FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 kwietnia 2024, 16:06 - ndz

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 20 lutego 2011, 02:49 - ndz 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Czy ktoś może wie dlaczego słowo głupota które miało być w nawiasie powyżej cały czas jest zamieniane na słowo wiedza :?: :szok: Już z sześć razy próbowałem poprawić i ciągle wyskakuje to samo :szok:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 lutego 2011, 08:37 - ndz 
Ja wiem ponieważ słowo głupota zostało ustawione przez drugiego z Adminów jako jedno z wielu na liście słów cenzurowanych które mają przypisany zamiennik. Ty akurat użyłeś go do określenia swoich działań ale dlatego jest ustawione by nikt nikomu nie napisał tego obraźliwie. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 20 lutego 2011, 10:09 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 kwietnia 2008, 21:23 - czw
Posty: 344
Lokalizacja: środkowopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 wlkp
Cordovan pisze:
Ja wiem ponieważ słowo głupota zostało ustawione przez drugiego z Adminów jako jedno z wielu na liście słów cenzurowanych które mają przypisany zamiennik. Ty akurat użyłeś go do określenia swoich działań ale dlatego jest ustawione by nikt nikomu nie napisał tego obraźliwie. :oczko:


Wiwat cenzura ! Dzięki niej nie ma już g ł u p o t y na forum - jest tylko wiedza :rolf:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 lutego 2011, 16:18 - ndz 
Od kiedy to Głupota to obrazliwe słowo? Jak ktos jest głupkiem to sie zgodzę ,ze troszeczke obrazliwe. :leży_uśmiech: Ciekawe jakie jeszcze słowa ocenzurowaliście.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 20 lutego 2011, 17:59 - ndz 

Rejestracja: 30 sierpnia 2007, 19:10 - czw
Posty: 53
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Jeżeli dla kogoś jest obraźliwe słowo głupota, to ciekawy jestem jak zareaguje na słowa „ że jest tak bardzo mądry inaczej, że aż mi go żal.”.
Tak się jakoś porobiło, że nie można obecnie nazwać rzeczy prosto po imieniu tylko trzeba używać eufemizmów.
Nie - kradzież - a pewne nieprawidłowości w gospodarce materiałowej,
Nie- złodziej – a człowiek o lepkich rękach,
Nie - kłamca - a człowiek mijający się z prawdą
Nie - defraudacje pieniężne - a tylko kreatywna księgowość , czy pewne nieprawidłowości finansowe.
O tempora, o mores! Nie dajmy się zwariować przez tę poprawność polityczną.
Z poważaniem oro54


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 lutego 2011, 19:00 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
cenzura kojarzy się Z "komuną" oraz teraz na czasie z Białorusią... Wiadomo czasami kogoś poniesie i napiszę coś czego nie powinien ale cenzura też nie jest zbyt fajna (po za słowami na K....i CH ale rzadko kto używa ich na forum ale na pewno nie jest to zasługa cenzury tylko kultury osobistej.
:tasak:

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 lutego 2011, 19:41 - ndz 
Marcinluter pisze:
cenzura kojarzy się Z "komuną" oraz teraz na czasie z Białorusią... Wiadomo czasami kogoś poniesie i napiszę coś czego nie powinien ale cenzura też nie jest zbyt fajna (po za słowami na K....i CH ale rzadko kto używa ich na forum ale na pewno nie jest to zasługa cenzury tylko kultury osobistej.
:tasak:


sądzę że cenzury obecnie nie trzeba szukać w czasie przeszłym (komuna) czy za granicami (Białoruś)..ona jest tutaj ...u nas w Polsce w postaci "mainstreamu"czy też tzw "poprawności politycznej"


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 20 lutego 2011, 22:40 - ndz 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
A ja pod prąd Waszych wypowiedzi napiszę tak: ograniczenia pewnych słów nie uważam za typową cenzurę a za wymaganie dbania o kulturę słowa. Język polski jest bardzo bogaty i wystarczy nieco się wysilić aby pisać poprawnie i z kulturą , nie obrażając swoich adwersarzy. Jestem pewien, że większość z nas jeśli tylko zechce potrafi bez "wyrazów" dokopać tak, że w pięty pójdzie. Jest kilka forów pszczelarskich, zapewne wielu z kolegów je przegląda i uczestniczy w dyskusjach. Sami na pewno zauważyliście, że posty niektórych osób na tych forach są pisane językiem, który jeśli go nazwiemy prymitywnym to będzie to pochwała. Nawet jeśli na tym forum takie coś się zdarza, to jest to zjawisko marginalne i między innymi w tym upatruję popularności tego forum. Dbajmy o nasz język :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lutego 2011, 19:25 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
Rob,

Ot i mądrego warto posłuchać -

zgadzam się z tobą w tym wzgledzie :oczko:
Nie zawsze z człeka musi wychodzic prostak i cham :tasak:
a takie nieszkodliwe środki zaradcze -
studzą czasem napiętą atmosferę :soczek:
i łagodzą obyczaje :pl:

Pozdrawiam Szczupak (zielony nie w jednym temacie )

_________________
Pozdrawiam Szczupak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lutego 2011, 21:23 - pn 
Rob pisze:
Jestem pewien, że większość z nas jeśli tylko zechce potrafi bez "wyrazów" dokopać tak, że w pięty pójdzie. Jest kilka forów pszczelarskich, zapewne wielu z kolegów je przegląda i uczestniczy w dyskusjach. Sami na pewno zauważyliście, że posty niektórych osób na tych forach są pisane językiem, który jeśli go nazwiemy prymitywnym to będzie to pochwała. Nawet jeśli na tym forum takie coś się zdarza, to jest to zjawisko marginalne i między innymi w tym upatruję popularności tego forum. Dbajmy o nasz język

:brawo:
Do zamienników słów jakie bywały zaznaczam Czasami tu używane zmusił mnie dawno temu jeden z użytkowników obecnie już nim nie jest ale zamiennik pozostał to tak dla ciekawości aby komuś nie wpadło do głowy powtórki z rozrywki
bo teraz czytając nawet taki post z brakiem lub ograniczonym słownictwem niecenzuralnym można się nieźle ubawić ;-) i nikt nie ma pretensji że został nazwany np ; pszczelarz pokrzywowy :całusy: który zmieniony jest na Pszczelarz pokrzywowy
ale teraz tego nikt nie widzi bo widzieli to tylko użytkownicy niezalogowani w momencie możliwości czytania forum


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji