FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 06:19 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 380 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
Post: 15 czerwca 2020, 23:21 - pn 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5353
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
A ten nr telefonu będzie widoczny dla wszystkich użytkowników czy tylko dla Administratorów? Bo może ktoś nie chce publicznie podawać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 czerwca 2020, 18:30 - wt 
BARciak pisze:
A ten nr telefonu będzie widoczny dla wszystkich użytkowników czy tylko dla Administratorów? Bo może ktoś nie chce publicznie podawać.
Tylko dla użytkownika i Adminów.


Na górę
  
 
Post: 16 czerwca 2020, 20:00 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2012, 10:29 - pn
Posty: 1495
Lokalizacja: Toruń
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
Informatyk pisze:
Dokładnie tak, to zarządzenie nowych Administratorów, właśnie po to by nie powstawały zdublowane konta i ukryci ludzie, którym zablokowano lub ograniczono dostęp z uwagi na niewłaściwe zachowanie. Mało tego musi być to poprawny numer bo jest weryfikacja osoby na podany numer telefonu i wpisanie niepoprawnego, wymyślonego wiąże się z blokadą konta.


I w jaki sposób ma to uchronić przed dublowaniem konta ?
Każdy przecież może mieć po 1000 numerów telefonu. Bez sens.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 czerwca 2020, 21:53 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2007, 10:08 - ndz
Posty: 810
Lokalizacja: Krosno
Ule na jakich gospodaruję: Wkp, LN.
Miejscowość z jakiej piszesz: Krosno
Nie do końca.
Nr tel. są przypisane do właściciela. I tak wpisanie istniejącego już w bazie nr skutkuje blokadą konta.
Docelowo postawimy na pełną jawność użytkowników,podobnie jak na FB.
Jawność,poprawi kulturę wypowiedzi i sprawi że ingerencja moderatorów będzie sporadyczna.

_________________
Nawet najgłupsza pasja jest lepsza, niż tracenie energii na interesowanie się cudzymi sprawami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 czerwca 2020, 22:08 - wt 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
wojciech_p pisze:
Jawność,poprawi kulturę wypowiedzi i sprawi że ingerencja moderatorów będzie sporadyczna.

Najwięcej szkód i bałaganu w historii forum robił powszechnie znany z imienia i nazwiska admin - jawność nie jest gwarantem niczego bo zawsze znajdą się ekshibicjoniści emocjonalni . Wielu z pewnością zrezygnuje z forum na podobnych zasadach jak nie funkcjonują na pejsbuku. Ja z pewnością sobie tego nie będę życzył , choćby ze względów szeroko pojętego bezpieczeństwa. Nic się na tym forum nie dzieje co by uzasadniało takie zasady . No chyba ,że za duży ruch i za dużo userów ?
Telefon ? Na moje nazwisko mam 4 . A numer telefonu to tylko karta SIM, można kupić od ręki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 czerwca 2020, 07:37 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Co się tak boicie tego numeru telefonu, nie będzie gowidać. Na etykiecie słoika każdy podaje. Bardzo dobry pomysł. Każda nowa karta SIM musi być zarejestrowana. Może wrócą Ci co mają naprawdę coś do powiedzenia w temacie.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 czerwca 2020, 12:36 - śr 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
zegaj pisze:
Każda nowa karta SIM musi być zarejestrowana.

nikt się nie boi telefonu , tylko to żadne zabezpieczenie bo grosze kosztuje aktywacja kolejnego numeru - to świrów nie zatrzyma. Na alledrogo do kupienia za drobne i bez konieczności rejestracji. To jednak najmniejszy problem , tylko moim zdaniem ruch jałowy - nie zastąpi czujności admina.
Skoro wzorcem facebook to po prostu zezwolić rejestrować się za pomocą konta na facebooku czy google , ale czy to coś zmieni ?
Moim zdaniem jest dużo spokojniej i grzeczniej niż bywało. Nic brzydkiego się nie dzieje , a nadmiar inwigilacji jest zawsze szkodliwy. Wystarczy aktualny brak tolerancji na trollowanie. Ja jestem zadowolony z obecnej kondycji forum :mrgreen:

Czy wrócą dawne czasy i ciekawe posty ? Wątpię. Zostały fajne kontakty i zawsze można pogadać. Telefonicznie :mrgreen: . Choć i o takie kontakty jakoś coraz trudniej bo ludzie się zamykają.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 czerwca 2020, 19:58 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2007, 10:08 - ndz
Posty: 810
Lokalizacja: Krosno
Ule na jakich gospodaruję: Wkp, LN.
Miejscowość z jakiej piszesz: Krosno
Jak słusznie zauważył kol. Manio, jest lepiej.
Dlaczego lepiej? Wąskie grono wie, i niech tak będzie.

_________________
Nawet najgłupsza pasja jest lepsza, niż tracenie energii na interesowanie się cudzymi sprawami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 czerwca 2020, 21:37 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
zegaj pisze:
Co się tak boicie tego numeru telefonu, nie będzie gowidać. Na etykiecie słoika każdy podaje. Bardzo dobry pomysł. Każda nowa karta SIM musi być zarejestrowana. Może wrócą Ci co mają naprawdę coś do powiedzenia w temacie.

Od dawna gadałem żeby tak zrobić , teraz jest spokojnie ale różnie bywało .wszystko można obejść ale jest to zawsze jakiś bat na troili.
Można go namierzyć przez policję jak za bardzo nawymyśla ;) .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 września 2020, 11:22 - śr 
Z uwagi na prace konserwacyjne na serwerze, pewne poprawki w skrypcie forum, niektóre grafiki widoczne na forum mogą sie nie wyświetlać, są widoczne jako linki i nie zawsze przekierowują jeszcze na właściwy adres www, w ciągu siedmiu dni roboczych dział techniczny upora się z bieżącym problemem.


Na górę
  
 
Post: 21 października 2021, 19:55 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
manio pisze:
Wystarczy aktualny brak tolerancji na trollowanie

Pożegnaliśmy dwóch dzielnych spamerów .
Taka uwaga zgłaszajcie - typowy spam- na pw lub pod postem ,bo my, moderatorzy usuwając pojedyncze posty ,nie zawsze skojarzymy że to spamer recydywista .
Czy spam to przestępstwo ? w świetle prawa ?

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 października 2021, 08:40 - pt 

Rejestracja: 26 kwietnia 2019, 07:34 - pt
Posty: 49
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie 12R
Miejscowość z jakiej piszesz: Olsztyn
baru0 pisze:
manio pisze:
Wystarczy aktualny brak tolerancji na trollowanie

Czy spam to przestępstwo ? w świetle prawa ?

Nawet jeżeli tak, to co? Będziesz tracił czas na zgłaszanie?
Spamer odpala operę z darmowym VPN-em, maila założy na jakimś temp-mailu w 3 sekundy, konto na abrozji w minutę, wrzuci spam i szukaj wiatru w polu. Operacja spamerowi zajmie nie więcej jak 5 minut, a Ty stracisz kilka godzin na zbieranie logów i zgłaszanie policji. Będziesz się pewnie jeszcze kilka razu musiał pojawić w celu złożenia wyjaśnień, ale przy takiej wadze sprawy policja odbije się od VPN-a opery i nie pociągnie tematu dalej.

Nie ma wcale tego spamu na forum aż tak dużo. Nie wiem tylko czy nie lepiej kasować takie maile od razu i nie wrzucać ich nawet do śmietnika, ale to już decyzja Admina.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 października 2021, 13:00 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
seba78,
To zadanie do Addmina ma tel.do każdego użytkownika.
Przynajmniej zadzwonić i postraszyć. ;)
Teoretycznie teraz nie ma anonimowych numerów.

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 października 2021, 17:53 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 grudnia 2019, 11:03 - ndz
Posty: 512
Lokalizacja: Równe k.Kościerzyny
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: TrzyMiasto
Panie i Panowie
Temat Nowy ład w Polsce? założony przez kol. Theodor-a został przeniesiony do działu Administracyjnego ... jako wykraczający dyskusją poza ramy dobrego smaku. Zostanie tam jako "pamiątka".
Subforum Hyde Park- Rozmowy w Toku co prawda, rządzi się swoimi prawami i przymykamy w tym kąciku na wiele rzeczy oko, ale zażarte dyskusje polityczne, nie są tu nawet ... w dobrym tonie.

_________________
"... Egzaminy napełniają lękiem każdego, nawet dobrze przygotowanego, ponieważ najgłupszy może zapytać o więcej, niż najmądrzejszy jest w stanie odpowiedzieć..." Charles Caleb Colton.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 października 2021, 18:16 - pt 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
ldawid pisze:
Zostanie tam jako "pamiątka".

w internecie nic nie ginie, choć pamiątka mało chwalebna dla modów to i ja ją zatrzymałem nauczony wieloletnim pisaniem na Ambrozji . :mrgreen:
i chętnie udostępnię zainteresowanym .
:thank: :thank: :thank:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 października 2021, 18:46 - pt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
manio pisze:
ldawid pisze:
Zostanie tam jako "pamiątka".

w internecie nic nie ginie, choć pamiątka mało chwalebna dla modów to i ja ją zatrzymałem nauczony wieloletnim pisaniem na Ambrozji . :mrgreen:
i chętnie udostępnię zainteresowanym .
:thank: :thank: :thank:


Przyznam się, że to ja zgłosiłem ten temat, jako czysto polityczny. Opłacany troll na forum pszczelarskim, nie opublikował żadnego postu o pszczołach. Specjalnie zamieszcza kontrowersyjne polityczne tematy, których nie powinno się zostawić bez komentarza. Zaczynając z nim dyskusję, to woda na jego młyn, więcej kasy dostanie za posty.
Dawno to powinno wylądować w koszu.
PS.
Zachowaj sobie manio, zachowaj, wnukom będziesz pokazywał :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 października 2021, 18:56 - pt 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Bartek.pl pisze:
Zachowaj sobie manio, zachowaj, wnukom będziesz pokazywał

polityczne śmieci mnie nie interesowały , były zwyczajnie nudne i mało błyskotliwe . Pisałem o zupełnie czym innym co też nie powinno zaistnieć na naszym forum. Stare wraca.
Trolling należy likwidować w zarodku - to główna ( jeśli nie jedyna rola moderacji) , przy ograniczeniu własnej aktywności i daleko posuniętej wstrzemięźliwości . Tu moderacja to obecność w każdym wątku i sprzedawanie swojego widzenia świata przy braku akceptacji dla innych . Przykład buckfasta choćby ,ale przykładów multum .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 października 2021, 19:47 - pt 
manio , przez ..... porzuciłem członkostwo SPP Polanka. Mniemałem że Pan Prezes to równy gość. Ale mi Prezesury koło wacka latają. Na swe dwadzieścia kilka rodzin żadnych dotacji nie biorę . I brać nie zamierzam. A dla mnie Pan Prezes SPP Polanka okazał się być...........

Tak zakończyć tego nie zamierzam. Miała być demokracja. ! a wyszło warcholstwo.


Na górę
  
 
Post: 29 października 2021, 20:55 - pt 
Jakim trzeba być ..... ( czytaj prezes SPP Polanka aby na administratora forum wziąć administratora z forum konkurencyjnej organizacji pszczelarskiej , notorycznie krytykowanej i w zasadzie istnienie SPP Polanka na owej krytyce wobec PZP się opiera).
Ale to moje osobiste zdanie a nie krytyka administratora na tym forum.

Z drugiej strony jaki trzeba mieć charakter aby kilku panom służyć.? To do administratora!


Na górę
  
 
Post: 29 października 2021, 21:08 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
robertf, Za takie kwiatki .
U nas dostaje miesięczny urlop.
Na Ambrozji nikomu nie zależy na sianiu niezgody pomiędzy związkami , na Polance jest to też margines .
Nie ma zgody na takie wypowiedzi .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 października 2021, 16:49 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
robertf pisze:
Miała być demokracja. ! a wyszło warcholstwo.
No właśnie.
A wyszło tak dlatego, bo niektórzy utożsamiają demokrację właśnie z przyzwoleniem na warcholstwo i chamstwo.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 października 2021, 18:28 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 grudnia 2020, 14:18 - czw
Posty: 545
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej
Miejscowość z jakiej piszesz: Gliwice
JM o Twojej wypowiedzi o demokracji myślę, z przykrością że zbyt mało osób zrozumie Twoją wypodzieć. A może nie będzie chciało tego uczynić. Niezależnie są to warte zapamiętani słowa. Bardzo dobry argument w dyskusji. Dziękuje.

_________________
przywiało.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 października 2021, 19:24 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 listopada 2016, 14:38 - ndz
Posty: 227
Lokalizacja: Mazowsze, południowe okolice W-wy
Ule na jakich gospodaruję: klasyczny stojak wlkp + 1wz
Miejscowość z jakiej piszesz: Łazy, pow. piaseczyń
JM pisze:
niektórzy utożsamiają demokrację właśnie z przyzwoleniem na warcholstwo i chamstwo.

:okok: :brawo: :thank: :thank: :thank:

_________________
Pozdrawiam,
Leonard


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 października 2021, 19:52 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Kiedyś na innym forum ,na którym brakowało jakiejkolwiek moderacji ,"bo nie można nikogo ograniczać" wymsknął mi się taki tekst.
Cytuj:
Na Ambrozji żaden z tych epitetów teraz, by nie uszedł płazem , brak prawa, jest bezprawiem .

Z Robertem pogadaliśmy wczoraj godzinkę , spoko gość , ale klawiaturę ma nerwową ;) .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 października 2021, 20:30 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 grudnia 2020, 14:18 - czw
Posty: 545
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej
Miejscowość z jakiej piszesz: Gliwice
baru0, trudne jest studzenie emocji, szczególnie przez Internet gdzie brakuje tych wszystkich drobnych gestów.

Bardzo łatwo można nadepnąć komuś na odcisk głupkowato żartując. Jeszcze trudniej prowadzić polemikę tak aby nikogo nie obrazić, przedstawić swój punkt i zachować przy tym poziom dyskusji.

Ogólnie i nie personalnie do nikogo, to mamy z tym jako Polacy wielki problem społeczny. Zatraciliśmy mocno taką konstruktywną rozmowę, bo zatraciliśmy pewne reguły czy pewien savoir vivre. Najgorsze jest to, że zatracamy to coraz mocniej z każdym pokoleniem. Jeżeli ktoś pracuje z młodymi ludźmi to wie z jakimi absurdalnymi sytuacjami można się spotkać... wynikającymi najczęściej z brakiem wyuczonego wyczucia smaku i pewnej kultury osobistej.

Na koniec taka historyjka. Mój ojciec jak studiował, to raz został wywalony z zajęć bo się nie ogolił, a to nie przystoi przyszłemu inżynierowi. I nikt go za to nie przepraszał. Teraz wszystkich się za wszystko przeprasza - najlepiej już wcześniej - w imię jakieś fikcyjnej poprawności.

Z takich podobnie błahych obecnie niuansów to jak ktoś z mężczyzn wie, że auli wykładowej (w pomieszczeniu zamkniętym) mężczyzna nie powinien przebywać w czapce to jest cud. Zwrócenie uwagi powoduje problemy, bo to przecież nikomu niepotrzebna błahostka, a tak naprawdę sami sobie ściągamy problemy takimi błahostki przesuwając ciągle granice i tym przepraszaniem wszystkich za wszystko. Takich przykładów można mnożyć, przypomnijcie sobie tylko co mówiła mama... bo obecnie mamy chyba tego nie mówią.

Jeżeli są pewne reguły to się nich trzymajmy, niech są równe dla wszystkich, a jeżeli je naginamy to nie uważajmy, że posiadamy jeszcze jakieś reguły.

_________________
przywiało.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 października 2021, 14:21 - ndz 

Rejestracja: 30 marca 2021, 14:09 - wt
Posty: 85
Lokalizacja: Wolbrom - małopolska
Ule na jakich gospodaruję: Wlp. Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Wolbrom
Jakby nie było, to forum pszczelarskie, a troll Theodor ponoć jeszcze nawet nie wybrał ula na jakim chce gospodarować. Wiadomo, że każdy z nas ma różne sympatie polityczne, ale wszyscy jesteśmy pszczelarzami. Ten troll nie ma pszczół i odnoszę wrażenie, że jest tu tylko w jednym celu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 października 2021, 14:55 - ndz 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 842
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Najlepszym lekarstwem na trola jest całkowite ignorowanie go. Trolami są ludzie zaburzeni psychicznie i wdawanie się w dyskusje tylko pogłębia ten stan. Dla troal nie ma znaczenia nic, tylko to by wypisywać rzeczy, z którymi nie zgadza się większość ludzi. Im więcej ludzi go krytykuje tym mu lepiej. Jeżeli taki ktoś twierdzi, że 2+2 to jest 5 to nie ma dla niego niczego przyjemniejszego niż zwrócenie mu uwagi, że się myli i im więcej osób będzie twierdzić że powinno być 4 to tym bardziej trol będzie składnia się do tego, że to nie 4 ani nawet już nie 5 powinno być 6. I sam w to coraz bardziej wierzy.
Niestety sam dałem mu się wciągnąć na początku w głupią gadkę, za co powinienem go przeprosić, bo pogłębiłem jego przypadłość psychiczną.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 grudnia 2021, 19:44 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2019, 17:37 - ndz
Posty: 258
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Mikołów
Może by tak zaktualizować czas serwera?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 grudnia 2021, 23:40 - pt 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3954
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
hudzina pisze:
Może by tak zaktualizować czas serwera?

Każdy aktualizuje sobie sam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 grudnia 2021, 11:30 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2019, 17:37 - ndz
Posty: 258
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Mikołów
OK. Ale dlaczego mam poprawny czas po ustawieniu strefy czasowej na UTC Greenwich i dodatkowo pokazuje wtedy że jest to czas letni a z tego co widzę za oknem mamy zimę i powinienem używać UTC +1.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 380 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji