ta awantura o paliwa ( i gaz :haha: )
Czepcie się cen karmy dla pszczół , to jest nasz największy koszt prowadzenia pasieki .


45 pln na gaz potrzebuje bo żyje i poruszam się po tym łez padole, cena prądu i paliwa należy do składowych ceny chleba którego się tak uczepiłem
Co do ceny karmy myślę że sprawy mają się podobnie jak z paliwkiem jak już wyjechali na 7 złotych to będą, rękami i nogami trzymali się tej ceny, mam 800kg cukru w piwnicy kupionego po 3.2pln za kg do jesieni wystarczy a 0ozniej się będę martwił, zawsze mozna zamiast 4 za zimować 1 i dać 20kg cukru a zima przygotować sobie drabinę bo będzie potrzebna na wiosnę :| :mrgreen:

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 stycznia 2023, 18:34 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Słusznie ! Ja nie mam zapasu , ale mam drabinę . Kaczorek dyktatorek tak podniósł ceny cukru ( około 5.4zł) że niech sam zapyla , W końcu on nie daje w szyję :haha:

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 stycznia 2023, 14:10 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
https://moto.pl/MotoPL/7,88389,29330515 ... l#opinions
Potwierdzenie numer 2 tego że mieliśmy najdroższa cenę benzyny w hurcie w całej uni Europejskiej oraz druga jeśli chodzi o olej napędowy, wyprzedzali nas z cena tylko Szwedzi. Tak właśnie wyglądaja te najtańsze paliwa w całej uni Europejskiej. Do którego przekonuje Pinokio i ten drugi który niemiał nic ale dzięki uczciwej pracy stal się milionerem w krótkim czasie. Kłamstwo powtorzone 100 razy staje się prawda

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 stycznia 2023, 20:11 - pt 

Rejestracja: 02 stycznia 2014, 22:47 - czw
Posty: 474
Lokalizacja: okolice Piły
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Płytnica
kudlaty pisze:
który niemiał nic ale dzięki uczciwej pracy stal się milionerem w krótkim czasie.

Jak w krótkim czasie - dzieci już ze 30 lat zbierają na niego na mrozie .

_________________
Dla przyjaciół Zdzisiek,dla pszczółek wielbiciel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 stycznia 2023, 21:30 - pt 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1826
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
ZRoko, baaaardzo słaby żart.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2023, 14:46 - ndz 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3963
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
https://niezalezna.pl/470724-awantura-w ... lowa-wideo
Typowa dyskusja o cenach paliw. :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lutego 2023, 00:13 - wt 

Rejestracja: 05 lutego 2010, 16:10 - pt
Posty: 776
Lokalizacja: Warszawa i Płońsk
Ule na jakich gospodaruję: Warszawki posz. i wielkopolski
Lenin pisze:
Jak tak dalej pójdzie to dożyjemy jeszcze czasów że będziemy tęsknić za komuną.

JM, Lenin ma nie na dzisiejsze czasy KSYWĘ, ale nie głupio pisze.

Służba zdrowia
Czy dzisiaj nie idąc do lekarza PRYWATNIE, ile czasu Ci zajmie zanim trafisz do specjalisty za pośrednictwem lekarza rodzinnego, nie mówię o solidnych badaniach i diagnozie.
Ratowałem brata chorego na nowotwór nerek. Potrzebny był natychmiast rezonans i tomograf całego ciała ,,na wczoraj" - najszybciej w NFZ za 3 miesiące - to wyrok.
Prywatnie na Wilanowie w Warszawie w prywatnej Klinice na jutro 2000zł, a było to 12 lat temu. Służę adresem. Czy dzisiaj jest lepiej???

Mieszkania. Pracowałeś, czekałeś 12 - 15 lat, ale w końcu dostałeś za darmo.
Dzisiaj nie dostajesz tylko bierzesz kredyt. Po 10 latach spłacania masz więcej do spłacenia jak zaczynałeś spłacać. Miałeś spłacać 30lat, to kiedy spłacisz ten kredyt - ile będziesz miał wtedy lat?. Jak stracisz zdrowie lub pracę to dalej będziesz mieszkał za darmochę?
A kiedyś słyszałeś o eksmisji?
Chyba zdrowie i dach nad głową to nie luksusy???

_________________
kamyk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lutego 2023, 00:21 - wt 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
glazek7777 pisze:
Dzisiaj nie dostajesz tylko bierzesz kredyt. Po 10 latach spłacania masz więcej do spłacenia jak zaczynałeś spłacać.


To jest zwykłe kłamstwo.
Spłacasz, to dług spada. Jeśli po przeliczeniu z waluty kapitału na walutę w której zarabiasz, masz więcej do spłacenia to miej pretensje do siebie, że wolałeś hazard i grę na niskie odsetki. Ale to zmienia faktu że nominalnie dług się zmniejszył.
Nadal spłacam kredyt hipoteczny, złotówkowy. Płaciłem dużo więcej niż gdybym wziął w EUR lub wcześniej we CHF. Później płaciłem dużo mniej.
Teraz znowu przez stopy kredyt w złotówkach jest drogi.

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lutego 2023, 00:30 - wt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
glazek7777,
Za komuną to i teraz niektórzy tęsknią :wink:
Nie pisz bzdur, jak to kiedyś dobrze było i za darmo dawali :haha:
Z lekarzami, troszkę prawda bo to złodzieje. Ale znowu w przypadku raka idzie to bardzo szybko, rezonansy czy nawet PEt idzie praktycznie z dnia na dzień.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lutego 2023, 01:19 - wt 

Rejestracja: 05 lutego 2010, 16:10 - pt
Posty: 776
Lokalizacja: Warszawa i Płońsk
Ule na jakich gospodaruję: Warszawki posz. i wielkopolski
asan - to nie kłamstwo.
Odnosisz się do tych co wzięli kredyt w frankach. Nazywasz hazardem transakcje w bankach - hazard to w kasynach.

Czy do hazardzistów zaliczasz tych, którzy 2 lata temu wzięli kredyt mieszkaniowy w złotówkach i uwierzyli Prezesowi NBP Glapińskiemu, że nie będzie wzrostu stóp procentowych. Dzisiaj spłacają lub nie są wstanie spłacać prawie dwa razy większe raty. Czy Glapiński to szef hazardu??

Bartek mojemu bratu - miał 55lat proponowali chemię którą stosowało się 20lat wcześniej, która może spowolniłaby przebieg ale pomimo leków osłonowych uszkadza inne narządy. Najnowszy lek SUTENT wprowadzany wówczas w Polsce, od 15 lat stosowany w USA był niedostępny.
Prywatnie rozpoczęte leczenie - można było na NFZ - można. Widocznie żyjesz w innym świecie. Lub nie miałeś w rodzinie takiego przypadku - tego Ci nie życzę.
I nie pisz, że piszę bzdury - mój brat nie żyje, ale żył jeszcze prawie 2 lata.
Zdrowie kosztuje w USA i w Polsce, zaczyna obowiązywać ta sama zasada.
Chcesz być naprawdę leczony to zapłać i kup platynową kartę w prywatnej służbie zdrowia.
Po co jest lekarz rodzinny, aby hołota nie pchała się do specjalistów na NFZ.

_________________
kamyk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lutego 2023, 01:59 - wt 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
glazek7777 pisze:
asan - to nie kłamstwo.
Odnosisz się do tych co wzięli kredyt w frankach. Nazywasz hazardem transakcje w bankach - hazard to w kasynach.

Czy do hazardzistów zaliczasz tych, którzy 2 lata temu wzięli kredyt mieszkaniowy w złotówkach i uwierzyli Prezesowi NBP Glapińskiemu, że nie będzie wzrostu stóp procentowych. Dzisiaj spłacają lub nie są wstanie spłacać prawie dwa razy większe raty. Czy Glapiński to szef hazardu??


Oczywiście, że kłamałeś, iż komuś się powiększyła kwota kredytu, pomimo że go spłacał.
W banku też możesz uprawiać hazard, nazywa się to inwestycją wysokiego ryzyka i system gospodarczy w 2008r+ sypnął się właśnie z powodu takich rzeczy.
Dwa lata temu biorąc kredyt w walucie, w której zarabiasz, dostawali wyliczenie o ile im się rata zwiększy (ale nie wielkość kredytu!) przy zmianie stóp procentowych. Podjęli ryzyko wzięcia kredytu i płacą zgodnie z umową. Mnie też dotyczą te stopy i znałem ryzyko. Ale starałem się je minimalizować, a nie maksymalizować np dorzucając ryzyko kursowe (po prawdzie branie kredytu w walucie obcej, na historycznym dołku to nie ryzyko. To pewność że będzie drożej).
Kto wierzy hochsztaplerowi Glapińskiemu, oraz całej tej partii od SKOKów w kwestiach gospodarczych jest najdelikatniej mówiąc nieporadny umysłowo. A kim jest Glapiński to nie napiszę bo dostanę bana ;)

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji