FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 17:45 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: meteo
Post: 22 czerwca 2011, 20:52 - śr 
znalazłem na innym forum, a że do pszczółek też się prognozy przydają, to się może przydać, jeżeli nie, proszę usunąć

http://new.meteo.pl/


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 lipca 2011, 10:14 - wt 
http://www.pogodynka.pl/polska

też prognozy


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 lipca 2011, 10:39 - wt 

Rejestracja: 24 maja 2011, 18:51 - wt
Posty: 754
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Dadant i WLKP
Jak korzystam z Pogodynki. Prognozy z ICM mają pewno bardzo zbliżone, bo korzystają z tych samych danych. 48 godzin trafnej prognozy, a potem już różnie bywa.

Dla z zachodnich części Polski warto korzystać z prognoz niemieckich http://www.wetteronline.de i wpisać sobie jakąś miejscowość przy samej granicy, zresztą wiatry przeważnie są zachodnie, więc pogoda często się sprawdza.
Zawsze byli bogatsi, mają więcej satelitów meteorologicznych i potrafią podać trafniej pogodę ponad dwa dni naprzód.

Ładne i aktualne zdjęcia satelitarne:
http://mapsdemo.wetteronline.de/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 lipca 2011, 04:07 - śr 

Rejestracja: 25 marca 2009, 07:38 - śr
Posty: 949
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: WP
Ja też korzystam z zagranicznej prognozy pogody. U nas na kresach( powojennych kresach-kiedyś centrum polski) bardziej sprawdza się pogoda dla Zapadnoj Ukrainy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 lipca 2011, 10:34 - śr 

Rejestracja: 07 maja 2009, 00:27 - czw
Posty: 680
Lokalizacja: Małopolska, powiat nowotarski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Ja polecam serwis

www.meteogroup.pl

Pozdrawiam :brawo:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 lipca 2011, 13:41 - śr 

Rejestracja: 22 marca 2011, 11:20 - wt
Posty: 427
Lokalizacja: Ponidzie
new meteo jest bardzo dobre zwłaszcza prognoza 48h poza tym są prognozy dla poszczególnych gmin - wszak nie każdy mieszka w większym mieście a nawet jeśli tak to pasieka na ogól jest gdzieś indziej :oczko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 lipca 2011, 14:04 - śr 
Meteoo Meteo a mi lipa przepada :wnerw: sami nie wiedzą co jutro będzie za pogoda
co program to co innego Pier......ą :szok:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 06 lipca 2011, 14:07 - śr 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
BoCiAnK pisze:
Meteoo Meteo a mi lipa przepada :wnerw: sami nie wiedzą co jutro będzie za pogoda
co program to co innego Pier......ą :szok:


A mnie chyba całą grykę zeżarły co przyniosły, :leży_uśmiech: , jutro co by nie było jadę zobaczę co sie dzieje, bo ostatnio tak długo u pszczół to ostatnio chyba w zimie nie byłem. :bosie:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 lipca 2011, 14:17 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Za wcześnie uznaliśmy ten rok za fantastyczny. Lipa, gryka już pewnie przypadła a spadź sam nie wiem. Sezon na pewno lepszy niz zeszłoroczny ale końcówka masakryczna. Też mnie nie było dobry tydzień u pszcżół i przewiduje głód. a jak śłoneczko przyjdzie to tylko dla siebie naniosą a nam przyjdzie zamknąć beczki i otworzyć podkarmiaczki wiaderkowe lub inne. Pozdrawiam mających jeszcze nadzieje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 lipca 2011, 14:46 - śr 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Dziękujemy, wzajemnie :oczko:
Wrzos powinien być, bo koniec czerwca/ początek lipca - leje, w każdym razie są nadzieje. :leży_uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 lipca 2011, 16:16 - śr 
mendalinho pisze:
Też mnie nie było dobry tydzień u pszcżół i przewiduje głód

Głodu się nie obawiam bo w gniazdach miały dużo a też bez zasklepu nie brałem poza tym nigdy nie odwirujesz do sucha czyli coś liznąć miały z wróconych nadstawek
ale leje po brodach pszczół
Dziś rano jeszcze lało teraz jest 22 stC w cieniu bo jest pochmurno nadal ale to co się dzieje na pasiece opisać się nie da czarno w powietrzy i każda przychodzi z pyłkiem z lipy chociaż se pyłku naniosą ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 11 lipca 2011, 12:35 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
BoCiAnK pisze:
Dziś rano jeszcze lało teraz jest 22 stC w cieniu bo jest pochmurno nadal ale to co się dzieje na pasiece opisać się nie da czarno w powietrzy i każda przychodzi z pyłkiem z lipy chociaż se pyłku naniosą

U mnie juz po lipie. Jak te deszcze mineły to może lizneły jeden dwa dni z lipy a teraz tam tak cicho że szok. Byłem w południe na pasiece zero ruchu na wylotach co jakis czas tylko jedna z druga przyleci(pewnie z wodą). Dobrze ze druga połowa pasieki na gryce tam krajobraz z goła inny. Ruch jak na rzepaku wiosną.

Was tam mocna spadź ratuje .Tu jak ktoś nie wywiezie na gryke to po miodobraniu koło 15 lipca idzie pierwsza dawka syropu na uzupełnienie żelaznego i rozczerwienie matek.Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lipca 2011, 21:47 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
u mnie spadzi już dawno nie było a tą co miałem 9 lat temu to nie chcę nawet o niej słyszeć a przez te deszcze to lipa i gryka poszły się je....ć

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lipca 2011, 22:23 - pn 
SKapiko pisze:
u mnie spadzi już dawno nie było a tą co miałem 9 lat temu to nie chcę nawet o niej słyszeć a przez te deszcze to lipa i gryka poszły się je....ć


a masz blisko do lasu góra 1km? Świerk musi byc, Jodła jak jest to tylko sie cieszyc , oczywiscie musi być specyficzny mikroklimat danego miejsca , musi byc żródło wody jak jest zródło wody to juz połowa sukcesu , oczywiście pogoda -musi trafić rok ( U mnie to raz na 4-5 lat spadz wystepuje obficie) i musi byc pszczoła na spadź , oczywiscie musze tez byc pszczoły (rodziny) . Najlepiej tak z 500 postawić :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 12 lipca 2011, 13:31 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
KOBER, to twoje 15 i moje 485 i będzie ok.Jutro przyjeżdzam :leży_uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lipca 2011, 14:01 - wt 
:bosie:
No myslę ,ze mendalinho za 15 lat jak troche tych uli doklepiesz tak ponad 400 to kto wie..... :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 12 lipca 2011, 21:49 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
KOBER pisze:
a masz blisko do lasu góra 1km? Świerk musi byc, Jodła jak jest to tylko sie cieszyc
do jednego mam 600m a do drugiego 500m jodła i świerk mają dopiero po 19 lat sam brałem udział w sadzeniu jest tego ze 20h to jest stanowczo za mało by mogła pojawić się spadź

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji