FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 15:27 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 21 lutego 2023, 08:54 - wt 

Rejestracja: 05 lutego 2010, 16:10 - pt
Posty: 776
Lokalizacja: Warszawa i Płońsk
Ule na jakich gospodaruję: Warszawki posz. i wielkopolski
To co mają robić młodzi ludzie. Czekają do 30 lat, aby skończyć studia, zacząć zarabiać tyle aby stać było ich na to mieszkanie. Tymczasem ta rata szybuje w górę i dalej muszą mieszkać oddzielnie u rodziców.

A może chodzi o to, aby kolejne 3 miliony młodych Polaków wykształconych i odważnych wyjechało z Polski. Trzeba mieć odwagę aby spakować się i wyjechać na obczyznę, gdzie pomimo skończonych studiów wykonujesz prace na poziomie salowej lub pomocy domowej.

Czy o takom Polskie walczylim.

_________________
kamyk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lutego 2023, 19:59 - wt 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Młodzi ludzie powinni się przede wszystkim rodzić w bogatych domach. Skoro nie byli wystarczająco zapobiegliwi to ich wina! ;-)

Przez ostatnie kadencje niestety gospodarka Polski została rozwalona, kraj został zadłużony DUŻO gorzej, niż PRL i jedyne co z czystym sumieniem mógłbym młodym doradzić to "spieprzajcie, póki można i nie odwracajcie się za siebie".
Oczywiście w kraju też można dojść do dużych pieniędzy, ale nie każdy ma w rodzinie działacza partyjnego lub może zostać dobrym programistą. Minie kolejne trzydzieści lat lub więcej, nim powrócimy do sytuacji "ciepłej wody w kranie". Bo po PRLu przynajmniej było co wyprzedawać, a pastwiska CPK czy elektrowni Ostrołęka raczej nikt nie zechce.

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lutego 2023, 20:17 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6444
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Widać tą biedę po budowach , po autach i po tym że trudno dostać kogoś do roboty.
Za Tuska by nie było problemu ,po 10 pod bramą zakładu stało ,przebierali jak chcieli właściciele zakładu.
Dziś widać ile zarabiają pracownicy po autach po ich chałpach , właściciele wtedy piszczeli teraz piszczą że bida ale zakład się rozbudowuje,bo kryzys :?:
Niektórzy pojechali do Belgi i Holandii ,wrócili z powrotem bo jak mówią "zarobię trochę więcej ale trzeba zapierdalać" a tutaj spokojnie przepykam godziny .
asan, deczko przesadzasz przynajmniej ja u siebie tak widzę.
A do Krakowa też nie trzeba siłą ciągnąć młodych ,gdyby było źle to by wracali. :wink:

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lutego 2023, 21:00 - wt 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Za Tuska, ale wczesnego. Nim dostaliśmy możliwość wyjazdu i legalnej pracy w UE. Później się zaczął rozkręcać rynek pracownika i dziś sukcesy mają tacy pracodawcy, którzy policzyli ile kosztuje utrata dobrego pracownika i szkolenie nowych na jego miejsce. "Janusze biznesu" zawsze będą narzekać.
W Holandii w przemyśle trochę mniej, ale w Belgii? W Belgii to się pracę szanuje i nim się za nią weźmie, to trzeba usiąść na spokojnie.... ;-)

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lutego 2023, 21:36 - wt 

Rejestracja: 02 stycznia 2014, 22:47 - czw
Posty: 474
Lokalizacja: okolice Piły
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Płytnica
glazek7777, może i ja dorzucę parę słów , piszesz bzdury odnośnie spraw rakowych . Miałem też z tym do czynienia i sprawa była prosta , w ciągu dwóch tygodni muszą przyjąć i tak było . Rodzinny wystawia podejrzenie { bo nie jest specjalistą od tego } , zgłaszasz tak np. jak ja do kliniki w Poznaniu i jest po temacie , nawet w pandemii .

_________________
Dla przyjaciół Zdzisiek,dla pszczółek wielbiciel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2023, 12:45 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
asan pisze:
glazek7777 pisze:
asan - to nie kłamstwo.
Odnosisz się do tych co wzięli kredyt w frankach. Nazywasz hazardem transakcje w bankach - hazard to w kasynach.

Czy do hazardzistów zaliczasz tych, którzy 2 lata temu wzięli kredyt mieszkaniowy w złotówkach i uwierzyli Prezesowi NBP Glapińskiemu, że nie będzie wzrostu stóp procentowych. Dzisiaj spłacają lub nie są wstanie spłacać prawie dwa razy większe raty. Czy Glapiński to szef hazardu??


Oczywiście, że kłamałeś, iż komuś się powiększyła kwota kredytu, pomimo że go spłacał.
W banku też możesz uprawiać hazard, nazywa się to inwestycją wysokiego ryzyka i system gospodarczy w 2008r+ sypnął się właśnie z powodu takich rzeczy.
Dwa lata temu biorąc kredyt w walucie, w której zarabiasz, dostawali wyliczenie o ile im się rata zwiększy (ale nie wielkość kredytu!) przy zmianie stóp procentowych. Podjęli ryzyko wzięcia kredytu i płacą zgodnie z umową. Mnie też dotyczą te stopy i znałem ryzyko. Ale starałem się je minimalizować, a nie maksymalizować np dorzucając ryzyko kursowe (po prawdzie branie kredytu w walucie obcej, na historycznym dołku to nie ryzyko. To pewność że będzie drożej).
Kto wierzy hochsztaplerowi Glapińskiemu, oraz całej tej partii od SKOKów w kwestiach gospodarczych jest najdelikatniej mówiąc nieporadny umysłowo. A kim jest Glapiński to nie napiszę bo dostanę bana ;)


Zyjemy w kraju 3 świata, sory ale osoba która bierze kredyt hipoteczny a wym samym niemieckim banku który działa w Polsce tylko że w Niemczech to nie dość że płaci 2-3 procent to jeszcze wie ile ma do oddania i się że przez cały okres spłaty będzie miał to samo oprocentowanie.
U nas jest WIBOR ustalany przez grupę największych banków działających w Polsce , jeśli stopy procentowe są podnoszone to twierdzą że WIBOR jest powiązany ze stopami, jeśli się utrzymuje na tym samym poziomie albo spada to twierdzą odwrotnie.
Ludzie którzy brali kredyty we frankach w większości przypadków nie mieli zdolności w złotówkach.
Tak wgl kredyty są dla ludzi bogatych którzy kredytów nie potrzebują a nie biedaków którzy zarabiają minimalna krajowa a chcą mieszkać w willach 200m z garażami 2 stanowiskowymi, z Smart home, automatycznymi roletami i fotowoltaika za 40tys na dachu, pompa ciepła a teren wokół domu był w kostce brukowej, na podjeździe żeby stała jakąś fura na kredyt lepsza od sąsiada. To wszystko ma się stać za pośrednictwem firm budowlanych a inwestor z minimalna krajowa ma się przyglądać procesowi budowy z rękami a kieszeni :haha: trzeba mieć dobre fanty, odwiedzać modne restauracje, wakacje zagrsmaniczne z 3x w roku a wszystko fotografować i na pejsbuku niech zazdroszczą inni :haha: :haha: :haha:
Ludziom wali na dekiel z oczekiwaniami a na końcu łola boga bo mi rata wzrosła :roll: kredyty się konsoliduje z jedną mini ratką, wakacjami kredytowymi etc na końcu zostaje niewolniczą praca 7 dni w tygodniu żeby usiłować to spłacić i całowanie szefa po rękach żeby pozwoli zostac po godzinach dorobić, jak nie to komornik albo sznur

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2023, 13:24 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
kudlaty pisze:
na końcu zostaje niewolniczą praca 7 dni w tygodniu żeby usiłować to spłacić i całowanie szefa po rękach żeby pozwoli zostac po godzinach dorobić, jak nie to komornik albo sznur
A Kolega kudlaty nie odpuszcza.
Jest wolnym człowiekiem, uprawia wolny zawód, spadź mu leci beczkami, z odkładami nie wyrabia... ale ciągle coś mu nie pasuje.
Widać, że za tą pisaninę lepiej płacą?

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2023, 14:23 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Kolego JM , jak byś posłuchał autorów tej strategii , to jest skierowane do części młodego społeczeństwa. W sentencji to wydanie , jakiejś wersji Balcerowicza , gdzie takie dziady jak my dwaj to tylko do pieca podkładać.

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2023, 18:15 - ndz 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
KNIEJA,
Filmik otworzyłem :brawo: :okok:
Nie śmiem nawet komentować :mrgreen:
Tylko nie podoba mi się ten daszek bezpośrednio na ramkach. Widzę, że tam jest otwór na dokarmianie. Ale ja kładę folię na korpus i dopiero daszek.
Z foli ładnie pszczółki się strzepują, nie łażą po daszku, nie gniotą się i nie nadbudowywują.
:thank:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2023, 19:14 - ndz 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3963
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Załącznik:
IMG_20230304_093629.jpg
Załącznik:
IMG_20230304_090657.jpg
Załącznik:
IMG_20230304_090610.jpg
JM pisze:
A Kolega kudlaty nie odpuszcza.
Jest wolnym człowiekiem, uprawia wolny zawód, spadź mu leci beczkami, z odkładami nie wyrabia... ale ciągle coś mu nie pasuje.
Widać, że za tą pisaninę lepiej płacą?

Byłem teraz w Beskidzie Małym , tak się rozejrzeć przed sezonem i śniegu na górach tyle, że ratrak musi jeździć , jodły wysokie pod niebo a paliwo po 6,99, i jak tu nie zazdrościć? :haha:


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2023, 20:07 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Bartek.pl pisze:
KNIEJA,
Filmik otworzyłem :brawo: :okok:
Nie śmiem nawet komentować :mrgreen:
Tylko nie podoba mi się ten daszek bezpośrednio na ramkach. Widzę, że tam jest otwór na dokarmianie. Ale ja kładę folię na korpus i dopiero daszek.
Z foli ładnie pszczółki się strzepują, nie łażą po daszku, nie gniotą się i nie nadbudowywują.
:thank:


Jaki filmik? nie wiem o czym mowa

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2023, 20:16 - ndz 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
ten ze stopki, odkłady pszczele we wrześniu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2023, 20:35 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Tych uli już nie posiadam .

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2023, 07:59 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
glazek7777 pisze:
To co mają robić młodzi ludzie. Czekają do 30 lat, aby skończyć studia, zacząć zarabiać tyle aby stać było ich na to mieszkanie. Tymczasem ta rata szybuje w górę i dalej muszą mieszkać oddzielnie u rodziców.

A może chodzi o to, aby kolejne 3 miliony młodych Polaków wykształconych i odważnych wyjechało z Polski. Trzeba mieć odwagę aby spakować się i wyjechać na obczyznę, gdzie pomimo skończonych studiów wykonujesz prace na poziomie salowej lub pomocy domowej.

Czy o takom Polskie walczylim.


Im gorzej w Polsce tym lepiej bo ktoś musi zbierać te szparagi w Niemczech po kolana w błocie, jak świeci słoneczko to cały dzień w słoneczko 7 dni w tygodniu od świtu do nocy. Z mojego rocznika z różnych etapów nauki musieli wyjechać praktycznie wszyscy którzy zaczynali od zera bez pomocy tatusia i mamusi który kupi mieszkanie czy zatrudni na stanowisku kierowniczym w firmie, później jedni wrócili inni nie. Pracując na zmywaku w Angli za minimalna krajowa stać człowieka żeby mieszkanie opłacić, żyć jak człowiek z jechac na wakacje czy wyjść do knajpy i coś zjeść. Oczywiście kraje zachodnie to lód różnymi względami dzicz ale człowiek sobie żyje tak dziwnie spokojnie, tylko tak jakość smutno bez tego polskiego bagienka i walki codziennej o to żeby jakoś to było :mrgreen:

https://m.youtube.com/watch?v=1Cmc7Sdfg-8

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2023, 09:35 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
kudlaty pisze:
bez tego polskiego bagienka
Jak się ciągle tylko sra po własnym gnieździe, to widzi się w koło tylko bagienko i ma się powód do narzekania.
Z mojego rocznika wyjechały tylko dwie osoby. Cała reszta pozostała i mają się dobrze. A większość, podobnie jak i ja zaczynała od zera.
Owszem, wszędzie znajdą się jednostki nieudaczników, zawsze niezadowolone z życia i ze swego losu. Tak marzą o tym zachodzie..., ale nie wyjadą, będą narzekać na wszystko w koło, a najbardziej na Polskę, Polaków, polskie piekiełko, polskie bagienko.
I im się wydaje, że są lepsi, ponad to, źródłem cnót wszelakich - skazani nie wiedzieć czemu na ten polski "koszmar".
Zapomniałem, ale to jest już zdiagnozowane i się nawet jakoś nazywa.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2023, 21:39 - pn 

Rejestracja: 21 lipca 2021, 22:14 - śr
Posty: 94
Lokalizacja: Pawłowo k/Gniezna
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Pawłowo
To takie zero-jedynkowe nie jest. Nie do końca rozumiem intencje przedmówców, lecz emigracja Polaków drzewiej i obecnie z różnych przyczyn była i jest i oby się skończyła. Istota problemu tkwi w tym, że ogrom z nich również z wielu różnych powodów odrzuciła owo polskie piekiełko i wybrała inne. Część z nich wybyła, bo została do tego zmuszona. I o ile emigracji politycznych dobrowolnych i przymusowych nie poddaję dyskusji to ta za czasów mej świadomej pamięci ma w sobie element wstydliwy. Dla państwa, które nie potrafi zatrzymać swych obywateli. Państwa, któremu znaczna część obywateli podziękowała. Jasne, że więcej wyjechało 10 lat temu niż dziś wyjeżdża ale to nie dlatego, że jest jakoś szczególnie lepiej tylko ci co mieli wyjechać to już to zrobili. W głosie nauczyciela wyczytałem, że za granicą jest ponad 300 tys dzieci polskich współczesnych emigrantów. Jeden rocznik Polaków w sumie. I to też się przekłada na kryzys demograficzny, który od lat był pewny, wyliczalny i możliwy do ograniczenia. I rządy zarówno po jak i pis próbowały zaradzić problemowi tyle, że oni kompletnie nie rozumieją problemu. Jeśli ktoś sądzi, że darmowym przedszkolem (po) lub 500 (PiS) skłoni do dzietności to się myli. Nie oszukujmy się również, że Polacy masowo wrócą z zagranicy i na dodatek ściągną Polonię. Skoro mamy problem, którego nie da się już odsunąć w czasie i będą tylko pojawiać się nowe fakty typu, naturalizujmy uchodźców bo ZUS i gospodarka, puste miasta, wzrost podatków lokalnych bo nie będzie miał kto utrzymuwać to co jest dziś, mniej lekarzy bo ci cały czas wyjeŻdżają, praca na emeryturze itd ... Skoro są problemy to trzeba je nazwać i nie jest to robieniem do własnego gniazda. Jeśli wyjechało 3 mln młodych, w.pełni sił ludzi to musi być tego przyczyna i w trosce o to gniAzdo trzeba ją nazwać, wypowiedzieć i działać w tym gnieździe właśnie. A ... Jeśli o politykach mowa to obie strony donosiły do ue na nasze gniazdo. Po równo, dla sobie znanych celów przysłoniętych troską o kraj. Mnie bardziej interesuje zwykły obywatel, który nie dostaje kasy za gadanie o swoim patriotyzmie i działaniu pro publico Bono tylko w sklepie, w przychodni, w pracy, w domu mówi co w tym życiu, które spędza tu w tym państwie go boli. Ja mam żal do państwa, które nie docenia mojej pracy. A to mój pracodawca. Mam milczeć? A może gdy na naszych oczach dzieje się źle typu wille ministra to mam mówić o rzeczach innych, dobrych? Władza jest z umowy społecznej zobligowana do troski o obywateli i dobro, które czyni jest jej powinnością. Zatem rozliczamy za błędy, wypaczenia i odklejenie od narodu. Dokładnie z tych powodów władzę tracili PZPR,
Solidarność, UD, KlD, PSL,SLD AWS, PiS, PO i wiele pomniejszych koalicjantów. Każda robiła wiele dobrych rzeczy, ale ilość złych w rozumieniu wyborców przeważała. Nie wolno wręcz milczeć, gdy dochodzi do naruszeń etyki politycznej czy dziennikarskiej. Mógłbym nawet przyrównać to do jakości pracy - jak płytkarz schrzani mi kuchnię to każdemu go odradzę,.ale i tak będzie to jednostkowa, mało szkodliwa społecznie sprawa. Ale jak polityk zawali to jest to o wiele poważniejsza sprawa i nie starczy czasem z sąsiadami pogadać tylko trzeba wyjść na ulicę. Wybaczcie błędy. Na telefonie mam problemy z pisaniem.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2023, 22:13 - pn 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 21:51 - pn
Posty: 997
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadan
Moje dzieci wyjechały za granicę, tylko dlatego, źe prowadzac działalność tak im wprowadzili obcy kapitał, który doprowadzil, iż ich działalność przynosila straty. Nie chcieli pracować w kraju u obcych, bo za granica u tych samych co u nas zarabiaja 5 razy tyle i obecnie nie muszą główkować czy wystarczy na pracowników, podatki zus, prad i inne. Nie musza inwestowac, a stać ich tam na godne życie, z zabawą, wczasami, jedzenia na co maja ochote. Najważniejsze jak mówi syn w pracy spokój, każdy robi co do niego należy, bez pośpiechu, bez poganiania jak u obcych u nas w kraju (tz. Poganiacze wielbłondów ) to polacy, którzy chca się przypodobać obcym właściciela, u nas w kraju. Po prosty jesteśmy wyrobnikami w swoim kraju. :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2023, 22:15 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6444
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Przed chwilą rozmawiałem z siostrą która mieszka w Czechach ,tak jak bym Was słyszał . To samo, socjal za duży podatki, drożyzna -to wszystko przez rząd ;)
tylko jedna różnica ,Ona mówi że w Polsce wszystko tańsze. Czesi jeżdżą do Polski po paliwo i na zakupy, nawet prezydent z żoną pojechał do Polski na zakupy , ale to pikuś .
Można narzekać na rząd i nie tylko, ale w konkretnych sprawach i rzeczach, proszę bardzo.
Sam jeździłem za groszem za granicę i do stolicy.
Jednak dziś nie mam pretensji do rządu tego ani poprzedniego o to że nie zarabiam po 15-30tyś./miesięcznie. Dysproporcje były zawsze tylko teraz świadomość lepsza.

Ale nie o tym chciałem . Bez zbędnego tłumaczenia .
To forum pszczelarskie, nie jakiejś partii która może wszystko osrać.

Wstawki takie i podobne, jak
kudlaty pisze:
tylko tak jakość smutno bez tego polskiego bagienka

i
sawek0 pisze:
trzeba wyjść na ulicę.

Będą skutkowały ostrzeżeniem a później banem.
Jak to "zamordyzm" to zawsze można się poskarżyć do właściciela.
Polska, Polacy ma brzmieć dumnie, zawsze :pl:

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2023, 23:29 - pn 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
To w takim razie po co ten Hyde Park?

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2023, 05:20 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 grudnia 2019, 11:03 - ndz
Posty: 517
Lokalizacja: Równe k.Kościerzyny
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: TrzyMiasto
Mój imienniku Kol. forumowy zdaje się i doświadczony życiowo, czy oto nam chodzi
polbart pisze:
To w takim razie po co ten Hyde Park?

aby ktoś nas jako zbiorowość forumową postrzegał przez pryzmat temu i podobnych stwierdzeń? :oczko:
sawek0 pisze:
...tylko trzeba wyjść na ulicę

To nie to miejsce, nam łatki takiej nie trzeba.
A że się dzieje w kraju naszym - ci co chcą, to widzą. Niezależnie od przekonań politycznych. Bo świństwo nawet upudrowane ... nim pozostanie.
Dla wyrażania bardziej dosadnych przemyśleń, są inne dedykowane kanały/blogi/portale.
Tu proszę, trzymajmy fason, a co bardziej wyrywni trole, zawsze w końcu się doigrają :śmieję się z ciebie:
Pozdrawiam ... Leszek

_________________
"... Egzaminy napełniają lękiem każdego, nawet dobrze przygotowanego, ponieważ najgłupszy może zapytać o więcej, niż najmądrzejszy jest w stanie odpowiedzieć..." Charles Caleb Colton.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2023, 08:16 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
baru0 pisze:
Polska, Polacy ma brzmieć dumnie, zawsze

Już Norwid pisał:

"Polak jest olbrzym, a człowiek w Polaku jest karzeł – jesteśmy karykatury i jesteśmy tragiczna nicość i śmiech olbrzymi…"

Można go zbanować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2023, 12:30 - wt 

Rejestracja: 18 marca 2013, 21:12 - pn
Posty: 1245
Lokalizacja: woj. kujawsko-pomorski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
ldawid pisze:
To nie to miejsce, nam łatki takiej nie trzeba.
A że się dzieje w kraju naszym - ci co chcą, to widzą. Niezależnie od przekonań politycznych. Bo świństwo nawet upudrowane ... nim pozostanie.
Dla wyrażania bardziej dosadnych przemyśleń, są inne dedykowane kanały/blogi/portale.

No tak , ale czy pisząc o biskupach dążących przed dwustu laty do rozbiorów piszemy o religii? Czy pisząc o posłach PIS-u kradnących obecnie na potęgę /w porównaniu do ośmiorniczek /piszemy o polityce? Przecież piszemy w Hade Parku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2023, 14:13 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6444
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
emka24 pisze:
baru0 pisze:
Polska, Polacy ma brzmieć dumnie, zawsze

Już Norwid pisał:

"Polak jest olbrzym, a człowiek w Polaku jest karzeł – jesteśmy karykatury i jesteśmy tragiczna nicość i śmiech olbrzymi…"

Można go zbanować.

Chyba o sobie pisał ;)
Cytuj:
Przeważającą część swojego życia spędził za granicą, głównie w Paryżu, żyjąc w nędzy i utrzymując się z prac dorywczych. Twórczość Norwida, trudna do zrozumienia dla jemu współczesnych, została zapomniana po jego śmierci.


A później, przypasowała ;)

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2023, 16:30 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 września 2022, 23:22 - pt
Posty: 95
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Śląskie
ldawid, O ile ogólnie się zgadzam, to trzeba zauważyć że w regulaminie forumowym nie jest to w ogóle sprecyzowane. Może warto go uaktualnić o te wymagania. Można też dodać informację na temat przedstawiania się nowych użytkowników.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2023, 17:00 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 grudnia 2019, 11:03 - ndz
Posty: 517
Lokalizacja: Równe k.Kościerzyny
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: TrzyMiasto
Ja to widzę ...
Rozmawiam i przekonuję Właściciela zwłaszcza co do kwestii uaktualnienia/zmiany Regulaminu Forum ... od dwu lat - od kiedy jestem tu modem.
Zwierzchność jest w posiadaniu(od tego czasu) mojej propozycji, kompleksowego rozwiązania i redakcji Regulaminu.
Wystarczy pochylić się nad tym i wdrożyć.
Może trzeba jeszcze czasu ... :chytry:
Zobaczymy ...

_________________
"... Egzaminy napełniają lękiem każdego, nawet dobrze przygotowanego, ponieważ najgłupszy może zapytać o więcej, niż najmądrzejszy jest w stanie odpowiedzieć..." Charles Caleb Colton.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2023, 17:16 - wt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Latający Nikor pisze:
ldawid, O ile ogólnie się zgadzam, to trzeba zauważyć że w regulaminie forumowym nie jest to w ogóle sprecyzowane. Może warto go uaktualnić o te wymagania. Można też dodać informację na temat przedstawiania się nowych użytkowników.


Czyli najlepiej zutylizować Hyde Park i po bólu, tak?

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2023, 17:42 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 września 2022, 23:22 - pt
Posty: 95
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Śląskie
polbart pisze:
Czyli najlepiej zutylizować Hyde Park i po bólu, tak?

Nie napisałem jakie zmiany powinny zajść w regulaminie. Jedynie piszę że jeśli czegoś się od użytkowników wymaga to dobrze by było, żeby takie wymaganie wynikało z jasnego zapisu w regulaminie. Bo inaczej może to zostać odebrane jako "widzimisie" moderatora.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2023, 17:44 - wt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Nic nie trzeba zmieniać. W Hyde Parku niech każdy pisze co chce. Po to on jest.

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2023, 17:59 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 września 2022, 23:22 - pt
Posty: 95
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Śląskie
Widziałem fora, na których ruch w hyde parku rozrósł się do rozmiarów przekraczających ruch z całej reszty forum. Gdy dochodzi do czegoś takiego użytkownicy zainteresowani wcześniej główną tematyką forum tracą chęci do jego przeglądania i przebijania się przez treści dotyczące wszystkiego poza tym co miało być tematem forum. A forum zostaje takim śmietnikiem o wszystkim i o niczym. Może byłoby inaczej gdyby istniał mechanizm ignorowania postów w hyde park, no ale nie mamy takiego. O polityce można podyskutować w innych miejscach dyskusja na jej temat nie powinna stanowić znacznego udziału w tym co publikuje się na forum pszczelarskim.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2023, 18:01 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6444
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
polbart pisze:
Nic nie trzeba zmieniać. W Hyde Parku niech każdy pisze co chce. Po to on jest.

Co chce, to szeroki wachlarz, ale..
bez obrażania, i tego co powyżej, wymieniłem.
Tyle w temacie, można próbować naginać i ryzykować albo pisać w jakiś normach.
Hyde Park to nie kibel.

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2023, 18:52 - wt 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3963
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Załącznik:
IMG_20230307_110033.jpg
Załącznik:
IMG_20230304_093629.jpg


Dziwna jest polityka cenowa Orlenu , u nas są zbiorniki paliwa a ceny wyższe niż w okolicy Wadowic , pewnie mają w firmie jakieś znajomości. :thank:


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2023, 20:29 - wt 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1219
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Hieronim pisze:
Dziwna jest polityka cenowa Orlenu , u nas są zbiorniki paliwa a ceny wyższe niż w okolicy Wadowic , pewnie mają w firmie jakieś znajomości. :thank:

Z Kalisza jest dalej do Pcimia niż z Wadowic :oczko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2023, 00:58 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
JM pisze:
kudlaty pisze:
bez tego polskiego bagienka
Jak się ciągle tylko sra po własnym gnieździe, to widzi się w koło tylko bagienko i ma się powód do narzekania.
Z mojego rocznika wyjechały tylko dwie osoby. Cała reszta pozostała i mają się dobrze. A większość, podobnie jak i ja zaczynała od zera.
Owszem, wszędzie znajdą się jednostki nieudaczników, zawsze niezadowolone z życia i ze swego losu. Tak marzą o tym zachodzie..., ale nie wyjadą, będą narzekać na wszystko w koło, a najbardziej na Polskę, Polaków, polskie piekiełko, polskie bagienko.
I im się wydaje, że są lepsi, ponad to, źródłem cnót wszelakich - skazani nie wiedzieć czemu na ten polski "koszmar".
Zapomniałem, ale to jest już zdiagnozowane i się nawet jakoś nazywa.


Widać że nie miałeś okazji nigdzie wyjechać za pracą i posmakować europejskości :haha: zanim mnie wywiało do UK słuchałem ciągle jacy jesteśmy zacofani jako Polacy itp. Już tak nie uważam bo byłem i widziałem jak jest tam naprawdę :mrgreen: lepiej być niewolnikiem w Polsce niż w innym kraju bo tutaj jestem u siebie a pieniądze nie są aż tak, ważne żeby się za nie szmacić i wykonywać najprostsze prace których anglik który jest na socjalu nie będzie wykonywał bo woli zrobić kolejnego bachora.
Jesteś zupełnie z innego pokolenia i wtedy w Polsce były zakłady i miejsca pracy obecnie są hipermarkety, banki i szmateksy. Importuje się do polski nawet papier toaletowy. Największym pracodawca w Polsce jest sieć biedronka gdzie jeśli mnie pamięć nie myli 70 procent pracowników pracuje za place minimalna krajowa.
Weź żyj za 2800netto , opłac mieszkanie, zatankują auto, utrzymaj rodzinę
Dlatego że jest jak jest ludzie jadą zbierać szparagi po, kolana w błocie zupełnie jak niewolnicy na plantacjach bawelny bo chcą jakoś żyć w tej Polsce myślę że więcej niż 70 procent ludzi z roczników 85-95 pracowało za granicą, albo nadal pracuje, jedni wrócili, inni planują a jeszcze inni nie mają zamiaru wracać bo wiedzą dlaczego stąd wyjechali
Nie maja dzieci bo ich na nie nie stać i żadne 500plusy nie pomogą jak ludzie nie będą mieli gdzie mieszkać, co zrobic z dziećmi jak są w pracy czy co włożyc do przysłowiowego gara.

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2023, 09:23 - sob 

Rejestracja: 18 marca 2013, 21:12 - pn
Posty: 1245
Lokalizacja: woj. kujawsko-pomorski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
kudlaty pisze:
JM pisze:
kudlaty pisze:
bez tego polskiego bagienka
Jak się ciągle tylko sra po własnym gnieździe, to widzi się w koło tylko bagienko i ma się powód do narzekania.
Z mojego rocznika wyjechały tylko dwie osoby. Cała reszta pozostała i mają się dobrze. A większość, podobnie jak i ja zaczynała od zera.
Owszem, wszędzie znajdą się jednostki nieudaczników, zawsze niezadowolone z życia i ze swego losu. Tak marzą o tym zachodzie..., ale nie wyjadą, będą narzekać na wszystko w koło, a najbardziej na Polskę, Polaków, polskie piekiełko, polskie bagienko.
I im się wydaje, że są lepsi, ponad to, źródłem cnót wszelakich - skazani nie wiedzieć czemu na ten polski "koszmar".
Zapomniałem, ale to jest już zdiagnozowane i się nawet jakoś nazywa.


Widać że nie miałeś okazji nigdzie wyjechać za pracą i posmakować europejskości :haha: zanim mnie wywiało do UK słuchałem ciągle jacy jesteśmy zacofani jako Polacy itp. Już tak nie uważam bo byłem i widziałem jak jest tam naprawdę :mrgreen: lepiej być niewolnikiem w Polsce niż w innym kraju bo tutaj jestem u siebie a pieniądze nie są aż tak, ważne żeby się za nie szmacić i wykonywać najprostsze prace których anglik który jest na socjalu nie będzie wykonywał bo woli zrobić kolejnego bachora.
Jesteś zupełnie z innego pokolenia i wtedy w Polsce były zakłady i miejsca pracy obecnie są hipermarkety, banki i szmateksy. Importuje się do polski nawet papier toaletowy. Największym pracodawca w Polsce jest sieć biedronka gdzie jeśli mnie pamięć nie myli 70 procent pracowników pracuje za place minimalna krajowa.
Weź żyj za 2800netto , opłac mieszkanie, zatankują auto, utrzymaj rodzinę

Mam 40 lat stażu pracy i jestem na świadczeniu przedemerytalnym czekając na emeryturę. Mam 1230 zł netto.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2023, 10:43 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
lech pisze:
jestem na świadczeniu przedemerytalnym

Aaa... na świadczeniu, to może warto by nie "być na świadczeniu" tylko pracować?

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2023, 11:57 - sob 

Rejestracja: 10 lutego 2013, 20:06 - ndz
Posty: 383
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
JM pisze:
lech pisze:
jestem na świadczeniu przedemerytalnym

Aaa... na świadczeniu, to może warto by nie "być na świadczeniu" tylko pracować?

Obawiam się , że kol. lech, nie jest na tym świadczeniu przedemerytalnym z własnej woli. Jak sam pisał przepracował 40 lat i pewnie wylądował na świadczeniu, bo jego zakład pracy upadł z tego "dobrobytu" jaki nam zafundowała władza.

_________________
Jestem pszczelarzem i kolekcjonerem kapsli. Jeśli masz jakieś kapsle napisz do mnie na PW, lub maila. Moja kolekcja: http://www.janko-kapsle.prv.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2023, 12:17 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Zakłady upadają na całym świecie, tylko to jest motorem postępu i w konsekwencji dobrobytu.
Jak jedne zakłady upadają, to inne powstają.
Trudno wymagać aby wszelakie "zasiłki" dawały możliwość egzystencji w "dobrobycie". Dobrobyt może generować tylko praca.
Zasiłek jest tylko zasiłkiem.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2023, 13:03 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Mam 706,00 i daje radę , bo mam nieopłacalną pasiekę .

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2023, 13:38 - sob 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
KNIEJA pisze:
Mam 706,00 i daje radę , bo mam nieopłacalną pasiekę .

Pewien pobożny Żyd narzekał ,że interes przynosi mu straty i musi do niego dokładać .
zapytany z czego więc żyje , odpowiedział że w szabas ma zamknięty interes, nie dokłada i z tego żyje.

Nie wiem jak gdzie indziej , ale u mnie na tych wszystkich zakładach , który upadły po Balcerowiczu nic nie powstało. To były duże firmy przetwórstwa rolniczego , zamrażalnia , chłodnia składowa ale i duża fabryka wiązek FSO. Powstało w ich miejsce 15 parafii i pewnie z tyle biedronek. Z większych zostały tylko zakłady mięsne z chińskim właścicielem.
Łatwo radzić jak się ma emeryturę ( najlepiej mundurową bo i wiek jeszcze rębny) . A o pracy za granicą to każdy kto był wie jakim tam można być bossem. Ale jak się dobrze trafi i ma się silne ręce to można się dużo nauczyć i samej pracy i jej organizacji. Wydajność pracy tam wynika z dobrej jej organizacji , przygotowania , ciągłości produkcji ...
Ale zawsze wie lepiej ten co nie próbował.
Nie narzekam , zawsze sobie dobrze radziłem w kraju czy trochę dalej. Ale darmo to tylko w mordę leją. A już stosunek Polaka do Polaka za granicą , to zupełnie inna historia ... kto był to wie jaki to często gorzki chleb. Nawet jak się zna język i ma fach w głowie i rękach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2023, 14:42 - sob 

Rejestracja: 18 marca 2013, 21:12 - pn
Posty: 1245
Lokalizacja: woj. kujawsko-pomorski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
wersa pisze:
JM pisze:
lech pisze:
jestem na świadczeniu przedemerytalnym

Aaa... na świadczeniu, to może warto by nie "być na świadczeniu" tylko pracować?

Obawiam się , że kol. lech, nie jest na tym świadczeniu przedemerytalnym z własnej woli.

Można powiedzieć , że na świadczeniu przedemerytalnym jestem z własnej , ale przymuszonej woli. Zwolniłem się z firmy , gdzie notorycznie dochodziło do ciężkiego łamania prawa pracy. Po zwolnieniu się z winy zakładu pracy / straciłem zdrowie - ciężka depresja i zespół stresu pourazowego/ udałem się do Sądu Pracy i dostałem duże odszkodowanie. Dzięki temu , że od dziecka zajmowałem się pszczołami i nabyłem spore umiejętności w tym temacie pozwoliło mi to dorobić sobie do życia i nie narzekam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2023, 17:35 - sob 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3963
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
lech pisze:
Można powiedzieć , że na świadczeniu przedemerytalnym jestem z własnej , ale przymuszonej woli.

To macie dobrze , że puszczają , moja znajoma prosiła się , aby ją puścili i nic z tego .
manio pisze:
Nie wiem jak gdzie indziej , ale u mnie na tych wszystkich zakładach , który upadły po Balcerowiczu nic nie powstało.

Trochę to dziwne , w mojej gminie jest więcej miejsc pracy niż mieszkańców , dla mnie nie jest to dobre , bo zakłady zajmują dziesiątki hektarów i dla pszczół nic z tego nie ma . Trochę inaczej jest w Ostrowie Wlkp , ale tam władze zawsze były jakieś nieudolne . :thank:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2023, 18:03 - sob 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
No cóż, u Ciebie nawet koń z tyłu wozu .... a syty głodnego nie zrozumie. Dziwne faktycznie , szczególnie na tle propagandy sukcesu tv. Znowu zostaliśmy 10 potęgą światowej gospodarki ? Coś mnie ominęło ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2023, 18:49 - sob 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
manio, jak mamy ministra rolnictwa co nie odróżnia owsa od pszenicy to i kamienie na polu rosną a tego jest najwięcej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2023, 19:09 - sob 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Za komuny podobny świr jak ten minister zgłosił się do KC PZPR , że chce być w Polsce ministre d/s pomarańczy. Ależ towarzyszu , przecież w Naszym kraju nie mamy pomarańczy. Na co niezrażony petent pyta : a sprawiedliwosc jest ?

Ten dzikus to kandydat na ministra pomarańczy, całkiem jak jego szef dwojga urzędów na raz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2023, 19:59 - sob 

Rejestracja: 18 marca 2013, 21:12 - pn
Posty: 1245
Lokalizacja: woj. kujawsko-pomorski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Hieronim pisze:
lech pisze:
Można powiedzieć , że na świadczeniu przedemerytalnym jestem z własnej , ale przymuszonej woli.

To macie dobrze , że puszczają , moja znajoma prosiła się , aby ją puścili i nic z tego .

Kiedy pracownik dopuści się ciężkiego naruszenia prawa pracy dostaje wypowiedzenie dyscyplinarne. Kiedy zakład dopuści się ciężkiego naruszenia prawa pracy pracownik może zwolnić się z winy zakładu pracy , co jest takim "wypowiedzeniem dyscyplinarnym dla pracodawcy"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2023, 20:13 - sob 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3963
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
manio pisze:
No cóż, u Ciebie nawet koń z tyłu wozu .... a syty głodnego nie zrozumie. Dziwne faktycznie , szczególnie na tle propagandy sukcesu tv. Znowu zostaliśmy 10 potęgą światowej gospodarki ? Coś mnie ominęło ?

Ktoś powiedział " Ja wam wójta nie wybierałem" i miał rację :haha:
lech pisze:
Kiedy pracownik dopuści się ciężkiego naruszenia prawa pracy dostaje wypowiedzenie dyscyplinarne. Kiedy zakład dopuści się ciężkiego naruszenia prawa pracy pracownik może zwolnić się z winy zakładu pracy , co jest takim "wypowiedzeniem dyscyplinarnym dla pracodawcy"

To oczywiste , ale nigdy się z tym nie spotkałem , w dawnych latach trochę ludzi u nas odeszło na zasiłki przed emerytalne , ale byli zwolnieni z powodów ekonomicznych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2023, 20:24 - sob 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Hieronim pisze:
Ktoś powiedział " Ja wam wójta nie wybierałem" i miał rację :haha:

ja na pewno nie , ale coś mi podpowiada zawdzięczam to różnym telewizyjnie rozmodlonym faryzeuszom . Ale i to kiedyś minie , a wstyd zostanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2023, 20:30 - sob 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3963
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
manio pisze:
Hieronim pisze:
Ktoś powiedział " Ja wam wójta nie wybierałem" i miał rację :haha:

ja na pewno nie , ale coś mi podpowiada zawdzięczam to różnym telewizyjnie rozmodlonym faryzeuszom . Ale i to kiedyś minie , a wstyd zostanie.

Przecież ktoś na tych nieudaczników w Twoim rejonie wybiera , to nie "słuszne czasy" , że takich w teczkach przywozili.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2023, 20:50 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
W czym faryzeusze byli (są) gorsi od innych zborów?
Ale przypinać epitety najłatwiej.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2023, 20:57 - sob 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Hieronim pisze:
manio pisze:
Hieronim pisze:
Ktoś powiedział " Ja wam wójta nie wybierałem" i miał rację :haha:

ja na pewno nie , ale coś mi podpowiada zawdzięczam to różnym telewizyjnie rozmodlonym faryzeuszom . Ale i to kiedyś minie , a wstyd zostanie.

Przecież ktoś na tych nieudaczników w Twoim rejonie wybiera , to nie "słuszne czasy" , że takich w teczkach przywozili.

a co ma wójt do zakładów zniszczonych 30 lat temu ? Wiesz w jakim ustroju żyjemy ? Dziś nie został po tym kamień na kamieniu . Padły te co były w najlepszej kondycji , rozwijały się , budowały i wzięli kredyty na rozwój. Nie przewidzieli , że to będzie kamień u szyi. Na prywatyzację FSO też wójt i radni wszelkich opcji mieli do gadania tyle co przysłowiowy Żyd za okupacji. I tak już zostało. Władza miejscowa to może co najwyżej zatrudnić kolegę czy szwagra w urzędzie . To w ramach tworzenia nowych miejsc pracy. ALe fajnie ,że są jeszcze tacy idealiści ja Ty , do tego Mistrz Pszczelarstwa i chyba nie tylko. Teoretycznie to każdy jest mocny.

JM pisze:
W czym faryzeusze byli (są) gorsi od innych zborów?
Ale przypinać epitety najłatwiej.

Dobrze Pan wie, że nie pisałem o starożytnym członku żydowskiego stronnictwa religijno-politycznego , tylko o naszych współczesnych fałszywych obłudnikach , członków naszych strasznie narodowych i jedynie patriotycznych stronnictw religijno politycznych . Nazwa faryzeusz jest współcześnie synonimem osób fałszywych , fałszywie religijnych , wykorzystujących wiarę i świątynie do brudnych celów realizacji swojej polityki.
Myślę ,że teraz już wszystko jasne , bo jeszcze słowo i zadziała moderacja , więc proszę nie ciągnąc mnie za język , żebym wymienił nazwiska , adresy i kontakty współczesnych faryzeuszy. Wystarczy włączyć tvp , ,albo posłuchać radyjka z miasta Kopernika.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji