FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 kwietnia 2024, 07:52 - ndz

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: 25 kwietnia 2011, 20:34 - pn 

Rejestracja: 26 lutego 2010, 18:52 - pt
Posty: 393
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
Ku przestrodze kupującym pszczoły i nie tylko.
Dziś bylismy z kolegami oglądnąć pszczoły i nie tylko , koledzy jako wytrawni adepci sztuki prowadzenia pasieki , postanowili wesprzeć mnie aby zakup był trafny . Byłem umówiony na zakup miodarki i może jakiejś rodzinki fajnej ale Niestety facet miał tylko dobrą bajere i nić więcej do zaoferowania . Co do miodarki bardzo fajna , tylko zapomniał powiedzieć że dziś ktoś przyjeżdza po nią , nić to dzwonił 15m temu czy bym jednak jej nie wzioł bo gość jej nie wzioł :leży_uśmiech: , więc ja mu na to że załaduj Pan ją do auta i dymaj z nią do Bydgoszczy wtedy ją kupie . Zostawie coś dla kolegów y coś napisali od siebie . P ozdrawiam :piwko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 kwietnia 2011, 20:49 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Kolego j a tam też byłem z tobą prócz tego ze miałem fajną wycieczke i spotkałem dobrego fachowca z forum też kolege to było jedno dobre , moglim w 3 wymienić doswiadczenia to był plus .mogłem kupic tam na miejscu sieć do łapania węgorzy och co tam można było nabyć , a rodziny pszczele takich nikt z nas nie posiada ciezko sie dorobic takich pszczół .RADZE zawsze nie kupować samemu zawsze jechac z kolegami bo pogoda ładna i wycieczka wspaniała i konsultacja to dobra sprawa co 3 głowy to nie 1 .Pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 kwietnia 2011, 20:54 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1153
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
mik pisze:
Ku przestrodze kupującym pszczoły i nie tylko.
Dziś bylismy z kolegami oglądnąć pszczoły i nie tylko , koledzy jako wytrawni adepci sztuki prowadzenia pasieki , postanowili wesprzeć mnie aby zakup był trafny . Byłem umówiony na zakup miodarki i może jakiejś rodzinki fajnej ale Niestety facet miał tylko dobrą bajere i nić więcej do zaoferowania . Co do miodarki bardzo fajna , tylko zapomniał powiedzieć że dziś ktoś przyjeżdza po nią , nić to dzwonił 15m temu czy bym jednak jej nie wzioł bo gość jej nie wzioł :leży_uśmiech: , więc ja mu na to że załaduj Pan ją do auta i dymaj z nią do Bydgoszczy wtedy ją kupie . Zostawie coś dla kolegów y coś napisali od siebie . P ozdrawiam :piwko:

:piwko:
No fakt Zrobiłem Sobie wycieczkew Lany Poniedzałek żeby zobaczyć jak wyglądajate pszczoły i osprzęt który jest nadal do kupienia ,choć jak to mówią każdy towar ma Swojego Kupca .Mik chicał kupić i to i owo ,no ale niestety po przegladzie stwierdził ze niestety zostawi tę sprawe komu innemu . A w czym sprawa :
ramki gniazdowe -wielkopolskie przedłużane o 2 cm.
ramki nadstawkowe -wielkopolskie przedłużane 16 cm.
rodziny - kundelki ramki zaczerwione po 2-3 szt
same ule - 10-cio i 12-to ramkowe do wiekszego remontu
miodarka jak wyżej Mik wspomina .
dodatkowy osprzęt w granicach absurdu .
I jako ze to dzień Świąt zwany Lanym Poniedziałkiem , poprostu OLALIŚMY te artykuły i u daliśmy siekażdy do Swojego Domu po drodze zrobiwszy dłuższą przerwę na spokojne pogadanie sobie w cieniu przydrożnych drzew opdal Młyna w Szczepankach

Jako że to niebyło w żadnym stopniu standartowy wymiar poprostu miebyło sensu brać co kolwiek i jeszzce Gospodarz to Osoba o dziwnym zachowaniu ,no ale nikt niejst idealny

Reasumując , jeśli ktokowliek by chciał zakupić sobie pszczółki po to ażbey zapylały kilka drzewek w ogrodzie no i może kilka ,dosłownie kilka słoiczków miodu potrzebuje ,to jeszcze może to kupić. Podkarmi,podleczy i utrzymają siejakoś , bo do produkcji czy jako kolejne do posiadanej pasieki to strach że zostałyby natychmiasy zrabowanie tak słabe rodzinki . No ale to i zima ma swój udział i to Że Ojciec (pszczelarz) tego Właściciela zmarł niedawno a Syn niestety nic przynich nierobił i tu przyczyna.
Na fotce robionej telefonem Mik sprawdzajacy jeden z uli ;-)


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 kwietnia 2011, 21:27 - pn 

Rejestracja: 11 stycznia 2011, 23:33 - wt
Posty: 658
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: Warszawskie Zwykłe
A jak to, tak we trzech, na jednego i jeszcze niedoświdczonego,??? :nonono:

_________________
Z Pozdrowieniem: bohtyn-ociec
Lubię ule Warszawskie Zwykłe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 kwietnia 2011, 21:30 - pn 

Rejestracja: 26 lutego 2010, 18:52 - pt
Posty: 393
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
Ten Pan miał doświadczenie w :piwko: ale twardy negocjator


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 kwietnia 2011, 21:43 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
ociec pisze:
A jak to, tak we trzech, na jednego i jeszcze niedoświdczonego,??? :nonono:
kole pojedz to zobaczysz jakie on ma doświadczenie byś się zdziwił pojechalim w 3 bo czwarty był na urlopie .Pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 kwietnia 2011, 23:40 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
qq, a ten Pan co się za torbę trzyma to ten pszczelarz sprzedawca? :rolf: :rolf: :rolf: :rolf:

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 kwietnia 2011, 05:40 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1153
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
adidar pisze:
qq, a ten Pan co się za torbę trzyma to ten pszczelarz sprzedawca? :rolf: :rolf: :rolf: :rolf:


Tak Adidar, trafnie zauważyłeś to On .Mik tylko zagladał w ule żeby sprawdzić jak wnętrze wygląda.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 kwietnia 2011, 06:57 - wt 

Rejestracja: 13 listopada 2010, 22:09 - sob
Posty: 463
Lokalizacja: ALEKSANDROW KUJ
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski styropianowy
Czasami tak bywa.Daleko byliście? Pogoda dopisała więc spotkanie w miłym gronie kolegów z forum połączone z wycieczką.Sam bym pojechał.

_________________
Pozdrawiam Sławek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 kwietnia 2011, 13:40 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1153
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
sławek k. pisze:
Czasami tak bywa.Daleko byliście? Pogoda dopisała więc spotkanie w miłym gronie kolegów z forum połączone z wycieczką.Sam bym pojechał.


A zadzwoń Sławku do tego KOMANDOSA :leży_uśmiech: to się dowiesz ;-))) ,dlamnie to było ok 35 km. gorzej z Mik-iem i Pawłem .No ale wycieczka przednia i sprzedawca oferował nietylko pszczelarskie sprawy ,sieci rybackie również .Ja w tamtych stronach jestem kilkadziesiat razy w roku ,ale Tam więcej już neipojade gdzie te pszczoły znajdzie się coś ciekawszego gdzie wosk czy woszczyny są ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 kwietnia 2011, 13:50 - wt 

Rejestracja: 26 lutego 2010, 18:52 - pt
Posty: 393
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
sławek k., no to kawałek w jedną strone ok 80/ 90 km ale jesli masz zapędy rybackie to jak najbardziej , wypos jak na kutrze :leży_uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 kwietnia 2011, 03:42 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 16:58 - pn
Posty: 68
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Ule na jakich gospodaruję: korpusowe
Witam szkoda że sie nie zgadaliśmy, ja w sobotę jechałem z ojcem jemu z tych uli i pszczół to też sie sieci podobały hehe :leży_uśmiech: ja przejżałem wszystkie rodziny i w jednej to waroze widziałem miałem tylko wycieczke beżcenną
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji