FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 19:42 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 09 lutego 2011, 16:50 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 stycznia 2011, 12:56 - wt
Posty: 454
Lokalizacja: Leszno
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski, langstroth 3/4
łupaszko, z uwagi że na forum są i czytają osoby nieletnie proszę o korekte słownika używanych słów w postach. Chyba wiemy o jakie słowa chodzi :papa:

_________________
Pozdrawiam Jacek:)
http://www.youtube.com/user/Jacek83zz?f ... oi4FztyQ3g


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lutego 2011, 17:31 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
jacek_zz, Widzę ,że nie spotkałeś się z młodzieżą :D- ale dla ciebie może takie spotkanie być porażką.... nie popadajmy w paranoję.

U mnie w pasiece cisza, spokojnie leszczyna rozluźniła niektóre kotki a wierzby koło drogi jakieś 300m puściły bazie... ale mróz zapowiadają :/ ale do wiosny już bliżej niż dalej :D
MM

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lutego 2011, 18:12 - śr 
Marcinluter pisze:
jacek_zz, Widzę ,że nie spotkałeś się z młodzieżą :D - ale dla ciebie może takie spotkanie być porażką.... nie popadajmy w paranoję.


Marcin, a Ty to jaka młodzież? Uważam,że uwaga jackazz jest na miejscu. Nie chodzi nawet o osoby nieletnie tylko ogólnie o kulturę wypowiedzi. ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 lutego 2011, 18:25 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 stycznia 2011, 12:56 - wt
Posty: 454
Lokalizacja: Leszno
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski, langstroth 3/4
Marcin, mój post to nie paranoja ale efekt przebywania z młodzieżą (jako wychowawca na koloniach czy obozach). I ręce opadają jak widzę dzieci po 9-10 lat rzucające mięsem! A od kogo się nauczyły? Od przedszkolaków czy od starszych - dorosłych ludzi? A często od rodziców :szok:
Dużo by pisać i dyskutować ale to nie ten wątek.

U mnie w pasiece przez ostatnie dni było po 9-11*C ale wiał silny wiatr i temperatura odczuwalna była tak niska, że żadna pszczoła z ula nie wyszła :cold: Dzisiaj było już tylko 4* a ma być jeszcze zimniej :cold:
Na razie wszystkie żyją :uśmiech: pokarmu wystarczy im na 100% nawet jak matki się rozczerwią bo już mają cieplutko :uśmiech:
Wierzby mają już ładne 'kotki', olcha do pylenia potrzebuje jeszcze ze dwie ciepłe noce ale rzepak mi zaorali na jednym polu bo zgnił :wnerw: ale przy drugiej pasiece 80ha ma się całkiem dobrze :rolf: wegetacja chyba u niego już ruszyła bo coś się zieleni. Nie wiem czy to dobrze jak zapowiadają mrozy bez śniegu :bosie:

_________________
Pozdrawiam Jacek:)
http://www.youtube.com/user/Jacek83zz?f ... oi4FztyQ3g


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lutego 2011, 19:56 - śr 
Może inaczej
Też Mi się zdarza czasami użyć nie właściwych słów człowieka czasami ponoszą nerwy itp
ale będę się starał przynajmniej
to że młodzi czy nieletni czytają forum to pikuś bo gdy raz wszedłem na forum młodzieżowe to się za głowę złapałem
Ale piszmy sami dla siebie z kulturą wszak by nas inni nie oceniali
;-)


Na górę
  
 
 Tytuł: apel
Post: 09 lutego 2011, 20:39 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 października 2009, 10:27 - czw
Posty: 209
Lokalizacja: podkarpacie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Popieram!! Dbajmy o kulturę wypowiedzi używajmy poprawnych nazw to forum służy do wymiany doświadczeń, nauki młodych pszczelarzy a jak ma sie czuć taki młody kolega który czyta coś nieotograficzno-gramatycznego o rozmiarze węzy o nazwie Ostrowski?? Polemizowałem z tym kolegą na temat nazewnictwa ale niestety poległem, poszedłem po melisę:-). Co do języka naszej młodzieży to winni jesteśmy sobie sami my rodzice, nasi dziadkowie i pradziadkowie walczyli o możliwość życia i mówienia po polsku dziekuję mojej polonistce p. Małeckiej za to że wbiła mi do głowy znajomość ortografii gramatyki. Zdaję sobie sprawe że czasami strzele byka ale pracuje nad sobą :-)

BoCiAnK pisze:
Może inaczej
Też Mi się zdarza czasami użyć nie właściwych słów człowieka czasami ponoszą nerwy itp
ale będę się starał przynajmniej
to że młodzi czy nieletni czytają forum to pikuś bo gdy raz wszedłem na forum młodzieżowe to się za głowę złapałem
Ale piszmy sami dla siebie z kulturą wszak by nas inni nie oceniali
;-)

_________________
Podrawiam
Arek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lutego 2011, 21:06 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
temat przydatny, lecz pszczół nie nauczysz no chyba ,że będziesz chciał wbić do głowy :tasak: ale na pewno polegniesz zrobią bunt zadadzą kilka "ciosów" :bije: i przejdzie Ci polonizacja :śmieję się z ciebie: :śmieję się z ciebie: :śmieję się z ciebie: :śmieję się z ciebie: .

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lutego 2011, 21:15 - śr 

Rejestracja: 19 marca 2009, 22:27 - czw
Posty: 166
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
To co mamy wspólnego MY POLACY bez wzgledu gdzie i kiedy, to właśnie nasz język polski. Należy mu się szacunek, ale o tym trzeba wiedzieć i tak czynić. Niestety życie niesie problemy i dla pokazania lub podniesie emocji lecą wulgaryzmy na wszystkie strony. A kultura powinna być nie tylko słowa, ale we wszystkich dziedzinach życia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: apel
Post: 09 lutego 2011, 21:37 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1153
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
arkadiusz77 pisze:
Popieram!! Dbajmy o kulturę wypowiedzi używajmy poprawnych nazw to forum służy do wymiany doświadczeń, nauki młodych pszczelarzy a jak ma sie czuć taki młody kolega który czyta coś nieotograficzno-gramatycznego o rozmiarze węzy o nazwie Ostrowski?? Polemizowałem z tym kolegą na temat nazewnictwa ale niestety poległem, poszedłem po melisę:-). Co do języka naszej młodzieży to winni jesteśmy sobie sami my rodzice, nasi dziadkowie i pradziadkowie walczyli o możliwość życia i mówienia po polsku dziekuję mojej polonistce p. Małeckiej za to że wbiła mi do głowy znajomość ortografii gramatyki. Zdaję sobie sprawe że czasami strzele byka ale pracuje nad sobą :-)

BoCiAnK pisze:
Może inaczej
Też Mi się zdarza czasami użyć nie właściwych słów człowieka czasami ponoszą nerwy itp
ale będę się starał przynajmniej
to że młodzi czy nieletni czytają forum to pikuś bo gdy raz wszedłem na forum młodzieżowe to się za głowę złapałem
Ale piszmy sami dla siebie z kulturą wszak by nas inni nie oceniali
;-)

Panie Kolego ,niebrnij za daleko ,bo nazwy regionalne czy też zwiazane z jakimkolwiek fachem to są uznawane i takie byc powinny .Nietylko chodzi o te słowo OSTROWSKI ,który Napisałem ale też tyczy sie innych jak ramko ,weźta czy podejdźże itp. słowa . Też Mnie ruszało że Pan jesteś wręcz fanatykiem. Trochę ogłady i Zrozumienia ,dla regionów . Mamy XXI w. Bo nic niezostanie z gwar ,nawet w skansenach ule będą jedynie Ostowskiej i żadne inne ,czytając Pańskie wywody . Czy oto Panu chodzi ??? Ja wulgaryzmów niepiszę


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: apel
Post: 09 lutego 2011, 22:18 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 października 2009, 10:27 - czw
Posty: 209
Lokalizacja: podkarpacie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Szanowny kolego gwara gwara ale jak juz pisalismy na tym forum lepiej zeby kazdy pisal
poprawnie po polsku, jezeli ktos z Kaszub napisal by cos gwara ile osob by go zrozumialo sadze ze niewiele?? nazwy regionalne jak najbardziej ale radzilbym sie zastanowic czy np winno pisac sie miodarka czy miodziarka?? Fanatykiem nie jesten do tego mi daleko ja wyrazilem swoja opinie w jasny i czytelny sposob. Nie zamierzam odpuszczac mowic ze wszystko jest ok skoro nie jest. Co do uli w skansenach niech sobie benda jakie sa ale trzymajmy sie pewnych norm bo jaki bez nich bylby ten swiat??
ps to słowo nie te słowo wiecej luzu zalecam - nie jestem i nie zamierzam byc zlosliwy pisze poprostu co mnie dreczy kto poszanuje nasza mowe skoro my jej sami nie szanujemy??

Pszczół nie mysle uczyc raczej ludzi, chyba ze mamy np z klas do klas przepuszczac miernoty tylko pozniej jaki bedzie za pare lat inzynier z takiego Jasia?? Mierny! Wiec lepiej siedziec cicho p rownac do miernoty?? Nie dziekuje wole głosic niepopularne poglady ale miec w sobie odwage cywilna i byc wporzadku z wlasnym sumieniem. Ale niektorym odpowiada bierne stanie lub umywanie raczek :-)
Jak napisał kolega popi 44jedna rzeczą która nas łaczy jest nasz język wieć wypadało by zadbać o niego?? Chyba żę przejdziemy na jakiś inny??
Marcinluter napisał/a:
temat przydatny, lecz pszczół nie nauczysz no chyba ,że będziesz chciał wbić do głowy :tasak: ale na pewno polegniesz zrobią bunt zadadzą kilka "ciosów" :bije: i przejdzie Ci polonizacja
BoCiAnK pisze:
Ale piszmy sami dla siebie z kulturą wszak by nas inni nie oceniali
;-)
[/quote]
Panie Kolego ,niebrnij za daleko ,bo nazwy regionalne czy też zwiazane z jakimkolwiek fachem to są uznawane i takie byc powinny .Nietylko chodzi o te słowo OSTROWSKI ,który Napisałem ale też tyczy sie innych jak ramko ,weźta czy podejdźże itp. słowa . Też Mnie ruszało że Pan jesteś wręcz fanatykiem. Trochę ogłady i Zrozumienia ,dla regionów . Mamy XXI w. Bo nic niezostanie z gwar ,nawet w skansenach ule będą jedynie Ostowskiej i żadne inne ,czytając Pańskie wywody . Czy oto Panu chodzi ??? Ja wulgaryzmów niepiszę[/quote]

_________________
Podrawiam
Arek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lutego 2011, 22:36 - śr 
Panowie na temat poprawnej polskiej pisowni czy jakichś wulgaryzmów była już mowa na forum nie raz i stanęło na tym że nie ma obowiązku pisania z użyciem polskiej czcionki i szczególnym zwracaniem uwagi na ortografię. Co do wulgaryzmów jeśli będą one zbyt kłujące w oczy że tak to nazwę będą zmoderowane a osoba upomniana odpowiednio. Temat na tym zamykam bo dojdzie do niepotrzebnej dyskusji w której można powiedzieć o parę słów za dużo, nie maci o czym pisać piszcie o pszczołach, o waszych pasiekach, o waszych dokonaniach i porażkach jest masa tematów na forum. Temat zamykam. :piwko:


Na górę
  
 
Post: 09 lutego 2011, 23:41 - śr 

Rejestracja: 21 stycznia 2010, 00:27 - czw
Posty: 351
Lokalizacja: warmia-mazury
w związku z obiekcjami do formy przekazu jakiej używałem do tej pory obiecuję poprawę,wyspowiadać się także obiecuję.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lutego 2011, 23:42 - śr 
:piwko: :piwko: :piwko:


Na górę
  
 
 Tytuł: Kultura słowa
Post: 10 lutego 2011, 00:06 - czw 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Masz rację Kolego Łupaszko.
Najważniejsze, żeby ten rok był zajemiodny! :leży_uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji